ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 39 of 50 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40 ... 44 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 24/7/2023, 12:32

debotoijusto wrote:Anton Andrejevič Čerepenikov, 40-godišnji ruski poduzetnik i milijarder, pronađen je mrtav tijekom vikenda. Navodno se predozirao “medicinskim plinom”, piše Times.
Čerepenikov je bio pod američkim sankcijama, a radio je s ruskim vlastima na masovnom nadzoru.

On je drugi poznati biznismen koji je umro taj dan, uz oligarha Igora Kudrjakova (63), koji je pronađen mrtav u svom stanu u Moskvi u petak.




slu-caj-no na-vo-dno  :popcorn
Nego šta nego slučajno, samo su prije svi padali slučajno sa 10-15 kata bolnica, poslovnih zgrada, stanova.. a sada se slučajno predoziraju.

Šandor Winnetou

Posts : 19763
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 24/7/2023, 13:11

Doslovno Ruska elita se međusobno obračunava za vlast u post Putin Rusiji dok sirotinja gine u rovovima. Problem je što se RU vojska dobro drži dapače čak i bolje nego očekivano a ja sam uvik bio oprezan... Još nije narušena kohezija vojske unatoč svim sranjima... Šteta.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 24/7/2023, 17:51


M483 se počeo proizvoditi 70-ih godina, a njegova modernizirana inačica M483A1 ušla je u službu već 1975. Sadrži 88 M42/M46 podstreljiva dvostruke namjene (64 M42 i 24 M46) i maksimalni domet od 17 km. 

M864 počeo se proizvoditi 1987. godine. Zbog prisutnosti plinskog generatora, broj granata je morao biti smanjen na 72 komada (48 M42 i 24 M46), ali zahvaljujući tome, raspon je postao oko 30 km.
Prevedeno: Ovo na slici ima domet 30 km.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181785
2014-04-11


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 25/7/2023, 16:09

Rusi su upravo izgubli prvi K52 ovo ljeto. 
Naravno naglašavam ovo ljeto, točnije od kada je počela kontra prije mjesc i 3 tjedna. Iako UKR država objavljuje "evo danas smo uništili jedan helikopter, pa jučer jedan", i tako svaki dan, realnost je da niti jedan nije bio uništen. 

Ovo je prvi uništen, a kako to znamo? postoje slike uništavanja, i najvažnije od svega postoji potvrda Ruskih telegram kanala gdje su Ruski piloti i oni su tamo "poslali posljedne pozdrave svojim pilotima". 

Inače Ruski K52 rade najveća sranja Ukrajincima nakon mina, jer ima nažalost tona slika.. on sa 5-10km udaljenosti lansira protutenkovski raketu Vihor , i navodi je laserom, tenk ili oklop ga ne vide, i ta raketa uništi sve(uglavnom zapadni oklop sa kojima ukr sada nastupa), osim ako pogodi tenk sa sprijeda.. sve ostalo na bojištu uništava.. Rusi ih koriste u obrani i imaju malo gubitaka(točnije ovo je prvi, sve ostalo su dezinformacije), jer lete nisko iznad zemlje(dakle koriste zakrivljenost zemlje da izbjegnu da ih uhvate radari Patriota ili S-300) a sustavi kratkog dometa - ovi zapadni i svojetski koje UKR ima - uglavnom nemaju domet do njih.  

nadajmo se da će dolaskom F16 aviona ovaj problem se ovako češće rješavati, čitamo sam neke rasprave, uglavnom zapadni avioni bi ih trebali svojim radarom registrirati sa velike udaljenosti i onda im poslati zrak-zrak raketu sa 50km udaljenosti ... (možda su ovako i nastradali od Mig29etki ne znamo)

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 25/7/2023, 16:14

Osim toga na twiteru sam vidio gomilu RU gubitaka.. klasično Ukrajinski HIMARSi, dronovi kamikaze i 155mm artiljerija uništavaju - rusku artiljeriju, PZO sustave, kamione, sredstva za elektronsko ratovanje i ometanje, radare. imate na ovim svim twiter profilima koje sam stavljao videa, a može longi zaljepiti ako mu se da. 

sa druge strane Rusi nanose Ukrajincima gubitke - minama, dronovima kamikazama lancet, FPV dronovima, te ovim K52 helikopterima , i tu i tamo koji krasnopol (ruska verzija excalibura, granata koja ima dodatni raketni motor, a dron je navodi laserom pa može granata iz haubice pogoditi čak i metu koja je u pokretu i ima hrpa takvih videa ne može nitko reći da rusi ne znaju razviti vrhunsko oružje, samo ameri štancaju puno više excalibura nego rusi krasnopola - tu su još njemački/francuski/švedske SMART/Bonus granate -- ove granate se odvoje iznad cilja, padaju padobranom i pazi granata ima projektil sa senzorom koji skenira okoliš i kada prepozna metu zabije se u nju . bolesno. vidio sam snimke kako Njemačke/FR/SWE takve granate uništavaju od tenkova do PZO sustava.. nevjerojatan inžinjering i Amera, i Europljana i Rusa )

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by T. 25/7/2023, 17:05

AssadNaPodmornici wrote:Rusi su upravo izgubli prvi K52 ovo ljeto. 
Naravno naglašavam ovo ljeto, točnije od kada je počela kontra prije mjesc i 3 tjedna. Iako UKR država objavljuje "evo danas smo uništili jedan helikopter, pa jučer jedan", i tako svaki dan, realnost je da niti jedan nije bio uništen. 

Ovo je prvi uništen, a kako to znamo? postoje slike uništavanja, i najvažnije od svega postoji potvrda Ruskih telegram kanala gdje su Ruski piloti i oni su tamo "poslali posljedne pozdrave svojim pilotima". 

Inače Ruski K52 rade najveća sranja Ukrajincima nakon mina, jer ima nažalost tona slika.. on sa 5-10km udaljenosti lansira protutenkovski raketu Vihor , i navodi je laserom, tenk ili oklop ga ne vide, i ta raketa uništi sve(uglavnom zapadni oklop sa kojima ukr sada nastupa), osim ako pogodi tenk sa sprijeda.. sve ostalo na bojištu uništava.. Rusi ih koriste u obrani i imaju malo gubitaka(točnije ovo je prvi, sve ostalo su dezinformacije), jer lete nisko iznad zemlje(dakle koriste zakrivljenost zemlje da izbjegnu da ih uhvate radari Patriota ili S-300) a sustavi kratkog dometa - ovi zapadni i svojetski koje UKR ima - uglavnom nemaju domet do njih.  

nadajmo se da će dolaskom F16 aviona ovaj problem se ovako češće rješavati, čitamo sam neke rasprave, uglavnom zapadni avioni bi ih trebali svojim radarom registrirati sa velike udaljenosti i onda im poslati zrak-zrak raketu sa 50km udaljenosti ... (možda su ovako i nastradali od Mig29etki ne znamo)
aha, a rusi će stat i gledat kako f-16 ruši njihove helikoptere s "čak" 50 km ?
u kakvom paralelnom svemiru vi rusofobi živite to je za ne vjerovati...
f-16 ako uzleti, je uspjeh za zapadnu naci alijansu...
da nije tako, ko da već ne bi bili tamo...

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 60810
T.
T.

Posts : 17402
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 25/7/2023, 17:20

aha sada si i ti postao "woke" kao ovi zapadni liberali pa si pojam "transfobi, homofobi" zamjenio "rusofobi".isto sranje drugo pakovanje 

ja komentiram ovdje rat,  sto put sam naglasio da F16ke će donjeti neke nove mogućnosti ukrajincima i nitko normalan ne tvrdi da par eskadrila će poraziti rusiju. neće. ali donit će mogućnost ukrajincima da efikasnije gađaju Rusku PZo, koriste niz novih projektila i druge stvari. naravno imaju rusi tonu kvalitetnih pzo sustava, imaju svoje lovce koji imaju odlične radare i rakete velikog dometa sve u rangu zapadnih, to sve ostaje. 

naravno da će rusi pokušati uništiti f16ke, ali ukrajinci još uvijek svaki dan koriste i mig29etke, i su25 i su27 i su24(sa ovim lansiraju storm shadow krstareće rakete) i nisu ih rusi suzbili do kraja tako neće niti F16tke do kraja.


rat će po meni odlučiti prije svega količina dronova, preciznih artiljerija i preciznih MRLS sustava i tko ima više toga.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by debotoijusto 25/7/2023, 18:17

AssadNaPodmornici wrote:aha sada si i ti postao "woke" kao ovi zapadni liberali pa si pojam "transfobi, homofobi" zamjenio "rusofobi".isto sranje drugo pakovanje 

ja komentiram ovdje rat,  sto put sam naglasio da F16ke će donjeti neke nove mogućnosti ukrajincima i nitko normalan ne tvrdi da par eskadrila će poraziti rusiju. neće. ali donit će mogućnost ukrajincima da efikasnije gađaju Rusku PZo, koriste niz novih projektila i druge stvari. naravno imaju rusi tonu kvalitetnih pzo sustava, imaju svoje lovce koji imaju odlične radare i rakete velikog dometa sve u rangu zapadnih, to sve ostaje. 

naravno da će rusi pokušati uništiti f16ke, ali ukrajinci još uvijek svaki dan koriste i mig29etke, i su25 i su27 i su24(sa ovim lansiraju storm shadow krstareće rakete) i nisu ih rusi suzbili do kraja tako neće niti F16tke do kraja.


rat će po meni odlučiti prije svega količina dronova, preciznih artiljerija i preciznih MRLS sustava i tko ima više toga.
gadno je zabrazdija s podrskom drugu putinu  :D... no nebitno , mislim da rat nece "dobit" oruzje koje realno podjednako tek nacin koristenja radi neku razliku vec ekonomska moc tj. zapad podigne ulaganja s 0.5 na 1% a rusi su sad na 20%  , odokativno govorim
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31212
2014-04-12


Šandor Winnetou and AssadNaPodmornici like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 25/7/2023, 22:07

debotoijusto wrote:
AssadNaPodmornici wrote:aha sada si i ti postao "woke" kao ovi zapadni liberali pa si pojam "transfobi, homofobi" zamjenio "rusofobi".isto sranje drugo pakovanje 

ja komentiram ovdje rat,  sto put sam naglasio da F16ke će donjeti neke nove mogućnosti ukrajincima i nitko normalan ne tvrdi da par eskadrila će poraziti rusiju. neće. ali donit će mogućnost ukrajincima da efikasnije gađaju Rusku PZo, koriste niz novih projektila i druge stvari. naravno imaju rusi tonu kvalitetnih pzo sustava, imaju svoje lovce koji imaju odlične radare i rakete velikog dometa sve u rangu zapadnih, to sve ostaje. 

naravno da će rusi pokušati uništiti f16ke, ali ukrajinci još uvijek svaki dan koriste i mig29etke, i su25 i su27 i su24(sa ovim lansiraju storm shadow krstareće rakete) i nisu ih rusi suzbili do kraja tako neće niti F16tke do kraja.


rat će po meni odlučiti prije svega količina dronova, preciznih artiljerija i preciznih MRLS sustava i tko ima više toga.
gadno je zabrazdija s podrskom drugu putinu  :D... no nebitno , mislim da rat nece "dobit" oruzje koje realno podjednako tek nacin koristenja radi neku razliku vec ekonomska moc tj. zapad podigne ulaganja s 0.5 na 1% a rusi su sad na 20%  , odokativno govorim
Jedna od pretpostavki koje sam i ja napisao prije dosta vremena mada bi bio daleko sretniji da ih ukri potaracaju na bojnom polju i stjeraju u 16 zvizdi materini odakle je taj ološ nastao i pojavio se u Ukrajini.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19763
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 25/7/2023, 23:13



inače ovdje je RU bloger odlično primjetio stvari koje sam i ja primjetio. 
Rusi uništavaju dobro zapadni oklop ali time se gadno zavaravaju jer u isto vrijeme gube od strane UKR artiljerije gomilu vlastite artiljerije i skupih protuzračnih sustava. Da je zapadni oklop puno lakše zapadu nadoknaditi i poslati Ukrajini nego Rusima nadoknaditi izgubljene SPGove(samohodne haubice) MRLSove(višecijevne raketne bacače) i PZO sustave. 
Da Ukrajinska artiljerija radi genocid nad Ruskom artiljeriom(nije prvi RU bloger koji o tome piše) i da bi to moglo dovesti do urušavanje RU obrane na jesen, pročitajte detalje od Ruskog blogera koga malo zanima rat

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 25/7/2023, 23:36

Zato ti je danas đeneral Šojgu osobno otiša u sjevernu Koreju kod brata Kima jer sjeverna Koreja je poznata po etapama gladi a upravo sad u tijeku je žetva a Rusija je najveći proizvođač žita u svijetu i ne može toliko žita držat u silosima jer nema toliko ipak silosa nego odma mora većina tog žita ić na tržište u prodaju a ovi imaju gomile razno raznog SSSR otpada i sad će trgovat po sistemu žito za to šta imaju u skladištu od SSSR opreme i tako će malo popunit tu rupu tj te gubitke koje im rade anglosasi na bojištu u Ukrajini.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_equipment_of_the_Korean_People%27s_Army_Ground_Force

Jbga snalaze se kako znaju i umiju.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181785
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 26/7/2023, 12:38


Ludi Rusi poslali ovako glup napad na Kliščejevku koju su Ukrainci napokon osvojili jučer /prekjučer.
A ovi ih sačekali sa puškama dok su jadni Rusi panično skakali iz oklopnog vozila. Na kraju je i samo oklopno vozilo pogođeno da rpg om

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 26/7/2023, 13:30

Uljepšalo mi dan kad vidim koliko je ruskog ološa tamo zaginulo cheers

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19763
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 26/7/2023, 18:10

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 F18oHtpWcAQuug-?format=jpg&name=medium

Treba im hitno poslati novu humanitarnu pomoć.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29495
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 26/7/2023, 19:48

Sjeverna Koreja financira svoj nuklearni program prodajom oružja Rusiji, piše Bloomberg.

Prema agenciji, Rusija je zainteresirana za kupnju topničkih granata od 152 mm od DNRK-a, koje su kompatibilne s oružjem iz sovjetske ere.

Ruska vojska troši tisuće takvih granata dnevno na fronti, za što agencija kaže da je dovelo do nestašica, dok Sjeverna Koreja ima milijune u zalihama.

Prema izračunima, kada bi DNRK prodavala granate za 1.000 dolara po komadu, prodaja 250.000 granate bila bi oko 1% njezinog BDP-a. Međutim, zbog velike potražnje, cijene su možda značajno porasle.

Na primjer, granate od 155 mm koje NATO koristi koštaju oko 3000 dolara po komadu.

Bloomberg napominje da taj novac omogućuje sjevernokorejskom vođi Kim Jong-unu da nastavi s izgradnjom nuklearnog arsenala, ignorirajući međunarodne pozive na pregovore o denuklearizaciji.

Dan ranije ruski ministar obrane Šojgu stigao je u Sjevernu Koreju, što je bio prvi takav posjet nakon raspada Sovjetskog Saveza.

https://twitter.com/SpriterTeam/status/1684167337560219649
RayMabus
RayMabus

Posts : 181785
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 26/7/2023, 23:06



Ima snimki gubitaka Ukr napada danas kod Robotnija kako se već zove 

Na ovoj kompilaciji dronovi lancet udaraju po zapadnom oklopu. 
Onaj udar na Leo2 mi se čini kao da je preživio. Kao i udar na sovjetski tenk 
Iden pogledati vijesti ali čini mi se da napad nije bio uspješan baš nešto. Moglo bi biti izgubljeno nekoliko komada oklopa i nešto ljudi

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 27/7/2023, 08:57

-ukrajinske snage uspjele su, nakon dolaska značajnijih pojačanja, uspostaviti crtu obrane ispred pravca Pershotravene-Kopanky-Novoserhiivka, točnije 2 do 2,5 kilometara zapadno od Nadyie. Južno od Nadyie ukrajinske snage povukle su se iz mjesta Novojehorivka i Tverdokhlibove, na brda zapadno od mjesta Tverdokhlibove. Rusko napredovanje je 6 do 8,5 kilometara u dubinu.
-nakon 10 sati bitke kod Rabotina ukrajinske snage su obustavile napad. Napad su predvodile snage 47.mehanizirane brigade OS Ukrajine i 78.samostalne zračno-jurišne pukovnije OS Ukrajine. Ruske snage su masovno koristile topništvo, VLR i borbene helikoptere Ka-52. Ukrajinske snage su izgubile 30-tak oklopnih vozila (među uništenim vozilima su 1 T-72B3 ruski tenk zarobljen od strane ukrajinskih snaga prosle godine, 2 T-72, 3 M2A2ODS).

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10355
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 27/7/2023, 09:32

da 30ak oklopnih vozila da su izgubili sumnjam. pogledati cu slike. vidio sam do sada 6-7

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 27/7/2023, 11:13



bogati nu ovo

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 27/7/2023, 11:37

AssadNaPodmornici wrote:

bogati nu ovo
S ovim je spašeno stvarno puno ukrajinskih života. Želim im što više ovakvih ulova. No ne znam gdje i zašto su barbari dovlačili TOS vjerojatno u obrambene svrhe a to bi značilo da im je negdje kritično kad u sred bijela dana dovlače ovakva oruđa u blizinu prednjih linija.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19763
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 27/7/2023, 14:07

TOS je brutalno oružje , kao i Tulypan i uništavanje istih mora biti najviši prioritet. Brutalan je i Pion zanimljivo mi je vidjeti dosta njih uništenih zadnjih par tjedana. 
Nesjećam se jesam li ikada vidio uništen Ukrajinski PION (najveća samohodna haubica u modernim armijama na svijetu, iz doba SSSRa)

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 39 of 50 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40 ... 44 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum