ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 45 of 50 Previous  1 ... 24 ... 44, 45, 46 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 22/8/2023, 21:35

Naravno sve skupa ima gadnih gubitaka na obe strane sačekati ću neki izvještaj

AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 23/8/2023, 03:18

RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 23/8/2023, 11:51

Vidio sam taj video. Rusi su u početku rata imali malo tih tulipana. Pa kada sam vidio nekoliko uništenih, mislio sam da je brzo kraj njihov. 
Međutim debilni SSSR je proizveo čak 500 komada tih sustava koji su trunili po sibiru na skladištima.
Međutim stotine njih se daju popraviti i ubaciti u pogon. Jebiga. Rusija (ali i core Ukr vojska) se temelje na Sovjetskim skladištima.



Ukr kažu da su napravili svoju verziju lancet drona. Vjerojatno su reverse ing Ruski dron kamikazu koji nažalost nanosi najveće gubitke u Ukr tehnici od 2023, uništio je stotine komada i to najviše zapadnih sustava. Vjerojatno daleko najbolji takav sustav na svijetu.
Ali Ukr radi kopiju, naravno vjerujem da će zapad pomoći u masovnoj prizovdnji

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 23/8/2023, 12:30



Opa izgleda da je uništen navodno S400 sustav. Ne vidi se iskreno iz snimke jel s300/400 i koliko je lansera uništeno i što još. Možda je samo jedan lanser pa baterija sve jedno komunicira i radi bez jednog lansera.
Ali je fora kako Ukr dron uđe tako duboko u Krim i snimka. Vjerujem da će ekipa točno geolocirati ovu snimku u komentarima tako da svatko će moći na google maps provjeriti lokaciju.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 23/8/2023, 14:36

Još dobrih vijesti. 
Ukr tvrdi da na krimu pogodili sustav bastion - on inače služi da krstarecim raketama gađa brodove na stotine km dometa te iste rakete su ispaljivane na ciljeve u Ukr.
Nema vizualne ili neke druge potvrde za ovo. 

However izgleda da su Rusi izgubili jedan helikopter tako da je pilot namjerno odletio u Ukr teritorij u dogovoru sa ukraincima 

Rusi su na telegramu tvrdili da im je helikopter izgubljen zbog sjebane navigacije ali izgleda da se as namjerno predao. 
Navodno nisu svi unutar helikoptera znali što se događa i navodno su neki ubijeni u međusobnom obračunu 
Detalji će doći 


Inače davno je Ukr obećala tko preda helikopter i avion dobije odmah Ukr državljanstvo i masne pare

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 23/8/2023, 16:16

AssadNaPodmornici wrote:Još dobrih vijesti. 
Ukr tvrdi da na krimu pogodili sustav bastion - on inače služi da krstarecim raketama gađa brodove na stotine km dometa te iste rakete su ispaljivane na ciljeve u Ukr.
Nema vizualne ili neke druge potvrde za ovo. 

However izgleda da su Rusi izgubili jedan helikopter tako da je pilot namjerno odletio u Ukr teritorij u dogovoru sa ukraincima 

Rusi su na telegramu tvrdili da im je helikopter izgubljen zbog sjebane navigacije ali izgleda da se as namjerno predao. 
Navodno nisu svi unutar helikoptera znali što se događa i navodno su neki ubijeni u međusobnom obračunu 
Detalji će doći 


Inače davno je Ukr obećala tko preda helikopter i avion dobije odmah Ukr državljanstvo i masne pare
Transportni helić, takve smo i mi donirali ukrajini, može brzo prebaciti dosta vojske na potrebito područje.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19770
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 23/8/2023, 17:06

Lijepo je kad se predaju i ponesu tehniku sa sobom.
Obavještajci su namamili ruski helikopter Mi-8 s pilotom u Ukrajinu.

Bila je to specijalna operacija Glavne obavještajne uprave Ministarstva obrane Ukrajine, koja je trajala više od 6 mjeseci.

Uz pilota, u avionu su bila i dva člana posade koji nisu znali kamo helikopter zapravo ide.
Posada je izvršila let između dvije zračne baze i prevezla dijelove lovaca Su-27, Su-30 cm.

Pilot je ostao u Ukrajini, njegova obitelj je rano odvedena u Ukrajinu. Sada su pilot i njegova obitelj u Ukrajini. Mi-8 je ostao u Ukrajini, kao i dijelovi za lovce.
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 F4NvXpZXwAAtSxt?format=jpg&name=small
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by debotoijusto 23/8/2023, 18:07

Dok Putinov režim koristi sve veće razine potrošnje za održavanje rata, sve je teže upravljati tečajem rublje.

Ruski rubalj je oslabio zbog sankcija koje su uveli Europska unija, Sjedinjene Američke Države i ostali zapadni saveznici kao odgovor na Putinovu invaziju na Ukrajinu u veljači 2022. godine. Rusija je izbačena iz globalnog bankarskog sustava SWIFT, dok su zapadne zemlje blokirale Rusiji pristup nekim njenim stranim rezervama.


Europa je također zamrznula kupovinu ruske nafte i plina, a u prosincu 2022. godine, G7 se složila o postavljanju cijene za rusku sirovu naftu i rafinirane naftne proizvode, što je dodatno opteretilo rubalj.

Ovaj je tjedan objavljeno kako je Europska unija popunila svoja skladišta plina čak tri mjeseca prije planiranog roka, a gubitak europskih kupaca veliki je udarac za Kremlj. Rusko Ministarstvo financija priopćilo je kako su prihodi od izvoza energije pali za 41 posto u prvih sedam mjeseci ove godine. U međuvremenu je rubalj pao na najnižu razinu u zadnjih 16 mjeseci.




https://slobodnadalmacija.hr/vijesti/svijet/vladimir-putin-je-pod-velikim-pritiskom-da-proglasi-opcu-mobilizaciju-no-on-odugovlaci-a-jasno-je-i-zasto-1316836?utm_source=Linker.hr&utm_medium=widget&utm_campaign=razmjena%2bprometa
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31224
2014-04-12


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 23/8/2023, 19:08

Ubiše Prigožina.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10355
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by debotoijusto 23/8/2023, 19:10

AlfaOmega wrote:Ubiše Prigožina.


#BREAKING: Prigozhin's business jet has crashed in Russia's Tver region. All 7 on board have died. Unclear if Prigozhin was onboard



https://twitter.com/Faytuks/status/1694392810768642445



ako istina biljezim jedno lijepo
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31224
2014-04-12


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 23/8/2023, 19:15

AlfaOmega wrote:Ubiše Prigožina.
Možda je iscenirao svoju smrt. Tko to zna šta je tu točno. Sve spaljeno nakon pada tog aviona.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 23/8/2023, 19:25

ovi rusi po rangu padaju.
niže rangirani se popiknu na sapun
srednje rangirani kroz prozor
više rangirani popikne im se avion

putin će u podzemnoj najebat od korone.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 23/8/2023, 21:50

veber wrote:ovi rusi po rangu padaju.
niže rangirani se popiknu na sapun
srednje rangirani kroz prozor
više rangirani popikne im se avion

putin će u podzemnoj najebat od korone.
:tu

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19770
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 23/8/2023, 21:52

Klicheivka

From 3 Russian tank 3 BMP only one is survived and escaped

https://t.me/slavaukrini/7236

Brutala, toliko smrti orka u svega 10tak minuta  :tu :tu :tu

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19770
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 23/8/2023, 22:19

Idemo dalje

https://zamaaero.com/23/08/2023/novosti-iz-svijeta/sita-napusta-rusiju/

Pozitivno za ruse je da će se sad otvoriti radna mjesta osmatrača i sličnih djelatnosti iz ww2 no negativna je što više nitko neće htjeti slijetati u ruZiju.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19770
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 24/8/2023, 09:21

inače nije poginuo samo Prigožin nego cijeli vrh. I onaj simpatični zamjenik Prigožina onaj Rus sa SS tetovažama koji je i dao ime Wagner(inače nazisti su obožavali Wagner haha a osnivač je pun SS tetovaža). Čak i fizički izgleda kao Švabo. Utkin se preziva mislim. 
ironija je svi su oni bili the best friendovi sa Putinom. 
Putin(iako prije Gerasimov i Šojgou) su baš čekali priliku da cijelo vodstvo bude u jednom avionu. Vjerojatno su puštali do sada Prigožinu i ostalima da se slobodno kreću. Ovi su stekli lažnu iluziju o sigurnosti, i onda su se opustili, skupili su se svi zajedno u avion i adio. 

General Armagedon -Surovikin je službeno smijenjen, od kada je počela pobuna 2 mjeseca ga nigdje nije bilo. Vjerojatno ga je FSB dobro "ispitao" u nekom podrumu, pa su ga držali u kućnom pritvoru izoliranog, i smjenili ga sada. Moguće da je lik propjeva sve u zamjenu da ga puste da živi u penziji mirno(ne bi me čudilo da i on klizne kroz prozor i to kada završi rat ako Putin i njegova struja budu na vlasti). 

Igor Girkin Strelkov je uhićen , njega sam ovdje citirao više puta i umire u zatvoru trenutno.

Inače poznato je da su svi ovi bili kritičari ne toliko Putina nego neposobnih sa kojima se ovaj okružio. I zahtjevali su od Putina da ih smjeni. 
Međutim ništa od toga Šojgou/Gerasimov ne popuštaju niti milimetra nego još likvidiraju konkurenciju. Tko zna kakve su čistke bile u FSBu cijelo vrijeme

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


RayMabus likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 24/8/2023, 19:14

Realno, bilo je ili Putin ili Prigožin. Posli marša na Moskvu, samo je naivac moga pretpostaviti da će ga ovaj stvarno ostaviti u životu. 
Kak god, tu se stavlja točka na i cijele ove sage.

Idemo malo da vidimo što se zbivalo na frontu:

-U smjeru Zaporožja, situacija u području Robotynea općenito se stabilizirala. Ruske jedinice uspjele su vratiti niz prethodno izgubljenih položaja. Sada je topništvo vrlo aktivno s obje strane. S terena se javlja da su Ukri pretrpili snažne gubitke. Na ostalim sektorima bojišnice u regiji Zaporožje stanje je mirno. Vode se pozicione borbe.
-Na pravcu Južno-Donjecka snage Ukrajine formirale su kontigent za napad u pravcu Staromlinovke. Pokušaji napada idu linijom "Sklonište - Zavetnoe Želanje", ali ruske jedinice zasad drže liniju. Također se s terena javlja da su Ukri postali aktivniji u području Vuhledara. Sve upućuje da se priprema napad u smjeru Pavlovke i Nikoljskog.
-Na pravcu Artjomovskog, glavne borbe se odvijaju oko Kleščejevke i Andrejevke. Ukri ovdi ubacuju svježe rezerve u borbu. Ovdje snage Ukrajine čini se imaju jedan zadatak - zauzeti dominantne uzvisine, ali do sada su svi takvi pokušaji bivali odbijeni od strane Oružanih snaga Ruske Federacije.
-U pravcu Lisičanska vode se žestoke borbe kod Belogorovke. Ista je u poluokruženju, a ruske jedinice postupno pojačavaju pritisak na ovom području. Oružane snage Ruske Federacije drže neprijatelja pod stalnim vatrenim nadzorom. Najaktivnije borbe na ovom području sada se vode na području razrušenih objekata Popašnjanskog vodovoda, jugoistočno od sela.
-U pravcu Kupjanska nastavlja se napredovanje Oružanih snaga RF. Svakim danom ruske jedinice zauzimaju sve više uporišta. U isto vrijeme, svi ukrajinski pokušaji protunapada kod Sinkovke i Petropavlovska su zasad neuspješni. Istodobno, rusko topništvo je vrlo aktivno na ovom području.

Ovo je btw. izvještaj od Voenkora Lisitsyna, ruskog izvještavača sa fronte.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10355
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Službenik 26/8/2023, 08:09

https://t.me/DDGeopolitics/78666

_________________
Suspect
Službenik
Službenik

Male
Posts : 2910
2022-02-24

Lokacija: : Služba državne sigurnosti SR Hrvatske

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by debotoijusto 26/8/2023, 12:26

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 24262811
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31224
2014-04-12


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 26/8/2023, 12:27

stvarno ima brutalnih načina da izgubiš život 




uništen francuski cezar. 


ima još snimki gubitaka na obje strane, sačekat ću neku statistiku da vidimo dalje. 

što se tiče UKR proboja, nakon zaista gomile gubitaka osvojili su šugavo selo i prošrili bokove. Govori se da je probijena prva linija da će druga biti lakša . Možda. Ne znamo. Znam da su pišali krv , i da je bila baš tona spaljenih Američkih Bradlija dok nije osvojeno Robotnije. 

Naravno sigurno da Rusi kopaju nove linije. Samo je pitanje imaju li ih želju braniti i koliko imaju resursa. Naravno Rusi imaju dovoljno tenkova i svega toga, samo pitanje je u kakvom je stanju vojska i kakvom logistika koja dostavlja oružje. Ako Rusi budu branili svako iduće selo kao ovo Robotnije, Ukrajinci će na pola puta do Crnog Mora izgoriti sva skladišta NATO oružja. eto. 

Svakakvi komentari idu od toga da su Rusi na "rubu pucanja" do tada se ne isplati tako ginuti za svako selo gdje ćeš ti na svako selo izgubiti pola brigade zapadnog oklopa

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 26/8/2023, 12:33

evo snimka navodno pada S-25. 
Jedna i druga strana tvrdi da su oborili od jedne i druge strane S-25. Oryx ekipa pokušava utvrditi koji kanal je prvi objavio to, Ukrajinski ili Ruski.  Čak i nije bitno.


Izašla konačno nova lista gubitaka za vrijeme kontre- Južni Front Ukrajina
gubici su savršeno izjednačeni ali vrag leži u detaljima. ovako bez da sam pogleda ukrajinci će imati vjerojatno standardno veće gubitke u vozilima a rusi ako bog da u artiljeriji


kasnije bacim analizu a može i netko drugi kome se da tipkati.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 45 of 50 Previous  1 ... 24 ... 44, 45, 46 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum