ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 24 of 50 Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 37 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 28/6/2023, 07:41

U srijedu, 28. lipnja,  u mnogim će regijama Ukrajine  biti oborina - kiše, pa čak i grmljavine . Osim toga, mjestimice se predviđa jak vjetar.  To je izvijestio u Ukrhydrometeorological centar.  U Ukrajini će biti oblačno uz razvedravanje. Noću u većini zapadnih, sjevernih i središnjih krajeva, danju u Ukrajini kratkotrajna kiša, mjestimice i grmljavina. Na jugoistoku zemlje bit će tuče i pljuskova - do 15-20 m/s. Puhat će i jak vjetar u sjeverozapadnim krajevima.
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 881b9b5292af5af096070bacb9250d76

U poslijepodnevnim satima 28. lipnja prognostičari najavljuju pljuskove s grmljavinom u jugoistočnom dijelu zemlje. Uz to, ponegdje tuča i oluja od 15-20 m/s. I stupanj opasnosti, žuto.
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 4f59e235a84b855292516eff8fee4980

https://tsn.ua/ukrayina/prognoz-pogodi-na-28-chervnya-v-yakih-regionah-litimut-doschi-z-gradom-i-grozami-2358577.html

RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 28/6/2023, 09:43

gubiš se u ovdje. svađaš se sam sa sobom, ili umišljaš da ja zapovjedam ukrajincima a ti anglo sasima a netko rusima sa foruma. ovo je rasprava o ratu u ukrajini, nije osobno prepucavanje , evo pala je kiša pa onda mene spominješ. ovako kada netko čita sa strane izgleda kao psihijatrijsko vještačenje pa ću pobrisati takav tip komentara, umjesto da se dođe informirati o sukobu u ratu i pročitati kakav kvalitetan komentar. 

možeš napisati lipo, "evo pala je kiša, 15mm /m2  to znači da će tlo biti natopljeno solidno, i da se možda neće osušiti i ništa od bradlija kako voze preko dnjepra".. ne "yoda zapovjeda ukrajincima, anglo saxi, galatika 5 federacija, bavarska neprijatelj" itd.. sve to brišem


edit: brišem i bezkorisni copy/paste spam vijesti sa indexa, jutarnjeg, itd.  takve dosadne vijesti nemaju nikakvu težinu u kvalitetnoj raspravi oko rata, a tko hoće može otići na index i čitiati kako je ukrajinsko ministarstvo obrane objavilo kako su ubili do sada 250 000 rusa, ili otići na informer.rs i tamo čitati kako rusko ministarstvo obrane je objavilo da su ubili 250 000 ukrajinskih nacionalista 

postavio sam desetke telegram i twiter kvalitetnih profila koje možete pratiti, lijepiti od tamo informacije, jer naravno ne stignem sve je .. imate tamo hrpu analiza, videa, svega,  pročitate i napravite sažetak stavite komentar i par linkova i to je to


Last edited by AssadNaPodmornici on 28/6/2023, 11:07; edited 1 time in total

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Piglet and Šandor Winnetou like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 28/6/2023, 09:55

Jučer je bilo pomjeranja na fronti. Ukri su ostvarili napredke na južnoj bojišnici, Rusi sjeverno...
Ukri nastavljaju s napadima podržanim topničko-raketnim udarima iz pravca Novodarivka-Novopil-Zelene Pole-Novosilka na ruske položaje na području mjesta Rivnopil gdi je ostvaren i progres.
Najjači napad je trenutno južno od mjesta Novodanyliivka gdje ukrajinske snage nastoje napredovati prema mjestu Robotyne. Ruske snage po ukrajinskim snagama u napadu djeluju topništvom, tenkovima i borbenim helikopterima. Nakon višesatnih borbi ipak nije ovdi došlo do probijanja linija.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10355
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 28/6/2023, 09:56

U međuvremenu je Rehinmetal potvrdio kako će isporuka 14 Leoparda 2A4 (koju financiraju Danska i Nizozemska) početi u siječnju 2024.g. dok se isporuka 20 BVP Marder1A3 očekuje unutar sljedećih 45 dana. Australija pak najavila slanje Ukrajini 28 M113AS4 oklopnih transportera, 14 vozila za specijalne snage, 28 srednjih kamiona MAN 40M i 14 prikolica za iste.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10355
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 28/6/2023, 10:00

Ukrajinski ministar spoljnih poslova pak žali što je Prigožin prerano odustao jer, po njegovim riječima - "da je pobuna trajala bar još 48 sati, imala bi demoralizirajući učinak na Ruse koji se bore u Ukrajini".

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10355
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 28/6/2023, 20:18

idemo sa najsočnijim tračom. Navodno je Surovikin(jedan od rijetkih sposobnih u Ruskoj komandi) sudjelovao u pobuni i navodno je uhapšen od strane FSBa. 
naravno ovo je nepotvrđeno, bilo bi cool da je istina.
 

evo bogami pogođen jedan Ruski avion na fronti uz pomoć Igle. međutim to ne znači da je pao, nadajmo se da jest --

dodatak, čitam oryx ekipu tvrde da je vjerojatno preživio osim ako ne dođu neku dokazi za suprotno. 





prema novoj anekti povećala se podrška u USA za pomoć Ukrajini oružjem. Što je i dobro. Sada prema toj anekti prvi put čak i većina republikanaca podržava daljnje slanje pomoći Ukrajini

 

Ruski telegram kanal Ribar

Rybar about Kherson/Antonivskyi bridge

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 27a1AFU continues to hold positions
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 27a1Russian used heavy MLRS strikes, didn't help. AFU managed to bring in reinforcements.
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 27a1AFU units were spotted on the Dnipro islands south of Kherson. Russia has no 'confident' control over this area
 
 Navodno pozitivni razvoj događaja za Ukrajince južno od Bahmuta.. ima dosta videa čišćenja rovova i zarobljenih Rusa, ali .. vidit ćemo

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 28/6/2023, 20:55

Problem s tim ukrajinskim vodstvom a koje je u suradnji s anglosasima itd je taj šta bi oni ovaj dio između Krima i Donbasa htjeli oslobađat a nudi im se ovaj gore u Lugansku poviše Donbasa. Budu li oni i dalje upirali taj Kerson a ne slali trupe gore vrlo lako bi im se moglo desiti da izgube sve jer će u međuvremenu Rusi doći sebi i pribrati se i postaviti dobru obranu. Ratovi se ne vode po sitemu šta ti oćeš nego šta je moguće.
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 FztBrpuWYAAC8O7?format=jpg&name=4096x4096
RayMabus
RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 28/6/2023, 22:05

Ruski pouzdani telegram kanal objavio da je njiho su-25 danas pogođen ali se vratio u bazu oštećena aviona. točno kako sam pretpostavio. šteta


ima solidan broj videa danas, evo kompilacija UKR himars napada na RU položaje u pozadini

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 29/6/2023, 12:36

TOS-1A napada Ukrajince ukorijenjene na ruskoj strani Antonovskog mosta u Khersonu. Ukrajinci i dalje pokušavaju osigurati mostobran u sektoru.

RayMabus
RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 29/6/2023, 13:00

rakete tosa padaju jbt svugdje okolo. drugo efekt tosa je veoma veoma ograničen na otvorenom , . vjerojatno je još par projektila palo u rijeku samo nisu snimili

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 29/6/2023, 13:04

AssadNaPodmornici wrote:rakete tosa padaju jbt svugdje okolo. drugo efekt tosa je veoma veoma ograničen na otvorenom , . vjerojatno je još par projektila palo u rijeku samo nisu snimili
Nešto je drugo tu sad bitnije samo ti to nećeš nikad vidit dok ti netko ne objasni. Ako je domet Tosa mali, to znači da su Rusi okružili dobro ovaj prelaz jer inače se ne bi on ovoliko blizu približio tome da ispaljuje na to tamo tako.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 29/6/2023, 13:04

AssadNaPodmornici wrote:rakete tosa padaju jbt svugdje okolo. drugo efekt tosa je veoma veoma ograničen na otvorenom , . vjerojatno je još par projektila palo u rijeku samo nisu snimili
To je sve nadrkavanje jer nema pješačkih postrojbi da to probaju počistiti, rekao bi da su ruske linije pred pucanjem zbog nedostataka ljudstva. Ako ukri uspiju ovdje napraviti širi mostobran i uđu barbarima s leđa  biti će to šah mat.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19770
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 29/6/2023, 13:05

RayMabus wrote:
AssadNaPodmornici wrote:rakete tosa padaju jbt svugdje okolo. drugo efekt tosa je veoma veoma ograničen na otvorenom , . vjerojatno je još par projektila palo u rijeku samo nisu snimili
Nešto je drugo tu sad bitnije samo ti to nećeš nikad vidit dok ti netko ne objasni. Ako je domet Tosa mali, to znači da su Rusi okružili dobro ovaj prelaz jer inače se ne bi on ovoliko blizu približio tome da ispaljuje na to tamo tako.
Ovo nije TOS, ovo nešto drugo udara.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19770
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 29/6/2023, 13:07

Šandor Winnetou wrote:
AssadNaPodmornici wrote:rakete tosa padaju jbt svugdje okolo. drugo efekt tosa je veoma veoma ograničen na otvorenom , . vjerojatno je još par projektila palo u rijeku samo nisu snimili
To je sve nadrkavanje jer nema pješačkih postrojbi da to probaju počistiti, rekao bi da su ruske linije pred pucanjem zbog nedostataka ljudstva. Ako ukri uspiju ovdje napraviti širi mostobran i uđu barbarima s leđa  biti će to šah mat.
slažem se, iako će nažalost i biti gubitaka od ovakvog djelovanja artiljerije, ali već svi znamo da tamo gdje ne nastupi vojna čizma nema kruva. 

jedino je sranje ovoga mostobrana, što ima još rijeka iz njega, čak i da ga održe ne možeš onda ići tek tako naprijed jer ima još mostova i rječica.  očekujem još neko iskrcavanje ukrajinaca negdje.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 29/6/2023, 13:07

Šandor Winnetou wrote:
RayMabus wrote:
AssadNaPodmornici wrote:rakete tosa padaju jbt svugdje okolo. drugo efekt tosa je veoma veoma ograničen na otvorenom , . vjerojatno je još par projektila palo u rijeku samo nisu snimili
Nešto je drugo tu sad bitnije samo ti to nećeš nikad vidit dok ti netko ne objasni. Ako je domet Tosa mali, to znači da su Rusi okružili dobro ovaj prelaz jer inače se ne bi on ovoliko blizu približio tome da ispaljuje na to tamo tako.
Ovo nije TOS, ovo nešto drugo udara.
da TOS mi djeluje razornije.. ovo su možda GRAD projektili ili šta ja znam

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 29/6/2023, 13:07

Šandor Winnetou wrote:
RayMabus wrote:
AssadNaPodmornici wrote:rakete tosa padaju jbt svugdje okolo. drugo efekt tosa je veoma veoma ograničen na otvorenom , . vjerojatno je još par projektila palo u rijeku samo nisu snimili
Nešto je drugo tu sad bitnije samo ti to nećeš nikad vidit dok ti netko ne objasni. Ako je domet Tosa mali, to znači da su Rusi okružili dobro ovaj prelaz jer inače se ne bi on ovoliko blizu približio tome da ispaljuje na to tamo tako.
Ovo nije TOS, ovo nešto drugo udara.
I ako su ga okružili radi se gotovo samo o dalekometnom topništvu, rusi niti ne pokušavaju prići tu sa pješaštvom kojega im očito fali na tom potezu.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19770
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 29/6/2023, 13:08

Šandor Winnetou wrote:
RayMabus wrote:
AssadNaPodmornici wrote:rakete tosa padaju jbt svugdje okolo. drugo efekt tosa je veoma veoma ograničen na otvorenom , . vjerojatno je još par projektila palo u rijeku samo nisu snimili
Nešto je drugo tu sad bitnije samo ti to nećeš nikad vidit dok ti netko ne objasni. Ako je domet Tosa mali, to znači da su Rusi okružili dobro ovaj prelaz jer inače se ne bi on ovoliko blizu približio tome da ispaljuje na to tamo tako.
Ovo nije TOS, ovo nešto drugo udara.
To san se i ja pita jer ni meni ne izgleda kao vakumska eksplozija nego kao nekakva obična granata. Meni se čini da je to točno šta ti kaže da nije ovo TOS.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 29/6/2023, 13:10

AssadNaPodmornici wrote:
Šandor Winnetou wrote:
RayMabus wrote:
AssadNaPodmornici wrote:rakete tosa padaju jbt svugdje okolo. drugo efekt tosa je veoma veoma ograničen na otvorenom , . vjerojatno je još par projektila palo u rijeku samo nisu snimili
Nešto je drugo tu sad bitnije samo ti to nećeš nikad vidit dok ti netko ne objasni. Ako je domet Tosa mali, to znači da su Rusi okružili dobro ovaj prelaz jer inače se ne bi on ovoliko blizu približio tome da ispaljuje na to tamo tako.
Ovo nije TOS, ovo nešto drugo udara.
da TOS mi djeluje razornije.. ovo su možda GRAD projektili ili šta ja znam
Da, tos razvija specifičnu vatrenu kuglu kod izgaranja zapaljive smjese, ovdje toga nema, a što lupa nemam pojma, sa ovakve crno bijele snimke i sa te daljine mi nije baš jasno, rekao bi na prvu neki grad sustavi kao i ti no  nisam siguran.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19770
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 29/6/2023, 13:19

jbt jel ovo Pion ili neka Rapira haubica zavarena za neki MTBL ?


ovdje Rusi otvoreno kukaju da ih je velika većina izginula da neće više na frontu



jbt horori rata. ruse napao dron kamikaza ovi su i pucali po njemu



navodno video gdje su Rusi napali UKR rov i osvojili ga. Baš sam jučer komentira da nema takvih videa sa Ruske strane. Eto jedan se pojavio. Tko hoće neka ga pogleda i da malo detaljnije viđenje ja moram radit

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 29/6/2023, 15:38

bogte pogleda sam jedan video. 
dva teško ranjena vojnika UKR prije 2 mjeseca. 

Jednom geler odvalio komad lica i još dosta gelera po tijelu. Horor. 
Drugi je izgleda kao mrtvac kada je došao UKR doktor do njega, iskasapljen sa svih strana , moli doktora da mu skrati muke.. 

međutim nije prošlo niti dva miseca jbt izgledaju solidno, ovaj kaže na forumu da će proći još koju operaciju da će još bolje to biti , da mu rastu kosti u čeljusti itd, da je još natečen ali da će to proći


Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 Exrblmvs1e4b1

ovaj drugi bogte pogleda sam video izgleda još gore nego ovaj kojemu otkinut dobar komad face.. ovaj ga posjetio u bolnici momak živ i zdrav, ok zamotane ruke i noge, ali ništa nije odsičeno, dobro se oporavlja itd

nevjerojatno
originalni video je pregadan za pogledati uopće je čudo kako su živi bili na tom videu, a sada izgledaju skoro pa normalno
https://www.reddit.com/r/RussiaUkraineWar2022/comments/14kbvha/ukrainian_combat_medic_meets_the_severely_wounded

evo ovaj drugi

u komentarima možete naći originalan video u kakvom su stanju bili kada ih je ovaj combat doktor počeo krpati .. nevjerojatno

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 29/6/2023, 22:33

crvenkasti na aparatima
friško proizvedene granate iz srbije iz državne tvornice na strani ukraine

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 24 of 50 Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 37 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum