ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dvije šnite pršuta - otkaz!

Page 8 of 12 Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Next

Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 8 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by veber 1/3/2016, 16:22

Uskoro ce nam biti bolje. Bez straha dodite na strizenje.

veber

Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 8 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by abraham 1/3/2016, 16:23

maggie13 wrote:
Neoliberalni portugalac wrote:
maggie13 wrote:
Neoliberalni portugalac wrote:
maggie13 wrote:
abraham wrote:
maggie13 wrote:Gluposti..opomena-da,otkaz nikako..zavisi sto je potpisala,dobar odvjetnik to moze rijesit u njenu korist..:-)
Kakova crna opomena.Razgovor. Jesili gladna?? Kako ti obitelj?? Kako djeca??? Imaju li cipele koje ne pustaju vodu?? Imaju li odjecu da se ne trebaju sramiti u skoli??? Kako ti je muz?? Mozemoli ti pomoci kako?? Znam da je ovo nemoguce ali dobro zvuci.
Ako nije u okvirima dopustenog/dogovorenog mora uslijedit opomena..nije u pitanju rodbina,vec poslodavac..a,nasi aktualni ugovori o radu po istoimenom zakonu i tko kontrolira provođenje i zastitu prava radnika u okviru istih,nesto sasvim drugo,nazalost..:S

a tko će dati opomenu poslodavcu koji je držao na poslu cijeli dan bez mogućnosti da ode na pauzu?
to sam ja upravo napisala,ne oponasaj me :D
Ima Inspekcija rada..samo oni ne 'kontroliraju' velike poslodavce..

najbolje bi bilo kada bi razvijeno tržište i tržište samo kažnjavalo.. najbolji regulator..

a te inspekcije rada u Rh su odkurca..

Imate grupu tražim nudim posao, tamo ekipa svako malo napiše ime poslodavca, koji tipa da otkaz radnicima nakon 2-3 mjeseca kao "krali ste, niste zadovoljili", ne isplati im plaće ili ne prijavi(ili oboje), i onda zaposli sutra nove.. i tako redom. Sestra mi radi preko nekog drzavnog projekta za minimalac. Sikaniranje, prekovremeni i neplaceni (adekvatno) rad za praznike i nedjelje i sl. Drzava je namjestila??? Kome da se zali?? Pokojnoj babi?? Najgore je da su ljudi na radnom mjestu pogan teza. Mislim presjek rvatskog drustva.

Onda se 10-15osoba javi, kaže da su svi redom prijavljivali inspekciji rada(istog poslodavca), a da nitko ne reagira.. država je od kurca i korumpirana, i država služi da reketari većinu građana u korist manjine(HDZo/SDPovaca , onih koji plate).

dok ovako kada se informacija širi fejsom, najbolje boli.. poslodavac dođe na glas, svi znaju da je to taj gad, izbjegavaju ga,  + kupci ne žele imati posla sa takvom osobom..

kamo sreće da su tržišniji odnosi razvijeniji puno bi bolje bilo.. ne treba ti nikakva inspekcija.. (koju će interspar ionako podmazat), nego da mi imamo razvijenu potrošačku svijest, pa onda lagano odjebati šoping u toj trgovini, tražiti da managera se kazni, vršiti pritisak na firmu, da ne terorizira radnice itd.. i da je recimo nezaposlenost 5%, onda bi radnice imale puno veći izbor, ljudi bi izbjegavali tu tvrtku..
o tome ti ja..u ekonomiji koja je velikim dijelom siva,prepuna korupcije,mita,podobnosti,nepotizma,etc,nista ne funkcionira..a,ljudi manjim dijelom nemaju izbora,a vecim su ovce. Naucene ne dizat glas i ne protivit se. Nametnut im je strah,od rane dobi. Nisu ni svjesni da se boje,a sa uplasenim ljudima je najlakse upravljat.

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14507
2014-04-14


Back to top Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 8 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by abraham 1/3/2016, 16:24

Sestra mi radi preko nekog drzavnog projekta za minimalac. Sikaniranje, prekovremeni i neplaceni (adekvatno) rad za praznike i nedjelje i sl. Drzava je namjestila??? Kome da se  zali?? Pokojnoj babi?? Najgore je da su ljudi na radnom mjestu pogan teza. Mislim, presjek rvatskog drustva.

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14507
2014-04-14


Back to top Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 8 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by Guest 1/3/2016, 16:26

Neoliberalni portugalac wrote:
maggie13 wrote:
abraham wrote:
maggie13 wrote:Gluposti..opomena-da,otkaz nikako..zavisi sto je potpisala,dobar odvjetnik to moze rijesit u njenu korist..:-)
Kakova crna opomena.Razgovor. Jesili gladna?? Kako ti obitelj?? Kako djeca??? Imaju li cipele koje ne pustaju vodu?? Imaju li odjecu da se ne trebaju sramiti u skoli??? Kako ti je muz?? Mozemoli ti pomoci kako?? Znam da je ovo nemoguce ali dobro zvuci.
Ako nije u okvirima dopustenog/dogovorenog mora uslijedit opomena..nije u pitanju rodbina,vec poslodavac..a,nasi aktualni ugovori o radu po istoimenom zakonu i tko kontrolira provođenje i zastitu prava radnika u okviru istih,nesto sasvim drugo,nazalost..:S

a tko će dati opomenu poslodavcu koji je držao na poslu cijeli dan bez mogućnosti da ode na pauzu?

tko će vjerovati radnici, koja krade pršut, na riječ, da ona zaista nije smjela ići na odmor i užinu?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 8 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by Guest 1/3/2016, 16:26

abraham wrote: Sestra mi radi preko nekog drzavnog projekta za minimalac. Sikaniranje, prekovremeni i neplaceni (adekvatno) rad za praznike i nedjelje i sl. Drzava je namjestila??? Kome da se  zali?? Pokojnoj babi?? Najgore je da su ljudi na radnom mjestu pogan teza. Mislim, presjek rvatskog drustva.

upravo zbog toga, moja je filozofija imati što manje posla kako sa državom/hrvatskom, tako sa poslodavcima(hrvatskim) tako i sa hrvatskim radincima..

ako je moguće, ako nemaš izbora, kao što ova radnica nema, onda šuti i trpi.

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 8 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by Trinity 1/3/2016, 16:26

vili40 wrote:
Trinity wrote:A ovi što kradu radno vrijeme pa pod njim tipkaju po forumu? Jel' to krađa?
Koliko (vas) je takvih?   :)
:D
E...dvije minute na forumu, otkaz...
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 8 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by Guest 1/3/2016, 16:28

Trinity wrote:
vili40 wrote:
Trinity wrote:A ovi što kradu radno vrijeme pa pod njim tipkaju po forumu? Jel' to krađa?
Koliko (vas) je takvih?   :)
:D
E...dvije minute na forumu, otkaz...
ti ionako radiš od doma, i imaš svoje radno vrijeme :D pa ćeš sama sebi dati otkaz, jer si se spojila na forum, dok si čekala transkaciju da prođe :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 8 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by vili40 1/3/2016, 16:29

Sud u Zadru je rekao svoje,a ovaj menadžer si nek vrta koljeno i dalje radi štetu i za svoju firmu i radnike.To je sigurno neki teški grebator i guzicoljubac.
vili40
vili40

Male
Posts : 10990
2015-08-02


Back to top Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 8 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by Trinity 1/3/2016, 16:32

Neoliberalni portugalac wrote:
Trinity wrote:
vili40 wrote:
Trinity wrote:A ovi što kradu radno vrijeme pa pod njim tipkaju po forumu? Jel' to krađa?
Koliko (vas) je takvih?   :)
:D
E...dvije minute na forumu, otkaz...
ti ionako radiš od doma, i imaš svoje radno vrijeme :D pa ćeš sama sebi dati otkaz, jer si se spojila na forum, dok si čekala transkaciju da prođe :D
:)
Čitam kako se neki snebivaju nad krađom dvije šnite pršuta, a pod radnim vremenom vise na forumu...
Čudna mjerila.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 8 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by Guest 1/3/2016, 16:33

nedilja popodne radno vrijeme :D za tebe? :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 8 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by vili40 1/3/2016, 16:34

deda na aparatima wrote:
Neoliberalni portugalac wrote:
maggie13 wrote:
abraham wrote:
maggie13 wrote:Gluposti..opomena-da,otkaz nikako..zavisi sto je potpisala,dobar odvjetnik to moze rijesit u njenu korist..:-)
Kakova crna opomena.Razgovor. Jesili gladna?? Kako ti obitelj?? Kako djeca??? Imaju li cipele koje ne pustaju vodu?? Imaju li odjecu da se ne trebaju sramiti u skoli??? Kako ti je muz?? Mozemoli ti pomoci kako?? Znam da je ovo nemoguce ali dobro zvuci.
Ako nije u okvirima dopustenog/dogovorenog mora uslijedit opomena..nije u pitanju rodbina,vec poslodavac..a,nasi aktualni ugovori o radu po istoimenom zakonu i tko kontrolira provođenje i zastitu prava radnika u okviru istih,nesto sasvim drugo,nazalost..:S

a tko će dati opomenu poslodavcu koji je držao na poslu cijeli dan bez mogućnosti da ode na pauzu?

tko će vjerovati radnici, koja krade pršut, na riječ, da ona zaista nije smjela ići na odmor i užinu?
ja prvi,a izgleda da joj je povjerovao i sud.Ti ljudi inače ne smiju pričati previše o tim tiranijama ali svako malo ipak izađe van
vili40
vili40

Male
Posts : 10990
2015-08-02


Back to top Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 8 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by Trinity 1/3/2016, 16:40

Neoliberalni portugalac wrote:nedilja popodne radno vrijeme :D za tebe? :D
Naravno. ;)
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 8 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by epikur37 1/3/2016, 16:49

Evo većina foruma je ipak na strani radnice, Hrvati su ipak socijano orijentirani.
epikur37
epikur37

Posts : 45331
2015-08-06


Back to top Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 8 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by veber 1/3/2016, 16:54

Trinity wrote:
Čitam kako se neki snebivaju nad krađom dvije šnite pršuta, a pod radnim vremenom vise na forumu...
Čudna mjerila.
to ne smatraju potkradanjem, već ubijanjem vremena do odlaska doma.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 8 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by abraham 1/3/2016, 16:55

veber wrote:
Trinity wrote:
Čitam kako se neki snebivaju nad krađom dvije šnite pršuta, a pod radnim vremenom vise na forumu...
Čudna mjerila.
to ne smatraju potkradanjem, već ubijanjem vremena do odlaska doma.
To je nematerijalno potkradanje.
abraham
abraham

Male
Posts : 14507
2014-04-14


Back to top Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 8 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by veber 1/3/2016, 16:57

to je krađa kao i svaka druga.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 8 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by Guest 1/3/2016, 16:58

Trinity wrote:A ovi što kradu radno vrijeme pa pod njim tipkaju po forumu? Jel' to krađa?
Koliko (vas) je takvih?   :)
Da, ljudi su na net.hr-u i ovdje napisali tomove, u radno vrijeme. flower
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 8 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by Guest 1/3/2016, 17:02

I takvi onda o uhljebima i ukrusima.   :aw
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 8 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by veber 1/3/2016, 17:06

kao vlasnik firme valjda smiješ pisat :D

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 8 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by marcellus 1/3/2016, 17:12

dijagram wrote:
Neoliberalni portugalac wrote:
epikur37 wrote:
debotoijusto wrote:
epikur37 wrote:Ja sam na strani radnika naravno i presude zadarskog sudca.
procitah tomica zatim i ovu vijest na par razlicitih portala...
na strani sam poslodavca i odluke suda
poslodavac je u pravu no kazna nije primjerena , jedan lagani razgovor bi bio ucinkovit , vjerujem

Mjera je neprimjerena. Slažem se.

No menadžer je bio neki seljak tipa yode ili dede koji je išao dokazivati friedmana.

gle imbecilu ne obraćaj mi se više, pun mi te je kurac, zaputit ću se u jebeni zadar da popričamo ?
:)  sunce li vam jebem

šora!
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 8 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by veber 1/3/2016, 17:14

dok oni dogovore šoru ode pršut.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Dvije šnite pršuta - otkaz! - Page 8 Empty Re: Dvije šnite pršuta - otkaz!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 8 of 12 Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum