ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Umrla Ankica Lepej

Page 6 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Go down

Umrla Ankica Lepej - Page 6 Empty Re: Umrla Ankica Lepej

Post by vuksadinare 19/1/2022, 20:01

'Da.Druzili smo se i sa obiteljima oficira JNA.Pa susjedi smo bili.Pekli smo kolace jedni drugima.No,dolaskom HDZ-a promjenilo se dosta toga.Mi smo ostali i dalje u dobrim odnosima sa clanovima obitelji oficira JNA i zbog toga smo bili izvrgnuti pritiscima i maltretiranju ekstremista hdzovaca ali i susjeda,koji su bili simpatizeri ili clanovi HDZ-a i proustaskog HSP-a,ali i od susjeda koji su do jucer bili isto dobri sa tim oficirima,njihovim suprugama.Sve se to pogorsavalo kako se blizio rat.Toliko da smo bili optuzivani kao suradnici KOS-a i sto ja vise znam,cak i cetnicima.Jednom prilikom neki zengeovci su nam prijetili.Zbog toga moj muz je dozivio lagani infarkt.Za vrijeme uzbuna vecinom smo u stanu boravili nismo htjeli ici u podrum ili smo isli na vikendicu.'

Ankica Lepej na svojoj fejs stranici..

vuksadinare

Posts : 99842
2015-09-08


Back to top Go down

Umrla Ankica Lepej - Page 6 Empty Re: Umrla Ankica Lepej

Post by veber 19/1/2022, 20:29

marcellus wrote:
T. wrote:zakon je stupio na snagu u kolovozu 1998., da bi lepej već u listopadu 1998. 'slučajno' doznala za bankovni račun ankice tuđman...
nije mi međutim jasno, ako je pok. tuđman posljednju prisegu imao u kolovozu 1997., a po zakonu (iz 1998.?!) je imovinsku karticu trebalo predati na početku i na kraju obnašanja dužnosti ?
nešto mi se tu ne uklapa...
morat ću to malo detaljnije prostudirati... scratch

mislim da po tom zakonu nije bio dužan prijaviti gotovinu na računima, a nisam siguran je li i imovina bračnog druga bila obavezna za prijaviti
zato sada tvoji ispravljaju "nepravdu" pa će i doznake iz inozemstva biti podložne porezu.

reda mora biti.

koji kurac ćemo mi slati obitelji, a da se oni ne omaste?
to u kradezeju ide u ciklusima, mažnjavat dijaspori.

samo kaj će ovaj put popušiti karinu tvoji poslodavci, pa će odlijev novca ići u drugom smjeru.
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


darth_vader likes this post

Back to top Go down

Umrla Ankica Lepej - Page 6 Empty Re: Umrla Ankica Lepej

Post by marcellus 19/1/2022, 20:32

Venus wrote:
marcellus wrote:
Venus wrote:
Ne očekuje se od tebe da ku'iš kaj su moral i etika jer je na ovim prostorima "normalno" da režim kupi članak od novinara po narudžbi, u zamjenu za porciju manjih ćevapa na Cvjetnom.

Što se tiče ovog boldanog, ne očekuje se da ti znaš ima li tvoja žena neki drugi bankovni račun na kojem čuva lovu. Jer ako ima, a ti ne znaš..(završetak ove rečenice ovisi o mašti).

Također se ne očekuje da režimski rektalni alpinist poput tebe koji prešućivanje opravdava isto i razumije, u balkanskim bespućima povijesne zbiljnosti.

Radio sam tada u banci. Jedna kolegica je na kavi ispričala svojoj dobroj frendici koliko njen muž ima love na računu banci. Za što ona nije znala. Došla je doma i suočila s tim muža. Muž je nazvao banku. Kolegicu je ujutro čekao otkaz na stolu. Bez pogovora i bez priče.

Eto, tako bankarska tajna funkcionira u stvarnom svijetu, a da imaš muža znala bi.

Nikakva laž, ako nešto nisi dužan objaviti nisi dužan, nema tu laži i ne laži. Povjerljiv podatak.

Primjer odavanja bankarske tajne koji si ovdje naveo je neusporediv u odnosu na vodeću javnu osobu države koja podatak nije navela u imovinskoj kartici. Muž je prešutio svojoj ženi, a ne javnosti. Radi se o građanskoj odgovornosti koja je iznad prava. Taj dio ili razumiješ ili ne (ako ga imaš u svojoj piramidi vrijednosti-očito ti nemaš i to ti je apstraktno). Pa hajde da zaključimo tako što ćemo se složiti da se uopće ne slažemo.

tuđman javnosti nije bio dužan reći koliko njegova žena ima na računu, po tadašnjim propisima, a vjerojatno nije niti znao za taj novac.

tuđman je zarađivao jako dobre novce na knjigama, svi su ih tada kupovali da ispadnu pravovjerni.


_________________
Umrla Ankica Lepej - Page 6 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Umrla Ankica Lepej - Page 6 Empty Re: Umrla Ankica Lepej

Post by veber 19/1/2022, 20:38

marcellus wrote:
tuđman javnosti nije bio dužan reći koliko njegova žena ima na računu, po tadašnjim propisima, a vjerojatno nije niti znao za taj novac.

tuđman je zarađivao jako dobre novce na knjigama, svi su ih tada kupovali da ispadnu pravovjerni.

bogtejebo jel ti sebe čitaš.
pa nije imao ediciju veću od 1000 knjiga.
(jesi pročitao koju od njega? drobljenje debila iz 19og stoljeća)
da je imao 20 izdanja na tantjemama ne bi zaradio za auto.

nemoj mi srat šogorica mi je u upravi knjižare koja mjesečno okrene 30 000 000kn

onoj rawlling su ukupno isplatili miliju eura i ti pottera i komunjaru uspoređuješ s lovom.

mislim, znam da moraš živjet od nečeg i da to radiš po partijskoj dužnosti, ali tuđman nije moga 10 000 dem od ukupnog "opusa" uprihodit.
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Umrla Ankica Lepej - Page 6 Empty Re: Umrla Ankica Lepej

Post by vuksadinare 19/1/2022, 21:07

veber wrote:
marcellus wrote:
tuđman javnosti nije bio dužan reći koliko njegova žena ima na računu, po tadašnjim propisima, a vjerojatno nije niti znao za taj novac.

tuđman je zarađivao jako dobre novce na knjigama, svi su ih tada kupovali da ispadnu pravovjerni.

bogtejebo jel ti sebe čitaš.
pa nije imao ediciju veću od 1000 knjiga.
(jesi pročitao koju od njega? drobljenje debila iz 19og stoljeća)
da je imao 20 izdanja na tantjemama ne bi zaradio za auto.

nemoj mi srat šogorica mi je u upravi knjižare koja mjesečno okrene 30 000 000kn

onoj rawlling su ukupno isplatili miliju eura i ti pottera i komunjaru uspoređuješ s lovom.

mislim, znam da moraš živjet od nečeg i da to radiš po partijskoj dužnosti, ali tuđman nije moga 10 000 dem od ukupnog "opusa" uprihodit.
ali je bio sirocic naspram drugih kojima 'slucajno' nisu otkriveni racun..npr.tedeski ljevicar i udbas i sponzor ne-mozemo javno govori da ga se ne pita kako je zaradio prvi milijun..i sto to koga briga..a zaradio ga je malverzacijom i prevarom na sinjskoj trnovaci..u to vrijeme tudjman je zs njega bio sirocek..ali eto jbg lijevih ideja,udbas svima drag..i zato ne seri...i tudjmana etiketirat komunjarom...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99842
2015-09-08


Back to top Go down

Umrla Ankica Lepej - Page 6 Empty Re: Umrla Ankica Lepej

Post by veber 19/1/2022, 21:19

daj opet drobiš.
zakaj tito nije zatukao druga si tuđmana?
i koliko se to tuđman ženio kada je bleiburg trajao do 48

i opet vaša mantra, krao je i nama je dao.

niti je nekaj zaradio od knjiga niti je bio ikakav znanstvenik.

stara komunjara, kao i hebrang i sva ta ekipa nakon drugog rata.

prvom prilikom se nakrao ko čopor huna.
i njegova djeca i unučići.
kao i cijela ta ekipa.

i onaj krepani odojko-piza majstor.
u to vjerujete samo vi debili.

manolića nitko ne procesuira.
možda kada umre izađu na vidjelo kaj su sve radili.

i tko je i koliko mažnjavao.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Umrla Ankica Lepej - Page 6 Empty Re: Umrla Ankica Lepej

Post by veber 19/1/2022, 21:22

i stalno to; i oni kradu.
zato i ljudi napuštaju hrvatsku, a kada krene oporezivanje inozemnih doznaka bdp bu se srozao.
najveći izvozni proizvod hrvatske je izvoz radnika u inozemstvo.
ali usahnut će i te uplate.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Umrla Ankica Lepej - Page 6 Empty Re: Umrla Ankica Lepej

Post by Guest 20/1/2022, 11:25

vuksadinare wrote:'Da.Druzili smo se i sa obiteljima oficira JNA.Pa susjedi smo bili.Pekli smo kolace jedni drugima.No,dolaskom HDZ-a promjenilo se dosta toga.Mi smo ostali i dalje u dobrim odnosima sa clanovima obitelji oficira JNA i zbog toga smo bili izvrgnuti pritiscima i maltretiranju ekstremista hdzovaca ali i susjeda,koji su bili simpatizeri ili clanovi HDZ-a i proustaskog HSP-a,ali i od susjeda koji su do jucer bili isto dobri sa tim oficirima,njihovim suprugama.Sve se to pogorsavalo kako se blizio rat.Toliko da smo bili optuzivani kao suradnici KOS-a i sto ja vise znam,cak i cetnicima.Jednom prilikom neki zengeovci su nam prijetili.Zbog toga moj muz je dozivio lagani infarkt.Za vrijeme uzbuna vecinom smo u stanu boravili nismo htjeli ici u podrum ili smo isli na vikendicu.'

Ankica Lepej na svojoj fejs stranici..
razotkrio si je, šešeljevi memoari su kurac za ovo..sigurno je bila jedina nasmiješena na slici iz pionira.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Umrla Ankica Lepej - Page 6 Empty Re: Umrla Ankica Lepej

Post by marcellus 20/1/2022, 12:17

veber wrote:
bogtejebo jel ti sebe čitaš.
pa nije imao ediciju veću od 1000 knjiga.
(jesi pročitao koju od njega? drobljenje debila iz 19og stoljeća)
da je imao 20 izdanja na tantjemama ne bi zaradio za auto.

nemoj mi srat šogorica mi je u upravi knjižare koja mjesečno okrene 30 000 000kn

onoj rawlling su ukupno isplatili miliju eura i ti pottera i komunjaru uspoređuješ s lovom.

mislim, znam da moraš živjet od nečeg i da to radiš po partijskoj dužnosti, ali tuđman nije moga 10 000 dem od ukupnog "opusa" uprihodit.

opet pričaš na pamet. Znaš dobro da je stric moje bivše žene bio Dušan Bilandžić. Njegova žena je devedesetih svaki mjesec dobivala od njega 5.000 maraka džeparca, isto je bila nezaposlena kućanica. Samo džeparca, plus je on plaćao sve troškove za kuću na ksaveru i hranu i ostalo. Isključivo od zarade od knjiga.

A nije baš da su se njegove ni blizu tak dobro prodavale ko Tuđmanove.

_________________
Umrla Ankica Lepej - Page 6 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Umrla Ankica Lepej - Page 6 Empty Re: Umrla Ankica Lepej

Post by marcellus 20/1/2022, 12:25

usput on je isto bio što i tuđman, vodili su isti institut

pisali povijesne knjige o istim temama

znali se iz partizana i iz beograda i iz instituta

obadva su u osnovi bili obavještajci pa su imali informacije na kojima se moglo zaradit bilo kroz iznošenje u javnost i u knjigama bilo na druge načine

i tak

_________________
Umrla Ankica Lepej - Page 6 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Umrla Ankica Lepej - Page 6 Empty Re: Umrla Ankica Lepej

Post by veber 20/1/2022, 20:53

marcellus wrote:usput on je isto bio što i tuđman, vodili su isti institut

pisali povijesne knjige o istim temama

znali se iz partizana i iz beograda i iz instituta

obadva su u osnovi bili obavještajci pa su imali informacije na kojima se moglo zaradit bilo kroz iznošenje u javnost i u knjigama bilo na druge načine

i tak
i tak to ide.
veliš pet iljada maraka?

a, možda je to lova od mojih djedova.

bogtejebo da bi dobio 5000 nečeg od knjige mora se ista prodati u 500 000.
znači na mjesečnoj bazi. ako je davao mjesečno stric, tko li već.

oš reći da je imao ediciju od 6 000 000 primjeraka godišnje?

jel ti razmisliš prije nego kaj napišeš?

znači rowlling je znanje za sve isplatio milju eura.

svi su se nakrali nakon 45e, abogme i prije

franjo nije živio u stanu već u rekviriranoj vili koju je krvinjski "otkupio" zakonom od tri dana
pijandura šeks je godinama živio u vili mog djeda, a olfo prijavljen na neki stan.

ali ni to nije bitno.

bitno da je sudsko vijeće u strassbourgu reklo odvjetnicima i zastupnicima RH;
-ako uložite žalbu, zažalit ćete.
nećete imati pravo na to što je oštećena strana predložila već ćemo blokirati imovinu RH

i nadam se da će kreteni uložiti žalbu jer im očajnički treba lova.
a, nema je.

molim boga da ulože žalbu i da ovršim RH.
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Umrla Ankica Lepej - Page 6 Empty Re: Umrla Ankica Lepej

Post by marcellus 20/1/2022, 21:24

veber wrote:
marcellus wrote:usput on je isto bio što i tuđman, vodili su isti institut

pisali povijesne knjige o istim temama

znali se iz partizana i iz beograda i iz instituta

obadva su u osnovi bili obavještajci pa su imali informacije na kojima se moglo zaradit bilo kroz iznošenje u javnost i u knjigama bilo na druge načine

i tak
i tak to ide.
veliš pet iljada maraka?

je. pet somova maraka mjesečno, za potrošit.

kako rekoh, gornja srednja klasa. tu su malo druge relacije o tome kolko je sto somova maraka.

a bilandžići su definitivno pripadali istim društvenim krugovima kao i tuđmani

on je i u jugi imao love, jednostavno onda se na knjigama i takvim stvarima moglo zaradit

danas više ne, jasno

_________________
Umrla Ankica Lepej - Page 6 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Umrla Ankica Lepej - Page 6 Empty Re: Umrla Ankica Lepej

Post by marcellus 20/1/2022, 21:25

danas više niko ne kupuje i ne čita knjige, ali još prije 20 godina je bilo bitno drukčije

_________________
Umrla Ankica Lepej - Page 6 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Umrla Ankica Lepej - Page 6 Empty Re: Umrla Ankica Lepej

Post by veber 20/1/2022, 21:34

daj ne bulazni. moj stari je kupio 80e novi w123, a miro se vozio u poderotini od stojadina.
moja stara i ekipa s PMFa su miri i tuđmanovima nosili za jesti.

moj stari ih nikada nije mogao smisliti jer su oteli tuđe.
kao što je jedan partijski dužnosnik živio u vili mog djeda tako je to radio i tvoj "bogati" tuđman.

nikada ih nije volio. i danas vveli da su sve to kradljivci koji su pokrali imovinu i imanja.

bulazniš. do 90e nisu za kruh imali.

a, vidim da i ti živiš u vili od svog spisateljstva, da je 10% kako bulazniš imao bi barem 30 000kn plaću.

pišeš po nalogu.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Umrla Ankica Lepej - Page 6 Empty Re: Umrla Ankica Lepej

Post by veber 20/1/2022, 21:39

i btw.
moja pokojna stara koja je objavila stvarni stručni rad, koji se navodi.
ne u hrvatskoj jer nema nikog više na PMF
dobila je ukupno 40 000DEM na ime tantijema u nekih 20g.
ona nikada nije dirala taj novac i tek smo oporučno saznali za to.

za razliku od tvoje priče za ankicu i franju, moj stari je znao za to. ali bio je dogovor da to ostavi nama djeci.

bulazniš ali onako, uzduž i poprek.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Umrla Ankica Lepej - Page 6 Empty Re: Umrla Ankica Lepej

Post by immortal 21/1/2022, 02:01

Sovak wrote:''Otkrila'' da FT na računu ima 200 000 ondašnjih DM.

Zapravo odavala bankovne podatke klijenata medijima kaj joj je bilo strogo zabranjeno kak djelatnici banke.

Ne samo od FT nego bilo čije.

Kakva je ona zviždačica?
https://www.maxportal.hr/premium-sadrzaj/gordan-malic-vise-od-tudmana-na-racunu-su-imali-mesic-josipovic-i-kolinda/?fbclid=IwAR2hVlNPxv2KYgHSg41YeRb3MnCr4cMHJYQHxMmUHwHi1Cg6btRkw8aFjBs
Umrla Ankica Lepej - Page 6 11811041-735x400.jpeg
Gordan Malić: Više od Tuđmana na računu su imali Mesić, Josipović i Kolinda

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23276
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Umrla Ankica Lepej - Page 6 Empty Re: Umrla Ankica Lepej

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 6 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum