ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Film koji mrze braniteljske udruge proglašen najboljim švicarskim dokumentarcem

Page 9 of 13 Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Next

Go down

Film koji mrze braniteljske udruge proglašen najboljim švicarskim dokumentarcem - Page 9 Empty Re: Film koji mrze braniteljske udruge proglašen najboljim švicarskim dokumentarcem

Post by vuksadinare Tue 2 Apr - 8:58

Sora wrote:Tuđman i milosevic su se sastajali oko 50 puta za vrijeme tzv domovinskog rata 

Ja to nisam cula za bilo koga ikada u  ratu
koliko puta su se sastali americki predsjednici i predsjednici ili generalni sekretari ssst-a a bio je hladni rat...?...ili mozda ne znas podatak da su se grcki i turski predsjednik sastajali i razgovarali dok je trajao grcko-turski rat sedamdesetih..da sad dalje ne nabrajam...

vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Film koji mrze braniteljske udruge proglašen najboljim švicarskim dokumentarcem - Page 9 Empty Re: Film koji mrze braniteljske udruge proglašen najboljim švicarskim dokumentarcem

Post by Sora Tue 2 Apr - 8:59

Ja sam razarač 
Lažljivih kreiplskih mitova 

Boli me briga za njih 

U ovoj sad raspravi vidim da imas oravo u pogkedu tih nekih jedinica paravojske Srba u Hrvatskpj 
Nekako na pamet mogu odrediti da su bili u Hrvatskoj do pocetka rata u Bosni 
Jel tako ? 
Do 1992. 
A onda fiju briju  ..u bih odose

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23809
2014-04-29


Back to top Go down

Film koji mrze braniteljske udruge proglašen najboljim švicarskim dokumentarcem - Page 9 Empty Re: Film koji mrze braniteljske udruge proglašen najboljim švicarskim dokumentarcem

Post by vuksadinare Tue 2 Apr - 9:00

Sora wrote:Ja sam razarač 
Lažljivih kreiplskih mitova 

Boli me briga za njih 

U ovoj sad raspravi vidim da imas oravo u pogkedu tih nekih jedinica paravojske Srba u Hrvatskpj 
Nekako na pamet mogu odrediti da su bili u Hrvatskoj do pocetka rata u Bosni 
Jel tako ? 
Do 1992. 
A onda fiju briju  ..u bih odose
od tebe najbolje odustati pa vodi mentalne ratove sama sa sobom...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Film koji mrze braniteljske udruge proglašen najboljim švicarskim dokumentarcem - Page 9 Empty Re: Film koji mrze braniteljske udruge proglašen najboljim švicarskim dokumentarcem

Post by Guest Tue 2 Apr - 9:01

Sora wrote:U hrvatsku nisu ušle nikad jedinice Srbije kpje bi se mogle označiti kao njihova armija 
Nego sastojci bivse JNA U kojima je prevladavala Srpska komanda 
tako da stvarno ne znam kako bi se itko mogao nazvati taj rat agresijom Srbije na RH 

Imaš pravo na to mišljenje, ali Međunarodni Sud Pravde u Haagu očito ima drugačije inače ne bi donio presudu o agresiji.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Film koji mrze braniteljske udruge proglašen najboljim švicarskim dokumentarcem - Page 9 Empty Re: Film koji mrze braniteljske udruge proglašen najboljim švicarskim dokumentarcem

Post by vuksadinare Tue 2 Apr - 9:04

Speare Shaker wrote:
Sora wrote:U hrvatsku nisu ušle nikad jedinice Srbije kpje bi se mogle označiti kao njihova armija 
Nego sastojci bivse JNA U kojima je prevladavala Srpska komanda 
tako da stvarno ne znam kako bi se itko mogao nazvati taj rat agresijom Srbije na RH 

Imaš pravo na to mišljenje, ali Međunarodni Sud Pravde u Haagu očito ima drugačije inače ne bi donio presudu o agresiji.
daj sto joj objasnjavas...to kao da objasnjavas stupu...uz sve dokaze ona tetosi svoje..vidis da je retardirana
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Film koji mrze braniteljske udruge proglašen najboljim švicarskim dokumentarcem - Page 9 Empty Re: Film koji mrze braniteljske udruge proglašen najboljim švicarskim dokumentarcem

Post by Guest Tue 2 Apr - 9:06

Sora wrote:
A u Haagu jel nije dokazana agresija na Bosnu 
A po tebi ima agresije na hrvatsku 

Ne po meni, nego po Međunarodnom Sudu Pravde u Haagu.
BiH ja kao država tužila Srbiju ne za agresiju nego za genocid i pri tome je spominjala samo Srebrenicu, a ne i Bratunac, Višegrad, Zvornik, Goražde, Foču gdje je bilo lako dokazati sudjelovanje garnizona iz Srbije u agresiji na te gradove jer je takve snimke objavljivala i RTV Beograd.
Kao da su namjerno sabotirali svoju vlastitu tužbu i zbog toga im pravo budi što su dobili presudu za genocid u Srebrenici, ali ne sa odgovornošću Srbije nego Republike Srpske.
Glupi i nesposobni Bosanci.
Što je uostalom i opravdano jer nema dokaza da je u sudjelovanju u genocidu u Srebrenici sudjelovala bilo koja jedinica iz Srbije.


Last edited by Speare Shaker on Tue 2 Apr - 9:08; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Film koji mrze braniteljske udruge proglašen najboljim švicarskim dokumentarcem - Page 9 Empty Re: Film koji mrze braniteljske udruge proglašen najboljim švicarskim dokumentarcem

Post by Guest Tue 2 Apr - 9:07

vuksadinare wrote:
Speare Shaker wrote:
Sora wrote:U hrvatsku nisu ušle nikad jedinice Srbije kpje bi se mogle označiti kao njihova armija 
Nego sastojci bivse JNA U kojima je prevladavala Srpska komanda 
tako da stvarno ne znam kako bi se itko mogao nazvati taj rat agresijom Srbije na RH 

Imaš pravo na to mišljenje, ali Međunarodni Sud Pravde u Haagu očito ima drugačije inače ne bi donio presudu o agresiji.
daj sto joj objasnjavas...to kao da objasnjavas stupu...uz sve dokaze ona tetosi svoje..vidis da je retardirana

Ne objašnjavam ja njoj ništa nego svima ostalima na takav posredan način.
Njoj je besmisleno čak i pokušati bilo što objasniti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Film koji mrze braniteljske udruge proglašen najboljim švicarskim dokumentarcem - Page 9 Empty Re: Film koji mrze braniteljske udruge proglašen najboljim švicarskim dokumentarcem

Post by vuksadinare Tue 2 Apr - 9:09

Speare Shaker wrote:
vuksadinare wrote:
Speare Shaker wrote:
Sora wrote:U hrvatsku nisu ušle nikad jedinice Srbije kpje bi se mogle označiti kao njihova armija 
Nego sastojci bivse JNA U kojima je prevladavala Srpska komanda 
tako da stvarno ne znam kako bi se itko mogao nazvati taj rat agresijom Srbije na RH 

Imaš pravo na to mišljenje, ali Međunarodni Sud Pravde u Haagu očito ima drugačije inače ne bi donio presudu o agresiji.
daj sto joj objasnjavas...to kao da objasnjavas stupu...uz sve dokaze ona tetosi svoje..vidis da je retardirana

Ne objašnjavam ja njoj ništa nego svima ostalima na takav posredan način.
Njoj je besmisleno čak i pokušati bilo što objasniti.
pazi govedo kaze nije bilo napada ili borbi za jna kasarne tj vojarne..pa onda samoiz tog mozes vidjeti koliko je ova tuka debilna i zlonamjerna...jos bi volio da mi zatrazi dokaz o tome..da je bilo borbi..sa gustom bi joj stavio i po milijunti put govedo demantirao :D
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Film koji mrze braniteljske udruge proglašen najboljim švicarskim dokumentarcem - Page 9 Empty Re: Film koji mrze braniteljske udruge proglašen najboljim švicarskim dokumentarcem

Post by Guest Tue 2 Apr - 9:10

Sora wrote:Tuđman i milosevic su se sastajali oko 50 puta za vrijeme tzv domovinskog rata 

Ja to nisam cula za bilo koga ikada u  ratu

Tvoja neupućenost, tvoj problem.
Inače su se razgovori, ali ne i pregovori između njih dvojice odvijali direktno prije osmog listopada od kad se i međunarodno računa agresija na RH.
Nakon toga do Daytona uglavnom preko posrednika (Hrvoje Šarinić).
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Film koji mrze braniteljske udruge proglašen najboljim švicarskim dokumentarcem - Page 9 Empty Re: Film koji mrze braniteljske udruge proglašen najboljim švicarskim dokumentarcem

Post by Guest Tue 2 Apr - 9:12

Sora wrote:A Inace o napadu na vojarne  
Postojao je Spegeljev plan 
Kojeg Tuđman nije prihvatio i smjenio SPEGELJA s polozaja ministra obrane 
Sejki prespavao si to?

Špegeljov plan je bio izuteno štetan, ako ne i poguban za Hrvatsku, jer je država tada bila temeljito nespremna za otvoreni sukob sa JNA.
Preko ljeta se ipak koliko toliko pripremila za sukobe koji su kasnije uslijedili.
Uostalom, to je izazvalo dvojbe ne samo o Špegeljovoj sposobnosti nego i o njegovim zlim namjerama pa i o radu za neprijateljsku stranu odnosno KOS.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Film koji mrze braniteljske udruge proglašen najboljim švicarskim dokumentarcem - Page 9 Empty Re: Film koji mrze braniteljske udruge proglašen najboljim švicarskim dokumentarcem

Post by vuksadinare Tue 2 Apr - 9:17

Speare Shaker wrote:
Sora wrote:A Inace o napadu na vojarne  
Postojao je Spegeljev plan 
Kojeg Tuđman nije prihvatio i smjenio SPEGELJA s polozaja ministra obrane 
Sejki prespavao si to?

Špegeljov plan je bio izuteno štetan, ako ne i poguban za Hrvatsku, jer je država tada bila temeljito nespremna za otvoreni sukob sa JNA.
Preko ljeta se ipak koliko toliko pripremila za sukobe koji su kasnije uslijedili.
Uostalom, to je izazvalo dvojbe ne samo o Špegeljovoj sposobnosti nego i o njegovim zlim namjerama pa i o radu za neprijateljsku stranu odnosno KOS.
nije on radio za KOS ali je bilo vidljivo da je naivan..sto je bilo jako cudno za jednog generala makar to bila jna...pa njega je izlevatio obicni porucnik jna kosovac njegov rođak...samo na zalost tada hrvatska nije imala puno vojnih kadrova pa je tuđman morao prihvatiti svakog koji ej imao vojnu naobrazbu...nakon sto je kos izvozao spegelja tuđman ga je morao hitno skloniti u bec dva mjeseca da ga ovi ne capaju ali i zbog toga da jos ne's ne zasere...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Film koji mrze braniteljske udruge proglašen najboljim švicarskim dokumentarcem - Page 9 Empty Re: Film koji mrze braniteljske udruge proglašen najboljim švicarskim dokumentarcem

Post by vuksadinare Tue 2 Apr - 9:24

spegelj po svojoj vojnoj naobrazbi nije bio obrazovan za vojnu tj ratnu taktiku kao specijalnost vec je po ves-u bio logisticar..dakle pozadinac...specijalnost mu ej bila nabavka za vojsku..naoruzanja i drugih materijalno tehnickih sredtava,hrane,medicinskih potrepstina,hrane za vojsku...dakle prevedeno vojni ekonomist i on nije imao veze sa taktikom kako sam rekao..ali na zalost tada u oskudici sa vojno osposbljenim kadrovima vojno neobuceni ljudi su morali prihvacati i 'takticka' razmisljanaj bilo kojeg profesionalnog casnika makar doticni nije imao veze sa tim
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Film koji mrze braniteljske udruge proglašen najboljim švicarskim dokumentarcem - Page 9 Empty Re: Film koji mrze braniteljske udruge proglašen najboljim švicarskim dokumentarcem

Post by Sora Tue 2 Apr - 9:25

Speare Shaker wrote:
Sora wrote:Zbog cega onda nije objavljen rat ? 
Zbog cega Srbija nije nikad priznala agresiju na rh ? 
Zbig cega Tuđman nije nikad naoao kasarne JNA 
zbog cega su pustili Arkana iz ruku hrvatskog pravosuđa ? 

Kad je bila agresija

Ad 1: Ta se praksa izuobičajila u moderno doba. Mislim da nakon ww2 u svijetu nijedna država nije nekoj drugoj formalno i zvanično objavila rat.

Ad 2: Zato što bi to podrazumjevalo izlaganje tužbi Međunarodnom Sudu Pravde u Haagu za naplatu ratne štete koji bi zbog priznanja o agresiji jednostavno bio prislijen donijeti presudu o obvezi Srbije za plaćanje ratne štete.
Doduše, RH ima sjajnu pravnu poziciju zbog presude suda u Haagu da posebno tuži Srbiju za naplatu ratne štete i jasno je da sud ne bi samome sebi skočio u usta i posuo se pepelom, jer je to ipak jedino UN sudište koje do sada nema teret donošenja krajnje dvojbenih presuda koje su politički motivirane.
Doduše, presuda po kojoj Srbija nije odgovorna za genocid u RH, ali jeste za čitav niz tzv. genocidnih radnji jeste jednim dijelom politički motivirana i to zato jer Haag nije nakon osudio niti jednu državu za genocid i Srbija bi bila prva takva. Haag je ovdje očito odbio odgovornost za presedan koji bi tako nastao. 
Za genocid je posredno osuđena Republika Srpska (Srebrenica), ali RS nije država.
No, kažem, RH ima sjajnu pravnu poziciju pred Haagom i samo mora mrdnuti guzicom kako bi dobila presudu o obvezi Srbije za naplatu ratne štete.
Doduše, pitanje je bi li uspjela naplatiti od Srbije bilo što s obzirom na stanje te države, ali bi to bila ogromna politička i pravna pobjeda za RH i poraz za Srbiju.

Ad 3: Ovdje si nešto prespavala. Jebote, ja sam osobno sudjelovao u procesu u kojem je JNA prisiljena napustiti Varaždin samo sa osobnim naoružanjem njenih pripadnika i ti meni sad govoriš da Tuđman nije naredio napad na kasarne JNA?

Ad 4: Greška političkog vodstva. Formalno je ipak bila riječ o razmjeni zarobljenika, a ne o puštanju zbog pravnih razloga, zato što je Arkan proglašen nedužnim i slično.

Ad 5: Po međunarodnom pravu agresija se računa od dana konačnog pravomoćnog prekidanja (istek tromjesečnog moratorija) svih pravnih veza RH sa bivšom državom, a to je od 8. listopada 1991. godine. Dan neovisnosti. Od toga datuma se RH međunarodno priznaje kao samostalna država.
Prije tog datuma se vojni obračuni na teritoriju RH smatraju unutarnjim problemom Jugoslavije, a od tog datuma: "agresijom Srbije i političkog vodstva Srba u RH na RH radi stvaranja etnički čiste proširene srpske države."
Prepričan citat iz presude Međunarodnog Suda Pravde u Haagu.
1. Praksa OBJAVE RATA NIJE NIKADA PREKINUTA SAMO je drugscije formalizirana 
Objave i svih drugih vrsta ratova : medijski, trgovinski itd ..su KONSTANTA OVOG DOBA 

2. Ne bih u pravne zavrzlame . Niti puno jaci strucnjaci nisu sigurno jel taj rat u sfrj bio međudržavni sukob ili unutarnji 

3. Pa daj to reci fuku da se kasarna Varaždin predala.. On tvrdi da nije se moglo i bla nas 
A moglo se . Itekako. Da nije bio general JNA precednik RH ..))
Samo u Zagrebu bile su opkoljene bar 3 kasarne a nisu smjele pasti. Bile su redovito opskrbljivane hranim i energijom. Dok nisu puštene da mirno odu . 
U Bosnu.

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23809
2014-04-29


Back to top Go down

Film koji mrze braniteljske udruge proglašen najboljim švicarskim dokumentarcem - Page 9 Empty Re: Film koji mrze braniteljske udruge proglašen najboljim švicarskim dokumentarcem

Post by vuksadinare Tue 2 Apr - 9:26

Sora wrote:
Speare Shaker wrote:
Sora wrote:Zbog cega onda nije objavljen rat ? 
Zbog cega Srbija nije nikad priznala agresiju na rh ? 
Zbig cega Tuđman nije nikad naoao kasarne JNA 
zbog cega su pustili Arkana iz ruku hrvatskog pravosuđa ? 

Kad je bila agresija

Ad 1: Ta se praksa izuobičajila u moderno doba. Mislim da nakon ww2 u svijetu nijedna država nije nekoj drugoj formalno i zvanično objavila rat.

Ad 2: Zato što bi to podrazumjevalo izlaganje tužbi Međunarodnom Sudu Pravde u Haagu za naplatu ratne štete koji bi zbog priznanja o agresiji jednostavno bio prislijen donijeti presudu o obvezi Srbije za plaćanje ratne štete.
Doduše, RH ima sjajnu pravnu poziciju zbog presude suda u Haagu da posebno tuži Srbiju za naplatu ratne štete i jasno je da sud ne bi samome sebi skočio u usta i posuo se pepelom, jer je to ipak jedino UN sudište koje do sada nema teret donošenja krajnje dvojbenih presuda koje su politički motivirane.
Doduše, presuda po kojoj Srbija nije odgovorna za genocid u RH, ali jeste za čitav niz tzv. genocidnih radnji jeste jednim dijelom politički motivirana i to zato jer Haag nije nakon osudio niti jednu državu za genocid i Srbija bi bila prva takva. Haag je ovdje očito odbio odgovornost za presedan koji bi tako nastao. 
Za genocid je posredno osuđena Republika Srpska (Srebrenica), ali RS nije država.
No, kažem, RH ima sjajnu pravnu poziciju pred Haagom i samo mora mrdnuti guzicom kako bi dobila presudu o obvezi Srbije za naplatu ratne štete.
Doduše, pitanje je bi li uspjela naplatiti od Srbije bilo što s obzirom na stanje te države, ali bi to bila ogromna politička i pravna pobjeda za RH i poraz za Srbiju.

Ad 3: Ovdje si nešto prespavala. Jebote, ja sam osobno sudjelovao u procesu u kojem je JNA prisiljena napustiti Varaždin samo sa osobnim naoružanjem njenih pripadnika i ti meni sad govoriš da Tuđman nije naredio napad na kasarne JNA?

Ad 4: Greška političkog vodstva. Formalno je ipak bila riječ o razmjeni zarobljenika, a ne o puštanju zbog pravnih razloga, zato što je Arkan proglašen nedužnim i slično.

Ad 5: Po međunarodnom pravu agresija se računa od dana konačnog pravomoćnog prekidanja (istek tromjesečnog moratorija) svih pravnih veza RH sa bivšom državom, a to je od 8. listopada 1991. godine. Dan neovisnosti. Od toga datuma se RH međunarodno priznaje kao samostalna država.
Prije tog datuma se vojni obračuni na teritoriju RH smatraju unutarnjim problemom Jugoslavije, a od tog datuma: "agresijom Srbije i političkog vodstva Srba u RH na RH radi stvaranja etnički čiste proširene srpske države."
Prepričan citat iz presude Međunarodnog Suda Pravde u Haagu.
1. Praksa OBJAVE RATA NIJE NIKADA PREKINUTA SAMO je drugscije formalizirana 
Objave i svih drugih vrsta ratova : medijski, trgovinski itd ..su KONSTANTA OVOG DOBA 

2. Ne bih u pravne zavrzlame . Niti puno jaci strucnjaci nisu sigurno jel taj rat u sfrj bio međudržavni sukob ili unutarnji 

3. Pa daj to reci fuku da se kasarna Varaždin predala.. On tvrdi da nije se moglo i bla nas 
A moglo se . Itekako. Da nije bio general JNA precednik RH ..))
Samo u Zagrebu bile su opkoljene bar 3 kasarne a nisu smjele pasti. Bile su redovito opskrbljivane hranim i energijom. Dok nisu puštene da mirno odu . 
U Bosnu.
predala se nakon sedmodnevinh borbi i granatiranaj varazdina i okolice idu dokazi..da ne lupas vise bezveze
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Film koji mrze braniteljske udruge proglašen najboljim švicarskim dokumentarcem - Page 9 Empty Re: Film koji mrze braniteljske udruge proglašen najboljim švicarskim dokumentarcem

Post by vuksadinare Tue 2 Apr - 9:28

varaždin 1991

https://www.youtube.com/watch?v=xoNZriYZadg
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Film koji mrze braniteljske udruge proglašen najboljim švicarskim dokumentarcem - Page 9 Empty Re: Film koji mrze braniteljske udruge proglašen najboljim švicarskim dokumentarcem

Post by vuksadinare Tue 2 Apr - 9:31

oslobođenje vojnih objekata u međimurju 1991

https://www.youtube.com/watch?v=vqhvyEa0QNw
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Film koji mrze braniteljske udruge proglašen najboljim švicarskim dokumentarcem - Page 9 Empty Re: Film koji mrze braniteljske udruge proglašen najboljim švicarskim dokumentarcem

Post by kaya Tue 2 Apr - 9:31

Speare Shaker wrote:
Ringo10 wrote:
vuksadinare wrote:
kaya wrote:Ma.. svaki rat je hibrid i vise elemenata ima. Bio je i gradanski. Ako ti gradani ograde teritorij kao knin i ne smije nitko prolaziti  onda je i gradanski  rat.
Gradjanski rat je gradjanski kad dvije sukobljene strane su u sukobu ali priznaju zajednicku drzavu...ali se bore za vlast u toj drzavi..kao npr u americi,sri lanci,vijetnamu...ali u hrvatskoj jedna strana nije priznavala hrvatsku nit je zeljela u njoj zivjeti htjela odcijepit komad teritorija i prikljucit drugoj drzavi..to se zove agresija uz pomoc druge drzave..
De Facto je bila cista agresija, skolski primjer.

E sad ima i ono De Jure  ... to mozes razvlacit kako hoces. Bila je jos uvijek zvanicno jedna drzava i pravno se moze gledati i kao gradjanski medjuetnicki sukob.

Ne možeš.
De jure je bila čista agresija.
Ne kažem to ja, to kaže Međunarodni Sud Pravde u Haagu.
De jure bio je gradanski dok nije proglasena nezavisnost a kada je proglasena medunarodni sukob tocnije  agresija  iz sr i cg ,  a isto tako kada je vec bio medunarodni,  sukob  sela i sela do u hrvatskoj bio je nemedunarodni sukob odnosno gradanski . A zasto vi u nesvjest padate kada to netko kaze nemam pojma.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Film koji mrze braniteljske udruge proglašen najboljim švicarskim dokumentarcem - Page 9 Empty Re: Film koji mrze braniteljske udruge proglašen najboljim švicarskim dokumentarcem

Post by vuksadinare Tue 2 Apr - 9:32

kaya wrote:
Speare Shaker wrote:
Ringo10 wrote:
vuksadinare wrote:
kaya wrote:Ma.. svaki rat je hibrid i vise elemenata ima. Bio je i gradanski. Ako ti gradani ograde teritorij kao knin i ne smije nitko prolaziti  onda je i gradanski  rat.
Gradjanski rat je gradjanski kad dvije sukobljene strane su u sukobu ali priznaju zajednicku drzavu...ali se bore za vlast u toj drzavi..kao npr u americi,sri lanci,vijetnamu...ali u hrvatskoj jedna strana nije priznavala hrvatsku nit je zeljela u njoj zivjeti htjela odcijepit komad teritorija i prikljucit drugoj drzavi..to se zove agresija uz pomoc druge drzave..
De Facto je bila cista agresija, skolski primjer.

E sad ima i ono De Jure  ... to mozes razvlacit kako hoces. Bila je jos uvijek zvanicno jedna drzava i pravno se moze gledati i kao gradjanski medjuetnicki sukob.

Ne možeš.
De jure je bila čista agresija.
Ne kažem to ja, to kaže Međunarodni Sud Pravde u Haagu.
De jure bio je gradanski dok nije proglasena nezavisnost a kada je proglasena medunarodni sukob tocnije  agresija  iz sr i cg ,  a isto tako kada je vec bio medunarodni,  sukob  sela i sela do u hrvatskoj bio je nemedunarodni sukob odnosno gradanski . A zasto vi u nesvjest padate kada to netko kaze nemam pojma.
pa rekao je spear nakon 8.10.1991 bila je agresija
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Film koji mrze braniteljske udruge proglašen najboljim švicarskim dokumentarcem - Page 9 Empty Re: Film koji mrze braniteljske udruge proglašen najboljim švicarskim dokumentarcem

Post by Ringo10 Tue 2 Apr - 9:38

Speare Shaker wrote:
Ringo10 wrote:
vuksadinare wrote:
kaya wrote:Ma.. svaki rat je hibrid i vise elemenata ima. Bio je i gradanski. Ako ti gradani ograde teritorij kao knin i ne smije nitko prolaziti  onda je i gradanski  rat.
Gradjanski rat je gradjanski kad dvije sukobljene strane su u sukobu ali priznaju zajednicku drzavu...ali se bore za vlast u toj drzavi..kao npr u americi,sri lanci,vijetnamu...ali u hrvatskoj jedna strana nije priznavala hrvatsku nit je zeljela u njoj zivjeti htjela odcijepit komad teritorija i prikljucit drugoj drzavi..to se zove agresija uz pomoc druge drzave..
De Facto je bila cista agresija, skolski primjer.

E sad ima i ono De Jure  ... to mozes razvlacit kako hoces. Bila je jos uvijek zvanicno jedna drzava i pravno se moze gledati i kao gradjanski medjuetnicki sukob.

Ne možeš.
De jure je bila čista agresija.
Ne kažem to ja, to kaže Međunarodni Sud Pravde u Haagu.
A to bi bio onaj sud koji je presudio Hrvatskoj za Udruzeni Zlocinacki Poduhvat u BiH, a Srbiju je te presude postedio.

I u tu presudu ukljucio i Tudjmana i Suska isve ostale ...

PA da, Sud vam dao mrvice u vidu neke neobvezujuce presude Srbije na Hrvatsku, a onda vam ga zavalili do jaja sa UZP-om u BiH.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21656
2015-09-24


Back to top Go down

Film koji mrze braniteljske udruge proglašen najboljim švicarskim dokumentarcem - Page 9 Empty Re: Film koji mrze braniteljske udruge proglašen najboljim švicarskim dokumentarcem

Post by Guest Tue 2 Apr - 9:47

Ringo10 wrote:
Speare Shaker wrote:
Ringo10 wrote:
vuksadinare wrote:
kaya wrote:Ma.. svaki rat je hibrid i vise elemenata ima. Bio je i gradanski. Ako ti gradani ograde teritorij kao knin i ne smije nitko prolaziti  onda je i gradanski  rat.
Gradjanski rat je gradjanski kad dvije sukobljene strane su u sukobu ali priznaju zajednicku drzavu...ali se bore za vlast u toj drzavi..kao npr u americi,sri lanci,vijetnamu...ali u hrvatskoj jedna strana nije priznavala hrvatsku nit je zeljela u njoj zivjeti htjela odcijepit komad teritorija i prikljucit drugoj drzavi..to se zove agresija uz pomoc druge drzave..
De Facto je bila cista agresija, skolski primjer.

E sad ima i ono De Jure  ... to mozes razvlacit kako hoces. Bila je jos uvijek zvanicno jedna drzava i pravno se moze gledati i kao gradjanski medjuetnicki sukob.

Ne možeš.
De jure je bila čista agresija.
Ne kažem to ja, to kaže Međunarodni Sud Pravde u Haagu.
A to bi bio onaj sud koji je presudio Hrvatskoj za Udruzeni Zlocinacki Poduhvat u BiH, a Srbiju je te presude postedio.

I u tu presudu ukljucio i Tudjmana i Suska isve ostale ...

PA da, Sud vam dao mrvice u vidu neke neobvezujuce presude Srbije na Hrvatsku, a onda vam ga zavalili do jaja sa UZP-om u BiH.

Ne, to je ICTY. Međinarodni tribunal za ratne zločine na području bivše Jugoslavije.
I da, taj tribunal nije nadležan suditi državama nego samo pojedincima, tako da je u toj presudi prekoračio svoje ovlasti dane mu od Vijeća Sigurnosti UN-a, da i ne spominjem da se presuda odnosi samo na UZP, a da nije dokazana niti jedna jedina pojedinačna krivica za konkretne radnje ilitiga zločine.
Ukratko, presuda je pravno bezvrijedna kada je u pitanju kolektivna odgovornost državnih vodstava, jer je za takve presude po međunarodnom pravu nadležan isključivo Međunarodni Sud Pravde u Haagu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Film koji mrze braniteljske udruge proglašen najboljim švicarskim dokumentarcem - Page 9 Empty Re: Film koji mrze braniteljske udruge proglašen najboljim švicarskim dokumentarcem

Post by Guest Tue 2 Apr - 9:54

Speare Shaker wrote:
Ringo10 wrote:
Speare Shaker wrote:
Ringo10 wrote:
vuksadinare wrote:
Gradjanski rat je gradjanski kad dvije sukobljene strane su u sukobu ali priznaju zajednicku drzavu...ali se bore za vlast u toj drzavi..kao npr u americi,sri lanci,vijetnamu...ali u hrvatskoj jedna strana nije priznavala hrvatsku nit je zeljela u njoj zivjeti htjela odcijepit komad teritorija i prikljucit drugoj drzavi..to se zove agresija uz pomoc druge drzave..
De Facto je bila cista agresija, skolski primjer.

E sad ima i ono De Jure  ... to mozes razvlacit kako hoces. Bila je jos uvijek zvanicno jedna drzava i pravno se moze gledati i kao gradjanski medjuetnicki sukob.

Ne možeš.
De jure je bila čista agresija.
Ne kažem to ja, to kaže Međunarodni Sud Pravde u Haagu.
A to bi bio onaj sud koji je presudio Hrvatskoj za Udruzeni Zlocinacki Poduhvat u BiH, a Srbiju je te presude postedio.

I u tu presudu ukljucio i Tudjmana i Suska isve ostale ...

PA da, Sud vam dao mrvice u vidu neke neobvezujuce presude Srbije na Hrvatsku, a onda vam ga zavalili do jaja sa UZP-om u BiH.

Ne, to je ICTY. Međinarodni tribunal za ratne zločine na području bivše Jugoslavije.
I da, taj tribunal nije nadležan suditi državama nego samo pojedincima, tako da je u toj presudi prekoračio svoje ovlasti dane mu od Vijeća Sigurnosti UN-a, da i ne spominjem da se presuda odnosi samo na UZP, a da nije dokazana niti jedna jedina pojedinačna krivica za konkretne radnje ilitiga zločine.
Ukratko, presuda je pravno bezvrijedna kada je u pitanju kolektivna odgovornost državnih vodstava, jer je za takve presude po međunarodnom pravu nadležan isključivo Međunarodni Sud Pravde u Haagu.

Što se tiče tzv. neobvezujuće presude, svaka je presuda Međunarodnog Suda Pravde u Haagu ne samo pravomoćna nego itekako i obvezujuća.
Ne postoji nepravomoćna i pogotovo ne neobvezujuća presuda Međunarodnog Suda Pravde u Haagu.
E sad, da bismo dobili presudu po kojoj bi Srbija bila obvezna zbog agresije na RH koja se spominje u prethodnoj presudi, moramo tužiti Srbiju upravo za plaćanje ratne štete.
S obzirom da imamo presudu za agresiju, Haag sigurno neće sam sebi skočiti u ista i posuti se pepelom.
E sad, konkretan iznos ratne štete je tu najveći problem i zapravo je riječ o nekoj kombinaciji nove presude Haaga po tom pitanju, kompliciranog dokaznog postupka koji se može razvući koje desetljeće, ali i pregovora sa Srbijom o veličini ratne štete, načinima isplate (novac, valuta, zlato, sirovine, inustrijska postrojenje, vozni park itd.), duljini isplate i slično.
No, sve što nam preostaje je mrdnuti guzicom i izaće pred Haag sa novom tužbom, a već sama nova presuda bi politički i pravno doslovce dotukla Srbiju čak i da nam nikada ne isplate niti centa ratne odštete.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Film koji mrze braniteljske udruge proglašen najboljim švicarskim dokumentarcem - Page 9 Empty Re: Film koji mrze braniteljske udruge proglašen najboljim švicarskim dokumentarcem

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 9 of 13 Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum