ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prodaja novih automobila i dalje u padu

Page 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Prodaja novih automobila i dalje u padu - Page 2 Empty Re: Prodaja novih automobila i dalje u padu

Post by Guest 6/4/2019, 13:53

pismejker wrote:
Speare Shaker wrote:
catabbath wrote:Trenutno se naj više isplati uzeti Japanca oni najviše daju za uloženi novac

Prije Korejci, ali Japanci su bolji izbor zbog (uglavnom) bolje kvalitete (makar bi se i o tome dalo raspravljati, bar kad su neki modeli u pitanju), ali im je i cijena osjetno veća.
nije..bar u Svabiji..stovise primjer Mitsubishi daje vrlo cesto popuste,primjer za model koji koste standardno pocetni model 24500 ojra,u akciji prodaje,koja obicno traje oko mjesec dana,cijena ide na 19 000 ojrova...
Cijena obicno ovisi o potraznji..i jos se koreanci ne mogu mjeriti sa japancima..poboljsali su se ,ali su jos prilicno iza..

Svi daju popuste, uključujući tu i Korejce.
Recimo, posve slučajno sam primjetio da je nova generacija Hyundai Tucson modela kod nas osjetno popustila s cijenom, jer je u međuvremenu dobila jaku konkurenciju u Toyota RAV-4 modelima.
Da ne spominjem kako je po mnogima Mitsubishi Outlander lošije izrađen čak i od Hyundai Tucsona, a kamoli od Toyote RAV-4, a to su njegovi pandani.
I taj pad kvalitete kod Mitsubishija se, zanimljivo, poklopio otkako su ušli u deal s Renaultom, koji se također baš i ne može podičiti jako visokom kvalitetom izrade i pouzdanošću.
Makar, generalno gledano, ni jedna ni druga firma uopće ne rade loše automobile, svakako ne lošije u odnosu ne neke druge velike kompanije (Fiat, Chrysler itd.), ali se dugoročno gledano ipak manje isplate od kupovine Toyote koja je u ovom trenutku valjda najpouzdaniji i najracionaniji izbor.
Druga je priča što rade dosadne aute za popizdit, što je i vodstvo Toyote shvatilo i najavilo promjenu u tom smislu, samo su izgleda po nekim posljednjim informacija pali i u kvaliteti izrade pa im se ti novi i navodno uzbudljivi automobili češće kvare nego stariji modeli.


Last edited by Speare Shaker on 6/4/2019, 13:56; edited 2 times in total

Guest
Guest


Back to top Go down

Prodaja novih automobila i dalje u padu - Page 2 Empty Re: Prodaja novih automobila i dalje u padu

Post by Guest 6/4/2019, 13:54

veber wrote:voziš službeni i jebe ti se. da je i fićek, jebe mi se kada nikaj ne plaćam.

Ne plaćaš, ali nije ti svejedno kad te fićek ili neki sličan model ostavi na cesti. Da se i ne govori o (ne)udobnosti putovanja.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Prodaja novih automobila i dalje u padu - Page 2 Empty Re: Prodaja novih automobila i dalje u padu

Post by Guest 6/4/2019, 13:57

Speare Shaker wrote:
pismejker wrote:
catabbath wrote:Trenutno se naj više isplati uzeti Japanca oni najviše daju za uloženi novac
I ne samo najvise nego i najkvalitetnije..Toyote,Micubišiji,neces bas vidjeti da su krepali na cesti...

Toyote nećeš, ali Mitsubishi je već malo drugačija priča.
Pogledaj i poslušaj što mehaničar sa višedesetljetnim iskustvom koji se ponosi pouzdanošću i kvalitetom svoje stare Toyote Celice rekao generalno o Mitsubishi modelima:


Prilicno osoban stav..joutube??..dajte najte sejkeru,pa tu svaki fan moze svoje velicati tudje pljuvati...ovaj cim je poceo pricati,jasno mi je kako stvari stoje..

nadji ako mos one tabele,koje daju prikaz felera po brandovima u prvih 5 godina koristenja i poslije..NEMA MITSUBISCIJA nigdje..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Prodaja novih automobila i dalje u padu - Page 2 Empty Re: Prodaja novih automobila i dalje u padu

Post by Guest 6/4/2019, 14:00

Sejkeru koji ti vozis auto?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Prodaja novih automobila i dalje u padu - Page 2 Empty Re: Prodaja novih automobila i dalje u padu

Post by Guest 6/4/2019, 14:00

privatno
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Prodaja novih automobila i dalje u padu - Page 2 Empty Re: Prodaja novih automobila i dalje u padu

Post by Guest 6/4/2019, 14:01

pismejker wrote:
Speare Shaker wrote:
pismejker wrote:
catabbath wrote:Trenutno se naj više isplati uzeti Japanca oni najviše daju za uloženi novac
I ne samo najvise nego i najkvalitetnije..Toyote,Micubišiji,neces bas vidjeti da su krepali na cesti...

Toyote nećeš, ali Mitsubishi je već malo drugačija priča.
Pogledaj i poslušaj što mehaničar sa višedesetljetnim iskustvom koji se ponosi pouzdanošću i kvalitetom svoje stare Toyote Celice rekao generalno o Mitsubishi modelima:


Prilicno osoban stav..joutube??..

Riječ je o mehaničaru sa višedesetljetnim iskustvom koji ima prilično dinamičan i razbarušen stil izlaganja, ali uživa ekstremno visoki ugled u youtube zajednici zbog svoje objektivnosti i točnosti u procjenama.
Dakle, jeste osoban stav, ali se ipak temelji na činjenicama koje on rado navodi kako bi potkrijepio svoje tvrdnje.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Prodaja novih automobila i dalje u padu - Page 2 Empty Re: Prodaja novih automobila i dalje u padu

Post by Guest 6/4/2019, 14:03

pismejker wrote:Sejkeru koji ti vozis auto?

To sam samo jednom naveo na forumu i nikada više.
Inače, model jeste malo out of date, ali uopće nije za posramiti se.
Ja ga neću zamijeniti dok god je u voznom stanju iz razloga nostalgije, a riječ je i o autu sa izrazito dobrim voznim osobinama.
Da ne spominjem kako ga poznajem "u dušu", a i to je vrlo važno kod automobila.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Prodaja novih automobila i dalje u padu - Page 2 Empty Re: Prodaja novih automobila i dalje u padu

Post by Guest 6/4/2019, 14:05

pismejker wrote:

nadji ako mos one tabele,koje daju prikaz felera po brandovima u prvih 5 godina koristenja i poslije..NEMA MITSUBISCIJA nigdje..

Je, u prvih 5 godina. Scotty lijepo kaže da Mitsubishi odlično izdrži prvih 100 000 km. Problemi nastaju nakon tog roka i to učestalo.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Prodaja novih automobila i dalje u padu - Page 2 Empty Re: Prodaja novih automobila i dalje u padu

Post by Guest 6/4/2019, 14:09

Primjetio sam da puno njih pljucka po Mitsubishiju,ali kad pitas vlasnika,jel ZADOVOLJAN ono istinski,svi hvale bez zadrske..


dakle,lik koji je "ekspert" i voli svoju Toyotu,kaze da je Mitsubishi crap...ono,vrhunska objektivnost,da ne spominjem seljacki stil kojim govori..

isto kao i naletim na stranicu koja sadrzi u naslovu Touareg,kako "objektivno" kaze,kako su japanski auti smece...ono,da ti se smuci od objektivnosti..

na cars.com-u glupaca kao negativnosti kod Eclipse-crossa navodi.."isavijan" krov,"deformirane" bokove" i "nepotrebno futuruistika" straznja svjetla...
kako su je vlasnici tog modela popljuvali..do zadnjeg..curo sjedi pa ga provozaj,a ne pljucati bez pameti i iskustva.. :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Prodaja novih automobila i dalje u padu - Page 2 Empty Re: Prodaja novih automobila i dalje u padu

Post by Guest 6/4/2019, 14:10

Speare Shaker wrote:
pismejker wrote:

nadji ako mos one tabele,koje daju prikaz felera po brandovima u prvih 5 godina koristenja i poslije..NEMA MITSUBISCIJA nigdje..

Je, u prvih 5 godina. Scotty lijepo kaže da Mitsubishi odlično izdrži prvih 100 000 km. Problemi nastaju nakon tog roka i to učestalo.

Naročito su na zlu glasu njihovi CVT mjenjači. Inače njih nitko ne voli zbog bespotrebno zadržavanja u visokim obrtajima što donosi neugodan režeći zvuk motora i zbog onoga što se zove efekt gume, kada auto počne ubrzavati sa zadrškom pa odjednom krene kao da je izbačen iz praćke.
No, problem je ui tome da ih po mnogima jedino Toyota radi kako treba, a svi ostali teško brljaju u kvaliteti njihove izrade.
Posebno Mitsubishi kod kojih ponekad odu već nakon oko 40 000 km do te mjere da ih se mora kompletno mjenjati, ali također recimo i Subaru.
Gotovo kao Wankel motori kod legendarnih NSU Ro 80 modela, zbog kojih je firma i propala pa ih je kupio Audi tamo negdje sedamdesetih.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Prodaja novih automobila i dalje u padu - Page 2 Empty Re: Prodaja novih automobila i dalje u padu

Post by veber 6/4/2019, 14:10

pismejker wrote:etoc opet angeboti..

ajd nadji Hyundaia ili Kiju po ovoj cjeni,pa makar i na popust..stari modeli se ne racunaju..

18.990 Ojra 

[url=https://www.mitsubishi-motors.de/eclipse-cross/#Eclipse Cross]https://www.mitsubishi-motors.de/eclipse-cross/#Eclipse%20Cross[/url]
danas sam bio na izložbi i M3 koji je izložen nude mi za 60, na upit da ga platim mit geld direkt im cash, die antwort war; fur sie nur 48.
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Prodaja novih automobila i dalje u padu - Page 2 Empty Re: Prodaja novih automobila i dalje u padu

Post by Guest 6/4/2019, 14:12

Speare Shaker wrote:
pismejker wrote:

nadji ako mos one tabele,koje daju prikaz felera po brandovima u prvih 5 godina koristenja i poslije..NEMA MITSUBISCIJA nigdje..

Je, u prvih 5 godina. Scotty lijepo kaže da Mitsubishi odlično izdrži prvih 100 000 km. Problemi nastaju nakon tog roka i to učestalo.

Gle..objektivan lik ne moze biti nitko tko preferira jedan brand auta..i kraj price...

nadjem ti one tablice,i namerno rekoh prvi pet godina,jer ima i DRUGIH pet godina,gdje nisam vidio bas miscubisija,ali sam zato vidio i europejce i koreance...

Potpuno neprofesionalno i neobjektoivno..

Moram bas te tablice naci..

uz to Mitubishi daje 5 godina garanciju,a pri svakom godisnjem pregledu ti besplatno ukloni felere i kvarove..nekuzim uopce tebe,na sto pucas..ionako nakon 5 godina,auto ide u prodaju..uzima se novi,odbija cijena starog i uvijek ims novo i ispravno..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Prodaja novih automobila i dalje u padu - Page 2 Empty Re: Prodaja novih automobila i dalje u padu

Post by Guest 6/4/2019, 14:13

pismejker wrote:Primjetio sam da puno njih pljucka po Mitsubishiju,ali kad pitas vlasnika,jel ZADOVOLJAN ono istinski,svi hvale bez zadrske..


dakle,lik koji je "ekspert" i voli svoju Toyotu,kaze da je Mitsubishi crap...ono,vrhunska objektivnost,da ne spominjem seljacki stil kojim govori..

Iskreno, strahovito me nerviraju ljubitelji njemačkih auta kojima su svi ostali smeće, premda to odavno nije slučaj po svim objektivnim kriterijima.
Inače dobro znaš koliko su Nijemci objektivni po tom pitanju. Iritantni su do boli sa sumanutim pohvalama svemu njemačkom.
Što se tiče Scottya, očito baš i nisi gledao njegove youtube uratke inače ne bi tako govorio.
S tim da treba uzeti u obzir kako se on referira na stanje na američkom tržištu pa tu može biti nekih specifičnosti u odnosu na europsko.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Prodaja novih automobila i dalje u padu - Page 2 Empty Re: Prodaja novih automobila i dalje u padu

Post by Guest 6/4/2019, 14:15

pismejker wrote:
Speare Shaker wrote:
pismejker wrote:

nadji ako mos one tabele,koje daju prikaz felera po brandovima u prvih 5 godina koristenja i poslije..NEMA MITSUBISCIJA nigdje..

Je, u prvih 5 godina. Scotty lijepo kaže da Mitsubishi odlično izdrži prvih 100 000 km. Problemi nastaju nakon tog roka i to učestalo.

Gle..objektivan lik ne moze biti nitko tko preferira jedan brand auta..i kraj price...

Ne preferira on jedan brand, samo navodi da je Toyota prosječno jednostavno najpouzdanija, a to danas znaju i vrapci na grani.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Prodaja novih automobila i dalje u padu - Page 2 Empty Re: Prodaja novih automobila i dalje u padu

Post by Guest 6/4/2019, 14:17

Speare Shaker wrote:
Speare Shaker wrote:
pismejker wrote:

nadji ako mos one tabele,koje daju prikaz felera po brandovima u prvih 5 godina koristenja i poslije..NEMA MITSUBISCIJA nigdje..

Je, u prvih 5 godina. Scotty lijepo kaže da Mitsubishi odlično izdrži prvih 100 000 km. Problemi nastaju nakon tog roka i to učestalo.

Naročito su na zlu glasu njihovi CVT mjenjači. Inače njih nitko ne voli zbog bespotrebno zadržavanja u visokim obrtajima što donosi neugodan režeći zvuk motora i zbog onoga što se zove efekt gume, kada auto počne ubrzavati sa zadrškom pa odjednom krene kao da je izbačen iz praćke.
No, problem je ui tome da ih po mnogima jedino Toyota radi kako treba, a svi ostali teško brljaju u kvaliteti njihove izrade.
Posebno Mitsubishi kod kojih ponekad odu već nakon oko 40 000 km do te mjere da ih se mora kompletno mjenjati, ali također recimo i Subaru.
Gotovo kao Wankel motori kod legendarnih NSU Ro 80 modela, zbog kojih je firma i propala pa ih je kupio Audi tamo negdje sedamdesetih.
nish neobicno..i Audi je morao stopirati motore za modele a5 i a7 jerbo su bili toliko projektantski shebani,da proizvodnja nije mogla biti nastavljna..

Opet,o konkretnim MODELIM je rijec,ne svim modelima..ja imam benzinca,6 gangova,preso oko 8000 km,i dosad kao novo ide..

CVT je nesh novo,pa tako i bagovito..isto kaoi audijev TSFI,u pocetku katastrofa,kasnije sve 6..
i svi brandovi tako...

Eto i Weber nesjh spomenuo neke motore kod Mercedesa...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Prodaja novih automobila i dalje u padu - Page 2 Empty Re: Prodaja novih automobila i dalje u padu

Post by Guest 6/4/2019, 14:18

Speare Shaker wrote:
pismejker wrote:Primjetio sam da puno njih pljucka po Mitsubishiju,ali kad pitas vlasnika,jel ZADOVOLJAN ono istinski,svi hvale bez zadrske..


dakle,lik koji je "ekspert" i voli svoju Toyotu,kaze da je Mitsubishi crap...ono,vrhunska objektivnost,da ne spominjem seljacki stil kojim govori..

Iskreno, strahovito me nerviraju ljubitelji njemačkih auta kojima su svi ostali smeće, premda to odavno nije slučaj po svim objektivnim kriterijima.
Inače dobro znaš koliko su Nijemci objektivni po tom pitanju. Iritantni su do boli sa sumanutim pohvalama svemu njemačkom.

Što se tiče Scottya, očito baš i nisi gledao njegove youtube uratke inače ne bi tako govorio.
S tim da treba uzeti u obzir kako se on referira na stanje na američkom tržištu pa tu može biti nekih specifičnosti u odnosu na europsko.
:tu :tu :tu stavlja mkartu u buducnosti na japance i koreance..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Prodaja novih automobila i dalje u padu - Page 2 Empty Re: Prodaja novih automobila i dalje u padu

Post by Guest 6/4/2019, 14:21

Speare Shaker wrote:
pismejker wrote:
Speare Shaker wrote:
pismejker wrote:

nadji ako mos one tabele,koje daju prikaz felera po brandovima u prvih 5 godina koristenja i poslije..NEMA MITSUBISCIJA nigdje..

Je, u prvih 5 godina. Scotty lijepo kaže da Mitsubishi odlično izdrži prvih 100 000 km. Problemi nastaju nakon tog roka i to učestalo.

Gle..objektivan lik ne moze biti nitko tko preferira jedan brand auta..i kraj price...

Ne preferira on jedan brand, samo navodi da je Toyota prosječno jednostavno najpouzdanija, a to danas znaju i vrapci na grani.

Opet relativno..sve stoji do modela konkretnoga..nemoj misliti da toyota je imuna na projektantske felere ili novu tehnologiju i njene manjkavosti..neki to brzo prikriju,neki isprave,nekima opet promakne pa izidje na teziste..
toyoda je primjer imala failova radi kojih su povlacili na desetine tisuca vozila da bi se to uklonilo...

NEMA pravila..postoji samo ljudski dojam..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Prodaja novih automobila i dalje u padu - Page 2 Empty Re: Prodaja novih automobila i dalje u padu

Post by Guest 6/4/2019, 14:21

pismejker wrote:
nish neobicno..i Audi je morao stopirati motore za modele a5 i a7 jerbo su bili toliko projektantski shebani,da proizvodnja nije mogla biti nastavljna..

Opet,o konkretnim MODELIM je rijec,ne svim modelima..ja imam benzinca,6 gangova,preso oko 8000 km,i dosad kao novo ide..

CVT je nesh novo,pa tako i bagovito..

Dobro, ima dosta istine u tome kako je uglavnom riječ o pojedinim modelima više nego o kompletnim kompanijama.
I istina je da je i Audi imao teških brljotina sa nekim modelima, pogotovo sa benzincima.
Što se tiče CVT-a, daleko od toga da je riječ o novoj stvari, prvi ih je plasirao mislim još nizozemski DAF koji odavno ne proizvodi osobne automobile pod svojim brandom.
U Americi su CVT-i prisutni već dosta dugo vremena, a na globalnom tržištu su postali popularniji sa usponom hibrida, jer odlično idu uz pogon sa električnim motorima.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Prodaja novih automobila i dalje u padu - Page 2 Empty Re: Prodaja novih automobila i dalje u padu

Post by Guest 6/4/2019, 14:33

Speare Shaker wrote:
pismejker wrote:
nish neobicno..i Audi je morao stopirati motore za modele a5 i a7 jerbo su bili toliko projektantski shebani,da proizvodnja nije mogla biti nastavljna..

Opet,o konkretnim MODELIM je rijec,ne svim modelima..ja imam benzinca,6 gangova,preso oko 8000 km,i dosad kao novo ide..

CVT je nesh novo,pa tako i bagovito..

Dobro, ima dosta istine u tome kako je uglavnom riječ o pojedinim modelima više nego o kompletnim kompanijama.
I istina je da je i Audi imao teških brljotina sa nekim modelima, pogotovo sa benzincima.
Što se tiče CVT-a, daleko od toga da je riječ o novoj stvari, prvi ih je plasirao mislim još nizozemski DAF koji odavno ne proizvodi osobne automobile pod svojim brandom.
U Americi su CVT-i prisutni već dosta dugo vremena, a na globalnom tržištu su postali popularniji sa usponom hibrida, jer odlično idu uz pogon sa električnim motorima.

Evo,sa Weberom sam se slozio da Mercedes je posto crapovit,osimu seriji S,gdje jebiga,mora biti vrhunski,sve ovo ispod..sve losije i losije..
gle auto sam kupovao 6 mjeseci i Prvo je u opciji bio KIA SOrento,nova linija..prekrasan autogarancija 7 godina,sve super..pa onda hyundai tucson nova linija,ali nisam na tima ostao jer sam trazio KOMPLETNU podrsku na jednom mjestu...dakle,servis,mprodaja,rezervni dijelovi...
Kod Hyundaia Heilbronn,morao sam se u "salonu" najaviti tjedan dana unaprijed da dogovorim KUPOVINU..eeeeej..!!!
baja ja donosim lovu,a jos moram cekati gospodina ferkaufera,koji je u biti i kao direktor toga "salona",ajmo dalje..Kija..sve super sve 5..hmmm dugo cekanje na isporuku,plus nemaju rezervnih dijelova originalnihg,nego za njih proizvodi PORSCHE,...bježmo..!!!

gotovo odustah,kad Rujka,kaze,sto ne Mitsubishi??..Ma koji kurac micubisi ..sranje..tko to vozi???!!!
 i ode ja u ducan..ono na jednom mjestu servis,prodaja auta i dijelova,svega..modela odmah imaju..Prvo gledao Outlandera..pa nesh ovako pa nesh onako...
sjednem u eclipse-cross..jebate,ko jurilica iznutra,dizajn fantastican(meni),iznutra prostrano,mjesta posvuda..preudoban,malcice tvrdji po ovjesu,sto je meni oke...
i uzmem ga,par puta vec bio doli..nakon voznje izlazim potpuno odmoran,neizlomljen...sto mi je jako bilo bitno...
mali motor 1.5 163 konja,turbo..gazio sam ga odmah u svim brzinama do crvenog,da ga pokusam odmah u startu "razjebati"..nish..ide o po ledu..

no,modelk je novi koncept 2018 pa treba malo cekati da se pokazu mane ako postoje..dosad nista..oprema fantasticna..nema vise onih ruznih rupa na branicima za magnetne senzore,nego u korijenu retrovizora ima 4 kamere,koje sa softwareom se brinu za komplet sigurnost,razdaljinu,kocenje,predikciju rizicne situaccije etc etc..a kompjuter i software...nitko jos tko je prejebao japance...
ndalje budemo vidjeli.,.ako nesh ne bude valjalo,vrlo rado cu popljuvati..i treziti nadoknadu za duševne boli... :clown
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Prodaja novih automobila i dalje u padu - Page 2 Empty Re: Prodaja novih automobila i dalje u padu

Post by Guest 6/4/2019, 14:41

https://www.reliabilityindex.com/top-100
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Prodaja novih automobila i dalje u padu - Page 2 Empty Re: Prodaja novih automobila i dalje u padu

Post by Guest 6/4/2019, 14:42

tesko je u biti objektivno brandove ocijeniti pogotovo modele..

ovo je u biti jedan presjek svega u realnom koristenju i po modelima..

https://www.reliabilityindex.com/top-100
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Prodaja novih automobila i dalje u padu - Page 2 Empty Re: Prodaja novih automobila i dalje u padu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum