ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 9 of 50 Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 29 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 9 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 11/10/2023, 11:58



Inače zanimljiv događaj. (geolociran jugozapadno od tokmaka imate kordinate i možete sami otić na google maps i provjeriti) . 

Rusi se na livadi  spremali poslati dron na Ukrajince, ovako nisam toliko stručnjak, ali vjeorjatno neki izviđački dron po izgledu. srednje veličine dakle ima dobar domet. 

i dron nije niti lansiran, a doletila je od HIMARSa raketa drito u glavu.. 

ode posada, kombi(koji je sigurno imao opremu) i dron. 
iskreno ovo je bitnije Ukrajincima uništiti nego tenk pa rekao bih i više tenkova..

AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 9 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 11/10/2023, 14:35

AssadNaPodmornici wrote:Tema je rat u Ukrajini, neću širiti priču.
Ukrajina teoretski nije mogla ući u NATO prije rata
1)NATO ne prima države koje su u polu-ratu tipa nemaju kompaktni teritorij
2)tada 2022 pola država NATOa ih ne bi primilo sve da hoće

Rusija je napala Ukrajinu, radi klasičnog osvajanja teritorija, resursa, gradova, itd. One priče "demiltarizacija", "denacifikacija" su sve priče za malu dicu. 

E da, Rusija je navodno napala radi NATOa i "Krima" pa evo Ukrajina nije u NATO i zbog rat je pretrpjela takva razaranja u Sevastapolju da mora bježati od tamo , dakle miču flotu iz Sevastapolja. Šta će tek biti kada dođu F-16ke koji će značajno povećati mogućnost ispaljivanja raznih krstarećih raketa par stotina km dometa.. biti će veselo.  

E da Finska sa kojom djeli 1000km granicu je ušla u NATO, kao i Švedska , tako da su popušili i Baltik. I gle čuda nisu napali ove dvije zemlje(realno da napadnu Finsku,  Finska vojska bi im sama došla do St.Petersburga u tjedan dana i stavila grad pod ospadu kao Izrael pojas Gaze)
Ja ne znam koji urac je svima. Ako tajnik NATO-a kaže da Ukrajina ulazi u NATO i da su im Rusi rekli da će napasti ako ovi inzistiraju da Ukri uđu, št onda neki pojedinci misle da su vjerodostojniji?
Armenija nije mogla ući u NATO do prije neki dan, a sada će  ući kao u mladu nevistu.
Što se tiče finske i svršavanja na njeno odbacivanje neutralnosti smatram da je to gubitak za Evropu, Ruse i na kraju Fince koji će sada umjesto ležernih graničara dobiti tvrdu granicu s najmanje 100k vojnika s druge strane, a to ni jednoj zemlji ne bi trebao biti cilj.
Zna se da Finska nije nikada bila sigurnosna prijetnja kao što je to Ukrajina


Ukrajina će izgubiti ovaj rat...  :evilgrin

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 9 20240832
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5870
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 9 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 11/10/2023, 16:02



još malo propalih napada kod Advijevke. Kako su ovi preživjeli udarac Javelinom to mi je više fenomen.. više sreće nego pameti.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 9 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 11/10/2023, 16:08

AssadNaPodmornici wrote:Kako su ovi preživjeli udarac Javelinom to mi je više fenomen.. više sreće nego pameti.
Vozilo je bilo u pokretu tako da kad se Javelin obrušio na njega išao je prema jednoj točci al kako je vozilo u pokretu onda se vozilo pomaklo dva tri metra i Javelin je udario u osnovi negdje straga u vozilo a ne izravno u središte vozila tj di je posada. Bar ja tako vidim po snimci da je bilo jer je i meni to bilo čudno al u osnovi to vozilo je u pokretu ( dakle nije nepomično ) i tih par metara čini razliku i onda je udarilo negdje straga a ne u središte vozila di je smještena posada.

To se vozilo giba nekom brzinom koja je približno jednaka brzini pješačenja i sad taj Javelin je blizu cilja na nekakvih šta ja znam 200 metra i ne može više promjeniti putnju al ako se digneš i prošetaš i vidiš šta možeš napravit u dvije sekunde dok on dođe do tebe ti ćeš napravit dva tri koraka a to ti je tih par metara i onda Javelin udari u osnovi negdje straga a ne u samo središte vozila gdje je smještena posada.


Last edited by RayMabus on 11/10/2023, 16:14; edited 2 times in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 181785
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 9 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 11/10/2023, 16:11

mislim da se radi o kumulativnoj glavi od Javelina koje ja napravljena za penetraciju a nije visoko explozivna. ako se sjećaš onih videa iz Sirije, imao bi situaciju gdje bi oni kanibali sa Američkim TOW projektilom pogodili grupu Sirijskih vojnika na hrpi, tipa njih bi 10 bilo na hrpi, i očekivao bi svi mrtvi, kada ono nakon pogotka, 3 leže a ostalih 7 bježe.. 

Sa druge strane da padne između njih čak i manja minobacačka granata svi bi zalegli.. 


Ukratko ona je napravila proboj gdje je god pogodila i prošla je kroz Rusko vojno vozilo bez da je uzrokovala veliku eksploziju. Moguće da je prošla kroz vozila i u zemlju. To ti je kao da ti voziš auto i vas je 4 u autu, i neki "div" ti zabije mač u auto između vas... naravno da će krhotine od udara izranjavati vas 4 , nekoga više nekoga manje, ali većina neće poginuti na licu mjesta. 

.. tako je i projektil od javelina.. sigurno da su krhotine izranjavale neke, tko zna ako se nekome gadno zabila neka krhotina i ako ne bude brzo na operacijskom stolu može i umrit, ali većina je preživjela..


Edit. Izvještaj Ukrainskog Deep State UA sa telegrama. Oni znaju biti objektivni pa ih copy paste na eng jeziku sa telegrama 

👤 Today was one of the most difficult days at the Avdiiv district


 ⚔ The enemy left in several columns, which were also packed with landing forces. As we said in the afternoon, it was all accompanied by artillery, aviation and rockets. Columns advanced from Krasnohorivka, Novoselivka Drugoi, Vodyany, Piskiy and Vesely. Of course, the poda**m managed to capture certain positions, but considering the number of personnel and equipment that was involved, the results are simply deplorable for the enemy.


🤷🏻‍� Katsap hoped for a blitzkrieg. Losses of equipment are colossal, analysts will soon be counting. Hundreds of infantrymen were disembarked and are still roaming the gray area. The fighting continues. Indeed, everything could have been much worse, but the coordinated work of the Defense Forces produced results. Of course, it was not without losses.


⬅ Statements about the entry of katsaps into Berdych were circulating on the Internet - this is just another sick wet fantasy of propagandists. Of course, not everything is rosy near Avdiivka, but the first attack of the real Soviet army was repelled.


🖼 Photos of the Luftwaffe Air Force and our friends from the 53rd OMBr.


Map🛑 Blog🛑 Write to us🛑 ZSUHelp🛑 Shop🛑 Donat

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 9 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 11/10/2023, 18:26

https://t.me/DeepStateUA/17803

Još malo RU gubitaka sa telegrama kod Advijevke 
Ima još videa. 
Obrnuto nisam vidio Ukr gubitaka u tehnici na ovom frontu od strane RU (vidio sam sa drugih fontova uništen Francuski Cezar navodno čak i prva PanzerHaubica samo se ne vidi baš iz daljine).
Ukrainci se žale da je kod Advijevke teško da su se morali sa nekim prednjih položaja povući ali da su nanijeli Rusima ogromne gubitke (ima dosta videa stavio sam nekoliko).
Sa druge strane Rusi su bacili veliku količinu avion bombi od pola tone i dalje na tom području vjerojatno su tako nanijeli neke gubitke Ukraincima ali očito da im je napad spektakularno propao

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 9 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 11/10/2023, 22:03

AssadNaPodmornici wrote:https://t.me/DeepStateUA/17803

Još malo RU gubitaka sa telegrama kod Advijevke 
Ima još videa. 
Obrnuto nisam vidio Ukr gubitaka u tehnici na ovom frontu od strane RU (vidio sam sa drugih fontova uništen Francuski Cezar navodno čak i prva PanzerHaubica samo se ne vidi baš iz daljine).
Ukrainci se žale da je kod Advijevke teško da su se morali sa nekim prednjih položaja povući ali da su nanijeli Rusima ogromne gubitke (ima dosta videa stavio sam nekoliko).
Sa druge strane Rusi su bacili veliku količinu avion bombi od pola tone i dalje na tom području vjerojatno su tako nanijeli neke gubitke Ukraincima ali očito da im je napad spektakularno propao


Ne znam koje si to videe gledao, ali ima hrpa videa na kojima Ukri bježe iz Avdeevke.



ili gdje im Rusi uništavaju vlakove koji dovoze pojačanja



crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29495
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 9 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 12/10/2023, 00:19

Taj prvi video sam vidio i on je od prošle godine prikazuje Ruse kako bježe. Debunkan ti je u komentarima. 
Taj drugi video sam maloprije vidio, pogođeno gorivo legit video. 
Sve skupa propao napad. Imaju Ukr gubitke sami Ukri priznaju da su teške borbe i da padaju avio bombe i da su se sa par lokacija morali povući ali svaki put kada odem do telegrama /twitera neka nova snimka RU gubitaka u tom propalom napadu

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 9 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 12/10/2023, 10:00

https://t.me/ukwarzone/17803?single
https://t.me/ukwarzone/17805?single

Još malo novi telegram video zapisi RU gubitaka kod Advijevke. Rusi su angažirali veliku ali baš ogromnu silu. Ali gubici su im stravični. 
Naravno trpe i Ukrainci gubitke, RU avijacija mlati cijelo područje sa ogromnom količinom Ruskih FAB bombi (Ruska verzija Američkih JDAM bombi kakve Izrael koristi u ravnanju zgrada i kvartova u pojasu Gaze).
Naravno kod Advijevke što je predgrađe Donjecka Ukrainci su ukopani ispod zemlje još godinama prije rata.. 

Rusi kada su već skupili toliko količinu željeza trebali su zaobići to područje a ne ići na ukopane Ukr položaje ali njihov problem

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 9 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 12/10/2023, 12:44

Lijepo neopisivo -inače Julian Roepcke je objektivan, pro-ukr ali objektivan , prenosio je uredno UKR propale napade i gubitke i ja sam ga često prenosio ovdje.. pa ga je ekipa napadala da je pro-Putin trol iako je zanimljivo na strani Ukrajine od 2014 i više je puta posjetio Ukr položaje na prvoj i drugoj crti. ali evo došao on na svoje


čak ne daju jadnim rusima koji su preživjeli niti da se povuku.. pogođen BMP koji je imao hrpu Ruskih vojnika koji su se povlačili iz smjera Advijevke



...bogati dok sam tipkao ovaj post evo još videa uništavanja Ruskog oklopa i tehnike i ljudi kod Advijevke





i najgore od svega nisu to svi videi ima ih još.. ima ekipe koja će zbrojiti sve ove gubitke. 

evo još malo informacija. 
ovdje Ukrajinci stoje kod 5000 dronova kamikaza spremnih da ih rasporede po brigadama.
kažu da iduća tranša od 5000 dodatnih dronova kamikaza je skoro pa spremna.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 9 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 12/10/2023, 13:51

Ako već pišeš o nečemu na "ozbiljnoj" temi, trebao bi se malo bolje informirati:

Rusi su, usprkos velikim gubicima, uspjeli osvojiti ključno brdo, odakle mogu kntrolirati cijele Avdejevku:

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 9 F8OJ4bxWQAA3wuX?format=jpg&name=small

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 9 Avdeje10

S tog brda se kontroliraju sve linije opskrbe i čitavo područje, i ako je to istina (a na službenoj karti se se vidi da je) onda je pad grada neizbježan.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29495
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 9 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 12/10/2023, 14:27

Evo još jedne snimke pokolja nad jadnim rusonacistima


https://twitter.com/wartranslated/status/1712437045249839592?t=P6Zs5iQ3ABAw9PjZ8nYNDA&s=19

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 9 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19763
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 9 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 12/10/2023, 15:08

boelstan video. pogotovo kazetno oružje . stvarno gadno prži. 

inače donekle da se složim sa crvenkastim(haha), ali samo donekle, cijelo vrijeme naglašavam da i Ukrajincima je teško od Advijevke jer su Rusi stvarno pokrenuli masovni napad , ali baš gomila tehnike, i to ovako na snimci kao da je cijela brigada bila poslana, i vjerojatno pola brigade je već sada uništeno. imali su neke minimalne uspjehe, ali nikako ne opravdavaju takve ogromne gubitke.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 9 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 12/10/2023, 15:40

počistio sam dosta spama i smeća, sada izgleda lipo i pregledno. bravo meni

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


kic and Šandor Winnetou like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 9 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 12/10/2023, 20:55

još malo advijevke



navodno Ukrajinci imaju snimku jadnih Rusa koji preživjeli kazetnu bombardiranje Ukrajinske artiljerije kod Advijevke - išli uteći , i došao Ruski BMP i počeo pucati po njima. 
lol brutalno. 


prijevod Ruskog telegram kanala. U ovom tweetu je i stavljen izvor pa možete otić sami na telegram i provjeriti
ukratko i sami Rusi pišu na više izvora pesimistično o propalom napadu na Advijevku


naravno ne ide da Ukrajinci nemaju gubitke.
ako Rusi prežive sva minska polja, dronove, kazetno streljivo.. onda dolazi prsa u prsa borba. 
ovdje rusi osvajaju ukr rov kod advijevke


inače ima gomila ali baš gomila videa gdje dronovi kamikaze sa OBJE strane napadaju jedni druge. malo više sa ukrajinske strane ima napada dronovima kamikazama ali rusi im pušu za vratom. 

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 9 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Službenik 13/10/2023, 00:58

crvenkasti wrote:Ako već pišeš o nečemu na "ozbiljnoj" temi, trebao bi se malo bolje informirati:

Rusi su, usprkos velikim gubicima, uspjeli osvojiti ključno brdo, odakle mogu kntrolirati cijele Avdejevku:

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 9 F8OJ4bxWQAA3wuX?format=jpg&name=small

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 9 Avdeje10

S tog brda se kontroliraju sve linije opskrbe i čitavo područje, i ako je to istina (a na službenoj karti se se vidi da je) onda je pad grada neizbježan.

Mobilizirati 60+ i -18 i poslati u Avdejevku. Nema druge. U tzv. protuofanzivi Ukronacisti osvojili nekih 150 km2, ali na drugim mjestima izgubili oko 30O km2. Ako im slučajno padne i  Avdejevka koja je jebena tvrđava kao što je bio Artjomovsk, bit će veselo. Navodno odredi Wagnerovaca kod Avdejevke. Dernek tek slijedi, povuci, drž, nedaj. Samo veselo.

_________________
Suspect
Službenik
Službenik

Male
Posts : 2903
2022-02-24

Lokacija: : Služba državne sigurnosti SR Hrvatske

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 9 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 13/10/2023, 07:45

Ringo10 wrote:
Koba wrote:
AssadNaPodmornici wrote:počistio sam dosta spama i smeća, sada izgleda lipo i pregledno. bravo meni

Po čemu je moj post bio spam ili smeće podmorničaru?
Istina boli?
Nema veze. Idemo dalje.

Ukrajinska policija pokrenula je kazneni postupak protiv bivšeg savjetnika Ureda predsjednika Ukrajine, Oleksija Arestoviča.

Euromajdan počeo žderati svoju djecu.
Arestovič nije u Ukrajini... navodno je u Izraelu
Da, bio je u Izraelu i bio je prilično kritičan prema strategiji režima oko našmrkanog... Bilo mu je prigovarano zašto nije na frontu, a on se izmotavao danima u borbenim sektoru, mada ih je trebao samo poslati u qurac razglednicom s mediteranske obale...

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 9 20240832
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5870
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 9 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 13/10/2023, 08:25

Počistio sam neke usere kojima je radi propadanja mozga zabranjeno pisati ovdje (imaju cijeli forum drugdje ne diram),

Svi oni su više puta dobili priliku da pišu pa napišu dva normalna posta a onda psihoporemećaji preuzmu, pa bolje da ne pišu. Imaju ostatak foruma. 

 te osobna vrijeđanja moderatora. Možete i to na ostatku foruma jebe me se ne interesira me blejanje ovaca, samo da nisu u mom dvoru :)

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 9 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 13/10/2023, 10:10

https://t.me/Separ13_13/20396

Ruski telegram kanal govori da su Ukrajinci izbacili Ruse sa toga brda kojeg su Rusi osvojili (a pri tome izgubili ogromnu količinu oklopa kao pola RH vojske vidjeli ste snimke).
Crvenkasti je rekao da su Rusi barem osvojili to brdo i da sada nadziru Advijevku i guess what prema Ruskim izvorima popušili su to uzvišenje. Propala RU kontra spektakularno, u par dana imaju veće gubitke nego što su Ukrajinci imali kroz mjesec dana dole u Zaporozje pravcu (a i Rusi su trpili iste gubitke)

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 9 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 13/10/2023, 11:11

Ruski volonteri po telegramu traže da se skupljaju donacije zbog propalog napada na Advijevku da su bolnice u Donbasu natrpane ranjenima, da im fali vreća za mrtve i krvi treba donirati. 
Koji jebeni horor.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 9 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 13/10/2023, 11:50

https://twitter.com/JayinKyiv/status/1712736858973642756?t=Rsve3_JFo_Ezb9ysSm73vA&s=19

Potvrda ovog što yoda piše

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 9 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19763
2017-12-31


Piglet likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 9 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 9 of 50 Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 29 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum