ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 14 of 50 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 32 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 14 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 14/6/2023, 23:12

Za razliku od one situacije prije di su se Ukrajinci uglavnom branili a Rusi tu i tamo napadali pa takvi ko taj Muratov kad bi slali vojsku i oklopna vozila u besmislen napad ne bi bilo posljedica jer Putin i njegovo desno biračko tijelo te Kirili ne bi vidjeli pomake na terenu pa onda ništa dakle ne gube ništa pa nema veze jel, onda kao sve u redu i ok a sad će se svaka ta greška skupo plaćat u gubitku teritorija jer tih 200-ak vojnika negdje neće stići da popuni obrambene linije i Ukri će osvojit ta dva neka sela samo na račun toga a to dolazi do Putina i njegovog desnog biračkog tijela koji mu svaki put kad to padne smanji podršku a također i do Kirilia koji gleda kako se njegov pravoslavni kalifat smanjuje.

Rekoh: Putin i Šojgu neka počmu tražit raku di će ih pokopat.

RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 14 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 15/6/2023, 16:09

U području grada Vugledara, ukrajinska vojska napredovala je prema neprijatelju do jednog kilometra, — priopćio je press centar Obrambenih snaga Tavrijskog pravca.
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 14 FyqH99GWwAAZAVC?format=jpg&name=small


:coffee :cro
RayMabus
RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 14 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 15/6/2023, 16:59

Osim navodnog hodanja 1km prema praznoj zemlji ne vidim novih informacija sa fronte. Čak i snimki gubitaka nema previše. 
Zemlja je malo natopljena kišom pa Ukrajinci ne napadaju. 
U prijašnjim napadima je bilo angažirano djelovi 3 brigade od ukupno 12 brigada spremnih za ofenzivu.
jedna i druga strana su imali gadne gubitke kao što smo vidjeli na slikama. 
To znači da u ovom trenu rat je postao rat iscrpljivanja tko će više iscrpiti koga. 
Rusi  Ukrajince od zapadnog oružja ili Ukrajinci Ruse od njihovog uglavnom popravljenog sovjetskog oružja .

e da Ukrajinci teško i mogu napredovati zbog helikoptera, kao što smo vidjeli snimke oni jednostavno buše NATO oklop sa udaljenosti veće nego što ih Ukrajinci mogu dohvatiti PZO sustavima. Sada ispada da helikopteri koji su zamišljeni kao odlično ofenzivno oružje, jedino su korisni u ofenzivnim ratovima protiv protivnika koji nema protuzračnu obranu.. tipa "turbaši" sa bliskog istoka i takva ekipa. Međutim čim protivnik ima PZO, niti Ruski niti Američki helikopteri ne mogu kurcem mrdnuti u ofenzivi, jer skinit će ih sa neba bilo tko.. ti odeš par km iza linije, i naletiš na patrolu koja nosi ručne pzo rakete tipa stinger/iglu i ćao. 

međutim isti ti helikopteri su super u obrani . mislim da su oni najveći problem Ukrajincima. 

Dakle ti ideš naprijed. Imaš one ručne raketne bacače dometa kraćeg nego Ruski(ili NATO) helikopteri. A ovaj lansira raketu koja  zapadni/ruski oklop buši ko švicarski sir.

Usput helikopteri lete nisko, pa zbog zakrivljenosti kugle nemožeš ga obilježiti radarom dometa od par desetaka km i oboriti.

Ako PZO sustave tipa srednjeg dometa i radare približiš fronti, onda riskiraš da te lociraju Rusi dronovima i pošalju ti mali dron kamikazu na tebe i  sa dronom od 20 000$ unište PZO sustav od 10 milijuna $. e jebiga onda. to jebe Ukrajince trenutno. Minska polja nekako preživiš. sjebu ti tenk, posada preživi, izvučeš tenk, očistiš mine ideš dalje. Međutim helikopter te prži ne možeš dalje.

Zato je NATO na zadnje sumitu obećao da je prioritet u slanju PZO oružja. treba aktivirati tvornice i nema druge


Nato će trebati nekako razviti sustave srednjeg dometa, da imaju domet 10-15km , dakle da mogu uhvatit Ruski helikopter, i da mogu biti mobilni i pratiti vojsku koja nastupa. I da se mogu jeftino proizvesti jer moraš računati na gubitke. 

Ukrajinci mogu onda nastupati u valovima. Tipa odluče danas osvojiti par sela, pomaknu frontu za par km. ukopaju se i onda sutra opet. 

Šalješ dronove naprijed i onda HIMARSima i "GPS" granatama čistiš ispred sebe sve, kao što smo vidjeli snimke. Tu Ukrajinci sada bi trebali imati prednost

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 14 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 15/6/2023, 17:21

Ima tu još nekih stvari koje treba napomenit a ja sam o njima pričao. Kad ti njima potućeš te samohodne haubice i obične haubice sovjetskog tipa a koje imaju domet do i oko 20 km, onda ti oni dovode Uragane, Smerčeve i Tornada a to su višecijevni bacači raketa ( VBR ) al većeg dometa i onda više nisu u dometu tih GPS granata koje imaju neki domet do 40 km i onda te rokaju s tim kako bi te zaustavili odnosno zaustavili taj ukrajinski napad.

Rusko Ministarstvo obrane pokazalo je snimke borbenog rada posada MLRS-a Tornado-G Zapadnog vojnog okruga koje uništavaju objekte i položaje ukrajinskih trupa.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 14 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 15/6/2023, 17:27

Pitanje je što oni uništavaju. To je hladnoratovsko oružje zamišljeno da ispaljuješ na koncetracije protivnika gdje te na par stotina km fronte čeka nekoliko milijuna vojnika pa ne možeš faliti. 
Iako su ovdje ogromne snage uključene , ne znači odmah da ćeš ti ispaliti punjenje i nekoga "uništiti".  ako je netko zakopan u rovu, možeš mu puvati u guzicu sa ovim.
isto tako ako vidiš neki komad tehnike i na taj teritorij ispališ punjenje, ne znači da će ga sve pogoditi. ovo se rasprši dosta. 
Rusi imaju rakete (gps) koje mogu ispaljivati iz ovakvih sustava, tipa SMERČ i novije verzije, međutim te rakete su skupe i davno su ih ispucali pa ih ne proizvode toliko.

Ameri imaju na zalihama 50 000  GPS raketa za HIMARSe i godišnje mislim da su rekli da ih mogu proizvesti između 5000-9000 tako nešto. Ukrajina ih toliko troši godišnje tako da su OK. 

Vidio si razliku kako je onih 5 Ruskih SPGova jučer uništeno sa 5 GPS raketa iz HIMARSa.. nema rasprskavanja po polju, nego padne ti točno na čelo ili par metala dalje maksimalno.

HIMARSi imaju domet 85km, dakle premašuju domet svega što Rusi imaju. Čim nešto otkrije dron, ako je van dometa 155mm haubice nije van dometa HIMARSa. 

Dakle Ukrajinci imaju 30x nadmoć u satelitima, jedino što im treba da još više dronova imaju. čim otkriješ nešto odmah GPS granata/raketa

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 14 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 15/6/2023, 17:35

Dobra je GPS granata. Prva stvar. Laka je i za opskrbu jer umisto deset il dvadeset i više običnih granata prevoziš u kamionu il skladištiš negdje samo tu jednu a šta je puno lakše i za prijevoz i skladištenje i skrivanje takve municije na bojištu i iza njega jer je teže otkrit kad je ta količina municije manja. Zato ja navijam da ovi njima šalju tisuću GPS granata stalno da to melju. Ti svakako to moraš samlit jer ne možeš pustit haubicu da puca na tvoje vojnike u rovu ili napadu s nekakvih 20 km itd. Znači to moraš maknit.

E sad kad si ti to maka i njihovo zapovijedništvo vidi da im je to na udaru plus izgubili su dosta takve tehnike e sad će ti oni dovest te Smerčeve, Uragane i Tornada a koju mogu biti punjena isto ko i oni TOS i kazetnim bombama a ako su ti snimili neki topnički položaj onda ti ispale salvu raketa tamo i tako uništavaju sad tebi tvoje haubice i ostalo.

To je takva igra. Ja znam njihove korake unaprid i sad ćemo malo gledat to tj više Tornada, Uragana i Smerčeva kako rokaju kako bi oni zaustavili tu ukrajinsku protuofenzivu i kako se ne bi guza Putina i Šojgua znojila.

PS: Nije bitno koliko oni imaju raketa u skladištu za ove sisteme jer ih sasvim sigurno imaju za iduća dva tri mjeseca da udaraju po njima do jeseni i prvih kiša. To imaju. Ne beri brigu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 14 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 15/6/2023, 17:52

AssadNaPodmornici wrote:
HIMARSi imaju domet 85km, dakle premašuju domet svega što Rusi imaju.
Zaista ?

Sustav Tornado-G prikazan desno ima četiri reda po 10 lansirnih cijevi. Svaka cijev lansira jedan projektil od 122 mm. Model Tornado-G namijenjen je zamjeni višecevnog bacača raketa BM-21 Grad. Trenutno su jedini operater ruske kopnene snage. Verzija će biti odobrena za izvoz.

Ruske kopnene snage su 2011. dobile oko 30 sustava Tornado-G, zamijenivši BM-21 Grad.

Tornado-G dobio je izvoznu dozvolu u lipnju 2018., a Tornado-S sa satelitski navođenim granatama dometa od 120 km u kolovozu 2019.Tri nadograđene varijante visokoeksplozivnih (HE) Grad od 122 mm s fragmentacijom (HE-Frag) i HE s visokoeksplozivnim protuoklopnim (HE/HEAT) varijantama raketa za raketni sustav za višestruko lansiranje Tornado-G (MLRS) kodnog naziva 9M538, 9M539 i 9M541 imaju značajno povećanje vatrene moći, ali s manjim dometom. Sustavi BM-21 Grad nadograđuju se na razinu nove generacije sustava Tornado-G.[potreban citat]

Tornado-G je ušao u serijsku proizvodnju 2013. Sustav je ušao u službu ruskih oružanih snaga 2014. godine.

https://en.wikipedia.org/wiki/Tornado_(multiple_rocket_launcher)
RayMabus
RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 14 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 15/6/2023, 18:11

Gle imaju i Ukrajinci Vilkhu googlaj koliko ima dometa. 
Ima veći kao Himars i isto navodno udara precizno.
Ali zakurac kada i rusi i ukrajinci nemaju na skladištu 50 000 tih gps raketa kao Amerikanci i Ameri ih mogu proizvesti zaboravih brojku ili je 5000 ili 9000 godišnje . 

davno su rusi ispucali te precizne projektile za tornado, u prvih par tjedana rata, sada što uspiju proizvesti mjesečno a ne mogu baš niti previše što zbog sankcija što zbog toga da moraju hrpu drugog oružja proizvoditi pa su prioriteti bitni

zapad je industrijski jednostavno veći. amerika kaska u proizvodnji 155mm granata, međutim tu uskaču druge zemlje. 

zato amerika dosta raketa štanca i ima dosta oklopnih vozila bradley i tenkova abrams m1 i m2. 

češka i poljska su idealne jer su sovjetsko oružje modernizirali i poslali ukrajini.
bugarska ima brutalnu proizvodnju streljiva sovjetskog kalibra, itd

rusi osim nešto iranske pomoći, nešto kineske prodaje ispod stola(kina svima prodaje i zapadu repromaterijal koji ide u oružje ) , mora sama.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 14 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 15/6/2023, 18:16

Sad će oni to sve ispucat zato šta se Putinova i Šojguova guzica znoji pa nemaju druge.

Moraju zaustavljat svime i svačime tu ukrajinsku protuofenzivu iduća dva tri mjeseca do jeseni tj prvih kiša kad će opet blato i opet usporavanje napada jer ne možeš po kiši i blatu gonjat to naprid. Možeš al zapneš pa ćete izrokat svime i svačime tu jer si im u dometu a kako si zapeo u blatu još i nepokretan pa si laka meta. Mislim na tu tehniku sad šta ovi ( Ukrajinci potpomognuti Zapadom ) pošalju u napad jelte.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 14 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 15/6/2023, 18:21

RayMabus wrote:Ima tu još nekih stvari koje treba napomenit a ja sam o njima pričao. Kad ti njima potućeš te samohodne haubice i obične haubice sovjetskog tipa a koje imaju domet do i oko 20 km, onda ti oni dovode Uragane, Smerčeve i Tornada a to su višecijevni bacači raketa ( VBR ) al većeg dometa i onda više nisu u dometu tih GPS granata koje imaju neki domet do 40 km i onda te rokaju s tim kako bi te zaustavili odnosno zaustavili taj ukrajinski napad.

Rusko Ministarstvo obrane pokazalo je snimke borbenog rada posada MLRS-a Tornado-G Zapadnog vojnog okruga koje uništavaju objekte i položaje ukrajinskih trupa.
To su glupi sustavi i što je veća udaljenost veća je raspršenost udara na zemlju, više vrijdi jedna himarsova raketa nego cijeli lanser sa svim raketama ovih glupih sustava

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 14 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19770
2017-12-31


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 14 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 15/6/2023, 18:34

Znam ja to sve. Sve je to meni jasno. Da se slušalo mene pa slalo tisuću GPS granata Ukrajincima non stop ovi bi prije izrokali te samohodne haubice i obićne haubice na bojištu pa bi prije ruska komanda morala koristit ovakve sisteme a to znači da sad uopće ne bi imali dovoljno raketa za iste da gruvaju do jeseni tj prvih kiša kad će opet blato itd.

Ne sluša se mene nego oće sve po svoju i sad su zapeli i ovi sad imaju uskladišteno dovoljno raketa za ovo da usporavaju njihovo napredovanje prema Azovskom moru do jeseni.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 14 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 15/6/2023, 18:42

Šalju Ameri i svi ostali "gps" granate. Znaš jedna excalibur GPS granata košta i do 100 000$. Pazi sa tom lovom su prije par godina mogao kupiti dvosobni stan u Splitu. A toliko košta jedna granata.  Možeš mislit koliko treba posla da se proizvede i skupih djelova. 
naravno sa vremenom će USA inžinjeri smanjiti troškove a povećati količinu, ali za takve stvari treba proći neko vrime. 
U WW2 su Ameri prvi razvili granate sa radio senzorima, tipa ispališ granatu prema avionu i onda ova očitava valove i kada je nariktaš da pukne na 20 metara udaljenosti čim nešto očita ona pukne.. i onda sve okolo rasprska sa gelerima. To je jedan od najboljih izuma u WW2 koji je spasio USA brodove od japanskih aviona, nakon toga su padali ko pokošeni. 
U početku se te granate bile extremno skupe, ali kasnije im je brutalno pala cijena tipa na nekoliko% od originalne cijene. 
tipa treba ti neki senzor, koji je u početku najskuplji dio granate, pa ga onda jedan inžinjer skroji da bude skroz jeftin pa pada cijena, itd itd.. tako će biti i sa ostalim oružjem.. 

zato Ukrajina ne može izgubiti rat dok je zapad iza njih i dok se na zapadu trude da pomognu ukrajincima. jednostavno tu su industrijski kapaciteti koje RU ne može pratiti 

Njemačka ponovo pokreće proizvodnju tenkova, oklopa, vade iz skladišta zahrđala oružja iz hladnog rata, popravljaju se i idu za UKR 

tko je mogao zamisliti prije rata tamo, da će ukrajinci uopće biti u poziciji da jurišaju ravnopravno na ruse.. svi smo im predviđali par tjedana

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 14 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 15/6/2023, 18:49

AssadNaPodmornici wrote:
tko je mogao zamisliti prije rata tamo, da će ukrajinci uopće biti u poziciji da jurišaju ravnopravno na ruse.. svi smo im predviđali par tjedana
A Boga mi niste svi.

https://www.ex-iskon-pleme.com/t50132p80-premijer-bavarske-rusija-nije-neprijatelj-europi

Ja san ti opisa cili rat mjesec dana prije njegovog napada na Ukrajinu i šta će mu se desit i šta će se dešavat.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181909
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 14 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 15/6/2023, 19:26



evo malo GPS granata za Longija.. 

Ova prva je vjerojatno excalibur, samo znam da su ovi Rusi imali više sreće nego pameti, pogledajte kako su geleri putovali.. mislim da je iz videa 1 rus je ostalo ležati, dvojica su odmah trčali, jedan je zatetura i počeo trčati.. granata sa gelerima je falila 3 metra i pala pod kutom pa su imali više sreće nego pameti. ne znam koliko je tehnika oštećena, prednji dio kamiona je pošprican gelerima ne znam koliko je iza.. šteta

ma tek sada vidim da su došle još dvi granate sa gelerima uništeno je ono.. čak je jedan jadni vojnik ostao. 

druga je uništena ne znam čime, u komentarima govore Njemačka SMART granata.. to je šema da ispališ granatu i onda onda u zraku ispusti 1-2 projektila sa padobranom - koji skeniraju teren i onda kada nađu komad tehnike zabiju se u njega. tu nije bilo pomoći.


inače edit: moja procjena. evo ovo je 100% panzerhaubica.  e da i vjerojatno nisu excalibur granate. 
kako znam?

u kratko vrijeme došle su 3 granate. panzer haubica ima mogućnost da to odradi da u roku par sekundi dođe granata za granatom, jer se vidi kako jedan vojnik još trći i dolazi nova granata. pa onda još jedan. dakle nema šanse da bi pržili 3 excalibur granate na jednu metu.  i 3obične su jako precizne iz njemačke panzerhaubice
i treće drugi sustav uništava Njemačka SMART granata. 

dakle ovo je posada panzerhaubice koja je odradila posao i sjebala ruske skupe sustave
u uvodnom naslovu piše da su himarsi, nisu, oni imaju puno više tungsten kuglica 180 000, da je to puklo , sve bi oklo poprskalo.. ovako su 2 rusa imala sreće  , možda su samo ranjeni.. jedan je malo gadnije ranjen jer je šema, jedan je osta ležati

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 14 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 15/6/2023, 19:38

Rusi su unaprijedili svoj mobilni raketni sustav Bal (NATO-ov naziv: SSC-6 Sennight) čiji se domet udvostručio se nakon ispitivanja nove rakete.

Domet mu sad premašuje 500 km [311 milja] i ima novi sustav navođenja koji mu omogućuje je da pogodi ciljeve na kopnu.

Prema informacijama Glavnog stožera Ukrajine vojska Ruske Federacije povećava broj taktičkih skupina raketnih trupa duž granice s Ukrajinom.

Ukrajina javlja da je taj obalni raketni kompleks "Bal" sad raspoređen u regiju Bryansk.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 14 FyrDiFdaUAIJ79u?format=jpg&name=900x900
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29498
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 14 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 16/6/2023, 00:15

Ukrajinska vojska je izgleda opet u pokretu. Ujutro bude (ili ne bude, ovisno od epiloga) konkretnijih vijesti.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10355
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 14 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 16/6/2023, 06:39


_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10355
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 14 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 16/6/2023, 10:47

evo onaj video gdje su Ruski telegram kanali govorili o neposobnom generalu. 
Inače Ruski telegram kanali su govorili da su dovedeni kamionima. 
Ovdje se vidi 9 kamiona. vjerojatno je brojka 100 mrtvih i 100 ranjenih napuhana (od strane Rusa) ili je krivo prevedena u procesu.a postoji i šansa da je točna ali to ne vidimo ovdje

 vjerojatnije je istina 100 mrtvih i ranjenjih sudeći prema snimkama.  to bi moglo biti 20ak mrtvih i 80ak ranjenjih realnije. 

snimka nije spetakularna ali se poklapa sa telegram izvješćima RU izvora.  dovedeni su kamionima .. izgleda da su onda Rusi dok su čekali toga neposobnom dagenestanca, otišli u šumu na piknik. 
i onda su ukrajinci drveće zasuli sa 155mm rasprskajućim granatama. vidi se dvije eksplozije . 
međutim lako je moguće da pošto je snimka stala da je došlo još par granata, jer se vidi kako rusi nose ranjenje u kamione , nema razloga da ne pošalješ još nekoliko granata  a onda bi šteta i mogla biti takva 100 mrtvih i ranjenjih ali zašto je snimka skraćena? možda postoji full verzija na telegramu ili su rusi oborili dron pa su ukrajinci nastavili pucati , jer nema potrebe ako su kamioni relativno sačuvani da ne pošalješ još par granata na te kordinate.. 
svakako 9 kamiona ne može prevesti par stotina vojnika, prije 150-200

pošto je video "nasilan" mora se kliknuti na njega

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 14 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 16/6/2023, 11:12

inače kako se vrši razminiranje terena prije napada (plus može se koristiti u napadu vidite koliko je ogromna eksplozija)

u pitanju je ili sovjetski sustav UR77 (ukrajinci su ih dosta zarobili od Rusa) ili Američki


a moguće jedan i drugi. ovo je geolocirano južno od bhamuta

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 14 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 16/6/2023, 12:01

15-20ak UKR se predalio negdje kod predgrađa Donjecka 

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 14 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 16/6/2023, 14:20

demon sa foruma.hr wrote:Drago mi je kad nakon prvih slika uništene ratne tehnike i malodušja koje je zavladalo na ovom našem forumu ljudi čim su Ukrajinci uzeli prva sela kreću s euforijom, ali ajmo malo stati na loptu.

Osobno vjerujem da Ukrajinci od početka svibnja pokušavaju preuzeti, ili su preuzeli incijativu na bojištu. Većina promatrača smatra kako su Ukrajinci od polovice svibnja u ofenzivnim djelovanjima i kako otad imaju inicijativu na boljištu, a čak i oni koji su sve negirali smatraju kako su Ukrajinci bar u zadnjih desetak dana u ofenzivi i kako ona još nije dosegla svoju punu snagu, ali je posve sigurno kako će i to nastupiti.

Predlažem da sagledamo što se zbilo otad.

Kremina-Svatove: nije se zbilo ništa. Puno se pisalo i pričao, ali se nije zbilo baš ništa značajno osim što su Rusi nešto napredovali do rijeke, a kao i prešli Oskil, ali sve je to zapravo ništa.

Siversk:
Ovdje se najavljivalo svašta, došli su i tik-tokeri Rame Kadirova, ali osim zauzimanja tri kuće u Spirneu i jednog brda pored gornje Bilohorivke od Rusa ništa, a i ukrajinski prodori prema Soledaru bučno i pompozno najavljivani su završili s velikim gubitcima i s vraćene tri kuće u selu Sakko i Vansetti.

Bakhmut:
Kad je Žena Prigožin svečao objavio da je uzet Bakhmut ako pamtite jedan američki general, u mirovini čini mi se, mu je svečano čestitao i objavio da su sada opkoljeni. Nisu. Još i sad, nakon mjesec dana Ukrajinci su u izbočini, a Rusi su im s tri strane. Na sjevernom krilu su Ukrajinci uzeli neke položaje na cesti od Slavyanska, makli Ruse malo dalje od kanala i uzeli su desetak kuća koje su Rusi bili uzeli u Orikhovo Vasylivki. Najveći uspjeh ovdje je zauzeće uzvisine južno od Berkhivske akumulacije. Berkhivku nisu uzeli, a niti Yahidne, a priča o Krasnoj Hori nema veze s zdravim razumom.

Na južnom krilu su u proteklih mjesec dana Ukrajinci uspjeli potjerati Ruse preko kanala i to je sve. Sve karte su bacili na uzimanje Klischiivke. Trebala je pasti za dva dana. Ta su se dva dana otegla na tri-četiri tjedna i sve je razvidnije da od tog nema ništa, tim više što je dio jedinica koji je ovdje izvodio napadna djelovanja prebačen na jug. Pisalo se dijelovima 93. brigade i dijelovima 3. jurišne. Ako se mene pita Ukrajinci su ovdje osigurali da Rusi ne mogu iz Bakhmuta dalje prema sjeveru i zapadu i to je sve. Ne znam, možda se varam, ali meni se to tako čini. Hana maliar može pričati bajke o tome da Rusi u bakhmutu samo što nisu opkoljeni, ali stvarnost je zasad ne podržava.

Avdiivka:
Rusi su ovdje nešto drkeljali i svjetski pušili, a onda su Ukrajinci uzvratili i nisu se baš proslavili, ali mislim da i tu kao kod Bakhmuta ono što su najavljivali nije bio pravi cilj, pravi cilj je bilol iscrpiti i zaustaviti Ruse da ne pokušavaju s daljnjim napadima i u tome su uspjeli. Rusi povremeno i dalje nešto tu mandrljaju, ali sve to žali Bože.

Marinka:
Nakon što su napokon uzeli 70% grada Rusi su uveli Ramine tik-tokere u igru, valjda da se i ovi nečim mogu pohvaliit. Napredovali su 100-200 metara i the end. Rusi sad drže 80% grada i to je sve. Ful se isplatilo. Tik-tok publika pati, novih uradaka nema.

Vuhledar:
Ukrajinci su tu kao nešto napali, nešto probali, imali uspjehe, kad se podvuče crta ovladali su poljima oko Vuhledara, napredovali od grada 200-300 metara, ali Pavlivka i Mykilske, kao i one vikendice istočno od Vuhledara drže Rusi, još uvijek.

Velika Novosilka:
Juriš na područje južno i područje između Vuhledara i Velike Novosilke je bar u ovih 10-ak dana bio highlight ukrajinskih operacija. Ušli su u sviu zonu u ovome dijelu i krenuli. Novodonetske je išlo iz ruke u ruku i trenutno ga drže Rusi. Duboki prodor ovim pravcem nije prošao, veliko razbijanje klina nije prošlo i Ukrajinci su malo smanjili obuhvat. Uspjeli su očistiti sela južno od Velike Novosilkne i maknuti istočni dio klina, ali onaj, zapadni, viši i bitniji nisu uspjeli riješiti iako ga stišću i sa istoka i zapada. Ovdje je uzeto 6-7 sela, ali Rusi nisu nešto katastrofalno potučeni. Koliko čitam napredovanje preko granica sive zone ovdje iznosi 3 do 7 kilometara. U desetak dana. Nadamo se da će to ići brže, ali opet nisam u to siguran.

Hulyaipole-Orikhiv-Kamyanske:
Ovdje imam osjećaj da Ukrajinci samo izviđaju.Nemam drugog objašnjenja. Ušli jesu u sivu zonu i nešto iz nje pokušavaju poglavito prema Robotynama i Dorozhnyanki, ali ne vidim nekih pomaka osim standarnog "sve smo bliže" i "uskoro ćemo tamo biti". Danas su napokon osigurali Lobkove i sad će vjerovatno pokušati ići dalje, sve drugo se zbiva još uvijek na rubu sive zone koju su sad u ovome području preuzeli Ukrajinci. Moguće da Ukrajinci ubace nekog asa iz rukama u igru i sve nas iznenade, ali ja trenutno osim puno priče vidim malo toga.

I onda se na kraju jučer javi Mihailo Podolyak koji svečao objavi da Ukrajinci još nisu započeli kontraofanzivu nego tek traže slabe točke u rukom rasporedu. Čovjek stječe dojam da su Ukrajinci u ofanzivi kad im ide, a kad malo zapne onda ona još nije počela.

Dnjepar se pomalo vraća u korito. Proukrajinci sad odjenom vide svugdje pogodna mjesta za desant na istočnu obalu, po njima je ta obala prazna jer su Rusi prebacili snage na sjever i jug zbog velikih gubitaka, uglavnom kad za tjedan-dva-tri Ukrajinci pređu Dnjepar priča s Rusima je završena, uključivo Krim. Živi bili, pa vidili.

Primijetio sam još jednu stvar, highlight fimića je dugo vremena bio kako dronovi ubacuiju bombe u rovove i bunkere, sad se to malo pogubilo, opet imamo više slika tehnike i sličnog. Ovo je vjerovatno posljedica ipak nekakvih napadnih djelovanja i kakvih-takvih pomaka vojske. 



------po meni vjerojatno najupućenija osoba u RH što se tiče rata u Ukrajini. prati u detalje i sve kako. --- 
Dakle stanje je "meh". Ukrajinci su zadnjih par tjedana pokušali preuzeti inicijativu na frontu i uz gadne gubitke na obje strane (koji se događaju i kada je fronta pasivna) maznuli par sela i to je to. teško se ide dalje. 

još da dodam izlazi dosta snimki gdje Rusi sa helikopterima uništavaju zapadni oklop a Ukrajinci ne mogu ništa Ruskim helikopterima koji su van dometa zapadnih PZO sustava i možeš se jebati. 

naravno imaju i Rusi gadne ako ne i gadnije gubitke. 
Jedino što izgleda da je Ukrajina možda konačno dobila prevlast u količni ispaljenih granata u odnosu na Rusiju. treba nastojati to održati, valjda EU /USA/AUS /KANADA tvornice rade punom parom.
ali sve jedno sama količina ispaljenih granata ne može dobiti rat. 

Ukrajinci puno bolje napadaju od Rusa koji imaju puno veće gubitke u ofenzivnim operacijama, ali i dalje imaju Ukrajnci velike gubitke. da bi neka operacija bila uspješna moraš imati puno manje gubitke od protivnika, ili u primjeru crvene armije i wehrmachta protivnik mora imati takve gubitke da mu se pun kurac teže oporaviti nego tebi (crvena armija je kod kurska imala dosta veće gubitke od nacista ali zbog zapadne pomoći te činjenice da je njemačka ratovala na 4-5 različitih frontova, puno je lakše podnjela gubitke)

ovdje toga nema. 

gledam na srpskim forumima, ekipa pomalo dolazi ksebi i već većina je odustala od "osvajanja Harkiva i Odese"  i "tajnih Ruskih armija iz Sibira i Bjelorusije koje će krenuti sa 500 000 vojnika i 5000 armata tenkova" , a  ostaje je još činjenica da vidimo koliko mogu Ukrajinci gurati prije nego im dopizdi . 

Naravno ostaje činjenica da jedni i drugi imaju nerealne zahtjeve za mir.
Pazi Rusi zahtjevaju da im Ukrajinci ne samo priznaju osvojeni teritorij, nego vrate nazad Kherson i predaju grad Zaporožje jer je ta oblast kao teritorij ruske federacije u nekom "referendumu". 

Ukrajinci žele od Rusa ne samo da se povuku sa osvojenog teritorija nego također sa Krima i Donjecka/Luganska. 

Jedno i drugo je nerealno.  Neki među-put koji bi bio kompromis bi bio na to da se Rusi povuku na granice prije rata (dakle napuste ono što su osvojili ali ostaju na Krimu i Donjecku/Luganjsku gdje su bili i prije) i onda da se napravi neko kvazi primirje, povuće teška tehnika 100km od tih linija razgraničenja i dogovori dalje

jedna i druga strana ne pristaju na takvo nešto jer to bi bio "poraz" za obje strane. 

Ruski konačni cilj bi bio osvajanje većine ili 2/3 ukrajine(lukašenkova mapa) sa 30-40milijuna novih stanovnika i svim industrijskim kapacitetima i kopnenim koridorom do Moldavije te da postane Dunavska nacija. U slučaju da je mali dio Ukrajine preživi na zapadu, to nije vrijedno spomena Rusiji . To je bio početni cilj. 


Ukrajinski konačni cilj je vraćanje na 100% teritorija Ukrajine a usput i demiltarizacija Rusije 100km do granice sa ukrajinom. 

eto

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21821
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 14 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 14 of 50 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 32 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum