ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 25 of 54 Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 39 ... 54  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 12/3/2024, 14:06

inače avioni su u prosjeku najsigurnije letjelice na planeti, a vojni avioni bi trebali biti bolje održavani nego civilni.
rusima dosta padaju. ne bi me čudilo da su dvije stvari

1)nedostatak održavanja ili rezervnih dijelova zbog posljedica rata/sankcija
2)sabotaže.. u rusiji je to normalno, Putinov režim osim 2-3 milijuna ukrajinaca(u Rusiji) i drugih manjina, hrpa i Rusa ne voli. Tko zna koliko u Rusiji imaš doušnika, recimo možda nekih radikalnih desničara (poput ovih Ruskih partizana koji su realno gledajući radikalna desnica)

sjećam se , kada sam davno "zalutao" na jedan radikalno desni Ruski forum. I to još 2015godine kada je tamo bio rat na istoku UA.
i na tom forumu bili Srbi. Ovi se počeli uvlačiti tim radikalnim Ruskim desničarima u šupak, a onda ispalo da velika većina tih Ruskih radikalnih desničara su bili za Ukrajinu, jer smatraju da ih je Putin dobro ugušio i da se bori protiv Ruskh nacionalisa i želi uništiti "slavensku rasu".
Pa su onda ti Rusi napali Srbe, da su izdajnici slavenske rase jer staju na stranu Putina koji ubija druge Slavene.
A znam da je išla jedna priča "Hrvati su na strani Ukrajinaca , a oni su vas ubijali u WW2".
Pa je jedan Ruski desničar napisao, "najviše Rusa su pobili drugi Rusi" haha.

Putin je neka vrsta Ruskog HDZa po svim kriterijima. Otvorene granice, jeftina radna snaga, jeftini nacionalizam pomješan sa boljševizmom.

Zelenski bi bio nešto kao Puljak kod nas, osoba koja je "ideološki centar" a glavna fora mu je bila ekonomska liberalizacija Ukrajine i borba protiv korupcije .

AssadNaPodmornici

Posts : 21770
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 12/3/2024, 14:07

Ode još 160 tisuća dolara ( toliko košta ovaj Tiger oklopni đip a ovo je novo, godina proizvodnje od 2006/7 godine pa nadalje, dakle nije sa sovjetskih zaliha ):
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 12/3/2024, 14:16



Tenk sa zastavom Eu u sklopu Ruskih ustaša se iživljava po vojsci Putinova režima Haha 

Koji shit show. 
Btw izbori u Rusiji su ovaj vikend zato sve ovo ide.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21770
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 12/3/2024, 14:20

Koji god bio razlog ja znam da je to jedan Il-76 manje i da treba napravit novi a novi ga dođe malo više od 50 miljona dolara pa nek izvoli pljunit pare za novi transportni avion ( nosi oznaku Il-76MD-90A, radi se u Rusiji, ovi prije su se radili u Uzbekistanu i nose oznaku Il-76 itd i onda su to i stariji avio motori a u tijeku im je napad pa onda očito dosta toga prevoze pa se sad to puno koristi i ono s obzirom na sve i ne čudi me šta mu se ovako šta i dešava tj da se nekom od tih aviona zapalio motor itd i onda eto ovo šta vidimo tj srušio se ).

---

Zamenik ruskog ministra odbrane Aleksej Krivoručko izjavio je krajem januara da su VKS Rusije u 2023. godini dobili 100 novih i remontovanih aviona, kao i 150 helikoptera. Pri tom je napomenuo da su isporučeni avioni operativno-taktičke avijacije, transportni i školsko-borbeni avioni.

Transportna avijacija je u 2023. godini dobila 6 teških transportnih aviona Il-76MD-90A, po jedan u maju i avgustu, i po dva u oktobru i decembru. To je do sada najveći broj isporučenih aviona tog tipa od kako je počela serijska proizvodnja. Do sada je godišnje najviše bilo isporučeno prethodne 2022. godine kada je u jedinice stiglo 5 ovih transportera.


U dva ugovora iz 2012. i 2021. obaveza proizvođača je da do 2028. godine isporuči 27 serijskih aviona, od kojih je do sada predato 20. Međutim, pre toga je isporučeno 5 letelica, od kojih je prvi serijski avion pretvoren u prototip letećeg radarskog sistema A-100, a jedan primerak je prototip leteće cisterne Il-78M-90A.

[ANALIZA] Koliko se vojnih aviona i helikoptera proizvede i isporuči ruskoj vojsci?
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 12/3/2024, 14:33

AssadNaPodmornici wrote:

Putin je neka vrsta Ruskog HDZa po svim kriterijima. Otvorene granice, jeftina radna snaga, jeftini nacionalizam pomješan sa boljševizmom.

A obični mafijaš.

To san ja skužija kad je umjesto da potpuno obustavi plin Europi gleda i dalje kako će ga prodat jer on i njegova mafija ( politička stranka, taj njegov KGB i drugi i ostali poslušnici ) žive od toga i na tome gomilaju svoje bogatstvo. On je obični mafijaš i ništa drugo.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 12/3/2024, 15:23

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 B_240312050

Gerilci na tenkovima upali u Rusiju iz Ukrajine, mrežama se šire snimci žestokih borbi
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Šandor Winnetou dislikes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 12/3/2024, 15:35

niels wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Imaju i Ukrainci i Rusi dronove sa noćnom optikom itd i sa toplinskom optikom ali vjerojatno je sama kamera skuplja od drona. 


Usput navodno su već počele stizati one granate iz Češke inicijative, neki UA telegram kanali javljaju da im vojnici pričaju da odjednom dolaze granate ko na traci.

Još traje rasprava jesu li jučer Rusi pogodili  dva Patriot lansera ili nešto drugo. Sami Rusi su to identify kao S300 a vrlo vjerojatno bi mogao biti patriot lanser.

Ukrajinci su iako su nanijeli Rusima ogromne gubitke u ljudstvu i oklopu zadnjih par tjedana pa i mjeseci ali zadnja 3 tjedna su izgubili sljedeće SAM sustave.
Dvije baterije S300 osakacene /uništene
Nasams uništen jedan lanser u jednom gađanju u drugom radar. 
BukM1 uništen
Vjerojatno dva lansera od patriot baterije uništene sa raketama ali lako moguće i ljudima. 

U isto vrijeme nisam vidio Ruske gubitke u pzo sustavima, mislim da se tu osjetit nedostatak Usa vojne pomoći. Ukraincima fali dronova koji mogu ići nekoliko desetaka km u dubinu i otkrivati Ruske mete za HIMARSe. 

Fali im i Pzo sustava i raketa i radara a trpe gadne gubitke u tom segmentu. U isto vrijeme Ruska avijacija udara i to nanosi najveće probleme Ukraincima. 

Sa druge strane Ruski napredak je stao, neki su me forumaši uvjeravali u kolaps UA države i vojske, da je sranje kao u Njemačkoj 1945, ako do sada niste shvatili da se napajate sa krivih izvora, to što su zapadni mediji fake, ne znači da su Scot Ritter, Gonzalo Lira, Russia Today, Pravda, Kurir, Informer, Deki Berić, Domazet Loso ista bolji

1) naravno da je kamera i optika najskuplji dio drona, ali mora i on biti negdje skup;
2) lijepo je što dižu proizvodnju municije, ali time samo sustižu dugogodišnje ruske brojke
3) i da stignu ne znam kakve količine Ukrajincima, što će im, izginula im je elitna vojska?
ajmo. usporedbu
imaš goli trup
ako nema motore, možeš samo veslat

ako nemaš vesla, pliutat ćeš

ako imaš motore a nisi natankirao opet buš plutao

srpska posla

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Piglet 12/3/2024, 15:47

AssadNaPodmornici wrote:inače avioni su u prosjeku najsigurnije letjelice na planeti, a vojni avioni bi trebali biti bolje održavani nego civilni.
rusima dosta padaju. ne bi me čudilo da su dvije stvari

1)nedostatak održavanja ili rezervnih dijelova zbog posljedica rata/sankcija
2)sabotaže.. u rusiji je to normalno, Putinov režim osim 2-3 milijuna ukrajinaca(u Rusiji) i drugih manjina, hrpa i Rusa ne voli. Tko zna koliko u Rusiji imaš doušnika, recimo možda nekih radikalnih desničara (poput ovih Ruskih partizana koji su realno gledajući radikalna desnica)
To je već dugo tako i s vremenom postaje sve gore, u početku su Rusi kanibalizirali stare avione i kupovali sve iz okolnih država s otpada, ali sad je to presušilo i imaju svaki dan preko 6 nesreća u civilnom zrakoplovstvu.


Najgore od svega je što 40% zrakoplova nisu ruski nego iznajmljeni i nakon isteka ugovora ih moraju vratiti zapadnim firmama. Rusi su u očaju podnjeli žalbu Međunarodnoj organizaciji civinlog zrakoplovstva jer sankcije navodno ugrožavaju ruske civile, a među državama na koje se žale je i RH  lol!


Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Aviation
Piglet
Piglet

Posts : 1426
2016-02-24


Šandor Winnetou and AssadNaPodmornici like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Piglet 12/3/2024, 16:19

Kad smo već na toj temi, ruski izvoz oružja je potpuno krahirao i prošle godine su izvozili oružje u samo 12 država (većinom afričke) u usporedbi s 31 prije rata. Sve ostale narudžbe su otkazane, uključujući najveće kupce Indiju i Indoneziju

.Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Arms

Rusi su izgubili preko polovice svog udjela u protekle 4 godine, a Amerikanci su prošle godine držali preko 50% svjetskog izvoza. Najveći dobitnici su Francuzi (postali su drugi najveći izvoznici oružja) i zanimljivo, Talijani.

Toliko o tome da Rusi ratuju protiv cijelog NATO saveza, zapadne zemlje izvoze sve više, a Ukrajincima daju mrvice kojima okupiraju cijelu rusku vojnu industriju.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Arms0
Piglet
Piglet

Posts : 1426
2016-02-24


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 12/3/2024, 16:40

Piglet wrote:Kad smo već na toj temi, ruski izvoz oružja je potpuno krahirao i prošle godine su izvozili oružje u samo 12 država (većinom afričke) u usporedbi s 31 prije rata. Sve ostale narudžbe su otkazane, uključujući najveće kupce Indiju i Indoneziju

.Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Arms

Rusi su izgubili preko polovice svog udjela u protekle 4 godine, a Amerikanci su prošle godine držali preko 50% svjetskog izvoza. Najveći dobitnici su Francuzi (postali su drugi najveći izvoznici oružja) i zanimljivo, Talijani.

Toliko o tome da Rusi ratuju protiv cijelog NATO saveza, zapadne zemlje izvoze sve više, a Ukrajincima daju mrvice kojima okupiraju cijelu rusku vojnu industriju.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Arms0

Iznenađenje je išta izvoze...
A NATO članice izvoze sve ono što Ukrajini nije potrebno. Normalno da im neće slati nove zrakoplove kada bi u njima bili piloti koji su stekli diplome brže nego da su išli u Mostar po njih ili napredne tenkove koji bolje štite posade, kada su ukrajinci besplatni...
Ukrajini trebaju topovi i granate, treba joj protuzračna obrana i municija za istu... Treba joj topovsko meso koje se pod nazivom izbjeglice nalazi po NATO zemljama... za koliko toliko izdržati pritisak...

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 20240816
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5745
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Piglet 12/3/2024, 16:49

Hoholo Mudovski wrote:
Iznenađenje je išta izvoze...
A NATO članice izvoze sve ono što Ukrajini nije potrebno. Normalno da im neće slati nove zrakoplove kada bi u njima bili piloti koji su stekli diplome brže nego da su išli u Mostar po njih ili napredne tenkove koji bolje štite posade, kada su ukrajinci besplatni...
Ukrajini trebaju topovi i granate, treba joj protuzračna obrana i municija za istu... Treba joj topovsko meso koje se pod nazivom izbjeglice nalazi po NATO zemljama... za koliko toliko izdržati pritisak...
Izvoze još većinom stare tenkove koji su prestari za ukrajinski front, ali za Afriku su više nego dobri. Konkretne brojke su ovdje:

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Aarms
Piglet
Piglet

Posts : 1426
2016-02-24


RayMabus, Šandor Winnetou and Hoholo Mudovski like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 12/3/2024, 16:54

Piglet wrote:
Hoholo Mudovski wrote:
Iznenađenje je išta izvoze...
A NATO članice izvoze sve ono što Ukrajini nije potrebno. Normalno da im neće slati nove zrakoplove kada bi u njima bili piloti koji su stekli diplome brže nego da su išli u Mostar po njih ili napredne tenkove koji bolje štite posade, kada su ukrajinci besplatni...
Ukrajini trebaju topovi i granate, treba joj protuzračna obrana i municija za istu... Treba joj topovsko meso koje se pod nazivom izbjeglice nalazi po NATO zemljama... za koliko toliko izdržati pritisak...
Izvoze još većinom stare tenkove koji su prestari za ukrajinski front, ali za Afriku su više nego dobri. Konkretne brojke su ovdje:

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Aarms
Zanimljivo,   Francuska izvezla nula a Italija čak 98 tenkova.

Evo sad ću vam ja pokazat kojih je to 98 TENKOVA. :^0 Basketball

Brazil je pokušao kupiti dodatnih 96 talijanskih Leoparda 1A5IT od švicarske tvrtke RUAG 2017., ali je posao propao.

Od 2021. 20 1A5BR koristi se kao rezervni dijelovi. Planirano je da se 52 1A5BR moderniziraju novom kupolom između 2024. i 2030., vjerojatno kupolom John Cockerill 105 mm s automatskim punjenjem ili kupolom Hitfact II 120 mm.  Međutim, u rujnu 2023. objavljeno je da je brazilska modernizacija 1A5 odgođena "na neodređeno vrijeme" zbog nedostatka dostupnih rezervnih dijelova, jer je podrška Leopardu 1 bila prioritet za Ukrajinu.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_modern_equipment_of_the_Brazilian_Army#Main_battle_tanks


Naručili talijanske Centaurije 2 jer nema Leoparda 1 a nije im toliko priša pa mogu i čekat pa onda Centauri 2 naručili iz Italije.

Brazil (98): 98 Centauro II naručeno u studenom 2022. za procijenjenu narudžbu od 1,0 milijarde USD. Dodatna narudžba za 123 dodatna vozila (ukupno 221) planira se potpisati nekoliko godina prije završetka početnog ugovora. Naknadni ugovor procijenjen je na 1,1 milijardu dolara. Proizvodnja će započeti u Italiji, a na kraju će se proizvoditi u Sete Lagoasu od strane Ivecove brazilske podružnice
, zajedno sa srodnim 6x6 VBTP-MR Guarani.

https://en.wikipedia.org/wiki/B1_Centauro

U srpnju 2018. talijanska vojska potpisala je ugovor vrijedan 159 milijuna eura (186 milijuna USD) za kupnju 10 razarača tenkova Centauro II , što je prva tranša planirane narudžbe od 150 vozila. Centauro II od 30 tona temelji se na šasiji Freccia s kupolom za dva čovjeka i topom od 120 mm. Dodatna poboljšanja uključuju digitalni komunikacijski sustav, motor od 720 KS koji isporučuje 24 KS/toni i kotače koji se protežu dalje od trupa radi veće stabilnosti i bolje zaštite od eksplozija mina. Zahvaljujući kombinaciji konfiguracije s osam kotača i revidirane šasije, Centauro II može podnijeti veliki trzaj topa velike brzine od 120 mm, dok su ekvivalentna vozila s manje kotača ili slabijom šasijom često ograničena na topove manje brzine i/ili ili nižeg kalibra. Puška je opremljena učinkovitom kočnicom cijevi.

Centaurio 1 : top 105 mm a Centaurio 2 top 120 mm
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Centauro-ii-mgs-image02
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Piglet likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 12/3/2024, 17:03

Izrael izvezao 19 tenkova, Filipi su kupili 144 laka tenka od Izraelaca a američka vojska više od 500 lakih tenkova za sebe svoje proizvodnje 105 mm. Stvar je očita: žulja ih Kina jer ovi laki tenkovi su za močvarna područja kakvi su Filipini i južna Azija a također su bolji i od ovih teških skupih tenkova vamo po Ukrajini a kako je krenilo možda već sutra i po Rusiji jer su i tamo stepa i kaljuže.

Ovo je tih 19 tenkova šta je Izrael isporučio prošle godine Filipinima ( ukupno su Filipini kupili 144 ovakva tenka i sad se rade i kako se naprave tako idu za izvoz ka državi kupcu a to su u ovom slučaju Filipini ).

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Received_1324588888295101

Laki tenk Sabrah na gusjenicama ili kotačima koji proizvodi Elbit Systems , tvrtka za proizvodnju obrambenih vozila sa sjedištem u Izraelu. Dizajniran je da nadopuni flotu oklopnih borbenih vozila (AFV) kojima upravljaju oružane snage diljem svijeta. Konfiguracija lakog tenka na gusjenicama temelji se na platformi ASCOD na gusjenicama , koju proizvodi španjolski proizvođač oklopnih vozila General Dynamics European Land Systems - Santa Bárbara Sistemas — (GDELS-SBS), dio američke zrakoplovne i obrambene tvrtke General Dynamics.

Težina: 30 tona

Top:105 mm

https://en.wikipedia.org/wiki/Sabrah_Light_Tank
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 12/3/2024, 17:10

Evo i svrbi kmeče
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 20240310

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19763
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 12/3/2024, 17:20

Amo se sad vratit na tu Italiju i taj Izrael.

Prvo pokazao sam ti kakve oni tenkove izvoze, to je oklopno vozilo na osam kotača na koji su stavili top od 120 mm šta je prva takva izvedba a da netko to tako ( top 120 mm na oklopno vozilo s osam kotača ) serijski radi.

Dobro nema veze al onda kaže izvezli 98 tenkova u 2023 godini a nisu nego su napravili ugovor i prodali Brazilu s tim da će se prvi ti tzv tenkovi raditi u Italiji a kasnije će se proizvodnja prebaciti u Brazil i tamo kod njih nastaviit ( tamo će se sklapati itd ) ... dakle oni ne mogu ovu brojku od 98 tzv tenkova koju su prikazali prošle godine prikazat i ove godine a istovremeno rade te tzv tenkove plus još prebacuju kasnije proizvodnju odnosno skalpanje istih u Brazil jer je takvi dogovor između Italije i Brazila.

Izraelu piše da je u 2023 godini izvezao samo 19 tenkova ( laki tenkovi s topom od 105 mm i Filipini su prvi kupac uopće ovog modela lakog tenka dakle novi proizvod skroz na tržištu ) i taj Izrael će i u idućim godinama kako bude isporućiva ( a Filipini su ih naručili 144 plus još neke stvari isto ) i taj Izraele će i u narednim godinama dakle imati recimo po dvadesetak ovih tenkova isporučenih i to će mu se onda tako svake godine ubilježavati u izvoz ... dok Italiji neće.

Prevedeno: Meloni frizira podatke o izvozu oružja tj prikazuje ih većima na godišnjoj razini nego šta oni u stvarnosti jesu a ako ta Meloni tako radi onda me strah iti pogledati šta izvode svi ovi koji napišu da su isporučili po nekoliko stotina tenkova u 2023 godine jer će ispast da su i to kupoprodajni ugovori koji su zaključeni u 2023 godini a ne i isporučena roba a koja se tek mora napraviti u idućim godinama kad ista neće biti prikazana kao izvoz jer je prikazana ranije u tekućoj 2023 godine ( ne možeš dva puta istu stvar upisati kao izvoz tj robu koju si prodao nekome tj sad ovdje međudržavna trgovina pa dakle nekoj drugoj državi ).
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 12/3/2024, 17:59

Američka vojska se priprema za rat s Kinom. To je skoro pa ista firma ta iz Izraela i ova američka šta radi sad ove lake tenkove s topom 105 mm.

Ne možeš kroz močvarno rižino polje gurat tenk od 70 tona a pošto to ne može ni druga strana onda ti ni ne treba jači top ( 120 mm ) tamo nego je dovoljan i ovaj od 105 mm.

144 laka tenka s kalibrom 105 mm za Filipine i više od 500 lakih tenkova s kalibrom od 105 mm za američke marince i oba ta proizvoda su od prošle il pretprošle godine naručena i novi su proizvodi tj ovo su prvi kupci istih i onda kad znaš da su anglocionisti vlasnici obje te kompanije pa kome isporučuju 144 laka tenka a onda istovremeno više od 500 lakih tenkova za američke marince itd ... pripremaju se za rat na Pacifiku s Kinom.

To je prvo borbeno vozilo na gusjenicama čiji je razvoj Američka kopnena vojska uspješno privela kraju još od okončanja razvoja tenka M1 Abrams (1980. godine) i borbenog vozila pješaštva M2 Bradley (1981.).


M10 Booker je oklopno borbeno vozilo koje razvija General Dynamics Land Systems (GDLS) za vojsku Sjedinjenih Država , razvijeno iz oklopnog borbenog vozila GDLS Griffin II kao pobjednika programa Mobile Protected Firepower u lipnju 2022. Početni ugovor je za 96 vozila niske stope inicijalne proizvodnje (LRIP), s prvom isporukom do kraja 2023.

Kopnena vojska trebala bi nabaviti do 504 M10, a svi će biti dodijeljeni lakim divizijama u aktivnoj službi i Nacionalnoj gardi.

https://www.ex-iskon-pleme.com/t57313p200-ruski-tenk-armata-je-preskup-za-front-d#2171068
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 M10
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 12/3/2024, 23:06

NAJNOVIJE VIJESTI, PAD NEVELSKE, 12. OŽUJKA 2024.

Prema ruskom ministarstvu obrane, RuAF je zauzeo naselje Nevelske. Još nema fotodokaza, ali rusko Ministarstvo obrane ne iznosi te tvrdnje olako. Obično čekaju dok ne budu 200% sigurni u tu činjenicu.

To znači da postoji velika rupa u ukrajinskoj liniji obrane između Krasnohorivke i Pervomaiskea. Ne znači da je naprijed prazno, ali otpor će biti značajno smanjen.

Ruski napadi iza ukrajinske glavne obrambene crte mogli bi ugroziti i Krasnohorivku i Pervomaiske operativnim okruženjem. U kombinaciji s kontinuiranim ruskim napredovanjem zapadno od Marinke i jugozapadno od nedavno osvojenog Tonenkea moglo bi srušiti cijeli ovaj dio bojišnice.

To će prisiliti UkrAF da se povuče iz jakih utvrda duž prve crte na drugu glavnu crtu obrane duž uzvisina zapadno od rijeke Vovcha, od Kurakhove na jugu preko Karlivke do Vovche na sjeveru.

Ali prvo možemo pričekati nekoliko dana sa uzaludnim ukrajinskim protunapadima.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 GIe57O-XoFofKLd?format=jpg&name=900x900
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29477
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 12/3/2024, 23:18

Piglet wrote:
Hoholo Mudovski wrote:
Iznenađenje je išta izvoze...
A NATO članice izvoze sve ono što Ukrajini nije potrebno. Normalno da im neće slati nove zrakoplove kada bi u njima bili piloti koji su stekli diplome brže nego da su išli u Mostar po njih ili napredne tenkove koji bolje štite posade, kada su ukrajinci besplatni...
Ukrajini trebaju topovi i granate, treba joj protuzračna obrana i municija za istu... Treba joj topovsko meso koje se pod nazivom izbjeglice nalazi po NATO zemljama... za koliko toliko izdržati pritisak...
Izvoze još većinom stare tenkove koji su prestari za ukrajinski front, ali za Afriku su više nego dobri. Konkretne brojke su ovdje:

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Aarms
srbi kmeče.
činjenica je da rusija nema industriju.

i to je to.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 13/3/2024, 04:04

Malo granata i raketa iz Amerike da im Putin na međedu ne ujaše u Berlin:

Službeno. SAD je dodijelio novi paket pomoći od 300 milijuna dolara Ukrajini, - rekao je predstavnik Bijele kuće Sullivan. Sadrži topničke granate i GMLRS do HIMARS projektila. Ovo je prvi paket vojne pomoći Ukrajini iz SAD-a od prošlog prosinca.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 13/3/2024, 05:44

Piglet wrote:
AssadNaPodmornici wrote:inače avioni su u prosjeku najsigurnije letjelice na planeti, a vojni avioni bi trebali biti bolje održavani nego civilni.
rusima dosta padaju. ne bi me čudilo da su dvije stvari

1)nedostatak održavanja ili rezervnih dijelova zbog posljedica rata/sankcija
2)sabotaže.. u rusiji je to normalno, Putinov režim osim 2-3 milijuna ukrajinaca(u Rusiji) i drugih manjina, hrpa i Rusa ne voli. Tko zna koliko u Rusiji imaš doušnika, recimo možda nekih radikalnih desničara (poput ovih Ruskih partizana koji su realno gledajući radikalna desnica)
To je već dugo tako i s vremenom postaje sve gore, u početku su Rusi kanibalizirali stare avione i kupovali sve iz okolnih država s otpada, ali sad je to presušilo i imaju svaki dan preko 6 nesreća u civilnom zrakoplovstvu.


Najgore od svega je što 40% zrakoplova nisu ruski nego iznajmljeni i nakon isteka ugovora ih moraju vratiti zapadnim firmama. Rusi su u očaju podnjeli žalbu Međunarodnoj organizaciji civinlog zrakoplovstva jer sankcije navodno ugrožavaju ruske civile, a među državama na koje se žale je i RH  lol!


Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Aviation
Nek naprave svoje pa ne moraju se više nikome žaliti ( e a problem je šta bi oni te iste nove motore ugrađivali na ovakve transportne vojne zrakoplove kakav im se jučer srušio zbog kvara na motoru pa onda đeneral Šojgu ne da da se rade putnički avioni ruske proizvodnje jer njemu trebaju ti motori za njegovu transportnu avijaciju koja je em prestara em je jako povezana s Ukrajinom jer je hrpa tih transportnih aviona u osnovi Antonov proizvođač a to je ukrajinska zrakoplovna industrija ).


U ožujku 2022., izvršni direktor Rosteca Sergey Chemezov najavio je mogućnost ponovnog pokretanja velike proizvodnje Tu-214 zbog međunarodnih sankcija tijekom rusko-ukrajinskog rata . [32] 6. travnja 2022. Yuri Slusar objavio je da je United Aircraft Corporation (UAC) već započela proizvodnju 20 Tu-214 kako bi zamijenila rusku flotu putničkih zrakoplova Boeing i Airbus.

Dana 16. kolovoza 2022. United Aircraft Corporation objavila je planove za povećanje proizvodnje Tupoljeva Tu-214 na najmanje 10 do 12 zrakoplova godišnje, s ciljem proizvodnje 70 Tupoljeva Tu-214 do 2030. Prvi Tu-214 za komercijalnu upotrebu letovi će se pojaviti 2024.

Varijante Tu-214

Motor koji ovaj putnički avion Tupolev 2014 koristi je:

https://en.wikipedia.org/wiki/Aviadvigatel_PS-90

A isti se koristi i na Il-76:

Aviadvigatel PS-90 je ruski komercijalni turboventilator visoke premosnice. Pokreće ruske zrakoplove poput Ilyushin Il-96 i serije Tupolev Tu-204/Tu-214 i transportne zrakoplove poput Ilyushin Il-76. Izrađuje ga ruska tvrtka za proizvodnju zrakoplovnih motora Aviadvigatel, koja je nasljednik sovjetskog dizajnerskog biroa Solovjev.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 13/3/2024, 07:49

veber wrote:
Piglet wrote:
Hoholo Mudovski wrote:
Iznenađenje je išta izvoze...
A NATO članice izvoze sve ono što Ukrajini nije potrebno. Normalno da im neće slati nove zrakoplove kada bi u njima bili piloti koji su stekli diplome brže nego da su išli u Mostar po njih ili napredne tenkove koji bolje štite posade, kada su ukrajinci besplatni...
Ukrajini trebaju topovi i granate, treba joj protuzračna obrana i municija za istu... Treba joj topovsko meso koje se pod nazivom izbjeglice nalazi po NATO zemljama... za koliko toliko izdržati pritisak...
Izvoze još većinom stare tenkove koji su prestari za ukrajinski front, ali za Afriku su više nego dobri. Konkretne brojke su ovdje:

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Aarms
srbi kmeče.
činjenica je da rusija nema industriju.

i to je to.
Srbi im bit će pro bono rade dronove jer nemaju ništa što im je potrebno za rat s najjačom vojskom u Evropi vođenu našmrkanim ex striperom...

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 20240816
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5745
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 25 of 54 Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 39 ... 54  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum