ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dvije šnite pršuta - otkaz!

Page 4 of 12 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Next

Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 4 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by kaya 3/1/2016, 14:35

epikur37 wrote:
kaja_333 wrote:
prckov wrote:dva puta opomena treci put otkaz, tako je u AU, bice zato sto je tesko nac radnika. U HR mos nac radnika di god krenes pa su poslodavci strogi. Da vidis kad im trebas, samo sto ne placu da radis
u hr je isto tako, osim vidimo kod njemačkih poslodavca koji krše zakon.

To je neoliberalizam....otkaz kako god hoće i zbog čeg hoće, odjebi na tržište rada...msm...to je fašizam.
ma nije to neliberalizam jer se sigurno ne ponašaju tako u matičnim državama, tko je banditizam prije.

kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 4 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by dijagram 3/1/2016, 14:36

sto ne daju otkaze kaji i slicnima,koji se znaju boriti za sebe, a ne jadnoj napacenoj gladnoj djelatnici interspara:)
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18836
2015-08-09


Back to top Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 4 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by marcellus 3/1/2016, 14:36

Neoliberalni portugalac wrote:ja sam na strani radnice, jer gdje sam god radio 80% poslodavaca su debili i prevaranti, ja radim u jednom objektu, ovaj zakida leži na parama, zakida konobare za 500kn plaće, a konobari zakidaju njega.. u drugoj firmi, radnici u gužvi rade prekovremeno bez plaćanja, i normalno da ovi kradu iz skladišta firme..

to je standardno kod nas..

da, u tome i jest problem.

_________________
Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 4 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 4 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by Guest 3/1/2016, 14:37

gargamel0101 wrote:
Neoliberalni portugalac wrote:


to je drugi par postola kako se ovdje kaže. reiner je ispao debil i izgleda da je vratio HDZ na one "stare dane slave" odmah na prva dva tri dana.

ali poznavajući naše poslodavce, i strane i domaće firme 90% gamad, krše zakone prema radnicima stoga neka im je maznula
Ne znam, nikada nisam radio za nekoga takvog pa nema iskustva. Ali kažem, sve dok god imamo vlast koju nije briga i koja se ponaša kao lokalni šerif neće biti niti briga ekipu koja se dočepala kakve menadžerske pozicije.

ja gdje sam radio, 90% gamadi i lopovi..lako što kradu državu(jebe me se za državu, krade nas, pa neka je kradu) nego kradu radnike sa kojima se rukovali, i oči ih gledali i kradu. naravno radnici trpe, jer nemaju izbora, a bogami i onda radnici kradu od firme.

tako i treba. socijalistički mentalitet, zajebi svakoga.. radnici gledaju zajebati poslodavca, poslodavac radnike i državu, a država sve nas.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 4 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by Guest 3/1/2016, 14:37

epikur37 wrote:
Tis i potonuo u ekonomiju i ne bi me čudilo da njenim premisama opravdaš sve i svašta...e to je izgubljenost jer ekonomija ne definira čovjeka nego filozofija.
Ovo koliko vidim nije stvar ekonomije, nego je pitanje privatnog vlasništva, dakle zakona.
Ako vam se na sviđaju zakoni o privatnom vlasništvu, onda ih izmjenite, uvedite kolektivno vlasništvo, pa će radnici interšpara biti ujedno i vlasnici pršuta koji je u njemu, a budući da je pršut u vlasništvu radnika, ne mogu ga ukrasti sami sebi.

Problem rješen.
Sadašnji zakoni o vlasništvu su takvi kakvi jesu i trebalo bi ih poštivati dok se ne izmjene.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 4 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by kaya 3/1/2016, 14:38

dijagram wrote:sto ne daju otkaze kaji i slicnima,koji se znaju boriti za sebe, a ne jadnoj napacenoj gladnoj djelatnici interspara:)
:)
ja sam dala otkaz i radim sama za sebe, i jedino mogu nekom drugom dati otkaz ali zbog ovakvih stvari da daš otkaz moraš zbilja biti smeće, i ljudsko i profesionalno i svakako.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 4 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by epikur37 3/1/2016, 14:39

deda na aparatima wrote:
epikur37 wrote:
Tis i potonuo u ekonomiju i ne bi me čudilo da njenim premisama opravdaš sve i svašta...e to je izgubljenost jer ekonomija ne definira čovjeka nego filozofija.

Sadašnji zakoni su takvi

Da je radnica vraćena na posao a poslodavac mora platiti troškove i javno je ukoren.


ako vam se ne sviđa, mijenjajte zakon.
epikur37
epikur37

Posts : 45331
2015-08-06


Back to top Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 4 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by kaya 3/1/2016, 14:41

Neoliberalni portugalac wrote: a bogami i onda radnici kradu od firme.

čuj. ne možeš krasti firmu jer ne možeš naprosto. ali ovo nije krađa..
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 4 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by Guest 3/1/2016, 14:41

marcellus wrote:
Neoliberalni portugalac wrote:ja sam na strani radnice, jer gdje sam god radio 80% poslodavaca su debili i prevaranti, ja radim u jednom objektu, ovaj zakida leži na parama, zakida konobare za 500kn plaće, a konobari zakidaju njega.. u drugoj firmi, radnici u gužvi rade prekovremeno bez plaćanja, i normalno da ovi kradu iz skladišta firme..

to je standardno kod nas..

da, u tome i jest problem.

mentalitet neplaćanja, ostat ću ti dužan pa ti vratim jednog dana kad ti zatreba
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 4 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by dijagram 3/1/2016, 14:41

opcenito, grozim se kradljivaca kako god male vrijednosti bile u pitanju
jednako tako grozim se kradljivaca poslodavaca koji na sve moguce nacinu muzu i jebu svoje djelatnike, drzavu, partnere, suradnike itd.
prilicno sam siguran da bi djelatnica postupila jednako kao menadzer da je slucajno na njegovom mjestu, a ovaj jednako kao djelatnica da je na njenom mjestu.
prica najvise govori o karakteru jednog i drugog kao i samom nesredjenom stanju u nasoj lijepoj zemljici Hrvatskoj.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18836
2015-08-09


Back to top Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 4 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by dijagram 3/1/2016, 14:43

kaja_333 wrote:
dijagram wrote:sto ne daju otkaze kaji i slicnima,koji se znaju boriti za sebe, a ne jadnoj napacenoj gladnoj djelatnici interspara:)
:)
ja sam dala otkaz i radim sama za sebe, i jedino mogu nekom drugom dati otkaz ali zbog ovakvih stvari da daš otkaz moraš zbilja biti smeće, i ljudsko i profesionalno i svakako.
bravo, tako se drzi do sebe
a za ovo drugo evo,cak i nas bajni sud imao je razumijevanja
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18836
2015-08-09


Back to top Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 4 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by Guest 3/1/2016, 14:43

epikur37 wrote:
deda na aparatima wrote:
epikur37 wrote:
Tis i potonuo u ekonomiju i ne bi me čudilo da njenim premisama opravdaš sve i svašta...e to je izgubljenost jer ekonomija ne definira čovjeka nego filozofija.

Sadašnji zakoni su takvi

Da je radnica vraćena na posao a poslodavac mora platiti troškove i javno je ukoren.


ako vam se ne sviđa, mijenjajte zakon.
oni će se žaliti na presudu, nije sudstvo sterilno, bez politike i teatra

vidiš po ovim presudama za švicarce koje su to bile pobjede nad bankarskim sutavnom, a onda na kraju ništ
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 4 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by vili40 3/1/2016, 14:43

Kad smo kod njemačkog reda i rada,dal i u njemačkoj tako mizerno plaćaju radnike,tjeraju ih da rade bez gableca i da žene nose pelene jer ne mogu svako malo u wc?U Njemačkoj radnike štiti država pa se seronje iživljavaju tu.
vili40
vili40

Male
Posts : 10990
2015-08-02


Back to top Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 4 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by debotoijusto 3/1/2016, 14:44

epikur37 wrote:
deda na aparatima wrote:
epikur37 wrote:
Tis i potonuo u ekonomiju i ne bi me čudilo da njenim premisama opravdaš sve i svašta...e to je izgubljenost jer ekonomija ne definira čovjeka nego filozofija.

Sadašnji zakoni su takvi

Da je radnica vraćena na posao a poslodavac mora platiti troškove i javno je ukoren.


ako vam se ne sviđa, mijenjajte zakon.
dugorocno ona nema perspektive u IS a IS je dobio negativnu reklama
s malo takta sve su mogli zaobici
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31224
2014-04-12


Back to top Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 4 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by epikur37 3/1/2016, 14:45

deda na aparatima wrote:
epikur37 wrote:
deda na aparatima wrote:
epikur37 wrote:
Tis i potonuo u ekonomiju i ne bi me čudilo da njenim premisama opravdaš sve i svašta...e to je izgubljenost jer ekonomija ne definira čovjeka nego filozofija.

Sadašnji zakoni su takvi

Da je radnica vraćena na posao a poslodavac mora platiti troškove i javno je ukoren.


ako vam se ne sviđa, mijenjajte zakon.
oni će se žaliti na presudu, nije sudstvo sterilno, bez politike i teatra

vidiš po ovim presudama za švicarce koje su to bile pobjede nad bankarskim sutavnom, a onda na kraju ništ

Bumo videli, za sada je glupi menadžerčić progutao kneglu a radnica pošteno vraćena na posao.
epikur37
epikur37

Posts : 45331
2015-08-06


Back to top Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 4 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by prckov 3/1/2016, 14:45

nego, kad bude davo istu lovu kao i onom radniku u njemackoj (za isti poso i satnicu) onda moze ocekivat i promjenu mentaliteta. Pravno gledajuci on jeste u pravu, ali nek se ne cudi mentalitetu za placu koju nude

_________________
It was always the women, and above all the young ones, who were the most bigotet adherents of the party, the swallowers of slogans, the amateur spies and nosers-out of unortodoxy.
Orwell 1984
prckov
prckov

Posts : 34425
2014-04-19


Back to top Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 4 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by kaya 3/1/2016, 14:45

dijagram wrote:opcenito, grozim se kradljivaca kako god male vrijednosti bile u pitanju
nije krađa što je stavila dvije šnite pršuta u usta, krađa je kad menager odlazi žderat s ženom u restoran a da račun u računovodstvo i izmisli da je bio s poslovnim partnerom na ručku.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 4 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by epikur37 3/1/2016, 14:46

vili40 wrote:Kad smo kod njemačkog reda i rada,dal i u njemačkoj tako mizerno plaćaju radnike,tjeraju ih da rade bez gableca i da žene nose pelene jer ne mogu svako malo u wc?U Njemačkoj radnike štiti država pa se seronje iživljavaju tu.

Kapital je u pravu, pokloni ili ukloni se, nevidljiva ruka i slična sranja.

Zato je važno imati sindikate, državu i sredstva regulacije.
epikur37
epikur37

Posts : 45331
2015-08-06


Back to top Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 4 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by Guest 3/1/2016, 14:47

dijagram wrote:opcenito, grozim se kradljivaca kako god male vrijednosti bile u pitanju
nije tu problem krađa 2 komada pršuta, nego kumulativni efekt koji bi se mogao dogoditi ako se to dopusti
svaki radnik po malo gricne, i onda odjednom nedostaje tona pršuta, jer zapošljavaju na stotine ili par tisuća radnika

to je tvrtkama problem
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 4 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by kaya 3/1/2016, 14:48

vili40 wrote:Kad smo kod njemačkog reda i rada,dal i u njemačkoj tako mizerno plaćaju radnike,
aha, sigurno..jel tamo ne plaćaju porez nego sami sebi iznajmljuju centar?!
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 4 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by kaya 3/1/2016, 14:48

deda na aparatima wrote:
nije tu problem krađa 2 komada pršuta, nego kumulativni efekt koji bi se mogao dogoditi ako se to dopusti
svaki radnik po malo gricne, i onda odjednom nedostaje tona pršuta, jer zapošljavaju na stotine ili par tisuća radnika

to je tvrtkama problem
joj daj ne seri...
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 4 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 12 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum