ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom

Page 9 of 12 Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Next

Go down

Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom - Page 9 Empty Re: Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom

Post by dzango 12/22/2015, 11:34

v_vlado wrote:
dzango wrote:
jastreb wrote:
jastreb wrote:Inače što se tiče Dalmacije,znate li po čemu se dalmacija razlikuje od ostatka Hrvatske?
Dalmacija je za razliku od Međimurja,Like,Banije,Primorja,Slavonije,Baranje,ili pak bjelovarskog kraja,jedina hrvatska regija u kojoj nema Cigana.
Šta će im Cigani kada imaju Dalmoše?
Znaju cigani gdje ima za krast....neće lopov od lopova ..
Jaka konkurencija u Dalmaciji. Ne mogu da opstanu. Dok Ciga ukrade jednu ovcu, komšija Dalmoš pokrao celo stado.

dzango

Posts : 28141
2014-04-19


Back to top Go down

Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom - Page 9 Empty Re: Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom

Post by RayMabus 12/22/2015, 11:35

Dalmacija nije livada nego planina a naseljena mjesta su tamo gdje ima širine a to znaci da cim ti napraviš cigansko naselje da je to odma ljudima kraj kuca.

Odma ce skocit. Ne žele ih kraj sebe.

Gore gdje su livade oni nađu parcelu daleko od kuca pa uspiju formirat naselje a dole je to nemoguca misija.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom - Page 9 Empty Re: Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom

Post by RayMabus 12/22/2015, 11:37

Ne možeš ti u Dalmaciji doc i napravit ciganski kamp ada isti nije ljudima kraj kuce ....jedino ako ćeš u brdu to napravit.

Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom - Page 9 Dinaridi_reljef
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom - Page 9 Empty Re: Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom

Post by RayMabus 12/22/2015, 11:41

Šta se tice ravnih kotara ...to isto nije baš SLavonija nego niski krš sa poljima između tako da ....
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom - Page 9 Empty Re: Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom

Post by Guest 12/22/2015, 11:41

Lijepa mapa..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom - Page 9 Empty Re: Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom

Post by RayMabus 12/22/2015, 11:51

NIje mi baš jasno kako na dosta tema pocmete pricat o Romima u Dalmaciji.

To pitanje u Dalmaciji ne postoji a uvijek ga pocmu potezat nedalmatinci.

Brate ako vama ROmi smetaju to je vaš problem.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom - Page 9 Empty Re: Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom

Post by jastreb 12/22/2015, 11:52

RayMabus wrote:Šta se tice ravnih kotara ...to isto nije baš SLavonija nego niski krš sa poljima između tako da ....
Ma kakav krš?

Jedini krš je ondje Velebit.

To je ravnica,brale. A zemlja je kažu plodnija od slavonske.
jastreb
jastreb

Posts : 34059
2014-04-22


Back to top Go down

Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom - Page 9 Empty Re: Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom

Post by RayMabus 12/22/2015, 11:54

Jastrebe ravni kotari nisu klasicna vojvođanska livada pa je sve livada ....to su polja a unutar krša ....dakle krš je okolo ....brežuljci .....
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom - Page 9 Empty Re: Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom

Post by RayMabus 12/22/2015, 11:57

Krš je kamen ....znaci cim izađeš iz te relativno male zone polja naletit ćeš na KAMEN.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom - Page 9 Empty Re: Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom

Post by jastreb 12/22/2015, 11:58

RayMabus wrote:Krš je kamen ....znaci cim izađeš iz te relativno male zone polja naletit ćeš na KAMEN.
Dobro,dobro...Bio sam tamo i znam.

Nego,ima li u Dalmacija(napose ZD i ST) još ostatak talijanskog naciona?

U Zadru sam znao čuti na pijaci talijanski jezik 96-te.
jastreb
jastreb

Posts : 34059
2014-04-22


Back to top Go down

Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom - Page 9 Empty Re: Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom

Post by RayMabus 12/22/2015, 11:58

i prestanite više vaše lokalne probleme preslikavat na Dalmaciju.

Nema kod nas ROma a ove teme zapocimaju ljudi koji nisu Dalmatinci i stalno nešto sherete a u osnovi ciganska naselja su vama oko kuca a ne nama.

IDITE U PIČKU MATEIRNU VIŠE.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom - Page 9 Empty Re: Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom

Post by RayMabus 12/22/2015, 12:01

jastreb wrote:
RayMabus wrote:Krš je kamen ....znaci cim izađeš iz te relativno male zone polja naletit ćeš na KAMEN.
Dobro,dobro...Bio sam tamo i znam.

Nego,ima li u Dalmacija(napose ZD i ST) još ostatak talijanskog naciona?

U Zadru sam znao čuti na pijaci talijanski jezik 96-te.
Nešto al uglavnom prezimena dok je to odavno izmješano.

Recimo netko tko je meni jako bliski rod ti je taj slucaj al to su Dalmatinci a ne Talijani al prezime je talijansko.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom - Page 9 Empty Re: Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom

Post by aben 12/22/2015, 12:02

jastreb wrote:
RayMabus wrote:Krš je kamen ....znaci cim izađeš iz te relativno male zone polja naletit ćeš na KAMEN.
Dobro,dobro...Bio sam tamo i znam.

Nego,ima li u Dalmacija(napose ZD i ST) još ostatak talijanskog naciona?

U Zadru sam znao čuti na pijaci talijanski jezik 96-te.
nimo ih više, pomrli su.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom - Page 9 Empty Re: Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom

Post by RayMabus 12/22/2015, 12:04

Ta talijanska prezimena barem kad je Dalmacija u pitanju doslovno možeš gledat samo tako tj vucu korjene od nekog pretka po muškoj liniji koje je bio Talijan al ono .....to se odavno izmješalo ....i da ih tražiš nekih 300 godina unazad oni uglavnom imaju hrvatke pretke.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom - Page 9 Empty Re: Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom

Post by aben 12/22/2015, 12:08

RayMabus wrote:Ta talijanska prezimena barem kad je Dalmacija u pitanju doslovno možeš gledat samo tako tj vucu korjene od nekog pretka po muškoj liniji koje je bio Talijan al ono .....to se odavno izmješalo ....i da ih tražiš nekih 300 godina unazad oni uglavnom imaju hrvatke pretke.
jo nosin talijunsko prezime, bez da mi je iko bi talijanac. vode su ljudi ili uzimali imena velikašov ili bi talijanizirali svoje. malo su se oni mišali.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom - Page 9 Empty Re: Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom

Post by RayMabus 12/22/2015, 12:18

aben wrote:
RayMabus wrote:Ta talijanska prezimena barem kad je Dalmacija u pitanju doslovno možeš gledat samo tako tj vucu korjene od nekog pretka po muškoj liniji koje je bio Talijan al ono .....to se odavno izmješalo ....i da ih tražiš nekih 300 godina unazad oni uglavnom imaju hrvatke pretke.
jo nosin talijunsko prezime, bez da mi je iko bi talijanac. vode su ljudi ili uzimali imena velikašov ili bi talijanizirali svoje. malo su se oni mišali.
Pa šta ja znam. Meni rodica nosi talijansko prezime a ona je po ocu splicanka a cijela ta loza osim eto tog nekog muškog pretka po kojem je prezime su u osnovi Hrvati .....znaci sad udari najmanje cetri generacije unazad ono .....samo jer je prezime po muškom potomku od ko zna kada prezime je talijansko a u međuvremenu nema nikakvih Talijana u lozi.

Mleci su držali obalu , trgovina , graodvi ....sami Talijani se niakd nisu jace naseljavlai ovamo osim tu a i tu su se odma mješali sa domacim stanovništvom i to je odavno  tako da osim prezimena i toga to unazad generacijama nema veze sa Talijanima.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom - Page 9 Empty Re: Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom

Post by veber 12/22/2015, 12:21

RayMabus wrote:Ta talijanska prezimena barem kad je Dalmacija u pitanju doslovno možeš gledat samo tako tj vucu korjene od nekog pretka po muškoj liniji koje je bio Talijan al ono .....to se odavno izmješalo ....i da ih tražiš nekih 300 godina unazad oni uglavnom imaju hrvatke pretke.
pa što onda. koliko ljudi na sjeveru ima njemačko prezime, a pohrvatili se odavno.
moj djed je bio čisti nijemac. do 6-e nije znao beknut hrvatski.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom - Page 9 Empty Re: Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom

Post by RayMabus 12/22/2015, 12:21

U Istri je vjerovatno malo drukcije , blizina Italije , naseljavalo se malo jace Talijanima plus vjerovatno su bili tu i prije i onda ono tamo se može govorit o talijanskoj nacionalnoj manjini itd itd itd .....Dalamcija je druga prica , udaljena , mleci držali samo gradove uz obalu , nisu se niakd naseljavali jace ovamo .....to je odavno hrvatizirano tj ideš li unazad nekoliko generacija uglavnom se svodi na to da je taj pra pra pra nešto bio Talijan a sve ostalo su Hrvati.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom - Page 9 Empty Re: Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom

Post by RayMabus 12/22/2015, 12:28

Konkretno :

Duje Sisgoreo

https://www.youtube.com/user/Sizgo1

Prezime je talijansko i to nije upitno al sad .....idi pa mu reci da je Talijan pa će te krivo pogledat.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom - Page 9 Empty Re: Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom

Post by RayMabus 12/22/2015, 12:29

RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom - Page 9 Empty Re: Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom

Post by RayMabus 12/22/2015, 12:31

veber wrote:
RayMabus wrote:Ta talijanska prezimena barem kad je Dalmacija u pitanju doslovno možeš gledat samo tako tj vucu korjene od nekog pretka po muškoj liniji koje je bio Talijan al ono .....to se odavno izmješalo ....i da ih tražiš nekih 300 godina unazad oni uglavnom imaju hrvatke pretke.
pa što onda. koliko ljudi na sjeveru ima njemačko prezime, a pohrvatili se odavno.
moj djed je bio čisti nijemac. do 6-e nije znao beknut hrvatski.
Ovi su duže ovdje od djeda ....rijec je o nekoliko stoljeca unazad ...ide u pra pra pra pra pra dida.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom - Page 9 Empty Re: Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 9 of 12 Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum