ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 13 of 50 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 31 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 13 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 13/6/2023, 22:17

Unatoč napretku Ukrajina je već u prvih par dana protuofenzive pretrpjela teške gubitke u opremi. 

Vodeće dvije brigade u ukrajinskoj protuofenzivi izgubile su najmanje pet specijaliziranih Leoparda u svom napadu južno od Male Tokmačke proteklog tjedna. Opremljena minskim plugovima i valjcima, ova vozila vode tenkove i borbena vozila pješaštva kroz minska polja orući i pripremajući stazu kako bi tenkovi mogli probiti neprijateljsku crtu obrane.

Ukrajinska 47. jurišna brigada u samo tjedan dana teških borbi morala je napustiti tri od svojih šest najboljih vozila za proboj - Leoparde 2 finske proizvodnje. Drugi potvrđeni ukrajinski gubici uključuju specijalizirano vozilo sovjetskog tipa IMR-2 i bivši njemački Bergepanzer.

Ukrajina u prvih par dana ofenzive izgubila nekoliko Leoparda i 16 Bradleyja

RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 13 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 14/6/2023, 06:43

immortal wrote:Herojska obrana Mariupolja spasila je cijeli jug Ukrajine od zarobljavanja ruskih okupacijskih snaga.
"U biti, Mariupolj je spasio cijeli jug Ukrajine. Da Mariupolj nije bio obranjen, da oni [Rusi] nisu bili prisiljeni preraspodijeliti [trupe] kako bi nas spriječili u provođenju protuofenzivne operacije, sada ne bi bilo ni Mikolajeva ni Odese , oni bi otišli u Pridnjestrovlje, ujedinjeni s tom skupinom, a Ukrajina bi bila potpuno odsječena od Crnog mora", rekao je prvi zamjenik ukrajinskog ministra obrane Oleksandr Pavliuk tijekom nacionalnog teletona United News.
Nisu nam uzeli cijelo more, uzeli su samo pola. Ono, nisi dobija peticu u školi, dobija si dvicu. Ali i dvica je "dovoljan", šta ne? :)

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10355
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 13 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 14/6/2023, 08:12




precizni udari gps himars raketa. točno u čelo. dvi rakete. jest da je svaka 180 000 $, međutim ove samohodne haubice su pun kurac skuplje

naravno vrlo često posada vrijedi više od samog oružja, vrlo vjerojatno posada nije bila u haubicama nego negdje u rovovima iza

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


RayMabus and Šandor Winnetou like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 13 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 14/6/2023, 09:47

kompilacija napada dronovima kamikaza od nekoliko zadnjih dana na rusku tehniku. jbt ne bi čovik povirova koliko štete mogu napraviti., zapale tenk ako ga pogode iza gdje je motor. 
inače nije prva takva kompilacija od zadnjih par dana


jučer sam napisao da je Amerika poslala 15 novih Bradlija i 10 strykera. (strykeri se još nisu koristili ali oni su na kotačima, mislim da čak i većina nije naoružana 30mm topom)

Taman je vizualno potvrđen gubitak od 16 bradlija, neka ih je 20uništeno, a 3/4 posade preživjelo neoštećeno, to je taman. 

Inače Ukrajinci masovno hvale zapadnu tehniku od odnosu na sovjetsku što su imali do sada. Kaže da iako i zapadnu unište/oneposobe mine, da u odnosu na ono što je SSSR radio(a oni su do sada koristili) da uglavnom posada preživi , malo ošamućena ali prežive. da sovjetska(starija) tehnika uglavnom znači smrt kada nalete na mine.

Naravno sovjetska tehnika pri kraju SSSRa i ono što su Rusi i Ukrajinci razvili kasnije ima također dobru stopu preživljavanja od mina, treba naglasiti iako je tu i dalje zapadna dosta bolja, čisto iz razloga jer su Ameri osvajali po bliskom istoku a mine su im bile najveći problem, pa su đipove, vozila, sve ojačavali da prežive mine.  vozilo sklepaš u tvornici , a čovika ne tako

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 13 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 14/6/2023, 11:43

gadne vijesti za Ruse - Ruski izvori. Ribar (otići ću na njegov telegram) sljedeće;

dva časa ljudi stojali toljnoj na odinom mjestu  -- dva sata ljudi stajali na jednom mjestu. 

navodno drugi ruski izvori govore o stotinama mrtvih



ukratko poklopilo Ruse kod Kremine(to je tamo sjeverni front) , rasprava je što je sa sudbinom jednog čečenskog zapovjednika koji je bio "brat kadirovu". 

kadirov sam govori na svom telegramu(odite i provjerite ) da ne može stupit u kontakt sa "svojim bratom" 


_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 13 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 14/6/2023, 11:48

AssadNaPodmornici wrote:gadne vijesti za Ruse - Ruski izvori. Ribar (otići ću na njegov telegram) sljedeće;

dva časa ljudi stojali toljnoj na odinom mjestu  -- dva sata ljudi stajali na jednom mjestu. 

navodno drugi ruski izvori govore o stotinama mrtvih



ukratko poklopilo Ruse kod Kremine(to je tamo sjeverni front) , rasprava je što je sa sudbinom jednog čečenskog zapovjednika koji je bio "brat kadirovu". 

kadirov sam govori na svom telegramu(odite i provjerite ) da ne može stupit u kontakt sa "svojim bratom" 

Koje će to biti razačaranje kad ga umjesto 72 djevice dočekaju 72 šejtana koji će ga guziti cijelu vječnost

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 13 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19770
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 13 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 14/6/2023, 12:42

AssadNaPodmornici wrote:


precizni udari gps himars raketa. točno u čelo. dvi rakete. jest da je svaka 180 000 $, međutim ove samohodne haubice su pun kurac skuplje

naravno vrlo često posada vrijedi više od samog oružja, vrlo vjerojatno posada nije bila u haubicama nego negdje u rovovima iza


zanimljivo oryx ekipa neće klasificirati ovo oružje kao uništeno?
zašto?
kažu a i primjeti se da su rakete falile za 10ak metara, da oni jednostavno ne mogu potvrditi da su SPGovi uništeni, nemaju klasificirane dokumente o tome kakvu štetu rade ove rakete (mislim da su sa tungstenom kuglicama, vidio sam videa penetriraju do pola centimetra -cenat čelika).. 
u svakom slučaju iako možda(ali možda) nisu totalno uništeni, svakako ovi geleri su ih izbužali , morat će na popravak u rusiju. svaki od ovih topova je vjerojatno primio nekoliko tisuća kuglica

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 13 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 14/6/2023, 14:18

Treba poslat tisuću GPS granata Ukrajincima da ove uništavaju i melju i tako stalno.

To šta su one oštećene znači da neće rokat po Ukrajincima i ubijati vojnike u rovu i/ili napadu ili rokati po selima i gradovima i ubijati civile.

Znači ideš redom, prioritet ima tenk kad ga ugledaš na bojištu, njega prvoga skidaš ako imaš GPS granatu jer je on napadačko oružje i izbijaš im mogućnost napada a u ovom slučaju di Ukrajinci oslobađaju ta sela mogućnost da ta sela Rusi vrate pod svoju kontrolu. Nakon toga idu samohodne haubice pa obične haubice, pa TOS i slično, pa oklopna vozila pa sad ide sve ostalo: minobacačka gnijezda, kamioni i druga oprema, skladišta municije i goriva, vojarne, stacionari, željeznice itd.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 13 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 14/6/2023, 14:26

evo za longija još malo GPS raketa i granata

Još pazi 3 Ruske Mste (SPGa) uništena u jednom udaru.


5 SPGova uništeno/oštećeno sa HIMARS raketama. Ove 3 gore lipo. Vrlo vjerojatno su i ove gore dvije totalno sjebane bez obzira što nema potvrde za to pa će ih Oryx samo staviti kao "oštećeno". 

5 modernih  spgova (po kvaliteti u razini Američki M109 paladin ovako iz glave) uništeno u 24 sata.. vizualno naravno

Ruski kanali komentiraju da Ukrajinci trenutno sijaju više granata nego oni na fronti. 
Uništeno 5 ovih SPGova će ubrzati proces. 

Pazi RH ima 13-14 ispravnih panzerhaubica, a rusi su trećinu sličnog oružja što ima naša vojska spušili u 24h .. inače svako koji dan im unište neki SPG ali 5 komada u jednom danu ... 

isto tako ne treba zaboraviti da Ruski dronovi Lancet su uništili također ogromnu količinu Ukrajinskih sovjetskih i zapadnih SPGova, ali zapad ih ima na tone .. italija ih je sama poslala 60

Rusi su imali više stancioniranih haubica ali one postaju nekako zastarijelo oružje u modernom ratu, čisto radi satelita i dronova


što se tiče one situacije gdje su Ukrajinci poklopili hrpetinu Rusa negdje na sjeverno-istočnom frontu i ranili/ubili/teško ozljedili "Kadirovog brata" , za sada imamo samo od Rybara komentar na telegramu, čekamo još neke Ruske da izađu sa više detalja. Obično ako negdje zagnjoji ili bude ranjena koja stotina Rusa te informacije cure na sve strane.

I pazi ovo .
Ubijeni su jer su se pripremali za napad. I prije napada im je govor trebao držati jedan zapovjednik. Kojeg su btw čekali 2 jebena sata na jednoj lokaciji. 
i onda još luđe od svega, navodno taj zapovjednik je bio onaj neposobni Rus/Dagestanac Muratov koji je u Ugljedaru u samoubilačkim napadima uništio cijelu brigadu.

nakon pobune Ruskih telegram blogera Putin ga je smjenio i stavio negdje drugdje.. kakav luđak.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 13 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 14/6/2023, 14:31

Tako treba. Tako se to radi. :tu

Triba slat stalo tisuću novih GPS granata Ukrajincima na bojište da im ovi uništavaju tu tehniku koju su oni poslali u napad na Ukrajinu. Bez te tehnike na bojištu ovi prisilno unovačeni čobani koje Putin i Šojgu šalju u napad na Ukrajinu su za k.

Samo melji.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 13 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 14/6/2023, 14:55



još malo spržene RU tehnike. 
Ima još snimki. I to su sve tehnika na prvoj crti, na novim linijama razgraničenja gdje su došli Ukrajinci.
Lipo UKR vojska ode malo naprid, osvoji par sela, dovede dronove i traži Ru tehniku i skladišta u idućim selima. i onda će ih malo smkešati ovako i onda opet juriš. Do crnog mora

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 13 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 14/6/2023, 15:11

imaš li iti jedan video ili dokaz? recimo sa ruskog telegrama, ili ikakvu videu snimku? koja je fora lijepiti vijesti sa indexa ili informera što je izjavio ruski ministar da su pobili 40 000 ukrajinaca ili ukrajinski da su pobili 40 000 rusa?

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 13 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 14/6/2023, 15:15

AssadNaPodmornici wrote:
još malo spržene RU tehnike. 
Ima još snimki. I to su sve tehnika na prvoj crti, na novim linijama razgraničenja gdje su došli Ukrajinci.
Lipo UKR vojska ode malo naprid, osvoji par sela, dovede dronove i traži Ru tehniku i skladišta u idućim selima. i onda će ih malo smkešati ovako i onda opet juriš. Do crnog mora
Azovskog mora.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 13 MMAAAAASUVORK5CYII=


Last edited by RayMabus on 14/6/2023, 15:16; edited 1 time in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 13 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by immortal 14/6/2023, 15:17

AssadNaPodmornici wrote:imaš li iti jedan video ili dokaz? recimo sa ruskog telegrama, ili ikakvu videu snimku? koja je fora lijepiti vijesti sa indexa ili informera što je izjavio ruski ministar da su pobili 40 000 ukrajinaca ili ukrajinski da su pobili 40 000 rusa?

evo ti

https://t.me/otarnavskiy/118

snimatelj je snimatelj, ratnik ratnik
ne možeš očekivati da sve bude snimljeno
snimali su i mene
nisam vidjela ni jednu snimku ( samo jednu - prikrivenu)

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23274
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 13 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 14/6/2023, 17:29

Barem je jednostavno sto je istina.
To je ono sto govoredu srbalji i tome skloni pojedini tupavi hrvati.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18833
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 13 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Guest 14/6/2023, 17:31

dijagram wrote:Barem je jednostavno sto je istina.
Ukrajincima je najveći problem što nemaju svoju istinu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 13 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 14/6/2023, 17:40

trkmej wrote:
dijagram wrote:Barem je jednostavno sto je istina.
Ukrajincima je najveći problem što nemaju svoju istinu.

A putinovcima je najveci problem sto moraju imati srbaljsku istinu:)

Mislim, kako to uopce istinom zvati, sto srblje srblja.

dijagram
dijagram

Male
Posts : 18833
2015-08-09


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 13 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 14/6/2023, 22:43

imamo sočnih vijesti sa fronte. danas je sočan dan. 
prvo. izgleda da čečenci i dalje traže jednog od svojih zapovjednika, za kojeg postoji šansa da je pretvoren u čevape negdje mislim na jugu u HIMARS/STROMSHADOW napadu. Pazi asevi su sami pomakli svoju brigadu sa prve crte i traže svoga zapovjednika(brata od Kadirova kako mu ovaj tepa). 
Inače sumnjam da im je Ruska vojna komanda to dozvolila. Što znači da su praktički vojska za sebe. Sami pokupe oružje a Putin i Šojgu im ne smiju ništa. 


https://t.me/grey_zone/19136
https://t.me/rybar/48497

nastavljamo dalje sa sočnim vijestima. 
Znate li ono što se dogodilo sa Ruskim grupisanjem? Da istina je ono što sam naveo jutros. 
Izgleda da su u taj icident uključena dva dagestanca Muradov i Akmedov. Ili je jedan čečenac. 
Inače po čemu su poznati.
Ta dva generala su bili zapovjednici u Rusim samoubilačkim napadima na Ugljedar. U veljači ove godine plus u novembru/studenom 2022, u tim napadima je uništena bivša polu profesionalna 155 brigada(mislim da je 155 slabo pamtim te generičke brojke možete googlati). 
U veljači ako se dobro sjećam Rusi su u napadima na Ugljedar imali 130komada izgubljene teške tehnike(tenkovi, oklopna vozila, kamioni, TOS bacač vakumskih bombi, artiiljeriju) bez uspjeha.  Ukrajinski gubici su bili 10x manji ako i to. as je čak nakon tih propalih napada dobija neke medalje od Putina da bi se pobunili vojni blogeri(ovi telegram kanali ruski čije linkove stavljam svaki od njih ima po milijun pratitelja većina vojnika ih prati) zahtjevali su streljanje tih debila radi dva propala samoubilačka napada. 
Na kraju ih je Putin makao i stavio gore sjevernije.

I trebali su ići na novi napad. I pazi jedan od tih dvojice debila im je trebao držati govor, i skupio  je nekoliko stotina vojnika na hrpu. I debil je kasnio dva sata. stotine vojnika su stajali na hrpi dva sata. Ukrajinci su ih locirali nekako i zasuli su ih ne znam čime već.. 155mm granatama HIMARSima. 

Rezultat prema Ruskih izvorima 100 mrtvih i minimalno 100 ranjenih(čije brojke rastu) Opet zahtjevaju njihovo streljanje da su ovi čečenci/dagenestanci pobili više Rusa nego ikakvi Ukrajinci. 

Ja se nadam da će im Putin dodjeliti nove medalje i unaprijediti ih.

Jao kako će popušiti rat.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Piglet likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 13 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 14/6/2023, 22:47

Pa nema veze šta nije doša na vrime a ovi su ga čekali. Može im sad svima i misu zadušnicu održat. Umisto tog motivacijskog govora jel.

Dobar je taj Muratov. To je pravi general. Ukrajinci mu tribaju dignit nekakvi spomenik kad ovaj rat završi. Dat mu neki orden za zasluge na bojnom polju.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 13 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by debotoijusto 14/6/2023, 22:51

Rezultat prema Ruskih izvorima 100 mrtvih i minimalno 100 ranjenih(čije brojke rastu) 








Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 13 70cee7196024f2a8e15d947f2792d742_w200
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31221
2014-04-12


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 13 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 14/6/2023, 23:12

Za razliku od one situacije prije di su se Ukrajinci uglavnom branili a Rusi tu i tamo napadali pa takvi ko taj Muratov kad bi slali vojsku i oklopna vozila u besmislen napad ne bi bilo posljedica jer Putin i njegovo desno biračko tijelo te Kirili ne bi vidjeli pomake na terenu pa onda ništa dakle ne gube ništa pa nema veze jel, onda kao sve u redu i ok a sad će se svaka ta greška skupo plaćat u gubitku teritorija jer tih 200-ak vojnika negdje neće stići da popuni obrambene linije i Ukri će osvojit ta dva neka sela samo na račun toga a to dolazi do Putina i njegovog desnog biračkog tijela koji mu svaki put kad to padne smanji podršku a također i do Kirilia koji gleda kako se njegov pravoslavni kalifat smanjuje.

Rekoh: Putin i Šojgu neka počmu tražit raku di će ih pokopat.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 13 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 13 of 50 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 31 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum