ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Da remiziramo...

Page 18 of 50 Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 34 ... 50  Next

Go down

Da remiziramo... - Page 18 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 13/12/2020, 19:38

ovo je zanimljivo..

Da remiziramo... - Page 18 41591_2020_869_Fig1_HTML

Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 18 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 13/12/2020, 19:41

https://www.nature.com/articles/s41591-020-0869-5
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 18 Empty Re: Da remiziramo...

Post by michaellcmacha 13/12/2020, 19:43

jasambrend wrote:Teško je zamisliti agoniju koju ti ljudi preživljavaju tjednima i ne dao Bog to nikome...ignoranti previđaju činjenicu da se ovdje jednostavno ne radi ni približno o nekom normalnom umiranju, recimo moj deda je sa 88 godina umro, a svi su mu organi bili zdravi do iti jedan. Samo se ugasio iako je neko vrijeme ležao u bolnici, doktori mu nisu mogli ništa ustanoviti, jednostavno se odlučio prepustiti. To je prirodna smrt, a ovo je doslovno horor koji se događa masovno na dnevnoj bazi, a svi smo postali toliko bešćutni da jednostavno samo okrećemo glavu, podsvjesno nadajući se da se nitko naš ili mi sami nećemo naći prikopčani na aparat koji pokušava disati umjesto nas. Ali masovno se kmeči zbog par tjedana ustezanja nekog šireg osobnog komoditeta iako svejedno uživamo neke blagodati civilizacijskih dostignuća nedostupnih i najimućnijma do prije nekoliko desetljeća. Mislim da smo stvarno generacija pičkica, ali iz jednog sasvim drugog razloga, nego što ga neki ovdje žele propagirati.
Jebiga ja kad sam to napisao, šejker me proglasio ustašom... A kao inače nisam to bio...
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 18 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 13/12/2020, 19:48

na istom linku...


Da remiziramo... - Page 18 41591_2020_869_Fig2_HTML
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 18 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo 13/12/2020, 19:54


_________________
Nulla rosa sine spina
Eroo
Eroo

Posts : 78068
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 18 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo 13/12/2020, 20:11

jasambrend wrote:Teško je zamisliti agoniju koju ti ljudi preživljavaju tjednima i ne dao Bog to nikome...ignoranti previđaju činjenicu da se ovdje jednostavno ne radi ni približno o nekom normalnom umiranju, recimo moj deda je sa 88 godina umro, a svi su mu organi bili zdravi do iti jedan. Samo se ugasio iako je neko vrijeme ležao u bolnici, doktori mu nisu mogli ništa ustanoviti, jednostavno se odlučio prepustiti. To je prirodna smrt, a ovo je doslovno horor koji se događa masovno na dnevnoj bazi, a svi smo postali toliko bešćutni da jednostavno samo okrećemo glavu, podsvjesno nadajući se da se nitko naš ili mi sami nećemo naći prikopčani na aparat koji pokušava disati umjesto nas. Ali masovno se kmeči zbog par tjedana ustezanja nekog šireg osobnog komoditeta iako svejedno uživamo neke blagodati civilizacijskih dostignuća nedostupnih i najimućnijma do prije nekoliko desetljeća. Mislim da smo stvarno generacija pičkica, ali iz jednog sasvim drugog razloga, nego što ga neki ovdje žele propagirati.
Reče liječnik sa UKC Ljubljana, koji radi na intezivnom odjelu, tamo di su respiratori, parafraziram:
"Nikad ne bih dozvolio priklopiti na respirator nikoga svoga. Nepredstvaljivo mučenje umirućeg".
Ljudi obično ne razumiju o čemu se radi. Respiratori dođu na red kad prestanu raditi pluća.
Ne radi se samo o prestanku samostojnog disanja već je u pitanju rad cjelokupnog organizma,
pa čak i mozga.
Da, puno je pičkica, bez srca i duše...Da mi je to netko pričao prije epidemije
ne bih mu povjerovao niti u snu. Mislio sam da će epidemija imati za posljedicu bolje ljude
 bolja društva i da će svijet konačno shvatiti smisao življenja.

_________________
Nulla rosa sine spina
Eroo
Eroo

Posts : 78068
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 18 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 13/12/2020, 20:17

michaellcmacha wrote:
Triny wrote:Ma corona će stati kad ona bude htjela. Sve ostalo...đaba ste krečili...
A što fali vakcini

Treba ju cekati par mjeseci. To utjece na njen komod. Cijena od par desetaka mrtvih je njoj sasvim prihvatljiva samo da ne mora nista nicemu na bilo koji period prilagodjavati. Ima toga koliko hoces.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 18 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo 13/12/2020, 20:19

Triny wrote:Red corone, red marsa... Basketball
Red seksa, red kuharskih recepata, pa red psihopatskih ispada, onda na red dođe Mars kao relaksacijski instrument.
Netko mora voditi računa i metalnom zdravlju nacije. :D


Last edited by Eroo on 13/12/2020, 20:23; edited 1 time in total

_________________
Nulla rosa sine spina
Eroo
Eroo

Posts : 78068
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 18 Empty Re: Da remiziramo...

Post by T. 13/12/2020, 20:21

Pa ima žena pravo na svoje prioritete...
A ima pravo i da je ne zanima koliko će bit mrtvih...
Sve da je to istina...

_________________
Da remiziramo... - Page 18 60810
T.
T.

Posts : 17408
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 18 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 13/12/2020, 20:38

U KB Dubrava sve više mladih s teškom kliničkom slikom, najmlađi ima 32 godine

U KLINIČKOJ bolnici Dubrava trenutno se liječi 475 pacijenata, a sve je više mlađih ljudi s teškom kliničkom slikom te se zbog velikog priljeva oboljelih otvara i sedma jedinica intenzivnog liječenja i zasebna jedinica s visokim protocima kisika, objavio je u nedjelju HTV.

U najvećemu hrvatskom Covid centru rekli su da su zabrinuti hoće li imati dovoljno zdravstvenog osoblja, jer i među njima je sve veći broj zaraženih.

Mi svakodnevno ovdje pregledamo između 70 i 100 pacijenata, rekao je za Dnevnik HTV-a dr. Vlatko Grabovac, specijalist interne medicine, subspecijalsit kardiologije i intenzivne medicine.

Krvne i kliničke slike mnogih oboljelih, pa i onih mlađih, sve su lošije. Najmlađi pacijent ima 32 godine.

Ono što smo najviše primijetili, da se klinička slika vrlo brzo kod njih pogoršava, znači u roku nekoliko sati imamo situacije da pacijent koji je klinički stabilan kod prijema uskoro završi u jedinici intenzivnog liječenja na respiratoru, rekao je dr. Grabovac.

Šef KB Dubrava kaže ima mladih bez drugih bolesti

V.d. ravnatelja KB-a Dubrava prof. dr. sc. Ivica Lukšić upozorio je da su sve teže kliničke slike kod mlađih ljudi koji nemaju komorbiditete. Mi to vidimo, a nismo na početku pandemije imali i to je važno da naši građani znaju, upozorio je.

U KB-u Dubrava otvara se i sedma jedinica intenzivnog liječenja, ali i dodatni odjeli u respiracijskom centru. Sada je u planu u novoj intenzivnoj jedinici dodatnih 12, a otvorili bi još dva odjela od po 24 kreveta, rekao je dr. Lukšić.

Trenutno je negdje oko 60 djelatnika KB Dubrava u samoizolaciji, jedan dio je pozitivnih, međutim taj broj oscilira.

To je ono što nas zabrinjava kao bolnicu, kao sustav da bi mogli imati problem sa zdravstvenim osobljem. Oni su već izmučeni i umorni, naglasio je dr. Lukšić.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/u-kb-dubrava-sve-vise-mladih-s-teskom-klinickom-slikom-najmladji-ima-32-godine/2238538.aspx?index_tid=77453


komentar:

Što? Barić nije uspio kao strašilo za mase pa se vadi neki od 32 godine?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 18 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 13/12/2020, 20:40

T. wrote:Pa ima žena pravo na svoje prioritete...
A ima pravo i da je ne zanima koliko će bit mrtvih...
Sve da je to istina...

žena ima pravo na svoje prioritete sve dok njeni prioriteti ne ugrožavaju tuđe prioritete.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 18 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 13/12/2020, 20:48

T. wrote:Pa ima žena pravo na svoje prioritete...
A ima pravo i da je ne zanima koliko će bit mrtvih...
Sve da je to istina...

Ima svako pravo na svoje mišljenje. Nisam to ni osporavao.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 18 Empty Re: Da remiziramo...

Post by T. 13/12/2020, 20:51

Gnječ wrote:
T. wrote:Pa ima žena pravo na svoje prioritete...
A ima pravo i da je ne zanima koliko će bit mrtvih...
Sve da je to istina...

žena ima pravo na svoje prioritete sve dok njeni prioriteti ne ugrožavaju tuđe prioritete.
Ima i onda...
Svako ima pravo na svoje...
Jer i tuđi moguće ugrožavaju njezine...
T.
T.

Posts : 17408
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 18 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Leviathan2 13/12/2020, 20:51

jbte
svi pomrijese od korone, jedino na ovom forumu svi besmrtni :D

_________________
Da remiziramo... - Page 18 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 18 Empty Re: Da remiziramo...

Post by T. 13/12/2020, 21:01

Primjećuje se inače kako su pobornici tzv. službene teorije, stožeraši, vakseri, razvili određenu netrpeljivost prema suprotnom taboru, ravnozemljašima, antivakserima...
A ne bi se moglo kazati da vrijedi i obrnuto...
Jer npr. stožeraši, vakseri, zagovaraju obvezno cijepljenje ili u najgorem slučaju, dragovoljno ali s određenim posljedicama za necijepljene...
Nemogućnost putovanja primjera radi...
Dok se ravnozemljaši, antivakseri, ukazuju u potpuno suprotnom, tolerantnom svijetlu...
Niti bi ikome išta propisivali niti zabranjivali...
Pobornici su slobodnog izbora...
T.
T.

Posts : 17408
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 18 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 13/12/2020, 21:05

T. wrote:
Gnječ wrote:
T. wrote:Pa ima žena pravo na svoje prioritete...
A ima pravo i da je ne zanima koliko će bit mrtvih...
Sve da je to istina...

žena ima pravo na svoje prioritete sve dok njeni prioriteti ne ugrožavaju tuđe prioritete.
Ima i onda...
Svako ima pravo na svoje...
Jer i tuđi moguće ugrožavaju njezine...

njeni prioriteti nisu permanentno ugroženi tuđim prioritetima ali su tuđi prioriteti permanentno zauvijek ugroženi zbog njenih prioriteta. kako milostiva ne živi sama na svijetu onda milostiva mora uzeti u obzir tuđe prioritete koji su momentalno važniji od njenih prioriteta.

za duševne boli prouzrokovane zabranom ispijanja jebene kavice nek se javi Matildi kraljici Belgije za obeštećenje.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 18 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 13/12/2020, 21:07

T. wrote:Primjećuje se inače kako su pobornici tzv. službene teorije, stožeraši, vakseri, razvili određenu netrpeljivost prema suprotnom taboru, ravnozemljašima, antivakserima...
A ne bi se moglo kazati da vrijedi i obrnuto...
Jer npr. stožeraši, vakseri, zagovaraju obvezno cijepljenje ili u najgorem slučaju, dragovoljno ali s određenim posljedicama za necijepljene...
Nemogućnost putovanja primjera radi...
Dok se ravnozemljaši, antivakseri, ukazuju u potpuno suprotnom, tolerantnom svijetlu...
Niti bi ikome išta propisivali niti zabranjivali...
Pobornici su slobodnog izbora...

Pa ne vjerujem da će igdje biti obavezno, niti bi imalo ikakvog smisla prisiljavati ljude na nešto. To bi luda kuća bila.

Ali da je to ugroza za vecinu, je.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 18 Empty Re: Da remiziramo...

Post by AssadNaPodmornici 13/12/2020, 21:28

MaximusDecimusMiridije wrote:
T. wrote:Primjećuje se inače kako su pobornici tzv. službene teorije, stožeraši, vakseri, razvili određenu netrpeljivost prema suprotnom taboru, ravnozemljašima, antivakserima...
A ne bi se moglo kazati da vrijedi i obrnuto...
Jer npr. stožeraši, vakseri, zagovaraju obvezno cijepljenje ili u najgorem slučaju, dragovoljno ali s određenim posljedicama za necijepljene...
Nemogućnost putovanja primjera radi...
Dok se ravnozemljaši, antivakseri, ukazuju u potpuno suprotnom, tolerantnom svijetlu...
Niti bi ikome išta propisivali niti zabranjivali...
Pobornici su slobodnog izbora...

Pa ne vjerujem da će igdje biti obavezno, niti bi imalo ikakvog smisla prisiljavati ljude na nešto. To bi luda kuća bila.

Ali da je to ugroza za vecinu, je.
pa iskreno prije će se većina populacije cijepiti ako ne bude prisile.. Trump koji je veliki pobornik cijepiva, osobno nadzirao proces, kaže nema nikakve prisile.. to mi recimo meni osobno uljeva povjerenje..

a kako sam rekao na drugoj temi, kada mi neka "elita" koja razjebava zapad zadnjih 20godina non-stop, ista želi na silu cijepiti, e bogami neće ići..

vidiš ove godine čitao sam, da su se cijepiva protiv gripe razgrabila.. jednostavno nisu bili prisilni nikada, a ove godine ljudi ih razgrabili..

a protiv drugih bolesti se treba cijepiti.. ovo sve što smo se mi kao djeca cijepili, sve to ubija po nekoliko % do nekoliko desetaka % zaraženih.. ovo ubija jebiga.. 0.2% ukupne populacije, drugačija je ovo priča, zato i dalje hrpa ljudi misli da je "zavjera", nije zavjera naravno.. postoje točno koje su rizične skupine, koje nisu, kako se prenosi, kako izbjegavati itd..
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21832
2018-06-14


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 18 Empty Re: Da remiziramo...

Post by AssadNaPodmornici 13/12/2020, 21:31

dok sa druge strane meni je totalno glupo, kako ima hrpa ljudi koji su jebena rizična skupina, i kaže da se neće cijepiti.. odmah mi padne napamet kako bi ih ja cijepio na silu, jer radi tih rizičnih skupa, su ovi lockdowni i sve ovo, a on nebi.. jel molim te :D a onda se sjetim da i oni imaju demokratski pravo na izbor..

ali opet, i ja nisam rizična skupina, pa se ne želim cijepiti(za sada) tako da i ja sam drugim ljudima debil.. jer iako nisam rizična opet mogu uhvatiti virus i prenjeti(naravno bez simptoma puno manja šansa ali mogu)... a ako se i ne cijepe ovi mlađi, svakako čim počneš kašljati, nema veze . stoj doma i izoliraj se.. što je osobi od 20,30,40godina možda obični kašalj koji baca na prehladu, nekom to je virus koga će poslati na drugi svijet

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21832
2018-06-14


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 18 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Trinity 13/12/2020, 22:15

MaximusDecimusMiridije wrote:
michaellcmacha wrote:
Triny wrote:Ma corona će stati kad ona bude htjela. Sve ostalo...đaba ste krečili...
A što fali vakcini

Treba ju cekati par mjeseci. To utjece na njen komod. Cijena od par desetaka mrtvih je njoj sasvim prihvatljiva samo da ne mora nista nicemu na bilo koji period prilagodjavati. Ima toga koliko hoces.
Ti ju u podrumu čekaj dokle hoćeš. Takvima poput tebe to i paše. A ostale pusti da rade i žive.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 18 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 13/12/2020, 22:19

Triny wrote:
MaximusDecimusMiridije wrote:
michaellcmacha wrote:
Triny wrote:Ma corona će stati kad ona bude htjela. Sve ostalo...đaba ste krečili...
A što fali vakcini

Treba ju cekati par mjeseci. To utjece na njen komod. Cijena od par desetaka mrtvih je njoj sasvim prihvatljiva samo da ne mora nista nicemu na bilo koji period prilagodjavati. Ima toga koliko hoces.
Ti ju u podrumu čekaj dokle hoćeš. Takvima poput tebe to i paše. A ostale pusti da rade i žive.

kad te čopi korona trebalo bi ti umjesto kisika upumpat Zyklon-B u pluća i pizdu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 18 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 18 of 50 Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 34 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum