ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 14 of 54 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 34 ... 54  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 14 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 24/2/2024, 09:04

Kako je izvijestio "Obozrevatel" pozivajući se na izvore, Oružane snage su koristile sustav protuzračne obrane S-200 da pogode avion.

Neprijateljski zrakoplov za radarsko otkrivanje i upravljanje dugog dometa A-50 oboren je kompleksom protuzračnih raketa dugog dometa S-200. Riječ je o sovjetskom sustavu protuzračne obrane koji je doživio niz značajnih promjena i modernizacija.

Nakon modernizacije, sustav protuzračne obrane S-200 dobio je domet od 300 km i postao jedan od najdugometnijih sustava protuzračne obrane. 

Prema planu sovjetskih inženjera, upravo su kompleksi S-200 trebali oboriti američke strateške bombardere - nosače nuklearnog oružja, dok je druge ciljeve - manje vidljive i niskoleteće - već bilo teže oboriti.

Ukrajina je oborila drugi A-50: mediji saznali kojim je oružjem uništen neprijateljski avion

RayMabus

Posts : 183447
2014-04-11


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 14 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 24/2/2024, 09:17

AssadNaPodmornici wrote:Nije nemoguće za S200 . To je ogromna raketa koja ima i vlastiti radar i bas je i napravljena da lovi velike avione. Ti sustavi su prošli dosta modernizacija. Čak su ih Huti kao i Ukrainci pretvarali u balističke rakete. Moguće da su ih Ukrainci modifcirali i povećali domet i ubacili bolje redare u raketu.
Međutim netko je morao locirati metu, neki radar i poslati tom par starom sovjetskom sustavu gdje se nalazi avion i kuda leti i kojom brzinom. Jel moguća neka integracija nekih recimo mobilnih radara od patriota i ovoga starog sovjetskog monstruma?

Malo depresije sa srpskih foruma 


Ljudi moji kolko mi ovi Rusi dižu pritisak to je neverovatno, oni imbecilnost dižu na neki viši nivo, Ej bre više su oborili svojih aviona nego Ukrajinskih, pa kako slučajno nikako da obore neki NATO avion nego uvek neki svoj, prosto neverovatno šta ljudi više rade






Imbex a posebno handžar medija slave rušenje aviona kao da su ukri došli na more 

kakva modernizacija radara? ja sam na gliseru imao radar koji je čitao 100nm ploter koji je dobiva obavjesti iz splita i rijeke. s malim gasom sam mogao doo italije s brača.
raketama može biti samo ugrađen novi program. radar je sekundaran.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 14 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 24/2/2024, 09:21

i u reali sam dobivao obvjesti od italije, hrvatske i albanije.
na ploteru sam mogao vidjet svaki brod s gps, registraciju. a na radaru do albanije.

ugrađeni su novi procesori koji prepoznaju rusko govno.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 14 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 24/2/2024, 09:22

Sad čitam nešto a ovo je vezano uz ono moje jučer da mu je Amerika i EU lupila gomilu sankcija tako da će im biti teže nabavljat ( morat će ih skuplje platiti da ih se dočepaju ) elektoniku iz inozemstva ... naime o čemu se radi: Ovi Iljušini su se za vrijeme SSSR-a proizvodili u Uzbekistanu a tamo je bila i radionica za sastavljanje ovih radarskih komponenti i kad je Putin tu tvornicu prebacio kod sebe u Rusiju sama Rusija nije imala razvijenu industriju ove radarske priče posebno za taj avion a posebno jer je u međuvremenu tehnologija napredovala a pošto je riječ o malom broju aviona onda im nije imalo smisla sve to radit pa su naručivali iz inozemstva.

Intel vam je američka firma.

Evo stavit ću vam podatke.

Svi proizvodni zrakoplovi A-50 izgrađeni su u Taškentskoj zrakoplovnoj tvornici ( TAPOiCh ). U tu svrhu u tvornici je stvorena odgovarajuća infrastruktura. Za zemaljska ispitivanja i fino ugađanje RTK opreme izgrađen je niz zemaljskih postolja na području tvornice zrakoplova i njezine stanice za testiranje leta (FLS), a posebno su organizirani ogranci NPO Vega-M i PO Oktyabr. Intenzitet rada u proizvodnji A-50 u usporedbi s Il-76MD bio je 6-7 puta veći. Cijena zrakoplova na početku 1990-ih. bio je 250-270 milijuna dolara, što je bilo 10 puta skuplje od proizvodnje osnovnog transportnog modela Il-76, a općenito je bilo skuplje od izgradnje jednog Tu-160 ili An-124.

A-50U ;

Mogućnost modernizacije proizvodnih zrakoplova A-50. Instaliran je novi radiotehnički kompleks s poboljšanim parametrima za otkrivanje niskoletećih i nevidljivih zračnih ciljeva (uključujući nadzvučne i helikoptere, u uvjetima uporabe elektroničke elektroničke opreme ) izgrađen pomoću Intelove baze elemenata , težina opreme je povećana. smanjena, zbog toga je povećana opskrba gorivom. Svi CRT zasloni zamijenjeni su LCD-ima. Opremljene su sobe za opuštanje i kuhinja. Prvi zrakoplov isporučen je ratnom zrakoplovstvu 31. listopada 2011. Dana 7. ožujka 2017. četvrti modernizirani zrakoplov s repnim brojem 41 i vlastitim imenom “Taganrog” prebačen je u ruske Zračno-svemirske snage. Dana 6. prosinca 2018. još jedan modernizirani zrakoplov s repnim brojem 45 "Crveni" prebačen je u ruske Zračno-svemirske snage.


Rusko ratno zrakoplovstvo  - 3 A-50 i 7 A-50U, od 2023.


https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%90-50

Ovo vam je u Uzbekistanu:

Svi proizvodni zrakoplovi A-50 izgrađeni su u Taškentskoj zrakoplovnoj tvornici ( TAPOiCh ). U tu svrhu u tvornici je stvorena odgovarajuća infrastruktura. Za zemaljska ispitivanja i fino ugađanje RTK opreme izgrađen je niz zemaljskih postolja na području tvornice zrakoplova i njezine stanice za testiranje leta (FLS), a posebno su organizirani ogranci NPO Vega-M i PO Oktyabr.


---

Modernizirani A-50U koristi Intelove dijelove a Intel je američka firma:

A-50U ;


Mogućnost modernizacije proizvodnih zrakoplova A-50. Instaliran je novi radiotehnički kompleks s poboljšanim parametrima za otkrivanje niskoletećih i nevidljivih zračnih ciljeva (uključujući nadzvučne i helikoptere, u uvjetima uporabe elektroničke elektroničke opreme ) izgrađen pomoću Intelove baze elemenata ,

---

Cijena ovakvog zrakoplova ( ovo su podaci za tvornicu u Uzbekistanu dakle SSSR itd no nema razloga da je danas uopće išta jeftinije plus on je sad pod brutalnim američkim i europskim sankcijama a još mu jučer udarilo gomilu novih sankcija upravo na i između ostaloga na elektroničku opremu ):

Intenzitet rada u proizvodnji A-50 u usporedbi s Il-76MD bio je 6-7 puta veći. Cijena zrakoplova na početku 1990-ih. bio je 250-270 milijuna dolara, što je bilo 10 puta skuplje od proizvodnje osnovnog transportnog modela Il-76, a općenito je bilo skuplje od izgradnje jednog Tu-160 ili An-124.


Uglavnom šta se tiče cijene a pošto je tu jučer bila rasprava oko toga al evo izgleda da je veber bio u pravu ( ja nisam ni tvrdio da možda i nije al mi je nekako ta cifra izgledala stvarno nestvarno s obzirom da sam zrakoplov dođe oko 50 miljona eura ) jer je cijena takvog aviona još i za vrijeme SSSR-a bila:


Intenzitet rada u proizvodnji A-50 u usporedbi s Il-76MD bio je 6-7 puta veći. Cijena zrakoplova na početku 1990-ih. bio je 250-270 milijuna dolara, što je bilo 10 puta skuplje od proizvodnje osnovnog transportnog modela Il-76.
RayMabus
RayMabus

Posts : 183447
2014-04-11


Piglet likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 14 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 24/2/2024, 09:43

helikopter je cca 20
avion borbeni 35
nadzorni je cca 300
razarač cca milijardu


korveta koju ima njemačka je 3 milijardi

nosač je s avionima oko 15.

a njemačka korveta je otišla u adenski zaljev. rusi će opet dobit po pički.


Last edited by veber on 24/2/2024, 09:44; edited 1 time in total

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 14 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 24/2/2024, 09:43

AssadNaPodmornici wrote:LOOOL Ukrainci tvrde da su ga skinuli prastarim sovjetskim S200 Hahaha.
Kažu da je prerađena i da ima veći domet.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 14 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19780
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 14 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 24/2/2024, 09:46

Šandor Winnetou wrote:
AssadNaPodmornici wrote:LOOOL Ukrainci tvrde da su ga skinuli prastarim sovjetskim S200 Hahaha.
Kažu da je prerađena i da ima veći domet.
nemreš preradit gorivo. takvo je kako je. nemreš preradit punjenje. samo zamjeniš proceore.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 14 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 24/2/2024, 09:53

veber wrote:
Šandor Winnetou wrote:
AssadNaPodmornici wrote:LOOOL Ukrainci tvrde da su ga skinuli prastarim sovjetskim S200 Hahaha.
Kažu da je prerađena i da ima veći domet.
nemreš preradit gorivo. takvo je kako je. nemreš preradit punjenje. samo zamjeniš proceore.
Tko zna što je dorađeno, možda drugi ekonomičniji motor, povećali spremnik, možda procesor... nemam pojma što bi moglo biti u pitanju.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 14 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19780
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 14 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 24/2/2024, 10:30

Rusija nabavlja dijelove tenkova iz Japana i Tajvana preko Kine

Dokumenti pokazuju da je tvrtka u Shenzhenu korištena za izbjegavanje sankcija SAD-a i UK-a

Ruski proizvođač oružja uvozi komponente za precizne instrumente proizvedene u Japanu i Tajvanu bitne za proizvodnju tenkova dok se ruska invazija na Ukrajinu nastavlja, saznaje Nikkei.

Prema informacijama do kojih je došao Nikkei, osoba povezana s vladom Bjelorusije, saveznice Rusije, osnovala je tvrtku u Kini nakon veljače 2022., kada je započela sveobuhvatna invazija, a ruski proizvođač oružja nastavio je uvoziti dijelove putem tvrtka. Informacije otkrivaju da sankcije usmjerene na rusku industriju streljiva ne funkcioniraju učinkovito zbog trgovine preko treće zemlje. Američke i britanske vlasti svjesne su situacije i očekuje se da će pooštriti sankcije.


https://asia.nikkei.com/Politics/Ukraine-war/Russia-procures-tank-parts-from-Japan-and-Taiwan-via-China
RayMabus
RayMabus

Posts : 183447
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 14 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 24/2/2024, 11:17

Najveća tvornica metalne industrije u Rusiji pogođena dronovima kamikazama. Metalne legure koje se ovdje proizvode, koriste se u proizvodnji hrpe vojnih sustava i oružja 


Ukrajinci vlastitim dronovima udaraju po Ruskoj infrastrukturi jer im zapad zabranio svoje oružje da koriste. 

Zamisli da im zapad pošalje stotinjak F16k i par tisuća bombi/raketa velikog dometa koje bi lansirali iz aviona bez ograničenja. Ukrajinci bi mogli na takav način skršiti većinu Ruske industrije na tlu Europe a onda u roku par mjeseci značajno manje resursa Ruska vojska imala.. Ovako jbg.
Čak i ovakvi napadi dronovima daju uspjehe ali puno manje

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 22000
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 14 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 24/2/2024, 11:44

Vidjeli ste onu snimku. Evo moja analiza nigdje je nisam čitao pa da vidim ima li smisla.
Ruski A50 je panično bacao baklje.
I to je trajalo neku minut jbt. S200 raketa googlam može brzinu imati do 2,5km u sekundi jbt.
Provjerio sam snimku, pogodak je točno 60sekundi od početka snimke do pogotka.
baklje su vjerojatno bile sigurno 10-15 sekundi prije, što znači možda 80 sekundi su Rusi bili naciljani i raketa je išla . Možda i više. Sigurno nisu odmah baklje bacali. Znači otprilike, je neka raketa već dvije minute bila išla u njihovom smjeru sve skupa. Ili minut ipo minimalno.

Recimo da je prosječna brzina S200 rakete bila 2km/s , znači dvi minute se taman poklapa sa 250km dometom zadnjih verzija S200 , i taman se poklapa negdje sa udaljenosti od lokacije gdje je pogođen i tamo par desetaka km iza prvih ukrajinskih linija obrane.

Bolesno.
Zamisl dvi minute vide jadni Rusi da ogromne dvi(možda i još koja) raketa idu u njihovom smjeru.

Prva raketa je pogodila mamce , a druga je pogodila avion.

Ovako što sam čitao, zadnje verzije moderniziranih S200 sustava koji postoje diljem planete i istočne Europe zaista i imale su takav domet i brzinu čak i jake radare.
I S200 sustav jest i razvijen u SSSRu da gađa ogromne bombardere na velikim visinama, nećeš sa njime loviti helikoptere ili krstareće rakete ili iranske dronove.
Pogledajte samo koji ogromni projekt to nosi, to je sve gorivo.

Kako su kolege poviše rekli, vjerojatno neka poboljšana verzija rakete, nisam stručnjak, ali Ukrajinci su stručnjaci, plus imaju pomoć drugih kolega iz Europe, moguće da su dodali neko bolje raketnog gorivo i ta S200 raketa je imala i svoj vlastiti radar kada se navodila na metu, moguće da su dobili još bolji, tehnologija je otišla u tih 50-60godina, a cijene su pale. staviš novi čip, sa novim senzorima koji recimo bolje navode raketu, bolje razlikuju mamce od aviona.. i puff

Ukratko svi pričaju o S300 i S400, međutim S200 po svim kriterijima nije uopće loše oružje, naravno kao stari sustav ima svojih mana(statičan je/sporo mobilan pa je laka meta) međutim u ono vrijeme kada je izašao bio je tehnološko čudo, a imao je dosta nadogradnji.
Međutim ostaje činjenica da to staro sovjetsko oružje , pazi ovo - i dalje je brži od Patriot/S300 raketa i ima veći domet :D Uz neke preinake i modernizaciju - eto sranja.





e sada ovi Ruski Awacsi su jebeno skup avion, sa jebenom skupom posadom u koje moraš cijeli život ulagati da bi bili na zadatku. To kao i Američki awacsi, gledaju nekoliko stotina km u dubinu protivničkog teritorija, nadziru od kretanja željeznice, do lansiranja krstarećih raketa(tako stignu poslati upozorenje svojoj PZO na Krimu) do hvatanja protivničke avijacije, tako osiguravaju svojim avionima puno bolji pregled situacije, onda Ruski(ili Američki avioni/lovci/bombarderi) znaju gdje se nalazi protivnik, ili za "lovit ga" ili za "izbjegavati ga".

Ovo su nenadoknadivi gubici.
E pazi filma. Dva su izgubili u neka dva mjeseca tako nešto.
Zamisli iduća Ruska posada koja bude išla letiti tim područjem. Znaš da su ovi prije tebe zagnjojili. Rusi ne mogu tek tako povlačiti sve te A50 , jer onda ostaju drugi djelovi Ruske federacije nezaštićeni za NATO raketne /zračne udare te zračnu potporu. A morati će.
Demilitarizacija Rusije doslovno. Ovo slabi Rusku avijaciju i zračne snage i protuzračnu obranu nenormalno.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 22000
2018-06-14


RayMabus, Piglet and Šandor Winnetou like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 14 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 24/2/2024, 11:54

A da ne govorim ako je istina a lako bi moglo biti, da je ovo skinuto sa S200
(moguće da su S200 rakete i nanjele sve ove gubitke Rusima koji se prepisuju Patriotu, ne bi me totalno začudilo), u svakom slučaju ako je bilo što od ovoga istina, onda će Ukrajinci sada nabavljati te S200 rakete, koje će proći modernizaciju i poboljšanje, i loviti iduće nesretne Ruske žrtve.

Tek sada vidim koliko je ta SSSR bila tehnološka i vojna super-sila, oružje koje je staro 40,50,60godina i dan danas se ravnopravno i efikasno koristi u najmodernijem ratu zadnjih pola stoljeća.. i koliko je ta država izbacivala tehnoloških (vojnih) čuda doslovno svakih par godina.

Usput Ukrajinci tvrde znate da su oborili zaboravio sam brojke 10-15 aviona zadnjih mjesec dana, Ruski fighterbomber je potvrdio 3 (2 SUhoja i 1 ovaj A50).
Međutim jedan Ruski telegram kanal zaboravio sam koji, jer negdje napisao, da im je ovo "5 gubitak zadnjih mjesec dana", moguće da im je "izletilo". Mislim znamo da Ukrajinci fantaziraju, pretpostavljamo da FighterBomber je zadnjih par mjeseci počeo umanjivati gubitke, tako da broj 5 bi mogao biti realan broj. Više od 3 koliko su Rusi tvrdili, a naravno ispod Ukrajinskih fantazija.

I da ponovim, vrlo vrlo lako moguće da su ove prethodne avione isto obarali S200 sustavi.
Recimo da su Rusi u zadnjih mjese dana izgubili 3-5 aviona(realna brojka, ne ove UA fantazije) to su isto veliki gubici i nagli. Neki kurac se dogodio da gube tako avione. Moguće da su Ukrajinci moderniziranli S200 baterije i da su sva ta obaranja prepisali Patriot raketama, da bi "kamuflirali" pogotke.

A i dalje ne znamo. Možda ovo nije S200. Možda su Ameri razvili neke long-range rakete za Patriot koje šalju Ukrajincima, ali to bi bio ogroman tehnološki skok.

Patriot raketa je teška manje od 1tone, a ova za S200 - 7tona. Jebiga to su dvije različite kategorije.
Morali bi onda Ameri modificirati dosta toga. Jednostavnije je uzeti S200 rakete i poboljšati ih sa novim boljim raketnim gorivom i čipovima a imaš platformu za lansiranje i rokaj.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 22000
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 14 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 24/2/2024, 12:56

Šandor Winnetou wrote:
veber wrote:
Šandor Winnetou wrote:
AssadNaPodmornici wrote:LOOOL Ukrainci tvrde da su ga skinuli prastarim sovjetskim S200 Hahaha.
Kažu da je prerađena i da ima veći domet.
nemreš preradit gorivo. takvo je kako je. nemreš preradit punjenje. samo zamjeniš proceore.
Tko zna što je dorađeno, možda drugi ekonomičniji motor, povećali spremnik, možda procesor... nemam pojma što bi moglo biti u pitanju.
nemreš 9 ugurat u 7,62

nemreš zgurat revolverski metak u pištolj.

isto tako ni ovi projektili.

vjerovatno su procesori.

sve drugo je neizvodivo tehnički bez velikih novaca.


di je onaj kreten gnječ koji je pljuvao po mojim upisima da će se rat vodit dronovima i 3D printerrima


smrt rusiji

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 14 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 24/2/2024, 13:20

Nisam stručnjak za raketna goriva. Zar ne možeš recimo izvaditi staro gorivo iz S200 i staviti neko novo poboljšano , modernije? a onda vjerojatno moraš i promijeniti dosta djelova.
Sve je to vjerojatno skup proces.
Međutim , neophodan, Ukrajinci su u totalnom ratu, sve resurse ulažu u rat, a zapad pomaže,

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 22000
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 14 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 24/2/2024, 13:37

AssadNaPodmornici wrote:Nisam stručnjak za raketna goriva. Zar ne možeš recimo izvaditi staro gorivo iz S200 i staviti neko novo poboljšano , modernije? a onda vjerojatno moraš i promijeniti dosta djelova.
Sve je to vjerojatno skup proces.
Međutim , neophodan, Ukrajinci su u totalnom ratu, sve resurse ulažu u rat, a zapad pomaže,
nisam niti ja stručnjak.
koliko znam kruta su.
ove vjerovatno moraju imati kisik sa sobom.

lupam, ali tehnički mislim.

ja sam u jna bio obučen na maljutki
tijelo rakete je bilo stvrdnutno punjenje.

u petrinji nam se zapalila pa je bilo veselja.

miha zna di je vasilije gaćeša kasarna.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 14 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 24/2/2024, 13:40

tehnički možeš odraditi sve.

ali ako je cijena 1:22 u odnosu na staru, osim oldtimer ne buš se zajebavao.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 14 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 24/2/2024, 13:47

Slušaj ako ćeš od strane rakete kojoj je istekao rok trajanja, u vemenima mira je jeftinije nju uništiti - međutim ako je uz skupa ulaganja možeš odpad pretvoriti u raketu koja će oboriti avion od 2-3 milijarde kuna, ne milijuna nego milijarde onda se i te kako isplati, uzeti sve stare rakete iz skladišta, rastaviti ih, staviti moderno gorivo, prilagoditi ih da rade i dodati nove čipove i senzore.

Uz takvo ulaganje Ukrainci, taj stari sovjetski S200 ima veći domet i brzinu od patriota. Ionako zapad financira sve to.
Zamisli sada veselja u UA industriji, plus ovi sa zapada će još žešće ulagati u te rakete a po skladištima bi ih Ukraina i Bugarska pa i Poljska mogla imati na stotine. Možda su ovi projektili doslovno skinuli i sve ove druge suhojeve.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 22000
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 14 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 24/2/2024, 14:13

Radni raspon: 300 km

https://en.wikipedia.org/wiki/S-200_missile_system

Ona i ima domet 300 km tako ako je to ta udaljenost onda ne tribaš ništa mučkat dodatno da dobiješ toliki domet kad je već ima tj tako je dizajnirana i tvornički već napravljena da joj je to radni raspon.


Dodatak: Nikidan san gleda mapu i od ukrajinskih crta obrane pa do Azovskog mora ima nekakvih 75 km il tako nešto, možda koji kilometar više a onda sad kad gledaš šire ono Azovsko more i di je to oboreno, to sigurno nije više od 300 km udaljenosti od crte bojišnice tako da očito im mogu s ovim skidat avione iznad Azovskog mora i priobalnog dijela tamo u Rusiji.
RayMabus
RayMabus

Posts : 183447
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 14 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 24/2/2024, 14:28

AssadNaPodmornici wrote:Slušaj ako ćeš od strane rakete kojoj je istekao rok trajanja, u vemenima mira je jeftinije nju uništiti - međutim ako je uz skupa ulaganja možeš odpad pretvoriti u raketu koja će oboriti avion od 2-3 milijarde kuna, ne milijuna nego milijarde onda se i te kako isplati, uzeti sve stare rakete iz skladišta, rastaviti ih, staviti moderno gorivo, prilagoditi ih da rade i dodati nove čipove i senzore.

Uz takvo ulaganje Ukrainci, taj stari sovjetski S200 ima veći domet i brzinu od patriota. Ionako zapad financira sve to.
Zamisli sada veselja u UA industriji, plus ovi sa zapada će još žešće ulagati u te rakete a po skladištima bi ih Ukraina i Bugarska pa i Poljska mogla imati na stotine. Možda su ovi projektili doslovno skinuli i sve ove druge suhojeve.
mi smo u jna kurili maljutke iz 54e godine
gađali tenkove na slunju. sve su radile

na BOV su bile četiri. meni je kabl puknul pa se prizemljia. onda su išli piro tehničari vaditi ju van.
kolega spizdio dvije.

onda su bile 5000DEM

na slunju smo raketirali s bojnim. u petrinji samo s raketnim motorom.

svaka ima traser. u biti svjetleću raketu. da ju vidiš kasnije.

domet im je bio 5000m 

novi tenk ju niti osjeti, glupi srbi gađali dubrovačke zidine.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 14 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 24/2/2024, 14:30

“Prema izvoru, sugovornicima u GUR-u, svih 10 Rusa koji su bili u avionu A-50 je poginulo. Među njima pet bojnika, tri kapetana, zastavnik i poručnik.” - Mediji Ukrajinske Pravde.

Posada A-50:

•zapovjednik zrakoplova- bojnik Borovykov;
•pomoćnik zapovjednika - bojnik Chantsev;
•navigator – kapetan Provalov;
•inženjer leta - kapetan Vasiljev;
• viši zračni radiooperater - zastavnik Khrulev;
•šef obračuna, šef smjene - major Fedosov;
•navigator za navođenje - bojnik Rulyuk;
•navigator za navođenje – poručnik Telmanov;
• viši inženjer leta – kapetan Belov;
•inženjer leta - bojnik Soldatkin.
RayMabus
RayMabus

Posts : 183447
2014-04-11


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 14 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 24/2/2024, 14:37

Tako da je vrlo vrlo lako moguće da su ovi S200 projektili skidali i onaj prvi Ruski A50 i onaj Il76 kao i ove Suhojeve. Uz patriote. 
S300 je naravno moćan sustav, ali nema se raketa više za njega. 
S200 raketa bi moglo biti po svijetu , rashodovanih. 

naravno i S200 je imao razne verzije. Ako se sjećam iz glave, prve verzije toga sustava su imale 150km domet, a zadnjue verzije sa kraja 80tih i početka 90tih 250-300km domet. 

Sve jedno raketno gorivo ne traje neograničeno. Vjerojatno ih je UA imala hrpu po skladištima, rat je počeo, vade ih iz skladišta, modificiraju, testiraju, i onda zatraže od ovih iz EU da im kupe tih čipova i senzora, onda pošalju rakete u Poljsku da ih Poljaci malo rastave i testiraju, i tako.. 

prođe dvi godine rata, i eto imaš jedan novi solidan PZO sustav kojeg si modernizirao . 
Moguće je da su S200 rakete i nanosile sve ove gubitke Rusima, a Ukrajinci su to držali "tajnom", i još govorili "sve to skida Patriot", i tako stvarali psyops u Ruskoj komandi i javnosti. 

Tek sada kada je stvarno avion pogođen sa 250km udaljenosti od položaja odakle bi mogli biti lansirani projektili (naravno da nećeš niti jedan strateški PZO sustav dovesti na prvu crtu nego ga držiš par desetaka km iza minimalno), onda nema ništa drugo nego S200.

Sada zamisli ide iduća Ruska posada u taj novi AC500.

Imali su ih 7-8 prije rata. Recimo 8.
I dva su totalno uništena. Dakle gubici su 1/4.   Dakle iduća ekipa koja ide, zna da je u njiovom rodu vojske poginuo svaki četvti . 
I to u svega dva miseca. Zamisli panike, sjedaš u avion haha i ideš odradit svoju smjenu. 

Neće ti asevi niti ulaziti u crno more a i tamo gdje su sada nisu sigurni. 
A to će umanjiti Ruske šanse da detektiraju recimo Ukrajinske napade krstarećim i balističkim raketama(kada dođu Atacmsi). 
A smanjit će im šansu da vide Ukrajinske F16ke koje će biti u patroli, da love Ruske Suhojeve ili bacaju svoje aviobombe po Rusima. 

Ako se približe, riskirati će da ih se obori. 
A zamisli tek panike, ti se nalaziš ne na Krimu, nego doslovno sa druge strane u Rusiji i Ukrajinci te radarom vide, duboko tamo negdje na pola puta između Dnjecka i Zaporožja i snime ti avion i pošalju ti projektil. Horor. A uopće nitko nigdje nije napisao kako su ih Ukrajinci naciljali tako daleko. 
Najlakše je ispalit raketu. Moraš imati označenu metu na koju ćeš navodit raketu , barem neko vrijeme prije nego ta raketa se prešalta na vlastito navođenje.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 22000
2018-06-14


Piglet and Šandor Winnetou like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 14 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 14 of 54 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 34 ... 54  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum