ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 13 of 54 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 33 ... 54  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 13 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 23/2/2024, 18:30

Službeno je. Ruski A-50 je oboren. Ukrajinske zračne snage u suradnji s Glavnom obavještajnom upravom preuzimaju odgovornost u ovoj operaciji. Ovu informaciju objavio je zapovjednik ukrajinskih zračnih snaga Mykola Oleschuk.

Gubitak još jednog aviona ovog tipa, koji btw. koštao 350 milijuna USD, težak je korak za Rusiju i daje nemjerljivu prednost ukrajinskom ratnom zrakoplovstvu, koje će se u dogledno vrijeme boriti s ruskim snagama s F-16.

https://twitter.com/Tendar/status/1761094214773850396

Ne znam odakle im ova cijena kad sam avion dođe malo više od 50 miljona eura. Ispada da ta pijat antena i elektronika u avionu košta onda nekakvih 250 miljona eura a šta je meni osobno izrazito nestvarno da to baš toliko košta ( ispada da za tu elektroniku možeš kupit pet vojnih strateških transportnih aviona ).

RayMabus

Posts : 181784
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 13 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 23/2/2024, 18:50

opet bulašniš

radarska oprema je oko 500 milja. s dobrim uvjetima kupnje.

jedan helikopter je oko 30. borbeni bez neke opreme.

zemi tabletice.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 13 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 23/2/2024, 18:55

veber wrote:opet bulašniš

radarska oprema je oko 500 milja. s dobrim uvjetima kupnje.

zemi tabletice.
Nisan ja reka da nije tako nego da meni osobno to izgleda izrazito nestvarno s obzirom da ispada da je elektronika pet puta skuplja od samog vojnog strateškog transportnog aviona. 

Ako je to tako skupo kako tii kažeš onda je baš skupo ono. Papreno skupo ako su ti tvoji podaci o cijeni elektronike točni. A još su mu udarili danas sankcije na sve i svašta pa će malo teže ( čitaj: morat će je sad malo više plačat da mu je uopće i dostave i da je on dobije ) sad tu elektroniku nabavljat iz uvoza.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181784
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 13 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 23/2/2024, 18:59

radio sam u airbus

helikopter bez opreme 20 milja 

a 330 bez opreme je oko 330 milja

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 13 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 23/2/2024, 19:01

Sjedinjene Države će u petak uvesti sankcije za više od 500 ciljeva u akciji obilježavanja druge godišnjice ruske invazije na Ukrajinu, rekao je zamjenik američkog ministra finansija Wally Adeyemo u intervjuu u četvrtak.

Akcija, poduzeta u partnerstvu s drugim zemljama, ciljat će na ruski vojno-industrijski kompleks i kompanije u trećim zemljama koje olakšavaju pristup Rusiji robi koju ona želi, rekao je Adeyemo, dok Washington nastoji da Rusiju pozove na odgovornost zbog rata i smrti opozicionog lidera Alekseja Navalnog.

"Sutra ćemo objaviti stotine sankcija samo ovdje u Sjedinjenim Državama, ali važno je povući se i zapamtiti da ove akcije ne poduzima samo Amerika", rekao je Adeyemo.

SAD danas uvode nove sankcije Rusiji, usmjerene su na 500 ciljeva: Ovo je za Navalnog



Europska unija objavila je da je uvela rekordne sankcije Rusiji. U nastavku prenosimo priopćenje Europske komisije.

Komisija pozdravlja odluku Vijeća o donošenju trinaestog paketa sankcija protiv Rusije. Ni dvije godine od ruskog okrutnog napada na Ukrajinu ne smanjuje se potpora EU Ukrajini i njezinu narodu. Ujedinjena Europa i dalje odlučno brani svoje vrijednosti i temeljna načela.

Novi paket još više ograničava ruski pristup vojnoj tehnologiji, primjerice dronovima, a na popis su uvrštena nova poduzeća i osobe koji sudjeluju u ruskim ratnim naporima. U novom paketu na popisu ih je više od dvije tisuće, što je težak udarac ruskoj vojsci.

Na temelju čvrstih dokaza iz raznih izvora, te trgovinskih i carinskih podataka, u novi je paket na popis subjekata povezanih s ruskim vojno-industrijskim kompleksom (Prilog IV.) uvršteno 27 novih poduzeća iz Rusije i iz trećih zemalja. Na njih se primjenjuju stroža ograničenja izvoza robe i tehnologije s dvojnom namjenom te robe i tehnologije koje bi mogle doprinijeti tehnološkom jačanju ruskog obrambenog i sigurnosnog sektora. 

Dodano je 17 ruskih poduzeća koja sudjeluju u razvoju, proizvodnji i opskrbi ruskog vojnog i industrijskog kompleksa elektroničkim komponentama.

Dodana su i 4 poduzeća iz Kine i po jedno iz Kazahstana, Indije, Srbije, Tajlanda, Šri Lanke i Turske jer trguju elektroničkim komponentama za ruski vojnoindustrijski kompleks i neizravno ga podupiru u agresivnom ratu protiv Ukrajine.

Važan je svaki euro kojega se Rusija ne domogne, ali ne smijemo se opustiti. Komisija će nastaviti pomagati državama članicama da osiguraju učinkovitu provedbu mjera i surađivati s trećim zemljama da se bore protiv mogućih pokušaja izbjegavanja mjera.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181784
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 13 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 23/2/2024, 19:04

razarači su oko milijardu.

najnoviji nosač aviona oko 12 milijardi

rusi nemaju šanse, zabrijali da im ameri opet pomažu.

smrt rusiji.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 13 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 23/2/2024, 19:07

veber wrote:radio sam u airbus

a 330 bez opreme je oko 330 milja
Ne znam ja koliko Airbus košta. Ja znam koliko košta taj Iljuštin i stavija san ti njihove podatke i cijena mu je malo više od 50 miljona eura, znači dakle pričamo o samom transportnom avionu ( običnome transportnom avionu za prijevoz trupa, opreme i municije, osnovi goli model, bez te elektronike i kojekave dodatne opreme i šta ti ga ja znam ).
RayMabus
RayMabus

Posts : 181784
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 13 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 23/2/2024, 19:09

šteta kaj su ameri kontrolirano raketirali.

nadam se da će smradovi otvoriti šahtove i da će se moskva zastaklit

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 13 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 23/2/2024, 19:12

RayMabus wrote:
veber wrote:radio sam u airbus

a 330 bez opreme je oko 330 milja
Ne znam ja koliko Airbus košta. Ja znam koliko košta taj Iljuštin i stavija san ti njihove podatke i cijena mu je malo više od 50 miljona eura, znači dakle pričamo o samom transportnom avionu ( običnome transportnom avionu za prijevoz trupa, opreme i municije, osnovi goli model, bez te elektronike i kojekave dodatne opreme i šta ti ga ja znam ).
košta 330, skuplje od boinga
airbusov helikopter 20.

nema rusija šanse.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 13 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 23/2/2024, 19:16

Taj Airbus 330 sad gledam, to je putnički avion itd. Ne znam mu cijenu. Znam koliko dođe ovi Iluštin ( malo više od 50 miljona eura osnovni model bez dodatne opreme ) a to da ta elektronika baš toliko skupa ... ako je to baš toliko skupo ... stvarno papreno onda to ( elektronika, radar i drugo šta čini taj sistem za rano otkrivanje u avionu i u sklopu istog ) košta.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181784
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 13 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 23/2/2024, 19:21

Kao rezultat zajedničke operacije Glavne obavještajne uprave Ministarstva obrane Ukrajine i Zračnih snaga Oružanih snaga Ukrajine, iznad Azovskog mora oboren je još jedan vrijedan ruski zrakoplov A-50U.

:x Uništeni A-50U je nova modernizirana ruska verzija zrakoplova.

✔ Riječ je o zračnom zapovjednom mjestu koje je agresorska država koristila za dalekometno radarsko otkrivanje, kontrolu i navođenje za udare na Ukrajinu projektilima strateškog zrakoplovstva.

📍 Oštar pad brzine i visine oborenog zrakoplova A-50U zabilježen je u blizini grada Yeisk.

⚡ Cijena jednog takvog plovila, od kojeg je državi agresoru ostalo nekoliko jedinica, je 350 milijuna dolara.

https://twitter.com/front_ukrainian/status/1761101878002069791

Ovo po ovim kartama je isto negdje približno iznad Azovskog mora ili tu oko njegove zone ( obale , priobalja ).

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 13 GHCw0axXMAAY7e0?format=jpg&name=small
RayMabus
RayMabus

Posts : 181784
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 13 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 23/2/2024, 19:23

ako je pao tu, to je ..van dometa UA pzo? ne znam jel ušao u domet Patriot baterije.. ali kako god okreneš. nema šanse da su ga sami oborili.. 

pa jbt svaki dan im deseci aviona lete, pa da ih tako skidaju kako tvrde da skidaju svoje, u roku tjedan dana bi nestala UA avijacija.. vidit ćemo

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 13 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 23/2/2024, 19:23

taj airbus 330A je borbeni avion s opremom je oko milijardu.

najkuplji je nosač aviona cca 13 milijardi. mada staviš avione na njega nekih 15 milijardi.

10 posto ruskog BDP

smrt ruisiji

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 13 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 23/2/2024, 19:30

A nešto ga je oborilo i baš nas brige šta ga je oborilo, piši jedan manje.

Ne može Putin reč da mu NATO ne pomaže da modernizira Rusiju, dovede je u 21 stoljeće te mu diže BDP i razvija industriju.

A evo zašto je to tako ?

Sad on mora napraviti novi bolji ovakvi avion ( dakle modernizacija i dolazak u 21 stoljeće jer ovo su Iluištini iz SSSR-a proizvodnja a svakako model jest jer je to iz Uzbekistana taj Iluštin gdje se radio u SSSR-u prije dok se ovi novi rade u Rusiji ) i onda pošto razvija industriju i ovo mu se sad računa kad napravi taj novi i bolji avion u gospodarski rast i onda mu raste BDP.  :D
RayMabus
RayMabus

Posts : 181784
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 13 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 23/2/2024, 20:13

AssadNaPodmornici wrote:ako je pao tu, to je ..van dometa UA pzo? ne znam jel ušao u domet Patriot baterije.. ali kako god okreneš. nema šanse da su ga sami oborili.. 

pa jbt svaki dan im deseci aviona lete, pa da ih tako skidaju kako tvrde da skidaju svoje, u roku tjedan dana bi nestala UA avijacija.. vidit ćemo
Pročitao sam da je dobio po pi*ki iznad azovskog mora ali da se nekako dočepao obale i tu zveknio.
https://twitter.com/igorsushko/status/1761093367474307184?t=P12KNEQoCYt_-sSxa298tw&s=19

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 13 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19763
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 13 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by debotoijusto 23/2/2024, 22:00

U Brazilu je održan sastanak ministara vanjskih poslova vodećih gospodarskih sila. Na sastanku u Rio de Janeiru Sergej Lavrov je čuo svašta. “Rusija mora platiti za svoju agresiju”, rekao je britanski ministar vanjskih poslova David Cameron ruskom kolegi. Australija, Njemačka, Francuska, Italija, Kanada, Norveška i Sjedinjene Države također su izrazile slične snažne riječi, piše Aerotelegraph.
Nije ni čudo, Lavrov se ranije susretao samo s apsolutno lojalnim saveznicima. Prije puta u Brazil, posjetio je Kubu i Venezuelu. U utorak kasno navečer (20. veljače), konačno je sletio iz Caracasa na Aeroporto Internacional Antônio Carlos Jobim u Riju u Iljušinu Il-96 ruske vlade.
Lavrov je zapravo nakon G-20 htio letjeti s Il-96 u petak (23. veljače) u Brasíliju, gdje je krenuo na susret s brazilskim predsjednikom Luizom Ináciom Lula da Silvom. Međutim, nastali su problemi. Zrakoplov ruske vlade u brazilskoj prijestolnici nije mogao dobiti kerozin da bi se mogao vratiti u Moskvu.
Dobavljač Vibra Energia nije htio napuniti gorivom ruski Iljušin Il-96 jer se boji da će tada biti pogođen američkim sankcijama, piše časopis Valor Econômico. Riječ je o takozvanim sekundarnim sankcijama Sjedinjenih Država. Utječu na poduzeća u inozemstvu. Amerikancima i američkim tvrtkama zabranjeno je poslovati s njima – pa su stoga ove sankcije opasne za strane tvrtke.




Isprva je brazilska vlada predložila da se zrakoplov iz Brasílije još jednom zaustavi u Rio de Janeiru prije nego što krene u Rusiju. Jer tamo ga puni dobavljač Jet Fly. Ali Kremlj je to odbio.
Zatim su razmatrali punjenje ruskog zrakoplova kerozinom zračnih snaga. Ali plan je odbačen jer vojska nije imala dovoljno goriva za žedni četveromlazni zrakoplov.
Na kraju je nađeno rješenje. Lavrovu je dopušteno putovati zrakoplovom koji je brazilskog ministra vanjskih poslova Maura Vieiru trebao vratiti u Brasíliju. I tako se susret s Lulom, koji je u međuvremenu bio na čekanju, ipak mogao održati.
Na putu do tamo Lavrov je prešao popriličnu udaljenost. Iz Moskve je RA-96019 prvo letio južno iznad Turske, a potom do Casablance. Tamo je natočeno gorivo. To je značilo da je morao letjeti oko zatvorenog europskog zračnog prostora. Iz Maroka Il-96 je zatim krenuo prema Havani, piše Aerotelegraph.


Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 13 O_32390995_1280



stari moj popusio si samo to jos ne znas
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31212
2014-04-12


Piglet and Šandor Winnetou like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 13 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 23/2/2024, 22:19

LOOOL Ukrainci tvrde da su ga skinuli prastarim sovjetskim S200 Hahaha.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 13 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 23/2/2024, 23:12

Nije nemoguće za S200 . To je ogromna raketa koja ima i vlastiti radar i bas je i napravljena da lovi velike avione. Ti sustavi su prošli dosta modernizacija. Čak su ih Huti kao i Ukrainci pretvarali u balističke rakete. Moguće da su ih Ukrainci modifcirali i povećali domet i ubacili bolje redare u raketu.
Međutim netko je morao locirati metu, neki radar i poslati tom par starom sovjetskom sustavu gdje se nalazi avion i kuda leti i kojom brzinom. Jel moguća neka integracija nekih recimo mobilnih radara od patriota i ovoga starog sovjetskog monstruma?

Malo depresije sa srpskih foruma 


Ljudi moji kolko mi ovi Rusi dižu pritisak to je neverovatno, oni imbecilnost dižu na neki viši nivo, Ej bre više su oborili svojih aviona nego Ukrajinskih, pa kako slučajno nikako da obore neki NATO avion nego uvek neki svoj, prosto neverovatno šta ljudi više rade




Imbex a posebno handžar medija slave rušenje aviona kao da su ukri došli na more 


_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 13 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 24/2/2024, 07:33

To je velik i spor avion. To ti je ista priča ko s onim desantnim brodovima: veliki su i spori  i lako ih je locirati i naništanit s nečim ako imaš šta a očito da imaju ( a sad je priča da imaju nešto u pričuvi tih raketa S-200 posebno za ovakve prilike ) ... i onda veliki avion ima veliki radarski odraz plus vide iz satelita i/ili netko dojavi da je poletio a to mu je i inače negdje i standardna radna letna ruta i onda znaju da tu leti itd i čekaju kad će im doletit na tu putanju da ga skinu ko glinenog goluba jer on sam dakle taj avion nije brz pa da može uteći a nije ni naoružan s nečim da se obrani od tog raketnog PZO napada ( napomena: ni desantni brodovi nisu nešto previše naoružani i zato su em šta su spori, slabo okretni i velike mete koje ne mogu lako uteći, lake mete za onu drugu stranu ako im dođe na nišan a imaju ih čime potopit, poskidat i slično dakle uništiti s time čime li ga već napadaju ). Zato đeneral Šojgu mora pod hitno da napravi novi i moderniji avion za rano radarsko otkrivanje i upozorenje a to je onaj A-100 ( ovi oboreni su A-50 ) i on ima veći radarski domet otkrivanja pa ne mora ovako blizu biti njima odnosno crti bojišnice ili razgraničenja tj može više iz unutrašnjosti to raditi ( radarsko rano/ranije otkrivanje i upozorenje ) pa je van dometa tih dalekometnih raketa tipa S-200 i drugo.

---

Krasnodarski kraj, veliki komad (sklop gornjeg repnog podizača) oborenog ruskog A-50 leži u polju.
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 13 GHD3n4dX0AAsaiZ?format=jpg&name=small
RayMabus
RayMabus

Posts : 181784
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 13 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 24/2/2024, 07:53

jel grlić radman sa sergejem recitira poeziju ili loču brlju?

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 13 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 24/2/2024, 08:04

Kako je izvijestio "Obozrevatel" pozivajući se na izvore, Oružane snage su koristile sustav protuzračne obrane S-200 da pogode avion.

Neprijateljski zrakoplov za radarsko otkrivanje i upravljanje dugog dometa A-50 oboren je kompleksom protuzračnih raketa dugog dometa S-200. Riječ je o sovjetskom sustavu protuzračne obrane koji je doživio niz značajnih promjena i modernizacija.

Nakon modernizacije, sustav protuzračne obrane S-200 dobio je domet od 300 km i postao jedan od najdugometnijih sustava protuzračne obrane. 

Prema planu sovjetskih inženjera, upravo su kompleksi S-200 trebali oboriti američke strateške bombardere - nosače nuklearnog oružja, dok je druge ciljeve - manje vidljive i niskoleteće - već bilo teže oboriti.

Ukrajina je oborila drugi A-50: mediji saznali kojim je oružjem uništen neprijateljski avion
RayMabus
RayMabus

Posts : 181784
2014-04-11


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 13 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 13 of 54 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 33 ... 54  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum