ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Asylum

Page 30 of 31 Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31  Next

Go down

Asylum - Page 30 Empty Re: Asylum

Post by metilda Thu 15 Aug - 3:52

Velika Gospa i mi "mali foteljaši" 


Par kratkih misli o nebesoj udobnosti i onome što nas žulja na zemlji. 


"Veliča duša moja Gospodina i klikće duh moj u Bogu mome spasitelju."


Gospa je ovdje primjer žene (čovjeka) koji sve svoje pouzdanje stavlja u Boga, njezina radost je Gospodin, ona ne treba svoju slavu i čast, nego želi da njezina djela, da njezin cijeli život bude slavljenje Boga. 
Je i to nama danas moguće? 
Mi "mali foteljaši" ne slavimo Gospodina, ne želimo slaviti nikoga većeg od sebe, mi želimo da se nas časti, da nas se vuče za rukav, moli i preklinje pomoć, mi želimo što veću moć, mi svoj život usmjeravamo zgrtanju bogatstva koje nas slavi. 


"Što pogleda na neznatnost službenice svoje: 
odsad će me, evo, svi naraštaji zvati blaženom.
Jer velika mi djela učini Svesilni, 
sveto je ime njegovo."


Gospa slavi Boga zbog njegovih djela u njezinom život. Kakva su bila ta djela, jesu li ju usrećivala, jesu. Jer je svoju sreću našla u Božjem planu. Svi naraštaji zovu ju Blaženom. 


Mi "mali foteljaši" želimo biti slavljeni zbog naših djela, ne zbog Božjih. Smatramo sebe malim bogovima i želimo da drugi mole našu milost. Želimo da svi znaju naše ime, da budemo popularni, da budemo u medijima, na plakatima, da naše lice sjaji našim egoizmom. 


"Iskaza snagu mišice svoje, 
rasprši oholice umišljene.
Silne zbaci s prijestolja, 
a uzvisi neznatne.
Gladne napuni dobrima, 
a bogate otpusti prazne!" 


Bog čini djela koja raspršuju naše planove, našu umišljenost, naše materijalizme, naše časti, naše beneficije, pred Njim smo ogoljeni onakvi kakvima zapravo jesmo. 


Mi "mali foteljaši" činimo obrnuto, mi se uzvisujemo, uzoholjujemo, punimo materijalno i proždrljivi smo za dobra sebi. 


"Prihvati Izraela, slugu svoga, 
kako obeća ocima našim:
spomenuti se dobrote svoje 
prema Abrahamu i potomstvu njegovu dovijeka." 


Gospa pripada svome narodu, ona donosi spasenje svim narodima, svakom čovjeku, ona je Zagovornica svima nama kod Boga. Ona je svjesna da Bog ispunjava svoja obećanja i tako i živi, živi pouzdanje u Njega. 


Mi "mali foteljaši" zaboravljamo povijest, subraću i sugrađane, mi  u trku za svojim dobrom, otimamo dobro drugima, ili im ne želimo dati dobro koje im pripada. Mi smo se odnarodili. 


Gospa svojim bićem kazuje: 
"Slava Ocu i Sinu 
i Duhu Svetomu.
Kako bijaše na početku, tako i sada i vazda 
i u vijeke vjekova. 
Amen" 


Mi "mali foteljaši" kazujemo: 


Slava meni, mojima, mojem imanju
kako nam je dobro sada
tako ćemo zgrnuti da bude u vijeke, vjekova.


Gospa je okrunjena na nebesima, u zajedništvu je s Bogom i zagovara nas, a mi "mali foteljaši" se grčevito držimo zemaljskih fotelja, kao da nikada nećemo umrijeti, kao da se neće zaljuljati sve zemaljske fotelje našeg života.

Ivan Bassi

Asylum - Page 30 Fb_i2652

metilda

Posts : 5012
2021-02-20


Back to top Go down

Asylum - Page 30 Empty Re: Asylum

Post by metilda Thu 15 Aug - 10:40


Blagoslovljen vam blagdan Velike  Gospe - uznesenja Blažene Djevice Marije na nebo! ❤


Isus nam daje srce Svoje Majke kao lijek i melem za naše duše. 
Ima li nježnije, poniznije, ljepše, milosrdnije, poslušnije, mudrije od Nje, Milosti Pune? 
Nema. 
Ona je Žena nad svim ženama, 
Majka nad svim majkama. 


Neka nas čuva pod Plaštem Svoje Ljubavi i zgazi Svojim svetim stopalom svaku zmiju koja nas želi napasti, svaku zmiju koja bi nas htjela ujesti, Majka neka joj zgazi glavu . 


Neka nas vodi u potpunom predanju Svemogućem Trojedinom Bogu da naš FIAT, neka mi bude, bude uvijek srcem, dušom i tijelom . 
Neka nas zagovara da vjerno ispunimo svoje obećanje Isusu; Evo me Gospodine dolazim vršiti volju Tvoju . 
Čini sa mnom što god želiš, 
Kako želiš i dokle želiš. 


Uzimajući Ivana Pavla II kao svoj primjer ja ti danas kažem: „Totus tuus“ (Tota tua). Potpuno pripadam Tebi. 
Tvom Bezgrešnom Srcu povjeravam sve što jesam: svoje misli, svoje srce, svoju volju, svoje tijelo, svoja osjetila, svoje emocije, svoja sjećanja, svoje rane, svoje slabosti, svoju prošlost od trenutka mog začeća, svoju sadašnjost i svoju budućnost skupa sa svojom tjelesnom smrću, svaki korak koji učinim, svaku misao, riječ i djelo. Tvom Bezgrešnom Srcu povjeravam i svoju obitelj,  i sve što posjedujem. Tebi prikazujem sve svoje molitve, poslove i trpljenja. O najbolja od svih Majki! 
Zaštiti od zla mene i sve moje drage. 
Daj nam potrebne milosti za naše preobraženje i ozdravljenje. 
Vodi nas putem života i upotrijebi nas za izgradnju Kraljevstva Tvoga Sina Isusa Krista – jedinog Spasitelja Svijeta, od kojeg dolaze sva dobra, istina i život. Amen.


I ne zaboravimo moliti Krunicu svaki dan. 
O koliko milosti se izlijeva po krunici! ❤


Simona Mijoković

Asylum - Page 30 Fb_i2653

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 5012
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 30 Empty Re: Asylum

Post by metilda Thu 15 Aug - 17:55

Kaže se da će vam ljudi oprostiti sve osim uspjeha. 
U bilo kojem smislu.
Ako ste radosni, smetat ćete im.
Osuđivat će vas. 
Raditi vam iza leđa.
Ogovarati vas. 
Vrebati vas i priželjkivati vaš pad. 
No njihovo mišljenje nije vaš problem.
Nemojte im vraćati istom mjerom i osuđivati ih.
Ponekad je to jače od njih i njihova frustracija dovodi ih u takvo stanje. 
Pokušajte ih razumjeti.
Budite ljubazni prema svima i slobodni u svojoj autentičnosti. 
Volite ljude oko sebe.
Bez obzira na to što drugi učinili ili rekli, nikada ne sumnjajte u svoju vrijednost.
Usprkos svemu, budite ono što jeste... blistajte kao i uvijek, pa makar ih to živciralo.

Stjepan Ivan Horvat 

Asylum - Page 30 Fb_i2654

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 5012
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 30 Empty Re: Asylum

Post by metilda Fri 16 Aug - 9:44

Načela euharistijske fizike


(O svetkovini Uznesenja Bogorodice na nebo) 


Prvo načelo euharistijske fizike: Tijelo slavno je tijelo ponajprije predano u žrtvi!


Drugo načelo: Slavno tijelo je duhovnije što je tjelesnije


Treće načelo: Neko je tijelo to slavnije što je više gostoljubivo, ono sadrži naš prostor a da njime nije obuhvaćeno, što je više uzdignuto, to više u sebi grli sva bića zemlje!


Četvrto načelo fizike slavne: Tijela će se moći uzajamno prožimati u nečuvenom stupnju bliskosti, kao pogledima kojima će uranjati jedni u druge na način dodira i sve do svetišta srca.!


Peto načelo: Moje tijelo bit će više moje u tom slavnom stanju nego što je u mučnom stanju u kojem se nalazi i još se gubi u ovom trenutku!


Šesto načelo naše buduće fizike: Sve ono čemu je bila svrha podržavati fiziološki život bit će oslobođeno tog ropstva dobivši jednu funkciju da podržava estetski sjaj!


Sedmo načelo: Svako proslavljeno tijelo pronalazi kanon neviđena sjaja polazeći od peripetija vlastite drame!


Osmo načelo: Proslavljeno tijelo ukoliko je euharistijsko, utoliko je poetično tijelo!


Deveto načelo: Poetsko tijelo je zvijezda univerzalnog amfiteatra, istodobno soloplesač i krotitelj, koreograf i kolovođa koji u svoje kolo uvodi minerale, biljke i životinje.


Zanimljive Hadjadjove misli, misli koje nas vode onkraj svih misli u RAJ!


Blažena dokolica koju Pieper hvali, vrijeme kad nema nastave pa se rade administrativne obaveze, a duh se odmara čitanjem. 
Topla preporuka za vruće i sparne dane:


Fabrice Hadjadj "Raj na vratima"!

Preuzeto sa stranice Ivan Bassi

Asylum - Page 30 Fb_i2655

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 5012
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 30 Empty Re: Asylum

Post by metilda Fri 16 Aug - 14:50

Čitanje Knjige proroka Ezekiela
 
Zagrmje Gospodin na moje uši i reče: »Kazne grada! Priđite svaka sa svojim zatornim oružjem u ruci!« I gle, dođoše šestorica ljudi s gornjih vrata, što su okrenuta k sjeveru, svaki sa svojim zatomim oružjem u ruci. Među njima bijaše i jedan odjeven u lan, s pisarskim priborom za pojasom. Uđoše oni i stadoše uz tučani žrtvenik. A Slava Boga Izraelova vinu se s keruba nad kojima lebdijaše, prema pragu Doma.
 
I pozva čovjeka odjevena u lan, koji imaše za pojasom pisarski pribor, te mu reče: »Prođi gradom Jeruzalemom i znakom 'tau' obilježi čela sviju koji tuguju i plaču zbog gnusoba što se u njemu čine!« A drugima reče na moje uši: »Pođite za njim gradom i ubijajte bez milosrđa. Oči vaše neka se ne sažale, i nemajte smilovanja. Pobijte starce, mladiće, djevojke, djecu i žene; istrijebite ih sve do posljednjega. Ali na kome bude znak 'tau', njega ne dirajte. Počnite od mojega Svetišta!« I oni počeše od starješina koji stajahu pred Domom. I reče im: »Oskvrnite Dom moj i napunite mu predvorje truplima! Krenite!« I oni iziđoše te zaredaše ubijati gradom.
 
Uto se Slava Gospodnja vinu s praga Doma i stade nad kerubima. Tada kerubi raširiše krila i podigoše se sa zemlje pred mojim očima. A kad oni krenuše, i točkovi za njima krenuše. I zaustaviše se nad istočnim vratima Doma Gospodnjega, a Slava Boga Izraelova bijaše nad njima. Bijaše to isto biće što ga vidjeh pred Bogom Izraelovim na rijeci Kebaru. I tako spoznah da ono bijahu kerubi. U svakoga po četiri lica i po četiri krila, a pod krilima nešto kao ruka čovječja. Lica im ista kao ona što ih vidjeh na rijeci Kebaru. I svako se naprijed kretaše.
 
Riječ Gospodnja.
 

Kad čitam ovaj tekst onda mi je prva asocijacija na NLO i vanzemaljce. :rofl Ali ako nisu oni nego zaista kerubi, jao onima bez znaka Tau. 🤷

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 5012
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 30 Empty Re: Asylum

Post by metilda Sat 17 Aug - 8:52

:rofl

Asylum - Page 30 Fb_i2656

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 5012
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 30 Empty Re: Asylum

Post by metilda Sat 17 Aug - 13:16

https://www.bitno.net/vijesti/vatikan/papa-poslao-poruku-moliteljima-za-mir-na-gradskim-trgovima/

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 5012
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 30 Empty Re: Asylum

Post by metilda Sun 18 Aug - 9:59

Asylum - Page 30 Fb_i2657

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 5012
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 30 Empty Re: Asylum

Post by metilda Mon 19 Aug - 10:50

“Često sam se već pitao: zašto su neki ljudi sretni, a drugi nesretni: tragajući za najdubljim razlogom čovjekove sreće, nikada kao razlog nisam pronašao novac, imetak, raskoš, dokolicu, dobit, zabavu, slavljenje i uživanje.


Naprotiv, kod sretnih ljudi uvijek sam nalazio radost u malim stvarima. Luda pohlepnost njima je strana. Oni žive sigurni da imaju razlog da žive – i cilj života.


Kod sretnih ljudi nikad nisam pronašao neumornu jurnjavu, zaslijepljeno trčanje za zlatnim teletom, nikada prisilu da sebe stave na scenu i sami sebe veličaju.


Oni su nadprosječno pošteni, otvoreni i nekomplicirani. Sretni ljudi posjeduju dobru dozu humora. On im omogućuje nasmijati se, katkad čak i vlastitoj nevolji.” 

Phil Bosmans

Asylum - Page 30 Fb_i2658

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 5012
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 30 Empty Re: Asylum

Post by metilda Tue 20 Aug - 5:26

Asylum - Page 30 Fb_i2659

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 5012
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 30 Empty Re: Asylum

Post by metilda Tue 20 Aug - 13:03

Jedan je svećenik ispričao zanimljivu priču: bio je pozvan u kuću jedne umiruće starice da se pomoli za nju. Starica je živjela u bijednoj kućici, sama i u velikom siromaštvu. Bila je teško bolesna i neishranjena. Nije mogla platiti troškove liječenja, niti lijekove. Kada se svećenik pomolio za staricu, na zidu iznad njenog kreveta je zapazio čudan stari papir koji je bio uokviren. Pitao ju je da li može to izbliza pogledati. Dok je svećenik to gledao i čitao, stara žena mu se hvalila da je prije mnogo godina služila jednu englesku groficu koja joj je bila jako draga. To su bile najljepše godine njezina života, budući da je i nju grofica jako voljela i poštovala.
Poslije grofičine smrti je dobila nešto darova i taj papir. Tada ju je svećenik upitao: “Gospođo, znate li vi što je to? Jeste li ovo ikad pročitali?” – “Ne, nisam, ja sam nepismena. Ali kao uspomenu na dragu groficu, uokvirila sam ovaj papir i stavila ga iznad kreveta”. Tada joj je svećenik rekao: “Gospođo, ovo je OPORUKA kojom grofica Vama ostavlja u nasljedstvo sve svoje imanje. Čestitam Vi ste jedna od najbogatijih žena na svijetu!!” Kakva je to spoznaja bila za tu ženu! Umire od bolesti i neishranjenosti, a jedna je od najbogatijih žena na svijetu!! Zašto je umirala u siromaštvu?? Jer je bila nepismena, nije nikad pročitala svoju oporuku i nije znala što joj pripada.


I danas su mnogi kršćani nepismeni!! Zovu se Božja djeca i kao takvi su baštinici neba: čitavo nebo im pripada, a žive kao najveći prosjaci, poraženi i potlačeni od đavla i takvim životom sramote svog Oca nebeskog. Zašto živimo daleko ispod svojih mogućnosti? Zato što nikad nismo uzeli vremena da pročitamo oporuku koju nam je naš Otac nebeski napisao – Božju Riječ. Ljudi danas slabo čitaju Božju riječ i, poput ove starice, unatoč toga što su Božja djeca, žive kao prosjaci: slabi, siromašni, poraženi i
nesretni. Đavao ih drži u laži i neznanju, i zato su poraženi. Isus kaže: da ćemo, slušajući Njegove riječi, upoznati Istinu, i Istina će nas osloboditi.
Zato je jako važno za svakog kršćanina da svakodnevno čita Božju riječ, jer tada Božji duh i život ulaze u nas i djeluju u nama. Čitanje Božje riječi je jedan od temelja duhovnog života.


Izvor: župa sv Ilije Metković

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 5012
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 30 Empty Re: Asylum

Post by metilda Tue 20 Aug - 18:21

NOĆU, KADA SVI NA SVIJETU ODLAZE U KREVET
tri tisuće monaha na Svetoj Gori i nekoliko tisuća drugih zajednica širom svijeta budi se,kako bi započeli svoju noćnu molitvu za cijeli svijet.


Svaki put kad odu u krevet, ili drugi ljudi započnu drugačiju vrstu bdijenja – odlasci u barove, klubove – redovnici ostaju budni cijelu noć kako bi svojom molitvom podržali moderni svijet.


Ako ne možete spavati noću, sjetite se toga ponekad i pridružite im se, vaša molitva će postati moćna.

Izvor: župa svetog Ante, Raskrižje

Asylum - Page 30 Fb_i2660

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 5012
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 30 Empty Re: Asylum

Post by metilda Tue 20 Aug - 21:34

SJEME🌱
(Mt 19,23-30)


Bogatstvo nije zlo. Korištenje bogatstva može biti loše. Kada je loše? Prije svega, kad se bogatstvo koristi samo za sebe. Čovjek vjere zna da bogatstvo nije izvor sreće. Ono ti može pribaviti zadovoljstva, ali ne i božansko blaženstvo.
Budući da sam mnogo godina živio u jednom bogatom području Napulja, upoznao sam bogataše zaposjednute dubokom tugom. Bogatstvo postaje izvor blaženstva kad se dijeli. Ako se bogatstvo nakuplja poštenim sredstvima i znojem lica svoga, to je blagoslov od Gospodina. Škrti bogataš nikad ne kaže hvala Bogu za ono što ima te živi u neprestanom strahu da će izgubiti svoju imovinu. Bogatstvo te može odvesti u Raj ili u pakao. Sve ovisi o njegovom korištenju. Trebaš mnogo moliti kako novac ne bi postao bog tvog života. Čim osjetiš osjećaj radosti zbog novca koji imaš, odmah napravi čin velikodušnosti prema nekoj siromašnoj obitelji. A to nije lako. Znaš kad ćeš shvatiti pravu vrijednost novca? U trenutku kad ti kažu da imaš tešku bolest.
  Neka Gospodin blagoslovi tvoj dom s mnogo blagostanja i neka ti dade srce velikodušno za siromahe. Amen. Aleluja. 
(O. Lorenzo Montecalvo od Družbe Otaca Božanskih zvanja)


S ljubaznim dopuštenjem Družbe Otaca Božanskih zvanja

Izvor: župa svetog Ante Raskrižje 

Asylum - Page 30 Fb_i2661

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 5012
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 30 Empty Re: Asylum

Post by metilda Wed 21 Aug - 4:38

Dobro jutro svima! Ako poruka prođe.

Asylum - Page 30 Fb_i2663

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 5012
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 30 Empty Re: Asylum

Post by metilda Wed 21 Aug - 19:54

SJEME🌱
(Mt 20,1-16)


Istina, zavist je guja koja prebiva u srcu svakog čovjeka, ali svoj otrov ubrizgava posebno u muškarce i žene koji žive duhovni život; stoga možete zamisliti kolike biskupe, svećenike, monahe i časne sestre ujeda guja. Eto zašto se vrlo lako u samostanima, manastirima, redovničkim kućama i molitvenim grupama nađu subjekti koji su uzrok nesklada, rivalstva, svađa i podjela. Velika mističarka (čini mi se Sv. Terezija Avilska) je govorila: „Što netko više postaje duhovan, više ga napada ružan i gadan osjećaj zavisti.“ Ne čudi stoga što osjećaj zavisti gmiže upravo među onima koji su pozvani raditi u Gospodnjem vinogradu.
Prvim radnicima, koji se žale Isusu jer su primili istu plaću kao i posljednji radnici, Isus kaže: „Zar ste možda zavidni zbog moje dobrote?“
Kaže Sveto pismo da je u svijet ušao grijeh zbog zavisti.
Što je to zavist? Zavist je osjećaj tuge koji se kuša gledajući kako je netko koga poznajemo više cijenjen i ljubljen od nas, društveno, intelektualno, politički, ekonomski i duhovno uspješniji od nas. Zavidnik ti može čak i čestitati na tvom uspjehu, ali čini to samo ustima jer u svome srcu želi da tvoja radost postane tuga, a tvoj uspjeh promašaj.
Onaj koji pati od zavisti može i poludjeti. Šaul je kušao takvu zavist prema Davidu da ga je odlučio ubiti, ali nije uspio izvršiti svoju demonsku želju jer je Bog bdio nad Davidom. Naravno, drugoga se ne ubija samo fizički, već se to može učiniti i moralno. Iz usta zavidnika izlaze klevete, riječi prezira i otrovni sudovi prema osobi kojoj se zavidi.
Nema gadnijeg i smrtnijeg grijeha od zavisti. Nažalost, to je grijeh koji se nikad ne povraća u prisutnosti ispovjednika. A ipak, samo se putem ispovijedi može zgnječiti gujina glava. Amen. ALELUJA.
(O. Lorenzo Montecalvo od Družbe Otaca Božanskih zvanja)


S ljubaznim dopuštenjem Družbe Otaca Božanskih zvanja

Asylum - Page 30 Fb_i2664

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 5012
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 30 Empty Re: Asylum

Post by metilda Wed 21 Aug - 20:55


_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 5012
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 30 Empty Re: Asylum

Post by metilda Thu 22 Aug - 4:38

Dobroooo juutrooooo!  cheers:coffee:coffee:coffee

Asylum - Page 30 Fb_i2665

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 5012
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 30 Empty Re: Asylum

Post by metilda Thu 22 Aug - 15:52

Život se ponekad poigra s nama i odlučuje
hoćemo li kupiti stan za godinu ili za 10 godina ili možda nikad.
Hoćemo li izgubiti posao ili ćemo možda biti unaprijeđeni.
Hoćemo li upoznati ljubav svog života
ili smo je možda već izgubili.
Ono što vam na prvu izgleda kao loše može postati dobro.
Prestanite se kažnjavati za ono nad čim više nemate kontrolu, za ono što se dogodilo i iza vas je.
Budite dobri prema sebi,
popijte kavu sa sobom, promislite koliko toga je pred vama.
Nemojte vlastiti život učiniti ovisnim o novcu ili drugim ljudima.
Razmislite kako bi dosadno bilo imati sve i ne boriti se ni za što?
Ne zaboravite Bogu zahvaliti za svaki dan,
danas nas nije zaboravio probuditi.
Pred tobom je život, živi ga punim plućima i tragaj za svojim snovima.
(Nepoznat autor)

Asylum - Page 30 Fb_i2666

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 5012
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 30 Empty Re: Asylum

Post by metilda Thu 22 Aug - 21:11

Asylum - Page 30 Fb_i2667

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 5012
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 30 Empty Re: Asylum

Post by metilda Fri 23 Aug - 20:59

Nitko od nas nije slučajno na ovome svijetu, netko je želio da budemo dio njega. Netko je želio da se rodimo baš u određenom vremenu, na određenom mjestu, u određenoj obitelji. Netko još dok je stvarao svijet računao je na nas. I puno puno toga u životu moralo se poklopiti da sada budemo ovdje gdje jesmo. Kao što nismo mi, tako ni ljudi oko nas nisu slučajno u našim životima. Povjereni smo jedni drugima, ne zaboravimo na to. Budimo odgovorni jedni za druge, kako za sebe, tako i za brata i sestru do nas. Onaj Netko sa početka ovog razmatranja na to nas je pozvao jer nas ljubi i stalo mu je do svakog čovjeka, nemojmo ga iznevjeriti.

Stjepan Ivan Horvat

Asylum - Page 30 Fb_i2668

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 5012
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 30 Empty Re: Asylum

Post by metilda Fri 23 Aug - 21:13

"Mi od molitve možemo učiniti sredstvo oholosti i prezira, možemo odgovoriti da moramo poći na misu kako ne bismo fizički priskočili u pomoć ranjenom prolazniku.
Nerijetko nehajnim rukama izlika su sklopljene ruke"


Fabrice Hadjadj

Asylum - Page 30 Fb_i2669

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 5012
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 30 Empty Re: Asylum

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 30 of 31 Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum