ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 34 of 50 Previous  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 42 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 34 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 27/12/2023, 23:01

debotoijusto wrote:
Oholo Mudovski wrote:
debotoijusto wrote:
Oholo Mudovski wrote:
debotoijusto wrote:.




5%  :coffee

indija skoro nista a sad skocilo 40% , od nista jelte
40% ruske nafte, a ne povećanje s skoro nule na 40%... Daklem,
Kina i indija ukupno 90% ruske nafte. I to povoljno. Umjesto da uzmu skuplje i uvedu im sankcije kao pametni mi.


Prije gotovo uopće nismo ni izvozili u Indiju da bi u protekle dvije godine ukupni udio izvoza u Indiju porastao na oko 40 posto , velju on
sto ti nije jasno u ovoj jednostavnoj recenici ?

zatim


U devet mjeseci zaključno s rujnom Indija je uvezla 69,06 milijuna metričkih tona ruske nafte, što je ekvivalentno 1,85 milijuna barela dnevno, uključujući rusku naftu uvezenu preko Južne Koreje, Grčke i Španjolske, pokazuju podaci ministarstva trgovine.

U tom je razdoblju prosječna cijena ruske nafte isporučene indijskim rafinerijama iznosila 525,60 dolara po toni, uključujući troškove otpreme i osiguranja, pokazali su izračuni Reutersa temeljeni na podacima ministarstva. Prosječna pak cijena iračke nafte, koja je kvalitetom slična ruskom Uralsu, iznosila je u istom razdoblju 564,46 dolara po toni.





Rusija je u studenom smanjila proizvodnju nafte 30 tisuća barela po danu u odnosu na prethodni mjesec, dostižući 9,5 milijuna barela svakodnevno. To proizlazi iz novog izvješća Međunarodne agencije za energiju (Aie).


ako svome sexu mozes prodat pricu da 21cm izgleda kao tvojih 13 onda i rusofilima mozes pricu o 40%

Sinko moj, i Saudijska Arabija je smanjila proizvodnju nafte i to uopće nije dobra vijest... a kad smo kod centimetara jel objektivni članak naftu preračunava u tone, a ne u barele da se ne vidi da cijena ide debelo iznad ograničenja na cijenu ruske nafte koje je uveo dragi vođa?

cijene nafte su stabilne i niske , rusija pala s proizvodnjom USijanci proizvode nikad vise u povijesti proizvodnje a jos nisu ni dirnuli plombe na aljasci...i jebeni phillip and terrance proizvodi rekordno tj. vise od pola ruske proizvodnje
a to sto rusi proizvode jucer su EU prodavali skuplje uz osjetno manje troskove te pola gotova proizvoda tj. prerade a sve za $ a danas s velikim troskovima dostave indijcima kao sirovinu a musavi placaju svakako no najmanje pravom valutom
sad preracunavaj kako zelis  ;)
Amerika troši naftu za sebe, tek je 5. izvoznik... Iako najviše proizvodi, a to zato jer OPEC namjerno smanjuje proizvodnju.
Recimo više su smanjili Saudijci od Rusa, a ne znam jel to nešto dogovoreno, možda je slučajno Putin došao na kupanje u Perzijski zaljev...
Znam samo da se prvi put u povijesti dogodilo da se od tamo Bidenu nitko nije htio javiti na telefon...

Hoholo Mudovski

Posts : 5745
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 34 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 27/12/2023, 23:20

Da ne bude sve tako crno, jedan optimističan naslov

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 34 Gcycqf10

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 34 20240816
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5745
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 34 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 28/12/2023, 09:14

Piglet wrote:
Oholo Mudovski wrote:
Piglet wrote:Mali ekonomski update za kraj godine.

U trećem kvartalu je ukrajinski BDP porastao za 9,5%, a ruski 5,5%. U tom pogledu obje privrede se drže bolje nego što je itko (čak i oni sami i njihove vlade i centralne banke) očekivao.

.
Zanimljivo za zemlju s rastom od 9,5 % da će joj radnicii ostati bez plaća i umirovljenici bez mirovina, ako joj netko ne udjeli milostinju.
Slava 🇺🇦
O čemu ti pričaš, daj neke brojke, analize, grafove, ne znam ni s kime ni oko čega se svađaš.

Imaš u nacrtu ukrajinskog budžeta za iduću godinu plan B za slučaj obustave pomoći, malo pogledaj pa se javi.
Yammata sam se izdovoljio pa nisam slušao plan B, a osobito kada političar u najkorumpiranijoj zemlji Evrope spominje plan B...
https://kyivindependent.com/economy-minister-warns-of-delays-to-salaries/
Kaže žena da imaju platiti 10 miliona mirovina , a imaju oko 20 miliona stanovnika...
Mislim da bi ti General Galaktičke federacije mogao objasniti što slijedi ako pare ne sjednu na račun...
Ako 10 miliona umirovljenika pretvore u ljepilo i prodaju ga za dobre pare možda kupe tjedan rata...
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5745
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 34 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Piglet 28/12/2023, 09:34

Oholo Mudovski wrote:
Piglet wrote:
Oholo Mudovski wrote:
Piglet wrote:Mali ekonomski update za kraj godine.

U trećem kvartalu je ukrajinski BDP porastao za 9,5%, a ruski 5,5%. U tom pogledu obje privrede se drže bolje nego što je itko (čak i oni sami i njihove vlade i centralne banke) očekivao.

.
Zanimljivo za zemlju s rastom od 9,5 % da će joj radnicii ostati bez plaća i umirovljenici bez mirovina, ako joj netko ne udjeli milostinju.
Slava 🇺🇦
O čemu ti pričaš, daj neke brojke, analize, grafove, ne znam ni s kime ni oko čega se svađaš.

Imaš u nacrtu ukrajinskog budžeta za iduću godinu plan B za slučaj obustave pomoći, malo pogledaj pa se javi.
Yammata sam se izdovoljio pa nisam slušao plan B, a osobito kada političar u najkorumpiranijoj zemlji Evrope spominje plan B...
https://kyivindependent.com/economy-minister-warns-of-delays-to-salaries/
Kaže žena da imaju platiti 10 miliona mirovina , a imaju oko 20 miliona stanovnika...
Mislim da bi ti General Galaktičke federacije mogao objasniti što slijedi ako pare ne sjednu na račun...  
Ako 10 miliona umirovljenika pretvore u ljepilo i prodaju ga za dobre pare možda kupe tjedan rata...

Dobro, i opet nisi naveo nikakve brojke, a ni u tom članku se ništa konkretno ne spominje.

Stvarno si naivan ako ne shvaćaš da je to čisto politikanstvo i pritisak na saveznike kako bi izvukli što više para. Tako redovito Ukrajinci plaču i oko oružja, kako više nemaju municije pa za par dana vidimo kako gađaju ruske kolone sa svom živom tehnikom i planinama naoružanja koje su im ostale iza Sovjetskog saveza.

Tebe je izgleda i Vesna Pusić prevarila kad je rekla da neće biti za penzije ako ne uđemo u EU.
Piglet
Piglet

Posts : 1426
2016-02-24


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 34 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 28/12/2023, 09:38

Piglet wrote:
Oholo Mudovski wrote:
Piglet wrote:
Oholo Mudovski wrote:
Piglet wrote:Mali ekonomski update za kraj godine.

U trećem kvartalu je ukrajinski BDP porastao za 9,5%, a ruski 5,5%. U tom pogledu obje privrede se drže bolje nego što je itko (čak i oni sami i njihove vlade i centralne banke) očekivao.

.
Zanimljivo za zemlju s rastom od 9,5 % da će joj radnicii ostati bez plaća i umirovljenici bez mirovina, ako joj netko ne udjeli milostinju.
Slava 🇺🇦
O čemu ti pričaš, daj neke brojke, analize, grafove, ne znam ni s kime ni oko čega se svađaš.

Imaš u nacrtu ukrajinskog budžeta za iduću godinu plan B za slučaj obustave pomoći, malo pogledaj pa se javi.
Yammata sam se izdovoljio pa nisam slušao plan B, a osobito kada političar u najkorumpiranijoj zemlji Evrope spominje plan B...
https://kyivindependent.com/economy-minister-warns-of-delays-to-salaries/
Kaže žena da imaju platiti 10 miliona mirovina , a imaju oko 20 miliona stanovnika...
Mislim da bi ti General Galaktičke federacije mogao objasniti što slijedi ako pare ne sjednu na račun...  
Ako 10 miliona umirovljenika pretvore u ljepilo i prodaju ga za dobre pare možda kupe tjedan rata...

Dobro, i opet nisi naveo nikakve brojke, a ni u tom članku se ništa konkretno ne spominje.

Stvarno si naivan ako ne shvaćaš da je to čisto politikanstvo i pritisak na saveznike kako bi izvukli što više para. Tako redovito Ukrajinci plaču i oko oružja, kako više nemaju municije pa za par dana vidimo kako gađaju ruske kolone sa svom živom tehnikom i planinama naoružanja koje su im ostale iza Sovjetskog saveza.

Tebe je izgleda i Vesna Pusić prevarila kad je rekla da neće biti za penzije ako ne uđemo u EU.
Nisam bi medu tih 1 300 000 koji su ostvarili tisućugodišnji san hrvatskog naroda o ulasku u EU glasujući ZA...
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5745
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 34 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 28/12/2023, 11:46

Piglet wrote:
Oholo Mudovski wrote:
Piglet wrote:
Oholo Mudovski wrote:
Piglet wrote:Mali ekonomski update za kraj godine.

U trećem kvartalu je ukrajinski BDP porastao za 9,5%, a ruski 5,5%. U tom pogledu obje privrede se drže bolje nego što je itko (čak i oni sami i njihove vlade i centralne banke) očekivao.

.
Zanimljivo za zemlju s rastom od 9,5 % da će joj radnicii ostati bez plaća i umirovljenici bez mirovina, ako joj netko ne udjeli milostinju.
Slava 🇺🇦
O čemu ti pričaš, daj neke brojke, analize, grafove, ne znam ni s kime ni oko čega se svađaš.

Imaš u nacrtu ukrajinskog budžeta za iduću godinu plan B za slučaj obustave pomoći, malo pogledaj pa se javi.
Yammata sam se izdovoljio pa nisam slušao plan B, a osobito kada političar u najkorumpiranijoj zemlji Evrope spominje plan B...
https://kyivindependent.com/economy-minister-warns-of-delays-to-salaries/
Kaže žena da imaju platiti 10 miliona mirovina , a imaju oko 20 miliona stanovnika...
Mislim da bi ti General Galaktičke federacije mogao objasniti što slijedi ako pare ne sjednu na račun...  
Ako 10 miliona umirovljenika pretvore u ljepilo i prodaju ga za dobre pare možda kupe tjedan rata...

Dobro, i opet nisi naveo nikakve brojke, a ni u tom članku se ništa konkretno ne spominje.

Stvarno si naivan ako ne shvaćaš da je to čisto politikanstvo i pritisak na saveznike kako bi izvukli što više para. Tako redovito Ukrajinci plaču i oko oružja, kako više nemaju municije pa za par dana vidimo kako gađaju ruske kolone sa svom živom tehnikom i planinama naoružanja koje su im ostale iza Sovjetskog saveza.

Tebe je izgleda i Vesna Pusić prevarila kad je rekla da neće biti za penzije ako ne uđemo u EU.

pa ovi su mi naivni kao francuske sobarice.

ono dok su zapadni mediji pisali "rusi se bore lopatama", naravno na takve pizdarije je padao ero, ovi "pro-rusi" su ispravno zaključili da mediji lažu, kao što su lagali za vrijeme korone, kao i što su lagali prije i sutra itd.

i sada isti mediji pišu "UA gubi rat, umiru od gladi, nemaju oružja", sada odjedanput "evo Index, CNN, BBC pišu istinu, gotovi su" -
a ono svaki dan snimke kako si rekao Rusi napadaju sa kolonom tenkova i oklopnih vozila koje voze pješadiju, i pola sata kasnije ta kolona uništena, oklopna vozila u panici bježe i gaze po svojim ranjenicima, a dronovi kamikaze i kazetna municija dovršavaju preživjele..

Rusi napadaju cijelu jesen, čak sam se i ja prepao da bi mogli stvarno dominirati bojištem, a ono rezultat opće Ruske ofenzive jest da su uzeli Marinku do kraja - inače selo napadaju dvije godine, i cijelu godinu su držali pola sela, sada su uzeli drugu polovicu, par stotina metara su tu napredovali, par km kod Bahmuta, a kod Avdiivke su slomili zube za vrlo malo napredovanja. Uz ogromne gubitke su došli do Stepove sela i dole na Jugu ušli u prve kuće, a od tada svaki dan pokrenu napad, dođe 47 brigada sa FPV dronovima i Bradleyimia pokosi sve živo.. gomila snimki svaki dan.

Naravno i UA trpi gubitke, ali nigdje ne vidim da je UA vojska pri kolapsu. Čak i da USA zajebe( a neće, republikanci uvjetuju pomoć Ukrajini tako da Biden nastavi gradit Trumpov zid doslovno , slušam neke young turks, Biden će pristati na to, samo kao "glumi" nešto da zadovolji radikalno lijevo krilo svoje stranke) , čak i da USA zajebe, UA je brutalno digla vlastitu proizvodnju oružja, i sami Rusi govore da 90% zapadnog oklopa je još neoštećeno , da 90% strykera, CV90, Leo1 i Leo2, Challenger/Abrams, Mardera, doslovno nije vidilo borbe i čekaju Ruse, streljiva imaju manje(granata) nego Rusi, međutim to što nemaju za rasipanje po RU rovovima, ne znači da nemaju granate kada Rusi krenu na njih, a otkriju ih dronovi, onda po Rusima počne padati 155mm , 122mm, 105mm, 80mm , kazetno streljivo i sva druga čudesa..

Ponavljam čak i da USA zezne(a neće) , Njemačka je solidno digla proizvodnju granata, Reinmetal govori da će 2024 proizvesti 700 000 155mm granata(od čega većina ide Ukrajini), Britanci govore da imaju najnoviju tvornicu granata, koja je bila u hladnom pogonu, da će je to ogroman industrijski kompleks koji će kroz par godina proizvoditi 1.5milijuna granata, Finci, Poljaci, čak kaže i Miha da i kod nas firme dižu proizvodnju pomalo, Francuska.. evo Nizozemska ima novu extremno desnu vlast, a ona nastavlja sa pomoći Ukrajini, jer novoj desnoj vlasti su "inžinjer i doktori fokus" ne Rusija i Ukrajina, .. Švedska, Norveška, itd. Biti će tu više nego dovoljno oružja, i Europi poslati 50milijardi $ Ukrajini da isplaćuju plaće.. Pa BDP EU je nekih 20 000 milijardi $, i šta je 50 $ od 20 000$? ništa. ostane ti 19 950$ .

a usput ako prođe USA pomoć, što Rusija može očekivati? nemaju niti oni neograničeno tenkova i aviona da ih onako zabijaju na UA utvrde. 80% Ruskih tenkova i oklopnih vozila su sovjetska skladišta, nakon 2024 i takvih gubitaka oni će biti prazni .. onda definitivno neće moći priuštiti takve samoubilačke napade. a Ukrajinci su i dalje u predgrađu Donjecka.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21770
2018-06-14


Piglet and Šandor Winnetou like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 34 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 28/12/2023, 12:36

Evo koga zanima koliki je točno njihov javni dug i u odnosu na BDP i u stvarnoj sumi novca.

Ukupni javni dug Ukrajine u studenom 2023. porastao je za 4,48 milijardi dolara. Iznos duga porastao je na rekordnih 140,82 milijarde dolara

Međunarodni monetarni fond predviđa da će ukupni javni dug Ukrajine do kraja ove godine porasti na 88,1% BDP-a. Sljedeće će godine, prema procjenama stručnjaka, državni dug narasti na 98,6% BDP-a, a svoju će vrhunsku vrijednost od 100,7% dosegnuti 2025. godine, nakon čega će se početi postupno smanjivati. 

Dosegnuo rekord: kako i koliko je ukrajinski javni dug rastao tijekom rata
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 34 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by debotoijusto 28/12/2023, 14:42

SUD U MOSKVI osudio je dvojicu muškaraca danas na stroge zatvorske kazne zato što su čitali poeziju u kojoj osuđuju ruski napad na Ukrajinu. Artjom Kamardin osuđen je na sedam godina zatvora, a Jegor Štovba na pet godina i šest mjeseci na što su njihovi pristaše u sudnici uzvratili povikom "sramota".


Uoči uhićenja recitirao je svoju pjesmu "Ubij me milicajče!" na moskovskom trgu gdje se okupljaju disidenti još od sovjetske ere.Kamardin je uzvikivao i uvredljive slogane protiv imperijalnog projekta "Nove Rusije" kojemu je cilj aneksija juga Ukrajine.


Obojica su osuđena za "poticanje mržnje" i "pozivanje na aktivnosti koje ugrožavaju državnu sigurnost". Kamardin je na sudu rekao da nije znao da je svojim postupcima prekršio zakon i zatražio milost. "Nisam heroj, a odlazak u zatvor radi mojih uvjerenja nikad nije bio dio mojih planova", rekao je Kamardin u priopćenju koje su njegovi pristaše objavili na Telegramu.

"To je vrlo stroga kazna. Sedam godina za pjesme, za nenasilni zločin", rekla je Popova prije nego što je i ona pritvorena.U intervjuu za AFP krajem 2022., Popova je prepričala uhićenje svog tadašnjeg dečka. Rekla je da su joj policajci prijetili "grupnim silovanjem", udarali je i prskali je ljepilom po obrazima i usnama.

U međuvremenu je Kamardin odveden u posebnu prostoriju, gdje je, kako je ispričao svom odvjetniku, pretučen i silovan utegom. Bio je prisiljen snimiti video isprike.


https://www.index.hr/vijesti/clanak/dvojica-rusa-citala-antiratnu-poeziju-zavrsili-u-zatvoru/2524588.aspx?index_tid=443649
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31178
2014-04-12


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 34 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 28/12/2023, 14:50

Bolesno. i na zapadu kažnjavaju radi slobode govora, ali obično to budu u većini slučajeva uvjetne kazne ili par mjeseci zatvora. Rusi urednu podijele više zatvorske kazne nego što bi kod nas dobio prosječni HDZovac čiji sin gazi BMWom po pješačkom


_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21770
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 34 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 28/12/2023, 14:54

AssadNaPodmornici wrote:Bolesno. i na zapadu kažnjavaju radi slobode govora, ali obično to budu u većini slučajeva uvjetne kazne ili par mjeseci zatvora.  Rusi urednu podijele više zatvorske kazne nego što bi kod nas dobio prosječni HDZovac čiji sin gazi BMWom po pješačkom

Zašto ? Pa mogu i kraće i drukčije odslužit tu zatvorsku kaznu od sedam odnosno pet godina. Nisu bez razloga tako visoke. Đeneralu Šojgu fali topovskog mesa pa mogu umjesto cijelog odsluženja ove kazne u zatvoru odradit godinu dan na ukrajinskom bojištu. I eto sad ti piši poeziju u Rusiji kontra vlasti.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 34 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 28/12/2023, 14:58

Sve više dobrih vijesti... Čini se da Rusi konačno vraćaju teritorij oko Robotinea izgubljen u ukrajinskom ljetnom pokušaju kontre... I Krynky je pred povratom.


_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10354
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 34 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 28/12/2023, 15:56

Ja bi za čitanje poezije kažnjavo strožijim kaznama...
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5745
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 34 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 28/12/2023, 16:57

jesus. prvi tenk ima još ono za čistit mine.. nije mu pomoglo. ostali tenkovi i oklopna vozila također uništena u sekund. na kraju kazetna municija dovršava preživjele. a već prije se vide zagoren ruski oklop iz prethodnog napada.
i šta rusi rade? aj opet napat u istom smjeru, kao crvena armija 1941 i 1942



čak i oni zabrinuto komentiraju po telegramu
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 34 Rusi_j10

"ukrajina propada, Rusi stižu do odese, ukrajinci trpe puno veće gubitke, zadnje snage".. a pazi ovakvih videa svaki dan ima po nekoliko..
i dalje ponavljam 80% ruskih gubitaka su ovi tenkovi i oklopna vozila iz sovjetskih skladišta, izvađeni, u radioni očišćeni motori, promjenili ulje, , skinuta hrđa pali vozi.

biti će veselo kada u ovakvim samoubilačkim napadima potroše još ostatke sovjetske tehnike..
naravno niti Ukrajinci ne mogu naprijed više

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21770
2018-06-14


RayMabus likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 34 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 28/12/2023, 19:12

AssadNaPodmornici wrote:jesus. prvi tenk ima još ono za čistit mine.. nije mu pomoglo. ostali tenkovi i oklopna vozila također uništena u sekund. na kraju kazetna municija dovršava preživjele. a već prije se vide zagoren ruski oklop iz prethodnog napada.
i šta rusi rade? aj opet napat u istom smjeru, kao crvena armija 1941 i 1942



čak i oni zabrinuto komentiraju po telegramu
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 34 Rusi_j10

"ukrajina propada, Rusi stižu do odese, ukrajinci trpe puno veće gubitke, zadnje snage".. a pazi ovakvih videa svaki dan ima po nekoliko..
i dalje ponavljam 80% ruskih gubitaka su ovi tenkovi i oklopna vozila iz sovjetskih skladišta, izvađeni, u radioni očišćeni motori, promjenili ulje, , skinuta hrđa pali vozi.

biti će veselo kada u ovakvim samoubilačkim napadima potroše još ostatke sovjetske tehnike..
naravno niti Ukrajinci ne mogu naprijed više
Taman htjedoh staviti ovo na temu :tu

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 34 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19763
2017-12-31


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 34 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by debotoijusto 28/12/2023, 22:57

VLADIMIR Egorov, saveznik ruskog predsjednika Vladimira Putina, pronađen je mrtav u srijedu, javljaju ruski državni mediji. 46-godišnji zastupnik gradske dume Toboljska i član Putinove vladajuće stranke Jedinstvena Rusija, pao je s prozora trećeg kata kuće u ulici Kedrovaja u Toboljsku u Tjumenskoj oblasti, objavio je ruski Telegram kanal Baza, koji je povezan s ruskim sigurnosnim službama.




nema se maste , pao kroz prozor ili kod prozor sa okliznuo nema trece kod putina
a sve prolazi
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31178
2014-04-12


immortal, Piglet and Šandor Winnetou like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 34 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by immortal 29/12/2023, 00:58

ruska pushiona uz opuštajuću glazbu  :rasta
nisam ja kriva
najbolje da idu kući


_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23238
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Šandor Winnetou dislikes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 34 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by immortal 29/12/2023, 01:00

debotoijusto wrote:VLADIMIR Egorov, saveznik ruskog predsjednika Vladimira Putina, pronađen je mrtav u srijedu, javljaju ruski državni mediji. 46-godišnji zastupnik gradske dume Toboljska i član Putinove vladajuće stranke Jedinstvena Rusija, pao je s prozora trećeg kata kuće u ulici Kedrovaja u Toboljsku u Tjumenskoj oblasti, objavio je ruski Telegram kanal Baza, koji je povezan s ruskim sigurnosnim službama.




nema se maste , pao kroz prozor ili kod prozor sa okliznuo nema trece kod putina
a sve prolazi

gori od udbe 100 puta

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23238
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 34 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 29/12/2023, 08:29

Jutros prži diljem Ukrajine

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10354
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 34 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 29/12/2023, 08:41


Govornik ukrajinskih zračnih snaga Yuriy Ignat rekao je da je ruska vojska koristila za napad ujutro:

— Bodeži
— Balistički projektili
— Balističke rakete iz kompleksa S-300
— Krstareće rakete, uključujući X-32.
— Dronovi

Prema njegovim riječima, sudjelovalo je oko 18 strateških bombardera koji su lansirali krstareće rakete Kh-101/Kh-505.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 34 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 29/12/2023, 09:13

i šta su gađali? Ukrajinci su par raketa potopili onaj njihov transportni brod gdje je prema ruskim izvorima poginulo i ranjeno +50 mornara(realno sigurno i dosta više) , i prema eksploziji bio je krcat vojnim materijalom.

isto tako silina šteta je da su prema satelitskim snimkama oštećeni i drugi brodovi okolo i dok.

Rusi su na Kijev ispalili sigurno 20x više exploziva i što su postigli? pogodili neboder? trasfostanicu? kakvo rasipanje resursa.


_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21770
2018-06-14


RayMabus and Šandor Winnetou like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 34 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 29/12/2023, 09:20



Napuštena dva Leo2 i jedan BergePanzer negdje kod Avdiivke. Oštećeni i posada utekla. Vjerojatno negdje propali kontra napad. Ne znam jel jedan od ova dva Leo2 onaj tamo ima dva mjeseca.
Sada kada bi UA "osvojila" taj teritorij mogli bi izvući ove Leo2 i na popravak. Tako su izvukli veliku većinu njih od ovo ljeto. Iako sumnjam da će ove izvući.


_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21770
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 34 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 34 of 50 Previous  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 42 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum