ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 48 of 54 Previous  1 ... 25 ... 47, 48, 49 ... 54  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti Mon 8 Apr - 9:53

immortal wrote:Anton Gerashshenko- 
Donald Trump je više puta rekao da može vrlo brzo okončati ruski rat u Ukrajini. Prema Washington Postu, evo kako to planira učiniti: On predlaže prisiliti Ukrajinu da se odrekne Krima i Donbasa, pišu mediji, navodeći osobe koje su o tome razgovarale s Trumpom ili njegovim savjetnicima i govorile pod uvjetom anonimnosti. Čini se da Trump misli da bi to bio "spasavanje obraza" za Rusiju i Ukrajinu. U stvarnosti, to bi značilo konačni kolaps svjetskog poretka nakon Drugog svjetskog rata i signal da zakon sile sada nadmašuje snagu zakona.

Taj signal se zbio ranije, onda kad su Ameri bombardirali Srbiju i priznali Kosovo kao nezavisnu državu.
Tada im nije smetalo da zakon sile nadmašuje snagu zakona.

To Putin ne propušta spomenuti ni u jednom svom govoru.

Pametnjakovići su mislili da je dovoljno reći "Kosovo je poseban slučaj" i do onda to ne može izazvati kolaps svjetskog poretka.

crvenkasti

Posts : 29477
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski Mon 8 Apr - 10:01

AssadNaPodmornici wrote:
immortal wrote:Anton Gerashshenko- 
Donald Trump je više puta rekao da može vrlo brzo okončati ruski rat u Ukrajini. Prema Washington Postu, evo kako to planira učiniti: On predlaže prisiliti Ukrajinu da se odrekne Krima i Donbasa, pišu mediji, navodeći osobe koje su o tome razgovarale s Trumpom ili njegovim savjetnicima i govorile pod uvjetom anonimnosti. Čini se da Trump misli da bi to bio "spasavanje obraza" za Rusiju i Ukrajinu. U stvarnosti, to bi značilo konačni kolaps svjetskog poretka nakon Drugog svjetskog rata i signal da zakon sile sada nadmašuje snagu zakona.




https://www.washingtonpost.com/politics/2024/04/05/trump-ukraine-secret-plan/
Pa ovo je super ako je samo Krim i Donbas. Ukrajinci bi trebali pristati na ovo, jer na ovo neće pristati Rusi. 
Krim i dijelove Donbasa su držali Rusi i prije rata ionako
Lavrov je prije neki dan rekao da je Kineski prijedlog najrazumniji.
Trebalo bi organizirati izbore u Ukrajini tako da bilo kakava odluka Ukrajine ima legitimitet...

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 20240816
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5745
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber Mon 8 Apr - 10:14

AssadNaPodmornici wrote:daj veberu smanji taj avatar, ne mogu čitati ovdje ništa :D
a neka se vidi raskoš Veruda i 100l/h

srblje si to nemre priuštit.

uživaj

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber Mon 8 Apr - 10:17

ima samo 350ks 10 cilindara 8V i u luci troši 8l/h

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber Mon 8 Apr - 10:22

bum stavio yamahu isto crna, R

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Mon 8 Apr - 10:50

Hoholo Mudovski wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
immortal wrote:Anton Gerashshenko- 
Donald Trump je više puta rekao da može vrlo brzo okončati ruski rat u Ukrajini. Prema Washington Postu, evo kako to planira učiniti: On predlaže prisiliti Ukrajinu da se odrekne Krima i Donbasa, pišu mediji, navodeći osobe koje su o tome razgovarale s Trumpom ili njegovim savjetnicima i govorile pod uvjetom anonimnosti. Čini se da Trump misli da bi to bio "spasavanje obraza" za Rusiju i Ukrajinu. U stvarnosti, to bi značilo konačni kolaps svjetskog poretka nakon Drugog svjetskog rata i signal da zakon sile sada nadmašuje snagu zakona.




https://www.washingtonpost.com/politics/2024/04/05/trump-ukraine-secret-plan/
Pa ovo je super ako je samo Krim i Donbas. Ukrajinci bi trebali pristati na ovo, jer na ovo neće pristati Rusi. 
Krim i dijelove Donbasa su držali Rusi i prije rata ionako
Lavrov je prije neki dan rekao da je Kineski prijedlog najrazumniji.
Trebalo bi organizirati izbore u Ukrajini tako da bilo kakava odluka Ukrajine ima legitimitet...

kineski prijedlog je bio prije godinu dana, i čitao sam kineski prijedlog, izgledao je kao da je napisan od nekoga sa filozofskog fakulteta. ono pun kurac teksta, ali niti jedan jedini konkretni prijedlog kako zaustaviti rat, a to je gdje će biti nova granica, kako će se vojske ponašati, koliko tko smi imati oružja, tko smi kojem savezu, tko smi kome pomoći itd.. 0 bodova. rusi i ukrajinci su se nasmijali kada su prije godinu dana pročitali to.

ovo što Trump govori je konkretan prijedlog, jer Trump kao političar udara konkretno u glavu.
Ovaj prijedlog ide u korist Ukrajincima, bez obzira što oni kmeče da je Krim "srce Ukrajine". Nije. Na krimu i prije rata 2/3 stanovnika su bili Rusi, sada zbog bjega Ukrajinaca i naseljavanja Rusa, postotak je 3/4 i taj teritorij je izgubljen.

Donbas? Rusi su tjekom ovoga rata osvojili nekliko gradova u Donbasu, ali svi ti gradovi što su osvojeni su uništeni i prazni, i nikada u njima neće biti života. Mariopol je pao sa grada veličine dva Splita na grad veličine Sinja po broju stanovnika jer su Rusi u oslobađanju toga grada pobili na tisuće ili čak desetke tisuća i etničkih Rusa i Ukrajinaca bez diskriminacije a ostali preživjeli su utekli ili u Ukrajinu ili u Rusiju, svatko svome, ili na zapad i Rusi i Ukrajinci..(a on je još najbolje prošao) , a par drugih gradova tipa Bahmut, Avdiivka, Lisičnjask, Sj.Donjec, Rubižnoe, to su gradovi veličine Makarske, Šibenika, Zadra, itd itd,  trenutno imaju 0 ljudi, ili možda par tisuća starih penzionera sve skupa.
Dakle Ukrajinci realno mogu pustiti sve to Rusima, jer to je prazan teritorij, totalno uništen, i zagađen od teških metala zbog ratnog djelovanja i mina.. tu neće biti života idućih 100 godina a možda i više.


Ukrajinci da su pametni, uzet će Trumpov prijedlog i čekat će Ruse.. ako imaju mozga.
A onda će Rusi reći da ne pristaju na to, jer žele Zaporožje, Kijev, Odesu, pičku materinu, a onda će Trump prijetiti Rusima da će naoružati Ukrajinu još više nego Biden.. (to je i rekao da će tako pregovarati mrkvom i batinom)..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21770
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Mon 8 Apr - 10:55

Evo Srbin dobar osvrt na rat. Tko želi ispratiti što se događa bez puno filozofiranja. Čovjek je malo na strani Rusa, ali je objektivan.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21770
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski Mon 8 Apr - 11:05

AssadNaPodmornici wrote:
Hoholo Mudovski wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
immortal wrote:Anton Gerashshenko- 
Donald Trump je više puta rekao da može vrlo brzo okončati ruski rat u Ukrajini. Prema Washington Postu, evo kako to planira učiniti: On predlaže prisiliti Ukrajinu da se odrekne Krima i Donbasa, pišu mediji, navodeći osobe koje su o tome razgovarale s Trumpom ili njegovim savjetnicima i govorile pod uvjetom anonimnosti. Čini se da Trump misli da bi to bio "spasavanje obraza" za Rusiju i Ukrajinu. U stvarnosti, to bi značilo konačni kolaps svjetskog poretka nakon Drugog svjetskog rata i signal da zakon sile sada nadmašuje snagu zakona.




https://www.washingtonpost.com/politics/2024/04/05/trump-ukraine-secret-plan/
Pa ovo je super ako je samo Krim i Donbas. Ukrajinci bi trebali pristati na ovo, jer na ovo neće pristati Rusi. 
Krim i dijelove Donbasa su držali Rusi i prije rata ionako
Lavrov je prije neki dan rekao da je Kineski prijedlog najrazumniji.
Trebalo bi organizirati izbore u Ukrajini tako da bilo kakava odluka Ukrajine ima legitimitet...

kineski prijedlog je bio prije godinu dana, i čitao sam kineski prijedlog, izgledao je kao da je napisan od nekoga sa filozofskog fakulteta. ono pun kurac teksta, ali niti jedan jedini konkretni prijedlog kako zaustaviti rat, a to je gdje će biti nova granica, kako će se vojske ponašati, koliko tko smi imati oružja, tko smi kojem savezu, tko smi kome pomoći itd.. 0 bodova. rusi i ukrajinci su se nasmijali kada su prije godinu dana pročitali to.

ovo što Trump govori je konkretan prijedlog, jer Trump kao političar udara konkretno u glavu.
Ovaj prijedlog ide u korist Ukrajincima, bez obzira što oni kmeče da je Krim "srce Ukrajine". Nije. Na krimu i prije rata 2/3 stanovnika su bili Rusi, sada zbog bjega Ukrajinaca i naseljavanja Rusa, postotak je 3/4 i taj teritorij je izgubljen.

Donbas? Rusi su tjekom ovoga rata osvojili nekliko gradova u Donbasu, ali svi ti gradovi što su osvojeni su uništeni i prazni, i nikada u njima neće biti života. Mariopol je pao sa grada veličine dva Splita na grad veličine Sinja po broju stanovnika jer su Rusi u oslobađanju toga grada pobili na tisuće ili čak desetke tisuća i etničkih Rusa i Ukrajinaca bez diskriminacije a ostali preživjeli su utekli ili u Ukrajinu ili u Rusiju, svatko svome, ili na zapad i Rusi i Ukrajinci..(a on je još najbolje prošao) , a par drugih gradova tipa Bahmut, Avdiivka, Lisičnjask, Sj.Donjec, Rubižnoe, to su gradovi veličine Makarske, Šibenika, Zadra, itd itd,  trenutno imaju 0 ljudi, ili možda par tisuća starih penzionera sve skupa.
Dakle Ukrajinci realno mogu pustiti sve to Rusima, jer to je prazan teritorij, totalno uništen, i zagađen od teških metala zbog ratnog djelovanja i mina.. tu neće biti života idućih 100 godina a možda i više.


Ukrajinci da su pametni, uzet će Trumpov prijedlog i čekat će Ruse.. ako imaju mozga.
A onda će Rusi reći da ne pristaju na to, jer žele Zaporožje, Kijev, Odesu, pičku materinu, a onda će Trump prijetiti Rusima da će naoružati Ukrajinu još više nego Biden.. (to je i rekao da će tako pregovarati mrkvom i batinom)..
Rusima igra samo demilitarizacija Ukrajine. Odesa je onako usput, da ih uškope, ako ne pristanu.
Cijeli ovaj rat je zbog NATO u Ukrajini. To će biti glavno pitanje, a provincije su manje bitne...

Glavni tajnik NATO-a je priznao na TV da je Putin rekao da će napasti Ukrajinu ako ona odluči ući u nato, a onda su svi mogući, uključujući i njega ispirali mozgove kako ovo nema veze s NATOm.
Znači, Ukrajina želi ući u NATO kakko bi bila sigurna, jer Rusi neće mapasti NATO. Samo da bi ušli trebaju pobjediti Rusiju. A ako izgube Rusi će napasti Nato.
Ono dvostruki salto za ljude poput Vebera i Ere


_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 20240816
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5745
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski Mon 8 Apr - 11:08

A sad vas pozdravljam, moram ići sadit kumpire.
Ovo bi moglo završiti i s crnim scenarijima. Doduše male su šanse, ali đava nit sije nit kopa.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 20240816
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5745
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Mon 8 Apr - 15:48

Zelenski prekinuo napade na rafinerije jer su izbori u SAD na jesen i da dobije američko oružje ali šta mu to vrijedi kad će ih ruska vojska sve pregaziti do jeseni kad imaju goriva da natankaju u tenkove.

Zelenski je malo glup. Ne kuži još da nema izbor ... tj ima ga al nije nešto. Basketball

Ruske trupe napredovale su još 2-3 km zapadno od Avdijevke, — BILD

Nakon pada Avdijevke, Oružane snage Ukrajine preuzele su obranu duž linije Berdychi — Semenivka — Orlivka — Tonenke — Pervomaiske.
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 GKpMpiNXkAA7z3z?format=jpg
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Mon 8 Apr - 16:46

RayMabus wrote:Zelenski prekinuo napade na rafinerije jer su izbori u SAD na jesen i da dobije američko oružje ali šta mu to vrijedi kad će ih ruska vojska sve pregaziti do jeseni kad imaju goriva da natankaju u tenkove.

Zelenski je malo glup. Ne kuži još da nema izbor ... tj ima ga al nije nešto. Basketball

Ruske trupe napredovale su još 2-3 km zapadno od Avdijevke, — BILD

Nakon pada Avdijevke, Oružane snage Ukrajine preuzele su obranu duž linije Berdychi — Semenivka — Orlivka — Tonenke — Pervomaiske.
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 GKpMpiNXkAA7z3z?format=jpg
A slušaj pitanje je imaju li dronova za novi val napada. Vjerujem da imaju ali nije uopće problem da sačekaju par tjedana još sa Amerikom. Neće dronovi propasti. Proizvode ih i skupljaju ih u skladištu, negdje ispod zemlje. Onda kada se raščisti situacija u USA onda slijede udari. 
U ostalom rat se igra na dugo i dugo. 
Možda se Zelenskom isplati čekati rezultate USA izbora i odgoditi udare na Rusiju. Naravno ne odlučuje on sam, prvo oko sebe ima Budanova i cijeli SBU koji mu daju prijedloge, savjetnike, generale te naravno zapadne saveznike itd. 

U ostalom cilj je i zbunjivati protivnika. Sjeti se Sun Tzuna, 
"izgledaj slab kada si jak i izgledaj jak kada si slab" tako nešto.
Iman osjećaj da navlače Rusiju na jedan veliku samoubilačku operaciju ali da im fali Pzo raketa fali. 


Usput što se tiče grčke 


Planiraju se riješiti do 2030 +100 starijih aviona.
I pazi ovo, 30ak F16 block30 bi moglo u ruke Ukrajinaca.
Vjerojatno ako su dobro održavani ovo se da otkupiti za milijardu, milijardu ipo eura. Ovo bi moglo se već srediti da dogodine ide Ukrajincima.

Dalje Francuska kaže da može kroz godinu dana dignuti proizvodnju sa 6 na 12 Casear haubica mjesečno.
Prije rata su proizvodili nešto manje od 2 mjesečno.
Mislim da su sada na 6 ili 8, ali ove 2024 će isporučiti 78 komada Ukrajini.

Usput Ukrajinci su prije rata imali šaku Bogdana samohodnih, sada već su na 8 mjesečno kažu uskoro i 10 mjesečno. I te Bogdane non stop nadograđuju.

Inače toliko o pričama da Eu ne proizvodi ništa. Istina proizvodnja oružja i streljiva je bila očaj u 2022, međutim, to raste eksponencijalno. Velika većina Eu zemalja su eksponencijalno digli proizvodnju svega od zapadnih do Bugarske, Rumunjske pa čak i Srbije, Ukrajinci još i više..
Jedino ne znam šta je sa našim nesretnicima.. Imali smo jednu tvornicu streljiva u Zagorju, EU nudi Eure sa proširiti pogone. 
Zubak je uzeo par milijuna eura za proizvoditi granate u svojoj tvornici u Bosni i ne znam što se događa tu.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21770
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Mon 8 Apr - 17:00

AssadNaPodmornici wrote:
Možda se Zelenskom isplati čekati rezultate USA izbora i odgoditi udare na Rusiju.
Dok on čeka ovi na međedu galopira prema Berlin itd a prevedeno: Zelenski gubi teritorij kojeg će kasnije biti teško povratiti ( za napad treba tri puta više vojske a koju on nema ).
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Mon 8 Apr - 17:28

U 21om stoljeću nije bitan više teritorij nego populacija.
Čak i ovaj rat je pokrenut radi demografije, Rusi su pokrenuli rat da osvoje 30-40milijuna novih stanovnika za koje su smatrali da će ih dočekati kao oslobodioce i odmah postatli integrirani članovi Ruskog carstva.

Nitko nema korist od uništenog grada, tipa Avdiivke ili Mariopola, grada koji je zagađen zagorenim oklopom, uništenim baterijama iz tenkova i kamiona, toksičnim otpadom od oružja, te pun mina, i ne-eksplodiranih granata, a da ne govorim ruševina.

Šta Rusi dobijaju ako osvoje takav teritorij? Naravno bitno je da Ukrajina ne gubi puno teritorija u idućih godinu ili dvije.

To što Rus gnjoje tako da "oslobađaju" teritorij, a oni ga realno razruše, zagnjoje u samoubilačkim napadima, i onda kada sve sruše sa zemljom, uđu u selo i grad.. u kojemu nitko ne živi niti je život moguć bez da prođe 150godina prije nego se tlo očisti.. a jedni i drugi imaju loš natalitet.

Ratovi za teritorij su se vodili u prošlosti, kada su svi imali rast populacije, a nije bilo svjetske trgovine. Što je značilo da su uglavnom resurse za prehraniti populaciju i napajati industriju mogao nabavljati samo osvajanjem...

Zato su i švabe išle n SSSR.. imali su blagi rast populacije kojeg su planirali povećati, a planirali su da do 2000 , Treći Reich ima 200 milijuna Švaba, i planirali su novih +100 milijuna naseliti po Ukrajini, Poljskoj, Rusiji, Bjelorusiji.. i za prehraniti novih 100 milijuna švaba, trebali su im i resursi SSSRa.
Ukrajina kao izvor hrane i ugljena i željeza i drugih rudara, a Kavkaz kao izvor nafte.

A slaveni su tu bili "višak".. trećinu su planirali pobiti, trećinu protjerati(sibir) a trećinu "asimilirati"(pokrstiti) u švabe.

Zanimljivo da su Rusi sada prešli u takav nazi mentalitet.
medvedev i drugi govore, da cijelu Ukrajinu trebao osvojiti ,a što su god Rusi osvojili, zabranili su ukrajinski jezik, brišu povjest te pokušavaju nasilno asimilirati populaciju. ima dosta ubijanja, protjerivanja, te prisilne asimilacije.. recimo "likvidiraš" one agresivnije "Ukrajince" u Melitopolu, a ostali od straha možda neće postati Rusi, ali će šutiti, a njihovu djecu preodgojiš u Ruse..

inače jebeno isto rade Ukrajinci, osim što ne ubijaju i muče kao Rusi.
Pod teritorijom Ukrajine(Kijeva) nalaze se sve skupa milijuni Rusa od Slavijanska do Harkiva, Odese, i Livla.. Ukrajinci te Ruse asimiliraju u etničke Ukrajince. Ne zabranjuju Ruski jezik kao što Rusi zabranjuju Ukrajinski, ali guraju Ukrajinski jezik svima lagano ispod stola. Hrpa samih Rusa koji su tu došli za vrijeme komunizma, počinju se sve više i više izjašnjavati kao Ukrajinci. Ono koji se ne budu izjašnjavali ili asimilirali, nije problem, njihovu djecu će asimilirati.

Tako smo mi trebali sa Srbima prije 120-130 godina realno(tada se i hrpa pravoslavaca izjašnjavali kao Hrvati što su i bili).. ne bi imali niti ww2 pokolj niti domovinski rat.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21770
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Mon 8 Apr - 17:44

AssadNaPodmornici wrote:

Šta Rusi dobijaju ako osvoje takav teritorij?  Naravno bitno je da Ukrajina ne gubi puno teritorija u idućih godinu ili dvije.  

To šta će uništiti odskočnu dasku anglosasima za napad dalje na Rusiju.

POTPUNO UNIŠTENJE

Rusi razaraju drugi najveći grad u Ukrajini, u Kijevu očajni: ‘Stvaraju ‘grad duhova‘, prijeti novi Alep‘

Procjene su da Rusi u ovom trenutku nisu u stanju osvojiti Harkiv, ali bi ga zato mogli srušiti do temelja

Rusi razaraju drugi najveći grad u Ukrajini
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Mon 8 Apr - 17:58

a ništa. Evakuirati stanovništvo Harkiva na zapad Ukrajine. Čak i kada rat završi tamo neće biti perspektive, jer neće biti trgovine sa Rusijom.
Kada ovaj rat završi neće se uspostaviti trgovina kao mi sa Srbima i Bosnom, i da će se sve vratiti u normalu kroz 10-15godina.. oće kurac. Biti će granica kao Sj i Južne Koreje, iz Rusije se neće moći muha uvesti u Harkiv.. prebaci iz te oblasti svih 3milijuna ljudi negdje na zapad, zaposli ih u tvornice oružja da sastavljaju dronove kamikaze

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21770
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Mon 8 Apr - 18:15

U Rusiji srušio se cestovni most, usmrtivši najmanje 1 osobu. To se dogodilo u regiji Smolensk. Most se srušio na željezničku prugu, glavni prometni koridor između Bjelorusije i Ruske Federacije je blokiran.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 1280px-Map_of_Russia_-_Smolensk_Oblast.svg

https://en.wikipedia.org/wiki/Smolensk_Oblast

Nafta odnosno ovdje sad konkretno ovi naftni derivati iz bjeloruskih rafinerija za Rusiju se prevoze željeznicom. Sirova nafta dolazi naftovodom al prerađevine ( veće količine pošto se manje mogu prevoziti i cestovno tj kamionom cisternom ) se u Rusiju prevoze željeznicom u vagonima cisternama predviđenima za to ( vagon cisterna za prijevoz naftnih derivata itd ).
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Mon 8 Apr - 19:44

Ukrajinski mediji objavljuju snimak gubitka Bogdanovke. Ruska vojska ušla u južni deo, preteći boku Časova Jara.

Kao što je juče javljeno, odvojena gardijska 200. brigada Lenjingradskog vojnog okruga, tokom žestokih borbi, izbacila je jedinice VSU iz Bogdanovke u pravcu Artjomovska. Oružane snage Ukrajine danas objavljuju snimak od juče: ruski borci su ušli na jug sela - ovo je dalja ivica najbliža Časovom Jaru.

Rusi zauzeli važno mesto: Sprema se udar s boka na Časov Jar

Vasiona. Basketball :D
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Mon 8 Apr - 21:37

Evo i kornjače došle. :^0 :D
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Mon 8 Apr - 23:50

Ovo sa munjama iz glave ko kod Zeusa iz grčke mitologije ne shvačajte doslovno ili jednostavno prekrižite da sam to reka jer ne kužite ni jednostavnije stvari a kamo li da vam još i to idem objašnjavat na šta san tu mislija i šta to točno znači.

Evo ga stiže na medi.

Bakhmut-Chasiv Yar

➡Nakon što su preuzeli kontrolu nad istočnom cestom koja vodi u Chasiv Yar, Rusi se sada guraju malo sjevernije prema Bohdanivki, pokušavajući opkoliti naselje. Gubitak Bohdanivke otvorit će put za ruski napad punom širinom istočno od Chasiv Yara.
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 GKq5UMwWwAAEM8D?format=jpg


Ovo su ovnovi za probijanje bedema.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by immortal Tue 9 Apr - 9:22

https://www.facebook.com/DefenceIntelligenceofUkraine/videos/7383012185085784

zapalio se ruski raketni brod u bazi Kalinjingrad




Na ruskom malom raketnom brodu Serpukhov, baziranom u gradu Baltiysk, eksklavi Kalinjingrad, izbio je požar.
Incident je izbacio brod iz upotrebe, prema Glavnoj obavještajnoj upravi ukrajinskog ministarstva obrane, prenosi Ukrinform.
Riječ je o malom raketnom brodu projekta 21631 Buyan-M, koji je Rusija porinula 2015. godine.

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23238
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by immortal Tue 9 Apr - 9:31




09.04.2024 07:54


Sinoć su snage protuzračne obrane uništile svih 20 šaheda koji su napali Ukrajinu.

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23238
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 48 of 54 Previous  1 ... 25 ... 47, 48, 49 ... 54  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum