ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 24 of 50 Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 37 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti Fri 7 Apr - 21:35

Odmah na početku kaže da je Rusija do sad izgubila 2000 tenkova.

crvenkasti

Posts : 29495
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber Fri 7 Apr - 21:50

RayMabus wrote:
veber wrote:rat će trajat još 3, a max 5 godina.
rusi će tražit primirje i pregovore.
jednostavno ih odjebat.
nuklearna su država pa je teško tražit bezuvjetnu predaju.
ali odštetu se može tražit. u vidu zlata.
Radije plina. Šta će Europi i Americi to zlato kad su ga ionako pune. Europi je puno bitniji plin da ne budu ovisni o šeicima iz Katara odnosno muđahedinima. Rusija ionako ima najviše plina a ne zna šta bi s njime tako da radije to. Barem šta se Europe tiče.

To je ono onako ako ćemo već pričat o tome jel.

Hipotetska je to rasprava zato šta ja osobno ne mislim da bi ti oni službeno priznali kapitulaciju nego to nešto iza zatvorenih vrata šema.
rusija će opet izvozit plin.
cijena će biti do 30 posto današnje.
tko ih jebe. nebitni su

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


darth_vader dislikes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by darth_vader Sat 8 Apr - 5:08

Weber, ufamo se u te...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19734
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Sat 8 Apr - 14:30

Snimka kako izgleda cesta za Bahmut. Vidi se nešto spaljene tehnike. par vojnih džipova, onseposobljen tenk, te običnih auta
u svakom slučaju gadno ali nije sada da "cijele brigade UKR tehnike leže uništene na cesti".

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by michaellcmacha Sat 8 Apr - 17:20

AssadNaPodmornici wrote:da naveo si odličan primjer našeg rata. 
gledam bitku za vukovar, JNA je tamo ispalila granata koji je u količini TNTa jednaka atomskoj bombi na hirošimu, a broj poginulih vojnika je oko 1000 , i to vjerojatno većina su poginula prsa u prsa u borbi sa četkicama i tenkovima, ne od same paljbe artiljerije(naravno i onda nosi svoj danak). 

i ti si naveo primjer kako si branio neko selo, gdje bi četkice dnevno znali na njega ispaliti i nekoliko stotina pa i do 1000 granata, pa uglavnom bez efekta. 

naravno granate ubijaju, ali sama količina ispaljenih granata, ne znači vrlo često da je bitka gotova. 
gledao sam primjere na youtubu, gdje su rusi pokazivali neke utvrde koje su osvojili. i govorili su da su na pojedinu utvrdu znali ispaliti na tisuće granata, i krenuti na utvrdu, i biti odbijeni uz gubitke. 

i utvrda tek pala kada su se ukrajinci morali povući, jer su rusi probili okolo .. i ušli rusi u utvrdu, i skužili da je iskopana nekoliko metara debelo ispod zemlje, sa čeličnim vratima, prozorima, betonskim ojačanjima da izdrži "vibracije" od granata koji padaju na nekoliko metara debeo sloj zemlje.. doslovno unutra neoštećeno, a okolo tisuće kratera od granata... i tu je objašnjenje zašto Rusi neke lokacije tipa Marinku, Advijevku koja su samo predgrađe donjecka ne mogu osvojiti nakon 400dana rata, iako te lokacije izgledaju kao mjesečeva površina,
sunja, na nju je od rujna pa do 15.12.1992. znači 100 dana dnevno su nam komšije isporučivali od 800-1200 granata od čega 3/4 po položajima o preostalu četvrtinu su koristili za teroriziranje civilnog stanovništva koje je cijeli rat bilo u svojim kućama... a pokojni general Praljak je jamčio svakom sunjskom srbinu koji je ostao živjeti u sunji pod napadima četnika potpunu sigurnost od hrvatskih snaga.... ovo nisam mogao a da ne spomenem, počivao u miru Božjem

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti Sat 8 Apr - 19:56

Onaj tko je počinio samoubojstvo, taj ne može počivati u miru Božijem.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29495
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Sat 8 Apr - 21:13

najbrutalnija eksplozija zadnjih par tjedana. poljski izvodnički dron naveo navodno britanski brimstone projektil(tu je još rasprava koji je tip rakete bio) na Ruski 152mm spg


wagner i dalje napreduje




lancet uništava ukrajinski(sovjetski) 122mm SPG :/ sjebat će im lanceti artiljeriju. nisu problem sami lanceti koliko ruski dronovi Orlan koji im traže mete. Ukrajinci hitno trebaju sustave za obaranje ovih dronova.. većina vizualnih gubitaka UKR tehnike zadnje vrijeme je od strane ruskih dronova kamikaza.. barem što se tiče SPGova i artiljerije..


naravno ne zaostaju niti ukrajinci.
oni su modificirali civilne dronoe i na njih nakelje RPG granatu i zabiju ih u vozilo. također često im metu otkrije drugi dron. svaki dan ima ovakih videa. ovdje je još luđa stvar, ruski bmp bježi a njega hvata ukrajinski dron. na zadnjem frejmu prije eksplozije sam vidio 3 vojnika kako leže na BMPu prije nego će se ovaj dron zabiti u njega. to je ukratko to

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović Sun 9 Apr - 15:46

AssadNaPodmornici wrote:ako su Ukrajinci izgubili "samo" 17k ljudi , to je super za Ukrajinu. Ja sam dao procjene 35k poginulih UKR vojnika dakle duplo više. Daj bože da griješim da su Američki točni. 

Ruske gubitke sam stavio na 40-50k mrtvih + puta3x ranjeni, što je 200k gubitaka.. ukrajinski su po meni 120k-140k gubitaka.  Ruski su ovdje 35-45k, što je i dalje ispod moje procjene, ... moguće da sam precijenio Ruske i Ukrajinske gubitke(prema pentagonu)

međutim prema ovom pentagnu omjer je dosta bolji. moj omjer je bio 1.6poginulih rusa na 1ukrajinca, ili 2 vs3.. 
ovdje je 1poginulih ukrajinac na 2.2 rusa, što je po meni super. 
.........................
naravno ukrajinska država i neki "spameri" , tvrde da na 1ukrajinaca gine 8-10rusa što je glupost
ruska država i spameri tvrde da na 1 rusa gine 8-10 ukrajinaca što je također glupost 

---takvima koji vjeruju u takve bajke je najbolje brisati postove :D (ako previše spamaju naravno)

Ovo 17.000 je u biti zvanični Ukrajinski broj. Amerikanci dalje u ovim dokumentima govore kako nisu pouzdani oko gubitaka. U biti sad vidimo kako i najviše razine Pentagona koriste Oryx i slične OSINT izvore.

Isto tako vidi se kako Amerikanci imaju potpun uvid u Rusko vojno planiranje, ilstiga duboku obavještajnu penetraciju Rusa.


Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 FtPOMVVWIAk_83C?format=jpg&name=small
https://www.wsj.com/articles/u-s-pushes-to-assess-damage-from-leaked-classified-files-464e64a4



https://www.nytimes.com/2023/04/08/us/politics/leaked-documents-russia-ukraine-war.html?smid=tw-share

Leaked Documents Reveal Depth of U.S. Spy Efforts and Russia’s Military Struggles

The information, exposed on social media sites, also shows that U.S. intelligence services are eavesdropping on important allies.


WASHINGTON — A trove of leaked Pentagon documents reveals how deeply Russia’s security and intelligence services have been penetrated by the United States, demonstrating Washington’s ability to warn Ukraine about planned strikes and providing an assessment of the strength of Moscow’s war machine.
The documents portray a battered Russian military that is struggling in its war in Ukraine and a military apparatus that is deeply compromised. 
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti Sun 9 Apr - 16:26

Francuski predsjednik Macron nakon posjete Kini:

Europa mora smanjiti svoje oslanjanje na SAD u pogledu oružja, energije i "ekstrateritorijalnosti" američkog dolara.



---------------------------
Što mu je?
Što su mu rekli ti Kinezi?
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29495
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Sun 9 Apr - 16:44

Nitko upućen u ekonomiju ne zna o čemu Makron bebleće kad priča o ekstrateritorijalnosti dolara.

Ja odem u Alžir i oću kupit tanker nafte i kažem onom dole da ću mu platit u eurima. Šta će on reči ? Da neće uzeti eure nego samo dolare. Pa neću ti kupiti. Šta ja imam s tobom raspravljat a u situaciji di se tržište nafte u Europi smanjuje i svak želi ostat na tom tržištu da izgura onog drugog.

Kakva ekstrateritorijalnost dolara ili bilo koje valute uopće igdje ? O čemu on blebleće uopće ???!!!
RayMabus
RayMabus

Posts : 181785
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Sun 9 Apr - 19:25

Hektorović wrote:
AssadNaPodmornici wrote:ako su Ukrajinci izgubili "samo" 17k ljudi , to je super za Ukrajinu. Ja sam dao procjene 35k poginulih UKR vojnika dakle duplo više. Daj bože da griješim da su Američki točni. 

Ruske gubitke sam stavio na 40-50k mrtvih + puta3x ranjeni, što je 200k gubitaka.. ukrajinski su po meni 120k-140k gubitaka.  Ruski su ovdje 35-45k, što je i dalje ispod moje procjene, ... moguće da sam precijenio Ruske i Ukrajinske gubitke(prema pentagonu)

međutim prema ovom pentagnu omjer je dosta bolji. moj omjer je bio 1.6poginulih rusa na 1ukrajinca, ili 2 vs3.. 
ovdje je 1poginulih ukrajinac na 2.2 rusa, što je po meni super. 
.........................
naravno ukrajinska država i neki "spameri" , tvrde da na 1ukrajinaca gine 8-10rusa što je glupost
ruska država i spameri tvrde da na 1 rusa gine 8-10 ukrajinaca što je također glupost 

---takvima koji vjeruju u takve bajke je najbolje brisati postove :D (ako previše spamaju naravno)

Ovo 17.000 je u biti zvanični Ukrajinski broj. Amerikanci dalje u ovim dokumentima govore kako nisu pouzdani oko gubitaka. U biti sad vidimo kako i najviše razine Pentagona koriste Oryx i slične OSINT izvore.

Isto tako vidi se kako Amerikanci imaju potpun uvid u Rusko vojno planiranje, ilstiga duboku obavještajnu penetraciju Rusa.


Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 FtPOMVVWIAk_83C?format=jpg&name=small
https://www.wsj.com/articles/u-s-pushes-to-assess-damage-from-leaked-classified-files-464e64a4



https://www.nytimes.com/2023/04/08/us/politics/leaked-documents-russia-ukraine-war.html?smid=tw-share

Leaked Documents Reveal Depth of U.S. Spy Efforts and Russia’s Military Struggles

The information, exposed on social media sites, also shows that U.S. intelligence services are eavesdropping on important allies.


WASHINGTON — A trove of leaked Pentagon documents reveals how deeply Russia’s security and intelligence services have been penetrated by the United States, demonstrating Washington’s ability to warn Ukraine about planned strikes and providing an assessment of the strength of Moscow’s war machine.
The documents portray a battered Russian military that is struggling in its war in Ukraine and a military apparatus that is deeply compromised. 

ukrajinski gubici(kao i ruski) mi izgledaju podcjenjeni. ima li negdje cijeli originalni procureni dokument online da ga mogu proučit, ono u komadu da ne moran skupljati .

e da odmah sam primjetio da se pentagon gubici savršeno poklapaju sa Oryx gubicima. a onda dođe i Britanska tajna služba objavi procjenu gubitaka i ispada da se savršeno poklapa as Oryx ekipom.

jedino onaj spamer na svojoj temi spama Ukrajinske pizdarije da su ubili 200 000 rusa i oborili 700 aviona i helikoptera i uništili 5000 tenkova što rusija nema.
naravno evo gledam i ludi serbinjo otvara temu gdje oni srbi tvrde sa nekog izvora da je poginulo 330 000 ukrajinaca. pomnoži to sa brojem ranjenih , dobiješ 2 milijuna gubitaka, dakle ukrajinci u godinu dana izgubili ljudstva u razini 10 svojih armija :D
a ono fronta u predgrađima Donjecka koje Rusi ne mogu osvojiti.

bosna-srbija nije niti čudo zašto te dvije države imaju navodno najniži IQ u Europi.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Piglet likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Sun 9 Apr - 20:03

https://www.frontainfo.com/2023/04/09/analiza-trenutno-brojacno-stanje-sa-tenkovima-na-ukrajinskoj-fronti/

evo objavio sam svoju analizu o procjenjenom stanju kod tenkova Ukrajine i Rusije. radio sam neke svoje kalkulacije i procjene.

tko hoće neka kopira i uredi cijeli tekst meni se neda :D

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Sun 9 Apr - 23:55

britanske haubice as90 već su u ukrajini

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Mon 10 Apr - 17:04



RUsi izgubili još jedan helikopter kod Advijevke. Inače Ruski telegram kanal kada netko od pilota pogine, napišu objavu "vječni let našem kolegi". tako se "potvrdi" daj gubitak. mislim da je ovo drugi helikopter u tjedan dana, plus uništen je i jedan avion. sve u tjedan dana. to su potvrđen gubici , koje su potvrđeni i vizualno i od ruskih izvora, dakle točni. ono što luda ukrajinska država objavi da su taj dan oborili nekoliko aviona i helikoptera i ubili 2000 vojnika, samo se nadam da te brojeve ne ubacuju kada rade kalkulaciju ofenzive jer inače... 
inače čitao sam da su baš to rusi radili tamo prije, objavili bi podatke tipa "danas smo uništili 2000 ukrajinskih nacionalnista i nato plaćenika, 30 himarsa i 20tenkova" i ludi rusi na račun toga radili proračune, i onda narede nekoj jedinici da osvoje grad/utvrdu jer "sve su uništili".naravno nastane pokolj. valjda ukrajinci ne rade slične gluposti. 

dva uništena RU tenka



ukrajinska(američka) m777 haubica zaštićena ogradom od pogodite čega? ruskih dronova kamikaza lancet.  


međutim
evo jedna m777 haubica sjebana od strane ukrajinskog drona kamikaze. zanimljivo je kako se ukrajinska pješadija razbježala. međutim ukrajinci su izgubili već pola ovih moćnih 155mm haubica od strane što dronova kamikaze što od potrošnje.. 



ruski tenk live kamera snimila kako je pogođen nekim projektilom i uništen.. međutim posada je utekla i preživjela


ovdje je dron napao ukrajinski grad bm21 sustav.. ali izgleda da ga je falio, vjerojatno je pogodio u gume itd.. snimka je skraćena.. vjerojatno se da popraviti vrlo brzo



---ima još snimki i to baš nekih gadnih, ruskih i ukr gubitaka, nešto više ru gubitaka, neke snimke su prekrvave, imate linkove pa ih sami gledajte. 

.---- 
malo komentiranje na na nove informacije od navodno procurenih leaked dokumenata. 

1)ameri su bili zabrinuti zbog situacije u bahmutu, ukrajincima je krajem drugog mjeseca prijetilo okruživanje u gradu, morali su dovući pojačanje koje su spremali za protu ofenzivu da stabiliziraju front

2)navodno ukrajina je pri kraju sovjetskih SAM resursa

3)amerikanci kukaju da im ukrajinci ne govore sve informacije o ratu, i zanimljivo ameri moraju špijunirati  i same ukrajince.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Mon 10 Apr - 17:12

AssadNaPodmornici wrote:
ukrajinska(američka) m777 haubica zaštićena ogradom od pogodite čega? ruskih dronova kamikaza lancet.  

Baš san se pita prije par dana kad će in to past na pamet a izgleda da su i sami skužili to u međuvremenu. Naime taj Lancet ima krila i obično udra bočno i ako ti razvućeš neku mrižu dakle možeš bilo šta samo da drži a da je veličina te mriže tolika da kad ovaj s krilima ide proć kroz taj prostor zapne jednostavno za to. A mislim čista jednostavnost a u osnovi zaustavlja te Lancete i štiti to oružje i posadu. Ne može on proć između dvi šipkice il tako šta ako su mu krila dužine xy a razmak između tih šipkica tj taj mrežni razmak je manji od te njegove dužine krila koja su dužine xy neke.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181785
2014-04-11


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Mon 10 Apr - 17:17

već neko vrijeme oni koriste tu zaštitu.. however koji put zaustavi, koji put prođe. usput nisu niti rusi glupi. oni taj dron često okrenu da napadne sa druge strane. međutim nemaju ukrajinci izbora. 
ako im rusi nastave ovako sjebavati zapadne sustave dronovima kamikazaa, ostat će bez haubica. jedina im je utjeha što uglavnom nema toliko ljudskih žrtava , i što rusi trpe slične pa i veće gubitke.  međutim valjda zapadni stručnjaci rade na sustavima za obranu od dronova, jer su se pokazali izrazito brutalni u ovom ratu. pazi ovo je dio snimki, ima još hrpa snimki, tipa vidio sam jednu snimku gdje ruski dron otkrio ukrajinski napad i naveo artiljeriju na njih i ima nekoliko mrtvih, ostali se razbježali.. a i obrnuto ukrajinski dron navodi artiljeriju na ruse, bacaju bombe , baš ima brutalnih snimki, i prekrvavih čak i kada su u crno bijelo(termalne snimke noćne borbe)

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Mon 10 Apr - 17:29

Yoda to su šipkice. To zavariš sa strane nosaće i onda samo nakačiš tu armaturu i to strši s boka, zada i već kako ga zaštitiš s time.

To ko one tv antene stare ( riblja kost ) da staviš na njega sa strane da stoje. Samo da je prostor između manji od dužine njegovih krila i to je sve. Da zapne. Ne može on poć ako je to manje tj tako to radiš. Kako će proć ?

Ne triba ti nikakva prevelika pamet. Da zabiješ šipkice od čelika šta ima kupit u svakoj trgovini šta se bavi građevinom u zemlju oko toga i povežeš da stoji, taj Lancet ne može proć kroz to.

Uzmeš najmanji profil od čeličnih armatura i nosiš sa sobom i zabiješ u zemlju na taj razmak a koji je manji od krilaca i povežeš i neka stoji. To je kad je top il bunker il rov dakle nešto nepokretno a kad je tenk, oklopno vozilo bilo šta u pokretu onda sa strane zavariš neki nosać i onda ubaciš na metar od toga da visi i imaš tu mrežu okolo toga.

To ti je ovo na slici dole, to samo zabiješ u zemlju oko sebe a na razmak ( šipka od šipke ) manji od tih krila i povežeš žicom itd i da to drži i to je dovoljno :

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 Betonsko-zeljezo-sipke-slika-139398268
RayMabus
RayMabus

Posts : 181785
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Mon 10 Apr - 18:04

jadni rusi su pokušali takve stvari nakeljiti na tenkove da ih zaštite od javelina ili britanskih NLAW projektila (i oni imaju top-bottom mod napada) međutim, fora je kada se recimo javelin zabije u ogradu - on tu ne eksplodira nego pošalje projektil sa penetracijskom moći koji probije ogradu i probija oklop. 
eh sada vidio sam jednu snimku, gdje je jednom stablo zaustavilo lancet, jedanput je žica spasila, a vidio sam i jednu ili dvije haubice koje su imale žicu a bile uništene.. ne znam na kojem principu ide lancet, moguće je na sličnom ko javelin a onda ti to može pomoći jedino ako se on zabije u žicu ili ogradu i onda ga u djelić sekunde okrene i lancet pošalje probojnu iglu u drugom smjeru.. ili šta ja znam

a možda ga zaista i zaustavi totalno, ali nisu rusi glupi, on okrene lancet i pokušava napad izvesti sa strane gdje nema žice

vidio sam i snimke gdje ukrajinci već i zaposle dvojicu da promatraju nebo i traže lancete. 
evo i na ovoj snimci koju sam stavio vidiš da ukrajinci utekli davno.. očito je netko vidio dron kako ih snim(ili orlan izviđački ili lancet) i samo rekao "bježi i spašavaj glavu".. 

ne znam jesam li stavio pogledaj ovu snimku


_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Mon 10 Apr - 18:16

Drugo je Javelin. On čak ni s boka ne dolazi nego od gore. 

Nema taj Lancet te stvari. Nije on napravljen po tom sistemu. To je drugo ako je čisto protuoklopno oružje pa oni znaju za to pa su ta novija protuoklopna oružja napravljena da ako zakači u nešto da udari penetracijski još koji metar dva il koliko treba naprijed u srce vozila.

Recimo ovo ti je zaštitna mreža na Strykeru a za RPG dakle taj SSSR najčešći protuoklopni bacač raketa jer to su stariji modeli pa uglavnom nemaju taj kumulativni proboj toliko ko ti moderniji zapadni i onda ovo će ti recimo zaustavit tu RPG raketu do neke mjere da ipak zaštiti vozilo i posadu u njemu.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 Z

https://www.army-technology.com/products/passive-rpg-7-defeat-armour/

Lancet je mornarica radila tako da može neki brod napast itd a nisu ga radili i osmisili za rokanje tenkova i toga tako da nema on te neke udare kumulativne tj ti proboji. Lancet nije zamišljen prvobitno za to da to tako probija ko neko čisto protuoklopno oružje kojemu je baš to svrha.

Može se i to dograđivat na njega al onda moraš minjat dosta toga a opet ako zapne krilcima neće mu se to aktivirat jer to se aktivira jedino kad glavom udari u nešto a ne kad zapne krilcima. Na glavi im je taj upaljač. Mora glavom rakete udarit u tu zaštitu ili predoklop da se to aktivira uopće. Ako zapne krilima ništa se neće desit.


Last edited by RayMabus on Mon 10 Apr - 18:23; edited 2 times in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 181785
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Mon 10 Apr - 18:21

imaš razne varijacije protu tenkovskih projektila, i pusta youtube videa objašnjenja. zaista ne znam detalje kako koji djeluje. znamo da oni kavezi ne pomažu protiv javelina, protiv lanceta vjerojatno pomažu i ja bih radio.

ali lancet kruži prvo oko mete, traži najbolji kut napada a onda pokrene napad, može pokrenuti napad sa strane gdje nema ograde.. ali štaš.. bolje išta nego ništa.   dvojica da zure u nebo cijelo vrijeme i ograda oko haubice. nemaš drugog izbora. 

mislim da su lancet i razlog zašto ruski avioni bacaju zadnje vrijeme one ogromne bombe po ukrajincima, vjerojatno su ukrajinsku protuzračnu obranu otjerali iza linije.. 

pa usudio bih se reći da lanceti drže ruse još u ratu, bez njih ukrajinci bi imali pun kurac manje gubitke a rusi veće, plus ne bi mogli ništa od avijacije koristiti.. ovako su lanceti možda značajno smanjili moć UKR artiljerije plus efikasnost PZO obrane..

ukrajinci prije nego misle dobiti rat, morati će efikasnije skidati barem Orlan i slične dronove koji im lete 20km iza prve crte i navode lancete

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Mon 10 Apr - 18:34

AssadNaPodmornici wrote:
ali lancet kruži prvo oko mete, traži najbolji kut napada a onda pokrene napad, može pokrenuti napad sa strane gdje nema ograde.. ali štaš.. bolje išta nego ništa.   dvojica da zure u nebo cijelo vrijeme i ograda oko haubice. nemaš drugog izbora. 
Ja i ne očekujem da će ovo njih sto posto zaštit od toga posebno jer sama bojišnica i nije toliko statična nego se pomiče pa tko će to svaki put stavljat il sve pratit al bi bar pola tih napada mogli ovako osujetit a onda dobiješ ovo : uspili su zaštiti pola toga šta bi im inače bilo uništeno ( plus zaštili posadu dakle ljudstvo ) te ruska komanda sad proučava učinkovitost tog Lanceta jer mu je sad smanjena za 50 posto pa ih ili moraju duplo više napraviti ili smislit nešto drugo.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181785
2014-04-11


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 24 of 50 Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 37 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum