ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Švicarska i Finska uvode komunizam

Page 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Švicarska i Finska uvode komunizam - Page 2 Empty Re: Švicarska i Finska uvode komunizam

Post by marcellus Tue 29 Dec - 14:58

veber wrote:
provocator wrote:
veber wrote:slično ima u australiji već jako dugo.
ne postoji mirovinski fond već kada doživiš određenu dob dobiješ fiksni iznos, nebitno da li si ili nisi radio.
Ma koju dob??? Sto godina? Koji će ti onda curac pare?
60.

a iznos je obzirom na cijene u australiji dovoljan vjerojatno da ne krepaš baš od gladi...

marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Švicarska i Finska uvode komunizam - Page 2 Empty Re: Švicarska i Finska uvode komunizam

Post by marcellus Tue 29 Dec - 15:00

bogomdani wrote:San snova parazitskih lijencina..Dao bih ja njima batinom preko ledja..nek si izvole naci posao i raditi,da bi mogli zivjeti,ne se kaciti na ledja onih koji mukotrpno rade...ne spominjem rado mamu nikome,ali u ovom slucaju,jebem im svima odreda,koja ih rodi tako lijene..
naravno. Jer to samo znači da se nekom mora uzet da bi se nekom dalo. Znači uzet se mora onom ko radi i zarađuje da bi se dalo bitangama koje se ne trude dovoljno. Zakaj bi se onda ja trudil? Pa bumo ko u socijalizmu, plaća stiže a ti ne radiš, pol godine na bolovanju, nekaj malo fuš i tak. Dok sve ne ode u kurac krasni, a otići će jer kad ljudi skuže da im se ne isplati radit i zarađivat nego da im se više isplati bit paraziti, bit će sve više parazita i sve manje onih koji zarađuju. Tak je propal socijalizam uostalom.
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Švicarska i Finska uvode komunizam - Page 2 Empty Re: Švicarska i Finska uvode komunizam

Post by debotoijusto Tue 29 Dec - 15:01

marcellus wrote:
debotoijusto wrote:mislim da je temeljni dohodak buducnost uredjenog drustva

fino, niko niš ne bu delal i svi buju sve imali.
ljudi s usadjenim radnim navikama bi i dalje radili , ljudi od ideje bi imali vremena gradit istu da ne razmisljaju o hrani/vodi i ti bi vjerujem radio taj TD ne bi mogao odrzavati tvoj zamisljeni standard a mogao bi i bolje birati posao kad znas da imas za hranu/rezije min. nekakav...

jos drzava lagano potice protestantski nacin razmisljanja ....
vjerujem da bi zanemariv dio gradjana bas ucinio sve da ne radi nista , nekako kao danas omjer
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31224
2014-04-12


Back to top Go down

Švicarska i Finska uvode komunizam - Page 2 Empty Re: Švicarska i Finska uvode komunizam

Post by marcellus Tue 29 Dec - 15:02

komunizam... dal bi ja vama komunizam... lopatu i marš na radne akcije... dobiš mesni narezak za ručak i grah za večeru i to je sve kaj dobiš...

_________________
Švicarska i Finska uvode komunizam - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Švicarska i Finska uvode komunizam - Page 2 Empty Re: Švicarska i Finska uvode komunizam

Post by jastreb Tue 29 Dec - 15:03

Pa bolje je da onaj koji ne radi ima nešto,a onaj koji radi ima pet puta više(Finska),nego li da onaj koji radi ima malo,a onaj koji ne radi ima sve (Hrvatska,Srbija,Crna Gora,Rumunjska).
jastreb
jastreb

Posts : 34059
2014-04-22


Back to top Go down

Švicarska i Finska uvode komunizam - Page 2 Empty Re: Švicarska i Finska uvode komunizam

Post by veber Tue 29 Dec - 15:05

marcellus wrote:
veber wrote:
provocator wrote:
veber wrote:slično ima u australiji već jako dugo.
ne postoji mirovinski fond već kada doživiš određenu dob dobiješ fiksni iznos, nebitno da li si ili nisi radio.
Ma koju dob??? Sto godina? Koji će ti onda curac pare?
60.

a iznos je obzirom na cijene u australiji dovoljan vjerojatno da ne krepaš baš od gladi...
pokriva ti životne troškove.
svi dobiju.

a bušmani od 18-e nekih 800aud kao naknadu za otetu zemlju.
većinom ne rade.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Švicarska i Finska uvode komunizam - Page 2 Empty Re: Švicarska i Finska uvode komunizam

Post by marcellus Tue 29 Dec - 15:05

debotoijusto wrote:
marcellus wrote:
debotoijusto wrote:mislim da je temeljni dohodak buducnost uredjenog drustva

fino, niko niš ne bu delal i svi buju sve imali.
ljudi s usadjenim radnim navikama bi i dalje radili ,

da bi vas izdržavali? Ne, ne bi. Ja prvi ne, a u stalnom sam radnom odnosu neprekinuto skoro 25 godina. Plus par godina prije toga na ugovor ovo ono. I kanim radit bar još 20, al ak se to uvede, đenja. Ispočetka će neki nastaviti raditi, ali tjekom idućih 10-20 godina će takvih biti sve manje. Tak je bilo sa socijalističkim firmama. Zakaj su sve imale gubitak? Jer su direktori skužili da ak imaš dobit ti država sve zeme da pokrije "gubitaše" da ne mora otpuštat. I onda središ da imaš gubitak, lovu podijeliš, mazneš, ukradeš, jebe ti se. I tak je godinu prije kraja juge cijela industrija bilježila gubitak od 30% BDP-a...

_________________
Švicarska i Finska uvode komunizam - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Švicarska i Finska uvode komunizam - Page 2 Empty Re: Švicarska i Finska uvode komunizam

Post by marcellus Tue 29 Dec - 15:05

jastreb wrote:Pa bolje je da onaj koji ne radi ima nešto,a onaj koji radi ima pet puta više(Finska),nego li da onaj koji radi ima malo,a onaj koji ne radi ima sve (Hrvatska,Srbija,Crna Gora,Rumunjska).

u finskoj svi imaju jer svi rade...
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Švicarska i Finska uvode komunizam - Page 2 Empty Re: Švicarska i Finska uvode komunizam

Post by marcellus Tue 29 Dec - 15:06

a da imaju bog zna kaj nemaju jer su cijene takve da kad platiš stan ne ostaje ti bog zna kaj

_________________
Švicarska i Finska uvode komunizam - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Švicarska i Finska uvode komunizam - Page 2 Empty Re: Švicarska i Finska uvode komunizam

Post by marcellus Tue 29 Dec - 15:07

debotoijusto wrote:i ti bi vjerujem radio taj TD ne bi mogao odrzavati tvoj zamisljeni standard a mogao bi i bolje birati posao kad znas da imas za hranu/rezije min. nekakav...
vjerujem da bi zanemariv dio gradjana bas ucinio sve da ne radi nista , nekako kao danas omjer

samo ti vjeruju u što god hoćeš povijest je dokazala da ljudi, ako mogu zabušavat, zabušavaju, a ako moraju radit da bi preživjeli, rade.
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Švicarska i Finska uvode komunizam - Page 2 Empty Re: Švicarska i Finska uvode komunizam

Post by marcellus Tue 29 Dec - 15:08

zato se sjever i razvio jer su morali radit stalno nešto da ne krepaju od gladi i zime, a crnje u africi su ostali u kamenom dobu jer im se jebalo, kad ogladniš ubereš bananu sa stabla, otmeš hijenama ostatke, spavaš na grani, jebeš se cijele dane i boli te labud, toplo je i hrana posvuda.

_________________
Švicarska i Finska uvode komunizam - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Švicarska i Finska uvode komunizam - Page 2 Empty Re: Švicarska i Finska uvode komunizam

Post by veber Tue 29 Dec - 15:11

marcellus wrote:zato se sjever i razvio jer su morali radit stalno nešto da ne krepaju od gladi i zime, a crnje u africi su ostali u kamenom dobu jer im se jebalo, kad ogladniš ubereš bananu sa stabla, otmeš hijenama ostatke, spavaš na grani, jebeš se cijele dane i boli te labud, toplo je i hrana posvuda.
grčka i rim kasnije razvili su se jer je bilo toplo, toplije nego danas.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Švicarska i Finska uvode komunizam - Page 2 Empty Re: Švicarska i Finska uvode komunizam

Post by epikur37 Tue 29 Dec - 15:15

veber wrote:
marcellus wrote:zato se sjever i razvio jer su morali radit stalno nešto da ne krepaju od gladi i zime, a crnje u africi su ostali u kamenom dobu jer im se jebalo, kad ogladniš ubereš bananu sa stabla, otmeš hijenama ostatke, spavaš na grani, jebeš se cijele dane i boli te labud, toplo je i hrana posvuda.
grčka i rim kasnije razvili su se jer je bilo toplo, toplije nego danas.

U povoljnijim uvjetima se i civilizacija razvija, ad ne moraš misliti preveć o surovoj okolini, život ti nje manje više siguran,  možeš filozofirati pa nastaje filozofija, umjetnost, religija i to.
epikur37
epikur37

Posts : 45331
2015-08-06


Back to top Go down

Švicarska i Finska uvode komunizam - Page 2 Empty Re: Švicarska i Finska uvode komunizam

Post by danni1 Tue 29 Dec - 15:16

marcellus wrote:
provocator wrote:U svakom slučaju... Bauk kruži Europom – bauk plaće bez motike, moglo bi se reći parafrazirajući prvu rečenicu Manifesta komunističke partije, koji su 1848. predstavili Karl Marx i Friedrich Engels.

i daj mi reci, ako niko ne bu niš delal, otkud onda novci? Država bu naštampala kolko treba? Ak niko ne bu delal, a ja sigurno ne bum delal ak mi neko plati 800 eura da ništ ne delam, ne bum kurcem mrdnul, otkud onda hrana, auti, obleka, ko bu zaradil za sve to?
Roboti. entuzijasti,zatvorenici....
danni1
danni1

Male
Posts : 5159
2014-04-16

Age : 53
Lokacija: : Dugo Selo

Back to top Go down

Švicarska i Finska uvode komunizam - Page 2 Empty Re: Švicarska i Finska uvode komunizam

Post by udba Tue 29 Dec - 15:16

epikur37 wrote:
veber wrote:
marcellus wrote:zato se sjever i razvio jer su morali radit stalno nešto da ne krepaju od gladi i zime, a crnje u africi su ostali u kamenom dobu jer im se jebalo, kad ogladniš ubereš bananu sa stabla, otmeš hijenama ostatke, spavaš na grani, jebeš se cijele dane i boli te labud, toplo je i hrana posvuda.
grčka i rim kasnije razvili su se jer je bilo toplo, toplije nego danas.

U povoljnijim uvjetima se i civilizacija razvija, ad ne moraš misliti preveć o surovoj okolini, život ti nje manje više siguran,  možeš filozofirati pa nastaje filozofija, umjetnost, religija i to.
Povećao bi se i broj foruma, postova, a kvantiteta bi iznjedrila i kvalitetu.

_________________
Švicarska i Finska uvode komunizam - Page 2 Plenki10
udba
udba

Posts : 4945
2015-11-10


Back to top Go down

Švicarska i Finska uvode komunizam - Page 2 Empty Re: Švicarska i Finska uvode komunizam

Post by Guest Tue 29 Dec - 15:21

e da mi je sredit švicarske papire, drkati kurca gore, i na crno lupati neku lovu u fušu..

naravno samom prostom logikom ovo je nemoguće, jer kako je rekao marc, zašto da ljudi rade za 3000-4000kuna kada mogu ležati i primati pare.. naravno pare ne padaju sa neba nego ih netko drugi mora zaraditi.. sustav bi se slomio vrlo brzo, jer uskoro malo ljudi bi bilo motivirano za raditi..

inače što se tiče ove šeme sa Finskom, moram razočarati ove socijaliste, to je bila ideja Miltona Friedmana i drugih pionira neoliberalne ekonomije?kako? jednostavno

-TEMELJNI DOHODAK, bi ti služio umjesto državne socijale, dječjeg doplatka, pomoći, zdravstvenog.

Ideja je ta, da svatko dobije temeljni dohodak, neki jadni minimalac, ali nema više besplatnog zdravstva, socijale, itd.

I koja je posljedica ovoga?

jeftinija država. s obzirom da nema besplatnog ovoga, ove socijale, država jednostavno može se smanjiti.. privatizirati što se da privatizirati, i opusti birokrate, i zatvoriti sve urede za socijalu.. jer netreba više se time baviti, ide svakom građaninu automatska neka uplata..


tako da neki baš "liberalni ekonomisti" govore da se odjebe i državna socijala, pomoći, dječji doplatci, bonovi za struju, hranu - pazite da bi sve ovo obavio država mora zaposliti hrpu ljudi, imati kancelarije, urede, što je pun kurac skupo.. i automatski ide uplata neko iznosa, i onda ljudi na račun toga iznosa se "snalaze".

ideja toga temeljnog dohotka što se planira uvesti u finskoj , i jest da se smanji udio države u BDPu i da država troši čak i manje para, i da je manje birokracije, regulacija, papirologije...



avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Švicarska i Finska uvode komunizam - Page 2 Empty Re: Švicarska i Finska uvode komunizam

Post by Guest Tue 29 Dec - 15:22

danni1 wrote:
marcellus wrote:
provocator wrote:U svakom slučaju... Bauk kruži Europom – bauk plaće bez motike, moglo bi se reći parafrazirajući prvu rečenicu Manifesta komunističke partije, koji su 1848. predstavili Karl Marx i Friedrich Engels.

i daj mi reci, ako niko ne bu niš delal, otkud onda novci? Država bu naštampala kolko treba? Ak niko ne bu delal, a ja sigurno ne bum delal ak mi neko plati 800 eura da ništ ne delam, ne bum kurcem mrdnul, otkud onda hrana, auti, obleka, ko bu zaradil za sve to?
Roboti. entuzijasti,zatvorenici....

tko će proizvoditi robote? zašto da radnici inžinjeri se muče sa dizajnom robota, programeri da im kucaju programe, tvornice da ih proizvode, kada svi mogu ležati doma i drkati kurac.


iako postoji jedna sasvim druga ideja glede temeljnog dohotka, objasnio sam
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Švicarska i Finska uvode komunizam - Page 2 Empty Re: Švicarska i Finska uvode komunizam

Post by debotoijusto Tue 29 Dec - 15:25

marcellus wrote:
debotoijusto wrote:
marcellus wrote:
debotoijusto wrote:mislim da je temeljni dohodak buducnost uredjenog drustva

fino, niko niš ne bu delal i svi buju sve imali.
ljudi s usadjenim radnim navikama bi i dalje radili ,

da bi vas izdržavali? Ne, ne bi. Ja prvi ne, a u stalnom sam radnom odnosu neprekinuto skoro 25 godina. Plus par godina prije toga na ugovor ovo ono. I kanim radit bar još 20, al ak se to uvede, đenja. Ispočetka će neki nastaviti raditi, ali tjekom idućih 10-20 godina će takvih biti sve manje. Tak je bilo sa socijalističkim firmama. Zakaj su sve imale gubitak? Jer su direktori skužili da ak imaš dobit ti država sve zeme da pokrije "gubitaše" da ne mora otpuštat. I onda središ da imaš gubitak, lovu podijeliš, mazneš, ukradeš, jebe ti se. I tak je godinu prije kraja juge cijela industrija bilježila gubitak od 30% BDP-a... 
sad si nabrijan pa ne razmisljas trezveno...radio bi sigurno osim ako ti nije zivotni san imati za jeftinu jednolicnu ishranu podmirivanje minimuma energije/komunalija i vrhunac druzenja ispred lokalne trgovine jer to je max. sto mozes u uredjenom drustvu , kod nas bi bilo i manje...
kad pogledas koliko se novca/resursa trosi na socijalne transfere zatim koliko radnih mjesta ce biti u usluznim djelatnostima za 20-ak g. manje ...a industrija ? gdje ces s tim ljudima ? 
ovako svi dobivaju jednake sanse , taj novac se zavrti 12x godisnje , vise brakova/djece , vise ideja , pozitivnog razmisljanja...
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31224
2014-04-12


Back to top Go down

Švicarska i Finska uvode komunizam - Page 2 Empty Re: Švicarska i Finska uvode komunizam

Post by veber Tue 29 Dec - 15:27

Neoliberalni portugalac wrote:e da mi je sredit švicarske papire, drkati kurca gore, i na crno lupati neku lovu u fušu..

2500chf je ekvivalent od 2500kn

tako da bi teško drkao kurac.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Švicarska i Finska uvode komunizam - Page 2 Empty Re: Švicarska i Finska uvode komunizam

Post by marcellus Tue 29 Dec - 15:34

debotoijusto wrote:
marcellus wrote:
debotoijusto wrote:
marcellus wrote:
debotoijusto wrote:mislim da je temeljni dohodak buducnost uredjenog drustva

fino, niko niš ne bu delal i svi buju sve imali.
ljudi s usadjenim radnim navikama bi i dalje radili ,

da bi vas izdržavali? Ne, ne bi. Ja prvi ne, a u stalnom sam radnom odnosu neprekinuto skoro 25 godina. Plus par godina prije toga na ugovor ovo ono. I kanim radit bar još 20, al ak se to uvede, đenja. Ispočetka će neki nastaviti raditi, ali tjekom idućih 10-20 godina će takvih biti sve manje. Tak je bilo sa socijalističkim firmama. Zakaj su sve imale gubitak? Jer su direktori skužili da ak imaš dobit ti država sve zeme da pokrije "gubitaše" da ne mora otpuštat. I onda središ da imaš gubitak, lovu podijeliš, mazneš, ukradeš, jebe ti se. I tak je godinu prije kraja juge cijela industrija bilježila gubitak od 30% BDP-a... 
sad si nabrijan pa ne razmisljas trezveno...radio bi sigurno osim ako ti nije zivotni san imati za jeftinu jednolicnu ishranu podmirivanje minimuma energije/komunalija i vrhunac druzenja ispred lokalne trgovine jer to je max. sto mozes u uredjenom drustvu , kod nas bi bilo i manje...
kad pogledas koliko se novca/resursa trosi na socijalne transfere zatim koliko radnih mjesta ce biti u usluznim djelatnostima za 20-ak g. manje ...a industrija ? gdje ces s tim ljudima ? 
ovako svi dobivaju jednake sanse , taj novac se zavrti 12x godisnje , vise brakova/djece , vise ideja , pozitivnog razmisljanja...
ne, ne bi radio, pisao bi tu na forumu sebi za dušu... a novac se ne vrti nego se privređuje. A ideje koje proizlaze iz dokolice... da je tak crnci u africi bi bili rasadnik ideja, i arapi u saudi arabiji... tam niko niš ne dela.
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Švicarska i Finska uvode komunizam - Page 2 Empty Re: Švicarska i Finska uvode komunizam

Post by marcellus Tue 29 Dec - 15:34

veber wrote:
Neoliberalni portugalac wrote:e da mi je sredit švicarske papire, drkati kurca gore, i na crno lupati neku lovu u fušu..

2500chf je ekvivalent od 2500kn

tako da bi teško drkao kurac.

da, u odnosu na cijene gore... najam malog stana je duplo od toga
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Švicarska i Finska uvode komunizam - Page 2 Empty Re: Švicarska i Finska uvode komunizam

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum