ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 43 of 50 Previous  1 ... 23 ... 42, 43, 44 ... 46 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 43 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 15/1/2024, 09:16

sinoć prije spavanja po Ruskim telegram kanalima su opovrgavali da se išta dogodilo sa Ruskim Aw50 awaksom..

međutim ovo jutro se oglasio Ruski telegram kanal FighterBomber i kazao da neće skrivati tragediju i poželio viječni let pilotima, a brzi oporavak ranjenima sa onoga drugog aviona koji se nažalost vratio.

ostaje samo misterija kako su skinuti tako daleko..

AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 43 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 15/1/2024, 09:51

Izgleda da je bio friendly fire..

hahaha najjači meme
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 43 Airfor10

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 43 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 15/1/2024, 11:14

Pročita u komentarima na indexu. kasnije ću čačkati malo telegramu sada sam u poslu
hahaha



"Nakon što se Dejan Berić, srpski plaćenik u ruskoj vojsci, požalio prošle nedelje da Rusi „tretiraju Srbe kao stoku, zovu ih Ciganima i tuku“, stigla je stroga kazne za Srbe od ruskog Ministarstva obrane, pišu srpski mediji.

Odbijen je zahtev Srba da se presele u Ahmat, odnosno u bataljon koji bi bio pod komandom čečenskog lidera Ramzana Kadirova.

Umesto toga, srpski su plaćenici poslati na prvu liniju, na mesto najžešćih borbi, a rusko je tužilaštvo pokrenulo istragu koja bi mogla dovesti i do krivičnog procesa.

Kako je objavio ruski TG kanal, tamošnje Ministarstvo odbrane odlučilo je da kazni Srbe koji su se obratili Vladimiru Putinu i požalili da ih u vojsci tretiraju kao stoku.

Moskva je odbila prekomandu u Ahmat i preusmerila ih na prvu liniju.

Kremlj je odbio zahtev Kadirova, uz formulaciju „da je svaka ucena i provokacija protiv rukovodstva vojnog resora mora biti sankcionisana“.

Vojno tužilaštvo je dobilo i zadatak da donese presudu po kojoj će Srbi biti proglašeni kao „pobunjenici i provokatori. “"

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 43 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 15/1/2024, 11:39

https://www.index.hr/vijesti/clanak/srpski-placenici-se-zalili-da-ih-rusi-tuku-i-zovu-ciganima-stigla-kazna-kremlja/2529322.aspx?index_ref=naslovnica_vijesti_ostalo_d

guštajte :D

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 43 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 15/1/2024, 12:04

AssadNaPodmornici wrote:Izgleda da je bio friendly fire..

hahaha najjači meme
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 43 Airfor10
Ako je prijateljska vatra onda im nešto debelo ne štima s transponderima za prepoznavanje, sumnjam da se to može hakirati

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 43 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19770
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 43 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 15/1/2024, 12:05

AssadNaPodmornici wrote:Pročita u komentarima na indexu. kasnije ću čačkati malo telegramu sada sam u poslu
hahaha



"Nakon što se Dejan Berić, srpski plaćenik u ruskoj vojsci, požalio prošle nedelje da Rusi „tretiraju Srbe kao stoku, zovu ih Ciganima i tuku“, stigla je stroga kazne za Srbe od ruskog Ministarstva obrane, pišu srpski mediji.

Odbijen je zahtev Srba da se presele u Ahmat, odnosno u bataljon koji bi bio pod komandom čečenskog lidera Ramzana Kadirova.

Umesto toga, srpski su plaćenici poslati na prvu liniju, na mesto najžešćih borbi, a rusko je tužilaštvo pokrenulo istragu koja bi mogla dovesti i do krivičnog procesa.

Kako je objavio ruski TG kanal, tamošnje Ministarstvo odbrane odlučilo je da kazni Srbe koji su se obratili Vladimiru Putinu i požalili da ih u vojsci tretiraju kao stoku.

Moskva je odbila prekomandu u Ahmat i preusmerila ih na prvu liniju.

Kremlj je odbio zahtev Kadirova, uz formulaciju „da je svaka ucena i provokacija protiv rukovodstva vojnog resora mora biti sankcionisana“.

Vojno tužilaštvo je dobilo i zadatak da donese presudu po kojoj će Srbi biti proglašeni kao „pobunjenici i provokatori. “"
Ovi se u srbiju ni u vrećama neće vratiti  :tu :tu

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 43 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19770
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 43 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 15/1/2024, 12:11

AssadNaPodmornici wrote:https://www.index.hr/vijesti/clanak/srpski-placenici-se-zalili-da-ih-rusi-tuku-i-zovu-ciganima-stigla-kazna-kremlja/2529322.aspx?index_ref=naslovnica_vijesti_ostalo_d

guštajte :D
Taj deki je toliko srba izjebao da se ne bi čudio da ga neko mrkne.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 43 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19770
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 43 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Piglet 15/1/2024, 12:30

A ja sam baš mislio da će se srpske kukavice konačno proslaviti u Ukrajini i skinuti stigmu podaničkog naroda kojeg Amerikanci i EU jebu kad stignu.

Stvarno čudno da nisu uspjeli, sigurno neka sabotaža lol!
Piglet
Piglet

Posts : 1441
2016-02-24


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 43 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 15/1/2024, 13:25

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 43 Screen23

Sa Ruskog telegram kanala avion koji je preživio nažalost

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 43 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 15/1/2024, 14:49



Kod Avdiivke. Da se ovakav video pojavio u igrici ili filmu, rekli bi da je nerealno. Dron koji nosi RPG minu, sve skupa ne košta 1000$, uništava tenk koji košta šta ja znam.. 1-2milijuna $.

prvi pogodak, mega eksplozija, i na kraju odvojena kupola od ostatka tenka. istant smrt za posadu.
Kako se ovo dogodilo?
Jedinostavno, i Ruski i zapadni i svi tenkovi na planeti su napravljeni da mogu preživjeti sprijeda. Tako da čak i Ruski tenk je jako oklopljen sprijeda preživiti će da ga i Američki Abrams pogodi granatom(osim ako nije osiromašeni uran), sjebat će tenk, ali ne bi smjelo doći do penetracije sprijeda.

Međutim svi tenkovi straga su slabo oklopljeni. Još ovi stariji sovjetski dizajn , imaju nesretno rješenje gdje drže streljivo. Zato ako dron te pogodi točno straga ili čak s boka u dio sa streljivom, leti kupola u zrak. prije par dana smo gledali u Krinkiju gdje su Ukrajinci isto tako zabili dron kamikazu u Ruski tenk isto je bila mega eksplozija.

Uglavnom zbog elektronskog ometanja nije lako upravljati dronovima kamikazama, tako da najčešće se gađa iza dio gdje je motor, i ako pogodiš gdje je motor, tenk logično staje, i nije od nikakve koristi i posada mora napustiti tenk. sprijeda dronovi kamikaze ne mogu ništa tenku, zato ga i ne gađaju.

Ruski dron lancet se zabija u BradleyM2


skraćen video, ne vidi se kolika je šteta. Klasificiran kao "oštećen". Realno prednji oklop Bradleya možda i može izdržati udar lanceta, ali ovo je lutrija. da li je došlo do proboja i ako je došlo kolika je šteta unutra i jel bila posada unutra (sumnjam jer je parkiran). ili je možda samo napravio štetu vanka. Rusi su skratili video, obično to rade ako nije totalna šteta, da je bila velika unutarnja eksplozija ili da je sukljao dim, onda bi ostavili video. ispravno klasificiran zbog svega toga kao "oštećen".



Dalje da se vratimo na avione.
Prema objavljenim snimkama , nalazili su se u teoretskom dometu Patriot i sovjetskih S-300 PZO sustava.
Teoretski su ih mogli tim sustavima oboriti

Julian Ropcke smatra da Ukrajinci ne bi izlagali Patriot tako blizu fronte, pa je moguće da su dovukli S-300
Postoji i mogućnost Ruske greške, ali sada kada vidim da su u trenutku obaranja bili u teoretskom dometu sustava velikog dometa, onda moguće da su skinuti sa njima..


_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


RayMabus likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 43 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 15/1/2024, 20:10

Šandor Winnetou wrote:
AssadNaPodmornici wrote:https://www.index.hr/vijesti/clanak/srpski-placenici-se-zalili-da-ih-rusi-tuku-i-zovu-ciganima-stigla-kazna-kremlja/2529322.aspx?index_ref=naslovnica_vijesti_ostalo_d

guštajte :D
Taj deki je toliko srba izjebao da se ne bi čudio da ga neko mrkne.
Mogli bi ga sutnuti sami rusi, koji ce im kurac bagra koju ovaj dovlaci.
No bez obzira na neucinkovitost i kukavicluk srbalja, rusi su teska stoka.
Ne znam tko bi jos ovako postupao prema prijateljskoj skupini.
Mogu ih jednostavno otpraviti kao beskorisne bez maltretiranja ili tjeranja u smrt.
Kakvo je to ponizenje za ove "ratnike" moze se samo zamisliti.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18833
2015-08-09


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 43 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 15/1/2024, 21:53

Pa iskreno mislim da su ovi Srbi više u pravu od Rusa. 

Nevjerujem da ovi Srbi gore koji su išli da su "kukavice", baš obrnuto mislim nisu pičkice, nego su jednostavno šokirani vjerojatno Ruskom logikom ratovanja, a to je ono što stavljamo ovdje video klipove - Rusi idu u samoubilačke napade neobaziru se vlastite gubitke a Ruska vojska i ljudi se ne bune na to. 

Usput tim Srbima Deki Berić isprao mozak, kao i druga Ruska propaganda "idemo polako ali sigurno, oni imaju 10x veće gubitke, Ruska vojska čim padne Avdiivka za dva tjedna je do Berlina" itd. 

sada ovi Srbi šokirani valjda da tamo nije bajka i basne, da je došao njihov red za samoubilački napad, gdj vjerojatno većina se ne bi vratila u komadu, pa kuku lele.. 



a Deki Berić taj as se dobro prošvercao. Lik je prodao priču i Rusima i svojima, Rusima je potreban jer vrbuje ovu sirotinju da gine, vjerojatno ga je pekla savjest pa je istupio javno.. mogao bi biti gotov nakon ovoga.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 43 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Piglet 16/1/2024, 09:07

Problem je što im je on napunio glavu pričama da će dobiti ne samo rusko državljanstvo nego i nekretnine (zemlju za obradu) nakon samo 6 mjeseci ugovora i da će moći dovesti svoje obitelji u Rusiju. Naravno da to nije bila istina i na kraju nikog nije bilo briga za srpske otpadnike pa je nastao cijeli onaj show kad nisu imali kud jer natrag u Srbiji ih je čekao kazneni progon.

Inače, pogledajte zadnji Berićev video, kaže da su Rusi upravo uništili sedmi Patriot po redu. U svakom videu ima takve bisere o superiornosti ruske tehnike i u tom smislu su Srbi po meni ispali kukavice, povjerovali su da će iz nepobjedive Armate pucati po Ukrajincima ili navoditi kinžale iz sigurne udaljenosti dok im polako ističe ugovor, a kad su vidjeli stanje na frontu i u ruskoj armiji, odjednom im se više ne ratuje.

Da im Berić nije lagao i da su znali da će se morati boriti protiv više-manje ravnopravnog protivnika, većini nikad ne bi palo na pamet tamo otići.
Piglet
Piglet

Posts : 1441
2016-02-24


Šandor Winnetou and AssadNaPodmornici like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 43 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 16/1/2024, 10:42

Pa to je to. Imaš i sa naše strane hrpu naših "Berića", recimo "Pukovnik HVa Domagoj Franić", ako tko nema veze o ratu, onda je to taj "Pukovnik", jadna naša vojska, imaš i ovdje jednog forumaša spamera , koji veze nema , brka osnovne pojmove i guta najgluplju propagandu sa naše strane, iako visi online po 40h u komadu. Međutim sa naše strane naša demokratska javnost je naučila da države lažu, mediji lažu, i da treba tražiti dodatne izvore informacija.

Ovi sa istočne strane, nisu navikli na to, zato i te teške zablude.. u Srpskim glavama , Ukrajinci imaju 10x veće gubitke(ludi Franić tvrdi da Rusi imaju 10x veće gubitke a kod nas manjina to puši tamo većina), eto uništili su 7 Patriot, tu i tamo netko naše pogine "ali fala Bogu rat je kako kaže Deki u ratu se ne sadi cvijeće", ali imamo totalnu dominaciju u svemu, "nastupamo polako ali sigurno".. Avdiivku "namjerno ne osvajamo" nego "puštamo Ukrajince da ulaze unutra i tako im uništavamo vojsku bez gubitaka".. u realnosti, svaki dan snimke propalih Ruskih samoubilačkih napada, - naravno nije cijela vojska takva, međutim vojska koja ima 500 000 vojnika na terenu na prvoj crti, takva vojska a pogotovo Ruska će imati i vrhunske stručnjake, oficira, najmodernije sustave, motivirane profiće, ali i čitave brigade gdje se krade od metka do granate, gdje su korumpirani debili koji šalju ljude u samoubilačke napad a tehnike zbog lopovluka i gubitaka fali" i sve između te dvije krajnosti.

Srbi su se susreli sa realnosti rata, prodali im priču jednu, a u stvarnosti je puno više ove druge krajnosti, naravno i Ukrajincima nije puno bolje ali kod nas , izuzev šake ljudi, nitko ne živi u zabludi.

U ostalom imaš Helmcast podcast, od ovoga ljeta, gostovao jedan Srbin kod Zarkovića(on i Deki su se posvađali i gadno se mrze to je sapunica za sebe), i taj je bio u artiljeriji..

lik je sam pričao o RU vojsci, kaže da je on se javio za artiljeriju, da nikoga nije bilo briga za njegovu obuku, obuku drugih ljudi, ali on je bio motiviran pa je doslovno sa youtuba učio, i kasnije on i šaka motiviranih Rusa su se družili, ostale bolio kurac..

a i tada kaže da je sudjelovao u bitci za Bahmut, da bi ispalili određen broj granata i morali se skrivati, jer odmah UA kontra baterijska vatra ih nalazila, da su ih dronovi svako malo nalazili, da je par puta jedva izbjegao smrt, da su neki njegovi iz artiljerije poginuli itd.. (Rusi)

i na kraju da ga je Deki Berić zajebao za pare i papire, i čim je dobio dopust, utekao u Srbiju i više se ne vraća :D

Onda naravno Deki Berić "da su to sve plaćenici CIAe da šire propagandu kontra Ruske vojske da je sve divno i krasno", i onda realnost ovo..

ali ovaj komentar sam pročitao negdje i vrh mi je


"Ima li kakvih vjesti o Srbima što su poslani u juriš bez municije, jelu li ispili probiti prvu liniju obrane?"



_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Piglet and Šandor Winnetou like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 43 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 16/1/2024, 11:42

https://www.index.hr/vijesti/clanak/rusi-na-telegramu-objavili-nove-detalje-kazu-da-su-sami-oborili-svoj-vrijedni-avion/2529658.aspx?index_tid=451480&index_ref=naslovnica_vijesti_najnovije_d

Izgleda da kako sam i pretpostavio kao najveću mogućnost, ipak su Rusi sami sebe roknuli.

ovdje su mi neki ljudi spamali pa sam brisao postove, da su Ukrajinci ih oborili "Meteor" raketom, pa sam spamera prvo pitao, zna li on sa koje platforme sa lansira Meteor raketa i odakle Ukrajincima takve rakete, i sa čime će Ukrajinci lansirati takve rakete, i da li uopće Ukrajinci planiraju dobiti avione koji lansiraju tu raketu(avioni Europske proizvodnje)..  a onda sam skužio da je jednostavnije pobrisati nego raspravljati.

Dakle jedina logika je bila UA PZO , jer ti avioni su potencijalno bili na rubu dometa Ukrajinskih PZO sustava(S-300, patriot, SAMPT-T), ili Ruska PZO greškom.
Izgleda da je ovo drugo. FighterBomber je pouzdan kanal. Jučer su objavili sliku IL22M kako je preživo napad vlastigo PZO-a pun je štete i ima ranjenih ali su živi, ali na sreću ovaj Ruski awacs koji košta preko 300milijuna $ je otišao na dno.

Zašto je on bitan? On kao i Američki Awacsi , navodno ima i slične performanse, nadzire velik dio neba u Ukrajini.
Pa kada on na radarima stotinama kilometara dalje primjeti da Ukrajinci su digli avione,  može znati da očekuju novi napad krstarećim raketama i tako upozoriti svoje vojno osoblje na Krimu, PZO itd.

u budućnosti bi bio jako važan, jer bi onda hvatao Ukrajinske F16 avione , onda bi mogao upravljati vlastitim bombarderima da izbjegnu UA F16ke.

Ovako jedan manje, Rusi ih imaju 9?(minus 1).

Bilo bi super kada bi skinuli još jedan.
Inače posada je jako jako skupa stvar, tih 11 članova posade su specijalisti , to je teška selekcija i višegodišnje školovanje, nije to mobilizirani skladištar

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Piglet and Šandor Winnetou like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 43 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 16/1/2024, 13:41



Bugarska industrija radi 0-24 za potrebe UA vojske. Inače Bugarska je slične veličine kao Srbija ima čak i jaču vojnu industriju i radi tuta forca za Ukrainu. Vjerujem da i Srbi i dalje dosta streljiva ispod stola proizvode za UA. 
Bosna mi je misterij, pazi Bosna u djelu Federacije uglavnom pod kontrolom Bih muslimana (i jedna tvornica pod kontrolom našeg Zubaka) mogu godišnje proizvesti čak 2 milijuna granata svih kalibra zajedno, sigurno desetke ako ne i koju stotinu tisuća granata velikih kalibra, ne znam da li oni što šalju Ukraincima, znam da sam čitao da su im proizvodne linije bile već godinama bukirane za bliski istok, mogla je USA sigurno dio toga otkupiti i proslijediti za Ukrainu. 
Ukratko Američke pomoći nema, nema za sada patriot raketa, sada sam skužio da nema niti puno videa od HIMARSa, moguće da je nestašica već počela djelovati. Nadajmo se da će USA odobriti novu pomoć uskoro a to će svakako omogućiti Ukraincima da se ravnopravno nose i u 2024 godini pa potencijalno stvore zalihe za 2025 u slučaju nekog prekida. 

Ne bi bilo loše da u Ukraini se uspostavi proizvodnja raketa za Himarse..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 43 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by debotoijusto 16/1/2024, 17:43

CIJENE prirodnog plina u Europi stabilizirale su se danas na najnižoj razini u više od dvije godine zahvaljujući obilnoj opskrbi i blagoj zimi. Danas prijepodne megavatsat plina s rokom isporuke od mjesec dana stajao je na referentnoj nizozemskoj digitalnoj platformi 29.70 eura.
Jučer se spustio prvi put od početka 2022. godine ispod razine od 30 eura. Analitičari ističu relativno obilnu opskrbu ukapljenim prirodnim plinom iz uvoza i puna skladišta zahvaljujući blagoj zimi. U Njemačkoj bila su u subotu popunjena 83.80 posto.
U međuvremenu Norveška je postala glavni opskrbljivač Europe plinom.



debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31221
2014-04-12


Piglet and AssadNaPodmornici like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 43 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 17/1/2024, 00:07

AssadNaPodmornici wrote: FighterBomber je pouzdan kanal. Jučer su objavili sliku IL22M kako je preživo napad vlastigo PZO-a pun je štete i ima ranjenih ali su živi, ali na sreću ovaj Ruski awacs koji košta preko 300milijuna $ je otišao na dno.

Zašto je on bitan? On kao i Američki Awacsi , navodno ima i slične performanse, nadzire velik dio neba u Ukrajini.
Pa kada on na radarima stotinama kilometara dalje primjeti da Ukrajinci su digli avione,  može znati da očekuju novi napad krstarećim raketama i tako upozoriti svoje vojno osoblje na Krimu, PZO itd.

u budućnosti bi bio jako važan, jer bi onda hvatao Ukrajinske F16 avione , onda bi mogao upravljati vlastitim bombarderima da izbjegnu UA F16ke.

Ovako jedan manje, Rusi ih imaju 9?(minus 1).
U srpnju 2020. postalo je poznato da će se za ruske Zračno-svemirske snage izgraditi još jedan zrakoplov A-100 , koji će se pridružiti programu testiranja koji će trajati do 2024. godine. Također je objavljeno da će nakon završetka testiranja 2024. započeti serijska proizvodnja A-100 i zamjena flote zastarjelih zrakoplova AWACS A-50. Prema riječima glavnog dizajnera koncerna Vega V. S. Verbe , s novom opremom zrakoplov nadmašuje sve inozemne analoge, uključujući američki Boeing E-3 Sentry. Ruski leteći radar može istovremeno pratiti do 300 ciljeva na udaljenosti od 650 kmA-100 je sposoban ostati u zraku na udaljenosti od 1000 kilometara od baze do 6 sati.


A-100
RayMabus
RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 43 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 17/1/2024, 08:07

dijagram wrote:
Šandor Winnetou wrote:
AssadNaPodmornici wrote:https://www.index.hr/vijesti/clanak/srpski-placenici-se-zalili-da-ih-rusi-tuku-i-zovu-ciganima-stigla-kazna-kremlja/2529322.aspx?index_ref=naslovnica_vijesti_ostalo_d

guštajte :D
Taj deki je toliko srba izjebao da se ne bi čudio da ga neko mrkne.
Mogli bi ga sutnuti sami rusi, koji ce im kurac bagra koju ovaj dovlaci.
No bez obzira na neucinkovitost i kukavicluk srbalja, rusi su teska stoka.
Ne znam tko bi jos ovako postupao prema prijateljskoj skupini.
Mogu ih jednostavno otpraviti kao beskorisne bez maltretiranja ili tjeranja u smrt.
Kakvo je to ponizenje za ove "ratnike" moze se samo zamisliti.
Na X čitam kako srblji navijaju da neko riješi te budale, nije im bitno tko no ovih drugih srbljova ima još više samo su se sad malo umirili nakon što su četke u rusiji dobili ovako dobar tretman :)))

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 43 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19770
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 43 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 17/1/2024, 13:40



Gori tvornica u Rusiji.
I izgleda da je radila na FPV dronovima. Inače prema dostupnim videosnimkama, i linku što je stavio Šandor Winnetou , Ukrajina zadnjih par mjeseci ima između 3 i 4x više napada FPV dronovima od Rusa.

Po mojim promatranjima , FPV dronovi nanose trenutno najviše gubitaka na fronti. Gomile je snimki svaki dan. Vidjeli ste gdje dron ako je operator spretan, može doslovno uništiti tenk od nekoliko milijuna $ jer ga može pogoditi u dio koji skladišti municiju.

Btw Latvija pokušava oformiti koaliciju od 20 EU zemalja koji će štancati iste FPV dronove za Ukrajinu tako da ovi dobiju još više dronova.

Britanski premijer onaj simpatični konzervativac Hindus je prije koji dan bio u Ukrajini isto tako je rekao da će Britanija ove godine uložiti masu u proizvodnju i razvoj dronova.

Ovaj rat na kraju bi više mogao odlučiti količina dronova nego količina artiljerijskih cijevi, granata i oklopa.

Naravno ne znači da Rusi ne poduzimaju ništa, poduzimaju, nekako još uvijek UA je ispred njih, kao što UA unatoč trudu zapada nije sustigla Rusiju u količini granata(jedino ovo ljeto su ispaljivali par mjeseci više) , tako i Rusija za sada ne sustiže Ukrajinu u količini dronova.(osim Lanceta, ali to oružje obavlja sličnu ulogu kao Himars u rukama Ukrajinaca,..- sa dosta manjim dometom i razornom moći, ali obavlja istu ulogu).

FPV dronovi su druga stvar, izvidnica, kamikaze, i bacaju granate

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 43 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by debotoijusto 17/1/2024, 17:42

SLOVAČKI parlament podržao je jučer amandman koji bi ovlastio ministarstvo obrane da odobrava izvoz oružja utirući put javnim i privatnim tvrtkama za oružje da nastave naoružavati Ukrajinu. Time je došlo do totalnog preokreta predizbornog obećanja premijera Roberta Fica, koji je tvrdio da više neće poslati "nijedan metak" Kijevu.




Ali kritičari očitog preokreta, jer je veto na izvoz oružja do sada bio u nadležnosti ministarstva vanjskih poslova i obavještajne službe SIS, rekli su da je Ficov stav protiv oružja u Ukrajini bio usmjeren na privlačenje glasova njegovoj stranci Smer na prošlogodišnjim izborima te da bi dobit koja bi se ostvarila od naoružavanja Kijeva osigurala nastavak izvoza.
"Oligarsi koji stoje iza Smera iz obrambenog sektora puno dobivaju time što mogu prodavati svoje proizvode u Ukrajini i uvijek je bilo jasno da će nastaviti sa svojim opskrbama", rekao je za Politico Jaroslav Naď, slovački ministar obrane u prethodnoj vladi.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/novi-slovacki-premijer-tvrdio-da-vise-ne-da-ni-metak-ukrajini-sad-se-predomislio/2530151.aspx


fico prodao pricu
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31221
2014-04-12


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 43 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 43 of 50 Previous  1 ... 23 ... 42, 43, 44 ... 46 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum