ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 10 of 50 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 30 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 13/10/2023, 11:50

https://twitter.com/JayinKyiv/status/1712736858973642756?t=Rsve3_JFo_Ezb9ysSm73vA&s=19

Potvrda ovog što yoda piše

Šandor Winnetou

Posts : 19763
2017-12-31


Piglet likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 13/10/2023, 13:37


Horori rata. Ovo su neke ogromne mine. Moguće čak i kazetno oružje, jer sam vidio da Ukr rastavljaju kazetne granate da izvuku takvo streljivo

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 13/10/2023, 14:52

Ukupno je Rusija izgubila 70 oklopnih vozila u bitci, dok je Ukrajina izgubila njih 15.
https://www.geopolitika.news/vijesti/forbes-ruska-vojska-izgubila-34-tenka-u-pokusaju-da-zauzme-avdijevku/

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 20240832
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5870
2023-08-31


Piglet likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 13/10/2023, 15:17

Ovo citiraju Juliana Ropckea. Vjerujem da će Ruski gubici biti još i veći kada se zbroje sve slike i šeta.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 13/10/2023, 15:22



još malo horora sa advijevke. ruski bmp se okretao , i pregazio ruskog vojnika, pretvorio ga u palačinku i onda usput uništen pogotkom iz zraka. 

s obzirom na način pogotka ovo je ili Britanski Nlaw, on ima top-bottom attack mode,  ili možda Njemačka 155mm smart granata, (pametna granata) koja se aktivira iznad bojnog polja, spušta minu padobranom i skenira područje traži metu i napadne je iz zraka... ili šta ja znam.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 13/10/2023, 15:31

Ruska oklopna vozila, a vjerojatno i tenkovi prelaze na kvantitetu. U ww2 njemačka je imala odlično oružje, ali su ga zato manje štancali za razliku od drugih koji su imali nešto manje kvalitete, ali su ga više proizvodili.
Topnička granata kod Ruske strane je skoro deset puta jeftinija u proizvodnji zbog manjka sigurnosnih protokola...

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 20240832
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5870
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 13/10/2023, 15:47

nema šanse da je granata 10x jeftinija, nije to neka kompleksna proizvodnja. može biti 2-3x jeftinija najviše radi plaće. 
istina jest da se Ruska industrija dobro prilagodila , pa čak i bolje nego zapadne industrije (izuzev industrije streljiva i granata tu zapad stvarno radi velike napore, dapače da nije sjeverne koreje i kine, Ukrajina trenutno ispaljuje više granata nego Rusija). 

međutim kvantiteta/kvaliteta oružja je jedan alat, rusi imaju i kvantitetu tehnike, a bogami i kvalitetu ja uvijek tvrdim da rusko oružje nije u prosjeku ništa lošije od zapadnog. neki sustavi su lošiji, tipa artiljerija, neki su bolji (tipa dron kamikaza lancet zapad još nema takvo oružje )  međutim kao što vidiš , ruska organizacija napada je katastrofalno loša. pazi ekipa će samoubiti jednu cijelu brigadu u Advijevci a izgleda da osim par polja nisu ništa osvojili(moram provjeriti šta je sa tim brdom/deponijem zadnji ruski komentar je da su ga ukrajinci vratili u svoje ruke).  

mislim nije lako i nastupati vs protivnika koji ima - minska polja, mogućnosti da dostavlja mine artiljeriom, protu tenkovske rakete koji uništavaju ruski oklop na nekoliko km udaljenosti ,  dronove izviđačke pun kurac u zraku, te zapadnu artiljeriju koja osim što može ispaljivati od 155mm glupih granata do 155mm pametnih granata, još te prži kazetnim streljivom. e i roj dronova kamikaza. i još vojsku koja je iskusna i bolje obučena i bolje motivirana. i dobro naoružana.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Piglet and Šandor Winnetou like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Piglet 13/10/2023, 16:30

Oholo Mudovski wrote:Topnička granata kod Ruske strane je skoro deset puta jeftinija u proizvodnji zbog manjka sigurnosnih protokola...
Već par puta si to ponovio, ima li neki konkretni izvor, link za to?
Piglet
Piglet

Posts : 1438
2016-02-24


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 13/10/2023, 18:29

Piglet wrote:
Oholo Mudovski wrote:Topnička granata kod Ruske strane je skoro deset puta jeftinija u proizvodnji zbog manjka sigurnosnih protokola...
Već par puta si to ponovio, ima li neki konkretni izvor, link za to?
Znam da cnn nije neki izvor, ali prenjeli su izjavu jednog ministra EU

"Despite international sanctions and the mounting cost of the war, Russia is still producing artillery ammunition at a rate seven times cheaper and eight times faster than the West, according to the Estonian defense ministry."
https://www.google.com/amp/s/amp.cnn.com/cnn/2023/09/17/europe/ukraine-shell-supplies-intl/index.html

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 20240832
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5870
2023-08-31


Piglet likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 13/10/2023, 22:31

https://t.me/russkiysoldatYurich/4

Ukratko ovaj Rus poziva followere svoga kanala da nađu doktore da svi uzmu dva tjedna godišnjeg i da dođu u Donbas da zbog napada na Advijevku da ima pun kurac iskasapljenih vojnika da Ruska vojska i Donbas nemaju doktora da ih sve skrpaju da uzmu godišnje odmore i dođu spašavati Ruse koji su nastradali u napadu

Eto vam link od Rusa i čitajte

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 13/10/2023, 22:37

di je gnječ?

kada sam mu tvrdio da će dronovi biti prevaga.

ili se srami pa piše iza nekog od ovih novih...

kao i svetoje.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 13/10/2023, 22:48

AssadNaPodmornici wrote:nema šanse da je granata 10x jeftinija, nije to neka kompleksna proizvodnja. može biti 2-3x jeftinija najviše radi plaće. 
I đubriva.

A đubrivo se dobiva od plina.

Opet mi brišeš postove al nek ti bude. Nije to horor znaš nego milina za moje uši kad napadač dobija po pički. To je božanska pravda.

Umjetno gnjojivo, fosfor i tako to ti utječe na cijenu granata jer se od toga dobija barut.


Last edited by RayMabus on 13/10/2023, 22:50; edited 1 time in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 181786
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by T. 13/10/2023, 22:49

je*eni kaže rumunji otkazali obraćanje ušmrkanog prljavog komedijaša u svom parlamentu... :^0

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 60810
T.
T.

Posts : 17402
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 14/10/2023, 00:18

još malo adijevke. dva ruska bmpa uništena jedan kraj drugoga. jedan je nagazio na minu, a drugi je uništen nečim iz grmlja, vjerojatno neki rpg, dakle zasjeda.






evo pro-ruski(ali objektivan)  sirijac SuryakMaps koji radi objektivne mape.


Rusi su izgubili ono brdo koje je crvenkasti spominja. Jutros sam stavio izjavu sa Ruskog telegram kanala, i sada je SuryakMaps(pro-Ruski maper -objektivan) brdo stavio u "sivu zonu". 

Sve skupa snimke Ruskih gubitaka se gomilaju, Rusi po telegramu govore da nemaju dovoljno kirurga da operiraju sve ranjenike, a drugi telegram kanali zovu na donaciju krvi, i pazi ovo - crnih vreća za poginule. 

naravno i UKR kanali javljaju o teškim borbama, da su Rusi tukli noć-dan aviobombama, ali da su izdržali uz gubitke. Snimke UKR gubitaka(na ovom djelu fronte) je puno puno manje, što ne znači da ih nema, ali očito je jasno tko je masovno popušio ovu bitku. 
Ovo su rezerve koje su Rusi vjerojatno štedili cijelo ljeto...

naravno s obzirom na zasićenje rata na zapadu, i činjenicu da Zapad se nije pretrga sa pomoći Ukrajini.. zapadu se istina mobilizira kod proizvodnje granata, zaista proizvodnja granata se značajno povećava od Lisabona do Zagreba, ali proizvodnja oklopa kaska, novih tenkova nema puno,  fali PZO raketa i sustava, kao što Ukrajinci iako imaju više dronova nego Rusi, nemaju toliko više koliko bi Ukrajincima trebalo da totalno okrenu stvari.

Ostaje nada da će Rusi raditi više ovakvih samoubilačkih napada kao ovaj ili onaj na Ugljedar, ali mislim da neće.. Skužit će da ne mogu osvojiti više od par polja i pola sela za cijenu od totalno uništene brigade sa puno manjim gubicima kod protivnika i branit će se.. 

a to mogu neograničeno

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 14/10/2023, 05:06

https://twitter.com/JayinKyiv/status/1712761390186852546?t=kMZvvCTk_cy3iO-gq6Yfmg&s=19
Gine nacistička stoka ko luda, rusofilna smeća na aparatima

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19763
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 14/10/2023, 08:26

T. wrote:je*eni kaže rumunji otkazali obraćanje ušmrkanog prljavog komedijaša u svom parlamentu... :^0
Vjerojatno će neki drugi pripadnik tog naroda imati obraćanje oko stanja u Palestini...

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 20240832
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5870
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 14/10/2023, 08:29

AssadNaPodmornici wrote:još malo adijevke. 
Realno, dvi godine se skoro ništa nije pomaklo... 
Očekivati da će biti osvojeno bez gubitaka i u jurišu je naivno.
A da će ih biti, biti će

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 20240832
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5870
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 14/10/2023, 10:08

Evo šta pišu Rusi:

Armiranobetonske tvrđave Avdeevka.

Neki ljudi ne razumiju jasno što je utvrđeno područje Avdeevsky, u najboljem slučaju zamišljanje snimaka urbanih bitaka, a to je pogrešno, mi to ispravljamo.

Neprijatelj je ovu utvrdu gradio bez prestanka 9 godina, svi važni strateški položaji su izliveni u armirani beton, a čitava mreža utvrda ukopana je u zemlju, značajan dio njih objedinjen je prolazima, rovovima, postoje podzemni tuneli. , omogućuju vam da preživite čak i teško granatiranje, vidljivi nadzemni dijelovi zemunica zavarene su protukumulativnim rešetkama za zaštitu od protutenkovskih projektila.

Cijeli perimetar pokriven je CCTV kamerama i senzorima pokreta.

To sad hakiraju naši vojnici, takvu zadaću u suvremenom svijetu još nitko nije izvršio, a na cijeloj fronti nema utvrđenijeg mjesta.

---------------------------------------
https://t.me/c/1567469683/1591141
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29495
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 14/10/2023, 11:37

I onda idu glavom kroz zid na takvu utvrdu. I čude se gubicima i što fali doktora za amputacije i vađenje gelera iz unutarnjih organa i crnih veća za mrtve. zanimljivo nitko na RU kanalima se ne buni na uopće debilni smisao samog rata kamo li takvih napada, nego idu u smrt za Putina i mole doktore iz Rusije da uzimaju godišnje da im mogu doći pilati noge i ruke u Donbasu .. iden obić telegram i twiter da vidim ima li šta nova

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 14/10/2023, 12:11



Dakle, definitivno je. Rusi ne žele buduću ukrajinsko-rusku granicu na administrativnoj liniji između Luganske Oblasti i Kharkivske Oblasti, nego da to bude Oskil rijeka, što i ima smisla. A i u vojnom smislu je Rusima bitno počistiti taj pojas skroz dole do Lymana, jer će tako lakše moći ići dalje na zauzimanje ostatka Donbassa. Prethodni planovi dok su kontrolirali Izyum se izjalovio, sad se ide na novo.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10355
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 14/10/2023, 15:33



Ukraina na fronti od nedavno ispaljuje više granata nego Rusija. Osim toga Ukr artiljerija je preciznija, većeg dometa i više dronova ima na raspolaganju. 
Međutim da ne bude sve tako super za Ukr 
1)rusi trenutno uvoze gomilu granata iz sjeverne koreje vjerojatno će to opet poremetiti odnose 
2)rusku artiljeriju su sada zamjenili dronovi lancet i avijacija 

I jedna korisna stvar za Ukr 
1)u ovo se ne računaju Himars sustavi koji realno nanose ogromne gubitke Rusima a Ameri imaju solidnu proizvodnju tih raketa 
2)Ukrainci koriste kazetno streljivo masovno, recimo pogotovo u obrani Advijevke Ruske kolone tehnike i pješadije su građane kazetnim granatama

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Piglet, Eroo and Šandor Winnetou like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 10 of 50 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 30 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum