ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Da remiziramo...

Page 24 of 50 Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 37 ... 50  Next

Go down

Da remiziramo... - Page 24 Empty Re: Da remiziramo...

Post by veber 14/12/2020, 15:09

Eroo wrote:
veber wrote:
Eroo wrote:
veber wrote:ne znaš tko je veći idiot.
ovaj s vakuftetom ili ovaj enjženjer.
Jedinna budala i idiot si ti, Zapravo, lažem, ti i još dvojivca na ovom forumu.
Nema veze, zaboravi, ne mislim te više kljucat u mozak.
Inače, imaš 20.-ak drugih tema i tamo pričaj o kosnicima i tvojim sposobnostima.
Jamčim ti da ovdje nikoga ne zanimaju tvoja sranja od komentara.
Već su ti to i rekli, ali ti stvarno kao da nisi čist u glavu.
pa mene zanimaju tvoje reference, koje eto nemreš naći.
vakuftetski obrazovan čoek, a ne zna elementarnu matematiku, dok drugima predbacuje neznanje iz iste.
lik koji mrtav-hladan preskoči nebuloze od prije mjesec dana, kamoli od prije pola godine.

na ovoj temi si samo ti višak.
samo si nižeinteligentan pa to ne kužiš.
Švajs-majstore, ja sam svoje već cp na ovom forumu ali ti nisi.
Možeš samo staviti pohvalnicu od svoga majstora koji te pohvalio za zavarivanje.
Čovječe dosadio si i Bogu i đavlu s tim manipulativnim lažima, kao i cijelom forumu.
Neće ti to reći, jer vide s kim imaju posla.
Uostalom, ti si na mojoj temi i ne ja na tvojoj.Jel te tko zvao na ovu temu? 
Otvori svoju da vidimo koliko će ti se ljudi javit na nju. Nulla di nulla.
Osim ti i još par iz čopora i nitko više.
ne postoji moja ili tvoja tema.
ti stalno lažeš i pokušavaš se pravit pametan.
evidentno niti jedna tvoja prognoza se nije obistinila, što se lako vidi kada se prolista unazad.

imaš narcisodni poremećaj s kobinacijom otuđenosti i neprilagođenosti okolini jer te okolina ne prihvaća.

zato ti lijepo velim, zdravije ti je patke hranit.

veber

Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 24 Empty Re: Da remiziramo...

Post by veber 14/12/2020, 15:15

Eroo wrote:
veber wrote:
Noor wrote:
veber wrote:
kaya wrote:i zašto si tu uopće bio u šatoru ispred zarazne ako je tako dobro bilo?
pa testiranje se radi na andriji štamparu
možeš i u šatoru.
u n.zg.
znam jer sam vozio šogoricu na drive-in.
ali prvi put čujem da ti vade krv.

vuče da ti nemaš AIDS?
pa vade, al za serološki test koji pokaže imaš li ili nemaš antitijela
pa ne prvi put kada se ideš testirat.
moja mala je tri put do sada testirana, ali nikad joj nisu vadili krv.
A tvoj mali? :D
i to je kao fora?

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 24 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo 14/12/2020, 15:18

veber wrote:
Eroo wrote:
veber wrote:
Eroo wrote:
veber wrote:ne znaš tko je veći idiot.
ovaj s vakuftetom ili ovaj enjženjer.
Jedinna budala i idiot si ti, Zapravo, lažem, ti i još dvojivca na ovom forumu.
Nema veze, zaboravi, ne mislim te više kljucat u mozak.
Inače, imaš 20.-ak drugih tema i tamo pričaj o kosnicima i tvojim sposobnostima.
Jamčim ti da ovdje nikoga ne zanimaju tvoja sranja od komentara.
Već su ti to i rekli, ali ti stvarno kao da nisi čist u glavu.
pa mene zanimaju tvoje reference, koje eto nemreš naći.
vakuftetski obrazovan čoek, a ne zna elementarnu matematiku, dok drugima predbacuje neznanje iz iste.
lik koji mrtav-hladan preskoči nebuloze od prije mjesec dana, kamoli od prije pola godine.

na ovoj temi si samo ti višak.
samo si nižeinteligentan pa to ne kužiš.
Švajs-majstore, ja sam svoje već cp na ovom forumu ali ti nisi.
Možeš samo staviti pohvalnicu od svoga majstora koji te pohvalio za zavarivanje.
Čovječe dosadio si i Bogu i đavlu s tim manipulativnim lažima, kao i cijelom forumu.
Neće ti to reći, jer vide s kim imaju posla.
Uostalom, ti si na mojoj temi i ne ja na tvojoj.Jel te tko zvao na ovu temu? 
Otvori svoju da vidimo koliko će ti se ljudi javit na nju. Nulla di nulla.
Osim ti i još par iz čopora i nitko više.
ne postoji moja ili tvoja tema.
ti stalno lažeš i pokušavaš se pravit pametan.
evidentno niti jedna tvoja prognoza se nije obistinila, što se lako vidi kada se prolista unazad.

imaš narcisodni poremećaj s kobinacijom otuđenosti i neprilagođenosti okolini jer te okolina ne prihvaća.

zato ti lijepo velim, zdravije ti je patke hranit.
Još si tu? Jel te netko tražio? 
Kolegama i kolegicama smetaš, meni niti ne. Počele su me zabavljati  tvoje nepismene doskočice.
Kako ti mačka, je li još kod Muhameda?

_________________
Nulla rosa sine spina
Eroo
Eroo

Posts : 78065
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 24 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo 14/12/2020, 15:37

https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/cacic-o-broju-novozarazenih-prestanimo-slusati-gluposti-i-imat-cemo-rezultate-20201214

:D

_________________
Nulla rosa sine spina
Eroo
Eroo

Posts : 78065
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 24 Empty Re: Da remiziramo...

Post by vuksadinare 14/12/2020, 15:42

..a i cacicko je dosadan...on se javio za tvrde mjere tek kad mu je frend okinuo od korone..do tad i nije bio bas glasan...zaboravio je reci da pad broja zarazenih je i zbog manje testiranja zadnjih tjedan dana na tom podrucju..tak se i bosanci mogu hvaliti..danas su imali 380 zarazenih a testirali su 1200 ljudi..jeboti to...ja preporucam plenkiju da s evratimo na testiranja 1500 ili 2000 ljudi dnevno...odmah cemo imati pad broja zarazenih :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 24 Empty Re: Da remiziramo...

Post by vili40 14/12/2020, 15:45

vuksadinare wrote:
kaya wrote:
vuksadinare wrote:
kaya wrote:pa napisao si da ti je i bilo puno gore malo ranije kada su ti isto vadili krv a nisi imao koronu.
vučino znaš šta, ja mislim da ti uopće nisi imao nikakvu faking koronu
iz krvi ne mogu otkriti koronu, korona se traži brisom
procitaj bolje....rekao sam da su mi vadili krvi zbog moguceg povratka prostatisa...simptomi su slicni..a kad sam imaoprostatis preglede sam obavljao u dubravi
Pročitala sam bolje, pa ovako.
Kažeš vadili su ti krv u dubravi pa su otkrili koronu. Pa kada ti kažem da to nije način za testiranje kažeš ipak bris.
Pa prije toga kažeš vadili isto krv a nisi imao koronu. Onda i to povlačiš pa vadili krv za nešto drugo..
Vuče moj, nisi ti imao koronu, bar ne otkrivenu 😀.
E sad jesu vadili za aids nemam pojma 😀
kajo ne petljaj...jasno sam rekao o cemu se radi...krv su mi vadili da utvrde da mi se opet nije pojavio prostatitis a bris iz nosa su mi uzeli zbog temperature jer to svima rade...d sam imao prostatitis poslali bi me na rebro kako mi je doktor rekao posto je dubrava covid bolnica ali mogu napraviti i nalaze za druge bolesti ali te ne bi primili nego poslali na rebro,vinogradsku
dobro sad,jesi li imao koronu ili ne?Dal si bio pozitivan i dal su te poslije nazvali da navedeš kontakte,valjda si dobio i onaj papir važna obavijest svakoj osobi koja pristupi PCR testiranju na SARS-CoV-2?Ili ni sam ne znaš?
vili40
vili40

Male
Posts : 10991
2015-08-02


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 24 Empty Re: Da remiziramo...

Post by vuksadinare 14/12/2020, 15:56

vili40 wrote:
vuksadinare wrote:
kaya wrote:
vuksadinare wrote:
kaya wrote:pa napisao si da ti je i bilo puno gore malo ranije kada su ti isto vadili krv a nisi imao koronu.
vučino znaš šta, ja mislim da ti uopće nisi imao nikakvu faking koronu
iz krvi ne mogu otkriti koronu, korona se traži brisom
procitaj bolje....rekao sam da su mi vadili krvi zbog moguceg povratka prostatisa...simptomi su slicni..a kad sam imaoprostatis preglede sam obavljao u dubravi
Pročitala sam bolje, pa ovako.
Kažeš vadili su ti krv u dubravi pa su otkrili koronu. Pa kada ti kažem da to nije način za testiranje kažeš ipak bris.
Pa prije toga kažeš vadili isto krv a nisi imao koronu. Onda i to povlačiš pa vadili krv za nešto drugo..
Vuče moj, nisi ti imao koronu, bar ne otkrivenu 😀.
E sad jesu vadili za aids nemam pojma 😀
kajo ne petljaj...jasno sam rekao o cemu se radi...krv su mi vadili da utvrde da mi se opet nije pojavio prostatitis a bris iz nosa su mi uzeli zbog temperature jer to svima rade...d sam imao prostatitis poslali bi me na rebro kako mi je doktor rekao posto je dubrava covid bolnica ali mogu napraviti i nalaze za druge bolesti ali te ne bi primili nego poslali na rebro,vinogradsku
dobro sad,jesi li imao koronu ili ne?Dal si bio pozitivan i dal su te poslije nazvali da navedeš kontakte,valjda si dobio i onaj papir važna obavijest svakoj osobi koja pristupi PCR testiranju na SARS-CoV-2?Ili ni sam ne znaš?
sve sam toobavio i imao sam koronu...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 24 Empty Re: Da remiziramo...

Post by vili40 14/12/2020, 16:38

Hrvatska je najgora u EU: Imamo najveći pad BDP-a i najveći rast broja zaraženih
Da remiziramo... - Page 24 64231f23-5280-498f-b055-07d2f988f627

HRVATSKA u borbi s koronavirusom bilježi neslavne rekorde. Danas je na konferenciji za medije potvrđen još jedan.
Kako je izvijestio ravnatelj Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo Krunoslav Capak, Hrvatska je po sedmodnevnoj incidenciji (broju novozaraženih na 100.000 stanovnika) najgora u Europskoj uniji. Već je tjednima Hrvatska bila među najgorim zemljama, a danas je i službeno prestigla Luksemburg.
"Po incidenciji smo trenutno na 27. mjestu od 27 zemalja, za 1 nam je incidencija veća nego u Luksemburgu", kazao je Capak. 
Prema podacima Europskog centra za prevenciju i kontrolu bolesti (ECDC), Hrvatska je najgora i po 14-dnevnoj incidenciji.
Da remiziramo... - Page 24 C7fca700-f024-4617-a50c-6663a7f177fc

Imamo i najviše aktivnih na 100.000 stanovnika među europskim zemljama

ECDC je tijekom vikenda objavio i kako Hrvatska ima najviše aktivnih slučajeva koronavirusne bolesti na 100.000 stanovnika u protekla dva tjedna među europskim zemljama.
Hrvatska je izbila na neslavno prvo mjesto među 31 europskom zemljom s 1194,3 aktivna slučaja bolesti na 100.000 stanovnika u prethodnih 14 dana. S više od 1000 slučajeva slijede je Litva (1146,7) i Luksemburg (1079,7).
Po broju umrlih, Hrvatska je na četvrtom mjestu sa stopom od 21,7. Više mrtvih na 100.000 stanovnika u prethodnih 14 dana imaju samo Bugarska, Slovenija i Mađarska, pokazuju podaci ECDC-a.
Da remiziramo... - Page 24 8c9309f5-a908-460c-a9e9-fa31f5ebc2a0

BDP nam je potonuo više nego ikome drugom u Europskoj uniji

Osim što su nam epidemiološki podaci najgori u Europskoj uniji, Hrvatska je i rekorder u EU po padu BDP-a u trećem kvartalu.
Kako pokazuju podaci državne statistike i eurostatističara, u trećem smo ovogodišnjem kvartalu imali najveći pad gospodarske aktivnosti u Europskoj uniji.
Državni zavod za statistiku (DZS) krajem studenog objavio je dugo očekivane prve procjene o BDP-u u trećem tromjesečju, po kojima je pad gospodarske aktivnosti u Hrvatskoj u tom kvartalu iznosio okruglih 10 posto u odnosu na isto lanjsko razdoblje. Drugi je to najveći pad hrvatskog BDP-a otkako se u posljednjih 25 godina vode podaci o gospodarskoj aktivnosti po kvartalima. Veći je pad zabilježen samo kvartal ranije, u drugom ovogodišnjem tromjesečju, u kojem smo imali proljetni lockdown, te kada je hrvatski BDP, kako pokazuju revidirani podaci državne statistike, potonuo čak 15,5 posto u usporedbi s istim lanjskim razdobljem. 
U Europskoj uniji, proizlazi iz nedavnog objavljenih podataka Eurostata, ni jedna članica nije u trećem tromjesečju imala toliko velik pad BDP-a na godišnjoj razini. Sama Unija treći je kvartal zaključila s minusom od 4,3 posto, dok je među članicama koje su Eurostatu dostavile podatke najbliže ponoru u koji je koronakriza gurnula hrvatsku ekonomiju bila Španjolska, s padom BDP-a od 8,7 posto. S druge strane, najmanji pad ekonomske aktivnosti u istom je razdoblju imala Litva, 1,7 posto na godišnjoj razini, pokazuju podaci Eurostata.
Da remiziramo... - Page 24 27ef5712-23ba-425e-8fb8-b7fb2a8cc31c
Ovako velik pad hrvatske ekonomije i u ljetnim mjesecima, u kojima smo imali kakvu-takvu turističku sezonu, posljedica je, upozoravaju ekonomisti, prevelike orijentacije Hrvatske na turizam. Iako smo sezonu izgurali s 50 do 60 posto prometa turista u odnosu na prošlu godinu, njihova je potrošnja podbacila, o čemu svjedoče i podaci o padu prometa u trgovinama. Posljedica toga je i znatno slabije punjenje državnog proračuna.  

Samo je državna potrošnja imala rast na godišnjoj razini

S druge strane, država je morala poprilično odriješiti kesu kako bi mjerama za očuvanje radnih mjesta spriječila da se na burzu rada slije vojska novih nezaposlenih. To je i jedan od glavnih razloga zbog kojih je u trećem kvartalu, od svih komponenti BDP-a, jedino državna potrošnja imala rast na godišnjoj razini, a i on je bio skroman, samo 1,5 posto.
Sve ostale komponente BDP-a i u trećem su kvartalu pale. Tako je osobna potrošnja potonula 7,5 posto, investicije su pale tri posto, dok se izvoz roba i usluga smanjio gotovo za trećinu u odnosu na isto lanjsko razdoblje, odnosno 32,3 posto, a uvoz roba i usluga je pao 14,1 posto, pokazuju podaci DZS-a.
vili40
vili40

Male
Posts : 10991
2015-08-02


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 24 Empty Re: Da remiziramo...

Post by vuksadinare 14/12/2020, 16:42

Boli nas kurac za koronu mi pijemo kavu i pivu na stekatu...alealeale :D
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 24 Empty Re: Da remiziramo...

Post by vuksadinare 14/12/2020, 16:43

...i skijat cemo se na kupresu...alealeale
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 24 Empty Re: Da remiziramo...

Post by darth_vader 14/12/2020, 17:17

vuksadinare wrote:Boli nas kurac za koronu mi pijemo kavu i pivu na stekatu...alealeale :D


Posebna vrsta budaletina je ono...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19734
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 24 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Noor 14/12/2020, 17:25

jasambrend wrote:
vuksadinare wrote:Boli nas kurac za koronu mi pijemo kavu i pivu na stekatu...alealeale :D


Posebna vrsta budaletina je ono...
ma koji as je to rekao?

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 24 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Noor 14/12/2020, 17:29

veber wrote:
Noor wrote:
veber wrote:
kaya wrote:i zašto si tu uopće bio u šatoru ispred zarazne ako je tako dobro bilo?
pa testiranje se radi na andriji štamparu
možeš i u šatoru.
u n.zg.
znam jer sam vozio šogoricu na drive-in.
ali prvi put čujem da ti vade krv.

vuče da ti nemaš AIDS?
pa vade, al za serološki test koji pokaže imaš li ili nemaš antitijela
pa ne prvi put kada se ideš testirat.
moja mala je tri put do sada testirana, ali nikad joj nisu vadili krv.
pa serološki može na zahtjev kad god hoćeš
nema veze jel od prvi ili peti put

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 24 Empty Re: Da remiziramo...

Post by michaellcmacha 14/12/2020, 18:17

Gnječ wrote:
Eroo wrote:
michaellcmacha wrote:I onda sroljo meni kaže da lažem...
Slagao si.
A ja samo ako je BergamNews slagao, inače ne.
KOga je zanimalo otvorio je link i vidio tko laže. Zar ti nije  neugodno?
Nego, vratimo se mi na slučaj "Bergamo" i tamo si puno palamudio.
Da pogledamo što si rekao glede kolektivne prokuženosti u Bergamu? :D

ovo što ti radiš je jebeno podlo i perfidno jer do jučer je Bergamo bio pust grad imao je kao i cijela pokrajina Lombardija totalni lockdown. tek je jučer prebačen iz crvene zone u žutu i ti si to podlo iskoristio za vlastite obračune jebe se tebi za covid i koronu tebi je samo do natjecanja ovo je tebi utrka kladara za tvoj sjebani ego i taštinu. i onda si ti došao do tog podatka kojeg još nitko ne zna   i  plasirao ga na takav način da izgleda kao da je Bergamo u normali već mjesecima a ustvari do jučer nije bilo kera na ulicama.

jadno. ali što očekivati od hercegovca turčina.
Pa koja šupčina, ono neviđeno.. Ja stavio dvije slike slikane dan ili dva ranije, bilo ih je još ali rekoh dosta za kontekst priče, gdje majmunčina tvrdi da Bergamo sad ima odlične brojeve i da bi se svi valjda trebali na Bergamo ugledati... A ja sam na to rekao da i ne imali s obzirom da nitko ni kuda sve ovo vrijeme i bez mjera a što je imalo za umrijeti pomrlo je u prvom valu... Ma ovo mi stvarno kida živce bez potrebe... Nek ide u pičku materinu tako pokvaren... Takav tip ljudi sam znao nakoksati da se useru i upišaju...
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 24 Empty Re: Da remiziramo...

Post by michaellcmacha 14/12/2020, 18:20

vuksadinare wrote:
kaya wrote:
vuksadinare wrote:
Gnječ wrote:
jasambrend wrote:
vuksadinare wrote:...u nizozemskoj jedan medij pise da neke drzave muljaju sa brojkama i namjerno povecavaju brojke i oboljele da sto prije dođu na red za lijek...jer ako imas veci broj zarazenih i umrlih imas prioritet... :)


:_|

vrh su mi ovi sijači kaosa. veli ustaški isprdak iz jugoslavenske crvotočine kodnog imena vuksadinare da u nizozemskoj jedan medij piše.  naravno da ustaški crv iz jugo crvotočine neće nikada staviti link za taj jedan medij iz nizozemske koji piše jer ako je on to vrlo naočito i odlučno herojski napisao nema potrebe da provjeravamo da li laže ili vergla istinu.
gnječo...svatko u svijetu ima teoriju ovog ili onog...i zbog cega i zasto...kako onda objasnjavas da do sad u ovom periodu nije prijavljen nijedan slucaj gripe kod nas...ne postoji ocito nijedna druga bolest osim korone...ja sam imao koronu...ali nekako sam mislim da i nisam i da sam imao gripoznost a koja je pripisana koroni...prije dva mjeseca sam se puno losije osjecao a tad sam dobio nalaz da imam jacu virozu..
a koji si ti test radio za tu koronu?
nemam pojma uglavnom me strpali u šator u dubravi izvadili mi krv...i ezultat dobio za dva dana
Pa što lažeš, kakav šator, kakva dubrava... Tamo te nitko nije primao u šatoru... Jebote pa koji je vama kurac ljudi...
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 24 Empty Re: Da remiziramo...

Post by vili40 14/12/2020, 18:20

Nijemci objavili da su otkrili lijek protiv koronavirusa
Da remiziramo... - Page 24 170e8689-f2fc-4634-b6a4-da1a58814999

LIJEK protiv covida-19 je gotov. On je plod istraživanja njemačke tvrtke Formycon. Sada se očekuje brzo odobrenje - što vjerojatno znači tek za nekih godinu dana. No i tada će lijek još uvijek biti potreban, piše Deutsche Welle.
Imajući u vidu najnoviju euforiju oko cjepiva, gotovo se mogao dobiti dojam da je potraga za lijekovima za ljude koji su već ozbiljno oboljeli od covida-a 19 bila znatno niže na listi prioriteta, kako istraživača tako i političara.
Ali učinkovitija sredstva protiv koronavirusa nužnija su nego ikad. Njemački institut Robert Koch prijavio je prošle srijede rekordni broj od 590 smrtnih slučajeva u jednom danu. Do sada je samo u Njemačkoj više od 20.000 ljudi umrlo od virusa ili s njim.
I zato, mada se sada najviše govori o cjepivu, umirujuće je što se i istraživanje lijekova protiv COVID-a 19 odvija velikom brzinom, mada nešto dalje od očiju javnosti. Farmaceutska tvrtka Formycon sa sjedištem u Bavarskoj je prije par dana iznenadila vijestima da blokator virusa korone koji je ta kompanija razvila pod nazivom FIB207 može u potpunosti spriječiti zarazu stanica.
Kao glavnu točku ulaska u ljudske stanice SARS-CoV-2 i drugi koronavirusi koriste ACE2 receptor na površini stanice. Upravo tu se aktivira Formyconov fuzijske bjelančevine za antitijela koje se efikasno vezuju za SARS koronaviruse.

Opcija liječenja za teško bolesne

"To znači da pacijenti koji su teško oboljeli od COVID-a 19 i koji su u bolnici imaju mogućnost liječenja", naglašava šef Formycona Carsten Brockmeyer u intervjuu za njemački javni servis tagesschau.de.
"Za sada ne postoji lijek koji je dovoljno učinkovit za ove pacijente", dodao je.
Analitičar Damien Choplein (Kepler Cheuvreux) govori o dobrim vijestima.
"Takva izvrsna zaštita putem aktivnog sastojka, čak i od mutacija, trenutno ne postoji ni kod cjepiva niti drugih terapijskih antitijela u razvoju".

U čemu je razlika u odnosu na poznate lijekove

Antivirusni lijekovi poput Remdesivira, u koji su u početku polagane velike nade, pokazali su se uglavnom neučinkovitima. A kokteli protiv antitijela, kao na primjer oni koje na svom repertoaru imaju američke kompanije Regeneroni i Eli Lilly, odobravaju se samo pacijentima u ranoj fazi bolesti.
Pored toga: antitijela su usmjerena protiv vrlo specifičnih regija na površini virusa SARS-CoV-2.
"Mala mutacija je dovoljna da ove koktele antitijela učine neefikasnima", kaže Brockmeyer.
"S druge strane, mi blokiramo ulaznu kapiju koju virus koristi za prodiranje u stanice. To nudi maksimalnu zaštitu od mutacija. Na taj način sprečavamo i buduće epidemije koronavirusa", naglasio je direktor tvrtke Formycon za tagesschau.de.

Je li opravdan strah od mutacija?

Znanstvenike širom svijeta brine ideja da bi SARS-CoV-2 mutacijama mogao postati otporan na cjepiva i lijekove. Danski Serum-Institut je nedavno izvijestio da su se kod nerčeva na farmama stvorile nove varijante virusa kojima su zarazili i ljudi.
Istraživači pretpostavljaju da bi se u slučaju mutacija iRNK cjepiva poput onih njemačkog proizvođača BioNTecha mogla vrlo brzo prilagoditi. "Ali također se mora reći: svaka promjena na ovakvom cjepivu se, naravno, mora ponovo klinički ispitati. Onda opet prolazi mnogo vremena", rekao je virolog Christian Drosten u studenome.

Formycon hoće "brzo odobrenje za hitne slučajeve"

Formycon sada cilja na "brzo odobrenje njegovog lijeka u hitnim slučajevima". Međutim, to "brzo" je relativno. Prvi razgovori s Europskom agencijom za lijekove EMA i američkim uredom za odobrenje lijekova FDA trebali bi se održati "početkom prvog kvartala 2021.", objašnjava Brockmeyer. On se hitnom odobrenju nada početkom 2022. godine.
Pogrešno je vjerovati da takav lijek tada više neće biti potreban. Jer, bit će potrebne godine za cijepljenje 50 do 60 posto ukupne populacije širom svijeta.
"Čak i za deset godina će postojati značajan broj ljudi koji nisu cijepljeni protiv COVID-a 19 ili koji će se ozbiljno razboljeti unatoč cijepljenju", naglašava Brockmeyer. Za ove ljude trenutno ne postoje mogućnost liječenja.
"Ali ako uspijemo smanjiti stopu ozbiljnih oblika COVID-a 19 virus bi bio mnogo manja prijetnja".
vili40
vili40

Male
Posts : 10991
2015-08-02


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 24 Empty Re: Da remiziramo...

Post by darth_vader 14/12/2020, 18:23

Noor wrote:
jasambrend wrote:
vuksadinare wrote:Boli nas kurac za koronu mi pijemo kavu i pivu na stekatu...alealeale :D


Posebna vrsta budaletina je ono...
ma koji as je to rekao?

Ma nije, nego ekipa radi masovke na St. rivi i svih zajedno se ništa od nikakvih mjera ne tiče...ne znam kako bih drukčije čovjek okarakterizirao takve...naša poznata nonšalancija na najjače, kasnije se potežu veze u bolnici...💪
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19734
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 24 Empty Re: Da remiziramo...

Post by T. 14/12/2020, 18:23

michaellcmacha wrote:
vuksadinare wrote:
kaya wrote:
vuksadinare wrote:
Gnječ wrote:
jasambrend wrote:
vuksadinare wrote:...u nizozemskoj jedan medij pise da neke drzave muljaju sa brojkama i namjerno povecavaju brojke i oboljele da sto prije dođu na red za lijek...jer ako imas veci broj zarazenih i umrlih imas prioritet... :)


:_|

vrh su mi ovi sijači kaosa. veli ustaški isprdak iz jugoslavenske crvotočine kodnog imena vuksadinare da u nizozemskoj jedan medij piše.  naravno da ustaški crv iz jugo crvotočine neće nikada staviti link za taj jedan medij iz nizozemske koji piše jer ako je on to vrlo naočito i odlučno herojski napisao nema potrebe da provjeravamo da li laže ili vergla istinu.
gnječo...svatko u svijetu ima teoriju ovog ili onog...i zbog cega i zasto...kako onda objasnjavas da do sad u ovom periodu nije prijavljen nijedan slucaj gripe kod nas...ne postoji ocito nijedna druga bolest osim korone...ja sam imao koronu...ali nekako sam mislim da i nisam i da sam imao gripoznost a koja je pripisana koroni...prije dva mjeseca sam se puno losije osjecao a tad sam dobio nalaz da imam jacu virozu..
a koji si ti test radio za tu koronu?
nemam pojma uglavnom me strpali u šator u dubravi izvadili mi krv...i ezultat dobio za dva dana
Pa što lažeš, kakav šator, kakva dubrava... Tamo te nitko nije primao u šatoru... Jebote pa koji je vama kurac ljudi...
Udrlia ga corona u glavu malo... drunken
Još se nije pošteno ni rekuperao a cijepite ga s detaljima...
T.
T.

Posts : 17408
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 24 Empty Re: Da remiziramo...

Post by michaellcmacha 14/12/2020, 18:25

Danas u vijestima objavili da će vjerojatno biti puno više zainteresiranih za cjepivo nego će istoga biti... Jer se sporo proizvodi... Netko je pričao nešto o tome da će biti nedostatne količine... Ali ne, bit će cjepiva koliko ti volja... Al u kurcu

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 24 Empty Re: Da remiziramo...

Post by michaellcmacha 14/12/2020, 18:26

T. wrote:
michaellcmacha wrote:
vuksadinare wrote:
kaya wrote:
vuksadinare wrote:
Gnječ wrote:
jasambrend wrote:
vuksadinare wrote:...u nizozemskoj jedan medij pise da neke drzave muljaju sa brojkama i namjerno povecavaju brojke i oboljele da sto prije dođu na red za lijek...jer ako imas veci broj zarazenih i umrlih imas prioritet... :)


:_|

vrh su mi ovi sijači kaosa. veli ustaški isprdak iz jugoslavenske crvotočine kodnog imena vuksadinare da u nizozemskoj jedan medij piše.  naravno da ustaški crv iz jugo crvotočine neće nikada staviti link za taj jedan medij iz nizozemske koji piše jer ako je on to vrlo naočito i odlučno herojski napisao nema potrebe da provjeravamo da li laže ili vergla istinu.
gnječo...svatko u svijetu ima teoriju ovog ili onog...i zbog cega i zasto...kako onda objasnjavas da do sad u ovom periodu nije prijavljen nijedan slucaj gripe kod nas...ne postoji ocito nijedna druga bolest osim korone...ja sam imao koronu...ali nekako sam mislim da i nisam i da sam imao gripoznost a koja je pripisana koroni...prije dva mjeseca sam se puno losije osjecao a tad sam dobio nalaz da imam jacu virozu..
a koji si ti test radio za tu koronu?
nemam pojma uglavnom me strpali u šator u dubravi izvadili mi krv...i ezultat dobio za dva dana
Pa što lažeš, kakav šator, kakva dubrava... Tamo te nitko nije primao u šatoru... Jebote pa koji je vama kurac ljudi...
Udrlia ga corona u glavu malo... drunken
Još se nije pošteno ni rekuperao a cijepite ga s detaljima...
Pa laže u oči, jebote a ja stavljao slike šatora u Dubravi, svi bili zapečaćeni...
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 24 Empty Re: Da remiziramo...

Post by darth_vader 14/12/2020, 18:44

michaellcmacha wrote:
T. wrote:
michaellcmacha wrote:
vuksadinare wrote:
kaya wrote:
vuksadinare wrote:
Gnječ wrote:
jasambrend wrote:
vuksadinare wrote:...u nizozemskoj jedan medij pise da neke drzave muljaju sa brojkama i namjerno povecavaju brojke i oboljele da sto prije dođu na red za lijek...jer ako imas veci broj zarazenih i umrlih imas prioritet... :)


:_|

vrh su mi ovi sijači kaosa. veli ustaški isprdak iz jugoslavenske crvotočine kodnog imena vuksadinare da u nizozemskoj jedan medij piše.  naravno da ustaški crv iz jugo crvotočine neće nikada staviti link za taj jedan medij iz nizozemske koji piše jer ako je on to vrlo naočito i odlučno herojski napisao nema potrebe da provjeravamo da li laže ili vergla istinu.
gnječo...svatko u svijetu ima teoriju ovog ili onog...i zbog cega i zasto...kako onda objasnjavas da do sad u ovom periodu nije prijavljen nijedan slucaj gripe kod nas...ne postoji ocito nijedna druga bolest osim korone...ja sam imao koronu...ali nekako sam mislim da i nisam i da sam imao gripoznost a koja je pripisana koroni...prije dva mjeseca sam se puno losije osjecao a tad sam dobio nalaz da imam jacu virozu..
a koji si ti test radio za tu koronu?
nemam pojma uglavnom me strpali u šator u dubravi izvadili mi krv...i ezultat dobio za dva dana
Pa što lažeš, kakav šator, kakva dubrava... Tamo te nitko nije primao u šatoru... Jebote pa koji je vama kurac ljudi...
Udrlia ga corona u glavu malo... drunken
Još se nije pošteno ni rekuperao a cijepite ga s detaljima...
Pa laže u oči, jebote a ja stavljao slike šatora u Dubravi, svi bili zapečaćeni...


Ne zna što je PCR test, a veli pozitivan...Vučko, Vučko lepiš se na lepak nepotrebno....
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19734
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 24 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 24 of 50 Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 37 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum