ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korona novosti i spoznaje

Page 16 of 50 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 33 ... 50  Next

Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 16 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by michaellcmacha 3/1/2022, 03:46

Hektorović wrote:
Noor wrote:
T. wrote:Sreća da smo članica eu koja će se pobrinuti za sve građane...
Sve je to ionako za naše dobro...
[size=43][/size]
gdje je to? što je to? :|

Amstedram, progresivna woke vlast protiv zlih antivaksera.
Nek se to dogodi u hrvatskoj i nek kojim slučajem službeni pas potpuno protuzakonito kao ubojita sila bude grizao nekog mog, ja se neću osvrtati na vlast nego ću potražiti likove koji vlast u takvim totalitarnim nasilnim akcijama podržavaju... I ja zasigurno neću izdavati nikakve 3 opomene...

michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Hektorović likes this post

Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 16 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by michaellcmacha 3/1/2022, 04:00

Eroo wrote:
dijagram wrote:
Eroo wrote:
Učinkovitost  nakon  6 mjeseci  nestane. Tako kaže struka.
Samo  sam taj  dio dijagrama  oduzeo  od 60%!
A  sad  sam  možeš pronaći i  pogledati hr dijagram cijepljenja  i vidjet češ  da  
po  tom  pitanju  stojite  bolje.
Sličan  problem kao Maraska  su  imali i Israelci, ali su  oni na brzinu  dodatno 
procijepili taj dio s booster dozama. To su Israelci,  jebga...
.

Ma daj:) sad o tome kad je tko cijepljen;)

Za ukupnu smrtnost to je nebitno.

Svakako ih je cijepljeno vise nego nas, a kojeg datuma to je sad irelevantno.

No dobro, barem si priznao da je cjepivo nakon 6 mjeseci nula bodova:)
Ništa nisam ja priznao, tako kaže struka.Protiv gripe se cijepimo svake godine,
jer je nakon "3  mjeseca nula bodova" zaštita.
Inače, Mađari prijavljuju   broj  umrlih skupa za 2-3dana.
Trenutno imaju  prosjek 126/dan   pa je to na 1 milijun stanovnika  nešto kao u Hrvatskoj.
Dijagram umrlih im  je također sličan  kao u HR, kao jaje jajetu.
Ma tko se cijepi protiv gripe svake godine... Šta fantaš koji kurac... Jes ti toliko poblesavio od straha da ne umreš... umrijećeš koliko god se upinjao da ne umreš... A jebote kakvih vas je bijednika, to nisu istine...
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Noor and Hektorović like this post

Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 16 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by mutava baštarda 3/1/2022, 06:35

Gnječ wrote:Official German Government data suggests the Fully Vaccinated will develop Acquired Immunodeficiency Syndrome by the end of January 2022

German Government Data for the alleged Omicron variant of Covid-19, suggests that most of the “fully vaccinated” will have full blown Covid-19 vaccine induced acquired immunodeficiency syndrome (AIDS) by the end of January 2022, after confirming that the immune systems of the fully vaccinated have already degraded to an average of minus 87%.

The German Government Covid-19 figures are produced by the ‘Robert Koch Institut’

https://www.rki.de/EN/Home/homepage_node.html

Their latest data is available as a downloadable pdf here.

https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/Neuartiges_Coronavirus/Situationsberichte/Wochenbericht/Wochenbericht_2021-12-30.pdf?__blob=publicationFile

Page 14 has their Weekly COVID-19 management report from December 30, 2021

Translation
“Additional information is known to some extent for the Omikron cases in the reporting system. for 6,788 cases were provided with information on the symptoms, mostly none or mild symptoms indicated. It was most common by patients with symptoms
Runny nose (54%), cough (57%) and sore throat (39%) mentioned. 124 patients were hospitalized, four people died. Exposure abroad was reported for 543 (5%) cases. 186 patients were unvaccinated, 4,020 were fully vaccinated, of these, a booster vaccination was reported for 1,137. On the basis of the transmitted data 148 reinfections were found among all transmitted Omicron infections, none of them Previous illnesses were reported to the person affected by reinfection. Figure 9 shows the distribution of the Omikron cases reported so far in Germany. Omicron cases have been detected in all federal states.”

186 unvaccinated cases
2,883 double vaccinated cases
1,137 triple vaccinated cases
4,020 fully vaccinated cases
In Germany 70.53% are fully vaxxed, 2.97% are partially vaxxed and 26.5% unvaxxed – https://ourworldindata.org/covid-vaccinations

So unvaxxed have 186 cases out of 26.5% of the population
Fully vaxxed have 4020 cases out of 70.53% of the population.

So the vaxxed Omicron case incidence is 57.0 per percent of population (830,000 is 1% of the 83 million German population)
And the unvaxxed Omicron case incidence is  7.02 per percent of population.

So the vaxxed are 57.0/7.02 = 8.12x more likely to be infected with Omicron than the unvaxxed in Germany  That is what vaccination has done for the people of Germany.

The Koch Institut failed to produce its normal vaccine effectiveness table in its December 30 weekly report. This may have been due to the holidays (the British gave up completely on December23) or may have been because the table would be disastrous for the vaccines. But we can help the Germans out here by doing the calculation for them using Pfizer’s vaccine effectiveness formula.

Vaccine effectiveness = immune system effectiveness = (1-8.12)/8.12 = -7.12/8.12 = -87.7%.

So the vaccinated have an 87.7% lower immune response than the unvaccinated have to Omicron.

This means that the average German is down to the last 12.3% of his or her immune system for fighting certain classes of viruses and certain cancers etc. etc.

Here is the prediction, the extrapolation from UKHSA Vaccine Surveillance Report data from Weeks 35-42 that we first made on October 10th. The predicted figures are in olive green.

Korona novosti i spoznaje - Page 16 Image-2

So Germany, at 87.7% immune system degradation, has done 6.7% worse than our model which predicted, an 81.0% degradation this year (for over 18s based on 2 doses of the anti-vaccine rather than 3).

It is the 3rd dose that really kills the immune system as can be seen from the ONS data for Omicron. Here is Table 1b from the OMS report: Coronavirus (COVID-19) Infection Survey, UK: Characteristics related to having an Omicron compatible result in those who test positive for COVID-19 (84.8 kB xlsx)

https://www.ons.gov.uk/file?uri=/peoplepopulationandcommunity/healthandsocialcare/conditionsanddiseases/adhocs/14107coronaviruscovid19infectionsurveyukcharacteristicsrelatedtohavinganomicroncompatibleresultinthosewhotestpositiveforcovid19/omicronpredictorsofpositivityadhoc.xlsx

These figures mean that if you have Covid and you have had 3 doses of the vaccine then you are 4.45x more likely to have Omicron than if you are an unvaxxed Covid case. But the above was merely an estimation.

Korona novosti i spoznaje - Page 16 Image-4

Korona novosti i spoznaje - Page 16 Image-6

Korona novosti i spoznaje - Page 16 Image-5

https://dailyexpose.uk/2022/01/02/german-gov-data-suggests-fully-vaccinated-developing-ade/
Što reći... Ako se pogleda unatrag pola godine, dogilo se ono što su najavljivali ravnozemljaški znanstvenici.

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 16 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Hektorović 3/1/2022, 08:13

michaellcmacha wrote:Ma tko se cijepi protiv gripe svake godine... Šta fantaš koji kurac... Jes ti toliko poblesavio od straha da ne umreš... umrijećeš koliko god se upinjao da ne umreš... A jebote kakvih vas je bijednika, to nisu istine...

Uglavnom penzići od 70+, teški bolesnici od raka koji su na kemoterapijama i zračenju,...
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Noor likes this post

Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 16 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by darth_vader 3/1/2022, 08:32

n_razbojnik wrote:Otvorit temu za brenda o problemu s alkoholom, gadna ovisnost stari

A da kad ću se nasrat ako ne sad...od danas samo mineralna, prestar sam ipak za te pizdarije... Ali malo otpuštanje kočnica za mir u svijetu... I par buster doza zbog omicrona...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19734
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 16 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by darth_vader 3/1/2022, 08:38

Eroo wrote:
mutava baštarda wrote:
Eroo wrote:
Prirodni imunitet je zakazao  u  provinci  Bergamo, još na početku epidemije.
Tada im je u jednom mjesecu umrlo 60%  ljudi od očekivanog broja na godišnjem nivou.
To bi za jednu Hrvatsku značilo kao da je u jednom mjesecu umrlo 31,000  ljudi.
Bi li to kao država i nacija izdržali?

Opet smaram napaćene forumaše, jer  bi  im  bez PCT ulazak u kafiće mogli zabraniti. :D
Bergamo je dokaz da su ljude ubijali namjerno
 Korona novosti i spoznaje - Page 16 1f602

Ja pijem, ali ima i pijanijih...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19734
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 16 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by AssadNaPodmornici 3/1/2022, 08:40

pcr neagtivna. 

jebiga jednom preboliš koronu adio. 

međutim ova gripa očito, me sjebala 5 puta gore nego korona. kakva crna korona tamo u 4 mjesecu, nisam je niti osjetio, a od ove gripe ću se oporavljati idućih nekoliko tjedana sigurno.

toliko da razmišljan da iduće godine se cijepim protiv gripe i boli me kurac, mene svako druge godine dobro ujebe.. 

e da zbog toga što me gripa zna sjebati vrlo često, osim što se ja planiram cijepiti, želim da se svi vi cijepite na silu, baš svi na silu, tko ne bude cijepljen protiv gripe nesmije izaći iz kuće, i mora cijepiti svoju djecu, pogotovo ako cijepivo bude rizično, i tko se ne cijepi protiv gripe je ravno zemljaš .

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21834
2018-06-14


Hektorović likes this post

Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 16 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by n_razbojnik 3/1/2022, 08:49

Eroo wrote:
n_razbojnik wrote:
Eroo wrote:@n_razbojnik,          podatki sa:  https://www.worldometers.info/coronavirus/


Portugal  10.15 mio  stanovnika   ;   Hrvatska 4.067 mio stanovnika 

Prosječno dnevno umrlih kroz zadnjih 7 dana  :

Portugal  16 osoba    ;   Hrvatska   42  osobe

S "križnim računom"  dobijemo koliko  puta je veća smrtnost  u Hrvatskoj od one u Potugalu.


fv  = (10.15x42)/(4.067x16)=6.55x  veća


Morašpriznati da to nije malo, je lise slkažeš? 
Vidiš,to je razlog zašto  pravila u HR moraju još jedno  vrijeme biti drugačija nego u Portugalu.
i nećemo ništa pametno reći na to da zamjenica ravnatelja HZJZ u maniru ravnozemljaskog antivaksera izvali glupost i ostaje na poziciji nego ćeš prkositi struci i pokazivati stopu smrtnosti sa cijepivom koje 100% štiti od iste?

koja su to pravila drugačija kod nas nego u Portugalu? Isto peremo ruke, odrzavamo distancu i nosimo ukras za uši, manje se cijepimo, umiremo više. opet kad vidim da i oni umiru a nebi smjeli, jer tako struka kaže, pitam se zna li itko u toj ustanovi o čemu priča
Nema 100%zaštite, to  jeglupost.
Kako ne, ti ne slušaš struku? Evo ti još jednom, 100% zastita od smrti zapelcovanje, garantira HZJZ

https://vijesti.hrt.hr/hrvatska/bubas-cjepiva-protiv-covid-a-u-hrvatskoj-100-posto-stite-protiv-umiranja-528221

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11441
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Noor likes this post

Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 16 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by epikur37 3/1/2022, 08:53

Glupkakurac wrote:
n_razbojnik wrote:Otvorit temu za brenda o problemu s alkoholom, gadna ovisnost stari

A da kad ću se nasrat ako ne sad...od danas samo mineralna, prestar sam ipak za te pizdarije...

Meni isto ne pašu ova blagdanska precugavanja...inače blagdani.

Ovako sad radni tjedan trening i posao, vikend koja boca crnog i pivica tu i tamo.



epikur37
epikur37

Posts : 45331
2015-08-06


darth_vader likes this post

Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 16 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by n_razbojnik 3/1/2022, 08:54

Eroo wrote:Korona novosti i spoznaje - Page 16 2
Ne peru se ruke, ne znam sto bi drugo moglo biti

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11441
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 16 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by ljubo1212 3/1/2022, 09:00

https://dailyexpose.uk/2022/01/02/german-gov-data-suggests-fully-vaccinated-developing-ade/

We have the figures thanks to the tireless industry, accuracy and efficiency of the Germans. But I have no words in English to describe the immorality of the crooks involved in this vaccination program.

o, hebalo nanu 
izvorni post treba prebaciti na teriju urote, imalo bi više smisla
ljubo1212
ljubo1212

Posts : 2050
2015-08-02


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 16 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by AssadNaPodmornici 3/1/2022, 09:04

n_razbojnik wrote:
Eroo wrote:Korona novosti i spoznaje - Page 16 2
Ne peru se ruke, ne znam sto bi drugo moglo biti
kako njegove zeme kažu "ne umivaju ruke"
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21834
2018-06-14


Hektorović likes this post

Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 16 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by ljubo1212 3/1/2022, 09:09

AssadNaPodmornici wrote:pcr neagtivna. 

jebiga jednom preboliš koronu adio. 

međutim ova gripa očito, me sjebala 5 puta gore nego korona. kakva crna korona tamo u 4 mjesecu, nisam je niti osjetio, a od ove gripe ću se oporavljati idućih nekoliko tjedana sigurno.

toliko da razmišljan da iduće godine se cijepim protiv gripe i boli me kurac, mene svako druge godine dobro ujebe.. 

e da zbog toga što me gripa zna sjebati vrlo često, osim što se ja planiram cijepiti, želim da se svi vi cijepite na silu, baš svi na silu, tko ne bude cijepljen protiv gripe nesmije izaći iz kuće, i mora cijepiti svoju djecu, pogotovo ako cijepivo bude rizično, i tko se ne cijepi protiv gripe je ravno zemljaš .
pao imunitet unatoč svemu? nisi prao ruke?
ajd sad pazi da ne pokupiš i coronu, 
kad se oporaviš pripremi peticiju za obvezno cijepljenje protiv gripe, i pošalji mostu, znaju znanje i skupe 400 tisuća ko ništa
nego, oće to biti 2 u 1, odmah protiv gripe i corone ili nek se vakseri za coronu sami pobrinu
ljubo1212
ljubo1212

Posts : 2050
2015-08-02


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 16 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by AssadNaPodmornici 3/1/2022, 09:22

iduća dva tjedna su ključna

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21834
2018-06-14


Hektorović likes this post

Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 16 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by n_razbojnik 3/1/2022, 09:23

AssadNaPodmornici wrote:
n_razbojnik wrote:
Eroo wrote:Korona novosti i spoznaje - Page 16 2
Ne peru se ruke, ne znam sto bi drugo moglo biti
kako njegove zeme kažu "ne umivaju ruke"
Retorika je uvijek ista, da nije primio vakcinu umro bi, da nije primio a blage simptome ima imao bi teze, da su tezi da nije vakcine bio bi na umjetnim plućima, osim kad se zarazi e to nije to vakcine nego do konstelacije zvijezda i tlaka u gumama i nevakcinisanih pojedinaca

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11441
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Noor likes this post

Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 16 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by AssadNaPodmornici 3/1/2022, 09:35

ono svi se prave da "ne vide slona u sobi".. a to je da cijepiva ne djeluju.. 

za razliku od prirodnog imuniteta

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21834
2018-06-14


Hektorović likes this post

Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 16 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by ljubo1212 3/1/2022, 10:03

Dokazuje li nizozemska studija da cjepiva protiv korone doista slabe imunološki sustav?


Ne. Paradoks je to što su skeptici citirali studiju koja je upravo napravljena da bi pokazala je li i koliko cjepivo kompanija BioNTech/Pfizer djelotvorno protiv nove varijante virusa SARS-CoV-2. Kao rezultat dokazano je djelovanje spomenutog cjepiva, potvrdio je za DW jedan od autora studije Mihai Netea sa Sveučilišta Radboud u Nijmegenu. Tvrdnje da studija dokazuje da vakcine protiv Covida19 slabe naš imunološki sustav su, prema Neteiju, pogrešni. On za DW naglašava: „Mi smo htjeli saznati koji su imunološki efekti novog cjepiva. Jer, to je važno s obzirom na to da će nas ove vakcine još dugo pratiti. Mislim da se efekti moraju šire istražiti. Žalosno je što neki studiju interpretiraju u pravcu u kojem se uopće nije planiralo raditi istraživanje.“

U okviru studije je kod male skupine ljudi (16 osoba) u različitom razdoblju detaljno ispitana upalna reakcija urođenog imuniteta. Znanstvenici su zaista došli do spoznaje da cjepivo BioNTech/Pfizer utječe kako na stečeni tako i na urođeni imunitet, što zapravo kod vakcinacija nije nikakva novost i ne predstavlja problem. Ali, o tome ćemo još kasnije.


Osim SARS-CoV-2, urođene imunološke stanice stimulirane su i drugim patogenima (dijelovima virusa, gljivica i bakterija). Imunološki odgovori na to su bili nešto slabiji ili nešto jači nego obično – ovisno od stimulansa i vremena mjerenja. Mihai Netea uvjerava: „U našoj studiji nema kliničkih podataka koji bi nam dozvolili da kažemo da cjepivo slabi imunološki odgovor i da ljudi postaju podložniji infekcijama i drugim stvarima“.

Ono što su autori studije otkrili vrlo je zanimljivo sa stanovišta imunologije, kaže direktorica Njemačkog društva za imunologiju Christine Falk dok komentira rezultate studije za DW. Mjerenja pokazuju koliko dobro funkcionira regulacija imunološkog sustava na molekularnom nivou, kao i to da se trenira i urođeni imunološki sustav, kaže ona. Falk ipak dodaje da studija nije relevantna za opću populaciju.

Jesu li ljudi nakon cijepljenja podložniji drugim bolestima?

Ne, to je pogrešno. Jedan korisnik Twittera zaključuje iz nizozemske studije da se ljudsko tijelo više „ne može nositi s bakterijama i virusima jer je imunološki sustav izmijenjen“. Ali, to nije tako. Naš imunološki sustav je toliko širokog spektra da se može braniti bez problema na više fronti, čak i neposredno nakon vakcinacije protiv Covida19, objašnjava imunologinja Falk.

„Zamislite da imamo vojsku T-ćelija i B-ćelija u organizmu, i možda deset njih se bavi spikeom a ostatak vojske stoji spreman, ako naleti nešto drugo“, objašnjava Falk. „Dakle, uopće nema potrebe da razmišljate kako ste u ovom trenutku manje imunološki kompetentni.“ Ovo su pokazali dosadašnji podaci, naglašava ona.
ljubo1212
ljubo1212

Posts : 2050
2015-08-02


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 16 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by T. 3/1/2022, 10:07

AssadNaPodmornici wrote:pcr neagtivna. 

jebiga jednom preboliš koronu adio. 

međutim ova gripa očito, me sjebala 5 puta gore nego korona. kakva crna korona tamo u 4 mjesecu, nisam je niti osjetio, a od ove gripe ću se oporavljati idućih nekoliko tjedana sigurno.

toliko da razmišljan da iduće godine se cijepim protiv gripe i boli me kurac, mene svako druge godine dobro ujebe.. 

e da zbog toga što me gripa zna sjebati vrlo često, osim što se ja planiram cijepiti, želim da se svi vi cijepite na silu, baš svi na silu, tko ne bude cijepljen protiv gripe nesmije izaći iz kuće, i mora cijepiti svoju djecu, pogotovo ako cijepivo bude rizično, i tko se ne cijepi protiv gripe je ravno zemljaš .
 Korona novosti i spoznaje - Page 16 1f604  :tu
T.
T.

Posts : 17408
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 16 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by mutava baštarda 3/1/2022, 11:00

ljubo1212 wrote:Dokazuje li nizozemska studija da cjepiva protiv korone doista slabe imunološki sustav?


Ne. Paradoks je to što su skeptici citirali studiju koja je upravo napravljena da bi pokazala je li i koliko cjepivo kompanija BioNTech/Pfizer djelotvorno protiv nove varijante virusa SARS-CoV-2. Kao rezultat dokazano je djelovanje spomenutog cjepiva, potvrdio je za DW jedan od autora studije Mihai Netea sa Sveučilišta Radboud u Nijmegenu. Tvrdnje da studija dokazuje da vakcine protiv Covida19 slabe naš imunološki sustav su, prema Neteiju, pogrešni. On za DW naglašava: „Mi smo htjeli saznati koji su imunološki efekti novog cjepiva. Jer, to je važno s obzirom na to da će nas ove vakcine još dugo pratiti. Mislim da se efekti moraju šire istražiti. Žalosno je što neki studiju interpretiraju u pravcu u kojem se uopće nije planiralo raditi istraživanje.“

U okviru studije je kod male skupine ljudi (16 osoba) u različitom razdoblju detaljno ispitana upalna reakcija urođenog imuniteta. Znanstvenici su zaista došli do spoznaje da cjepivo BioNTech/Pfizer utječe kako na stečeni tako i na urođeni imunitet, što zapravo kod vakcinacija nije nikakva novost i ne predstavlja problem. Ali, o tome ćemo još kasnije.


Osim SARS-CoV-2, urođene imunološke stanice stimulirane su i drugim patogenima (dijelovima virusa, gljivica i bakterija). Imunološki odgovori na to su bili nešto slabiji ili nešto jači nego obično – ovisno od stimulansa i vremena mjerenja. Mihai Netea uvjerava: „U našoj studiji nema kliničkih podataka koji bi nam dozvolili da kažemo da cjepivo slabi imunološki odgovor i da ljudi postaju podložniji infekcijama i drugim stvarima“.

Ono što su autori studije otkrili vrlo je zanimljivo sa stanovišta imunologije, kaže direktorica Njemačkog društva za imunologiju Christine Falk dok komentira rezultate studije za DW. Mjerenja pokazuju koliko dobro funkcionira regulacija imunološkog sustava na molekularnom nivou, kao i to da se trenira i urođeni imunološki sustav, kaže ona. Falk ipak dodaje da studija nije relevantna za opću populaciju.

Jesu li ljudi nakon cijepljenja podložniji drugim bolestima?

Ne, to je pogrešno. Jedan korisnik Twittera zaključuje iz nizozemske studije da se ljudsko tijelo više „ne može nositi s bakterijama i virusima jer je imunološki sustav izmijenjen“. Ali, to nije tako. Naš imunološki sustav je toliko širokog spektra da se može braniti bez problema na više fronti, čak i neposredno nakon vakcinacije protiv Covida19, objašnjava imunologinja Falk.

„Zamislite da imamo vojsku T-ćelija i B-ćelija u organizmu, i možda deset njih se bavi spikeom a ostatak vojske stoji spreman, ako naleti nešto drugo“, objašnjava Falk. „Dakle, uopće nema potrebe da razmišljate kako ste u ovom trenutku manje imunološki kompetentni.“ Ovo su pokazali dosadašnji podaci, naglašava ona.
Korona novosti i spoznaje - Page 16 Image-4

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 16 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by ljubo1212 3/1/2022, 11:28

podaci s bloga o pedantnim nijemcima i ubilačkim namjerama, spada pod teorije urote, sve 5
ljubo1212
ljubo1212

Posts : 2050
2015-08-02


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 16 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by vili40 3/1/2022, 11:38

cijepio sam se prije desetak dana protiv gripe i sad čekam buster jer mi je prošlo više od sedam mjeseci a vi se tu i dalje prepucavajte i okrečite tablice kako kome paše.
vili40
vili40

Male
Posts : 10991
2015-08-02


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 16 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 16 of 50 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 33 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum