ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 49 of 54 Previous  1 ... 26 ... 48, 49, 50 ... 54  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 49 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by immortal 9/4/2024, 09:31




09.04.2024 07:54


Sinoć su snage protuzračne obrane uništile svih 20 šaheda koji su napali Ukrajinu.

immortal

Posts : 23270
2014-04-16


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 49 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 9/4/2024, 10:04

immortal wrote:
09.04.2024 07:54


Sinoć su snage protuzračne obrane uništile svih 20 šaheda koji su napali Ukrajinu.
Jesu ... troše PZO a između i svoj SSSR PZO kojeg su naslijedili nakon raspada SSSR-a a to Zapad ni ne proizvodi ( proizvođač je Rusija ) pa ako im mali Švabo ne dadne eto Putina na međedu do Berlina da im se svima najebe majke usrane.

Usput rečeno, Rusija diže proizvodnju tih dronova za 2,5 puta tako nek oni samo obaraju.

:coffee
RayMabus
RayMabus

Posts : 181784
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 49 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 9/4/2024, 10:14

Ovo je raketa S-125 a snimka je postavljena jučer. Kad si je ispalio više je nemaš pa ako ti mali Švabo ne dadne novu a onda jbga.


Ukrajinske vijesti od jučer ( da znam ih od jučer al ne moram ja sve pisati na forumu odma ), izvolite:

08.04.24

https://tsn.ua/ato/stalo-vidomo-skilki-shahediv-rf-viroblyaye-schodnya-2553232.html

Postalo je poznato koliko Shaheda Ruska Federacija proizvodi svaki dan

Također, navodi Welt, svaki mjesec Ruska Federacija proizvede do 130 projektila dometa od najmanje 350 km i oko 100 projektila manjeg dometa.

Od danas Rusija proizvodi 30 dronova Shahed dnevno. Do kraja godine taj bi se broj mogao povećati na 87.


O tome izvještava njemačka publikacija Welt.

Prema publikaciji, unatoč sankcijama, okupatori su uspjeli uspostaviti i čak povećati proizvodnju projektila. Welt tvrdi da Ruska Federacija svakog mjeseca proizvede do 130 projektila dometa od najmanje 350 km i oko 100 projektila manjeg dometa.

Novinari su otkrili da je prošle godine Rusija proizvela oko 2 milijuna projektila kalibra 152 mm i 122 mm. Ove godine planirana je proizvodnja oko 2,1 milijuna topničkih granata.

U isto vrijeme, 90% dizajna modernih tenkova uništeno je od strane Oružanih snaga. Ali okupatori mogu riješiti ovaj problem, jer, prema publikaciji, Rusija će imati dovoljno tenkova starijih modela za još 2-3 godine neprijateljstava.

Ranije je volonter Taras Chmut rekao da Rusija može primiti ili proizvesti od 700 do 1000 Shaheda svaki mjesec.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181784
2014-04-11


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 49 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 9/4/2024, 10:39

Proizvode i Ukrajinci PZO rakete sovjetskog sustava, uspjeli su pokrenuti neku proizvodnju.. rat je ..
čudno mi je da zapad to nije uskočio.. na kraju ispada da se najviše trudila Njemačka , asevi grade vojnu industriju skoro od dna i dosta su postigli za 2 godine.
Francuska se od ove 2024 brutalno uključuje.
Britanci se isto trude,.. Ameri imaju vojno industrijski kompleks, sličan kao Rusi - koji štanca velike količine oružja na uigranoj šemi, ali Ameri su "out" trenutno..

ali da trenutno su PZO sustavi i PZO rakete najslabija taktika UA vojske. Granate su još par tjedana "slaba karika" pa ih uskoro neće faliti.
Dronova imaju koliko vidimo, ali uvijek se može više i bolje..

ali Ukrajincima fali ljudi prvo, pa zatim fali PZO sustava, a onda lako moguće da fali i javelina, stingera već pomalo, dobro bi došla još koja stotina bradleya i par bataljuna Abramsa, i mobilizacija ljudi koji bi se popunili ovom tehnikom..

USA pomoć bi riješila hrpu UA problema, za godinu dana doslovno..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 49 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 9/4/2024, 10:44

Da ... za godinu dana.

Da vidimo šta će se desit za godinu dana odnosno kroz taj period do toga: Rusi će još bolje izgraditi obranu, brat Xi će se još više zakačiti s Amerikom i postat još veći saveznik Putina i držati mu svijeću i davati logističku i industrijsku podršku, ovi u Izraelu haos, Rusi će podići vojnu proizvodnju te dodatno usavršiti avionske motore koji im fale .... Njemačka će morati udariti eu carine Kini pa i tu još kupus a trpačina se nastavlja.

Dodajmo još i da javni dug Ukrajine raste, nemaju struje itd a Rusi ih stalno udaraju. Ovo je samo u kratko ono najosnovnije šta se dešava kroz ovaj period od godine dana.  A ima toga još šta se dešava naokolo poput izbora gdje dolaze ovi i oni na vlast pa opet neki kupus imaš itd.

Broj vozila u Kini ( i ne samo ona nego cijeli treći svijet ) raste ( proizvode oko 25 miljona auta godišnje a imaju malo auta po glavi stanovnika ) i Putin dobija novo tržište za prodaju nafte koja mu financira rat a s bratom Xijem se dogovara s 30% popusta al zato prodaje velike količine a ujedno demografija u Kini je lom i pukao im je nekretninski balon i ovi daju ogromne poticaje svojoj komunističkoj industriji pri čemu ide zatrpavanje planete jeftinim kineskim pizdarijama sve po 12 kuna i druge države moraju uvest zaštitne carine a to je trgovinski rat.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181784
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 49 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 9/4/2024, 11:05

Vidiš ovo šta ću sad stavit a napisao sam jučer na jednoj drugoj temi i sad ćemo to analizirat:

---

Aaaaa srami h bilo, pomažu Rusiji protiv NATO pakta.

Amerikanci: ‘Kina definitivno pomaže Rusiji u ratu, pogledajte što su im poslali...‘


Sjedinjene Države upozorile su svoje saveznike da Kina dostavlja Rusiji satelitske snimke kako bi pomogla Kremlju u sukobu u Ukrajini.

Prema izvorima koje je u subotu citirao Bloomberg, usred tekućih znakova produbljivanja vojne suradnje između dviju nacija Kina je isporučila Rusiji satelitske snimke za vojne potrebe, zajedno s mikroelektronikom i alatnim strojevima za tenkove.

SAD je podigao više uzbuna ministrima vanjskih poslova Europske unije i NATO-a u vezi sa značajnom potporom Pekinga Moskvi. Državni tajnik Antony Blinken izvijestio je o proizvodnji optičke opreme i pogonskih goriva te o pojačanoj suradnji u svemirskom sektoru.

Tijekom svog posjeta Kini u subotu američka ministrica financija Janet Yellen upozorila je kineskog potpredsjednika He Lifenga da će kineske tvrtke koje podupiru Moskvu pretrpjeti "značajne posljedice".

---

Dakle ako SAD udari sankcije ovim firmama šta podržavaju Putinov ruski stroj onda znači te firme ne izvoze više u SAD pa im te sankcije više ništa ni ne znače ( uostalom Amerika je davno uvela sankcije na kineske vojno obrambene tvrtke u smislu da američke ne smiju poslovati s njima ) i sad one moraju od nečega živiti pa se okreću tržištu koje ih hoće a to je Putin.

Eto udari ti sankcije slobodno a usput trgovinska razmjena između Kine i SAD onda samim time još više opada pa ne moraju držati onolike dolare u svojoj kineskoj centralnoj banci.

---

Cijenu zlata podigla je aktivnost Centralne banke Kine koja je nastavila sa otkupom zlata zarad sopstvenih rezervi.

https://www.ex-iskon-pleme.com/t57512-cijena-zlata-danas-je-oborila-rekord

Devizne rezerve Kine

U ožujku 2024. kineske devizne rezerve iznosile su ukupno 3,245 trilijuna američkih dolara, što su najveće devizne rezerve u bilo kojoj zemlji.

U srpnju 2019. kineska Državna uprava za deviznu razmjenu objavila je da je na kraju 2014. imovina u američkim dolarima činila 58% ukupnih rezervi Kine, što je pad sa 79% u 2005.; dodajući da je njegov udio u imovini u američkoj valuti bio niži od svjetskog prosjeka od 65% u 2014.

Kina postupno smanjuje svoje rezerve u američkim dolarima, na 25% 2023. s 59% svoje ukupne strane razmjene 2016.

Kineski ekonomist i vladin savjetnik Yu Yongding gleda na veliki posjed Kine u američkim državnim obveznicama kao na "grotesknu pogrešnu raspodjelu resursa" s obzirom na to da je njihov stvarni neto prihod od ulaganja u Kinu bio negativan gotovo dva desetljeća. Yu također primjećuje da dolar deprecira u realnim vrijednostima zbog rastućeg državnog duga SAD-a i ekspanzivne monetarne politike američke središnje banke. Yuovo stajalište je da su SAD već "prestale igrati po monetarnim pravilima."  Sukladno tome, Yu daje prednost premještanju kineskih deviznih rezervi od imovine denominirane u dolarima i umjesto toga sve više ulaže u sirovu energiju i materijale.

Kineski posjed američkog duga opada od početka 2021. i od 2022. iznosio je 1 bilijun američkih dolara i pada.

https://en.wikipedia.org/wiki/Foreign-exchange_reserves_of_China

I usput Kina ima manje od 5% deviza ( 4,3% na datum ožujak 2024 godine ) pohranjenih u zlatu a usporedbe radi kod jedne Italije to vam je 66% ukupnih stranih deviza. Dakle Kina je tek počela s time i riješava se dolara.

Top 50 prema najnovijoj ljestvici Svjetskog vijeća za zlato (od ožujka 2024.)

https://en.wikipedia.org/wiki/Gold_reserve
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 49 BBP_Gold_Reserves_2024

Brat Xi želi da pređe Ruse, Francuze i Talijane.


Last edited by RayMabus on 9/4/2024, 11:08; edited 3 times in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 181784
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 49 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 9/4/2024, 11:07

Rusi divljački gađaju mjesto Chasov Yar užasnim FAB-250 bombama.

To su nevilizacijski i zločinački napadi kakve mogu izvpditi samo bolesni smradovi kakvi su Rusi.

Bacati takve bombe po jadnim Ukrajincima stvarno je nehumano. Badava ti je ukopati se ispod zemlje. Ta bomba ne bira: ubija i koga treba i koga ne treba.
Može poginuti i vojnik koji nije ništa kriv.

crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29495
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 49 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 9/4/2024, 11:14

Pomalo. Ne drže Ukrajinci tisuće vojnika na tim položajima.. vjerojatno se nalazi po nekoliko u grupi , svaki raspršen po km udaljenosti.. par km u pozadini se nalazi team sa FPV dronovima. iza artiljerija. vidilo se na onom polu propalom ruskom napadu, (gdje su u dva napada hrpa rusa izginula od dronova i artiljerije, bez da su vidjeli ukrajince, da se dočepaju prvih rovova i kuća u predgrađu časiv yara.. rovovi i kuće su bile prazne)..

ima žrtava od tih avio napada, ali ne drže UA puno ljudi.. što je nedostatak sam po sebi, jer ako se Ruske kamikaze probiju do kuća ili rovova nema ih tko zaustaviti.. i tako ovi osvajaju položaj..

opisao sam ti rat u Ukrajini.

Rusi posiju UA položaje sa gomilom granata i aviobombi. Zatim šalju samoubilački napad na te položaje i nadaju se da će dio vojnika preživjeti mine, javeline, artiljeriju, FPV dronove i zauzeti položaj, kojeg po Ruskoj logici Ukrajinci neće braniti jer ili će biti uništeni od aviobombi/granata ili UA neće držati puno vojnika da smanji gubitke od istih..


_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 49 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 9/4/2024, 11:47

longi drobi kao i srblje.

njemačka divizija bit će u poljskoj uz nuklearne F16, njemačke, francuzi pripemaju brigadu na granici s ukrajinom, talijani poslali dvije korvete u sjeverno more.

japan i korea u kineskom moru i uz kurile.

nad rusijom američki nuklerni bombarderi

bit će teži popičkitis.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 49 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 9/4/2024, 11:56

Bit će kako ja oću tako da moš svirat kurcu i ti i drugi.

Rusija ima atomsku pa onda u osnovi izvolte se potuč s njom u Ukrajini a ne fantazirat kako ćete vi pokrenit napad na državu koja je naoružana atomskom i to ne jednom nego popriličnom lepezom u arsenalu istih.

Da vam ne bi oči sjajile u mraku slučajno.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181784
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 49 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 9/4/2024, 11:59



Ukrajinci su prije koji dan Himarsom pogodili Rusku tehniku za koju su vidjeli da skuplja na jednoj lokaciji. 
Jedna raketa. 
Ništa posebno snimka, kako rekoh tko će staviti svaku snimku. 
I Rusi rade slične udare Ukrajincima. 

Ali evo izašla druga snimka dole je bilo i Čečena koji su poginuli, vidi s kako vojna tehnika gori. 
Iskreno Ukrajinci su trebali poslati prvi projektil i 10min kasnije drugi. Ali vjerojatno štede rakete. Ameri su digli godišnju proizvodnju na 10 000 ovakvih raketa godišnje ali eto čekamo da Usa kongres ako ikada odobri pomoć UA

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 49 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by T. 9/4/2024, 12:27

himars raketom od 200.000 usd na dva džipa i tri čečena...
se ne čini kao racionalno korištenje tih raketa...

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 49 60810
T.
T.

Posts : 17402
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 49 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 9/4/2024, 12:34

Baš ih je fino poklopilo.

Treba tako svaku benzinsku postaju na okupiranom dijelu Ukrajine poklopit.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181784
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 49 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 9/4/2024, 12:35

T. wrote:himars raketom od 200.000 usd na dva džipa i tri čečena...
se ne čini kao racionalno korištenje tih raketa...

to je što vidiš dva džipa i tri čečena..
ima i više tehnike unutra, vidi se iz prve snimke, imaju kamioni itd. u ostalom googlaj koliko koštaju ti vojni džipovi, pogotovo čečeni su poznati kao "tik-tok ratnici"..
oni ne idu na front, a imaju najbolje džipove i opremu za vojnike. i kmeče nakon svih gubitaka. da su dole bili Rusi, ne bi nitko objavio snimku na telegramu, a džipovi bi bili niže kvalitete..(nisam je niti ja objavio, jer ovakvih snimki ima svaki dan - sa obje strane, i Rusi gađaju Ukrajince i Ukrajinci Ruse i nitko se ne uzbuđuje previše.. pogine par jednih i drigh, unište par kamiona/džipova i život ide dalje).. ugl nikoga nije briga kada ginu Rusi,  međutim Čečeni ne trpe lako svoje gubitke, kmeče svaki put kada ih ovako Ukrajinci pogode, čim pogode čečensko okupljanje asevi odmah objave snimku na telegramu i kukanje i nabrajanje..

treće raketa je besplatna.. i ako USA kongres odobri pomoć, računaj da će UA dobiti između 5000-10 000 ovih raketa..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 49 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 9/4/2024, 13:16

Putinofili s CNNa počeli su širiti rusofilsku propagandu


_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 49 20240832
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5870
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 49 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 9/4/2024, 14:13

T. wrote:himars raketom od 200.000 usd na dva džipa i tri čečena...
se ne čini kao racionalno korištenje tih raketa...
metak od 7€ može se činit izgubljenim kada upucaš smilje, ali vrijedi svaki cent.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 49 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 9/4/2024, 14:14

makarska je lego mujaga i srblja.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 49 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 9/4/2024, 14:15

a pride i šiptara.

sve to alahu poslat

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 49 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 9/4/2024, 15:55

kad Ukrajina popuiši, moći će se zajebavati vebera da su donirani dronovi bili nekvalitetni

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 49 20240832
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5870
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 49 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 9/4/2024, 16:32

I obrnuto kada UA naguzi Rusiju moći će on vas zajebavati da su njegovi dronovi odradili posao

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Hoholo Mudovski likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 49 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 9/4/2024, 16:34

AssadNaPodmornici wrote:I obrnuto kada UA naguzi Rusiju moći će on vas zajebavati da su njegovi dronovi odradili posao

Super, samo šansa za to je kao da Hajduk osvoji Ligu prvaka. Znamo da nije moguće, al ajde to objasni Torcidi...

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 49 20240832
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5870
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 49 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 49 of 54 Previous  1 ... 26 ... 48, 49, 50 ... 54  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum