ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom

Page 11 of 12 Previous  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Next

Go down

Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom - Page 11 Empty Re: Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom

Post by aben 22/12/2015, 13:05

jastreb wrote:
aben wrote:
jastreb wrote:
Neoliberalni portugalac wrote:Inače zašto je dalmatinska obala bila pusta, pa evo otoci.. brač recimo, ekipa na braču je živila u unutrašnjosti, gdje ima više zemlje.. a ne uz obalu.. 

jer jadransko more je škrto sa ribom, ljudi se više bavili zemljom, nego ribarenjem.. 
Pa i ne baš. Nekad je ribe bilo u izobilju.

Vis je živio od ribarenja.
nije, siromašno je.
nije bilo ekonomije od ribe. na visu je riba hronila šaku ljudi.
Pa i nije,s obzirom da je ondje bila jaka riboprerađivačka industrija od koje je živio dobar dio otočana,a imali su i par ribarskih zadruga i masu privatnih brodova,te bezbroj barki.

Pričam o dobu SFRJ,kada ondje nije bilo turizma.
ali mi govorimo o dobu prije frižiderov.

ali ča se tiče jugoslavije, opet su retki živili od ribe. kali su simbol ribarskog uspjeha, zamlja in je siromašna, nemaju dolac uopće, i smatrali smo ih siročićima sve do paname. oni su se obogatili na pacifuku, moj čovik.

aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom - Page 11 Empty Re: Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom

Post by RayMabus 22/12/2015, 13:05

Prvo su Nijemci ulovili i ovdje u blizini strijeljali osmero partizana. Uslijedila je odmazda, pa su neki partizani baš ovdje, pokraj moje šterne, strijeljali dva njemačka podoficira pogocima u glavu, ostavivši ih da leže raskoljenih glava. U strahu da se Nijemci ne vrate, Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom - Page 11 Plavi-vhotac i ja brzo smo ih zakopali u obližnju šumu, a naše su žene rukama ribale njihovu krv koja se slijevala duž ceste - ispričao je Prebilić.

Istaknuo je da su najžešći partizani bili pripadnici postrojbi iz Dalmacije.

- Jedan njemački zarobljenik je uzviknuo 'Heil Hitler', a dalmatinska partizanka, koja je bila u pratnji, bez razmišljanja mu je prišla s leđa i stijenom raskolila glavu - naveo je Prebilić.


http://www.jutarnji.hr/tajna-rupe--kako-je-nestalo-11-000-vojnika/147211/
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom - Page 11 Empty Re: Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom

Post by jastreb 22/12/2015, 13:06

Bilo kako bilo,onaj izvorni hrvatski otok,on umire. Masline,riba,vinogradi,ovca,tovar...sve to polako nestaje i povlači se pred agresivnim turizmom. 

Pred očima su mi brojni primjeri uništavanja stogodišnjih šuma,livada,pašnjaka,na kojima se bez ikakve kontrole grade ružne apartmanske zgradurine bez duše i ljepote.
jastreb
jastreb

Posts : 34059
2014-04-22


Back to top Go down

Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom - Page 11 Empty Re: Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom

Post by RayMabus 22/12/2015, 13:06

Istaknuo je da su najžešći partizani bili pripadnici postrojbi iz Dalmacije.

- Jedan njemački zarobljenik je uzviknuo 'Heil Hitler', a dalmatinska partizanka, koja je bila u pratnji, bez razmišljanja mu je prišla s leđa i stijenom raskolila glavu - naveo je Prebilić.


Aj Bog. lol!
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom - Page 11 Empty Re: Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom

Post by provocator 22/12/2015, 13:06

Znači Dalmoši vladaju... A ja svo vrijeme mislio da su Hrvati ti koji vladaju hrvatskom politikom.

_________________
Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom - Page 11 Animated-flag-image-0024
provocator
provocator

Male
Posts : 5404
2015-08-11


Back to top Go down

Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom - Page 11 Empty Re: Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom

Post by aben 22/12/2015, 13:07

jastreb wrote:Bilo kako bilo,onaj izvorni hrvatski otok,on umire. Masline,riba,vinogradi,ovca,tovar...sve to polako nestaje i povlači se pred agresivnim turizmom. 

Pred očima su mi brojni primjeri uništavanja stogodišnjih šuma,livada,pašnjaka,na kojima se bez ikakve kontrole grade ružne apartmanske zgradurine bez duše i ljepote.
ono ča ti gljedoš romantičnin očima je otočaninu bi krvavi trud, žulji i vječna glod. to triba razoriti, učiniti apartmani i ča prije zaburaviti.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom - Page 11 Empty Re: Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom

Post by RayMabus 22/12/2015, 13:08

Zadar je u kraljevini JUgoslaviji dat Talijanima ....onda su ovi to pokušali pripojit Italiji.

Ostali bez Istre , ušlo im u Trst ......PEC PEC.

Objavljeno 14.01.2009. u 20:22

SPLITSKI KOMANDANT SVJEDOČI KAKO SU SLOVENSKO PRIMORJE OSLOBODILI DALMATINCI

Lovre Reić: Slovenci su ušli u Trst kao turisti




Slovenskih partizana nije bilo nigdi, nakon dan i po velike borbe u Trstu, upomoć su nan došli Novozelanđani. A oni su bili poviše Ajdovščine...

Slovenskih partizana nije bilo nigdi, nakon dan i po velike borbe u Trstu, upomoć su nan došli Novozelanđani. A oni su bili poviše Ajdovščine...
Slovenci, šta van je udrilo u glavu!?
Slovenci, jeste li popizdili, šta van je, šta to govorite, šta van je udrilo u glavu!? Da u Trst nisu ušli hrvatski partizani, da mi nismo oslobodili Istru i Slovensko primorje!? Jeste li se najili ludih gljiva - pita se Splićanin Lovre Reić i nastavlja:
- Istru i Slovensko primorje oslobodila je XX. dalmatinska udarna divizija. A u Trst je prvi uša Prvi bataljon X. brigade te slavne XX. dalmatinske divizije. Zapovjednik tog bataljona bija san – ja! Nažalost, ima bit da san jedini preživjeli komandant od svih bataljona i svih brigada koje su činile tu diviziju. Stipe Mesić, naš prežidente, falija je kad je reka da bi, da nije bilo nas dalmatinskih partizana, Slovenci gledali more s 20 kilometara udaljenosti. Ne bi ga gledali s 20, nego s 40 kilometara udaljenosti. Kad smo mi ulazili u Trst, oni su bili daleko, daleko...

Cipala je kiša

U Trst smo ušli ćipon 1. maja 1945. godine, oko jedan i po po noći. Tukli smo se protiv Nijemaca i ostataka četničkih bandi, došli smo do zgrade Sveučilišta u Trstu.
Cipala je kiša, bija je pravi povodanj. Kad je svanilo, krenili smo u osvajanje dobro utvrđene zgrade Suda u Trstu. Tu smo do sutradan 2. maja pridvečer vodili teške bitke s oko 800 Nijemaca. Slovenskih partizana nije bilo nigdi, nakon dan i po velike borbe, upomoć su nan došli Novozelanđani.
A borci IX. slovenskog korpusa došli su u Trst tek 6. maja, kad je sve bilo gotovo. Dok smo se mi tukli s fašistima, oni su bili poviše Ajdovščine. Ostali smo u Trstu do 14. šestoga, misec i po dana.
A onda je došla naredba: moramo ća iz Trsta! Plakali smo ka mala dica, ali smo slušali naređenje Vrhovnog štaba. Slovenci dragi, maršal Tito je izdao zapovjed da XX. dalmatinska divizija vodi završne borbe za oslobođenje Istre, Slovenskog primorja, mi smo zadatak izvršili. Ali, bilo nan je žaj izać iz Trsta.
Morali smo...
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom - Page 11 Empty Re: Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom

Post by RayMabus 22/12/2015, 13:09

SAMO GAZI,

S nekim narodima ne možeš na silu ....zadnji koji su to pokušali su Srbi.

Gdje su danas ?

RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom - Page 11 Empty Re: Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom

Post by RayMabus 22/12/2015, 13:10

Živi i pusti druge da žive ....al upravo je tako ....kad ih maltretiraš onda ti išćupaju grkljan.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom - Page 11 Empty Re: Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom

Post by RayMabus 22/12/2015, 13:17

Talijani stoljecima živili u simbiozi sa Hrvatima ...došao MUsolini krenuo silom ....ubilo ga pasa.

Srbi ista stvar ...došao MIloševic krenili silom ....ubilo ih ka pase.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom - Page 11 Empty Re: Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom

Post by RayMabus 22/12/2015, 13:19

Sad će doć Arapi pa ćemo i njih nazvekat.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom - Page 11 Empty Re: Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom

Post by jastreb 22/12/2015, 14:02

Hrvatskom uglavnom vladaju Zagrepčani. Bez obzira na to otkuda bili porijeklom ili rođenjem.

Recimo Francek je bil Zagorac,ali on nije živio ni u Lugu Poznanovečkom,ni u Jakovlju. Živio je u Zagrebu.

Mesić je Ličanin,ali je također živio u ZG. Kosorica je Slavonka,ali i ona stanuje u Zagrebu. I Sanader,i Josipović,i Milanović,i Kolinda. Dakle neupitno je da Hrvatskom vladaju Zagrepčani.

Ja sam sasvim siguran da u dogledno vrijeme ni predsjednik ni premijer neće biti Riječanin,Osječanin,Splićanin,Puležan, Vukovarac...

Uvijek je to stanovnik Zagreba.
jastreb
jastreb

Posts : 34059
2014-04-22


Back to top Go down

Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom - Page 11 Empty Re: Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom

Post by Guest 22/12/2015, 14:11

RayMabus wrote:Sad će doć Arapi pa ćemo i njih nazvekat.
necete,oni ce sarmirati vase cure i napraviti im po 4-5 bejbisa... jocolor
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom - Page 11 Empty Re: Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom

Post by Riplex 22/12/2015, 15:39

bogomdani wrote:
RayMabus wrote:Sad će doć Arapi pa ćemo i njih nazvekat.
necete,oni ce sarmirati vase cure i napraviti im po 4-5 bejbisa... jocolor

Neće to jugu, ta nismo švabe

_________________
Novinari crvi
Riplex
Riplex

Posts : 1845
2015-07-27


Back to top Go down

Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom - Page 11 Empty Re: Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom

Post by Stanojko 22/12/2015, 16:00

Tovar rules! :)

_________________
Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom - Page 11 Za_kra11
Stanojko
Stanojko

Posts : 8336
2014-05-05


Back to top Go down

Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom - Page 11 Empty Re: Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom

Post by veber 22/12/2015, 16:03

mislim da tebe više zanimaju tovarice :P

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom - Page 11 Empty Re: Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom

Post by darth_vader 22/12/2015, 16:12

veber wrote:Najvise pljuju po dalmosima, dalmosi...


Jer nema većih pizdi na kugli zemaljskoj...ne znaš jesu gori boduli ili vlaji...ja sam po ćaći vlaj, ali živim u priobalju...čudan mentalni sklop i jedni i drugi imaju...ili je plemenski, ali na onaj loš način ili krajnji snobizam i paranje neba nosom...nema sredine...a i nema takvih babetina na kugli zemaljskoj kao što su Dalmatinci...na žalost tako je...materinji mi je kajkavski pa sam poprilično upoznat i s tim mentalnim sklopom...najveća zamjerka mu je indolentnost...zato i Dalmatinci dominiraju svugdje, ali su većinom narcisoidne pizde, čast izuzecima...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19734
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom - Page 11 Empty Re: Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom

Post by veber 22/12/2015, 16:14

još jedan :D

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom - Page 11 Empty Re: Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom

Post by darth_vader 22/12/2015, 16:18

Ae...:p
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19734
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom - Page 11 Empty Re: Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom

Post by veber 22/12/2015, 16:21

ali žene vam lijepe, što je, je.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom - Page 11 Empty Re: Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom

Post by Guest 22/12/2015, 16:30

ebat ih i onda im dati otpusno pismo...nisu za zenidbu..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom - Page 11 Empty Re: Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 11 of 12 Previous  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum