ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Švicarska i Finska uvode komunizam

Page 3 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Švicarska i Finska uvode komunizam - Page 3 Empty Re: Švicarska i Finska uvode komunizam

Post by marcellus 29/12/2015, 15:34

veber wrote:
Neoliberalni portugalac wrote:e da mi je sredit švicarske papire, drkati kurca gore, i na crno lupati neku lovu u fušu..

2500chf je ekvivalent od 2500kn

tako da bi teško drkao kurac.

da, u odnosu na cijene gore... najam malog stana je duplo od toga

marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Švicarska i Finska uvode komunizam - Page 3 Empty Re: Švicarska i Finska uvode komunizam

Post by marcellus 29/12/2015, 15:36

a što kaže yoda to je ideja kao i flat tax, ali ni flat tax ni osobni dohodak nisu dobre ideje.

_________________
Švicarska i Finska uvode komunizam - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Švicarska i Finska uvode komunizam - Page 3 Empty Re: Švicarska i Finska uvode komunizam

Post by debotoijusto 29/12/2015, 15:38

marcellus wrote:
debotoijusto wrote:
marcellus wrote:
debotoijusto wrote:
marcellus wrote:
debotoijusto wrote:mislim da je temeljni dohodak buducnost uredjenog drustva

fino, niko niš ne bu delal i svi buju sve imali.
ljudi s usadjenim radnim navikama bi i dalje radili ,

da bi vas izdržavali? Ne, ne bi. Ja prvi ne, a u stalnom sam radnom odnosu neprekinuto skoro 25 godina. Plus par godina prije toga na ugovor ovo ono. I kanim radit bar još 20, al ak se to uvede, đenja. Ispočetka će neki nastaviti raditi, ali tjekom idućih 10-20 godina će takvih biti sve manje. Tak je bilo sa socijalističkim firmama. Zakaj su sve imale gubitak? Jer su direktori skužili da ak imaš dobit ti država sve zeme da pokrije "gubitaše" da ne mora otpuštat. I onda središ da imaš gubitak, lovu podijeliš, mazneš, ukradeš, jebe ti se. I tak je godinu prije kraja juge cijela industrija bilježila gubitak od 30% BDP-a... 
sad si nabrijan pa ne razmisljas trezveno...radio bi sigurno osim ako ti nije zivotni san imati za jeftinu jednolicnu ishranu podmirivanje minimuma energije/komunalija i vrhunac druzenja ispred lokalne trgovine jer to je max. sto mozes u uredjenom drustvu , kod nas bi bilo i manje...
kad pogledas koliko se novca/resursa trosi na socijalne transfere zatim koliko radnih mjesta ce biti u usluznim djelatnostima za 20-ak g. manje ...a industrija ? gdje ces s tim ljudima ? 
ovako svi dobivaju jednake sanse , taj novac se zavrti 12x godisnje , vise brakova/djece , vise ideja , pozitivnog razmisljanja...
ne, ne bi radio, pisao bi tu na forumu sebi za dušu... a novac se ne vrti nego se privređuje. A ideje koje proizlaze iz dokolice... da je tak crnci u africi bi bili rasadnik ideja, i arapi u saudi arabiji... tam niko niš ne dela.
a dobro
mislio sam da nisi danguba ;)
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31224
2014-04-12


Back to top Go down

Švicarska i Finska uvode komunizam - Page 3 Empty Re: Švicarska i Finska uvode komunizam

Post by marcellus 29/12/2015, 15:40

a ovo tvoje pitanje, "industrija, gdje ćeš s tim ljudima"... pa gdje ću ja nije pitanje, pitanje je gdje će oni... pričala mi frendica, upoznala glupog turčina u njemačkoj, turčin ima xy djece, veli ne radi jer mu se ne isplati... autolimar, ali na svu silnu djecu dobije par somova eura socijale, i to mu je dosta, ne isplati mu se radit... jedino ga jebe jer ne može gledat tv više od 10 sati dnevno a ostatak vremena ne zna što bi sam sa samim sobom... naravno ne pada mu na pamet raditi. koja će budala radit u industriji za tri ili 4 soma kuna ak može dobit dva i pol soma da niš ne radi? zaradiš soma dodatno ili dva po sistemu malo sitne šane, tura pića za jarane, i jebe ti se.

_________________
Švicarska i Finska uvode komunizam - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Švicarska i Finska uvode komunizam - Page 3 Empty Re: Švicarska i Finska uvode komunizam

Post by marcellus 29/12/2015, 15:41

debotoijusto wrote:
marcellus wrote:
debotoijusto wrote:
marcellus wrote:
debotoijusto wrote:
marcellus wrote:
debotoijusto wrote:mislim da je temeljni dohodak buducnost uredjenog drustva

fino, niko niš ne bu delal i svi buju sve imali.
ljudi s usadjenim radnim navikama bi i dalje radili ,

da bi vas izdržavali? Ne, ne bi. Ja prvi ne, a u stalnom sam radnom odnosu neprekinuto skoro 25 godina. Plus par godina prije toga na ugovor ovo ono. I kanim radit bar još 20, al ak se to uvede, đenja. Ispočetka će neki nastaviti raditi, ali tjekom idućih 10-20 godina će takvih biti sve manje. Tak je bilo sa socijalističkim firmama. Zakaj su sve imale gubitak? Jer su direktori skužili da ak imaš dobit ti država sve zeme da pokrije "gubitaše" da ne mora otpuštat. I onda središ da imaš gubitak, lovu podijeliš, mazneš, ukradeš, jebe ti se. I tak je godinu prije kraja juge cijela industrija bilježila gubitak od 30% BDP-a... 
sad si nabrijan pa ne razmisljas trezveno...radio bi sigurno osim ako ti nije zivotni san imati za jeftinu jednolicnu ishranu podmirivanje minimuma energije/komunalija i vrhunac druzenja ispred lokalne trgovine jer to je max. sto mozes u uredjenom drustvu , kod nas bi bilo i manje...
kad pogledas koliko se novca/resursa trosi na socijalne transfere zatim koliko radnih mjesta ce biti u usluznim djelatnostima za 20-ak g. manje ...a industrija ? gdje ces s tim ljudima ? 
ovako svi dobivaju jednake sanse , taj novac se zavrti 12x godisnje , vise brakova/djece , vise ideja , pozitivnog razmisljanja...
ne, ne bi radio, pisao bi tu na forumu sebi za dušu... a novac se ne vrti nego se privređuje. A ideje koje proizlaze iz dokolice... da je tak crnci u africi bi bili rasadnik ideja, i arapi u saudi arabiji... tam niko niš ne dela.
a dobro
mislio sam da nisi danguba ;)

nisam bogami ni ničija budala da ću radit za nekog tko je odrastao i ima dvije ruke i noge... a ne da mu se radit.
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Švicarska i Finska uvode komunizam - Page 3 Empty Re: Švicarska i Finska uvode komunizam

Post by abraham 29/12/2015, 15:46

Koliko znam i Finci su odbacili prijedlog. Finska je u recesiji i socijalne kuhinje nicu kao gljive poslije kise.

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14507
2014-04-14


Back to top Go down

Švicarska i Finska uvode komunizam - Page 3 Empty Re: Švicarska i Finska uvode komunizam

Post by veber 29/12/2015, 15:47

marcellus wrote:

da, u odnosu na cijene gore... najam malog stana je duplo od toga
nije, oko 1500.
cijene su kao i uhrvatskoj, samo što plaćaš u francima.

grpzomorno je skupa za naše uvjete. jedino je benzin jeftiniji nego kod nas. 1,10-1,30chf.

kava u kvartovskoj birtiji je 5
gablec 25-40
pivo od 8-15

znači za njih je to džeparac.

pogledaj pp

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Švicarska i Finska uvode komunizam - Page 3 Empty Re: Švicarska i Finska uvode komunizam

Post by vili40 29/12/2015, 15:49

Ne brinite,to do nas neće doći nikada jer nismo takva kultura.U Švicarskoj je sramota ne raditi,ljudi povrh posla još dodatno volontiraju i besplatno rade u gradovima i regijama i to vrlo uspješno i odgovorno.U Švicarskoj žena doveze na plac mlijeko,napiše cijenu i ode pa se za par sati vrati i pokupi novac,paše do zadnjeg franka.Probajte to kod nas,ostat ćete i bez mlijeka i bez novaca,još ćete za lopovima morati počistiti.Mogu si zamisliti Prvog da uzme flašu mlijeka,on bi sigurno novčanik ostavio doma na klaviru ili bar ne bi imao sitnog a ni vremena da novac razmijeni jer on ima pametnijeg posla.Nismo mi za to.
vili40
vili40

Male
Posts : 10988
2015-08-02


Back to top Go down

Švicarska i Finska uvode komunizam - Page 3 Empty Re: Švicarska i Finska uvode komunizam

Post by v_vlado 29/12/2015, 15:59

Balkan...
v_vlado
v_vlado

Posts : 3077
2015-07-28


Back to top Go down

Švicarska i Finska uvode komunizam - Page 3 Empty Re: Švicarska i Finska uvode komunizam

Post by Guest 29/12/2015, 16:08

debotoijusto wrote:mislim da je temeljni dohodak buducnost uredjenog drustva

nevezano za ova moralna pitanja, ili optužbe za lijenost, no to nema nikakvog ekonomskog smisla, a i potpuna je suprotnost razlogu zašto uopće postoji novac
svrha novca je oduvijek bila ta da država prisili građane da obavljaju koristan rad, npr. negdje treba iskopati tunel, pa onda država zaposli nezaposlene i plati ih da bi dobila rupu u brdu kroz koju želi staviti cestu, a radnik treba novac jer je država kao monopolist sve ostale načine plaćanja učinila nemogućim i ilegalnim

tako da ako ima nezaposlenih, država bi trebala zaposliti te ljude, te ih platiti plaćom nižom nego bi ih platio privatni sektor, time država dobiova koristan rad, radnici stječu radno iskustvo i izvrsnost te imaju dohodak, a privatni sektor ima izvor radne snage sa iskustvom kojoj može ponuditi višu plaću nego joj nudi država

tako da država može imati aktivnu ulogu u ekonomiji, no samo vršiti uplate na račun bez da se obavlja ikakav koristan rad za državu nema nikakvog ekonomskog smisla, jer novac postoji upravo zato da bi se obavljao rad, to može eventualno u nekim kriznim situacijama ako gospodarstvo zahtjeva takvu vrstu stimulansa i to kratkotrajno
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Švicarska i Finska uvode komunizam - Page 3 Empty Re: Švicarska i Finska uvode komunizam

Post by Guest 29/12/2015, 16:35

Sigurno koračamo ka demokratskom socijalizmu...Novom svjetskom poretku 21. stoljeća... :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Švicarska i Finska uvode komunizam - Page 3 Empty Re: Švicarska i Finska uvode komunizam

Post by Guest 29/12/2015, 16:45

red wolf wrote:Sigurno koračamo ka demokratskom socijalizmu...Novom svjetskom poretku 21. stoljeća... :)

Alisa u zemlji čudesa wrote:U knjizi „Alisa u zemlji čudesa“, Crvena kraljica kaže Alisi: “Vidiš, moraš trčati najbrže što možeš, da bi ostala na mjestu. Ako želiš nekamo stići, moraš trčati dvostruko brže!”

Bit paradoksa jest u tome da ako i trčite dvostruko brže, ostajete na mjestu. Kao da nešto množite s nulom. Koliko god povećavali broj, pomnožen s nulom daje nulu.

Paradoks Crvene kraljice očituje se u poslu koji radite na krivi način, jer čak i kada udvostruče svoje napore rezultat će opet biti isti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Švicarska i Finska uvode komunizam - Page 3 Empty Re: Švicarska i Finska uvode komunizam

Post by Guest 29/12/2015, 16:47

deda na aparatima wrote:
red wolf wrote:Sigurno koračamo ka demokratskom socijalizmu...Novom svjetskom poretku 21. stoljeća... :)

Alisa u zemlji čudesa wrote:U knjizi „Alisa u zemlji čudesa“, Crvena kraljica kaže Alisi: “Vidiš, moraš trčati najbrže što možeš, da bi ostala na mjestu. Ako želiš nekamo stići, moraš trčati dvostruko brže!”

Bit paradoksa jest u tome da ako i trčite dvostruko brže, ostajete na mjestu. Kao da nešto množite s nulom. Koliko god povećavali broj, pomnožen s nulom daje nulu.

Paradoks Crvene kraljice očituje se u poslu koji radite na krivi način, jer čak i kada udvostruče svoje napore rezultat će opet biti isti.
Ovaj sustav je postao besmislen...Ili ćemo ga zamijeniti ili ćemo propasti...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Švicarska i Finska uvode komunizam - Page 3 Empty Re: Švicarska i Finska uvode komunizam

Post by marcellus 29/12/2015, 17:58

abraham wrote:Koliko znam i Finci su odbacili prijedlog. Finska je u recesiji i socijalne kuhinje nicu kao gljive poslije kise.

ne znam za fince, znam da su švicarci jedno 90% glasali protiv 2013. mislim. Jer ih jedno 90% radi, takav narod.
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Švicarska i Finska uvode komunizam - Page 3 Empty Re: Švicarska i Finska uvode komunizam

Post by marcellus 29/12/2015, 17:59

@veber primio k znanju, tnx svejedno

_________________
Švicarska i Finska uvode komunizam - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Švicarska i Finska uvode komunizam - Page 3 Empty Re: Švicarska i Finska uvode komunizam

Post by marcellus 29/12/2015, 18:01

vili40 wrote:Ne brinite,to do nas neće doći nikada jer nismo takva kultura.U Švicarskoj je sramota ne raditi,ljudi povrh posla još dodatno volontiraju i besplatno rade u gradovima i regijama i to vrlo uspješno i odgovorno.U Švicarskoj žena doveze na plac mlijeko,napiše cijenu i ode pa se za par sati vrati i pokupi novac,paše do zadnjeg franka.Probajte to kod nas,ostat ćete i bez mlijeka i bez novaca,još ćete za lopovima morati počistiti.Mogu si zamisliti Prvog da uzme flašu mlijeka,on bi sigurno novčanik ostavio doma na klaviru ili bar ne bi imao sitnog a ni vremena da novac razmijeni jer on ima pametnijeg posla.Nismo mi za to.

išli smo se zajebavat u dolomite nedavno, tam pred svakom kućom stoje svakave ukrasne pizdarije i nema nigdje ograde, kod nas bi sve odnesli kaj nije zakucano čavlima, nemam sad fotke za stavit... ali ono...
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Švicarska i Finska uvode komunizam - Page 3 Empty Re: Švicarska i Finska uvode komunizam

Post by marcellus 29/12/2015, 18:02

red wolf wrote:
Ovaj sustav je postao besmislen...Ili ćemo ga zamijeniti ili ćemo propasti...

ili ćete se primiti ozbiljnog posla ili ćete propast, to je tak navek bilo i navek bu, sistem ovakav ili onakav.
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Švicarska i Finska uvode komunizam - Page 3 Empty Re: Švicarska i Finska uvode komunizam

Post by abraham 29/12/2015, 18:02

marcellus wrote:
abraham wrote:Koliko znam i Finci su odbacili prijedlog. Finska je u recesiji i socijalne kuhinje nicu kao gljive poslije kise.

ne znam za fince, znam da su švicarci jedno 90% glasali protiv 2013. mislim. Jer ih jedno 90% radi, takav narod.
Prije dva mjeseca slusao reportazu na radiju. Nisam znao da je stanje tako lose. Osim toga nece ni izbjeglice da primaju. Finci na aparatima. Bilo kako bilo , najbolje je bilo da jedan afganistanac stao u red za hranu. Mislio da su u redu stranci i kao on je vec naviknut da stoji u redu od doma. Kada je malo bolje pogledao a ono u redu skoro sami finci. Razmislja da ide negdje drugdje.Muhahahahahhaaaa

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14507
2014-04-14


Back to top Go down

Švicarska i Finska uvode komunizam - Page 3 Empty Re: Švicarska i Finska uvode komunizam

Post by veber 29/12/2015, 18:03

marcellus wrote:@veber primio k znanju, tnx svejedno
jebga. a stajala je dvije godine.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Švicarska i Finska uvode komunizam - Page 3 Empty Re: Švicarska i Finska uvode komunizam

Post by neva 29/12/2015, 18:10

mislim da je to u osnovi neracionalna i destimulirajuća mjera i ne vidim nekog smisla u njoj, jer oni koji imaju ideje i sposobni su zaraditi za pristojan život to već ionako rade, a oni koji nisu ili su trenutno onemogućeni, također već imaju socijalu, prekvalifikacije i sl. :/
neva
neva

Posts : 4367
2014-04-12


Back to top Go down

Švicarska i Finska uvode komunizam - Page 3 Empty Re: Švicarska i Finska uvode komunizam

Post by Guest 29/12/2015, 18:12

marcellus wrote:
red wolf wrote:
Ovaj sustav je postao besmislen...Ili ćemo ga zamijeniti ili ćemo propasti...

ili ćete se primiti ozbiljnog posla ili ćete propast, to je tak navek bilo i navek bu, sistem ovakav ili onakav.
Shvatiti ćeš uskoro što sam ti mislio reći...Trebalo je proći deset godina od kada je jedan od najvećih državnika u Europi izjavio da je budućnost demokratski socijalizam...I pomalo. Biti će.


Last edited by red wolf on 29/12/2015, 18:15; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Švicarska i Finska uvode komunizam - Page 3 Empty Re: Švicarska i Finska uvode komunizam

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum