ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ukrajinci upali u Rusiju

Page 12 of 39 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 25 ... 39  Next

Go down

Ukrajinci upali u Rusiju - Page 12 Empty Re: Ukrajinci upali u Rusiju

Post by Eroo 13/8/2024, 04:50

Ključno za ovu temu je da su ukrajinci za manje od tjedana dana
osvojili u Rusiji preko 1000 km^2 i 28 naselja. Rusi su za upola manje teritorija 
za pola godine potrošili još i peko 100k vojnika. 
Sad je tu kao važan izgubljen jedan jebeni ukrajinski BTR4.
A s koliko se tek cirkusa izvodi kad se uništi jedan Bradley ili Leopard.

Eroo

Posts : 78041
2016-07-22


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Ukrajinci upali u Rusiju - Page 12 Empty Re: Ukrajinci upali u Rusiju

Post by Hoholo Mudovski 13/8/2024, 08:57

Eroo wrote:
Hoholo Mudovski wrote:
dijagram wrote:
Hoholo Mudovski wrote:
dijagram wrote:Upadnem na tren, procitam longija o stanju na terenu i to je to.
Uzgred vidim, crvenko konstantno kmeci, em za krajine em za kosovo, a evo i za tamo neke ruse:)
Nece to na dobro izaci.
Ostali ruski navijaci nesto zamukli, valjda na aparatima:)
Ne mogu se pomiriti s nerijesenim rezultatom, pobjedu bi i tocka.
Napad na Rusiju s 15-20k elite na graničare i rezervu je zaustavljen.
Cilj je bio nuklearka ili neki veći grad te nije ostvaren, a sekundarni cilj (PR) je ostvaren te je učinio da smo vidili i Eru koji je živnuo te se opet uhvatio bojica i crtanja. 
U krajinske oružane snage su u ovih nekoliko dana osvojile teritorija kao Ruska strana u Donbasu na postavljenu obranu u mjesec.

Ne znas ti o ratu, taktici, strategiji nista, samo prepisujete tudje budalastine.
Nauci cuti i vidjeti od nekoga tko ponesto zna o svemu;)
Za zauzimanje NE Kurcatov trebali bi 40 000 iskusnih vojnika.
Za zauzeti Kursk, barem 70 000, a tek sve to zadrzati vise od 100 000.
Jasno je da ukrajinsci to nemaju i to i nije bio nikakav cilj, odnosno bio bi da su se rusi predali i pustili ih da usetaju gore bez borbe:)
O sredstvima i tehnici potrebnoj za takav cin"zauzimanje Kusrka" da ne govorim.
Ajde sto kojekakvi analiticari pricaju gluposti, ali vi na forumu imate od koga nauciti:)
Pa pratim zapovjednika Ukrajinske vojske Sirskog. 
https://amp.theguardian.com/world/article/2024/jul/24/i-know-we-will-win-and-how-ukraines-top-general-on-turning-the-tables-against-russia
Rusi su upali u Ukrajinu 2022 s 100k vojnika, došli do Kijeva s dvi strane, osvojili Kerson i razbili azov kod Mariopola. 
Nije bitno koliu snage nego kako se koriste, a to vjerojatno i sam znaš.
Upali su sa 150k+, možda i 180k. Nenajavljeno.
Sjedne strane su ušli do Kyiva sa 60 km dugom kolonom oklopa, a vratilo ih se u bjelorusiju između 1/3 do1/2.
Kume moj, satralo ih s obje strane Kyiva. Iz Hersona su pobjegli, ustvari otjerani, to i sam znaš.
Ja samo prenosim podatak zapovjednika u krajinske vojske. 
Oba napada su nenajavljena. 
Umjesto duge kolone oklopa Ukrajina je napala modernim ratovanjem. Brže i male mobilne grupe koje bi zaobilazile obranu i prepuštati je drugom valu. Od tuda i toliki prodori, kakve se moglo vidjeti 2022.
Po meni, šta god da bio cilj ove postrojbe koje su obučene u Evropi i imaju kvalitetu ne isplati ih se žrtvovati u beskrajnom granatiranju. 
Treba ih povući i ako se misli to držati, a po meni je glupo, ubaciti tamo svježe mobilizirane na prirodnu selekciju.

_________________
Ukrajinci upali u Rusiju - Page 12 20240832
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5914
2023-08-31


Back to top Go down

Ukrajinci upali u Rusiju - Page 12 Empty Re: Ukrajinci upali u Rusiju

Post by crvenkasti 13/8/2024, 10:02

dijagram wrote:
U to su upuceni njihovi stozeri i tako donose odluke koje se nama koji tek izdaleka promatramo ponekad cine i cudne ali za njih
cesto ima i te kakvog razloga.
Oni ce ciniti sto ce ciniti, a sto ce to biti tek cemo vidjeti.

To je pravi analitičar i ekspert:
"kurca ne kužimo, ali rat je rat, sve ide kako ide, događa sa ono što se događa, a poslije, kad sve prođe. onda ćemo možda razumjet kako i zašto."
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29499
2014-04-17


Back to top Go down

Ukrajinci upali u Rusiju - Page 12 Empty Re: Ukrajinci upali u Rusiju

Post by Eroo 13/8/2024, 10:43

Hoholo Mudovski wrote:
Eroo wrote:
Hoholo Mudovski wrote:
dijagram wrote:
Hoholo Mudovski wrote:
dijagram wrote:Upadnem na tren, procitam longija o stanju na terenu i to je to.
Uzgred vidim, crvenko konstantno kmeci, em za krajine em za kosovo, a evo i za tamo neke ruse:)
Nece to na dobro izaci.
Ostali ruski navijaci nesto zamukli, valjda na aparatima:)
Ne mogu se pomiriti s nerijesenim rezultatom, pobjedu bi i tocka.
Napad na Rusiju s 15-20k elite na graničare i rezervu je zaustavljen.
Cilj je bio nuklearka ili neki veći grad te nije ostvaren, a sekundarni cilj (PR) je ostvaren te je učinio da smo vidili i Eru koji je živnuo te se opet uhvatio bojica i crtanja. 
U krajinske oružane snage su u ovih nekoliko dana osvojile teritorija kao Ruska strana u Donbasu na postavljenu obranu u mjesec.

Ne znas ti o ratu, taktici, strategiji nista, samo prepisujete tudje budalastine.
Nauci cuti i vidjeti od nekoga tko ponesto zna o svemu;)
Za zauzimanje NE Kurcatov trebali bi 40 000 iskusnih vojnika.
Za zauzeti Kursk, barem 70 000, a tek sve to zadrzati vise od 100 000.
Jasno je da ukrajinsci to nemaju i to i nije bio nikakav cilj, odnosno bio bi da su se rusi predali i pustili ih da usetaju gore bez borbe:)
O sredstvima i tehnici potrebnoj za takav cin"zauzimanje Kusrka" da ne govorim.
Ajde sto kojekakvi analiticari pricaju gluposti, ali vi na forumu imate od koga nauciti:)
Pa pratim zapovjednika Ukrajinske vojske Sirskog. 
https://amp.theguardian.com/world/article/2024/jul/24/i-know-we-will-win-and-how-ukraines-top-general-on-turning-the-tables-against-russia
Rusi su upali u Ukrajinu 2022 s 100k vojnika, došli do Kijeva s dvi strane, osvojili Kerson i razbili azov kod Mariopola. 
Nije bitno koliu snage nego kako se koriste, a to vjerojatno i sam znaš.
Upali su sa 150k+, možda i 180k. Nenajavljeno.
Sjedne strane su ušli do Kyiva sa 60 km dugom kolonom oklopa, a vratilo ih se u bjelorusiju između 1/3 do1/2.
Kume moj, satralo ih s obje strane Kyiva. Iz Hersona su pobjegli, ustvari otjerani, to i sam znaš.
Ja samo prenosim podatak zapovjednika u krajinske vojske. 
Oba napada su nenajavljena. 
Umjesto duge kolone oklopa Ukrajina je napala modernim ratovanjem. Brže i male mobilne grupe koje bi zaobilazile obranu i prepuštati je drugom valu. Od tuda i toliki prodori, kakve se moglo vidjeti 2022.
Po meni, šta god da bio cilj ove postrojbe koje su obučene u Evropi i imaju kvalitetu ne isplati ih se žrtvovati u beskrajnom granatiranju. 
Treba ih povući i ako se misli to držati, a po meni je glupo, ubaciti tamo svježe mobilizirane na prirodnu selekciju.
Ništa posebno se neće dogoditi, niti će se promijeniti, osim što bi se granica pomaknila u ruski teritorij.
Dužina kontaktne linije s Rusijom bi se čak i smanjila. Malo ovo vizualiziraj pa će ti biti sve jasnije.
Ah, da, ukrajinski neoprostiv grijeh je što se treniraju u Europi i to što koristi "NATO ružje".
Nitko rusku vojsku ne može toliko poniziti  koliko se sami ponižavaju. S jedne strane se uvijek naglašava
neustrašiva i nepobjediva ruska vojska,  plus oružje misterioznih mogućnosti, a sa druge prenaglašava  uspjeh
ako uništi jedan prastari jebeni Bradley. Za svako uništavanje Abramsa i Leoparda Putin nudi 1 mio rublji. 
Koliko misli ponuditi za obaranje  prastarog f16? 
Ja mislim da će se opet pojaviti prijetnja(blebetanje) o uporabi taktičnog nuklearnog oružja. Da se kladimo?

_________________
Nulla rosa sine spina
Eroo
Eroo

Posts : 78041
2016-07-22


Back to top Go down

Ukrajinci upali u Rusiju - Page 12 Empty Re: Ukrajinci upali u Rusiju

Post by Hoholo Mudovski 13/8/2024, 11:39

Eroo wrote:
Hoholo Mudovski wrote:
Eroo wrote:
Hoholo Mudovski wrote:
dijagram wrote:
Hoholo Mudovski wrote:
dijagram wrote:Upadnem na tren, procitam longija o stanju na terenu i to je to.
Uzgred vidim, crvenko konstantno kmeci, em za krajine em za kosovo, a evo i za tamo neke ruse:)
Nece to na dobro izaci.
Ostali ruski navijaci nesto zamukli, valjda na aparatima:)
Ne mogu se pomiriti s nerijesenim rezultatom, pobjedu bi i tocka.
Napad na Rusiju s 15-20k elite na graničare i rezervu je zaustavljen.
Cilj je bio nuklearka ili neki veći grad te nije ostvaren, a sekundarni cilj (PR) je ostvaren te je učinio da smo vidili i Eru koji je živnuo te se opet uhvatio bojica i crtanja. 
U krajinske oružane snage su u ovih nekoliko dana osvojile teritorija kao Ruska strana u Donbasu na postavljenu obranu u mjesec.

Ne znas ti o ratu, taktici, strategiji nista, samo prepisujete tudje budalastine.
Nauci cuti i vidjeti od nekoga tko ponesto zna o svemu;)
Za zauzimanje NE Kurcatov trebali bi 40 000 iskusnih vojnika.
Za zauzeti Kursk, barem 70 000, a tek sve to zadrzati vise od 100 000.
Jasno je da ukrajinsci to nemaju i to i nije bio nikakav cilj, odnosno bio bi da su se rusi predali i pustili ih da usetaju gore bez borbe:)
O sredstvima i tehnici potrebnoj za takav cin"zauzimanje Kusrka" da ne govorim.
Ajde sto kojekakvi analiticari pricaju gluposti, ali vi na forumu imate od koga nauciti:)
Pa pratim zapovjednika Ukrajinske vojske Sirskog. 
https://amp.theguardian.com/world/article/2024/jul/24/i-know-we-will-win-and-how-ukraines-top-general-on-turning-the-tables-against-russia
Rusi su upali u Ukrajinu 2022 s 100k vojnika, došli do Kijeva s dvi strane, osvojili Kerson i razbili azov kod Mariopola. 
Nije bitno koliu snage nego kako se koriste, a to vjerojatno i sam znaš.
Upali su sa 150k+, možda i 180k. Nenajavljeno.
Sjedne strane su ušli do Kyiva sa 60 km dugom kolonom oklopa, a vratilo ih se u bjelorusiju između 1/3 do1/2.
Kume moj, satralo ih s obje strane Kyiva. Iz Hersona su pobjegli, ustvari otjerani, to i sam znaš.
Ja samo prenosim podatak zapovjednika u krajinske vojske. 
Oba napada su nenajavljena. 
Umjesto duge kolone oklopa Ukrajina je napala modernim ratovanjem. Brže i male mobilne grupe koje bi zaobilazile obranu i prepuštati je drugom valu. Od tuda i toliki prodori, kakve se moglo vidjeti 2022.
Po meni, šta god da bio cilj ove postrojbe koje su obučene u Evropi i imaju kvalitetu ne isplati ih se žrtvovati u beskrajnom granatiranju. 
Treba ih povući i ako se misli to držati, a po meni je glupo, ubaciti tamo svježe mobilizirane na prirodnu selekciju.
Ništa posebno se neće dogoditi, niti će se promijeniti, osim što bi se granica pomaknila u ruski teritorij.
Dužina kontaktne linije s Rusijom bi se čak i smanjila. Malo ovo vizualiziraj pa će ti biti sve jasnije.
Ah, da, ukrajinski neoprostiv grijeh je što se treniraju u Europi i to što koristi "NATO ružje".
Nitko rusku vojsku ne može toliko poniziti  koliko se sami ponižavaju. S jedne strane se uvijek naglašava
neustrašiva i nepobjediva ruska vojska,  plus oružje misterioznih mogućnosti, a sa druge prenaglašava  uspjeh
ako uništi jedan prastari jebeni Bradley. Za svako uništavanje Abramsa i Leoparda Putin nudi 1 mio rublji. 
Koliko misli ponuditi za obaranje  prastarog f16? 
Ja mislim da će se opet pojaviti prijetnja(blebetanje) o uporabi taktičnog nuklearnog oružja. Da se kladimo?
Na kraju se mrtvi broje

_________________
Ukrajinci upali u Rusiju - Page 12 20240832
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5914
2023-08-31


Back to top Go down

Ukrajinci upali u Rusiju - Page 12 Empty Re: Ukrajinci upali u Rusiju

Post by dijagram 13/8/2024, 12:27

crvenkasti wrote:
dijagram wrote:
U to su upuceni njihovi stozeri i tako donose odluke koje se nama koji tek izdaleka promatramo ponekad cine i cudne ali za njih
cesto ima i te kakvog razloga.
Oni ce ciniti sto ce ciniti, a sto ce to biti tek cemo vidjeti.

To je pravi analitičar i ekspert:
"kurca ne kužimo, ali rat je rat, sve ide kako ide, događa sa ono što se događa, a poslije, kad sve prođe. onda ćemo možda razumjet kako i zašto."
Kmecavi, naveo sam ja ovdje na temi puno stvari koje su se i dogodile a koje analiticari ni sanjali nisu.
Primjerice kad sam rekao da bih povukao snage preko Dnjepra, Herson  i ojacao ostale crte koje su bile ugrozene.
Dodje onaj Surovikin i napravi upravo to.
Mogu misliti kako je takva procjena izgledala analiticarima, a pogotovo vama navijacima rusije;)


Govorili su tada silni analiticari recimo da rusi nemaju municije, pa kad sam napisao da je to smijesno i da naravno imaju i da naravno nece im iste nestati
onda su oni koji navijaju za ukrajinu cudno gledali.
Da ne govorim o prvim danima rata kad se moglo uociti da se uslo u kolonama duboko na vise pravaca i kad su ukrajinci poceli pruzati otpor rekao sam oni ce ih zaustaviti, vratiti i to se dogodilo.
Tada su analiticari prognozirali pad cijele ukrajine za koji tjedan.

Mislim, mozete se praviti mutavi, ali barem vi navijaci to znate jer puno vise pratite ovu temu nego ja.

Opaska da ne znamo sve stoji, tesko je nagadjati i shvacati sto se sve dogadja bez jasne slike o stanju u vojskama zaracenih strana.
To primjerice znaci da ukrajinci mozda i imaju negdje pedesetak tisuca dobro opremljenih vojnika slobodnih za daljnje napredovanje u dubinu ruskog teritorija.
S druge strane isto mozda ih imaju rusi, pa jednostavno pustaju ove snage da udju, potrose se i kasnije budu zatvorene i razbijene.
Ja jedva pratim ovu temu, procjenjujem po onome sto na vijestima cujem da se vec dogodilo.
No znam, sto je rat, imam iskustva i moje procjene se temelje najvise na tome i evo uglavnom sam prognozirao stvari koje drugi ni vidjeli nisu a dogodile su se.

Vi koji niste bili u ratu, nemate nikakvu vojnu naobrazbu nego tek navijate sasvim logicno stvari vidite sasvim desetim ocima.
Citate sve i svasta i k tome navijate pa onda pisete o svojim prizeljkivanim situacijama.
Otud se povodite za analiticarima kojima eto nije jasno sto ovo cine ukrajinci:)
Nije im jasan cilj, nema logike:)
Pa onda se neki dosjete aha, sigurno idu na elektranu i osvojiti Kursk:)
Eto ti par gluposti vec na ovoj zadnjoj akciji, a kakve se pisu od pocetka to je strava.

Onaj tko zna jasno ce reci da ukrajinci najvjerojatnije nemaju snage i  ne kane zauzeti Kursk.
No isti nece moci davati procjene sto ce sada uciniti ukrajinski stozer, nece jer ne zna pravo stanje stvari.
I Rusi znaju da ukrajinci ne mogu na Kursk, mislim, znaju oni koji znaju, koji imaju ratnog i vopjnog iskustva i naobrazbu.

No cak ni to ne vrijedi za sve, ima takvih tikvana koji su prosli i rat i neke skole i  tecajeve i kojesta i imaju generalske cinove, a lupaju gluposti.
Primjerice kotromanovic, baric i slicni.
Nadalje cijela paleta zapadnih analiticara prognozirala je pad ukrajine koja po njima nema nikakve sanse i sve ce skoncati za par tjedana.
Treba li spomenuti ruske tikvane koji su uletjeli kao grlom u jagode s premalo ljudstva i potpuno pogresnom procjenom te dozivjeli fijasko.
Eto ti analiticara koliko hoces koji su kardinalno grijesili, na svim stranama.

Kad je ukrajincima krenulo masa je okrenula list, e sad ce stuci ruse i istjerati ih iz Donbasa i s Krima.
Kad sam rekao nece, bit ce maje vise pat pozicija i tada su me neki cudno gledali.
I evo, kakvo je stanje, uglavnom nerijeseno, samo se dalje tare, gine i unistava.
Lani sam rekao najbolje da odmah prestanu jer ce uzalud samo imati zrtve bez znacajnih rezultata, vidimo da se dogadja bas to.

No dobro, meni nije problem reci da ne znam toliko toga pa svakako mogu i mene iznenaditi nekim stvarima koje mi onda izgledaju cudno.
Cudi me recimo ruska sporost u ovim situacijama, ali mozda ima nekog razloga za to koji ja dakako ne znam.
I svakako ce se stvari odvijati onako kako njihovi stozeri odreagiraju, a nikako po zeljama zagrizenih navijaca:)
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18836
2015-08-09


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Ukrajinci upali u Rusiju - Page 12 Empty Re: Ukrajinci upali u Rusiju

Post by Eroo 13/8/2024, 12:36

Hoholo Mudovski wrote:
Eroo wrote:
Hoholo Mudovski wrote:
Eroo wrote:
Hoholo Mudovski wrote:
dijagram wrote:
Hoholo Mudovski wrote:
dijagram wrote:Upadnem na tren, procitam longija o stanju na terenu i to je to.
Uzgred vidim, crvenko konstantno kmeci, em za krajine em za kosovo, a evo i za tamo neke ruse:)
Nece to na dobro izaci.
Ostali ruski navijaci nesto zamukli, valjda na aparatima:)
Ne mogu se pomiriti s nerijesenim rezultatom, pobjedu bi i tocka.
Napad na Rusiju s 15-20k elite na graničare i rezervu je zaustavljen.
Cilj je bio nuklearka ili neki veći grad te nije ostvaren, a sekundarni cilj (PR) je ostvaren te je učinio da smo vidili i Eru koji je živnuo te se opet uhvatio bojica i crtanja. 
U krajinske oružane snage su u ovih nekoliko dana osvojile teritorija kao Ruska strana u Donbasu na postavljenu obranu u mjesec.

Ne znas ti o ratu, taktici, strategiji nista, samo prepisujete tudje budalastine.
Nauci cuti i vidjeti od nekoga tko ponesto zna o svemu;)
Za zauzimanje NE Kurcatov trebali bi 40 000 iskusnih vojnika.
Za zauzeti Kursk, barem 70 000, a tek sve to zadrzati vise od 100 000.
Jasno je da ukrajinsci to nemaju i to i nije bio nikakav cilj, odnosno bio bi da su se rusi predali i pustili ih da usetaju gore bez borbe:)
O sredstvima i tehnici potrebnoj za takav cin"zauzimanje Kusrka" da ne govorim.
Ajde sto kojekakvi analiticari pricaju gluposti, ali vi na forumu imate od koga nauciti:)
Pa pratim zapovjednika Ukrajinske vojske Sirskog. 
https://amp.theguardian.com/world/article/2024/jul/24/i-know-we-will-win-and-how-ukraines-top-general-on-turning-the-tables-against-russia
Rusi su upali u Ukrajinu 2022 s 100k vojnika, došli do Kijeva s dvi strane, osvojili Kerson i razbili azov kod Mariopola. 
Nije bitno koliu snage nego kako se koriste, a to vjerojatno i sam znaš.
Upali su sa 150k+, možda i 180k. Nenajavljeno.
Sjedne strane su ušli do Kyiva sa 60 km dugom kolonom oklopa, a vratilo ih se u bjelorusiju između 1/3 do1/2.
Kume moj, satralo ih s obje strane Kyiva. Iz Hersona su pobjegli, ustvari otjerani, to i sam znaš.
Ja samo prenosim podatak zapovjednika u krajinske vojske. 
Oba napada su nenajavljena. 
Umjesto duge kolone oklopa Ukrajina je napala modernim ratovanjem. Brže i male mobilne grupe koje bi zaobilazile obranu i prepuštati je drugom valu. Od tuda i toliki prodori, kakve se moglo vidjeti 2022.
Po meni, šta god da bio cilj ove postrojbe koje su obučene u Evropi i imaju kvalitetu ne isplati ih se žrtvovati u beskrajnom granatiranju. 
Treba ih povući i ako se misli to držati, a po meni je glupo, ubaciti tamo svježe mobilizirane na prirodnu selekciju.
Ništa posebno se neće dogoditi, niti će se promijeniti, osim što bi se granica pomaknila u ruski teritorij.
Dužina kontaktne linije s Rusijom bi se čak i smanjila. Malo ovo vizualiziraj pa će ti biti sve jasnije.
Ah, da, ukrajinski neoprostiv grijeh je što se treniraju u Europi i to što koristi "NATO ružje".
Nitko rusku vojsku ne može toliko poniziti  koliko se sami ponižavaju. S jedne strane se uvijek naglašava
neustrašiva i nepobjediva ruska vojska,  plus oružje misterioznih mogućnosti, a sa druge prenaglašava  uspjeh
ako uništi jedan prastari jebeni Bradley. Za svako uništavanje Abramsa i Leoparda Putin nudi 1 mio rublji. 
Koliko misli ponuditi za obaranje  prastarog f16? 
Ja mislim da će se opet pojaviti prijetnja(blebetanje) o uporabi taktičnog nuklearnog oružja. Da se kladimo?
Na kraju se mrtvi broje
Broje se i u međuvremenu. Još tjedan dana pa bude 600,000.

_________________
Nulla rosa sine spina
Eroo
Eroo

Posts : 78041
2016-07-22


Hoholo Mudovski likes this post

Back to top Go down

Ukrajinci upali u Rusiju - Page 12 Empty Re: Ukrajinci upali u Rusiju

Post by RayMabus 13/8/2024, 15:08

Eroo wrote:Ključno za ovu temu je da su ukrajinci za manje od tjedana dana
osvojili u Rusiji preko 1000 km^2 i 28 naselja. Rusi su za upola manje teritorija 
za pola godine potrošili još i peko 100k vojnika. 
Sad je tu kao važan izgubljen jedan jebeni ukrajinski BTR4.
A s koliko se tek cirkusa izvodi kad se uništi jedan Bradley ili Leopard.
Ne. U napadu ćeš uvijek imati više izgubljene i uništene tehnike od onoga koji se brani jer moraš s nekakvim vozilima ići u taj napad itd tako da to nije ni toliko čudno ni toliko sporno al je poanta da Rusi polako al sigurno konsidiliraju obranu nakon prva početna tri dana šoka i sad će s protokom vremena samo dovlačiti više vojske i tu obranu dodatno pojačavati.

Usto pojava mornaričkog pješaštva a to su u Rusiji obalne trupe pa im je već osnovna obuka takva da svi moraju znat rukovat protuoklopnim oružjem znači da nema više vozikanja otvorenim cestama ko da smo na ekskurziji.

Iako je ovo klasična kopnena bitka za to mornaričko pješaštvo ovo je iz njihove točke gledišta i kako njihov um razmišlja desant i oni ga sad zaustavljaju.

Desant na Kursk.  :coffee lol!
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Ukrajinci upali u Rusiju - Page 12 Empty Re: Ukrajinci upali u Rusiju

Post by RayMabus 13/8/2024, 15:53

Uništen ruski 220 mm MLRS BM-27 Uragan u regiji Kursk.
Ukrajinci upali u Rusiju - Page 12 GU2QK-rWsAAsmww?format=jpg&name=small
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Ukrajinci upali u Rusiju - Page 12 Empty Re: Ukrajinci upali u Rusiju

Post by RayMabus 13/8/2024, 16:39

Bjelorusija prebacuje vojnu opremu iz svojih aktivnih jedinica u Rusiju na zahtjev Moskve. Rusija je od Bjelorusije zatražila ovu opremu nakon događaja u regiji Kursk, jer se Rusija suočava s velikim nedostatkom oružja u ovom i drugim područjima.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Ukrajinci upali u Rusiju - Page 12 Empty Re: Ukrajinci upali u Rusiju

Post by RayMabus 13/8/2024, 16:46

Zapovjednik Akhmat Apti Alaudinov izvijestio je da se njegove snage, zajedno s 810. brigadom marinaca i drugim jedinicama, brane od opetovanih valova ukrajinskih oklopnih vozila u blizini Martynovke tri uzastopna dana. Ukrajinske snage pokušavaju probiti njihovu obranu kako bi napredovale prema Kurchatovu preko područja Lyubimovke.

https://x.com/NOELreports/status/1823253241611657256

Inače 810 marinski korpus vam je crnomorska mornarička pješadija.

810. gardijska brigada mornaričkog pješaštva
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Ukrajinci upali u Rusiju - Page 12 Empty Re: Ukrajinci upali u Rusiju

Post by RayMabus 13/8/2024, 16:55

Dakle taj 810 marinski korpus je povućen iz istočne Ukrajine i polsan na brzinu ovamo da zaustavi desant na Kursk.


Rusija prebacuje sljedeće jedinice iz okupirane Ukrajine za obranu regije Kursk u Rusiji.

Kherson - 2 padobranska bataljona

Zaporizhia - 38. i 64. odvojena motorizirana strijeljačka brigada

Kupjansk - nekoliko bataljuna iz motostreljačke pukovnije

Harkov - nekoliko bojni iz 1009., 79., 272. motorizirane streljačke pukovnije i iz 138. odvojene motorizirane streljačke brigade

Pokrovske - 810. odvojena motostreljačka brigada i nekoliko bojni jurišnog pješaštva


Luhansk - detalji nepoznati

Ukrajinci su uspjeli iskoristiti situaciju i kao rezultat toga napasti sada prenaglašene snage u okupiranom Kupjansku.

Rusija iz Belgoroda u Kursk prebacuje i motoriziranu streljačku pukovniju i satniju motorizirane streljačke brigade.

Rusi aktivno bombardiraju ukrajinske vojnike u Sumyju preko granice u Ukrajini i u ruskoj regiji Kursk. Oko 50% svih ruskih misija bombardiranja preko fronte je preusmjereno tamo. Ako Ukrajina želi uspjeti, kontrola zračnog prostora je kritična.
Ukrajinci upali u Rusiju - Page 12 GUpSAEubIAARL5p?format=jpg&name=900x900
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Ukrajinci upali u Rusiju - Page 12 Empty Re: Ukrajinci upali u Rusiju

Post by RayMabus 13/8/2024, 16:58

Približna situacija u regiji Kursk: Neprijatelj napada Snagost koji je nedavno izgubio, za sada neuspješno. Korenevo je u potpunosti pod kontrolom ruskih oružanih snaga. Na istoku su ukrajinske oružane snage prisutne u šumama i pokušavaju zaobići Korenevo na sjeveru, no ruska vojska se uspješno brani kod Kremjanog. Na istoku, naše trupe su se približile Leonidovu. Nastavljaju se pozicione borbe u području naselja Malaya Loknya, Kositsa, Cherkasskoye Porečnoye. Martynovka je pod kontrolom specijalnih snaga Akhmat i 810. brigade marinaca. Neprijatelj nastavlja napadati Martynovku, ali biva odbijen. Sudža je naša! Još uvijek hvataju diverzantsko-izviđačke grupe u pozadini. Neprijatelj također pokušava sondirati prolaze oko naseljenih mjesta, ali biva odbijen.

https://x.com/GeromanAT/status/1823111845986889738
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Ukrajinci upali u Rusiju - Page 12 Empty Re: Ukrajinci upali u Rusiju

Post by Hoholo Mudovski 13/8/2024, 17:09

Napadači uglavnom imaju veće gubitke od obrane. 
Utajina je srušila taj mit u lanjskoj ofenzivi te sada kod Kurska.
Djelić uništene opreme



_________________
Ukrajinci upali u Rusiju - Page 12 20240832
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5914
2023-08-31


RayMabus likes this post

Back to top Go down

Ukrajinci upali u Rusiju - Page 12 Empty Re: Ukrajinci upali u Rusiju

Post by Šandor Winnetou 13/8/2024, 18:54

Evo jedan dobar :grin

Putin, nakon 10 dana od katastrofe u Kursku, priziva Staljinov duh:
Staljin: "Šta se desilo?”
Putin: “Nacisti su u Kursku! Moja vojska je potučena! Šta da radim?"
Staljin: “Radi kao ja ‘43. Pošalji najbolje ukrajinske smage na front i traži oružje od SAD-a!”

_________________
Ukrajinci upali u Rusiju - Page 12 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19770
2017-12-31


abraham and Eroo like this post

Back to top Go down

Ukrajinci upali u Rusiju - Page 12 Empty Re: Ukrajinci upali u Rusiju

Post by RayMabus 13/8/2024, 19:52

Pripadnici ruske 810. brigade mornaričkog pješaštva sa zarobljenim Cougarom MRAP s taktičkom oznakom za operaciju Kursk.
Ukrajinci upali u Rusiju - Page 12 GU3tLnmXYAEbwZc?format=jpg&name=medium
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Ukrajinci upali u Rusiju - Page 12 Empty Re: Ukrajinci upali u Rusiju

Post by RayMabus 13/8/2024, 19:59

Spaljeni ukrajinski BTR-4E, vrlo vjerojatno u blizini Girija gdje je mehanizirana kolona AFU-a pokušala napredovati, ali je odbijena.
Ukrajinci upali u Rusiju - Page 12 GU4TIttXkAEyUdL?format=jpg&name=medium
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Ukrajinci upali u Rusiju - Page 12 Empty Re: Ukrajinci upali u Rusiju

Post by Eroo 14/8/2024, 00:04

:x :D...ljubi je dida.


Ukrajinci upali u Rusiju - Page 12 23

_________________
Nulla rosa sine spina
Eroo
Eroo

Posts : 78041
2016-07-22


RayMabus and Šandor Winnetou like this post

Back to top Go down

Ukrajinci upali u Rusiju - Page 12 Empty Re: Ukrajinci upali u Rusiju

Post by RayMabus 14/8/2024, 00:28

"Baltimore" je vojni aerodrom u Voronježu. 

Baza je dom 47. kombinirane gardijske zrakoplovne pukovnije koja upravlja s dvije eskadrile Suhoja Su-34.

RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Ukrajinci upali u Rusiju - Page 12 Empty Re: Ukrajinci upali u Rusiju

Post by Eroo 14/8/2024, 00:30

Šandor Winnetou wrote:Evo jedan dobar :grin

Putin, nakon 10 dana od katastrofe u Kursku, priziva Staljinov duh:
Staljin: "Šta se desilo?”
Putin: “Nacisti su u Kursku! Moja vojska je potučena! Šta da radim?"
Staljin: “Radi kao ja ‘43. Pošalji najbolje ukrajinske smage na front i traži oružje od SAD-a!”
Vidi moj prehodni post!
Nešto najbolje šta sam čuo-pročitao do sada na twitteru.  
Ukrajinci upali u Rusiju - Page 12 24

_________________
Nulla rosa sine spina
Eroo
Eroo

Posts : 78041
2016-07-22


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Ukrajinci upali u Rusiju - Page 12 Empty Re: Ukrajinci upali u Rusiju

Post by Eroo 14/8/2024, 00:36

:rofl
Ukrajinci upali u Rusiju - Page 12 24

_________________
Nulla rosa sine spina
Eroo
Eroo

Posts : 78041
2016-07-22


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Ukrajinci upali u Rusiju - Page 12 Empty Re: Ukrajinci upali u Rusiju

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 12 of 39 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 25 ... 39  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum