ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 8 of 50 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 29 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 8 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović Sat 10 Jun - 19:05

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 8 FyQad0EXgAABzk5?format=jpg&name=medium

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 8 FyQatjcWcAEGgtt?format=png&name=900x900

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 8 FyQa-BwWcAAJUcm?format=png&name=900x900

Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 8 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Sat 10 Jun - 19:07

RayMabus wrote:Kiša je pala prije tri tjedna u Bahmutu odma kad su ga ovi osvojili i natopila sve oko. Prije dva tjedna točno Zaporožje di ovi rade napad. Natopilo sve. Sad oko Kersona i dole ispod Zaporožja odma pljusak samo taki. Natapa. Poviše sve oblačno. Znači ako nije pljusak ima malih kapljica, vlaga je. Nema sunca da to prosuši. Totalno sve sivilo ta istočna Ukrajina trenutno a ispod Zaporožja pa sve dole točno ta zona šta je potopljena, teški pljusak trenutno. To se napadalo tih kišurina zadnja tri tjedna i još pada i još je sivilo teško svugdi okolo, baš iznad te istočne Ukrajine. Nema sunca, ne suši se to tlo. Pa diš ti sine s tim ić u napad priko tako blatnjavih livada a još ti Leopard 2 desetak i više teži od sovjetskih tenkova. Samo propadne u to blato i tko će više izvadit. Onda te skine s Lancetom il nečim i čao bao. Aj odmori dva tjedna.
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 8 FyR3_26WYAQDNJ6?format=jpg&name=900x900

Odmorite malo. Blato je. Ne možeš po tome upirat napad teškim kolima a tenkovi i oklopna vozila upravo to jesu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 8 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti Sat 10 Jun - 19:27

RayMabus wrote:Švabi padaju dionice a to je njemu smak svita kad mu je bilanca na aparatima tako da ja mislin da će Švabo uvjetovat ukrajinskom vojnom vrhu da one Geparde šta im je posla da moraju bit uz Leoparde tako da ih dodatno štite od napada dronovima iz zraka. Ne voli mali Švaba kad mu padaju dionice znaš. To mu je odma ono ...jel, smrkne mu se odma.
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 8 FyNibwcWAAIh-l9?format=jpg&name=small

Die Führung des deutschen Konzerns Rheinmetall bestätigte die Absicht, ein Werk zur Panzerproduktion in der Ukraine zu bauen.
Bitte genaue Koordinaten des künftigen Werks zuschicken. Danke!
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29499
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 8 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti Sat 10 Jun - 19:38

Ukrajinci su veliki humanitarci.

Oni skupljaju po Ukrajini i šalju na Zapad organe za transplantaciju za bolesnu djecu.
Djeca ne bi preživjela bez tih organa.

crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29499
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 8 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović Sat 10 Jun - 20:27

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 8 Slika276
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 8 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović Sat 10 Jun - 20:28

Iako su brojevi naravno standardno prenapuhani, neka opća ideja smjera ofenzive drži.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 8 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by red wolf Sat 10 Jun - 20:32

crvenkasti wrote:Ukrajinci su veliki humanitarci.

Oni skupljaju po Ukrajini i šalju na Zapad organe za transplantaciju za bolesnu djecu.
Djeca ne bi preživjela bez tih organa.

U koje ti gluposti vjeruješ, pa to je za ne povjerovati...Da mi je na sat vremena ući u tvoj usrani ljudski mozak, bilo bi to previše.
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15947
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 8 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti Sat 10 Jun - 20:35

red wolf wrote:
crvenkasti wrote:Ukrajinci su veliki humanitarci.

Oni skupljaju po Ukrajini i šalju na Zapad organe za transplantaciju za bolesnu djecu.
Djeca ne bi preživjela bez tih organa.

U koje ti gluposti vjeruješ, pa to je za ne povjerovati...Da mi je na sat vremena ući u tvoj usrani ljudski mozak, bilo bi to previše.

Jel i Carla del Ponte lagala?



Last edited by crvenkasti on Sat 10 Jun - 20:38; edited 1 time in total
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29499
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 8 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by red wolf Sat 10 Jun - 20:38

crvenkasti wrote:
red wolf wrote:
crvenkasti wrote:Ukrajinci su veliki humanitarci.

Oni skupljaju po Ukrajini i šalju na Zapad organe za transplantaciju za bolesnu djecu.
Djeca ne bi preživjela bez tih organa.

U koje ti gluposti vjeruješ, pa to je za ne povjerovati...Da mi je na sat vremena ući u tvoj usrani ljudski mozak, bilo bi to previše.

Jel i Carla del Ponte lagala?
Jao majko mila. Razlika između masonerije i illuminata, s jedne strane, i vas ostalih, s druge strane je u sljedećem, u ono što vjerujete. Čakštoviše, u ovih prvih postoji razlika upravo po pitanju duhovnosti. No, nije tema ovdje. Mislim, ja mogu ući u tvoj um i srediti ga, ali neću.
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15947
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 8 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by red wolf Sat 10 Jun - 20:39

Izvinjavam se svima na ovoj temi, ali morao sam reagirati. Sad se mičem.
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15947
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 8 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti Sat 10 Jun - 20:40

red wolf wrote:Mislim, ja mogu ući u tvoj um i srediti ga, ali neću.

A ako ti platim? Koliko tražiš?
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29499
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 8 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by red wolf Sat 10 Jun - 20:45

crvenkasti wrote:
red wolf wrote:Mislim, ja mogu ući u tvoj um i srediti ga, ali neću.

A ako ti platim? Koliko tražiš?
Učinio bih to besplatno, ali ne želim.
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15947
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 8 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti Sat 10 Jun - 20:52

red wolf wrote:
crvenkasti wrote:
red wolf wrote:Mislim, ja mogu ući u tvoj um i srediti ga, ali neću.

A ako ti platim? Koliko tražiš?
Učinio bih to besplatno, ali ne želim.

Ako možeš, a nećeš, to znači da si zao i okrutan.
Sadisto. Uživaš gledati me kako se mučim.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29499
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 8 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Sat 10 Jun - 21:48

Hektorović wrote:Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 8 Slika276
Ovo su nažalost prenapuhane brojke ali osim dronova lako je moguće da će artiljerija biti ta koja će odlučiti rat. Mislim da je ovo prvi put situacija gdje se okreće trend kod količine ispaljenih granata. Zapad možda kaska u nekim segmentima da pomogne Ukraincima ali stvarno se pokrenuli što se tiče granata. Svaka zemlja Eu i Usa, Canada, AUS masovno dižu proizvodnju granata. Ne samo to nego i neutralne zemlje poput Bosne, Pakistana pa čak i Srbije i Egipta trpaju Ukrajinu streljivom. Rusija zapravo jedino od Irana prima konkretnu vojnu pomoć. I ne što od Kine koja prodaje dronove i repromaterijal i zapadu i Rusiji bez problema. 
Iako imaju Ukrainci neke gubitke u tehnici nisu toliko gadni, pazi od zapada su u zadnjih pola godine primili par stotina tenkova od T72, M55, Leo2. 4-5 Leo2 nije smak svijeta.
Inače barem kod 3-4 uništenog oklopa posada je izašla neokeznuta. Ali sve jedno teško će ovi probiti bez recimo zračne potpore zapadnih aviona. Međutim kada dođu zapadni avioni, Ruski helikopteri i avioni će puno manje sranja raditi plus Ukrainci će biti puno efikasniji sa Haarm raketama. Ruska pzo je poprilično oštećena

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 8 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Sat 10 Jun - 21:53

Rusi trpe gadne gubitke Ukrainci su počeli od jučer puštati snimke uništene Ruske tehnike jer Rusi su "dominirali medijskim prostorom", Ukrainci su se držali medijske tišine a Rusi su onu jednu hrpu Ukr tehnike snimali iz više kuteva i dobili su odličan medijski efekt. Međutim izlazi još od jučer hrpa videa uništene njihove tehnike

Ima toga još vanka sam na mobitelu

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 8 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by catabbath Sat 10 Jun - 21:57

Hmhm nakon tišine večeras je Index naoisao da ukraincima ne ide dobro. A Index obično drži zapadnu/ukrainsku propagandu.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 8 Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12434
2015-08-21


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 8 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Sat 10 Jun - 22:15

Topnici 200. brigade Sjeverne flote dobro naciljanim hicem prekinuli su evakuaciju boraca Oružanih snaga Ukrajine u pravcu Artjomovska.

RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 8 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by red wolf Sat 10 Jun - 22:22

catabbath wrote:Hmhm nakon tišine večeras je Index naoisao da ukraincima ne ide dobro. A Index obično drži zapadnu/ukrainsku propagandu.
Ne. Zaletili su se.
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15947
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 8 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega Sun 11 Jun - 5:48

Ukrajinske snage pokrenule novi napad iz pravca mjesta Novopil južno prema mjestu Novodarivka i iz pravca mjesta Novosilka južno prema mjestu Rivnopil.
Samo mjesto Rivnopil trenutno se čini kao najvažniji ukrajinski cilj na cijeloj zaporoškoj bojišnici. Tu je bilo ono prvo "opipavanje" kak Ukri to vole reći, gdi su izgubili one MaxxPro MRAP-ove.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10355
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 8 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega Sun 11 Jun - 5:58

Trenutni omjer obećano (isporučeno) u ukrajinskoj vojsci:

28 britanskih Challenger 2 (isporučeno 14)
18 njemačkih Leopard 2A6 (isporučeno 18)
14 poljskih Leopard 2A4 (isporučeno 8)
3 portugalska Leopard 2A6 (isporučeni svi)
6 španjolskih Leopard 2A4 (isporučeni svi);
8 norveških Leopard 2A4NO (isporučeni svi)
10 švedskih Leopard 2A5 (isporučena 4)
14 Leopard 2A5 (Danska i Nizozemska financiraju kupovinu od treće države,isporuka početkom 2024.g.)
10 do 14 finskih Leopard 2A4/A6 (upitno)
8 kanadskih Leoparda 2A4 (isporučeno svih 8)
30 poljskih PT-91 Twardy (ovo je drugi kontingent, prvi kontingent od 30 Twardya je već prije prebačen u Ukrajinu)
88 njemačkih Leopard 1A5 (40 spremno za isporuku)
100 danskih Leopard 1A5DK (70 spremno za isporuku)
40 francuskih AMX-10 RCR (isporučeno 20)
31 američki M1A1 (ex.USMC tenkovi, 15.05.2023.g. stigli na poligon Grafenwoehr u Njemačkoj, obuka u tijeku).

Ugl. sudeći po ovome, ovo i ne mora biti zadnji pokušaj Ukrajinaca, kak vole reći neki analitičari. Ako bi sad zaustavili ovo sranje duž fronte u Zaporožju, presabrali se i dočekali ostatak robe koji im je obećan (primarno mislim na Leoparde 1A5 koji su hajd da kažem prošli određeni remont), mogli bi krenuti nanovo još žešće. Ali ne u Zaporožju, neg u Lugansku.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10355
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 8 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega Sun 11 Jun - 6:09

Ažurirani popis i broj zapadnih i drugih zrakoplova, borbenih i transportnih helikoptera za Ukrajinu:
*12 slovačkih Mig-29AS i 1 Mig-29UBS (sa 17.04. svi isporučeni, transport izvršen tegljačima. Pojavili se problemi s održavanjem motora.)
Do sada srušena 3.
*12 poljska Mig-29A i 2 Mig-29UB (prema riječima poljskog predsjednika Andreja Dude, Poljska će Ukrajini isporučiti 14 lovaca MiG-29, dok će sebi ostaviti po NATO standardima modernizirane inačice, isporučeno 10 očekuje se isporuka preostalih 4). Do sada srušena 3.
*14 hrvatskih transportnih helikoptera Mi-8 (12 inačice MTV-1 i 2 inačice T) svi isporučeni, 9 u letnom stanju, 5 će se koristiti za pričuvne dijelove.
12 makedonskih borbenih helikoptera Mi-24 (10 Mi-24V i 2 Mi-24K, od toga 6 Mi-24V je moderniziranih od strane Elbit Systemsa u razdoblju do 2004.g. do 2014.g. danas su samo dva operativna a 4 su u operativnoj pričuvi i vrlo brzo mogu biti ponovno operativni; dok se preostalih 4 Mi-24V i 2 Mi-24K mogu se koristiti za pričuvne dijelove jer već vrlo dugo nisu operativni).
Do sada dakle isporučena 23 Mig-29.
Moguća dostava u doglednoj budućnosti:
*18 poljskih Su-22M4 i M3K.
*18 do 24 francuskih Mirage-2000.
*24 nizozemska F-16AM/BM.
*36 do 48 F-16A/B od ostalih NATO saveznika

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10355
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 8 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 8 of 50 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 29 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum