ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 8 of 50 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 29 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 8 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 6/10/2023, 15:03

Potencijal Rusa da sad kad se napadaju kiše i stvori blato a sami su minirali zonu proboja tj tu ničiju zemlju itd da ostvare ikakav napredak na bojnom polju dakle preko takve i te iste zone, je isti kao i kod Ukrajinaca: slab i nikakav.

Mala napomena: Šta i jedni i drugi više miniraju zonu između njih te se još dodatno ukopavaju to je objema stranama teže izvršiti proboj linija ove druge strane.

RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 8 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 6/10/2023, 16:48

AssadNaPodmornici wrote:

loše za Ukrajinice Rusi im pogodili nekoliko desetaka vojnika balističkom raketom. ima sigurno 20ak mrtvih 

gotovo na isti način Ukrajinci sa HIMARSom poškropili Ruse na treningu. 


sličan broj mrtvih i šteta

pogledajte drugu eksploziju i pogledajte jezero koliko daleko su išli geleri.. dakle trebaš imati lude sreće da te u krugu od 50metara ostavi na životu , neosakaćenog..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21770
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 8 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by michaellcmacha 6/10/2023, 19:43

Putinove izjave pokazuju o kakvoj pizdi od državnika se radi. Pokušao sam kroz kontekst povijesti i velikih sukoba pronaći sličnu pizdu, ali džaba nitko ni približno klošar kao ovaj mali pizdić...
Na početku ove psihopatološke tiranije i terora u okviru agresivnog rata pizdić se bahatio i grozio svima na zapadu da im ne bi slučajno palo na pamet da pokušaju vojno pomoći ukrajini, kako bi rusofašistička pljačkaška klatež uz minimalni vojni napor postigla ciljeve. Kako agresija traje, ali i obrana uz veliku pomoć onih koji se očito nisu uplašili pizdića, isti u nemoći nalaže spomenutoj klateži da čine ratne zločine nad civilnim ukrajinskim stanovništvom i da sije teror po ukrajinskim naseljima. U zadnjoj izjavi detektira zapadni kolonijalizam i pokušaj nametanja svojih zapadnih pravila na svjetskoj razini kao i odgovornost zapada za tzv rat u ukrajini ali gle čuda ne pada mu na pamet da da bilo kakvu naznaku da će poduzeti mjere uključujući i vojne da ono što tvrdi suzbije ili neutralizira što bi bilo za očekivati od najveće nuklearne sile koja usput ima najbolje tenkove, zrakoplove rakete kratkog, srednjeg i dugog dometa kao i nepropusnu protuzračnu obranu. Zapad bi u najkraćem roku trebao rusofašističkom otpadu nametnuti uvjete mira ili ukoliko se klošar ogluši Ukrajinu opskrbiti svim raspoloživim sredstvima kako bi ista rusiji mogla odgovoriti istom mjerom po dubini ruskig teritorija u smislu vatrene moći...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 8 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 6/10/2023, 20:09

Nisu ni avione pripremili. Treba obuka itd a to opet ne mogu sad u ovih pola godine.

Čitam nešto Šveđani bi im dali Gripene al žele da Mađarska i Turska konačno odobre da ih se primi u NATO tako da budu sigurniji u slučaju da im to dadnu a ja mislim da bi mogli jer Gripen je dosta dobar u nekim stvarima baš za ovo ukrajinsko bojište.

Švedska traži članstvo u NATO-u u zamjenu za isporuku aviona Ukrajini
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 8 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 6/10/2023, 20:36

Neki izvori pišu da je vjerojatno oboren lovac Su-35. Pilot je preživio.



RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 8 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 8/10/2023, 17:56

još jedan propali Ruski napad kod Luganjska. 
T-90M snimljen kako raznesen u djeliću sekunde. 
Ekipa je pauzirala sliku, i vjerojatno je uništen nekim projektilom, vjerojatno pogotkom drugog tenka ili čak ATGM u bok T-90M gdje je slabo oklopljen i točno u dio gdje je municija. 
od T-90M i posade nije ostalo ništa, najbrža smrt ikada.. 

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21770
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 8 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 9/10/2023, 08:29

prženje RU artiljerije . gadni pogoci i gubici. 
ovaj prvi komad artiljerije sa kamionom je bio ovdje. 
ovo ostalo mi sve izgledjau kao novi pogoci.
ovaj drugi je posebno gadan jer se vidi hrpa vojnika koja je išla doniti streljivo

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21770
2018-06-14


Piglet and Šandor Winnetou like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 8 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 10/10/2023, 10:25



Rusi nastavljaju sa propalim napadima. Inače kako sam rekao po 100% , Rusi nije da samo "pasivno čekaju" Ukrajince , nego aktivno napadaju. Većina njih napada završava ovako.. vjerujte da ima još hrpa videa propalih Ruskih(ali i UKR) napada

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21770
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 8 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 10/10/2023, 12:21

Ryber tvrdi da je linija sjeverno od Avdivke probijena.


_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10354
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 8 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 10/10/2023, 13:11

Ako se bude odlučivalo kamo poslati streljivo, Kirbi na TV uživo zaplakao nad par stotina mrtvih pripadnika nebeskog naroda, a par desetaka tisuća Ukrajinskih civila nisu izvukli ni suzu...

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 8 20240816
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5745
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 8 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 10/10/2023, 18:42

https://t.me/ukwarzone/17762

Ludi Rusi jurišaju na Advijevku. Ima sve više snimki gubitaka koje izlaze. Ukratko možda su negdje pomakli liniju par stotina metara ali izgleda da sve više snimki gubitaka ima tako da pitanje je što će zadržati od toga
 
Još malo pijanih Rusa 
https://twitter.com/NOELreports/status/1711694805934215530?s=19

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21770
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 8 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 10/10/2023, 22:06

... kako nešto objasniti islamistu koji se došao boriti za židova u Ukrajinu... 

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 8 20240816
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5745
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 8 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 10/10/2023, 23:01

Ukrajinski zrakoplov za blisku zračnu potporu Su-25 uništen je ruskim streljivom Lancet koje je lebdjelo na aerodromu Kryvyi Rih.

Ovo je drugi zrakoplov za koji se zna da je ovaj aerodrom gađan ruskim lebdećim streljivom.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 8 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 11/10/2023, 08:06

Čini mi se da je RU pokušaj napada na Advijevku propao sa velikim gubicima. Par stotina metara prostora su platili skupo, uništen oklop i pješadija. Mine, dronovi, artiljerija, protu tenkovski sustavi te Ruska očajna taktika napada,

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21770
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 8 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 11/10/2023, 10:26

AssadNaPodmornici wrote:Čini mi se da je RU pokušaj napada na Advijevku propao sa velikim gubicima. Par stotina metara prostora su platili skupo, uništen oklop i pješadija. Mine, dronovi, artiljerija, protu tenkovski sustavi te Ruska očajna taktika napada,
Je vidili smo, privrnio se tenk dok je prelazio improvizirani most...

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 8 20240816
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5745
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 8 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 11/10/2023, 10:31

Oholo Mudovski wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Čini mi se da je RU pokušaj napada na Advijevku propao sa velikim gubicima. Par stotina metara prostora su platili skupo, uništen oklop i pješadija. Mine, dronovi, artiljerija, protu tenkovski sustavi te Ruska očajna taktika napada,
Je vidili smo, privrnio se tenk dok je prelazio improvizirani most...





_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21770
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 8 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 11/10/2023, 10:41

Ako se pogleda stanje na ravnoj zemlji ukratko se može opisati kao horizontalna eskalacija. 
Osim Ukrajine i Izraela, ima još žarišta koja tinjaju i mogu se u svakom času aktivirati.

I više se ne radi samo o tome ima li municije za sve ratove, nego može li se to financijski pratiti.
Velika Britanija je napustila Indiju kada više nije mogla servisirati svoj dug, a omjer britanskog duga i bdp-a je tada bio 240%...


Najbolje rješenje za SAD je da izazove rat na ostatku planeta i prodaje svoje oružje zaraćenim stranama kao najbrži način da se reindustrijaliziraju i uživaju u lovirikama par desetljeća zbog uništenih industrija ostatka planeta... 
Ukratko da se ponovi ww2 u kojemu je Amerika imala daleko manje žrtava nego od cjepiva protiv korone...
Problem koji se pritom javlja je što su neki protivnici naoružani nuklearnim oružjem i pritom bolje stoje kada je nuklearni odgovor ili napad u pitanju i što je teže manipulirati masama zbog interneta...
Da sam ovako nešto pisao 1940 s istog mjesta, pokucali bi mi službeni organi reda i strpali me u buksu...

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 8 20240816
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5745
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 8 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 11/10/2023, 10:44

Širiš priču.
rat u Ukrajini je pokrenula Rusija brutalnom invazijom. Svi zapadni političari su uoči toga dolazili i molili Putina u Moskvu da ne pokreće napad.
rat Hamas-vs-Izrael je pokrenuo Hamas i Iran , aj slažem se da je stvar kompleksnija , ali u oba slučaja nema Amera . 

Pa danas Iran učestvuje u puno više ratova nego USA

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21770
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 8 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 11/10/2023, 11:05

Idem od kraja
Kaže se po ukrajin... ovaj hrvatski sudjeluje, a ne učestvuje... to da Iran sudjeluje u više ratova dok neoconsi pokušavaju napraviti državni udar u toj zemlji na sve moguće načine je u najmanju ruku neozbiljno...
Što se tiče rata u Ukrajini isti se vodi zbog vojnog saveza koji se premješta na istok, a ne vojnog saveza koji se premještao na zapad. Kao prilog mogu ti staviti ponovo ako hoćeš i samu izjavu tajnika NATO-A u koja potkrjepljuje ovo što sam rekao, a imaš i wikiliksov dokument  od prije 15 godina u kojemu današnji direktor ciae kaže da Rusija neće nikada tolerirati Ukrajinu i Gruziju u NATO... 
Odnosno Rusi rade Ukrajini sve ono što bi Kenedi napravio Kubi da se Rusi od tamo nisu povukli. A u sukobu velikih sila prednost ima ona koja je u svom dvorištu, osobito ako je projekcija atlantske moći narušena oružjem koje; Rusija nema, ima i Amerika, dobro ima samo Rusija ali ne valja, valja ali smo sve oborili,... nastavlja se...
Neoconsi znaju da je Ukrajina popušila, a nećemo ih kriviti jer oni rade u najboljem interesu- svom. Evropu i mene tko jebe... za vas slava Ukrajini mi nije žao  cheers

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 8 20240816
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5745
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 8 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 11/10/2023, 11:11

Tema je rat u Ukrajini, neću širiti priču.
Ukrajina teoretski nije mogla ući u NATO prije rata
1)NATO ne prima države koje su u polu-ratu tipa nemaju kompaktni teritorij
2)tada 2022 pola država NATOa ih ne bi primilo sve da hoće

Rusija je napala Ukrajinu, radi klasičnog osvajanja teritorija, resursa, gradova, itd. One priče "demiltarizacija", "denacifikacija" su sve priče za malu dicu. 

E da, Rusija je navodno napala radi NATOa i "Krima" pa evo Ukrajina nije u NATO i zbog rat je pretrpjela takva razaranja u Sevastapolju da mora bježati od tamo , dakle miču flotu iz Sevastapolja. Šta će tek biti kada dođu F-16ke koji će značajno povećati mogućnost ispaljivanja raznih krstarećih raketa par stotina km dometa.. biti će veselo.  

E da Finska sa kojom djeli 1000km granicu je ušla u NATO, kao i Švedska , tako da su popušili i Baltik. I gle čuda nisu napali ove dvije zemlje(realno da napadnu Finsku,  Finska vojska bi im sama došla do St.Petersburga u tjedan dana i stavila grad pod ospadu kao Izrael pojas Gaze)

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21770
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 8 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 11/10/2023, 11:58



Inače zanimljiv događaj. (geolociran jugozapadno od tokmaka imate kordinate i možete sami otić na google maps i provjeriti) . 

Rusi se na livadi  spremali poslati dron na Ukrajince, ovako nisam toliko stručnjak, ali vjeorjatno neki izviđački dron po izgledu. srednje veličine dakle ima dobar domet. 

i dron nije niti lansiran, a doletila je od HIMARSa raketa drito u glavu.. 

ode posada, kombi(koji je sigurno imao opremu) i dron. 
iskreno ovo je bitnije Ukrajincima uništiti nego tenk pa rekao bih i više tenkova..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21770
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 8 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 8 of 50 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 29 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum