ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukrajini - moderirana tema

Page 3 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by RayMabus 13/9/2024, 16:33

AssadNaPodmornici wrote:
Donjecka oblast je sravnjena sa zemljom. Bahmut je imao 70 000 ljudi ne postoji više. Sva sela okolo ne postoje. I deseci drugih takvih gradova.

Donjeck je žestoki kaos, taj grad je do nazad par mjeseci bio na prvoj crti, tamo bježi tko živ tko mrtav. Davno je bila 2001 kada je Donjecka oblast imala 4milijuna ljudi. Da i nije bilo rata, nego samo pad nataliteta i pad ekonomije i iseljavanje , 2022 bi imali 3milijuna ljudi - 3.5max.
Da, danas ima manje nego u siječnju 2022 godine kad je ima nešto više od 4 miljona ljudi.

Ukrajinci su pobijegli.

Procjenjuje se da će približno 3 milijuna Ukrajinaca 2024. godine živjeti na teritorijima Ukrajine pod ruskom okupacijom, što je pad od 6,37 milijuna koliko ih je tamo živjelo prije invazije 2022. godine.

RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by AssadNaPodmornici 13/9/2024, 16:34

RayMabus wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
 Davno je bila 2001 kada je Donjecka oblast imala 4milijuna ljudi. 
Donjeck oblast : 4,059 milijuna (1. sij 2022.)


https://en.wikipedia.org/wiki/Administrative_divisions_of_Ukraine

otišao sam na wiki.
klikao sam na taj izvor koji piše.

i pazi šta piše na izvoru;

Kalatur, Anastasia (22 April 2022). "Donetsk Region: Almost three quarters of the population left – regional head". Pravda. Ukrainia Pravda. Retrieved 20 February 2023. Almost three quarters of the population have left the Ukrainian-controlled territory of Donetsk Region – currently there are about 430 thousand people left. – Head of the Donetsk Regional State Administration, Pavlo Kyrylenko, during the joint 24/7 national news broadcast, quoted by Ukraine's Centre for Strategic Communications and Information Security.


---------
da je u Donjeckoj oblasti ostalo svega 430 000 stanovnika , Ukrajinska pravda 2023

a klika sam na članak govori se o UA kontroliranom teritoriju , da je otišlo 3/4.
s obzirom da su od tada izgubili dosta teritorija nije ostalo 200 000.

nije niti u Ruskom teritoriju puno bolje, u Ruskom teritoriju ako u Donjeckoj oblasti ima više od 1.5milijuna ljudi kidam glavu, a realno 1milijun max

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by RayMabus 13/9/2024, 16:38

Kalatur, Anastazija (22. travnja 2022.). "Regija Donjeck: Gotovo tri četvrtine stanovništva otišlo – regionalni čelnik". Pravda. Ukrajinska Pravda. Preuzeto 20. veljače 2023. Gotovo tri četvrtine stanovništva napustilo je područje Donjecke regije pod kontrolom Ukrajine – trenutno je ostalo oko 430 tisuća ljudi. – Šef regionalne državne uprave Donjeck, Pavlo Kyrylenko, tijekom zajedničkog nacionalnog emitiranja vijesti 24 sata dnevno, citirao ga je ukrajinski Centar za strateške komunikacije i informacijsku sigurnost.

Ajmo ponovo:

Donjeck oblast : 4,059 milijuna (1. sij 2022.)


Dakle siječanj 2022 godine dakle prije njegovog napada.


Jest bio je rat tamo u Donbasu al su se zakačili najviše na početku 2014 itd i onda Minski sporazum pa prekid vatre pa se nije puno pucalo pa je stanovništvo ostalo unutar Donjecka više manje.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by AssadNaPodmornici 13/9/2024, 16:41

evo pitao sam umjetnu inteligenciju da pretraži internet i da mi brojku;

As of early 2023, estimates suggest that around 2 million people remain in the Russian-controlled areas of the Donbas. This figure is based on a combination of pre-war population data, displacement figures, and recent reports.

Donbas uključuje zajedno i DOnjecku i Luganjsku oblast. 2milijuna ljudi ostalo. Prije svih ovih sranja imala +6milijuna ljudi.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by RayMabus 13/9/2024, 16:46

Na ukrajinskom nacionalnom popisu stanovništva iz 2001. etničke skupine u Donjeckoj oblasti ( 4 miljona ljudi ) bile su: Ukrajinci – 2 744 100 (56,9%), Rusi – 1 844 400 (38,2%)

2001 godine imaju 4,588 tisuća ljudi ( tj imaju ih i nešto više jer nisam uključio druge etničke skupine te nesvrstane tj neopredjeljeni ).

Desi se rat 2014 godine al posli pregovori i nema neke bježanije ( ima interno unutar te oblasti jer su se razgraničili unutar nje same ) i do 2022 godine odnosno do siječnja 2022 godine imaju: 

Donjeck oblast : 4,059 milijuna (1. sij 2022.)


Između 2001 godine i siječnja 2022 pad stanovništva zbog iseljavanja i negativnog prirodnog priirast je veći od pola miljona.

Tek kad on napadne više od tri miljona Ukrajinaca izbjegne na slobodnu terioriju ( napomena: Putin drži većinu Donbasa pa je ta slobodna teriorija van te Donbas oblasti ).
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by RayMabus 13/9/2024, 16:54

AssadNaPodmornici wrote:evo pitao sam umjetnu inteligenciju da pretraži internet i da mi brojku;

As of early 2023, estimates suggest that around 2 million people remain in the Russian-controlled areas of the Donbas. This figure is based on a combination of pre-war population data, displacement figures, and recent reports.

Donbas uključuje zajedno i DOnjecku i Luganjsku oblast. 2milijuna ljudi ostalo. Prije svih ovih sranja imala +6milijuna ljudi.
Pa to san ti i ja reka.

Sastav stanovništva je 57 posto Ukrajinci a ostalo Rusi a na 4 miljona stanovnika nakon šta je Putin zauzeo većinu tog Donbasa a Ukrajinci izbjegli : to je više od dva miljona Ukrajinaca i sad nešto starčadi je ostalo a Rusa je bilo  miljona i 844 tisuće na popisu iz 2001 no i njima se smanjio broj za 10% do siječnaj 2022 godine jer je ukupan pad stanovništva u peridou od 2001 godine do siječnja 2022 bio više od pola miljona ( 2001 ih je tamo živjelo sve skupa 4,6 miljona a u siječnju 2022 godine nešto malo više od 4 miljona ).

Dakle nekakvih miljon i šesto tisuća Rusa il tako nešto plus ostalo nešto ukrajinske starčadi = oko 2 miljona ljudi.

Dva miljona Ukrajinaca je izbjeglo iz Donbasa ( oblasti Donbas jer ju je on skoro cijelu osvojio sravnjujući je sa zemljom ) od veljače 2022 pa nadalje.

Lugansk je odvojen, tamo imaš nešto više od pola miljona Rusa.


Luhanska oblast ( dva miljona ljudi ): Stanovništvo je uglavnom ruskogovorno, iako etnički Ukrajinci čine većinu (58,0%). Među manjinama su starosjedioci Rusi (39,1%)




Dodajmo da je od početka njegove invazije dosta lokalnih Rusa izginilo ili pobjeglo ( opet uglavnom mladi ) pa bi taj tvoj AI možda i bio u pravu da u cijelom Donbasu živi okvirno nekakvih 2 miljona ljudi sada trenutno i to većinom Rusa jer su Ukrajinci pobjegli tj izbačeni od tamo njegovom invazijom na taj Donbas.


Last edited by RayMabus on 13/9/2024, 17:00; edited 2 times in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by AssadNaPodmornici 13/9/2024, 16:57

Nema šanse da je u Donjeck oblasti bilo 4milijuna ljudi prije 2022. To što piše na wiki ne znači da je točno.
Ako klikineš na taj izvor na wiki ili citira ili novinske članke koji ne spominju tu brojku ili popis iz 2001  . pa bilo je i masovno iseljavanje zbog mini rata 2014-2015. i tada su stotine tisuća ljudi bježale.

računaj da u cijelom donbasu rusi drže 2milijuna - 2.5milijuna ljudi max i to je to. neće osvojiti više niti jednoga a i ovih 2-2.5milijuna bježi, dapače znam iskreno jednu osobnu situaciju kako su ovdje neki ljudi koje znam skupljali pomoć jednoj obitelji da utekne iz donbasa. koliko sam skužio obitelj je iz mješanog braka, samo su želili uteći od tamo, imali su UA papire i dočepati se Rh i raditi makar u sezoni bilo šta. znam da je prije par mjeseci jedan poznanik na jednoj grupi skupljao pare, njihov plan je bio otići u rusiju, a onda koristit UA papire ući u EU i dočepati se Hrvatske


edit: uredu je vidim sada tvoj reply. ne moramo više spamati grupu sa procjenom stanovništva.

bitno da hodovski vjeruje da su Rusi osvojili teritorij od 10milijuna ljudi od kada je počeo rat..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by RayMabus 13/9/2024, 17:11

AssadNaPodmornici wrote:
Nema šanse da je u Donjeck oblasti bilo 4milijuna ljudi prije 2022. To što piše na wiki ne znači da je točno.
Ako klikineš na taj izvor na wiki ili citira ili novinske članke koji ne spominju tu brojku ili popis iz 2001  . pa bilo je i masovno iseljavanje zbog mini rata 2014-2015. i tada su stotine tisuća ljudi bježale.


računaj da u cijelom donbasu rusi drže 2milijuna - 2.5milijuna ljudi max i to je to. neće osvojiti više niti jednoga a i ovih 2-2.5milijuna bježi, dapače znam iskreno jednu osobnu situaciju kako su ovdje neki ljudi koje znam skupljali pomoć jednoj obitelji da utekne iz donbasa. koliko sam skužio obitelj je iz mješanog braka, samo su želili uteći od tamo, imali su UA papire i dočepati se Rh i raditi makar u sezoni bilo šta. znam da je prije par mjeseci jedan poznanik na jednoj grupi skupljao pare, njihov plan je bio otići u rusiju, a onda koristit UA papire ući u EU i dočepati se Hrvatske


edit: uredu je vidim sada tvoj reply. ne moramo više spamati grupu sa procjenom stanovništva.

bitno da hodovski vjeruje da su Rusi osvojili teritorij od 10milijuna ljudi od kada je počeo rat..
Da al interno su se premještali unutar samog Donbasa. Također su imali i pad stanovništva ( prije je tamo živjelo i 600 tisuća ljudi više iz popisa od 2001 godine ).

Oni nisu bježali u Europu masovno kad se tamo zapuškaralo u Donbasu 2014 godine nego su se razgraničili unutar Donbasa a ako se tko i maka otiša je radit u središnji il zapadni dio Ukrajine al i dalje mu je kuća bila tamo i tamo je prijavljiva mjesto boravka tako da je taj popis stanovništva od 4 miljona iz siječnja 2022 godine okvirno približno točan ( možda ih nije toliko živjelo tu jer su radili u ostatku Ukrajine al su im tu kuće bile i prijavljeno mjesto boravka ).

Dakle u praksi možda je njih živjelo sve skupa 3,5 miljona u Donbasu u siječnju 2022 godine al nisu išli van Ukrajine nego su radili negdje gdje ima posla po Ukrajini ( ili Rusiji ako je riječ o Rusima ) a i dalje su im kuće bile tu i roditelji itd i tu su se vodili kao mjesto boravka.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by RayMabus 13/9/2024, 17:17

AssadNaPodmornici wrote:
Nema šanse da je u Donjeck oblasti bilo 4milijuna ljudi prije 2022. To što piše na wiki ne znači da je točno.
Ako klikineš na taj izvor na wiki ili citira ili novinske članke koji ne spominju tu brojku ili popis iz 2001  . pa bilo je i masovno iseljavanje zbog mini rata 2014-2015. i tada su stotine tisuća ljudi bježale.

računaj da u cijelom donbasu rusi drže 2milijuna - 2.5milijuna ljudi max i to je to. neće osvojiti više niti jednoga a i ovih 2-2.5milijuna bježi, dapače znam iskreno jednu osobnu situaciju kako su ovdje neki ljudi koje znam skupljali pomoć jednoj obitelji da utekne iz donbasa. koliko sam skužio obitelj je iz mješanog braka, samo su želili uteći od tamo, imali su UA papire i dočepati se Rh i raditi makar u sezoni bilo šta. znam da je prije par mjeseci jedan poznanik na jednoj grupi skupljao pare, njihov plan je bio otići u rusiju, a onda koristit UA papire ući u EU i dočepati se Hrvatske


edit: uredu je vidim sada tvoj reply. ne moramo više spamati grupu sa procjenom stanovništva.

bitno da hodovski vjeruje da su Rusi osvojili teritorij od 10milijuna ljudi od kada je počeo rat..
Zato sam i iša provjerit ( iako me to nije ni zanimalo taj podatak ) šta je istina tamo ( barem okvirno dakle približno kako stvari zaista stoje ) jer mi to njegovo od 11 miljona i ono tvoje od 0.4 miljona nikako nije leglo.


Yoda napisao:


Kojih 10 milijuna Ukrajinaca pod Ruskom okupacijom? Na kojim si ti drogama.

Gdje tih 10milijuna Ukrajinaca je osvojeno? Koji su to gradovi. Evo ti sam provjeri.
Melitopol grad koji relativno nije razrušen - prije  150 000 stanovnika,  2/3  etnički Ukrajinci ostalo Rusi.
Berdijanska grad koji je očuvan prije rata 110 000 stanovnika, isto 2/3 ukrajinci ostalo rusi.

to su najveći očuvani gradovi koje su Rusi osvojili i zadržali .
Računaj da je sigurno iz tih gradova uteklo 1/3 stanovništva , tako da sve skupa umjesto 260 000, nema 200 000 ljudi .
A iseljavanje će se nastaviti jer su ti gradovi pod udarom.
Mariopol je imao 500 000 , ostalo je max 50 000 Rusa,   i možda koji Ukrajinac od 80godina koji nema volje za uteći. Grad je srušen do temelja.
Aj još veći gradovi koje su Rusi osvojili Nova Hakovka, 44 000 staovnika, tamo su bili u prvim danima rata žestoki pro UA prosvjedi. Međutim pošto je grad na prvoj crti fronte, vjerojatno je ispražnjen, kladim se da je većina stanovnika utekla na zapad UA ili EU
Dakle NovaHakova prazna.
Tokmak, prije rata 30 000 stanovnika,  on je isto očuvan grad, recimo da je ostalo 2/3 ljudi.

Dakle Berdijansk, Tokmak, Melitopol to su najveći očuvani osvojeni UA gradovi, prije rata zajedno nisu imali 300 000 stanovnika, neka još okolna sela imaju 200 000, dakle pola milijuna. Od čega je vjerojatno 1/3 ili čak 1/2 utekla.
Mariopol je srušen kao Vukovar. ostala šaka Rusa.
Ostali svi gradovi, Rusi dolaze, Ukrajinci izvuku cijelo mladostanovništvo, ostaje šaka starih Ruskih penzionera, izađu iz podruma dočekaju Ruske oslobodioce(a neki ih i truju ), i budu trošak Rusiji.

Kakvih 10 milijuna,  0.4milijuna u vrh glave, puno sam rekao
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by RayMabus 13/9/2024, 17:25

Dakle nije 0.4 miljona Ukrajinaca na okupiranim dijelovima Ukrajine nego:

Procjenjuje se da će približno 3 milijuna Ukrajinaca 2024. godine živjeti na teritorijima Ukrajine pod ruskom okupacijom, što je pad od 6,37 milijuna koliko ih je tamo živjelo prije invazije 2022. godine.


Kerson i Zaporožje nisu bili okupirani a sad jesu i Rusi drže pola teritorija od svakog i neka je pola Ukrajinaca uteklo a ostala starčad tu dobiješ nekakvih miljon Ukrajinaca najmanje.

Popis iz siječnja 2022 godine. 

Heronska oblast: miljon ljudi

Zaporoška oblast: miljon i 660 tisuća ljudi


Dodaj malo nešto ovih na Krimu od prije i ovo sad dodatno po Donbasu i Lugansku starčadi šta je ostalo itd i dobiješ ta neka tri miljona uglavnom starije populacije Ukrajinaca na tom okupiranom dijelu Ukrajine ( uključivši i sam Krim ).
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by RayMabus 13/9/2024, 17:33

Okvirno situacija je tamo ovakva: Ne računajući Krim na okupiranom dijelu Ukrajine živi nekakvih pet miljona ljudi a od kojih su pola Rusi ( koji većinom žive u Donbasu ) te druga polovica od 2,5 miljona ljudi su Ukrajinci ( uglavnom starije stanovništvo ).

S obzirom da se tamo puca i vlada bezvlađe a sasvim sigurno nitko neće otvoriti industrijsku zonu tamo gdje mu Olujna sijenka može doletiti u glavu i/ili u industrijski pogon ... možemo samo očekivati daljnje odlaženje mladih i radno sposobnih trbuhom za kruhom a dakle smanjivanje stanovništva zbog odlaska i jer mladi su u osnovi ti koji prave djecu pa pada i demografija dakle i negativan prirodni prirast tako da ova brojka od nekakvih pet miljona koliko se računa da ih živi tamo će samo u budučnosti padati a svakako neće rasti.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by Hoholo Mudovski 13/9/2024, 18:07

RayMabus wrote:Okvirno situacija je tamo ovakva: Ne računajući Krim na okupiranom dijelu Ukrajine živi nekakvih pet miljona ljudi a od kojih su pola Rusi ( koji većinom žive u Donbasu ) te druga polovica od 2,5 miljona ljudi su Ukrajinci ( uglavnom starije stanovništvo ).

S obzirom da se tamo puca i vlada bezvlađe a sasvim sigurno nitko neće otvoriti industrijsku zonu tamo gdje mu Olujna sijenka može doletiti u glavu i/ili u industrijski pogon ... možemo samo očekivati daljnje odlaženje mladih i radno sposobnih trbuhom za kruhom a dakle smanjivanje stanovništva zbog odlaska i jer mladi su u osnovi ti koji prave djecu pa pada i demografija dakle i negativan prirodni prirast tako da ova brojka od nekakvih pet miljona koliko se računa da ih živi tamo će samo u budučnosti padati a svakako neće rasti.
Dodaj Krim i izbjeglice u Rusiji ide brojka na 10 miliona

_________________
Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 3 20240832
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5914
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by RayMabus 13/9/2024, 18:11

Hoholo Mudovski wrote:
RayMabus wrote:Okvirno situacija je tamo ovakva: Ne računajući Krim na okupiranom dijelu Ukrajine živi nekakvih pet miljona ljudi a od kojih su pola Rusi ( koji većinom žive u Donbasu ) te druga polovica od 2,5 miljona ljudi su Ukrajinci ( uglavnom starije stanovništvo ).

S obzirom da se tamo puca i vlada bezvlađe a sasvim sigurno nitko neće otvoriti industrijsku zonu tamo gdje mu Olujna sijenka može doletiti u glavu i/ili u industrijski pogon ... možemo samo očekivati daljnje odlaženje mladih i radno sposobnih trbuhom za kruhom a dakle smanjivanje stanovništva zbog odlaska i jer mladi su u osnovi ti koji prave djecu pa pada i demografija dakle i negativan prirodni prirast tako da ova brojka od nekakvih pet miljona koliko se računa da ih živi tamo će samo u budučnosti padati a svakako neće rasti.
Dodaj Krim i izbjeglice u Rusiji ide brojka na 10 miliona
Izbjeglice u Rusiji ne računam jer to ne spada pod: okupirani dio Ukrajine jer su ti u Rusiji a ne na okupiranim dijelovima Ukrajine.

Krim ( sa gradom Sevastopoljom ) ima okvirno nešto više od dva miljona ljudi tako da ta dva miljona i ovih oko pet miljona = 7

7 nije ni približno 10 ili 11


PS: Nemoj meni prodavat pričice za malu djecu i maglu ( propagndu ). Sjeti se šta mi stoji u tituli. Da te podsjetim: pripadnik anđeoske hijerarhije reda Znanja

Dobro pročitaj još jednom moj puni naslov ( titulu ):

General GF s pet zvjezdica, pripadnik Aštar komande i pripadnik anđeoske hijerarhije Znanja.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by AssadNaPodmornici 13/9/2024, 18:26

RayMabus wrote:Dakle nije 0.4 miljona Ukrajinaca na okupiranim dijelovima Ukrajine nego:

Procjenjuje se da će približno 3 milijuna Ukrajinaca 2024. godine živjeti na teritorijima Ukrajine pod ruskom okupacijom, što je pad od 6,37 milijuna koliko ih je tamo živjelo prije invazije 2022. godine.


Kerson i Zaporožje nisu bili okupirani a sad jesu i Rusi drže pola teritorija od svakog i neka je pola Ukrajinaca uteklo a ostala starčad tu dobiješ nekakvih miljon Ukrajinaca najmanje.

Popis iz siječnja 2022 godine. 

Heronska oblast: miljon ljudi

Zaporoška oblast: miljon i 660 tisuća ljudi


Dodaj malo nešto ovih na Krimu od prije i ovo sad dodatno po Donbasu i Lugansku starčadi šta je ostalo itd i dobiješ ta neka tri miljona uglavnom starije populacije Ukrajinaca na tom okupiranom dijelu Ukrajine ( uključivši i sam Krim ).
gle nisam ja rekao da je 0.4 milijuna ukrajinaca u okupiranim djelovima, naravno Krim i dio Donbasa Rusi drže od 2014 godine. 

Međutim o 24.veljače.2024 Rusi su okupirali novi teritorij. U novom teritoriju ostalo je max 0.5 milijuna ljudi što Rusa što Ukrajinaca. nabroja sam relativno očuvana mjesta melitopol, berdijansk, tomkak, gledam ima li još koje mjesto koje sam propustio i kliknem na kartu, uglavnom sela od 4000-5000 ljudi , niti jedan veći gradić .

dakle cca dodatnih pola milijuna starijeg stanovnišva koje nije baš lojalno.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by RayMabus 13/9/2024, 18:27

Investicijska klima u okupiranim dijelovima Ukrajine je da popizdiš skroz.

Evo već vidim investiore kako ovdje navaljuju i otvaraju pogone u industrijskim zonama po nalogu iz Kremlja.

Ekonomski napredak, prosperitet i svijetla budućnost su im zagarantirani. Ljudi iz drugih dijelova Rusije i ostatka svijeta masovno hrle ovamo da bi uživali u sreći, blagostanju i prosperitetu koji im se ovdje nudi,


Rano večeras, ukrajinske snage uspješno su napale rusko skladište streljiva izvan Mariupolja. Višestruki veliki požari i sekundarne eksplozije mogle su se vidjeti iz blizine dok se odlagalište kuhalo.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by RayMabus 13/9/2024, 18:30

AssadNaPodmornici wrote:
Kojih 10 milijuna Ukrajinaca pod Ruskom okupacijom? Na kojim si ti drogama.

Gdje tih 10milijuna Ukrajinaca je osvojeno? Koji su to gradovi. Evo ti sam provjeri.
Melitopol grad koji relativno nije razrušen - prije  150 000 stanovnika,  2/3  etnički Ukrajinci ostalo Rusi.
Berdijanska grad koji je očuvan prije rata 110 000 stanovnika, isto 2/3 ukrajinci ostalo rusi.

to su najveći očuvani gradovi koje su Rusi osvojili i zadržali .
Računaj da je sigurno iz tih gradova uteklo 1/3 stanovništva , tako da sve skupa umjesto 260 000, nema 200 000 ljudi .
A iseljavanje će se nastaviti jer su ti gradovi pod udarom.
Mariopol je imao 500 000 , ostalo je max 50 000 Rusa,   i možda koji Ukrajinac od 80godina koji nema volje za uteći. Grad je srušen do temelja.
Aj još veći gradovi koje su Rusi osvojili Nova Hakovka, 44 000 staovnika, tamo su bili u prvim danima rata žestoki pro UA prosvjedi. Međutim pošto je grad na prvoj crti fronte, vjerojatno je ispražnjen, kladim se da je većina stanovnika utekla na zapad UA ili EU
Dakle NovaHakova prazna.
Tokmak, prije rata 30 000 stanovnika,  on je isto očuvan grad, recimo da je ostalo 2/3 ljudi.

Dakle Berdijansk, Tokmak, Melitopol to su najveći očuvani osvojeni UA gradovi, prije rata zajedno nisu imali 300 000 stanovnika, neka još okolna sela imaju 200 000, dakle pola milijuna. Od čega je vjerojatno 1/3 ili čak 1/2 utekla.
Mariopol je srušen kao Vukovar. ostala šaka Rusa.
Ostali svi gradovi, Rusi dolaze, Ukrajinci izvuku cijelo mladostanovništvo, ostaje šaka starih Ruskih penzionera, izađu iz podruma dočekaju Ruske oslobodioce(a neki ih i truju ), i budu trošak Rusiji.

Kakvih 10 milijuna,  0.4milijuna u vrh glave, puno sam rekao
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by RayMabus 13/9/2024, 18:33

AssadNaPodmornici wrote:
RayMabus wrote:
Dakle nije 0.4 miljona Ukrajinaca na okupiranim dijelovima Ukrajine nego: ...

gle nisam ja rekao da je 0.4 milijuna ukrajinaca u okupiranim djelovima, naravno Krim i dio Donbasa Rusi drže od 2014 godine. 

Međutim o 24.veljače.2024 Rusi su okupirali novi teritorij. U novom teritoriju ostalo je max 0.5 milijuna ljudi što Rusa što Ukrajinaca. nabroja sam relativno očuvana mjesta melitopol, berdijansk, tomkak, gledam ima li još koje mjesto koje sam propustio i kliknem na kartu, uglavnom sela od 4000-5000 ljudi , niti jedan veći gradić .

dakle cca dodatnih pola milijuna starijeg stanovnišva koje nije baš lojalno.
Yoda napisao:

Kakvih 10 milijuna,  0.4milijuna u vrh glave, puno sam rekao
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by RayMabus 13/9/2024, 18:55

AssadNaPodmornici wrote:
RayMabus wrote:
Dakle nije 0.4 miljona Ukrajinaca na okupiranim dijelovima Ukrajine nego: ...

gle nisam ja rekao da je 0.4 milijuna ukrajinaca u okupiranim djelovima, naravno Krim i dio Donbasa Rusi drže od 2014 godine. 

Međutim o 24.veljače.2024 Rusi su okupirali novi teritorij. U novom teritoriju ostalo je max 0.5 milijuna ljudi što Rusa što Ukrajinaca. nabroja sam relativno očuvana mjesta melitopol, berdijansk, tomkak, gledam ima li još koje mjesto koje sam propustio i kliknem na kartu, uglavnom sela od 4000-5000 ljudi , niti jedan veći gradić .

dakle cca dodatnih pola milijuna starijeg stanovnišva koje nije baš lojalno.
Ima istine u tome šta kažeš da ti nisi govorio o tome ( ti to znaš al ne znaju drugi kad čitaju taj tvoj post jer se to ni iz ničega ne da skužiti s obzirom na prvu i zadnju rečenicu cijelog posta ) al se onda ti nisi s njime sporazumio jer ti on priča o 10 miljona Ukrajinaca koji su pod ruskom okupacijom na šta ti reagiraš da nije toliko OSVOJIO od početka napada itd a post završavaš tako da mu se opet obračaš s pričom o tih deset miljona Ukrajinaca i govoriš kako nema niti 0.4

1. Kojih 10 milijuna Ukrajinaca pod Ruskom okupacijom? Na kojim si ti drogama.

2. Gdje tih 10milijuna Ukrajinaca je osvojeno? 

3. Kakvih 10 milijuna,  0.4milijuna u vrh glave, puno sam rekao


Problem je šta taj tvoj post počima ovako:

1. Kojih 10 milijuna Ukrajinaca pod Ruskom okupacijom? Na kojim si ti drogama.


A završava ovako:

3. Kakvih 10 milijuna,  0.4milijuna u vrh glave, puno sam rekao



Šta bi ti pomislio da si na mom mjestu da pročitaš to tako na šta se odnosi ta tvoja izjava o 0,4 miljona Ukrajinaca ?
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by RayMabus 13/9/2024, 19:08

Neće ovako ovi nikad doć do Balkana ( Srbije ) pa da zajedno radimo veliku Srbiju na Balkanu.

Gori uništeni ruski tenk T-90M "Proboj" (?).

Gori im najbolji tenk kojeg imaju u svojim oružanim snagama.

Odmah proglasiti tri dana žalosti na Kosovu i Metohiji te republici srpskoj.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by michaellcmacha 13/9/2024, 19:45

Jel se netko sjeti kad sam s početka rekao da će kolektivni zapad posrupno opskrbljivati ukrajinu sa potrebitim mts-ima, nadalje uvoditi nova razornija i dalekometnija oružja, potpomagati ukrajince da sami unaprijede svoja postojeća oružja i ovisno o razvoju situacije davati odobrenja za upotrebu zapadnih iružja sve dublje i sve dalje u ruskom teritoriju... Nego da pitam ima li još uvijek netko da se boji rata...;)

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by Hoholo Mudovski 13/9/2024, 19:45

RayMabus wrote:
Hoholo Mudovski wrote:
RayMabus wrote:Okvirno situacija je tamo ovakva: Ne računajući Krim na okupiranom dijelu Ukrajine živi nekakvih pet miljona ljudi a od kojih su pola Rusi ( koji većinom žive u Donbasu ) te druga polovica od 2,5 miljona ljudi su Ukrajinci ( uglavnom starije stanovništvo ).

S obzirom da se tamo puca i vlada bezvlađe a sasvim sigurno nitko neće otvoriti industrijsku zonu tamo gdje mu Olujna sijenka može doletiti u glavu i/ili u industrijski pogon ... možemo samo očekivati daljnje odlaženje mladih i radno sposobnih trbuhom za kruhom a dakle smanjivanje stanovništva zbog odlaska i jer mladi su u osnovi ti koji prave djecu pa pada i demografija dakle i negativan prirodni prirast tako da ova brojka od nekakvih pet miljona koliko se računa da ih živi tamo će samo u budučnosti padati a svakako neće rasti.
Dodaj Krim i izbjeglice u Rusiji ide brojka na 10 miliona
Izbjeglice u Rusiji ne računam jer to ne spada pod: okupirani dio Ukrajine jer su ti u Rusiji a ne na okupiranim dijelovima Ukrajine.

Krim ( sa gradom Sevastopoljom ) ima okvirno nešto više od dva miljona ljudi tako da ta dva miljona i ovih oko pet miljona = 7

7 nije ni približno 10 ili 11


PS: Nemoj meni prodavat pričice za malu djecu i maglu ( propagndu ). Sjeti se šta mi stoji u tituli. Da te podsjetim: pripadnik anđeoske hijerarhije reda Znanja

Dobro pročitaj još jednom moj puni naslov ( titulu ):

General GF s pet zvjezdica, pripadnik Aštar komande i pripadnik anđeoske hijerarhije Znanja.
Ja sam ih u računao sve kao kao građane ruske federacije. 
Dakle pod ruskom čizmom skoro 10 miliona Ukrajinaca. 
Nekoliko postotaka skočila populacija. 
S druge strane Ukrajina zahvaljujući Johnsonu potop. 
Veli bivši vojni savjetnik Zelenskog da ima samo 9 miliona radno sposobnih u Zemlji.

_________________
Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 3 20240832
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5914
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum