ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 28 of 50 Previous  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 39 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 4/7/2023, 13:30

i to djelomično stoji. 
Ukrajinci jednostavno žele uništiti Rusiju , uzeti svoj teritorij nazad i demilitarizirati je da im ne bude prijetnja.
Zapadu sa druge strane treba Rusija... idealno poslušna da bude brana od Kine. Rusi sa druge strane znaju da su u sendviču Zapada i Kine, samo je pitanje tko će ih pojesti prvi.

E da Ruska uporaba atomskog oružja nije kraj svijeta, nego bi bio kraj Rusije, nestala bi kao Asteci, Bizant, a Putin i njegova ljubavnica i vanbračna djeca bi bila izvađena iz nuklearnog bunkera i streljana kao Romanovi. Plus Putin i da hoće ne može narediti sam pokretanje nuk napada, tu je cijeli proces kao i u USA. pogotovo kao što vidimo Putin nema kontrolu nad cijelom vojskom i tajnim službama. 

Ukrajinu se naoružava koliko se stigne. Zapad je ispraznio zalihe granata i PZO raketa i protu tenkovskih raketa isto tako. Poslali su sve sovjetsko oružje što je postojalo po Europe. Vade se Leo1 i Leo2 i M113 oklopna vozila, Gepardi itd, koji stoji u skladištima destljećima , popravljaju se, moderniziraju i šalju u UKR. 
Šalju su ne novi sustavi. 
Ne možeš tek tako poslati 100 aviona. Treba proći obuka pilota, tehničara, prilagoditi infrastrukturu, napraviti planove kako ih sakriti od Ruskih raketnih napada. Naravno da su krenuli sa time prvi tjedan rata bilo bi bolje, ali se dosta kočilo.
USA /Zapad otkupljuju streljivo od pakistana, bosne, srbije, (kao neutralnih zemalja) šalje se u Ukraijnu, domaći kapaciteti se masovno proširuju, već sada UKR artiljerija ispaljuje više granata nego Rusija, a omjeri su bili 1:10 , 1:5 prošle godine.. a još će se kapaciteti iduće godine povećati.

U Kini su zapadnjaci cijele tvornice dronova zakupili proizvodnju a oni idu u Kinu. 
samo to je trebalo malo brže i malo ranije ali bolje ikada nego nikada. to su dvije ravnopravne vojne sile sada

AssadNaPodmornici

Posts : 21770
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 4/7/2023, 13:35

nastavljaju Ukrajinci i Rusi jedni drugima uništavati artiljeriju

Rusi navode dronove , Ukrajinci navode HIMARSe


 

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21770
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 4/7/2023, 21:19

neka masovna gljiva na istočnom frontu.. na Ruskom teritoriju jel


izgleda mi slično kao one eksplozije prošle godine pratim komentare ali mislim da je ovo nešto novo


_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21770
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 5/7/2023, 09:56

evo kako je nastala ona gljiva od sinoć.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21770
2018-06-14


RayMabus likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 5/7/2023, 11:22

Na indexu članak da RU može godišnje proizvesti 1milijun granata i 200 tenkova da su gotovi. Naravno neki Britanski kurac to izjavio. 
Medvedev tvrdi da mogu godišnje naštancati 1600 tenkova i 7milijuna granata. Iako s obzirom na količinu gubitaka je taman da održe front i ovo se čini prenapregnuto. 

Realna brojka je negdje između.  
navodno 3.5milijuna  artilj granata(pretpostavljam svih kalibara, 122, 152, GRAD, i niži kalibri , ne znam jesu li minobacačke granate uključene)

i  600-800 popravljenih sovjetskih i nepoznat broj novih vjerojatno 100-200. 

inače RU != SSSR (Rusija nije SSSR).


u komentarima ima odlična analiza. SSSR industrija se bazirala na WW2 industriji koja im je donirana od strane Amera za potrebe WW2. Više manje je bila proširivana na toj bazi. 
SSSR je kolapsirao, a onda je RU vojna industrija potonula na dno. (i zapad je višestruko smanjio proizvodnju, recimo Britanci nisu sposobni cijev za haubicu i tenk proizvesti skužili su nedavno). 
Nešto je oporavljena , ali niti približno.. evo negdje sam pročita na telegramu, i to link na RU vijesti ,da su u Rusiji pazi ovo tvornice koje proizvode BM.21 GRAD VBRove - pred bankrotom. lol 

mislim realno Rusija ima sve skupa moćnu vojnu industriju i dalje, - -- rekao bih treću na planeti pojedinačno..  USA, KIna  pa onda Rusija. 

međutim kada se udruže USA+EU+Kanada+AUS + koja neutralna zemlja tipa Bosna, Pakistan(pa čak i nesretna Srbija koja prodaje municiju ispod stola Ukrajini ) , onda tu RU nema dugoročno šanse. 

Naravno dugoročno jedino šanse ima RU ako dođe do nekih političkih potresa na zapadu a sasvim je moguće

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21770
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 5/7/2023, 11:29

Usput Rusi se navodno povlače kod Klišćijevke, jugozapadno od Bahmuta gdje su borbe dva mjeseca i gdje je hrpa onih rovovskih snimki što smo gledali. 

Povlače se navodno iz par razloga - UKR je nakon teških borbi osvojio povišene rovove od toga sela i selo im je na dlanu. I nedostatak granata, navodno. 
S obizirom na onu snimku što sam stavio, ogromna količina grad projektila im je uništena na jednom mjestu.. možda i preko tisuću.. i više. 
to je deseci i deseci ispaljivanja iz kamiona..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21770
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 5/7/2023, 11:47

AssadNaPodmornici wrote:Na indexu članak da RU može godišnje proizvesti 1milijun granata i 200 tenkova da su gotovi. Naravno neki Britanski kurac to izjavio. 
Medvedev tvrdi da mogu godišnje naštancati 1600 tenkova i 7milijuna granata. Iako s obzirom na količinu gubitaka je taman da održe front i ovo se čini prenapregnuto. 

Realna brojka je negdje između.  
navodno 3.5milijuna  artilj granata(pretpostavljam svih kalibara, 122, 152, GRAD, i niži kalibri , ne znam jesu li minobacačke granate uključene)

i  600-800 popravljenih sovjetskih i nepoznat broj novih vjerojatno 100-200

inače RU != SSSR (Rusija nije SSSR).


u komentarima ima odlična analiza. SSSR industrija se bazirala na WW2 industriji koja im je donirana od strane Amera za potrebe WW2. Više manje je bila proširivana na toj bazi. 
SSSR je kolapsirao, a onda je RU vojna industrija potonula na dno. (i zapad je višestruko smanjio proizvodnju, recimo Britanci nisu sposobni cijev za haubicu i tenk proizvesti skužili su nedavno). 
Nešto je oporavljena , ali niti približno.. evo negdje sam pročita na telegramu, i to link na RU vijesti ,da su u Rusiji pazi ovo tvornice koje proizvode BM.21 GRAD VBRove - pred bankrotom. lol 

mislim realno Rusija ima sve skupa moćnu vojnu industriju i dalje, - -- rekao bih treću na planeti pojedinačno..  USA, KIna  pa onda Rusija. 

međutim kada se udruže USA+EU+Kanada+AUS + koja neutralna zemlja tipa Bosna, Pakistan(pa čak i nesretna Srbija koja prodaje municiju ispod stola Ukrajini ) , onda tu RU nema dugoročno šanse. 

Naravno dugoročno jedino šanse ima RU ako dođe do nekih političkih potresa na zapadu a sasvim je moguće
U vrijeme SSSR bilo je 5 velikih tvorničkih kompleksa u kojima su se proizvodili tenkovi (cca.4000 godišnje). Danas postoji samo Uralvagonzavod gdje se proizvode novi tenkovi i moderniziraju starije inačice na standard novih inačica. Omsktransmash je prije nekoliko mjeseci vraćen u puni pogon ali za servis, remont, održavanje, modernizaciju i popravke raznih vrsta oklopnih vozila i samohodnog topništva. Na ovaj način Uralvagonzavod se može više orijentirati na proizvodnju novih oklopnih vozila.
Znači Rusija je reaktivirala jednu od (četiri) zatvorenih tvornica tenkova (Omsktransmash) te ponovno djelomično aktivirala kapacitete dvije bivše tvornice tenkova koje su u međuvremenu prenamijenjene u tvornice za proizvodnju i servis/remont motora za tenkove i oklopna vozila.
S obzirom da se sada proizvode samo tenkovi T-14 Armata i T-90M Proryv 4 brojka od cca. 300 do 360 novih tenkova koji se proizvedu na razini godine je realna. Također na razini godine modernizira se i 340 do 400 starih tenkova na standarde novih inačica.
Tako da su trenutni kapaciteti Uralvagonzavoda prebukirani i rade u tri smjene 24 sata dnevno kao i pogoni Omsktransmash.
Jedan dan u tjednu se obavlja pregled i redovno održavanje opreme i proizvodnih pogona. Trenutno se osposobljava jos jedna proizvodna linija za T-14 Armatu i jedna dodatna proizvodna linija za T-90M1, dok se osposobljava jedna prije zatvorena proizvodna linija koja će se koristiti za generalni remont, servis i modernizaciju starih tenkova, na ovaj način proizvodni kapaciteti povećat će ae za 20% a kapaciteti za generalni remont, servis i modernizaciju za 15%.
Tenkovi T-90A se moderniziraju na T-90M Proryv 3 standard i M1 Proryv 4 standard (generalni remont i ugradnja nove opreme), tenkovi T-80B i BV se moderniziraju na BVM standard (generalni remont i ugradnja nove opreme) odnosno u slučaju inačice T-80U obavlja se generalni remont i manja nadogradnja, tenkovi T-72B i BA se moderniziraju na B3M Objekt 2022 standard (generalni remont i ugradnja nove opreme), na tenkovima T-62M i MV obavlja se postupak povrata u operativno stanje i manja nadogradnja-prvenstveno termalni ciljnici i radio oprema (takvi tenkovi dobivaju dodatnu oznaku Objekt 2022), na tenkovima T-55A i AM obavlja se postupak povrata u operativno stanje i manja nadogradnja-prvenstveno termalni ciljnici i radio oprema (takvi tenkovi dobivaju dodatnu oznaku Objekt 2022).

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10354
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 5/7/2023, 11:58

AlfaOmega wrote:
AssadNaPodmornici wrote: Omsktransmash je prije nekoliko mjeseci vraćen u puni pogon ali za servis, remont, održavanje, modernizaciju i popravke raznih vrsta oklopnih vozila i samohodnog topništva. Na ovaj način Uralvagonzavod se može više orijentirati na proizvodnju novih oklopnih vozila.
Znači Rusija je reaktivirala jednu od (četiri) zatvorenih tvornica tenkova (Omsktransmash) te ponovno djelomično aktivirala kapacitete dvije bivše tvornice tenkova koje su u međuvremenu prenamijenjene u tvornice za proizvodnju i servis/remont motora za tenkove i oklopna vozila.
Fali im samohodnih haubica pa ponovo pokreću proizvodnju tamo.

Omsktransmash (ruski: Omskij zavod transportnogo mašinostroeniâ, dosl. 'Omska tvornica transportnih strojeva') je inženjersko poduzeće u potpunom državnom vlasništvu sa sjedištem u gradu Omsku u Rusiji. Tvrtka je bila najpoznatija na Zapadu tijekom razdoblja Hladnog rata po proizvodnji oklopnih vozila poput tenka T-80. Projektni biro tvrtke, KBTM, također je bio odgovoran za BTR-T, TOS-1 i 2S19 "Msta-S".

https://en.wikipedia.org/wiki/Omsktransmash

Malo ih je naklepalo GPS granatama pa sad moraju radit nove. pirat
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 5/7/2023, 12:05

Hvala na informacijama alpha. Onda ako je zbrojiti tvoje informacije, dobije se 360 novih tenkova i 400 moderniziranih iz SSSRa. 
Dakle 800 tenkova. Ako sam dobro skužio.

Ja sam isto stavio te brojke cca 800. 
Naravno RU gubici u tenkovima su realno ove godine manji nego 2022, jer ne idu u napade(osim tamo u Ugljedaru i na par mjesta na početku 2023), ali ako je i istina da je 800 proizvedenih/moderniziranih t72,t80,t64,t90  derivata to znači.. da će faliti tenkova

zato imaju smisla T62 i T54 vagoni

budimo realno proizvodnja tolike količine tenkova je impresivna.. neka proizvedu 300 novih T-90 i T-14 tenkova, toliko Francuska i Britanija i Njemačka -- svaka od ovih zemalja pojedinačno nema toliko modernih aktivnih tenkova o svom arsenalu. 
Kao što smo potvrdili T-90Proboj nije ništa lošiji od LeoA2 , Challenger2, Abramsa realno. Svaki od ovih tenkova ima neke prednosti i nedostatke ali su svi li-la.

Međutim cca 800 tenkova je nedovoljno za brutalnost rata u Ukrajini.  
Nitko nije očekiva WW1 rovovske borbe u Europi. Sile kada napadaju očekuju brzi rat, ili okršaje sa low tech pobunjenicima. Nitko ne očekuje prženje milijuna granata godišnje i trošenje tisuća komada oklopnih vozila i tenkova godišnj.


Naravno niti zapad nema neograničenu količinu oružja, evo iz skladišta vade stare Leo1 i popravljaju ih na front, a Leo2 vidimo isto tako gori kao kutija šibica kada ga Rusi pogode.. sada svi restartaju proizvodnju. Pa je utrka gdje je zapad ipak jači dugoročno(osim ako ne dođe do političkih potresa jel da). 

Sreća da su se Ameri ratovali po bliskom istoku pa na skladištu imaju tisuće Bradlija i starih Abramsa. Kada Ukrajinci uspostave logističko znanje za upravljanje Abramsima, dolazit će i ostali iz skladišta.. gledao sam jednu analizu Ameri bi ih mogli par stotina poslati Ukrajincima sve skupa

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21770
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 5/7/2023, 12:15

Šasija 2S19 temelji se na MBT sklopovima, s ovjesom i voznim dijelom iz T-80 MBT i agregatom iz T-72 MBT, ali 2S19 je imao jasan ispušni otvor na lijevoj strani koji nije na T-80 kojeg pokreće plinskoturbinski motor.

Obrambena tvrtka isporučuje prvu seriju nadograđenih haubica Msta-S ruskim vojnicima

"Unaprijeđena haubica opremljena je automatskim sustavom navođenja i upravljanja paljbom koji omogućuje isporuku vatre na mete 24 sata dnevno i u svim vremenskim uvjetima", rekao je tiskovni ured Rosteca.

MOSKVA, 29. lipnja. /TASS/. Državna tehnološka korporacija Rostec isporučila je prvu seriju nadograđenih motoriziranih haubica Msta-S ruskim trupama ove godine u okviru plana obrambenih nabava, objavio je u četvrtak tiskovni ured Rosteca.

"Kao dio obrambenog plana nabave za 2023., Rostec je isporučio prvu seriju novih samohodnih topničkih sustava 2S19M1 Msta-S Ministarstvu obrane Rusije. Nadograđena haubica opremljena je automatskim sustavom navođenja i upravljanja vatrom koji omogućuje isporuku vatra po ciljevima danonoćno i u svim vremenskim uvjetima", navodi se u priopćenju ureda za tisak.

Sustav za navođenje i upravljanje paljbom omogućuje oružju da autonomno odredi koordinate i automatski mjeri podatke za vatru sa zaštićenih paljbenih položaja i omogući manevar protuvatre. Osim toga, automatski usmjerava pušku i vraća se nakon hica. Automatizirani proces punjenja, izbor streljiva i samoizbacivanje smanjuju opterećenje posade i osiguravaju brzinu paljbe od osam metaka u minuti, koristeći streljivo koje nosi.

Sve isporučene haubice prošle su testove rada i gađanja na poligonu i tvorničku inspekciju prije isporuke vojnicima, rekao je Bekkhan Ozdoyev, direktor industrije Rostecovog klastera za naoružanje, streljivo i specijalnu kemiju.

"Sada su haubice utovarene na posebne automobilske platforme i otpremljene u stalne baze", precizirao je.

https://tass.com/defense/1640545

Danas vam je 5.7 a ovo je vijest od 29.06 ove godine dakle prije par dana. Rade samohodne haubice tamo a ne tenkove. Fali im samohodnih haubica jer su dobili po pički jer ih GPS granate rasturaju i sad moraju radit nove jer inače neće imat ništa. :D


Last edited by RayMabus on 5/7/2023, 12:22; edited 1 time in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 5/7/2023, 12:21

Zašto su bitni dronovi. Lociraš takav SPG , i onda ga uništiš.. Rusi ga unište Lancetom ili avionom(kao što su spržili britanski AS haubicu , od nje ostao krater), a Ukrajinci HIMARSom , svaki dan izlaze snimke uništavanja.. pošalješ jednu GPS raketu koja ima 180 000 tungsten(wolfram na hrvatski) kuglice i dovoljno je da eksplodira 10-15metara u blizini SPGa, tisuće kuglica koje penetriraju i pola cm a možda i koji cm čelika - unište je dobro.. često pogode streljivo, ili motore, ili gorivo, pa se zapali cijela čak i ako je faliju za par 10-15metara..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21770
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 5/7/2023, 12:25

AssadNaPodmornici wrote:SSSR industrija se bazirala na WW2 industriji koja im je donirana od strane Amera za potrebe WW2.

Je, i T-34 su im Ameri donirali.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29477
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 5/7/2023, 12:32

crvenkasti wrote:
AssadNaPodmornici wrote:SSSR industrija se bazirala na WW2 industriji koja im je donirana od strane Amera za potrebe WW2.

Je, i T-34 su im Ameri donirali.

nisu T-34 ali jesu sve ostalo što je bilo potrebno da sastaviš tenk
Cijele industrijske pogone koji su sastavljeni u USA i prebačeni u USSR.
Reprometarijal za proizvodnju T-34. Gubitkom Ukrajine , SSSR je izgubio 2/3 rudnika čelika i ugljena, i 100% rudnika aluminija , kao i drugih strateških materijala. 
Bez aluminija nema proizvodnje nekih djelova za motor - nema tenkova. Čelik ti treba za proizvodnju naravno svega, a ugljen kao energiju. 
Ameri su im osim milijuna tona aluminija slali i čelik na prozvodnju toga tenka, i naravno cijele pogone, čak i mobilne kuće za radnike su poslali, i naravno hranu za radnike, gorivo za te tenkove.. 

šta misliš kako je USSR unatoč tome što je izvadio duplo manje u milijunima tona čelika(željeza) i ugljena, cinka, bakra, aluminija od Nazi Njemačke, uspio da na istočnoj fronti ima nekoliko puta više tenkova i kamiona vjerojatno 20-30x više nego Njemačka.. 

isti kurac kako i Ukrajina ratuje, pa čak i proizvodi novo oružje u tvornicama koje nisu otkrili Rusi.. dobije repromaterijal od zapada i sastavlja streljivo i sve ostalo.. 
besplatno kao i SSSR

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21770
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 5/7/2023, 14:05

Morat će napravit novi... pirat  king
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 5/7/2023, 14:10

brutalno 
inače isti način funkcioniranja ima njemačka smart granata čijih smo se videa nagledali


europska pamet jel da..
vidi se kako gori Ruski tenk i na kraju jadni vojnik iskače iz njega u gorećem stanju, pitanje je što će biti od njega.. druga dvojica izgleda nisu izašli ili nisam vidio. 

usput bio i je drugi pogodak u nešto(možda i zemlju ako granata ne nađe metu možda sama udre u zemlju), ali to ne vidimo




Rusi dvije FAB500 bombe.. precizno GPS oružje većeg dometa. Ruska JDAM verzija. 
Čekamo zapadne avione pa će Ukrajinci puno više rokati JDAM bombama.. ovako ih Rusi realno jebu sa ovim

napisao sam 100x. ovo mogu lansirati sa dosta sigurne udaljenosti od prve crte i Ukr PZO i pogoditi precizno. 

ima ogromnu destruktivnu moć
evo ovo bi mogla biti razorna moć FAB500



Lancet pogodio Ukrajinski grad u vožnji. 
Čudo je kako iskaču vojnici iz njega 

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21770
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 5/7/2023, 16:47

RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 5/7/2023, 17:23

Nije samo da ima još extra videa RU gubitaka, nažalost ima sličan broj video snimki UKR gubitaka barem danas što sam vidio.

inače Rusi slikali ostatke onih kompleksa zgrada gdje je eksplodiralo streljivo sinoć.
ukratko, vjerojatno je još hrpa streljiva bila u samim zgradama a nije se vidilo na snimci, i ostaloga. jer nema smisla sve držati vanka a imaš praznu zgradu, sigurno ćeš hrpu stvari i staviti unutra, a ono što će se sutra na istovar ide vanka i kada se desila ona gadna eksplozija otišlo sve u tri PM. 
takve stvari dobijaju rat. RU vojska ako ostane bez artiljerijskog streljiva teško se i brani i osvaja, moraju se povlačiti.  a sve je napravila jedna GPS himars raketa koja je pala u sredinu dvorišta.


Last edited by AssadNaPodmornici on 5/7/2023, 17:28; edited 1 time in total

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21770
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 5/7/2023, 17:27

AssadNaPodmornici wrote:Nije samo da ima još extra videa RU gubitaka, nažalost ima sličan broj video snimki UKR gubitaka barem danas što sam vidio.
Imaju anglosasi para. Dat će oni. Evo ovi tenk šta su zarobili to je odma Rusi imaju jedan manje a Ukrajinci jedan više, tako da mogu bolje izvest slom Zaporoške bojišnice i izbit na Azovsko more. Ovako njima taj pametni đeneral Šojgu šalje tamo tenkove tako da ih oni zarobe pa s njima još bolje i brže dođu do Azovskog mora. Istovremeno se poništava učinak šta su oni helikopterima roknili neki komad tehnike kad su im ga sad opet poklonili iz svojih zaliha na izvolte.
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 F0HRwcPXwAAEIgx?format=jpg&name=small
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 5/7/2023, 18:38

Čini se da ukrajinska kontra počinje usporavati (daleko od toga da je i do sad išlo brzo i glatko). Navodno su Ukri ušli u selo Pryyutne (kojih 6 km južnije od ranije zauzetog Rivnopila), ali to je sve od današnjih podviga. 

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 F0RThWBXwAAJQRn?format=jpg&name=large

P.S. Borbe oko navedenog mjesta još traju, tak da ne treba "prejudicirati", što bi reka jedan meni simpa 'ercegovački političar. :)

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10354
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 5/7/2023, 19:09

Pomalo. Nije nigdi priša. Tom brzinom smo do jeseni ili zime na obodima Mariupolja.

Đeneral Šojgu misli da je Bahmut važniji pa ne šalje vojsku tamo nego u Bahumt a u međuvremenu mu ovo pada. Đeneral Šojgu misli da će se rovovi sami branit od najezde anglosasa.

Najbolji je onaj dio šta HIMARS ima domet 80 km pa uskoro neće ni helikoptere moć držat tu i s njima napadat ukrajinski oklop koji vrši napad prema Azovu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 5/7/2023, 19:30

Zašto je nakon Prigožinove pobune Bahmut postao važniji nego ikada za Rusiju

Prema mišljenju Frederika Mertensa, strateškog analitičara Haaškog centra za sigurnosne studije, ulozi oko ugroženog ukrajinskog grada Bahmuta veći su nego ikad za Moskvu nakon pobune Wagnerove grupe dok traje ukrajinska protivofanziva.

"Pobuna Wagnerove grupe 24. juna promijenila je važnost Bahmuta za Ruse. Također bi mogao postati ključni faktor u uspjehu ukrajinskog usklađenog prodora duž njihovih istočnih i južnih linija fronta", kazao je Mertens.

Bitka za grad Bahmut, u istočnoj ukrajinskoj regiji Donjeck, gdje su žestoki sukobi, bjesni mjesecima. Naselje, koje je nekada bilo dom za oko 70.000 ljudi, sravnjeno je s zemljom.

"Nema ničega, sve su uništili. Bahmut je samo u našim srcima", rekao je sredinom maja ukrajinski predsjednik Volodimir Zelenski.

Ali značaj Bahmuta uvijek je bio više simboličan nego strateški, kažu vojni analitičari.

I to je bio grad u kojem je bila najistaknutija uloga Wagner grupe plaćenika, koja je djelovala pod ruskim oligarhom Jevgenijem Prigožinom.

Prigožin je krajem maja rekao da se Wagnerovi regruti povlače iz Bahmuta, iako su analitičari sugerisali da zamjena čečenskih i ruskih vojnih snaga neće popuniti prazninu koju su ostavili plaćenički borci.

Wagnerovci su 24. juna pokrenuli kratkotrajnu oružanu pobunu i marširali prema Moskvi. No pobuna je naglo prestala i objavljeno je da će Prigožin krenuti u Bjelorusiju prema dogovoru navodnom posredstvom Minska.

"Ipak, kako je Bahmut postao jedino mjesto gdje je ruska vojska još uvijek napredovala, dobio je dodatnu vanjskopolitičku važnost. Za Rusiju je držanje Bahmuta sada postalo još veći politički imperativ, a to bi moglo biti upravo ono što Ukrajina treba kako bi prisilila Rusiju da koncentrše svoje operativne rezerve u odbrani ove hrpe ruševina", rekao je Mertens za Newsweek.

Bez ovih trupa u drugim područjima prve crte, kao što je Zaporožje, ovo bi mogla biti odlučujuća prednost u pokušajima Ukrajine da se probije kroz ruske linije, dodao je.

"Postoji dobar vojni razlog zbog kojeg Ukrajina pojačava pritisak oko Bahmuta", rekao je Mertens.

Dana 1. jula, istraživački centar Instituta za proučavanje rata (ISW) sa sjedištem u Washingtonu sugerisao je da će ruske snage vjerovatno povući snage s drugih mjesta na prvoj crti bojišnice kako bi ojačale svoje trupe u i oko Bahmuta.

Istaknuti ruski vojni bloger i bivši oficir Federalne sigurnosne službe (FSB), Igor Girkin, rekao je u utorak da su ruske jedinice "s nedostatkom osoblja" sudjelovale u teškim borbama sjeverno od Bahmuta, s rezervnim snagama koje su brzo prebačene.

U intervjuu za ABC News emitovanom u utorak, general Oleksandr Srski, koji komanduje ukrajinskim kopnenim snagama, rekao je da Kijev "naravno" može preuzeti kontrolu nad Bahmutom.

Ukrajina napreduje na južnom krilu oko grada, rekla je u utorak zamjenica ukrajinskog ministra odbrane Hanna Maliar, dodajući da se borbe nastavljaju na sjeveru uništenog naselja.

Ukrajinske snage izvele su protivnapadne operacije "na najmanje četiri sektora" crte fronta četvrtog jula, objavio je ISW u utorak.

Ali Ukrajina se suočila s kritikama zbog sporog tempa osvajanja teritorija. Ukrajinski predsjednik Volodimir Zelenski rekao je sredinom juna da je napredak na bojnom polju bio sporiji od željenog.

General Mark Milley, vrhovni američki komandant, tada je rekao da će protivofanziva biti vrlo krvava, ali da je, iako malo spora, dio prirode rata.

Ukrajinske snage ostvaruju stalan, postupan napredak, ali to ne znači da Kijev nije u stanju ponovno preuzeti velike dijelove teritorija, rekao je ISW u svom najnovijem ažuriranju, piše Newsweek.

Zašto je nakon Prigožinove pobune Bahmut postao važniji nego ikada za Rusiju
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 28 of 50 Previous  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 39 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum