ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dvije šnite pršuta - otkaz!

Page 3 of 12 Previous  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Next

Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 3 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by marcellus Sun 3 Jan - 14:23

epikur37 wrote:
deda na aparatima wrote:
epikur37 wrote:
deda na aparatima wrote:
epikur37 wrote:
Ako radnici ne mogu imati osnovno...a onda ćemo vlasnicima uzeti sve...kraj socijalnogh ugovora.
sa vlasnikom tvrtke nemaš "socijalni ugovor", to imaš s državom, odnosno s vlašću, vidiš da laprdaš bezveze

Gluposti, ako radiš kod privatnika on ti je s druge strane.

Znači mora postojati dogovor, između radnika i poslodavca....ako poslodavac to ne poštuje, a onda revolucija.
Postoji ugovor o radu, no to nije ono na što se ti refreiraš. Ovaj je pojela pršut, nastupio je kraj ugovora o radu.
Socijalni ugovor se odnosi na odnos puka i vlasti, pa ako vlast prekrši "socijalni ugovor", koji je nepisan, onda svjetina organizira revoluciju i rušenje vlasti.
To ti je ta neka filozofija 17., 18. stoljeća na koju se pozivaš, Francuska revolucija itd.

Ovo je pojedinačan slučaj ali ako ljude dovedeš u situaciju da se ubijaju zbog stambenog kredita poput slučaja u Španjolskoj ili da masovno radiš ovakve odluke poput ovog...jednostavno puca opći socijalni ugovor....

gdje je sitna krađa predviđena socijalnim ugovorom?

marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 3 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by Guest Sun 3 Jan - 14:24

ja sam na strani radnice, jer gdje sam god radio 80% poslodavaca su debili i prevaranti, ja radim u jednom objektu, ovaj zakida leži na parama, zakida konobare za 500kn plaće, a konobari zakidaju njega.. u drugoj firmi, radnici u gužvi rade prekovremeno bez plaćanja, i normalno da ovi kradu iz skladišta firme..

to je standardno kod nas..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 3 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by epikur37 Sun 3 Jan - 14:24

marcellus wrote:
epikur37 wrote:
deda na aparatima wrote:
epikur37 wrote:
deda na aparatima wrote:
epikur37 wrote:
veber wrote:Naravno da si poslodavac i da ti radnici maznjavaju, ne bi bio.

Ali krt kruha i dvije fete pršuta....

No našao se neki nadobudni menadžer ekonomist da njoj objasni što je Milton friedman...sramota.
Koja je diagnoza u psihijatriji za ljude koji ne mogu odgoditi nagone, nego moraju odmah zadovoljiti porive?

O kako si oštećen, epski!
Ozbiljno, kakva je dijagnoza za nekog tko ne može suzbiti osjećaj gladi ako radi s hranom nego mora jesti?
U Zagrebu sam u tramvaju vidio dečka kako drka na putnice i stenje, dok njegova mama stoji kraj njega i moli ga da se strpi još malo jer će uskoro stići stanica na kojoj izlaze.

Glupa usporedba. Neprirodno je prodavati hranu a biti gladan.

Ja kao posloprimac želim dobre uvjete za radnike....a vas par
poremećenih radnika želite neoliberalnu utopiju :)

a dobri uvjeti su da možeš uzeti što ti se dopada s posla? Od spajalica i papira preko pršuta do love iz blagajne, ak ti fali dvajst kuna da platiš djetetu hranu zemeš iz blagajne, kajn problem?

Nemojmo sad ovo razvlačiti na krađu iz blagajne i slično.

Žena je radila bez pauze sve i svašta, ogladnila i pojela dvije fete pruta.

Otkaz?

ne ja ne želim takav kapitalizam.
epikur37
epikur37

Posts : 45331
2015-08-06


Back to top Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 3 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by dijagram Sun 3 Jan - 14:24

Neoliberalni portugalac wrote:
epikur37 wrote:
debotoijusto wrote:
epikur37 wrote:Ja sam na strani radnika naravno i presude zadarskog sudca.
procitah tomica zatim i ovu vijest na par razlicitih portala...
na strani sam poslodavca i odluke suda
poslodavac je u pravu no kazna nije primjerena , jedan lagani razgovor bi bio ucinkovit , vjerujem

Mjera je neprimjerena. Slažem se.

No menadžer je bio neki seljak tipa yode ili dede koji je išao dokazivati friedmana.

gle imbecilu ne obraćaj mi se više, pun mi te je kurac, zaputit ću se u jebeni zadar da popričamo ?
:)  sunce li vam jebem
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18836
2015-08-09


Back to top Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 3 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by epikur37 Sun 3 Jan - 14:26

[quote="marcellus"]
epikur37 wrote:
deda na aparatima wrote:
epikur37 wrote:
deda na aparatima wrote:
epikur37 wrote:
Ako radnici ne mogu imati osnovno...a onda ćemo vlasnicima uzeti sve...kraj socijalnogh ugovora.
sa vlasnikom tvrtke nemaš "socijalni ugovor", to imaš s državom, odnosno s vlašću, vidiš da laprdaš bezveze

Gluposti, ako radiš kod privatnika on ti je s druge strane.

Znači mora postojati dogovor, između radnika i poslodavca....ako poslodavac to ne i se mogu žalitipoštuje, a onda revolucija.
Postoji ugovali se mogu žaliti
Ovo je pojedinačan slučaj ali ako ljude dovedeš u situaciju da se ubijaju zbog stambenog kredita poput slučaja u Španjolskoj ili da masovno radiš ovakve odluke poput ovog...jednostavno puca opći socijalni ugovor....

gdje je sitna krađa iviđena socijalnim ugovorom?

ovo je pojedinačan slučaj, ali ne ne možeš dati otkaz zbog ovog konkretnog čina. Na kraju je i sud presudio a neoliberali se mogu žaliti
epikur37
epikur37

Posts : 45331
2015-08-06


Back to top Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 3 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by gargamel0101 Sun 3 Jan - 14:26

Neoliberalni portugalac wrote:


to je drugi par postola kako se ovdje kaže. reiner je ispao debil i izgleda da je vratio HDZ na one "stare dane slave" odmah na prva dva tri dana.

ali poznavajući naše poslodavce, i strane i domaće firme 90% gamad, krše zakone prema radnicima stoga neka im je maznula
Ne znam, nikada nisam radio za nekoga takvog pa nema iskustva. Ali kažem, sve dok god imamo vlast koju nije briga i koja se ponaša kao lokalni šerif neće biti niti briga ekipu koja se dočepala kakve menadžerske pozicije.
gargamel0101
gargamel0101

Posts : 3558
2015-07-23


Back to top Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 3 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by dijagram Sun 3 Jan - 14:27

glede slucaja sve je pogresno i krsenje radnickih prava i maznjavanje hrane kao da je tvoja i kazna koja je neprimjerena za takav prekrsaj itd itd
najveca pogreska je prepucavanje sto je ispravno
nista, nista ovdje nije ispravno
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18836
2015-08-09


Back to top Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 3 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by kaya Sun 3 Jan - 14:29

marcellus wrote:

Nije to neoliberalni ciganluk neg su to švapska pravila igre. Krađa nije opcija.
samo kada njima kradu. kada oni kradu je opcija i te kako. nakon što im je protekao rok (stranim, svapskim kućama) u kojem ne plaćaju porez, pootvarali su sestrinske firme i sami sebi iznajmljuju trgovačke centre da izbjegnu porez.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 3 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by epikur37 Sun 3 Jan - 14:30

dijagram wrote:
Neoliberalni portugalac wrote:
epikur37 wrote:
debotoijusto wrote:
epikur37 wrote:Ja sam na strani radnika naravno i presude zadarskog sudca.
procitah tomica zatim i ovu vijest na par razlicitih portala...
na strani sam poslodavca i odluke suda
poslodavac je u pravu no kazna nije primjerena , jedan lagani razgovor bi bio ucinkovit , vjerujem

Mjera je neprimjerena. Slažem se.

No menadžer je bio neki seljak tipa yode ili dede koji je išao dokazivati friedmana.

gle imbecilu ne obraćaj mi se više, pun mi te je kurac, zaputit ću se u jebeni zadar da popričamo ?
:)  sunce li vam jebem

Nisam prvi počeo....ali dopuštam ignore.

Znači dvije fete pršuta radnici koja je izrabljivana pa otkaz...e neš razbojniče :)

epikur37
epikur37

Posts : 45331
2015-08-06


Back to top Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 3 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by Guest Sun 3 Jan - 14:30

epikur37 wrote:
deda na aparatima wrote:
epikur37 wrote:
deda na aparatima wrote:
epikur37 wrote:
Ako radnici ne mogu imati osnovno...a onda ćemo vlasnicima uzeti sve...kraj socijalnogh ugovora.
sa vlasnikom tvrtke nemaš "socijalni ugovor", to imaš s državom, odnosno s vlašću, vidiš da laprdaš bezveze

Gluposti, ako radiš kod privatnika on ti je s druge strane.

Znači mora postojati dogovor, između radnika i poslodavca....ako poslodavac to ne poštuje, a onda revolucija.
Postoji ugovor o radu, no to nije ono na što se ti refreiraš. Ovaj je pojela pršut, nastupio je kraj ugovora o radu.
Socijalni ugovor se odnosi na odnos puka i vlasti, pa ako vlast prekrši "socijalni ugovor", koji je nepisan, onda svjetina organizira revoluciju i rušenje vlasti.
To ti je ta neka filozofija 17., 18. stoljeća na koju se pozivaš, Francuska revolucija itd.

Ovo je pojedinačan slučaj ali ako ljude dovedeš u situaciju da se ubijaju zbog stambenog kredita poput slučaja u Španjolskoj ili da masovno radiš ovakve odluke poput ovog...jednostavno puca opći socijalni ugovor....

Ne razumiješ onda što znači pojam "socijalni ugovor" nego izmišljaš neko svoje opće tumačenje.

Ukratko u 18. stoljeću su filozofi mislili da svaki čovjek ima neotuđiva "prirodna prava", no on se odriče nekih svojih prava i daje vlasti da s njima raspolaže i upravlja.
Ako vlast zlorabi svoj položaj i čini štetu onima koji su se odrekli svojih prava u svrhu stvaranja funkcionalne zajednice, onda dolazi do tog pucanja socijalnog ugovora i slijedi rušenje vlasti bilo kojom mjerom.

Tako da ti to nema nikakve veze sa poslodavcima, jer s poslodavcem nemaš socijalni ugovor, ne odričeš se svojih prirodnih prava, a niti je prirodno pravo radnika da jedu hranu s polica.

Manje filozofije, samo te zbunjuje.


Last edited by deda na aparatima on Sun 3 Jan - 14:32; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 3 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by gargamel0101 Sun 3 Jan - 14:30

dijagram wrote:

:)  sunce li vam jebem
Kad si ga ti uzeo pod svoje. cheers
gargamel0101
gargamel0101

Posts : 3558
2015-07-23


Back to top Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 3 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by prckov Sun 3 Jan - 14:31

dva puta opomena treci put otkaz, tako je u AU, bice zato sto je tesko nac radnika. U HR mos nac radnika di god krenes pa su poslodavci strogi. Da vidis kad im trebas, samo sto ne placu da radis

_________________
It was always the women, and above all the young ones, who were the most bigotet adherents of the party, the swallowers of slogans, the amateur spies and nosers-out of unortodoxy.
Orwell 1984
prckov
prckov

Posts : 34425
2014-04-19


Back to top Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 3 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by kaya Sun 3 Jan - 14:32

inače presuda je ok, sankcija otkaza za dvije šnite pršuta je ..nemam riječi gadosti da to opišem a od menagera bi trebalo prsuta dva napraviti i nahraniti svinje s njima.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 3 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by kaya Sun 3 Jan - 14:32

prckov wrote:dva puta opomena treci put otkaz, tako je u AU, bice zato sto je tesko nac radnika. U HR mos nac radnika di god krenes pa su poslodavci strogi. Da vidis kad im trebas, samo sto ne placu da radis
u hr je isto tako, osim vidimo kod njemačkih poslodavca koji krše zakon.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 3 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by epikur37 Sun 3 Jan - 14:33

deda na aparatima wrote:
epikur37 wrote:
deda na aparatima wrote:
epikur37 wrote:
deda na aparatima wrote:
epikur37 wrote:
Ako radnici ne mogu imati osnovno...a onda ćemo vlasnicima uzeti sve...kraj socijalnogh ugovora.
sa vlasnikom tvrtke nemaš "socijalni ugovor", to imaš s državom, odnosno s vlašću, vidiš da laprdaš bezveze

Gluposti, ako radiš kod privatnika on ti je s druge strane.

Znači mora postojati dogovor, između radnika i poslodavca....ako poslodavac to ne poštuje, a onda revolucija.
Postoji ugovor o radu, no to nije ono na što se ti refreiraš. Ovaj je pojela pršut, nastupio je kraj ugovora o radu.
Socijalni ugovor se odnosi na odnos puka i vlasti, pa ako vlast prekrši "socijalni ugovor", koji je nepisan, onda svjetina organizira revoluciju i rušenje vlasti.
To ti je ta neka filozofija 17., 18. stoljeća na koju se pozivaš, Francuska revolucija itd.

Ovo je pojedinačan slučaj ali ako ljude dovedeš u situaciju da se ubijaju zbog stambenog kredita poput slučaja u Španjolskoj ili da masovno radiš ovakve odluke poput ovog...jednostavno puca opći socijalni ugovor....

Ne razumiješ onda što znači pojam "socijalni ugovor" nego izmišljaš neko svoje opće tumačenje.

Ukratko u 18. stoljeću su filozofi mislili da svaki čovjek ima neotuđiva "prirodna prava", no on se odriče nekih svojih prava i daje vlasti da s njima raspolaže i upravlja.
Ako vlast zlorabi svoj položaj i čini štetu onima koji su se odrekli svojih prava u svrhu stvaranja funkcionalne zajednice, onda dolazi do tog pucanja socijalnog ugovora i slijedi rušenje vlasti bilo kojom mjerom.

Tako da ti to nema nikakve veze sa poslodavcima, a niti je prirodno pravo radnika da jedu hranu s polica.

Manje filozofije, samo te zbunjuje.

Tis i potonuo u ekonomiju i ne bi me čudilo da njenim premisama opravdaš sve i svašta...e to je izgubljenost jer ekonomija ne definira čovjeka nego filozofija.
epikur37
epikur37

Posts : 45331
2015-08-06


Back to top Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 3 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by dijagram Sun 3 Jan - 14:33

epikur37 wrote:
dijagram wrote:
Neoliberalni portugalac wrote:
epikur37 wrote:
debotoijusto wrote:
epikur37 wrote:Ja sam na strani radnika naravno i presude zadarskog sudca.
procitah tomica zatim i ovu vijest na par razlicitih portala...
na strani sam poslodavca i odluke suda
poslodavac je u pravu no kazna nije primjerena , jedan lagani razgovor bi bio ucinkovit , vjerujem

Mjera je neprimjerena. Slažem se.

No menadžer je bio neki seljak tipa yode ili dede koji je išao dokazivati friedmana.

gle imbecilu ne obraćaj mi se više, pun mi te je kurac, zaputit ću se u jebeni zadar da popričamo ?
:)  sunce li vam jebem

Nisam prvi počeo....ali dopuštam ignore.

Znači dvije fete pršuta radnici koja je izrabljivana pa otkaz...e neš razbojniče :)

Ma kakav ignore, malo opustenije i sve pet, nemojte zaostravati nepotrebno.
Mislim, i sam ne fermam par frikova ovdje ali ti i yoda, bezveze. :)
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18836
2015-08-09


Back to top Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 3 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by epikur37 Sun 3 Jan - 14:33

kaja_333 wrote:
prckov wrote:dva puta opomena treci put otkaz, tako je u AU, bice zato sto je tesko nac radnika. U HR mos nac radnika di god krenes pa su poslodavci strogi. Da vidis kad im trebas, samo sto ne placu da radis
u hr je isto tako, osim vidimo kod njemačkih poslodavca koji krše zakon.

To je neoliberalizam....otkaz kako god hoće i zbog čeg hoće, odjebi na tržište rada...msm...to je fašizam.
epikur37
epikur37

Posts : 45331
2015-08-06


Back to top Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 3 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by kaya Sun 3 Jan - 14:34

a menager otprilike dobija pršute kao mito da sklopi s nekim ugovor tko ih prodaje , tako da vjerujem da ih je on na ovaj način ukrao jedno  100 kila do sada.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 3 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by dijagram Sun 3 Jan - 14:34

gargamel0101 wrote:
dijagram wrote:

:)  sunce li vam jebem
Kad si ga ti uzeo pod svoje. cheers
Yodu ne dirati, imat cete posla sa mnom:)
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18836
2015-08-09


Back to top Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 3 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by epikur37 Sun 3 Jan - 14:34

dijagram wrote:
epikur37 wrote:
dijagram wrote:
Neoliberalni portugalac wrote:
epikur37 wrote:
debotoijusto wrote:
epikur37 wrote:Ja sam na strani radnika naravno i presude zadarskog sudca.
procitah tomica zatim i ovu vijest na par razlicitih portala...
na strani sam poslodavca i odluke suda
poslodavac je u pravu no kazna nije primjerena , jedan lagani razgovor bi bio ucinkovit , vjerujem

Mjera je neprimjerena. Slažem se.

No menadžer je bio neki seljak tipa yode ili dede koji je išao dokazivati friedmana.

gle imbecilu ne obraćaj mi se više, pun mi te je kurac, zaputit ću se u jebeni zadar da popričamo ?
:)  sunce li vam jebem

Nisam prvi počeo....ali dopuštam ignore.

Znači dvije fete pršuta radnici koja je izrabljivana pa otkaz...e neš razbojniče :)

Ma kakav ignore, malo opustenije i sve pet, nemojte zaostravati nepotrebno.
Mislim, i sam ne fermam par frikova ovdje ali ti i yoda, bezveze. :)

A ča mu mogu nisam ja to potegao...


Bolej ovako dok se sila smiri.
epikur37
epikur37

Posts : 45331
2015-08-06


Back to top Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 3 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by kaya Sun 3 Jan - 14:35

epikur37 wrote:
kaja_333 wrote:
prckov wrote:dva puta opomena treci put otkaz, tako je u AU, bice zato sto je tesko nac radnika. U HR mos nac radnika di god krenes pa su poslodavci strogi. Da vidis kad im trebas, samo sto ne placu da radis
u hr je isto tako, osim vidimo kod njemačkih poslodavca koji krše zakon.

To je neoliberalizam....otkaz kako god hoće i zbog čeg hoće, odjebi na tržište rada...msm...to je fašizam.
ma nije to neliberalizam jer se sigurno ne ponašaju tako u matičnim državama, tko je banditizam prije.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 3 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 12 Previous  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum