ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 29 of 50 Previous  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 39 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 29 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 5/7/2023, 17:30

Zašto je nakon Prigožinove pobune Bahmut postao važniji nego ikada za Rusiju

Prema mišljenju Frederika Mertensa, strateškog analitičara Haaškog centra za sigurnosne studije, ulozi oko ugroženog ukrajinskog grada Bahmuta veći su nego ikad za Moskvu nakon pobune Wagnerove grupe dok traje ukrajinska protivofanziva.

"Pobuna Wagnerove grupe 24. juna promijenila je važnost Bahmuta za Ruse. Također bi mogao postati ključni faktor u uspjehu ukrajinskog usklađenog prodora duž njihovih istočnih i južnih linija fronta", kazao je Mertens.

Bitka za grad Bahmut, u istočnoj ukrajinskoj regiji Donjeck, gdje su žestoki sukobi, bjesni mjesecima. Naselje, koje je nekada bilo dom za oko 70.000 ljudi, sravnjeno je s zemljom.

"Nema ničega, sve su uništili. Bahmut je samo u našim srcima", rekao je sredinom maja ukrajinski predsjednik Volodimir Zelenski.

Ali značaj Bahmuta uvijek je bio više simboličan nego strateški, kažu vojni analitičari.

I to je bio grad u kojem je bila najistaknutija uloga Wagner grupe plaćenika, koja je djelovala pod ruskim oligarhom Jevgenijem Prigožinom.

Prigožin je krajem maja rekao da se Wagnerovi regruti povlače iz Bahmuta, iako su analitičari sugerisali da zamjena čečenskih i ruskih vojnih snaga neće popuniti prazninu koju su ostavili plaćenički borci.

Wagnerovci su 24. juna pokrenuli kratkotrajnu oružanu pobunu i marširali prema Moskvi. No pobuna je naglo prestala i objavljeno je da će Prigožin krenuti u Bjelorusiju prema dogovoru navodnom posredstvom Minska.

"Ipak, kako je Bahmut postao jedino mjesto gdje je ruska vojska još uvijek napredovala, dobio je dodatnu vanjskopolitičku važnost. Za Rusiju je držanje Bahmuta sada postalo još veći politički imperativ, a to bi moglo biti upravo ono što Ukrajina treba kako bi prisilila Rusiju da koncentrše svoje operativne rezerve u odbrani ove hrpe ruševina", rekao je Mertens za Newsweek.

Bez ovih trupa u drugim područjima prve crte, kao što je Zaporožje, ovo bi mogla biti odlučujuća prednost u pokušajima Ukrajine da se probije kroz ruske linije, dodao je.

"Postoji dobar vojni razlog zbog kojeg Ukrajina pojačava pritisak oko Bahmuta", rekao je Mertens.

Dana 1. jula, istraživački centar Instituta za proučavanje rata (ISW) sa sjedištem u Washingtonu sugerisao je da će ruske snage vjerovatno povući snage s drugih mjesta na prvoj crti bojišnice kako bi ojačale svoje trupe u i oko Bahmuta.

Istaknuti ruski vojni bloger i bivši oficir Federalne sigurnosne službe (FSB), Igor Girkin, rekao je u utorak da su ruske jedinice "s nedostatkom osoblja" sudjelovale u teškim borbama sjeverno od Bahmuta, s rezervnim snagama koje su brzo prebačene.

U intervjuu za ABC News emitovanom u utorak, general Oleksandr Srski, koji komanduje ukrajinskim kopnenim snagama, rekao je da Kijev "naravno" može preuzeti kontrolu nad Bahmutom.

Ukrajina napreduje na južnom krilu oko grada, rekla je u utorak zamjenica ukrajinskog ministra odbrane Hanna Maliar, dodajući da se borbe nastavljaju na sjeveru uništenog naselja.

Ukrajinske snage izvele su protivnapadne operacije "na najmanje četiri sektora" crte fronta četvrtog jula, objavio je ISW u utorak.

Ali Ukrajina se suočila s kritikama zbog sporog tempa osvajanja teritorija. Ukrajinski predsjednik Volodimir Zelenski rekao je sredinom juna da je napredak na bojnom polju bio sporiji od željenog.

General Mark Milley, vrhovni američki komandant, tada je rekao da će protivofanziva biti vrlo krvava, ali da je, iako malo spora, dio prirode rata.

Ukrajinske snage ostvaruju stalan, postupan napredak, ali to ne znači da Kijev nije u stanju ponovno preuzeti velike dijelove teritorija, rekao je ISW u svom najnovijem ažuriranju, piše Newsweek.

Zašto je nakon Prigožinove pobune Bahmut postao važniji nego ikada za Rusiju

RayMabus

Posts : 181785
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 29 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 6/7/2023, 07:18



UKR bi mogla uskoro dobiti cluster(rasprskavajuće) oružje. vjerojatno u obliku artiljerije, a znam da za HIMARS su imali ameri pazi ovo - par destaka tisuća takvih raketa - iako treba naglasiti da nisu to GPS rakete, nego obične .. međutim ako dobiju to Ukrajinci onda će te HIMARSe početi koristiti doslovno u zasipanju rovova


UKR juriš na RU rovove.. 13 zarobljenih 5 pokojnih.. kako rekoh ovakvih snimki sa Ruske strane nema na prste jedne ruke

naravno ne ide svaki UKR napad uspješno , snimka RU odbijanja UKR napada.. ako ih otkriju dronovi i počne poklapati artiljerija propadne napad prije nego krene




RU lancet uništava BMP2

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 29 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 6/7/2023, 07:26

rusija je ovo znala koristiti, a bogami Rusi pale Ukrajince sa fosfornim streljivom non stop. 
odlične su za čišćenje rovova.. 


ovako to izgleda iz aviona. 
znam da postoje rakete za HIMARS, dometa sličnog koliko imaju GRAD sustavi, evo čitam jedan salvo iz HIMARSa koji će lansirati te stare "cluster" rakete, nisu GPS navođene niti trebaju biti, jedan salvo pokrije 500*500 metara, sa 7000 ovakvih eksplozija. idealno za čišćenje otvorenih terena , rovova

jedini minus je što će HIMARSi morati doći dosta blizu, još do sada nema snimke da je iti jedan uništen, možda koji i najebe od lanceta, a možda i ne, jer ispale punjenje na rov i crta nas.. zato je i dizajniran da bude mobilan. 
u ostalom ameri imaju stotine HIMARS/MARS sustava mogu još kojeg poslati
..

evo vidim Ameri su i proizveli par tisuća GPS cluster raketa.. biti će svega po Ruskim rovovima.. 
još avijacija i balističke rakete i Ukrajinci su praktički dobili sve osim nuklearnog oružja.. ovo je trebalo slati još prošle godine ali dobro

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 29 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 6/7/2023, 09:02

Đeneral Šojgu će morat malo više pešadije ovdje dovuć da drže obruć oko ove močvare nasuprot Kersona jer će inaće anglosasija upast prema Krimu i gotov rat.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181785
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 29 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 6/7/2023, 11:18

jbt prema analizi bloomberga a temelji sa na Oryx gubicima, Ukrajina trenutno ima više tenkova nego Rusija hahaha. 
A i u drugim segmentima su se izjednačili ili se smanjila razlika a prije je korist bila višestruka u korist Rusije

iako piše da "podaci nisu poznati glede Ruske proizvodnje".. ako je to istina, onda opet .. ne znam jesu li stavili procjenu, može se procijeniti otprilike koliko RU proizvodi oružja.. 

ja se sjećam da sam do nazad par mjeseci procjenjenu količinu RU tenkova gdje sam i računao proizvodnju stavio na 1900 komada , 1800 u samoj ukrajini tako nešto, a ovdje su ovi na 1400.. to nije mala razlika.
Ukrajinu su procjenili na 1500
ja sam davao manju procjenu iako se nesjećam da li sam računao Leo1 tenkove itd.. davno je to bilo
 

ovdje nema SPGova, što je po meni greška, to je područje gdje Ukrajinci vode

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 29 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 6/7/2023, 11:46


propali RU kontra napad , prema videu geolocirano u šumama kod Klišćijevke,

asevi kopirali UKR šemu napada.. idu 3 oklopna vozila i iskrcali pješadiju
.. iako se vidi da iskrcana pješadija prema videu ne nastupa kao UKR vojska da nisu uvježbani, da nemaju neki cilj.. izgledaju dosta zbunjeno.

problem je nastao što ih je cijelo vrijeme snimao UKR dron i onda su ovi ušetali u neki šumarak i onda su ih Ukrainci zasuli sa artiljeriom i minobacačima.. većina jadnih Rusa će ostati tu ležati zauvijek.. tko će ove jadne ranjene izvlačiti?

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 29 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 6/7/2023, 12:16

AssadNaPodmornici wrote:
propali RU kontra napad , prema videu geolocirano u šumama kod Klišćijevke,

asevi kopirali UKR šemu napada.. idu 3 oklopna vozila i iskrcali pješadiju
.. iako se vidi da iskrcana pješadija prema videu ne nastupa kao UKR vojska da nisu uvježbani, da nemaju neki cilj.. izgledaju dosta zbunjeno.

problem je nastao što ih je cijelo vrijeme snimao UKR dron i onda su ovi ušetali u neki šumarak i onda su ih Ukrainci zasuli sa artiljeriom i minobacačima.. većina jadnih Rusa će ostati tu ležati zauvijek.. tko će ove jadne ranjene izvlačiti?
Borbenih vozila nigdje da ih pokušaju izvući, ili su dobili naredbu da ih ostave ili su uhvatili pedalu kad je krenilo grmiti. U svakom slučaju ona njihova izreka kako svoje ne ostavljaju je tek puka izreka, u stvarnosti život ruskog vojnika nikada nije vrijedio ni po bokala hladne vode a ovdje se to baš zorno vidi.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 29 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19763
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 29 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 6/7/2023, 12:35

To nisu vojnici. To su zatvorenici na brzinu obučeni u vojne uniforme i poslani u te šumarke da zadrže ukrajinsku navalu na polja oko Bahmuta. Vjerovatno ih vode bivši Wagnerovci koji poznaju teren no i ti bivši Wagnerovci su također u velikom broju zatvorenici jer Putin kad je dao mogućnost pripadnicima Wagnera da se vrate svojim kućama il odu u Bjelorusiju to se naravno ne odnosi na zatvorenike u redovima Wagnera a kojima nije istekao ugovor jer takvi se ne mogu vratit kući niti otić preko granice u neku drugu državu ( konkretno sad ovdje Bjelorusiju ) nego jedino u zatvor dok ne odsluže sve.

Treba im u te šumarke bacat one čistače mina pa fino kad to pukne tu onda odma i sva ta municija koju su nagomilali odleti u zrak i onda u tom šumarku više nema žive duše. Očišćeno i idemo dalje.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181785
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 29 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 6/7/2023, 12:38

pazi da se njih izvuće, vjerujem da bi barem 3/4 ostalo živo.. ovako ako se 1/4 izvukla(i to vjerjatno čekali da padne mrak i artiljerija stane pa šepajući par km nazad tko može hodat) mogu biti sretni.. ukrajinci su one svoje izvlačili preko minskih polja, ovdje barem nije bilo mina, jbt .. pozovi svoju artiljeriju, baci dimne zavjese, poduzmi nešto 
a i napad je loše organiziran?
šta se nalazi u toj maloj šumici? koja je to fora?
evo šta se nalazi. ništa. to je klišćijevka , to je vjerojatno šuma prije sela. valjda su rusi imali dojavu da bi tu mogli biti ukrajinci ili su išli zauzeti položaj, jer ja ne vidim nikakve rovove, ništa.. (možda ukrajinci nisu pustili cijeli video ali sumnjam da je išta).. vidim jadne ruse ulaze tu, raspoređuju se među stablima i onda ih ukrajinci uništavaju artiljeriom.. vjerujem da grane čine sve puno opasnijim, valjda vi iz rata bolje znate.. ako mina ekplodira par metara u drvo, geleri lete puno dalje, plus krhotine od drveta, nego da je pala u mokru zemlju

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 29 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 6/7/2023, 13:42

AssadNaPodmornici wrote:pazi da se njih izvuće, vjerujem da bi barem 3/4 ostalo živo.. ovako ako se 1/4 izvukla(i to vjerjatno čekali da padne mrak i artiljerija stane pa šepajući par km nazad tko može hodat) mogu biti sretni.. ukrajinci su one svoje izvlačili preko minskih polja, ovdje barem nije bilo mina, jbt .. pozovi svoju artiljeriju, baci dimne zavjese, poduzmi nešto 
a i napad je loše organiziran?
šta se nalazi u toj maloj šumici? koja je to fora?
evo šta se nalazi. ništa. to je klišćijevka , to je vjerojatno šuma prije sela. valjda su rusi imali dojavu da bi tu mogli biti ukrajinci ili su išli zauzeti položaj, jer ja ne vidim nikakve rovove, ništa.. (možda ukrajinci nisu pustili cijeli video ali sumnjam da je išta).. vidim jadne ruse ulaze tu, raspoređuju se među stablima i onda ih ukrajinci uništavaju artiljeriom.. vjerujem da grane čine sve puno opasnijim, valjda vi iz rata bolje znate.. ako mina ekplodira par metara u drvo, geleri lete puno dalje, plus krhotine od drveta, nego da je pala u mokru zemlju
Ovdje nisu visoka drveća i gusta da bi to bilo od velikog značaja i vjerojatno su sve mine udarile u zemlju no s obzirom na preciznost topništva  i relativno malu površinu vjerujem da ih je malo ostalo živih jer ih je dron pratio i navodio topništvo dok ih sve ne potaracaju a tu ih je bilo 20 do 25 ljudi, nisam stigao izbrojati no sigurno je da je otišao jedan cijeli vod u zvizdu materinu

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 29 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19763
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 29 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 6/7/2023, 15:17

Mislili su da Putin namjerava kratkom i brzom vojnom intervencijom riješiti ono što smatra problemom u susjednoj Ukrajini.

Stoga je Zapad preduzeo neviđene mjere kojima će produžiti rat u Ukrajini.
Zapad je bio uvjeren da su teško zajebali Putina.
Mislili su da će dugi rat iznurit Rusiju i baciti je na koljena.

Problem je u tome što rat traje već više od godinu dana i usprkos bjesomučnoj propagandi, ogromnoj vojnoj i svakoj drugoj pomoći ukrajincima, neviđenim sankcijama i izolaciji itd, Rusija ne pokazuje znakove umora, a kamo li iscrpljenosti ili propasti.

Dešava se upravo suprotno: Zapad pokazuje znakove iznemoglosti i kolapsa: inflacija dolara i eura, industrije se gase, ekonomije u recesiji itd itd.
I što vrijeme više odmiče, sve gore i gore.

Svima jasno da su se zajabali, ali problem za Zapad je u tome što nema više nazad.

Kad daš idiotima da vode svjetsku politiku.

Svako dijete bi znalo da ne možeš uništiti vlasnika energenata tako što ćeš prestati od njega kupovati energente o kojima ovisiš. Tj. prije ćeš ti propasti nego on.

Ajde, što su oni idioti, jebi ga.
Ali čitava zapadna javost ih podržava, navija za njih i plješće im. Na putu u provaliju.



crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29495
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 29 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 6/7/2023, 15:18

Biti će veselo kada dođe cluster streljivo. Evo kako izgleda 6 155mm granata ispaljenih, mislim da imaju koju stotinu ili barem par destaka bombica. 
A tek kada se lansiraju iz HIMAR, još više bombica.


inače imaju i trpe Ukrajinci gadne gubitke kao i Rusi. to što se Rusi debilno ponašaju tu i tamo, ne znači da je svaki segment Ruske vojske takav. A u obrani su, lakše se branit nego napadati, pogotovo kada si dobar što se tiče količine željeza i imaš high tech oružje što Rusija realno ima.. jest da vade T-55 tenkove, ali imaju i helikoptere i precizne bombe, i rakete velikog dometa, i dronove i sve ostalo drugo..

Ukraijnska ofanziva zbog toga ide sporo uz gadne obostrane gubitke i pretvara se u rat iscprljivanja.


rusi koriste krasnopol slična verzija kao excalibur
https://t.me/intelslava/49699



ima i gubitaka u oklopu snimaka, ima uvijek koja snimka lancetom.

po meni su najgori Ruski aligatori helikopteri. 

taman kada je RU artiljerija sjebana, helikopteri su gadni. UKR će morati sačekati avijaciju, kazetno streljivo i balističke rakete. i još PZO sustava, još povećanje količine granata sa zapada, i novi oklop- nema druge.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 29 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 6/7/2023, 15:29

https://en.wikipedia.org/wiki/Use_of_cluster_bombs_in_the_Russian_invasion_of_Ukraine

ovdje je dosta toga dokumentirano. i jedni i drugi koriste kazetno streljivo, samo Rusija pun kurac više jer ga ima više. sada Rusija ga je dosta potrošila a UKR će od Amera dobiti tone toga.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 29 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 6/7/2023, 16:35

Ta Krasnopol granata se ne bi imala iz čega ispaliti da su anglosasi uništili GPS raketama svu njegovu tehniku koju je on postavio duž cijele bojišnice dakle od granice s Rusijom na sjeveru do ušća Dnjepra kako je sad stanje tj gdje se proteže uopće trenutno ta crta bojišnice.

A oni bi htjeli brzu pobjedu a ne bi slali tisuću GPS granata non stop da tu tehniku samelje i sad kuac.

E pa neće ić tako kako vi oćete: malo Bredlija i juriš po blatu i gotova Rusija i anglosasija pobijedila.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181785
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 29 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 6/7/2023, 17:38

AssadNaPodmornici wrote:Biti će veselo kada dođe cluster streljivo.

Jel znaš ti što znači cluster streljivo? To je užas.

Rusija i Ukrajina pozvane da prestanu koristiti kasetne bombe uz apel SAD-u


Human Rights Watch poziva na trenutnu obustavu i poziva SAD da ne isporučuju bombe zbog izvješća da će ih Biden uključiti u paket pomoći

Grupa je ranije izvijestila da je ruska uporaba kazetnih bombi u Ukrajini rezultirala smrću desetaka civila, a Vijeće za ljudska prava Ujedinjenih naroda također je dokumentiralo korištenje takvih bombi od obje strane.

"Kazetno streljivo koje koriste Rusija i Ukrajina sada ubija civile i nastavit će to činiti još mnogo godina", rekla je Mary Wareham, vršiteljica dužnosti direktora za oružje u Human Rights Watchu. “Obje strane bi trebale odmah prestati s njihovom uporabom i ne pokušavati nabaviti više ovog neselektivnog oružja.”

Prebacivanje kazetnih bombi u Ukrajinu neizbježno bi uzrokovalo dugotrajnu patnju civila, rekla je skupina. Upozoreno je da uporaba kazetnog streljiva u područjima s civilima čini napad neselektivnim kršenjem međunarodnog humanitarnog prava, a moguće i ratnim zločinom.

https://www.theguardian.com/world/2023/jul/06/russia-ukraine-cluster-bombs-biden-human-rights-watch
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29495
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 29 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 6/7/2023, 18:01

crvenkasti wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Biti će veselo kada dođe cluster streljivo.

Jel znaš ti što znači cluster streljivo? To je užas.

Rusija i Ukrajina pozvane da prestanu koristiti kasetne bombe uz apel SAD-u


Human Rights Watch poziva na trenutnu obustavu i poziva SAD da ne isporučuju bombe zbog izvješća da će ih Biden uključiti u paket pomoći

Grupa je ranije izvijestila da je ruska uporaba kazetnih bombi u Ukrajini rezultirala smrću desetaka civila, a Vijeće za ljudska prava Ujedinjenih naroda također je dokumentiralo korištenje takvih bombi od obje strane.

"Kazetno streljivo koje koriste Rusija i Ukrajina sada ubija civile i nastavit će to činiti još mnogo godina", rekla je Mary Wareham, vršiteljica dužnosti direktora za oružje u Human Rights Watchu. “Obje strane bi trebale odmah prestati s njihovom uporabom i ne pokušavati nabaviti više ovog neselektivnog oružja.”

Prebacivanje kazetnih bombi u Ukrajinu neizbježno bi uzrokovalo dugotrajnu patnju civila, rekla je skupina. Upozoreno je da uporaba kazetnog streljiva u područjima s civilima čini napad neselektivnim kršenjem međunarodnog humanitarnog prava, a moguće i ratnim zločinom.

https://www.theguardian.com/world/2023/jul/06/russia-ukraine-cluster-bombs-biden-human-rights-watch
To znaju cak i balerine naseg HNK i djecja bolnica u Klaicevoj i puno drugih diljem Hrvatske.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18831
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 29 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 6/7/2023, 18:05

hahha udruge za ljudska prava kukaju hahaha.
Ukrajinci su u cijelom ratu ispalili par granata sa kazetnim streljivom jer nemaju više, a Rusi ga koriste čim izađe iz tvornice, a u početku rata dok su im bila puna skladišta pržili su po Ukrajincima, sada će biti kuku lele.. zapad ima vjerojatno na stotine tisuća kazetnih raketa i granata. biti će prženja.. najbolje je da Ukrajinci pauziraju ofenzivu, dovuku kazetnu municiju i zasipaju Ruske rovove.. pa ako šta preživi juriš.. i pazit na mine i helikoptere naravno

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 29 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 6/7/2023, 19:08

dijagram wrote:
crvenkasti wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Biti će veselo kada dođe cluster streljivo.

Jel znaš ti što znači cluster streljivo? To je užas.

Rusija i Ukrajina pozvane da prestanu koristiti kasetne bombe uz apel SAD-u


Human Rights Watch poziva na trenutnu obustavu i poziva SAD da ne isporučuju bombe zbog izvješća da će ih Biden uključiti u paket pomoći

Grupa je ranije izvijestila da je ruska uporaba kazetnih bombi u Ukrajini rezultirala smrću desetaka civila, a Vijeće za ljudska prava Ujedinjenih naroda također je dokumentiralo korištenje takvih bombi od obje strane.

"Kazetno streljivo koje koriste Rusija i Ukrajina sada ubija civile i nastavit će to činiti još mnogo godina", rekla je Mary Wareham, vršiteljica dužnosti direktora za oružje u Human Rights Watchu. “Obje strane bi trebale odmah prestati s njihovom uporabom i ne pokušavati nabaviti više ovog neselektivnog oružja.”

Prebacivanje kazetnih bombi u Ukrajinu neizbježno bi uzrokovalo dugotrajnu patnju civila, rekla je skupina. Upozoreno je da uporaba kazetnog streljiva u područjima s civilima čini napad neselektivnim kršenjem međunarodnog humanitarnog prava, a moguće i ratnim zločinom.

https://www.theguardian.com/world/2023/jul/06/russia-ukraine-cluster-bombs-biden-human-rights-watch
To znaju cak i balerine naseg HNK i djecja bolnica u Klaicevoj i puno drugih diljem Hrvatske.

To saznanje ti je motiv da isto to tražiš i za ruske i ukrajiske civile? Ili što?

Ne kužim.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29495
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 29 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 6/7/2023, 19:26

Malo o isporukama i dosaašnjim akcijama zapadnih IFV-ova u Ukrajini, jel:

CV-90:

Na bojišnici kod Bakhmuta pogođeno i uništeno prvo borbeno vozilo pješaštva švedske proizvodnje CV-90 (inačica naoružana topom kalibra 40 mm). Švedska je početkom godine obećala isporuku 50 BVP CV-90 Ukrajini. Većina vozila je već stigla i raspoređena je na bojište.

Bradley

Prema dostupnim podacima do sada su ruske snage uništile 24 do 27 BVP M2A2ODS, dok su tri Bradleya zarobljena od strane ruskih snaga. 19 ih je oštećeno i izvučeno s bojišta od strane ukrajinskih snaga te poslano na popravak. Ukupno je Ukrajincima do sada isporučeno 75 primjeraka. Očekuje se još 25 u idućim tjednima. SAD su najavile još 13 dodatnih primjeraka kao zamjenu za dio zgubljenih Bradleya. Mimo svega toga očekuje će kako će narednih mjeseci SAD dostaviti još 50 primjeraka (znači ukupno je planirana dostava 163 Bradleya, iako postoje naznake kako će se to povećati na cca 200).

Marder

Njemačka je već prije isporučila 30 BVP Marder1A3, dok je isporuka dodatnih 30 u tijeku, nakon čega se pak očekuje novi kontingent od još 30.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10355
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 29 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 6/7/2023, 19:33

crvenkasti wrote:
dijagram wrote:
crvenkasti wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Biti će veselo kada dođe cluster streljivo.

Jel znaš ti što znači cluster streljivo? To je užas.

Rusija i Ukrajina pozvane da prestanu koristiti kasetne bombe uz apel SAD-u


Human Rights Watch poziva na trenutnu obustavu i poziva SAD da ne isporučuju bombe zbog izvješća da će ih Biden uključiti u paket pomoći

Grupa je ranije izvijestila da je ruska uporaba kazetnih bombi u Ukrajini rezultirala smrću desetaka civila, a Vijeće za ljudska prava Ujedinjenih naroda također je dokumentiralo korištenje takvih bombi od obje strane.

"Kazetno streljivo koje koriste Rusija i Ukrajina sada ubija civile i nastavit će to činiti još mnogo godina", rekla je Mary Wareham, vršiteljica dužnosti direktora za oružje u Human Rights Watchu. “Obje strane bi trebale odmah prestati s njihovom uporabom i ne pokušavati nabaviti više ovog neselektivnog oružja.”

Prebacivanje kazetnih bombi u Ukrajinu neizbježno bi uzrokovalo dugotrajnu patnju civila, rekla je skupina. Upozoreno je da uporaba kazetnog streljiva u područjima s civilima čini napad neselektivnim kršenjem međunarodnog humanitarnog prava, a moguće i ratnim zločinom.

https://www.theguardian.com/world/2023/jul/06/russia-ukraine-cluster-bombs-biden-human-rights-watch
To znaju cak i balerine naseg HNK i djecja bolnica u Klaicevoj i puno drugih diljem Hrvatske.

To saznanje ti je motiv da isto to tražiš i za ruske i ukrajiske civile? Ili što?

Ne kužim.
Ne kuzi srbljo, pravi se mutav.
Dobro, da ti nacrtam.
Prvo otkud ti umisljaj da ja nesto trazim glede napisanog, nigdje ni traga tome u mom upisu.
Tipicno bizantinsko izmotavanje.
Drugo kao iskazujes brigu za civile, od strasnih kasetnih bombi.
Smrdljivi srblji sipali su ih po Hrvatskoj cetiri godine.
Kad ti to pripomenem ti bi izmisljao sto ja zelim ili ne zelim.
Samo preskocis ciste fakte koje napisah.
Tko vas ne zna jao si ga njemu.
Trece sad se brines za kasetne kada bi ih mogli dobiti i ukrajinci u znatnijem broju.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18831
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 29 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 6/7/2023, 19:34

Već sam ranije pisa o kalkuliranju Britsa u Ukrajini glede njihovih Challenger tenkova i kak je zapravo cilj stvoriti reklamu, a ne istinski pomoći.

Ugl, šuška se da bi Britsi mogli povući sve Challenger tenkove iz Ukrajine ako se ispostavi da su ih pogodile ruske rakete dugog dometa.

-Naime, britansko zapovjedništvo uvjetovalo je slanje svojih glavnih borbenih tenkova čitavim nizom neobičnih tehničkih protokola koji definiraju stroga pravila za njegovu uporabu na tlu Ukrajine, a što je ukrajinska strana morala prihvatiti pod svojevrsnim jamstvom.
-Osim strogih pravila za eventualno sudjelovanje u borbenim dejstvima, ona se odnose i na njihovo svako kretanje unutar ukrajinskog teritorija kao i na organizaciju njihovog skladištenja, koje mora imati najviši oblik sigurnosne procjene i biti dovoljno udaljeno od crte bojišnice. .
-Svojedobno je veliki broj zapadnih medija pisao kako su Britanci nezadovoljni jamstvima ukrajinske vojske, koja su dana na temelju strogo definiranih točaka njihove borbene eksploatacije u ratnom području, gdi se izričito traži da niti jedan Challenger ne smije pasti u ruke ruske vojske, pa čak niti biti uništen/onesposobljen (ne daj Bože da ga uhvati kamera kako spaljuje). Pokaže li se da je središte u kojem su ti tenkovi bili uskladišteni doista pogođeno, to bi moglo biti apsolutno neprihvatljivo za egocentrične britanske časnike koji od Ukrajinaca traže da poraze rusku vojsku, ali praktički nijedan tenk Challenger ne smije biti uništen.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10355
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 29 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 29 of 50 Previous  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 39 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum