ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ruska invazija na Ukrajinu

Page 46 of 50 Previous  1 ... 24 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50  Next

Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 46 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by ljubo1212 2/5/2022, 15:19

Tovariš Koba wrote:
ljubo1212 wrote:kako je lepo biti glup i računati povijest samo od onoga što ti paše


da.
između 862. i 1917. imamo nazive rus (prva sa sjedištem u novgorodu) pa kijevska rus, velika rus,
belarus, malorusija, novovorusija i rusija.
imamo i naziv etnika: rus, rusin, rusič, ruten dok je pojam ukrajina bila tek zemljopisni pojam značenja

kraj ili krajina uz granicu (s tada krimskim kanatom).
ali što kažeš, lepo je biti glup i izbrisati si povijest od 870. ili koje već pa do 1917.
da prostiš, ukrajinci su k'o bošnjaci.

pošto srdela?

:)
da, kad su postojali kijevski rusi, što je postojalo na teritoriju sadašnje rusije, moskvi recimo? kad je osnovan kijev, kad moskva?

a ako ima tko da je bošnjak tamo, u stvari prije srbin, to bi bili rusi, sadašnji, a današnji ukrajinci bi bili pravi rusi..opet nisu isto i ne daju pravo da ih osvajaš, makar si prije toga sve pokušao da ih "porusiš"
model sličan modelu srba koji su tako htjeli osvojiti nas, al najprije malo križanja i slanja žandara po "srpskim zemljama" 
nije za tebe srdela, navilak sijena i bokteveseli

ljubo1212

Posts : 2050
2015-08-02


michaellcmacha likes this post

Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 46 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by kaya 2/5/2022, 15:19

Ili je yoda pobrisao odgovor, a zašto ti yoda brišeš uopće stranice?!
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 46 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 2/5/2022, 15:20

RayMabus wrote:
RayMabus wrote:Budete li nastavili s time da se ne radujete kad pogine ovaj ološ koji je doša dobrovoljno s ciljem da tamo samo pljačka i ubija da vam naredim da vas na terioriju koji nije pod vlašću Putina jednostavno sve likvidiram metkom u čelo.

Živci su mi na rubu kad vas čitam.
I ovo dobro pročitajte od slova do slova jer Rusi koji tamo već žive nisu tamo došli dakle oni ne upadaju, regularna vojska je poslana s vojnim zadatkom dakle nisu se digli s kauča pa s namjeron da tamo dođu dobrovoljno i rade sranja i neuključuje proruske doborovoljce koji su došli s nekim idealima prvenstveno itd dakle ne prvenstveno s namjerom pljačke i ubijanja drugih itd.

Zna se na koju skupinu ljudi ovdje mislim.

Čujem li vas još jednom da ih opravdavate i ne radujete se kad takvi tamo izginu.....ZAŽALITE ĆETE DAN KAD STE INKARNIRALI NA OVU PLANETU.
A sad ću vam objasniti i pravi razlog zašto su mi živci na rubu kad vas čitam i iščupat ću vam jezik iz tijela i dat ga psima i neću niti trepnuti.

Razlog: Upravo ta grupa predstavlja negativne vanzemaljce koji su isto tako došli na ovu planetu s ciljem pljačke i ubijanja itd a ja sam general GF s pet zvjezdica.

Tko podržava ovu skupinu koju sam izdvojio taj podržava i negativne vanzemaljce ovdje.

ZAŽALIT ĆETE DAN KAD STE SE INKARNIRALI NA OVU PLANETU TO VAM OBEĆAVAM.


Last edited by RayMabus on 2/5/2022, 15:23; edited 2 times in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 46 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by ljubo1212 2/5/2022, 15:20

marcellus wrote:
Tovariš Koba wrote:
ljubo1212 wrote:kako je lepo biti glup i računati povijest samo od onoga što ti paše


da.
između 862. i 1917. imamo nazive rus (prva sa sjedištem u novgorodu) pa kijevska rus, velika rus,
belarus, malorusija, novovorusija i rusija.
imamo i naziv etnika: rus, rusin, rusič, ruten dok je pojam ukrajina bila tek zemljopisni pojam značenja

kraj ili krajina uz granicu (s tada krimskim kanatom).
ali što kažeš, lepo je biti glup i izbrisati si povijest od 870. ili koje već pa do 1917.
da prostiš, ukrajinci su k'o bošnjaci.

pošto srdela?

:)

znači ukrajinci su zapravo pravi rusi, a ovi divlji azijati "moskalji" su im ukrali ime i sad im misle ukrast i državu

dobro
rođo, kratko i jebitačno, al džabe budalu krstit
ljubo1212
ljubo1212

Posts : 2050
2015-08-02


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 46 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by kaya 2/5/2022, 15:21

Tovariš Koba wrote:
ljubo1212 wrote:kako je lepo biti glup i računati povijest samo od onoga što ti paše


da.
između 862. i 1917. imamo nazive rus (prva sa sjedištem u novgorodu) pa kijevska rus, velika rus,
belarus, malorusija, novovorusija i rusija.
imamo i naziv etnika: rus, rusin, rusič, ruten dok je pojam ukrajina bila tek zemljopisni pojam značenja

kraj ili krajina uz granicu (s tada krimskim kanatom).
ali što kažeš, lepo je biti glup i izbrisati si povijest od 870. ili koje već pa do 1917.
da prostiš, ukrajinci su k'o bošnjaci.

pošto srdela?

:)
Pa koga to briga što je bilo 862 godine?! Ti bi prekrajao granice po 862...svašta
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 46 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by AlfaOmega 2/5/2022, 15:22

Epilog jučerašnjeg dana:


_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10355
2015-09-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 46 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by AlfaOmega 2/5/2022, 15:24

Dakle, Rusi idu sa step by step politikom sigurnog zauzimanja bez srljanja i nepotrebnih gubitaka. Ka što sam ranije govorija, nema žurbe. Cijene energenata su visoke, prihod od izvoza plina u EU je u 3. i 4. mjesecu bija dvostruko veći neg u istom periodu lani, azijsko tržište stabilno, a i povećava se izvoz hrane u Afriku, koja je u strahu od nedostatka iste upravo zbog rata u Ukrajini.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10355
2015-09-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 46 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by kaya 2/5/2022, 15:26

crvenkasti wrote:
marcellus wrote:ili je to bio koba... ne znam meni su ti četnici svi isti

Koji četnici su za tebe onda dobri četnici?
Točan odgovor je mrtvi.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


marcellus, michaellcmacha and Šandor Winnetou like this post

Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 46 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by ljubo1212 2/5/2022, 15:28

AlfaOmega wrote:Dakle, Rusi idu sa step by step politikom sigurnog zauzimanja bez srljanja i nepotrebnih gubitaka. Ka što sam ranije govorija, nema žurbe. Cijene energenata su visoke, prihod od izvoza plina u EU je u 3. i 4. mjesecu bija dvostruko veći neg u istom periodu lani, azijsko tržište stabilno, a i povećava se izvoz hrane u Afriku, koja je u strahu od nedostatka iste upravo zbog rata u Ukrajini.
malo puno ginu u tom stepovanju, al ok
a ne bi se baš puno uzdao u prihode od plina i nafte kad njemci odrade svoje, ne bi rusi toliko cvilili da im je svejedno baš
ljubo1212
ljubo1212

Posts : 2050
2015-08-02


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 46 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by AlfaOmega 2/5/2022, 15:31

Zapravo su gubici dosta smanjeni u odnosu na prvi period rata kad su jurišali u naseljena područja. Sad idu dosta opreznije, što naravno ne znači da gubitaka idalje nema. Ukri koriste svaku priliku, ali ni to više onaj dar mar ka u prvim danima.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10355
2015-09-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 46 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 2/5/2022, 15:35

ljubo1212 wrote:
AlfaOmega wrote:Dakle, Rusi idu sa step by step politikom sigurnog zauzimanja bez srljanja i nepotrebnih gubitaka. Ka što sam ranije govorija, nema žurbe. Cijene energenata su visoke, prihod od izvoza plina u EU je u 3. i 4. mjesecu bija dvostruko veći neg u istom periodu lani, azijsko tržište stabilno, a i povećava se izvoz hrane u Afriku, koja je u strahu od nedostatka iste upravo zbog rata u Ukrajini.
malo puno ginu u tom stepovanju, al ok
a ne bi se baš puno uzdao u prihode od plina i nafte kad njemci odrade svoje, ne bi rusi toliko cvilili da im je svejedno baš
I ne trebaš. Ako pogledaš malo bolje taj istok Ukrajine u smislu bojišta je negdje dvije ili tri Čečenije a s obzirom da su se u međuvremenu naoružali a kad su ratovali s Čečenima isto su imali niske prihode, to upućuje na to da oni taj rat u smislu te pat pozicije i držanja te linije mogu izdržat čak i ako im padnu prihodi od izvoza energenata i ruda i drugo tj vrate se u ove 90-te godine finacijski.

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 46 Rusija-oruzje-5

https://www.ex-iskon-pleme.com/t50832-ruska-vojna-potrosnja
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 46 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by ljubo1212 2/5/2022, 15:39

AlfaOmega wrote:Zapravo su gubici dosta smanjeni u odnosu na prvi period rata kad su jurišali u naseljena područja. Sad idu dosta opreznije, što naravno ne znači da gubitaka idalje nema. Ukri koriste svaku priliku, ali ni to više onaj dar mar ka u prvim danima.
pa je, više ne gine 2000 nego 1000 tjedno
al zato ni ukri ne tuku po volji, nego kirurški precizno...i za sad ne fali im ni municije ni rusa
druga je stvar što na onom brodu moskva prikažete samo jednog mrvog, a na smotri fali 250 mornara, lako je tako smanjivat gubitke
ljubo1212
ljubo1212

Posts : 2050
2015-08-02


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 46 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 2/5/2022, 15:45

Ova je bitka, kako je Rusija više puta naglasila, sudbonosna bitka i borba za opstanak, stoga neće prihvatiti da je izgubi. Štaviše, Putin i ruski političari sasvim jasno govore o potrebi promjene unipolarnog globalnog sistema (Sjedinjene Američke Države), što znači da će Rusija po svaku cijenu nastaviti djelovati u pravcu ostvarivanja pobjede, što zahtijeva da se pređe na drugu fazu rata koja će biti žešća. U prilog tome govore i nedavna premještanja ruskih snaga i njihova mobilizacija na istoku Ukrajine u sklopu priprema za snažno napredovanje.


U kojem smjeru ide rusko-ukrajinski rat?
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 46 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by AssadNaPodmornici 2/5/2022, 15:50

kaya wrote:Ili je yoda pobrisao odgovor, a zašto ti yoda brišeš uopće stranice?!
pozdrav svima, mislim da nisam brisao ništa, nije me bilo na forumu jutros, osim kada sam stavio dva videa uništenih ruskih patrolnih brodova i uništene ruske nakupine tenkova i kamiona, dalje nisam bio na forumu uglavnom, nisam baš niti čitao niti brisao

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 46 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by crvenkasti 2/5/2022, 15:51

kaya wrote:
crvenkasti wrote:
marcellus wrote:ili je to bio koba... ne znam meni su ti četnici svi isti

Koji četnici su za tebe onda dobri četnici?
Točan odgovor je mrtvi.

Pa naš Đango je dobar četnik. Ne bi valjda i njega?
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29499
2014-04-17


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 46 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by kaya 2/5/2022, 15:53

crvenkasti wrote:
kaya wrote:
crvenkasti wrote:
marcellus wrote:ili je to bio koba... ne znam meni su ti četnici svi isti

Koji četnici su za tebe onda dobri četnici?
Točan odgovor je mrtvi.

Pa naš Đango je dobar četnik. Ne bi valjda i njega?
Pa mislim da je đango dobar čovjek.
Tako da ne bi.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 46 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by kaya 2/5/2022, 15:57

AssadNaPodmornici wrote:
kaya wrote:Ili je yoda pobrisao odgovor, a zašto ti yoda brišeš uopće stranice?!
pozdrav svima, mislim da nisam brisao ništa, nije me bilo na forumu jutros, osim kada sam stavio dva videa uništenih ruskih patrolnih brodova i uništene ruske nakupine tenkova i kamiona, dalje nisam bio na forumu uglavnom, nisam baš niti čitao niti brisao
Ahaa, ok.
Onda teta violeta nema odgovor čim se jasno, precizno i nedvosmisleno treba izjasniti. Ona je više za laprdati bezveze..
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 46 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by crvenkasti 2/5/2022, 15:57

kaya wrote:
crvenkasti wrote:
kaya wrote:
crvenkasti wrote:
marcellus wrote:ili je to bio koba... ne znam meni su ti četnici svi isti

Koji četnici su za tebe onda dobri četnici?
Točan odgovor je mrtvi.

Pa naš Đango je dobar četnik. Ne bi valjda i njega?
Pa mislim da je đango dobar čovjek.
Tako da ne bi.

Kako onda? Koje onda ubiješ, a koje ne?
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29499
2014-04-17


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 46 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by ljubo1212 2/5/2022, 16:00

ja vjerujem da kaja ispali rafal prema tebi, džango bi trčao pred metak, samo da te spasi...
ako ne bi s pižonom bjež..pardon trčao u drugom smjeru
ljubo1212
ljubo1212

Posts : 2050
2015-08-02


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 46 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by AssadNaPodmornici 2/5/2022, 16:02

AlfaOmega wrote:Zapravo su gubici dosta smanjeni u odnosu na prvi period rata kad su jurišali u naseljena područja. Sad idu dosta opreznije, što naravno ne znači da gubitaka idalje nema. Ukri koriste svaku priliku, ali ni to više onaj dar mar ka u prvim danima.
sada bi rekao da su omjeri gubitaka vjerojatno bliže 1: 1 (moja osobna procjena) , što je vjerojatno jebeno gadno za obje strane.
e da gubici su jednako žestoki kao i prije, samo sada su vjerojatno izjednačeni, samo je pitanje tko će se više "iscrpiti ratovanjem".

inače jedna zanimljiva činjenica za ekipu koja misli da Rusija može podnjeti više gubitaka od Ukraine.

Sovjetski Savez je na slobodnom teritoriju 1942 imao 110 milijuna stanovnika.
Nazi Njemačka i saveznici su imali 140 milijuna stanovnika.
Nazi Njemačka i saveznici su imali dosta veću industriju nego SSSR, puno više rudnika željeza, ugljena, veću proizvodnju hranu i svega ostaloga - osim nafte. I bili su obrani.

Međutim već od sredine 1942 unatoč tim nepovoljnim uvjetima, dakle manjoj populaciji, manjoj količini strateških resursa, i manjoj industriji --- SSSR sve jedno ima 2x više vojnika, i nekoliko puta više tenkova, aviona, i svega ostaloga i 1942, 1943 sve jedno ima puno veće gubitke(čak i kod bitke kod Kurska koju je crvena armija pobjedila, na kraju su imali 3-4 x veće gubitke u ljudstvu, i tehnici).

Dakle, očito je jasno zašto su imali veću vojsku unatoč što su na papiru trebali biti dosta slabiji - neograničena Američka pomoć u hrani, oružuju, gorivu, resursima, avionima, kamionima, barutu, svim metalima, tvornicama, strojevima, lokomotivama, đipovima, autima, streljivu, obući, odjeći, avionima , aluminiju, gumi(sovjeti praktički nisu imali gubitkom ukraine više ništa aluminija niti gume). dobijali su kvalitetne američke radio stanice koje su ugrađivale u tenkove i avione što im je značajno smanjilo gubitke itd.. dobili su stotine tisuća kilometara recimo telegrafskih žica sa kojima su imali linije komunikacije na fronti .. itd.

I švabe su ratovale ne na dva fronta, nego na 3-4 fronta(istočni fronti, zapadni prvo ocenaski front pa onda kopneni, zračni front, partizanski front , i italija/sjeverna afrika)

---------------------
sada je ovdje slična situacija... Rusija je više nešto kao Nazi Njemačka. Na papiru ima ogromnu vojsku, međutim veliki dio vojske im je mornarica, nuklearne snage, zračne, itd..
Ruska kopnena vojska iako je 2/3 do 3/4 najbolje vojske u Ukraini(slično sa švabama) , sve jedno ne može sve poslati jer mora čuvati ogromnu granicu i ostatak fronte sa NATO savezom.

Ukrainci kao Sovjetski Savez sada imaju samo jednu frontu(iako oni možda pokrenu invaziju na Moldaviju, ja bih na njihovom mjestu to napravio da utreniraju nove brigade) , i imaju ogromnu zapadnu pomoć.
Iako još ta zapadna pomoć nije totalna. Zapad još ne šalje projektile dugog dometa sa kojima mogu gađati dublje u Rusiju, ne šalju SAM sustave srednjeg dometa , i još okljevaju sa slanjem napadačkih dronova.. itd.. SSSR je dobijao baš sve

tako da Ukrainci čak i mogu dobiti rat bez problema, pod uvjetom da su spremni ratovati i ginuti jebiga..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 46 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 2/5/2022, 16:04

Ovo nije drugi svjetski rat nego rat na istoku Ukrajine koji je logistički bliže Rusiji i okružuje to područje s tri strane i vrši pomorsku blokadu.

Miješaš kruške i jabuke. Uostalom po toj tvojoj logici Rusija bi također morala imati i front tamo negdje na dalekom istoku s nekim ( Japan, Kina, Amerika, nebitno ) kao šta je to imala i nacistička njemačka u drugom svjetskom ratu. A nema.


Last edited by RayMabus on 2/5/2022, 16:06; edited 2 times in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 46 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 46 of 50 Previous  1 ... 24 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum