ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 19 of 50 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 34 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 7/11/2023, 07:44

Ukri prže ruske dronove
https://twitter.com/TrentTelenko/status/1721708212515197098?t=9T8LRkgevDjZKlVbEpSFWA&s=19

Šandor Winnetou

Posts : 19763
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 7/11/2023, 11:00

Šandor Winnetou wrote:Ukri prže ruske dronove
https://twitter.com/TrentTelenko/status/1721708212515197098?t=9T8LRkgevDjZKlVbEpSFWA&s=19

Ukrajinci te neke nove sustave i oružja što uvedu(kao i Rusi) odmah se hvale po internetu . Takve pizdarije ne smiju raditi. Sada Rusi znaju kako im ovi ruše dronove i nisu Rusi glupi, sklepat će nešto svoje.

Trebali su takve nove sustave držati u tajnosti što je više moguće dok ovi razbijaju glavu zašto im padaju dronov. Katastrofalne greške. I ovaj telenko i drugi novinari za slavu odmah otkrivaju "nu kako im UA ruši dronove".. pa će sada za par tjedana Rusi izbaciti nešto novo, umjesto za par mjeseci što bi trebalo. na ovakav način su realno mogli spasiti stotine života ovako kurac.

po meni stavljati takve stvari na internet odmah čim se pojave  je debilizam.
Kao ono imamo snimke gdje Lancet se zabija u UA tehniku, pa se Ukrajinci brže bolje pohvalili vidi Ruse se zabili u ove "makete". Normalno sada Ruski operateri puno bolje ćešljaju, umjesto da su im pustili da se zabijaju u makete, pa makar na Oryxu to pisalo "loss", nije bitno. (iako ovi na Oryxu prije primjete jel nešto fake nego neki oficir u kancelariji koji nije omirisa baruta, kao ovaj ukrajinski zamjenik zalužnija koji nije razlikova fake granatu od prave)

mislim jasno mi je da jedna i druga strana imaju pola milijuna vojnika na prvoj crti, i da svaki vojnik ima mobitel i internet, i da je tu tisuće dronova svakog trena u zraku koji snimaju sve, pa tako mi znamo točno u kojem selu je tko izgubio koje oklopno vozilo, ali neke stvari su mogli kontrolirati.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 7/11/2023, 13:23

AssadNaPodmornici wrote:
Šandor Winnetou wrote:Ukri prže ruske dronove
https://twitter.com/TrentTelenko/status/1721708212515197098?t=9T8LRkgevDjZKlVbEpSFWA&s=19

Ukrajinci te neke nove sustave i oružja što uvedu(kao i Rusi) odmah se hvale po internetu . Takve pizdarije ne smiju raditi. Sada Rusi znaju kako im ovi ruše dronove i nisu Rusi glupi, sklepat će nešto svoje.

Trebali su takve nove sustave držati u tajnosti što je više moguće dok ovi razbijaju glavu zašto im padaju dronov. Katastrofalne greške. I ovaj telenko i drugi novinari za slavu odmah otkrivaju "nu kako im UA ruši dronove".. pa će sada za par tjedana Rusi izbaciti nešto novo, umjesto za par mjeseci što bi trebalo. na ovakav način su realno mogli spasiti stotine života ovako kurac.

po meni stavljati takve stvari na internet odmah čim se pojave  je debilizam.
Kao ono imamo snimke gdje Lancet se zabija u UA tehniku, pa se Ukrajinci brže bolje pohvalili vidi Ruse se zabili u ove "makete". Normalno sada Ruski operateri puno bolje ćešljaju, umjesto da su im pustili da se zabijaju u makete, pa makar na Oryxu to pisalo "loss", nije bitno. (iako ovi na Oryxu prije primjete jel nešto fake nego neki oficir u kancelariji koji nije omirisa baruta, kao ovaj ukrajinski zamjenik zalužnija koji nije razlikova fake granatu od prave)

mislim jasno mi je da jedna i druga strana imaju pola milijuna vojnika na prvoj crti, i da svaki vojnik ima mobitel i internet, i da je tu tisuće dronova svakog trena u zraku koji snimaju sve, pa tako mi znamo točno u kojem selu je tko izgubio koje oklopno vozilo, ali neke stvari su mogli kontrolirati.
Sa maketama su trebali držati jezik u kući no onda kreću priče o velikim gubitcima i nezadovoljstvo se širi pa su vjerojatno zato i pustili te snimke.
Ovo sa rušenjem dronova nije rusima nepoznato no glupost je što su objavili na koji ih način ruše, tj s kojim sustavima. Navodno se radi o čistom ukr. proizvodu koji prži sve pa i lancet dronove.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19763
2017-12-31


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 7/11/2023, 15:25

Inače zadnja dva dana. 
Nema nekih pomaka na fronti. Izgleda da je i RU ofenziva propala nakon 3-4 tjedna sa gadnim gubicima.
Rusi su prije cca 3-4 tjedna pokrenuli široku lepezu općih napada od Kupyanska do Donjecka čak i Bahmuta i Ugljedara. Više manje svi napadi su im propali sa stravičnim gubicima i puno manjim UA gubicima. 
Iako neki UA blogeri već tjedan dana čekaju novi drugu rundu samoubilačkih masovnih napada na Advijevku od strane Rusa, i zbog toga su u blagom "panic mode", nema naznaka da bi se to moglo dogoditi, osim toga nisu niti Ruski resursi neograničeni. 
Sada će kiše i nema više pomaka fronte dok se ne smrzne tlo tamo u siječnju. 
Jedino UA i dalje pokušava proširiti mostobran sa druge strane Dnjepra 

Čak i video zapisi gubitaka ima ih manje barem zadnja dva dana, na obje strane.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 7/11/2023, 18:28

AssadNaPodmornici wrote:Inače zadnja dva dana. 
Nema nekih pomaka na fronti. Izgleda da je i RU ofenziva propala nakon 3-4 tjedna sa gadnim gubicima.
Rusi su prije cca 3-4 tjedna pokrenuli široku lepezu općih napada od Kupyanska do Donjecka čak i Bahmuta i Ugljedara. Više manje svi napadi su im propali sa stravičnim gubicima i puno manjim UA gubicima. 
Iako neki UA blogeri već tjedan dana čekaju novi drugu rundu samoubilačkih masovnih napada na Advijevku od strane Rusa, i zbog toga su u blagom "panic mode", nema naznaka da bi se to moglo dogoditi, osim toga nisu niti Ruski resursi neograničeni. 
Sada će kiše i nema više pomaka fronte dok se ne smrzne tlo tamo u siječnju. 
Jedino UA i dalje pokušava proširiti mostobran sa druge strane Dnjepra 

Čak i video zapisi gubitaka ima ih manje barem zadnja dva dana, na obje strane.
Ovo je američki građanski rat.
Iscrpljivanje i velike žrtve. 
I neće stati do zime, a onda ako Zelenski ne kapitulira ide ruska ofenziva, Azijatima ne smetaju zimske operacije

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 20240832
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5870
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 8/11/2023, 07:55

Sankcije polako ali sigurno jedu ruziju
https://twitter.com/Gerashchenko_en/status/1721840603435077738?t=jQls04W_8FQ3PG4ZzSCTMA&s=19

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19763
2017-12-31


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 9/11/2023, 04:57

Još jedan proruski govnar ode na prženje
https://twitter.com/Tendar/status/1722363122726346965?t=Cw1_pCr4chlFUJZ60POU5w&s=19

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19763
2017-12-31


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 9/11/2023, 09:31

AssadNaPodmornici wrote:Inače zadnja dva dana. 
Nema nekih pomaka na fronti. Izgleda da je i RU ofenziva propala nakon 3-4 tjedna sa gadnim gubicima.
Rusi su prije cca 3-4 tjedna pokrenuli široku lepezu općih napada od Kupyanska do Donjecka čak i Bahmuta i Ugljedara. Više manje svi napadi su im propali sa stravičnim gubicima i puno manjim UA gubicima. 
Iako neki UA blogeri već tjedan dana čekaju novi drugu rundu samoubilačkih masovnih napada na Advijevku od strane Rusa, i zbog toga su u blagom "panic mode", nema naznaka da bi se to moglo dogoditi, osim toga nisu niti Ruski resursi neograničeni. 
Sada će kiše i nema više pomaka fronte dok se ne smrzne tlo tamo u siječnju. 
Jedino UA i dalje pokušava proširiti mostobran sa druge strane Dnjepra 

Čak i video zapisi gubitaka ima ih manje barem zadnja dva dana, na obje strane.

danas i prekjučer isto .
vrlo malo video zapisa gubitaka jedne i druge strane, vrlo malo pokreta i napada, nema nikakvih pomaka nigdje, možda nešto sa lijeve/istočne strane Dnjepra UA marinci pokušavaju sa manjim grupama prošiti mostobran ali to je sve.

Fronta pasivna, fokus je na artiljeriji i dronovima iako nema niti previše tih snimki koliko iznače zna biti

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 10/11/2023, 15:47

I dalje isto kao prethodnih dana. Ima nešto video gubitaka, recimo gledao sam snimke Rusi sa Lancetom pogađaju dva UA /US Bradley, oba oštećena, pogodili su jedan grad 21 sa posadom neke radare. Ukrainci sa tri drona kamikaze uništili najnoviji Ruski pzo Tor, i dronovima koji bacaju protu tenkovske mine hrpu oklopa po noći dok nije bilo posade u njima. Rusi pokrenuli kontra napad kod Kliščejevke, UA i dalje širi mostobran na drugoj strani Dnjepra a Rusi ih gađaju aviobombama. Pomaka nema, neki Ukrajinci čekaju novi RU samoubilački napad kod Avdvejevke, pošto je prvi završio sa +200 komada uništenog oklopa za par stotina metara prostora...

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 10/11/2023, 15:48

Ukrainci dronovima brodovima, pogodili Ruske neke desatne brodove dok su bili na vezu. Vjerojatno nema poginulih ali brodovi bi mogli biti za otpis (ionako ništa od desanta na Odesu)

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 10/11/2023, 23:41

Ruski nacionalisti i domoljubi (Ruski dobrovoljački korpus pri UA vojsci) izveli diverziju u Rusiji i napali auto koji je vozio oficira FSBa. 
tako oni tvrde i ima neka snimka na twiteru ali ne vidi se ništa.. provjerim kasnije telegram pa javim

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 11/11/2023, 14:01

Ukrajinska plovila bez posade potopila su dva mala ruska desantna broda na Krimu, priopćila je danas ukrajinska vojno-obavještajna agencija, dok su se trupe pripremale za daljnje ruske napade na istoku, posebice na razoreni grad Avdijevku.

Ukrajinski vojni analitičar rekao je za napad na zaljev Vuzka na Krimu da je značajan udar i gubitak za Rusiju. Nije bilo izravnih komentara Rusije, koja je 2014. zauzela i anektirala poluotok Krim od Ukrajine i čije je sjedište Crnomorske flote u krimskom gradu Sevastopolju.

Prvo izvješće ukrajinske vojne obavještajne službe navodi da su dva mala amfibijska ruska broda pogođena tijekom noći. Jutros su objavili da su u tome sudjelovali pomorski dronovi. Oštećeni desantni brodić je klase Akula, a drugi klase Serna.

“Rezultati obavještajnih podataka provedenih 10. studenog 2023. u blizini zaljeva Vuzka na privremeno okupiranom Krimu pokazuju da su nakon napada mornaričkih bespilotnih letjelica uništena dva mala ruska desantna broda”, navodi se u izvješću. “Kao posljedica napada, oba plovila su potonula, Akula odmah, a Serna nakon pokušaja spašavanja”, tvrde iz Kijeva.

Ukrajinska vojska je rekla da su brodovi bili natovareni s posadom i oklopnim vozilima. “Ovakvi brodovi su prilično značajan gubitak…”, rekao je Andrij Rjaženko, vojni analitičar i rezervni časnik, za Radio NV i dodao: “Omogućavali su transport taktičkih desantnih snaga i opreme relativno neupadljivo.”

Ukrajina tvrdi da je potopila dva mala ruska desantna broda na Krimu
RayMabus
RayMabus

Posts : 181787
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 12/11/2023, 16:16



Najviše gubitaka Rusima zadnje vrijeme definitivno nanose ovi dronovi. Doslovno gomila video zapisa ovakvog tipa


https://t.me/zoka200/18079
Rusi se hvale i sada sa Grad 21 streljivom iz sjeverne Koreje
Da je većeg dometa nego Rusko. 
Inače Srbi prodaju grad streljivo Ukraincima. Također navodno Srpske rakete duplo veći domet nego Ruske imaju

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 13/11/2023, 17:02



Tatarigami_UA objavio odlicnu realnu analizu bitke za Advijevku. 
Imate raspravu dolje u komentarima. Ja ću dodati kombinaciju njegovih komentara plus dalje što sam čitao po UA /RU telegram /twiter kanalima. 

Rusi su uz stravične gubitke uspjeli preći željezničku prugu pod zaštitom artiljerije. Navodno su došli do prvih kuća u selo Stepove. Ima i video snimki borbi, to kasnije stavim možda. 
Stepove je selo koje je razrušeno do temelja i kao takvo selo je teško za Ukraince da brane i Ruse ako ga osvoje da se ugnjezde u njemu. Rusi su došli blizu logističkih pravaca UA vojske ali tim sporim napredovanjem po pojedinim pravcima Ruski logistički pravci su postali ugroženi od strane UA vojske. 
Jedna i druga strana se nalaze u teškoj poziciji. Rusi su pretrpjeli velike gubitke za malo napredovanja a to malo napredovanja, trebaš opskrbiti logistikom koja je sada izložena UA napadima. Isto tako UA je u Avdiivki izložena također non stop Ruskim napadima i vojnici su umorni a municija je potrošena a logistika ide dosta sporije zbog loših vremenskih uvjeta i Rusa koji su par stotina metara bliži. 
Očekuje se teško blato što će smetati jednoj i drugoj strani, Rusima za napad i UA vojsci za kontra napade. 

Dobra stvar za Ukraince jest da su Rusi pretrpjeli zaista stravične gubitke. Negdje sam čitao da su u 10 mjesecu imali preko 600 komada uništene tehnike od čega na Advijevki 206 (ovo je vizualno potvrđeno). 

Međutim loša stvar je što se ne obaziru na gubitke i prema nekim UA izvorima planiraju nove juriše, 
UA profil @smartUAcat očekuje da bi Advijevka mogla pasti ove zime i po njemu bi to bilo super ako bi samo to mjesto palo, i najviše zbog ogromne pomoći sjeverne Koreje Rusiji dok ekipa sa zapada kalkulira. 

Moje mišljenje jest da je Avdiivka puno važnija od Bahmuta i mjesto ne smije pasti. 
Ako padne Avdvejevka, - ako gledate kartu Rusi će imati priliku da očiste sve UA utvrđene lokacije oko Donjecka koje Rusi nakon godinu ipo dana nisu uspjeli očistiti i zaustavljani su uz gomilu gubitaka. 

To bi onda Rusima otvorilo prostor da priđu i Ugljedaru sa leđa, poznatom utvrđenom gradu na brdu gdje su Rusi izgubili toku oklopa bez uspjeha. A onda bi imali pravac za Slavijansk i Kramatrosk koji zajedno imaju stanovnika kao Split i Solin i gradovi bi trebali biti evakuirani. 
Osvajanjem tih gradova Rusi bi se facto očistili cijeli Donbas jer bi onda te gradove mogli napasti iz tri pravca. 
U suprotnom ako UA zadrži Ruse van Avdijevke, može kupiti vrijeme dok ne dođe nova zapadna pomoć u obliku tenkova i najviše granata gdje gotovo svaka zapadna zemlja pokušava značajano povećati proizvodnju. 
Osim RH, naš Zubak je dobio milijune dolara, da UA isporuči 100 000 minobacackih granata a lik tvrdi da su mu pare nestale (čitaj u Međugorju). Naša država ništa ne radi po tom pitanju, očito da će netko trebati poslati prijavu Ukrajinskoj tajnoj službi... A Ukrajinci su kod tih stvari luđi od Rusa.. Prvi put će te lipo upozorit a drugi put.. Pitajte Dugina i razne druge Ruse koliko su im sigurna auta...

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 13/11/2023, 17:07

U istom threadu o Avdiivki evo ga UA oficir odgovara na pitanja followera praktički vam je dao otprilike isto što sam i ja napisao gore 
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Screen11

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 13/11/2023, 21:03

uglavnom hrpa rusa se sakrila u uništeno oklopno vozilo.
a ono UA dron ih snima sa veće udaljensoti ,a manji UA dron nosi granatu.. i naravno manji se ušeta u vozilo.. RIP svi unutra osim 2-3 koji su bili pametni i ostali vanka



Ukrajinac prenosi USA podatke- poginulo 70 000 Ukraijanaca u ratu. Brojka je po meni vjerojatno točna. Rusa po meni 120 000- 150 000



USA otkupila 60 Geparda iz Jordana. Inače ta Njemačka hladnoratovska oružja ispala brutalna. Modernizirani su prije 10-15godina dobili su modernija računala i radare koji računaju brzinu nisko letećeg objekta. 
idealni su za obaranje sporih krstarećih raketa koje lete nisko i iranskih dronova.
Ukrajina će ih valjda kada dođe ovih 60, imati preko 100 komada.
Inače proizvođač granata za njih je bila Švicarska oni su jedini proizvodili 35mm streljivo. Odbili su proizvoditi za UA radi "neutralnosti". 
Međutim Njemačka je nakon par mjeseci nakon što su prvi gepardi došli u UA uspjela sakupiti inžinjere, pročitati valjda tehničku dokumentaciju, i pokrenuli su uspješno proizvodnju 35mm granata za Geparde. 



Ova zima biti će brutalna. Rusi zadnjih 2 mjeseca napadaju vrlo malo sa raketama i nešto sa dronovima dosta manje. 
Naravno nitko više u UA ne razmišlja da su Rusi ostali bez dronova i raketa, nego obrnuto Rusi ih gomilaju za masovne udare. 
Usput i Ukrajinci također gomilaju dronove kamikaze, kažu da ih imaju na stotine i stotine , i da će udarati po Ruskoj energetskoj infrastrukturi čim Rusi nih napadnu.

Ukrajinci i zapad gomilaju PZO sustave za Ukrajinu i proizvodnju raketa za PZO sustave.  
Dolazi 60 novih geparda, što prije to bolje, USA je uspješno modificirala nekoliko BUK sovjetskih PZO sustava da mogu nositi USA rakete  SEA SPARROW koje ameri imaju na tisuće i tisuće (malo su kraćeg dometa od sovjetskih sve ostalo isto), Njemačka šalje nova dva IRIS-T kroz ova dva mjeseca, netko je i obeća novi Patriot sustav. ... 




Ukrajinci su i dalje sa istočne strane dnjepra, u komentarima imate i geolokaciju snimke točno 


horori rat. jedan propali RU napad u Donjeckom području. 
navodno relativno mirno područje, neki ludi Ruski zapovjednik skupio 3-4 oklopna vozila i par desetaka vojnika i poslao ih u napad. 
malo tko se izvuka, a snimke su baš brutalne, sreća da nema zvuka , ono horor.. ukrajinci ih gađaju 20-30mm topom iz daljine(moja pretpostavka) , a na kraju jedan pokušao uteći i nije uspio.. kraj snimke je gadan a cijela snimka je gadna




da ne ispadne da UA nema gubitaka kod Avdijevke.
Uništen poljski minobacački sustav montiran na oklopno vozilo kod Avdijevke. ne zna se kako je uništen



gađanje UA položaja u zaporožju artiljeriom i dronovima


pogledat cu malo ruske telegram kanale da vidim imaju li šta pametnije tamo , neki komentar na sve
inače pratim objave gubitaka jedne i druge strane, od 1.10 Rusi imaju pun kurac više gubitaka ali baš pun kurac. pokušali su napadati diljem fronte uglavnom je ovako završavalo
a čak i kada je fronta pasivna, ima stravično puno videa zadnje vrijeme gdje ih ukrajinci masakriraju dronovima kamikazama. 

sve jedno rusija ima veću populaciju i više oklopa na raspolaganju, a definitivno nije dovoljno

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 13/11/2023, 21:40

Ništa pametno na RU telegram kanalima zadnja dva dana. 
Nešto sitno snimke UA gubitaka ništa vrijedno spomena, nikakva pametna analiza osim Colonel Cassad koji komentira UA napad sa istočne strane Dnjepra kako UA trpe velike gubitke i da ne mogu ugroziti nikoga.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 13/11/2023, 21:47

Znaš zašto to napadaju ? Zato šta su Zelenko i njegovi anglosasi nervozni a Bidenu izbori za godinu dana a Britanci kao pomorska nacija imaju pik na taj Krim i sad će ti zima i većina bojišnice miruju, međutim tu dole uz Crno more klima je nešto blaža pa ako pregze rijeku i utvrde se i učvrste se onda mogu planirati i napad preko zime ka Krimu tim pravcem s ciljem slamanja Putina i Rusije.
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Average-annual-temperature-C-and-precipitation-mm-in-Ukraine-2005-to-2012
RayMabus
RayMabus

Posts : 181787
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 13/11/2023, 22:16

Ti da bi išao u smjeru Krima trebaš preko 15 brigada. To su tisuće komada tehnike, preko rijeke Dnjepar. A Rusi imaju aviobombe, satelite i balističke rakete koje gađaju u metar preciznosti. Dakle čak i da napraviš neki most, Rusi ga snime iz satelita i pošalju iskander na njega ili artiljeriju ili fab bombe ili dronove. Možeš jedino ovako skrivećki specijalce prebacivati sa noćnom optičkom, RPGovima i izvidničkim dronovima, da teroriziraju Ruse i nanose im gubitke. Međutim i manja skupina ljudi treba hranu, piće, streljivo, opremu, moraju se brinuti za ranjene a onda moraš postaviti neki štab u šumi. Zamisli to iskopati sa lopatama. Bilo bi im super bager prebaciti kada je magla.
Navodno helikopterima i to našim Hrvatskim dostavljaju dosta toga i izvlače ranjene. 
Sve jedno vidiš i za manju grupu ljudi treba dosta logistike. 
Međutim manja grupa može kaos raditi vs obične Ruske sirotinje... E ali ako Rusi pošalju svoje specijalce koji također imaju vrhunsku obuku i opremu i iza im je bliža logistika onda sve pada u vodu...

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 13/11/2023, 22:19

Znam ja to al objasni ti to Bidenu kojemu su za godinu dana izbori.

Washington potiče Izrael da ubrza operaciju u Gazi i spriječi njezino odgađanje, što bi negativno utjecalo na Bidenove izborne pozicije, priopćila je ruska vanjska obavještajna služba.

Sjedinjene Države su svjesne da bi rješenje zadaće uništenja Hamasa moglo dovesti do velikog broja civilnih žrtava, ali smatraju da je to potpuno prihvatljivo, napominje ministarstvo.

Zajedno s Engleskom i Njemačkom, Washington namjerava opstruirati inicijative koje predviđaju prekid vatre u Gazi, kaže SVR.

Šolc: Protivim se trenutačnom prekidu vatre u Gazi
RayMabus
RayMabus

Posts : 181787
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 13/11/2023, 23:11




_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 20240832
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5870
2023-08-31


RayMabus likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 19 of 50 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 34 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum