ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 44 of 50 Previous  1 ... 23 ... 43, 44, 45 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 44 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 17/8/2023, 11:09



uništen jedan K52, potvrđeno. navodno još jedan ali nema za sada ničega niti slike niti ruskih komentara pa za sada je jedan. vidit ćemo da li je još koji. 

inače zašto Ukrajinci koji dva mjeseca su trpili ogromne gubitke od strane Ruskih K52 helikoptera bez da su uništili iti jedan u prvih mjesec ipo -dva odjedanput počeli su obarati Ruske helikoptere(nije puno ali je tu trend) i pun k je manje snimki gdje Ruski K52 uništava Ukr/NATO oklop. 

Razloga je po meni ovaj;

AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Piglet likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 44 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 17/8/2023, 15:08

RayMabus
RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 44 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 17/8/2023, 16:53

Stari video mislm iz Sirije ili tako nešto. 

imaju Ameri takve bombe i Rusi vjerojatno slično. Pretpostavljam da bi bacio takve bombe, moraš avionima baš doći na prvu crtu. a onda te obori gusta Ukrajinska PZO . jedno je bacati protiv Sirijskih pobunjenika koji imaju kalaše a drugo je bacati protivnika koji ima S-300, IRIS-T, Bukove, NASAMS čitavu lepezu kvalitetnih sovjetskih i zapadnih PZO sustava..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 44 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 17/8/2023, 16:58

Navodno 3 uništena Strykera nisam analizirao olupine ima Oryx za to. 

Ovo je kao svježa brigada koja je trebala biti ubačena, naoružani su sa Challenger 2 tenkovima, Strykerima i Njemačkim Marderima. 

Ovo su navodno tri strykera izgorena negdje na prvoj crti kod Robotnija gdje Ukrainci jurišaju preko mjesec dana da osvoje selo i gdje jedna i druga strana trpi gadne gubitke a Rusi se grčevito brane unatoč kazetnoj municiji i NATO oklopu koji ide na njih.. 


_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 44 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 17/8/2023, 18:05

Ovako je danas izgorio oboreni ruski jurišni helikopter Ka-52 "Aligator" u pravcu Zaporožja. Vjerojatno ga je oborio švedski RBS-70 MANPAD.
RBS 70
Domet 9 km
RayMabus
RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 44 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 18/8/2023, 09:28

snimke propalih UKR napada i gubitaka u oklopu

na ovaj link poviše bacite pogled na 3.00 kada je ruski tenk dočekao ukr oklopno vozilo, jadni momci unutra



ovo je drugi propali napad



svi gubici su uredno zabilježeni od online ekipe 


--------

čisto da ekipa ne dobije pregled gledajući neke naše ili  sa druge strane pa dobijete iluziju da samo jedna strane gine.. kao što vidite nije baš tako

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 44 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 18/8/2023, 23:19

izašao članak iz new york timesa koji se temelji na izjavama USA špijuna

Ukrajina 70 000 mrtvih  +120 000 ranjenjih =nešto manje od 200 000 gubitaka
Rusija 120 000 mrtvih + 180 000 ranjenjih = 300 000 gubitaka

omjer 7:12 , otprilike se poklapa što sam pisao o omjerima 1.6 :1 ili 1.5 :1 .. ovdje je i malo više od toga. Ali nije 10:1 kako neki tvrde(sa obje strane). 

ukratko stravične žrtve. pazi radi ludog putina pola milijuna invalida i mrtvih - i rusa i ukrajinaca. kakav luđak. a rat je tek na pola puta sve se čini, da bi moglo biti još toliko. horor.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 44 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 19/8/2023, 12:57

inače malo nekih boljih komentara. 

ukrajinci su se "usavršili u dronovima" u smislu da nije da zabijaju dronove kamikaze nego ih koriste za bombardiranje. 
ima više snimki, gdje ukrajinski dronovi dođu u roju bacaju bombe kao avioni i odu ča.. ovdje su uništili ruski podstavljač mina(lansira mine na daljinu odličan sustav)




ima još video snimki kasnije ako mi se bude dalo iskopam

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 44 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 19/8/2023, 13:53

Toplo se nadam joda da ne vjeruješ tim podacima koje serviraju ameri...

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10355
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 44 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 19/8/2023, 14:00

Trenutni presjek stanja na froni iz posljednja 24 sata...

-ukrajinske snage pokrenule napad istočno od mjesta Robotyne. Napad predvode postrojbe iz sastava 82.zračno-jurišne i 46.zračno jurišne brigade, dok im podršku pružaju snage 118. mehanizirane brigade.
-snage 33. mehanizirane brigade OS Ukrajine pokrenule napad zapadno od Novopokrovke.
-ukrajinske snage pokrenule napad sjeverno od mjesta Pryyutne. Mjesto brane postrojbe 394. motostreljačke pukovnije OS RF.
-ukrajinske snage pokrenule napade južno, jugoistočno i istočno od mjesta Urozhine. Na ovom području, kak sam već ranije reka, raspoređene su snage 60. motostreljačke-brigade OS RF, 136. gardijske motostreljačke brigade, PMC Sokol, Bojna Vostok, 218. tenkovska pukovnija OS RF, 305.topnička brigada i OBTF Kaskada. Kao pojačanje na ovo područje upućene su postrojbe iz sastava 34. gardijske motostreljačke brigade OS RF. Dakle, pun kurac resursa, i ako Ukri stvarno naprave ozbiljniji proboj na ovom djelu fronte, respect.
-ruske snage pokrenule napad prema Novomykhaliivki.
-ruske snage pokrenule protunapad jugozapadno od Klishchiivke.
-vode se borbe u Petropavliivki i Synkiivki.
-ruskim snagama u Ukrajini isporučeno dodatnih 16 VLR BM-21 Grad kalibra 122 mm. Ono što je zanimljivo - na svih 16 je postavljena željezno-rešetkasta konstrukcija koja štiti lanser, kabinu i dio iznad motora. Konstrukcija je namjenjena zaštiti od napada dronova (prvenstveno FPV dornova i quadrokoptera opremljenih minobacačkim granatama).
-Vyacheslav Kovalev, izvršni direktor ruske tvrtke KBP Tula, izjavio je kako se tijekom 2024. planira povećati proizvodnja laserski navođenog streljiva Krasnopol-M2 za 25 puta u odnosu na sadašnju godišnju proizvodnju. Navedeno će se ostvariti otvaranjem novih proizvodnih pogona i reorganizacijom načina proizvodnje. Krasnopl-M2 koristi se iz topničkih oružja kalibra 152 mm, ima domet cca. 26 kilometara i visokoeksplozivnu fragmentacijsku bojnu glavu od 11 kg (sam projektil težak je 54,3kg).
-Njemačka je sa druge strane u novom paketu vojne pomoću Ukrajini isporucila još dva lansera PZO sustava IRIS-T SLS (kratki domet). Do sada je isporučivana inačica SLM (srednji domet).

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10355
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 44 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 19/8/2023, 17:36

AlfaOmega wrote:Trenutni presjek stanja na froni iz posljednja 24 sata...

-ukrajinske snage pokrenule napad istočno od mjesta Robotyne. Napad predvode postrojbe iz sastava 82.zračno-jurišne i 46.zračno jurišne brigade, dok im podršku pružaju snage 118. mehanizirane brigade.
-snage 33. mehanizirane brigade OS Ukrajine pokrenule napad zapadno od Novopokrovke.
-ukrajinske snage pokrenule napad sjeverno od mjesta Pryyutne. Mjesto brane postrojbe 394. motostreljačke pukovnije OS RF.
-ukrajinske snage pokrenule napade južno, jugoistočno i istočno od mjesta Urozhine. Na ovom području, kak sam već ranije reka, raspoređene su snage 60. motostreljačke-brigade OS RF, 136. gardijske motostreljačke brigade, PMC Sokol, Bojna Vostok, 218. tenkovska pukovnija OS RF, 305.topnička brigada i OBTF Kaskada. Kao pojačanje na ovo područje upućene su postrojbe iz sastava 34. gardijske motostreljačke brigade OS RF. Dakle, pun kurac resursa, i ako Ukri stvarno naprave ozbiljniji proboj na ovom djelu fronte, respect.
-ruske snage pokrenule napad prema Novomykhaliivki.
-ruske snage pokrenule protunapad jugozapadno od Klishchiivke.
-vode se borbe u Petropavliivki i Synkiivki.
-ruskim snagama u Ukrajini isporučeno dodatnih 16 VLR BM-21 Grad kalibra 122 mm. Ono što je zanimljivo - na svih 16 je postavljena željezno-rešetkasta konstrukcija koja štiti lanser, kabinu i dio iznad motora. Konstrukcija je namjenjena zaštiti od napada dronova (prvenstveno FPV dornova i quadrokoptera opremljenih minobacačkim granatama).
-Vyacheslav Kovalev, izvršni direktor ruske tvrtke KBP Tula, izjavio je kako se tijekom 2024. planira povećati proizvodnja laserski navođenog streljiva Krasnopol-M2 za 25 puta u odnosu na sadašnju godišnju proizvodnju. Navedeno će se ostvariti otvaranjem novih proizvodnih pogona i reorganizacijom načina proizvodnje. Krasnopl-M2 koristi se iz topničkih oružja kalibra 152 mm, ima domet cca. 26 kilometara i visokoeksplozivnu fragmentacijsku bojnu glavu od 11 kg (sam projektil težak je 54,3kg).
-Njemačka je sa druge strane u novom paketu vojne pomoću Ukrajini isporucila još dva lansera PZO sustava IRIS-T SLS (kratki domet). Do sada je isporučivana inačica SLM (srednji domet).
Krasnopol M2 je kalibra 155 mm.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18833
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 44 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 19/8/2023, 17:42

AlfaOmega wrote:Toplo se nadam joda da ne vjeruješ tim podacima koje serviraju ameri...
izgledaju mi malo napuhani za jednu  drugu stranu. 

mislim da su uduplali brojke.. moje mišljenje je poginulih 40k ukrajinaca i cca 60k rusa.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 44 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 19/8/2023, 17:45

Mjeseci prolaze, a znacajnih promjena na bojisnici nema.
Ne znam je li ovakvo stanje losije za ukrajince ili ruse.
Mislim ipak, za jedne i druge.
Do zime bi mogli poceti pritisci u obje zemlje za pregovore i prestanak borbenih djelovanja.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18833
2015-08-09


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 44 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 19/8/2023, 17:49

Već su sada i pritisici. Mislim da i ova brojka "napuhanih" žrtava, je dio pritiska i na Ruske i Ukrajince. 

Dalje. Izgleda da bi Švedski grippeni mogli pokrivati UKR nebo. 


Inače ovo je sasvim logičan potez jer Švedi su u malo zemalja na svijetu uspjeli prodati te Grippene koji su kao solidan avion ali uvijek pobjedi netko drugi. Evo im prilika da reklamiraju svoj proizvod.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 44 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 21/8/2023, 09:43

idu priče od 42-60ak F-16ki koje su već obećane Ukrajini. 

Naravno da ovo samo po sebi neće okrenuti rat jer Rusija ima par stotina aviona sličnih kapaciteta pa i modernijih sa raketama i radarima većeg dometa te ima jaku PZO obranu.
Međutim F-16k će donjeti neke nove mogućnosti. Puno više će biti JDAM bombi. Neke krstareće rakete ili rakete velikog dometa se ispaljuju sa F16ki. vjerujem da će HAARM(anti-pzo) rakete biti puno efikasnije na F16kama nego sa Mig29tki. 

Ovo će Ruse prisiliti da pokušaju "upecati" koji F-16 avion i vjerojatno će svoje lovce približiti fronti što nisu radili do sada. 

Isto tako F16ke bi trebale biti u mogućnosti da upecaju koji Ruski bombarder i K52 helikopter koji stvaraju probleme. 

Što se tiče fronte, brutalno je, napredak UKR je u stotinama metara na ključnoj fronti, ima gomila zagorenog oklopa na obje strane. Rusi su jučer-prekjučer izveli jedan propali napad negdje kod donjecka kasnije stavim snimke spaljenog oklopa. 

Ukrajinci nakon baš ogromnih gubitaka su uzeli selo Robotnije, selo od par desetaka kuća. (imali su i Rusi gadne gubitke). Nastave li sa takvim osvajanjem i gubicima za svako selo, ostat će cijeli nato pakt bez oklopa. 

sa druge strane ako su Ruske rezerve tanke i ako je logistika u problemima ovo se može pretvoriti u nešto. to nitko ne zna  , vjerojatno niti sami ukrajinci

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 44 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 21/8/2023, 10:41



To je taj propali Ruski napad dva tenka i dva BMp1/bmp2 
Dodatna videa u komentarima. 

Ukratko veoma je teško napredovati po ovoj fronti punoj dronova, mina, artiljerije. Pokušavaju se ovakvi manji upadi sa jedne i druge strane a često završe ovako. 

Čudo je kako uopće Ukrainci i napreduju ikao tamo dole na jugu a trpe gadne gubitke. 
Eventualno negdje na prepad kao Ukrainci kod Bahmuta ili Rusi kod Kupjanska se može iznenaditi protivnika koji možda tu ne očekuje napad i nema minskih polja pa se može napredovati par km i onda u medijima to prođe kao "velika ofanziva koja će okrenuti rat" dok se druga strana ne sabere i ne postavi obranu a onda i to staje. 

Vidit ćemo što će biti od ovih skupih po životima i tehnici (gubici su poprilično izjednačeni na obje strane) ukrajinskih napada na jugu gdje su maznuli koje selo. Navodno su već na drugoj i trećoj Surovkin liniji (Btw taj as je stao na stranu Prigozina i navodno je izvađen iz FSB podruma i sada je na kućnom pritvoru). 
Međutim naivno je očekivati da Rusi neće drugu liniju obrane pretvoriti u prvu a iza nje kopati nove utvrde. 
Mislim da je Ruska taktika iscrpiti Ukr ofanzivne potencijale da bi eventualno pala podrška zapada Ukraini i tako da oni mogu zamrznuti sukob i proglasiti kakvu takvu pobjedu. 

One priče da će Rusi nakon toga napredovati nema šanse, jedini koji je nešto napredova u doslovno godinu dana jest Wagner a njih nema. Ruska vojska bez vagnera u godinu dana nije osvojila više od nekoliko km, tako da ništa od toga. Ali da se dobro brane jesu, pri tome jedni i drugi trpe izjednačene gubitke. Tko vam tvrdi drugačije da jedna strana ima 10x veće gubitke od druge a pun je internet takvih debila analitičara sa obe strane - taj veze nema.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 44 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 21/8/2023, 10:45

Čitao sam razne procjene broja poginulih na obje strane, jučer je kao new York times izjavio da je poginulo 70k Ukrajinaca i 120k Rusa, ja sam odmah rekao da mi to izgleda uduplano i malo sam okolo po forumima i netu švrlja ukratko ozbiljnije procjene su 40k Ukrajinaca i 60k Rusa.
Brutalni gubici ali nisu katastrofalni
Sa time da bih rekao da su ovoga ljeta gubici 1:1 takvi su u tehnici pa vjerojatno i u ljudstvu

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 44 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 22/8/2023, 00:22



Još jedna kolona Ruskog oklopa spaljena. Da ne ispadne da samo Ukrainci napadaju, to rade i Rusi ali sa još manjim uspjehom. 
Ovi su prvo upali u minsko polje pa se vidi na snimci da čak i panično gađaju svoje, pješadija je izašla iz oklopa i počela bježati okolo a onda su ih Ukrainci gađali kazetnim streljivom. 

Da mi je ući u mozak toga Ruskog oficira koji je planirao i zapovjedio ovaj napad.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


RayMabus likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 44 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 22/8/2023, 08:32


_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 44 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19770
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 44 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 22/8/2023, 21:34


Drugi uništeni vizualno potvrđeni Američki Stryker oni su iz ove nove rezervne brigade koja je tek prije par dana ušla u borbu. Sudbina ljudi je nepoznata

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 44 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 22/8/2023, 21:35

Naravno sve skupa ima gadnih gubitaka na obe strane sačekati ću neki izvještaj

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 44 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 44 of 50 Previous  1 ... 23 ... 43, 44, 45 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum