ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dvije šnite pršuta - otkaz!

Page 11 of 12 Previous  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Next

Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 11 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by veber 3/1/2016, 18:24

dudette wrote:
Jesu pobijedili naši ili nji'ovi? :P
i na jednoj i na drugoj strani, jednak broj ljudi iz realnog sektora. po jedan.
ostalo filozofi i ukrušci.

veber

Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 11 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by Guest 3/1/2016, 18:25

veber wrote:
dudette wrote:
veber wrote:proizvodnja. 100% privat, preko 150ljudi.
Ok, možemo se dogovoriti ako nudiš dobru plaću i premije. :P
ejjj. privat firma. nsmo ministarstvo.

premija ti je.....
....nema premije.
Ništa bez premije. :shy
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 11 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by L'âme 3/1/2016, 18:25

dijagram wrote:poanta price je ova: zene su kradljivice
mi decki nismo takvi
uvijek si znao izvuci najbolju poantu :D

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 11 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by dijagram 3/1/2016, 18:26

maggie13 wrote:
dijagram wrote:poanta price je ova: zene su kradljivice
mi decki nismo takvi
uvijek si znao izvuci najbolju poantu :D
B-)
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18836
2015-08-09


Back to top Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 11 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by Guest 3/1/2016, 18:27

veber wrote:ostalo filozofi i ukrušci.
Ae. Kako na nebu, tako na zemlji.  santa
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 11 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by veber 3/1/2016, 18:33

dudette wrote:
veber wrote:ostalo filozofi i ukrušci.
Ae. Kako na nebu, tako na zemlji.  santa
kako u virtuali, tako u stvarnosti.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 11 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by Guest 3/1/2016, 18:33

maggie13 wrote:
dudette wrote:Jesu pobijedili naši ili nji'ovi? :P
sve su to nasi...'vako ili 'nako...@_@
Da, to je ta naša Tragödie... 

Moram poć, pozdrav. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 11 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by L'âme 3/1/2016, 18:35

dudette wrote:
maggie13 wrote:
dudette wrote:Jesu pobijedili naši ili nji'ovi? :P
sve su to nasi...'vako ili 'nako...@_@
Da, to je ta naša Tragödie... 

Moram poć, pozdrav. :)
to je Bozji blagoslov,od kojeg mi povremeno napravimo tragediju..;-)
Pametno. B-)

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 11 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by abraham 3/1/2016, 18:40

Ukrusnjaci??Lepinjari,oni koji naginju rostilju.Muhahahahaha

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14507
2014-04-14


Back to top Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 11 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by Antijunak 3/1/2016, 20:54

mrincredible wrote:Ako ja želim kupiti pršut u dućanu, moram platiti. Ne mogu doći i reći "uzet ću samo dvije šnite, dajte mi besplatno jer sam gladan." Ako ja moram platiti, neka onda plati i ona. Formalno gledano, to je krađa. Ali zbog tako minorne krađe ne treba primjenjivati tako rigoroznu mjeru kao što je otkaz, dosta bi bila nekakva opomena i razgovor. Ako stvarno nema pravo na pauzu onda je to odvojen, i ozbiljniji problem.
Slažem se s izrečenim.
Većina firmi u svojim Pravilnicima u radu ima odredbu da radnik u slučaju krađe dobije izvanredni  otkaz. Menadžer je postupio u skladu s pravilima svoje firme.
Problem je i u radnom zakonodavstvu koji ne navodi koji su to razlozi za izvanredni otkaz već općenito navodi da do toga dolazi u slučaju teške povrede obveze iz radnog odnosa ili druge osobito važne činjenice, pa onda poslodavci pravilnicima o radu  određuju koje su teške povrede obveze iz radnog odnosa.
Žena je pogriješila, trebala je to prvo kupiti pa pojesti.
Moralno nije davati takve otkaze, no pravno gledajući otkaz je bio u skladu s zakonom i pravilnikom o radu, pa stoga se bojim da bi odluka prvostupanjskog suda u slučaju žalbe mogla biti ukinuta.
Antijunak
Antijunak

Posts : 997
2015-09-26


Back to top Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 11 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by kaya 3/1/2016, 21:31

Antijunak wrote:
mrincredible wrote:Ako ja želim kupiti pršut u dućanu, moram platiti. Ne mogu doći i reći "uzet ću samo dvije šnite, dajte mi besplatno jer sam gladan." Ako ja moram platiti, neka onda plati i ona. Formalno gledano, to je krađa. Ali zbog tako minorne krađe ne treba primjenjivati tako rigoroznu mjeru kao što je otkaz, dosta bi bila nekakva opomena i razgovor. Ako stvarno nema pravo na pauzu onda je to odvojen, i ozbiljniji problem.
Većina firmi u svojim Pravilnicima u radu ima odredbu da radnik u slučaju krađe dobije izvanredni  otkaz. Menadžer je postupio u skladu s pravilima svoje firme.
Problem je i u radnom zakonodavstvu koji ne navodi koji su to razlozi za izvanredni otkaz već općenito navodi da do toga dolazi u slučaju teške povrede obveze iz radnog odnosa ili druge osobito važne činjenice, pa onda poslodavci pravilnicima o radu  određuju koje su teške povrede obveze iz radnog odnosa.
Žena je pogriješila, trebala je to prvo kupiti pa pojesti.
Moralno nije davati takve otkaze, no pravno gledajući otkaz je bio u skladu s zakonom i pravilnikom, pa stoga se bojim da bi odluka prvostupanjskog suda u slučaju žalbe mogla biti ukinuta.
Odluka suda sigurno nece biti ukinuta a osim toga i u pravilniku sigurno razlikuju teške od običnih povreda radnog odnosa a sumnjam da je pojesti snitu salame među teškima jer kakav bi idiot onda sastavio taj pravilnik. Tako da su to gluposti..
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 11 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by Antijunak 3/1/2016, 21:48

kaja_333 wrote:
Antijunak wrote:
mrincredible wrote:Ako ja želim kupiti pršut u dućanu, moram platiti. Ne mogu doći i reći "uzet ću samo dvije šnite, dajte mi besplatno jer sam gladan." Ako ja moram platiti, neka onda plati i ona. Formalno gledano, to je krađa. Ali zbog tako minorne krađe ne treba primjenjivati tako rigoroznu mjeru kao što je otkaz, dosta bi bila nekakva opomena i razgovor. Ako stvarno nema pravo na pauzu onda je to odvojen, i ozbiljniji problem.
Većina firmi u svojim Pravilnicima u radu ima odredbu da radnik u slučaju krađe dobije izvanredni  otkaz. Menadžer je postupio u skladu s pravilima svoje firme.
Problem je i u radnom zakonodavstvu koji ne navodi koji su to razlozi za izvanredni otkaz već općenito navodi da do toga dolazi u slučaju teške povrede obveze iz radnog odnosa ili druge osobito važne činjenice, pa onda poslodavci pravilnicima o radu  određuju koje su teške povrede obveze iz radnog odnosa.
Žena je pogriješila, trebala je to prvo kupiti pa pojesti.
Moralno nije davati takve otkaze, no pravno gledajući otkaz je bio u skladu s zakonom i pravilnikom, pa stoga se bojim da bi odluka prvostupanjskog suda u slučaju žalbe mogla biti ukinuta.
Odluka suda sigurno nece biti ukinuta a osim toga i u pravilniku sigurno razlikuju teške od običnih povreda radnog odnosa a sumnjam da je pojesti snitu salame među teškima jer kakav bi idiot onda sastavio taj pravilnik. Tako da su to gluposti..
Kajo u tim pravilnicima ne pravi se razlika između lake i teške krađe. Poslodavcu je jednostavno bitno da ima radnika kojemu može vjerovati. Trebala je sporazumno prekinuti radni odnos i potražiti novog poslodavca, ovako će joj s takvim otkazom biti teško naći posao, a ako i uspije u sudskom sporu poslodavac će je držati pod povećalom i naći prije ili poslije razlog za novi otkaz. Uglavnom zanima kakva će biti odluka drugostupanjskog suda, no ja nisam optimist da će biti presuđeno u njenu korist.
U svakom slučaju smatram da se zakonski trebaju regulirati razlozi za izvanredan otkaz, ovako poslodavci imaju veliku slobodu kod određivanja tih razloga.
Također se može raspravljati može li se ta krađa podvesti pod institut beznačajnog djela.
Antijunak
Antijunak

Posts : 997
2015-09-26


Back to top Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 11 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by provocator 4/1/2016, 15:48

marcellus wrote:Boli me kurac. U banci su ljudi dobivali otkaz za deset kuna, ili kad bi sami sebi digli dozvoljeni minus. Da mi kućna pomoćnica krade iz frižidera ak nismo tak dogovorili isto pedala. Otkaz je doduše preradikalan za sitnu krađu u dućanu, ali povjerenje je ključno.
A o čemu ti pričaš trupino blesava? Natjerati ženu da rinta ko niger i onda joj dati otkaz jer je bila gladna pa uzela dvije fete pršuta??? Te i takve žene su ispraćale svoje muževe i sinove na prvu crtu bojišnice dok si ti jaja mami pod kiklom hladio. I sutra bi te žene svoje sinove ispraćale u neki jebeni rov gdje bi im netko crijeva skupljao a ti bi sjedio doma u fotelji i piskarao o domoljublju, hrvatstvu, curcu, palcu i srao bi do iznemoglosti kao što i sereš.

_________________
Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 11 Animated-flag-image-0024
provocator
provocator

Male
Posts : 5404
2015-08-11


Back to top Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 11 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by Brain32 4/1/2016, 17:21

Inače krađu do 2000kn vam tužiteljstvo ne goni po službenoj dužnosti već oštećenik mora kradljivca privatno goniti.
Znači sa jedne strane imamo tako velikodušnu državu, sa druge žena najebe za 2 šnite pršuta. Da je trebala proći disciplinski postupak trebala je ali otkaz je kretenarija.
Što se opće-društvenih problema tiče nemojte niti da počnem...
Brain32
Brain32

Male
Posts : 1394
2014-04-15


Back to top Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 11 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by L'âme 4/1/2016, 17:48

Mogla je pojest 10 kg prsuta za te novce..ne bi da su joj brojali svaki dan od prvog radnog po dvije fete :D

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 11 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by michaellcmacha 4/1/2016, 18:49

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 11 Konzum_snijegciscenje

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Back to top Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 11 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by michaellcmacha 4/1/2016, 18:54

michaellcmacha wrote:Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 11 Konzum_snijegciscenje"MOBING

Ako me išta smeta, smeta me mobing, mobing pretpostavljenih koji dobivaju dobit, nad radnicima koji ne dobiju zarađenu plaću...

Kažete da protiv toga ne možete ništa, jer ako se radnik ili radnica pobuni na uvjete, dobiti će otkaz...djelomično je to i točno, teško je udružiti dvoje ili troje radnika, a sindikati su za kurac i potplaćeni su od poslodavca i to svi redom. Pravna služba ne radi za radnika, nego za poslodavca...

Reći ćete da je nemoguće boriti se protiv vjetrenjača... Pa i to je samo djelomično točno, no nije istina, moguće je sasvim lako... Nitko neće gurnuti u ventilator (vjetrenjaču) prste, jer se zna da će ostati bez njih, a da bi izmijenio jedno pero na ventilatoru ili jedan sustav u vjetrenjači, tada prvo isključiš napon i zaustaviš vjetrenjaču... Dakle to su radnici koji rade, koji moraju šutjeti i podmazivati vjetrenjaču, a ona se nesmiljeno vrti protiv njih i melje ih... 

Znam da će ovo za neke biti po sistemu, ma daj pusti ga u kurac što on samo melje, ne zna on kako je nama... hmmm... znam i predobro...

Odgovorno tvrdim da ste teške budaletine bez mozga i da svatko od nas s nimalo truda ili vrlo malo svog vremena, možda desetak minuta, može napraviti čuda, okrenuti sustav u pozitivnom smjeru, prekinuti taj mobing i prekinuti izrabljivanje, a da radnici ne dobiju otkaz.

Kako?

Evo stao sam danas ispred Konzuma, Konzum je od ratnog profitera Todorića, radnici dobiju dio plaće u bonovima koji nisu sredstvo plaćanja i ne mogu kupiti gorivo, platiti struju itd... dakle protuzakonito, a sretni su da i to dobiju, a ako se pobune dobiju otkaz.

Što sam vidio?

Vidio sam majmuna kako stoji sa fasciklom u rukama iznad dvije blagajnice, parkirana Škoda s daruvarskim tablicama, znači nelojalna konkurencija i izbjegavanje plaćanja osiguranja u Zagrebu, a radnice s lopata guraju snijeg. Snijega jedno 60 cm visine i jedno 120 kvadrata, a mudonja njima komandira.

Ček malo, kažem ja tipu... gle stari, ovo su nečije žene, majke, sestre i članovi obitelji, ja sam ovdje kupac, dakle ja dajem novac za njihove plaće i za tvoju plaću da ti njih zajebavaš, one moraju šutjeti, naraditi se tu kao krave... Tu sam vidio da je starija gospođa obrisala suze... mlađa se zacrvenila u licu, a ovaj majmun me samo gledao i zanijemio...

Nadalje, nastavih ja njemu... ti očekuješ da one budu nasmijane poslije ovog fizičkog rada, da ne odu na bolovanje iako su pretrgane, a u ugovoru im je opis posla sasvim drugačiji... Očekuješ da ja kao kupac šutim ako je ona nadrkana... Ček malo, pa nadrkana je jer si je ti uništio i Todorić, jeb'o on tvoju i ti njegovu mater, a sada lijepo nazovi u Sesvete Kobasić Borisa iz Zagrebačkih cesta i to s ralicom makni za 15 minuta...

Uslikao sam tada njega kako stoji nad njima i kako one lopataju, a sada ću to proslijediti u njihovu pravnu službu i zatim ću podnijeti prijavu za mobing... Nisam zaposlen tamo, no kao građanin ove države sam dužan prijaviti svaki prekršaj ili svako kazneno djelo...

Pomozimo našim ljudima i radnicima, oni sebi ne mogu, no mi možemo njima, oni će pomoći nama, a tada nitko neće biti ugrožen za posao i poslodavce se neće više usuditi gaziti po radnicima...
"
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Back to top Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 11 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by Guest 4/1/2016, 19:01

Gurnuo bih mu tu lopatu u usta, krme debelo sadističko i neradničko...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 11 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by veber 4/1/2016, 19:04

U Zadru nema snijega.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 11 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by Guest 4/1/2016, 19:35

michaellcmacha wrote:
michaellcmacha wrote:Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 11 Konzum_snijegciscenje"MOBING

Ako me išta smeta, smeta me mobing, mobing pretpostavljenih koji dobivaju dobit, nad radnicima koji ne dobiju zarađenu plaću...

Kažete da protiv toga ne možete ništa, jer ako se radnik ili radnica pobuni na uvjete, dobiti će otkaz...djelomično je to i točno, teško je udružiti dvoje ili troje radnika, a sindikati su za kurac i potplaćeni su od poslodavca i to svi redom. Pravna služba ne radi za radnika, nego za poslodavca...

Reći ćete da je nemoguće boriti se protiv vjetrenjača... Pa i to je samo djelomično točno, no nije istina, moguće je sasvim lako... Nitko neće gurnuti u ventilator (vjetrenjaču) prste, jer se zna da će ostati bez njih, a da bi izmijenio jedno pero na ventilatoru ili jedan sustav u vjetrenjači, tada prvo isključiš napon i zaustaviš vjetrenjaču... Dakle to su radnici koji rade, koji moraju šutjeti i podmazivati vjetrenjaču, a ona se nesmiljeno vrti protiv njih i melje ih... 

Znam da će ovo za neke biti po sistemu, ma daj pusti ga u kurac što on samo melje, ne zna on kako je nama... hmmm... znam i predobro...

Odgovorno tvrdim da ste teške budaletine bez mozga i da svatko od nas s nimalo truda ili vrlo malo svog vremena, možda desetak minuta, može napraviti čuda, okrenuti sustav u pozitivnom smjeru, prekinuti taj mobing i prekinuti izrabljivanje, a da radnici ne dobiju otkaz.

Kako?

Evo stao sam danas ispred Konzuma, Konzum je od ratnog profitera Todorića, radnici dobiju dio plaće u bonovima koji nisu sredstvo plaćanja i ne mogu kupiti gorivo, platiti struju itd... dakle protuzakonito, a sretni su da i to dobiju, a ako se pobune dobiju otkaz.

Što sam vidio?

Vidio sam majmuna kako stoji sa fasciklom u rukama iznad dvije blagajnice, parkirana Škoda s daruvarskim tablicama, znači nelojalna konkurencija i izbjegavanje plaćanja osiguranja u Zagrebu, a radnice s lopata guraju snijeg. Snijega jedno 60 cm visine i jedno 120 kvadrata, a mudonja njima komandira.

Ček malo, kažem ja tipu... gle stari, ovo su nečije žene, majke, sestre i članovi obitelji, ja sam ovdje kupac, dakle ja dajem novac za njihove plaće i za tvoju plaću da ti njih zajebavaš, one moraju šutjeti, naraditi se tu kao krave... Tu sam vidio da je starija gospođa obrisala suze... mlađa se zacrvenila u licu, a ovaj majmun me samo gledao i zanijemio...

Nadalje, nastavih ja njemu... ti očekuješ da one budu nasmijane poslije ovog fizičkog rada, da ne odu na bolovanje iako su pretrgane, a u ugovoru im je opis posla sasvim drugačiji... Očekuješ da ja kao kupac šutim ako je ona nadrkana... Ček malo, pa nadrkana je jer si je ti uništio i Todorić, jeb'o on tvoju i ti njegovu mater, a sada lijepo nazovi u Sesvete Kobasić Borisa iz Zagrebačkih cesta i to s ralicom makni za 15 minuta...

Uslikao sam tada njega kako stoji nad njima i kako one lopataju, a sada ću to proslijediti u njihovu pravnu službu i zatim ću podnijeti prijavu za mobing... Nisam zaposlen tamo, no kao građanin ove države sam dužan prijaviti svaki prekršaj ili svako kazneno djelo...

Pomozimo našim ljudima i radnicima, oni sebi ne mogu, no mi možemo njima, oni će pomoći nama, a tada nitko neće biti ugrožen za posao i poslodavce se neće više usuditi gaziti po radnicima...
"
Još ćeš ti postati pravi socijalist!...hehehehehehehehe
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 11 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by michaellcmacha 4/1/2016, 19:37

nacionalsocijalist... bezvezek, to sam oduvijek.... ;)

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Back to top Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 11 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 11 of 12 Previous  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum