ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

IZGRADNJA ŽIČARE STAJE-NOVA MASOVNA GROBNICA- ZAGREB

Page 5 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

IZGRADNJA ŽIČARE STAJE-NOVA MASOVNA GROBNICA- ZAGREB - Page 5 Empty Re: IZGRADNJA ŽIČARE STAJE-NOVA MASOVNA GROBNICA- ZAGREB

Post by kaya Wed 27 Feb - 19:31

Ja ne bi rekla da je ringo ortodoksni  srbin , on je revoltiran ovim onim pa su mu svi ustase a u komunistickom pokretu vidi sve lijepo, nikako nesto lose :)
Medutim mislim,  posto je otisao  prije 20 godina i to ne iz hrvatske cak nego iz bih  da on naprosto  misli da se o tome zna koliko se znalo prije 20 godina, tj. minimalno. 
Ja se satre da mu objasnim da je to tako blesavo pitati danas tko je unutra kada nades kosti na sljemenu kao da sada pitas tko je u katynskoj sumi?! Kada se veo tajne digne otkrijes sve , nekad prije nekad kasnije.
Postoji jasno mogucnost da je netko ubio grupicu  ljudi 70 ih ili da su se sami ali ona je toliko minimalna kao da nadu kineza u jasenovcu.


Last edited by kaya on Wed 27 Feb - 19:33; edited 1 time in total

kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

IZGRADNJA ŽIČARE STAJE-NOVA MASOVNA GROBNICA- ZAGREB - Page 5 Empty Re: IZGRADNJA ŽIČARE STAJE-NOVA MASOVNA GROBNICA- ZAGREB

Post by Guest Wed 27 Feb - 19:33

-Kayo,vjeruj mi,ljudi vani su cak i bolje obavjesteni o situaciji "doli"..internethajvej-majka.. cheers
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

IZGRADNJA ŽIČARE STAJE-NOVA MASOVNA GROBNICA- ZAGREB - Page 5 Empty Re: IZGRADNJA ŽIČARE STAJE-NOVA MASOVNA GROBNICA- ZAGREB

Post by Guest Wed 27 Feb - 19:35

Ringo10 wrote:
Iskra wrote:
Ringo10 wrote:
Iskra wrote:
Ringo10 wrote:
Drugovi su trpali ali nisu trpali djecu i civile po Golom Otoku i sličnim destinacijama.

Opet vaše ustaške bajke ...
Ne znam za Goli Otok ali znam za: Gakovo, Knićanin itd. Pišeš o nečemu o čemu pojma nemaš. Istraži malo pa tek onda možemo nastaviti prepisku.
Gakovo ...

Filksdojčeri me ne zanimaju. U Jugi su doživjeli isto što i u drugim zemljama koje je njihova soldateska okupirala.

Svi su listom poludjeli za Hitlerom ... e pa šta su tražili to su dobili. 

I nemoj mi Švaba i Talijana ... jebe mi se za njih i njihove egzoduse. 

Vi bi trebali biti zahvalni partizanima što su ih protjerali ...

Ali dobro, od ustaških debila to očekivati je previše. Njihov mentalitet je robovski prema Švabama i Talijanima.
Jedino si ti ovdje debil (i to debil na n-tu)! Djeca su dobila što su tražila?! Ako su mogli ubijati djecu Volksdeutschera onda im nije bilo strano ubijati i djecu ostalih naroda. Usput, jadan si do bola, totalno si gadljiv lik. FUJ!
Šta da im radim.. tako im je bilo svugdje...ne samo u Jugi. Tako to biva ...

Evo predlažem da se Hrvati organiziraju i da skupljaju novce i humanitarnu pomoć za potomke protjeranih folksdojčera ...
Evo, ja sam Volksdeutscher i živim u RH, hoćeš me doći upucati  "jer sam to tražila"? Debilčino!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

IZGRADNJA ŽIČARE STAJE-NOVA MASOVNA GROBNICA- ZAGREB - Page 5 Empty Re: IZGRADNJA ŽIČARE STAJE-NOVA MASOVNA GROBNICA- ZAGREB

Post by Ringo10 Wed 27 Feb - 19:35

pismejker wrote:
AssadNaPodmornici wrote:dobro ja ustaša , ti srpski četnik, ja prihvaćam , ali ti si taj koji je popušio 91-95 tako da me boli kurac.

možeš se jedino radovati da će RH država biti razjebana, ali neće niti Srbija puno bolje proći, tako još to što si popušio rat 91-95 i utekao u AUS ti je još pametna odluka bila

O mantralo jedno..Yoda,od tako pametnog Mladca ocekujem malo vise koristenje Sinapsi..
Ovo cisto da vratis lopticu Ringecu,djkeluje otuzno...

Ringec je dobru logiku koristio..jedno malo je vas koji to mozete interno analizirati.. :cleanteeth
Slušaj, ja stvari nazivam kako ih vidim

A šta vidim 

PA to da je medju narodima bivše SFRJ prevladala ideologija ratnih gubitnika iz 2. sv rata, odnosno njihovi sljedbenici.

Srbi u ogromnom procentu gomila četnika, Hrvati u sličnom procentu gomila ustaša, Bošnjaci gomila mudžosa 

S tim da su Bošnjaci samo idejno na tom fonu ali ne bi živjeli po tim pravilima 

Ne mislim ja sad da bi svio oni nekoga ubijali ili trpali u lagere ali idejno ... pa to je odprilike to.

Žalim slučaj ...
Ringo10
Ringo10

Posts : 21656
2015-09-24


Back to top Go down

IZGRADNJA ŽIČARE STAJE-NOVA MASOVNA GROBNICA- ZAGREB - Page 5 Empty Re: IZGRADNJA ŽIČARE STAJE-NOVA MASOVNA GROBNICA- ZAGREB

Post by immortal Wed 27 Feb - 19:37

pismejker wrote:
mortal wrote:
pismejker wrote:
Ringo10 wrote:
kaya wrote:
Da. Tih masovnih grobnica od partizana ima oko 1000 lokacija. Sada u nekoj je 20 ljudi u nekoj naravno vise.
Ako su ih pronasli vecinu i svugdje je isto, nema odjece da sakriju identitet, izda ih tek ponesto sto nisu uklonili, zica,  metak  ili pijuk po glavi onda je mjesta  za sumnju  malo tko je unutra i tko bi mogao biti pocinitelj. Nacisti? Tesko , oni su pobjegli ranije. Za sljeme se zna u svakom slucaju, tu nece biti iznenadenja. 
Ovo cudenje mi onak, kao da u aushwitzu nadu grobnicu pa se netko pita tko bi mogao biti tamo ?! Paaaa, jedno 99,9 % zidovi. Tako i ovo .
Ono što mene fascinira je to kako vi sve to znate a opet ništa ne znate.

Odakle vama tih 1000 lokacija. I kako znate koliko je u njima ostataka žrtava i o kome se radi. TI kažeš ZNA SE. A kako se zna.  
MAsovna grobnica je po definiciji svaka u kojoj su više od dv ije osobe. 

I čim se nađu nekakve kosti svi odmah skaču i svi sve znaju ... a niko pojma nema. 

Ni u Teznom nije pouzdano ustanoljeno o kome se radi. Ali vi sve znate. 

Ako se zna za te lokacije pa u čemu je problem da se izvrše iskapanja i da se ustanovi o kome se radi. 

Znaš šta je glavni problem sa hrvatima kad se radi o 2 sv ratu. Isti onakav kao sa Srbima kad se radi o ratu devedesetih. 

Srbi svo to sranje iz devedesetih svode na Oluju i eventualno Bljesak. 

Hrvati sav 2. sv rat svode na ta revanšistička razračunavanja iz SVibnja 1945te i tu se potpuno samoidentificiraju sa gubitničkom stranom. 

A taj rat je mnogo zajebanioja i kompliciranija pojava od tih partizanskih odmazdi iz Svibnja 45te. Tim odmazdama je predhodilo toliko toga gadnoga a što je i rezultiralo tim zločinima. 

Jer izvinite, ali nakon svega se te odmazde NISU MOGLE IZBJEĆI. I njih nije naredio ni Tito ni ekipa oko njega nego je vjerojatno riječ o samovolji na terenu. 
A Tile nije bio tolika bdala pa da procesuira svoje komandante i borce nakon rata, jer da je to pokušao, ne bi opstao.

Svoditi taj rat samo na te odmazde i zločine pobjednika nije ništa drugo doli zamagljivanje prave suštine stvari, traženje alibija za poražene i povijesni revizionizam. 

Jer ja stvarno ne znam kako su Hitlerovi kolaboratori, a upravo je o njima riječ kako god vi njih krstili i tepali im, ja ne znam kako su mogli očekivati bilo šta drugo osim takve osvete.

A ja smatram da su čak i dobro prošli s obzirom na sva sranja koja su počinili. 

I ta razračunavanja su u suštini od sekundarnog značaja i manje više nebitna pojava u velikom svjetskom sukobu dva zakrvljena bloka na život i smrt, sukoba koji je okončan nuklearnim oružjem. 
Nebitna pojava i kolateralna šteta bez obzira na to koliko Hrvati to emotivno doživljavali. I nisu samo oni tu stradali ali se daleko najviše emotivno identificiraju sa poraženom ustaškom stranom u tome ratu.

A kad je riječ o tim žrtvama do sad se to moglo istražiti milijun puta, moglo se istražiti potpuna istina o toj bolnici u Zagrebu, o Sljemenu i svemu. I o tih ne 1000 nego oko 900 navodnih lokacija, neke pojedinačne, a neke grupne ili masovne. Postoje podaci i o imenima i identitetima, sve se može naći ako se hoće jer je odgovarajuća sihurnosna služba bivše države itekako posjedovala sve te podatke i spiskove. 

Sve se to moglo i još može istražiti i da se to jednom stavi AdActa. Ali nema se interesa jer onda se ne bi moglu muljati i petljati i manipulirati po potrebi.


Poboldano i ocrvenjeno,da neuk i prilicnopriglup narod konacno shvati.,.Nish ne bi dodo,Ringec je sve savrseno elaborirao.. :tu :tu :tu

Ringec vodi vodu na svoj mlin. Zanemaruje prava Hrvatskog naroda. Povodi se mržnjom, nasilnim potrebama i željama,  stavlja ih ispred zakona a silna objašnjenja i opravdanja ne može pokriti ni jednim zakonom kao ni zdravim razumom.

ako cemo iskreno,meni kojem je svejedno tko je srbin ili hrvat i povodim se standardno logikom,Ringec je jako dobar covjek i postenjacina,samo frustriran radi ghovana,koja su u zadnjih 25 godina pokrali i pokopali RH i njene gradjane
Koji NJEGOV mlin?? To sto ne prihvaca apsolutno nametanje neke drzavno pozeljne logike..??
Kako je oprao Hrvate,sto i sam jeste podrijetlom,tako je oprao i Srbe,posteno,jednako i bez pristranosti..
Koja mrznja??Sad i vi zapoceli kao oni sto proglase svakog Mrziteljem ako kaze da je crncuga crncuga??
Koji Zakoni??..
Predlazem da prvo procitas ponovno tekst,koji je izvrsno i izbalansirano slozen..
nis ja tu ne vidim osobne mlinove,mrznje i ostalo pobrojano,samo covjek kojem je pun kurtaz licemjerja,lopovluka i izvrtanja cinjenica u dnevnopoliticke svrhe... :cleanteeth
Državu nisu uništili hercegovci nego komunisti
dio Hercegovca je također komunističkog porjekla
pa pogledaj koga Kenwood Kenon uvlači u stranku
immortal
immortal

Female
Posts : 23276
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

IZGRADNJA ŽIČARE STAJE-NOVA MASOVNA GROBNICA- ZAGREB - Page 5 Empty Re: IZGRADNJA ŽIČARE STAJE-NOVA MASOVNA GROBNICA- ZAGREB

Post by Noor Wed 27 Feb - 19:40

tre wrote:
AssadNaPodmornici wrote:A da netko ovdje napiše da su oni u Jasenovcu pravedno likvidirani kako bi onda forumski antifasisti reagirali?
onda bi juda opet slao mail zurofu i sličnom šljamu kao što su to već radili  i on i eva i sa him se ovdje javno hvalili
Tre, reci da se šališ :O

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

IZGRADNJA ŽIČARE STAJE-NOVA MASOVNA GROBNICA- ZAGREB - Page 5 Empty Re: IZGRADNJA ŽIČARE STAJE-NOVA MASOVNA GROBNICA- ZAGREB

Post by Guest Wed 27 Feb - 19:42

Noor wrote:
tre wrote:
AssadNaPodmornici wrote:A da netko ovdje napiše da su oni u Jasenovcu pravedno likvidirani kako bi onda forumski antifasisti reagirali?
onda bi juda opet slao mail zurofu i sličnom šljamu kao što su to već radili  i on i eva i sa him se ovdje javno hvalili
Tre, reci da se šališ :O
:O , jel moguće da takvi likovi postoje, forumske tužibabe!?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

IZGRADNJA ŽIČARE STAJE-NOVA MASOVNA GROBNICA- ZAGREB - Page 5 Empty Re: IZGRADNJA ŽIČARE STAJE-NOVA MASOVNA GROBNICA- ZAGREB

Post by Ringo10 Wed 27 Feb - 19:42

Iskra wrote:
Ringo10 wrote:
Iskra wrote:
Ringo10 wrote:
Iskra wrote:
Ne znam za Goli Otok ali znam za: Gakovo, Knićanin itd. Pišeš o nečemu o čemu pojma nemaš. Istraži malo pa tek onda možemo nastaviti prepisku.
Gakovo ...

Filksdojčeri me ne zanimaju. U Jugi su doživjeli isto što i u drugim zemljama koje je njihova soldateska okupirala.

Svi su listom poludjeli za Hitlerom ... e pa šta su tražili to su dobili. 

I nemoj mi Švaba i Talijana ... jebe mi se za njih i njihove egzoduse. 

Vi bi trebali biti zahvalni partizanima što su ih protjerali ...

Ali dobro, od ustaških debila to očekivati je previše. Njihov mentalitet je robovski prema Švabama i Talijanima.
Jedino si ti ovdje debil (i to debil na n-tu)! Djeca su dobila što su tražila?! Ako su mogli ubijati djecu Volksdeutschera onda im nije bilo strano ubijati i djecu ostalih naroda. Usput, jadan si do bola, totalno si gadljiv lik. FUJ!
Šta da im radim.. tako im je bilo svugdje...ne samo u Jugi. Tako to biva ...

Evo predlažem da se Hrvati organiziraju i da skupljaju novce i humanitarnu pomoć za potomke protjeranih folksdojčera ...
Evo, ja sam Volksdeutscher i živim u RH, hoćeš me doći upucati  "jer sam to tražila"? Debilčino!
PA eto, očigledno niste svi završili u Gakovu ili protjerani...

Naravno da su mase nedužnih Nijemaca stradale poslije 2. sv rata po cijeloj Europi. 

Ali ja na razumijem zašto ljudi ne shvaćaju da moraju voditi računa o svojim političkim opredjeljenjima i ponašanjima. Jer ako jedni rade zlo, vratit će se i nedužnima po glavi jer oni dužni zla rade u ime cijele populacije. 

Izvini, ali mase Nijemaca izvan Njemačke su podržali Hitlera i bili trojanski konj okupacije zemalja u kojima su živjeli.

I onda su svi kolektivno platili cijenu.  I ko je glavni krivac za to..

Likvidacija njemačke populacije u Jugi je unazadio Jugu ekonomski, to se mora riznati. Nije se trebalo dogoditi ali u okonostima onakvog krvoprolića to je bilo skoro nemoguće izbjeći.

Ali eto, Njemačka je gigant i potomstvu folksdojčera je bolje što su tamo nego da su ostali u balkanskim vukojebinama.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21656
2015-09-24


Back to top Go down

IZGRADNJA ŽIČARE STAJE-NOVA MASOVNA GROBNICA- ZAGREB - Page 5 Empty Re: IZGRADNJA ŽIČARE STAJE-NOVA MASOVNA GROBNICA- ZAGREB

Post by Guest Wed 27 Feb - 19:46

Ringo10 wrote:
Iskra wrote:
Ringo10 wrote:
Iskra wrote:
Ringo10 wrote:
Gakovo ...

Filksdojčeri me ne zanimaju. U Jugi su doživjeli isto što i u drugim zemljama koje je njihova soldateska okupirala.

Svi su listom poludjeli za Hitlerom ... e pa šta su tražili to su dobili. 

I nemoj mi Švaba i Talijana ... jebe mi se za njih i njihove egzoduse. 

Vi bi trebali biti zahvalni partizanima što su ih protjerali ...

Ali dobro, od ustaških debila to očekivati je previše. Njihov mentalitet je robovski prema Švabama i Talijanima.
Jedino si ti ovdje debil (i to debil na n-tu)! Djeca su dobila što su tražila?! Ako su mogli ubijati djecu Volksdeutschera onda im nije bilo strano ubijati i djecu ostalih naroda. Usput, jadan si do bola, totalno si gadljiv lik. FUJ!
Šta da im radim.. tako im je bilo svugdje...ne samo u Jugi. Tako to biva ...

Evo predlažem da se Hrvati organiziraju i da skupljaju novce i humanitarnu pomoć za potomke protjeranih folksdojčera ...
Evo, ja sam Volksdeutscher i živim u RH, hoćeš me doći upucati  "jer sam to tražila"? Debilčino!
PA eto, očigledno niste svi završili u Gakovu ili protjerani...

Naravno da su mase nedužnih Nijemaca stradale poslije 2. sv rata po cijeloj Europi. 

Ali ja na razumijem zašto ljudi ne shvaćaju da moraju voditi računa o svojim političkim opredjeljenjima i ponašanjima. Jer ako jedni rade zlo, vratit će se i nedužnima po glavi jer oni dužni zla rade u ime cijele populacije. 

Izvini, ali mase Nijemaca izvan Njemačke su podržali Hitlera i bili trojanski konj okupacije zemalja u kojima su živjeli.

I onda su svi kolektivno platili cijenu.  I ko je glavni krivac za to..

Likvidacija njemačke populacije u Jugi je unazadio Jugu ekonomski, to se mora riznati. Nije se trebalo dogoditi ali u okonostima onakvog krvoprolića to je bilo skoro nemoguće izbjeći.

Ali eto, Njemačka je gigant i potomstvu folksdojčera je bolje što su tamo nego da su ostali u balkanskim vukojebinama.
Je ne mogu shvatiti da netko može pravdati užasne zločine nad djecom (posve nebitno kojem narodu pripadala) rečenicom "što su tražili to su dobili". FUJ!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

IZGRADNJA ŽIČARE STAJE-NOVA MASOVNA GROBNICA- ZAGREB - Page 5 Empty Re: IZGRADNJA ŽIČARE STAJE-NOVA MASOVNA GROBNICA- ZAGREB

Post by kaya Wed 27 Feb - 19:49

pismejker wrote:-Kayo,vjeruj mi,ljudi vani su cak i bolje obavjesteni o situaciji "doli"..internethajvej-majka.. cheers
nisu znas, ipak nisi svakodnevno na izvoru informacije. Pa nesto cujes, pa izade knjiga, pa dokumentarac, pa mediji, pa kontra misljenje, pa dokumenti , ovo ono. 
Ljudi obicno misle da je stalo i ostalo kao tada kada su otisli. 
Poprate oni, ali minimalno..
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

IZGRADNJA ŽIČARE STAJE-NOVA MASOVNA GROBNICA- ZAGREB - Page 5 Empty Re: IZGRADNJA ŽIČARE STAJE-NOVA MASOVNA GROBNICA- ZAGREB

Post by Ringo10 Wed 27 Feb - 19:50

Iskra wrote:
Ringo10 wrote:
Iskra wrote:
Ringo10 wrote:
Iskra wrote:
Jedino si ti ovdje debil (i to debil na n-tu)! Djeca su dobila što su tražila?! Ako su mogli ubijati djecu Volksdeutschera onda im nije bilo strano ubijati i djecu ostalih naroda. Usput, jadan si do bola, totalno si gadljiv lik. FUJ!
Šta da im radim.. tako im je bilo svugdje...ne samo u Jugi. Tako to biva ...

Evo predlažem da se Hrvati organiziraju i da skupljaju novce i humanitarnu pomoć za potomke protjeranih folksdojčera ...
Evo, ja sam Volksdeutscher i živim u RH, hoćeš me doći upucati  "jer sam to tražila"? Debilčino!
PA eto, očigledno niste svi završili u Gakovu ili protjerani...

Naravno da su mase nedužnih Nijemaca stradale poslije 2. sv rata po cijeloj Europi. 

Ali ja na razumijem zašto ljudi ne shvaćaju da moraju voditi računa o svojim političkim opredjeljenjima i ponašanjima. Jer ako jedni rade zlo, vratit će se i nedužnima po glavi jer oni dužni zla rade u ime cijele populacije. 

Izvini, ali mase Nijemaca izvan Njemačke su podržali Hitlera i bili trojanski konj okupacije zemalja u kojima su živjeli.

I onda su svi kolektivno platili cijenu.  I ko je glavni krivac za to..

Likvidacija njemačke populacije u Jugi je unazadio Jugu ekonomski, to se mora riznati. Nije se trebalo dogoditi ali u okonostima onakvog krvoprolića to je bilo skoro nemoguće izbjeći.

Ali eto, Njemačka je gigant i potomstvu folksdojčera je bolje što su tamo nego da su ostali u balkanskim vukojebinama.
Je ne mogu shvatiti da netko može pravdati užasne zločine nad djecom (posve nebitno kojem narodu pripadala) rečenicom "što su tražili to su dobili". FUJ!
MA fujkaj ti koliko hoćeš. NArravno da je divljački provoditi odmazdu na cijelom populacijom.

Ali o tome su morali voditi računa vaši djedovi kad su na rukave stavili trake sa svastikama.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21656
2015-09-24


Back to top Go down

IZGRADNJA ŽIČARE STAJE-NOVA MASOVNA GROBNICA- ZAGREB - Page 5 Empty Re: IZGRADNJA ŽIČARE STAJE-NOVA MASOVNA GROBNICA- ZAGREB

Post by Guest Wed 27 Feb - 19:51

mortal wrote:
pismejker wrote:
mortal wrote:
pismejker wrote:
Ringo10 wrote:
Ono što mene fascinira je to kako vi sve to znate a opet ništa ne znate.

Odakle vama tih 1000 lokacija. I kako znate koliko je u njima ostataka žrtava i o kome se radi. TI kažeš ZNA SE. A kako se zna.  
MAsovna grobnica je po definiciji svaka u kojoj su više od dv ije osobe. 

I čim se nađu nekakve kosti svi odmah skaču i svi sve znaju ... a niko pojma nema. 

Ni u Teznom nije pouzdano ustanoljeno o kome se radi. Ali vi sve znate. 

Ako se zna za te lokacije pa u čemu je problem da se izvrše iskapanja i da se ustanovi o kome se radi. 

Znaš šta je glavni problem sa hrvatima kad se radi o 2 sv ratu. Isti onakav kao sa Srbima kad se radi o ratu devedesetih. 

Srbi svo to sranje iz devedesetih svode na Oluju i eventualno Bljesak. 

Hrvati sav 2. sv rat svode na ta revanšistička razračunavanja iz SVibnja 1945te i tu se potpuno samoidentificiraju sa gubitničkom stranom. 

A taj rat je mnogo zajebanioja i kompliciranija pojava od tih partizanskih odmazdi iz Svibnja 45te. Tim odmazdama je predhodilo toliko toga gadnoga a što je i rezultiralo tim zločinima. 

Jer izvinite, ali nakon svega se te odmazde NISU MOGLE IZBJEĆI. I njih nije naredio ni Tito ni ekipa oko njega nego je vjerojatno riječ o samovolji na terenu. 
A Tile nije bio tolika bdala pa da procesuira svoje komandante i borce nakon rata, jer da je to pokušao, ne bi opstao.

Svoditi taj rat samo na te odmazde i zločine pobjednika nije ništa drugo doli zamagljivanje prave suštine stvari, traženje alibija za poražene i povijesni revizionizam. 

Jer ja stvarno ne znam kako su Hitlerovi kolaboratori, a upravo je o njima riječ kako god vi njih krstili i tepali im, ja ne znam kako su mogli očekivati bilo šta drugo osim takve osvete.

A ja smatram da su čak i dobro prošli s obzirom na sva sranja koja su počinili. 

I ta razračunavanja su u suštini od sekundarnog značaja i manje više nebitna pojava u velikom svjetskom sukobu dva zakrvljena bloka na život i smrt, sukoba koji je okončan nuklearnim oružjem. 
Nebitna pojava i kolateralna šteta bez obzira na to koliko Hrvati to emotivno doživljavali. I nisu samo oni tu stradali ali se daleko najviše emotivno identificiraju sa poraženom ustaškom stranom u tome ratu.

A kad je riječ o tim žrtvama do sad se to moglo istražiti milijun puta, moglo se istražiti potpuna istina o toj bolnici u Zagrebu, o Sljemenu i svemu. I o tih ne 1000 nego oko 900 navodnih lokacija, neke pojedinačne, a neke grupne ili masovne. Postoje podaci i o imenima i identitetima, sve se može naći ako se hoće jer je odgovarajuća sihurnosna služba bivše države itekako posjedovala sve te podatke i spiskove. 

Sve se to moglo i još može istražiti i da se to jednom stavi AdActa. Ali nema se interesa jer onda se ne bi moglu muljati i petljati i manipulirati po potrebi.


Poboldano i ocrvenjeno,da neuk i prilicnopriglup narod konacno shvati.,.Nish ne bi dodo,Ringec je sve savrseno elaborirao.. :tu :tu :tu

Ringec vodi vodu na svoj mlin. Zanemaruje prava Hrvatskog naroda. Povodi se mržnjom, nasilnim potrebama i željama,  stavlja ih ispred zakona a silna objašnjenja i opravdanja ne može pokriti ni jednim zakonom kao ni zdravim razumom.

ako cemo iskreno,meni kojem je svejedno tko je srbin ili hrvat i povodim se standardno logikom,Ringec je jako dobar covjek i postenjacina,samo frustriran radi ghovana,koja su u zadnjih 25 godina pokrali i pokopali RH i njene gradjane
Koji NJEGOV mlin?? To sto ne prihvaca apsolutno nametanje neke drzavno pozeljne logike..??
Kako je oprao Hrvate,sto i sam jeste podrijetlom,tako je oprao i Srbe,posteno,jednako i bez pristranosti..
Koja mrznja??Sad i vi zapoceli kao oni sto proglase svakog Mrziteljem ako kaze da je crncuga crncuga??
Koji Zakoni??..
Predlazem da prvo procitas ponovno tekst,koji je izvrsno i izbalansirano slozen..
nis ja tu ne vidim osobne mlinove,mrznje i ostalo pobrojano,samo covjek kojem je pun kurtaz licemjerja,lopovluka i izvrtanja cinjenica u dnevnopoliticke svrhe... :cleanteeth
Državu nisu uništili hercegovci nego komunisti
dio Hercegovca je također komunističkog porjekla
pa pogledaj koga Kenwood Kenon uvlači u stranku
Morti,drzavu su pokrali unistili,na prosjacki stap doveli LOPOVI,oportunisti,politikanti,sjecikese,drumski razbojnici,najnizi oblik mafije..

MAfija nema politicki predznak,samo namjeru mlacenja love..tako vidimo da je vrlo jaka srpsko-crnogorsko-albansko-hrvatska mafija..ne iebe njih nacionalni predznak ili komjunizam ili kapitalizam..samo lova je bitna..
tako i ovdje..komjunizam nacelno mozemo kriviti,jerbo su uglavnom SVI elementi proizisli iz proslog ekonomskog sustava...dakle,nesposobni,nekompetentni,nekonkuranti,pa hajmo basr popaliti sto se da..izigravali velike poduzetnike i kapitaliste u sustini,nesposobni za trzisnu utakmicu..i tako,poharali sve sto je ostavio prosli i pretprosli sustav,nih novo napravili.. :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

IZGRADNJA ŽIČARE STAJE-NOVA MASOVNA GROBNICA- ZAGREB - Page 5 Empty Re: IZGRADNJA ŽIČARE STAJE-NOVA MASOVNA GROBNICA- ZAGREB

Post by Ringo10 Wed 27 Feb - 19:52

kaya wrote:
Ringo10 wrote:
kaya wrote:
Ringo10 wrote:
kaya wrote:
70% istraženo. Pa dobro daj mi linkove, podatke, činjenice, spiskove  ...

Hajde. PA ćemo onda raspravljati.
evo, danas ali malo kasnije ću ti popisati literaturu , službenu,  ne memoare maksa luburića i mortalke. 
ja tebe kužim na na neki način, ti nisi tu živio , odselio si 90 ih ili malo kasnije iz bosne u australiju i ti misliš da se danas zna kao što se znalo tada kada si ti otišao. vjeruj, to je istražen materijal 70%. 
evo ti ove bolnice brestovac, to je napuštena bolnica na sljemenu iz koje zna da su odveli ranjene i pobili ih  s tolikom točnošću kao što se zna da su iz vukovarske srbi odveli pacijente. s tom razliko da nisu smjeli javno pisati i govoriti o tome. 40 godina. nakon 40 godina su propričali i našli hrpe dokumenta. i sada ako ti znaš da su tamo lječili vojsku, da je ta vojska ubijena, da je njihov broj bio oko 200 , postoji i bolnička arhiva koja je bila pod prašinom 40 godina i ako okolo nađeš kosti, aj reci ti meni tko bi tamo mogao biti?
to kao da se pitaš tko je u frižedru smiljane strmec a fali joj sestra..e pa jbg..
Samo ti daj podatke i činjenice, pusti mi priču ...
ok, evo na kraju ovog uvoda ti je popisana literatura i članci , vezano konkretno za ovaj slučaj u bolnici. 
https://hr.wikipedia.org/wiki/Pokolj_ranjenika_iz_bolnice_Brestovac_1945.
linkovi se daju odmah i otvoriti, knjige ne..ali ako te baš zanima nije problem..
http://www.hrsvijet.net/index.php?option=com_content&view=article&id=16144:pokolj-ranjenika-u-bolnici-brestovac-1945&catid=28:povijesni-identitet&Itemid=112
Hvala, pogledat ću sutra.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21656
2015-09-24


Back to top Go down

IZGRADNJA ŽIČARE STAJE-NOVA MASOVNA GROBNICA- ZAGREB - Page 5 Empty Re: IZGRADNJA ŽIČARE STAJE-NOVA MASOVNA GROBNICA- ZAGREB

Post by Guest Wed 27 Feb - 19:53

kaya wrote:
pismejker wrote:-Kayo,vjeruj mi,ljudi vani su cak i bolje obavjesteni o situaciji "doli"..internethajvej-majka.. cheers
nisu znas, ipak nisi svakodnevno na izvoru informacije. Pa nesto cujes, pa izade knjiga, pa dokumentarac, pa mediji, pa kontra misljenje, pa dokumenti , ovo ono. 
Ljudi obicno misle da je stalo i ostalo kao tada kada su otisli. 
Poprate oni, ali minimalno..
Kajo takop nastaju mithovi.. ;) ..sve mimo znanstveno potvrdjenog istrazivanja,moze samo mashtu da raspaljuje kao i ovakve rasprave bez kraja i pocetka.. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

IZGRADNJA ŽIČARE STAJE-NOVA MASOVNA GROBNICA- ZAGREB - Page 5 Empty Re: IZGRADNJA ŽIČARE STAJE-NOVA MASOVNA GROBNICA- ZAGREB

Post by kaya Wed 27 Feb - 19:57

Ringo10 wrote:

Izvini, ali mase Nijemaca izvan Njemačke su podržali Hitlera i bili trojanski konj okupacije zemalja u kojima su živjeli.

I onda su svi kolektivno platili cijenu.  I ko je glavni krivac za to..

Jesu, bili su trojanski konj hitlera ali platili su svi a ne samo pripadnici  princ eugena. 
Tako je to uvijek, i talijani nisu svi bili fasiti pa su svi letili u fojbe.
I srbi nisu bili svi  cetnici pa su zavrsili u jasenovcu i koji jesu i koji nisu.
Samim sljedom toga ni ustase nisu bili svi pa su u jami zavrsili , pa ne svi naravno ali dobar dio onih koji nije bio.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

IZGRADNJA ŽIČARE STAJE-NOVA MASOVNA GROBNICA- ZAGREB - Page 5 Empty Re: IZGRADNJA ŽIČARE STAJE-NOVA MASOVNA GROBNICA- ZAGREB

Post by kaya Wed 27 Feb - 19:59

pismejker wrote:
kaya wrote:
pismejker wrote:-Kayo,vjeruj mi,ljudi vani su cak i bolje obavjesteni o situaciji "doli"..internethajvej-majka.. cheers
nisu znas, ipak nisi svakodnevno na izvoru informacije. Pa nesto cujes, pa izade knjiga, pa dokumentarac, pa mediji, pa kontra misljenje, pa dokumenti , ovo ono. 
Ljudi obicno misle da je stalo i ostalo kao tada kada su otisli. 
Poprate oni, ali minimalno..
Kajo takop nastaju mithovi.. ;) ..sve mimo znanstveno potvrdjenog istrazivanja,moze samo mashtu da raspaljuje kao i ovakve rasprave bez kraja i pocetka.. :)
ma nije mimo istrazivanja , nitko ne bi vjerovao da samo netko laprda..
Jbg, gdje ima dima ima i vatre, prasina se digne iz arhive i otkrijes svakavih cuda..
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

IZGRADNJA ŽIČARE STAJE-NOVA MASOVNA GROBNICA- ZAGREB - Page 5 Empty Re: IZGRADNJA ŽIČARE STAJE-NOVA MASOVNA GROBNICA- ZAGREB

Post by Guest Wed 27 Feb - 20:01

kaya wrote:
Ringo10 wrote:

Izvini, ali mase Nijemaca izvan Njemačke su podržali Hitlera i bili trojanski konj okupacije zemalja u kojima su živjeli.

I onda su svi kolektivno platili cijenu.  I ko je glavni krivac za to..

Jesu, bili su trojanski konj hitlera ali platili su svi a ne samo pripadnici  princ eugena. 
Tako je to uvijek, i talijani nisu svi bili fasiti pa su svi letili u fojbe.
I srbi nisu bili svi  cetnici pa su zavrsili u jasenovcu i koji jesu i koji nisu.
Samim sljedom toga ni ustase nisu bili svi pa su u jami zavrsili , pa ne svi naravno ali dobar dio onih koji nije bio.

generalna sranja koja se dogadjaju u Ratovima..lako je nama sad palamudaniti,ali da smo primjer sami prozivjeli WW2,drugaciju bi percepciju imalo,pogotovo ako bi nam obitelji bile istrebljene ili masakrirane,neovisno od koga..
U sustini u takvim ćuspajzima je na kraju jedino jasno,tko je prvi krenuo ubijati...Nacisti u WW2 i Srbi 1991. i to je to.. :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

IZGRADNJA ŽIČARE STAJE-NOVA MASOVNA GROBNICA- ZAGREB - Page 5 Empty Re: IZGRADNJA ŽIČARE STAJE-NOVA MASOVNA GROBNICA- ZAGREB

Post by Guest Wed 27 Feb - 20:02

Sad me Dame moje i Gospodo ispricajte,jerbo me Rujka tjera za stol..dijetalna juhica..posto je rucak bio,filanje zila masnocama..Ajte zdravo.. :balloons
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

IZGRADNJA ŽIČARE STAJE-NOVA MASOVNA GROBNICA- ZAGREB - Page 5 Empty Re: IZGRADNJA ŽIČARE STAJE-NOVA MASOVNA GROBNICA- ZAGREB

Post by Šandor Winnetou Wed 27 Feb - 20:04

AssadNaPodmornici wrote:
tre wrote:
Ringo10 wrote:
Iskra wrote:
Ringo10 wrote:
A kako mogu biti opravdano likvidirani  ljudi koji su izvučeni silom iz kuća i kreveta, potrpani u stočne vagone i poubijani samo zato što su pripadnici određene vjere i nacije.

Žrtve Jasenovca i sličnih stratišta na jednoj i likvidirani kvislinški vojnici na drugoj strani nakon 4 godine medjusobnog ubijanja NISU ISTA STVAR. 

Koliko god se vi upinjali da tvrdite suprotno.
Kako ti možeš biti siguran da masa tih ljudi nije također silom izvučena silom iz svojih kuća? "Drugovi" nisu bili imuni na te stvari, nije im bilo strano trpati djecu, starce i žene u logore, izgladnjivati ih, ubijati ih.
Drugovi su trpali ali nisu trpali djecu i civile po Golom Otoku i sličnim destinacijama.

Opet vaše ustaške bajke ...
vjerojatno se prvi put srećeš sa korisnicom Iskrom a već znaš da je ustaša. Jel ti ne uviđaš svoj problem u tome da fanatično braniš koljačinu partizana do razine retardiranosti na način da svakoga tko išta kaže protiv partizana proglasiš ustašom isti tren i tu za tebe priča staje.
kako rekoh, niti jedan čisti Hrvat, i oni radikalni ljevičari Hrvati, neće niti Mate Kapović niti niti jedan SDPovac nazvati SVE Hrvate ustašama. 

Čak niti većina Srba neće nazvati SVE Hrvate ustašama, jedino radikalni srpski antifašisti i četnici će govoriti da su svi Hrvati ustaše.  Čisti Hrvat pa makar bio iz najveće partizanske obitelji neće nikada reći da su svi Hrvati ustaše. niti su

dakle lik je pro-srpski boljševik ako ne i čedo
ringo je Hrvat etnički no politički je ovako kako ga opisuješ. Čak bi rekao da kod njega svaka mogućnost da su partizani loši momci izaziva neku vrstu ludila u kojem on isti tren pobudali i u svemu vidi ustaše valja tako štiteći naučene dogme. Vjerojatno bi za njega bila pogubna takva situacija da skuži da je izmanipuliran i da je tek bio lutak na partijskim koncima.

_________________
IZGRADNJA ŽIČARE STAJE-NOVA MASOVNA GROBNICA- ZAGREB - Page 5 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19770
2017-12-31


Back to top Go down

IZGRADNJA ŽIČARE STAJE-NOVA MASOVNA GROBNICA- ZAGREB - Page 5 Empty Re: IZGRADNJA ŽIČARE STAJE-NOVA MASOVNA GROBNICA- ZAGREB

Post by Šandor Winnetou Wed 27 Feb - 20:07

pismejker wrote:-Kayo,vjeruj mi,ljudi vani su cak i bolje obavjesteni o situaciji "doli"..internethajvej-majka.. cheers
pa daj molim te, otkada ti slušaš dijasporu? mislim da je slušaš onda bi bio poprilično desno nastrojen i ne bi bio uz bok ringu ili sori.

_________________
IZGRADNJA ŽIČARE STAJE-NOVA MASOVNA GROBNICA- ZAGREB - Page 5 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19770
2017-12-31


Back to top Go down

IZGRADNJA ŽIČARE STAJE-NOVA MASOVNA GROBNICA- ZAGREB - Page 5 Empty Re: IZGRADNJA ŽIČARE STAJE-NOVA MASOVNA GROBNICA- ZAGREB

Post by Šandor Winnetou Wed 27 Feb - 20:09

Noor wrote:
tre wrote:
AssadNaPodmornici wrote:A da netko ovdje napiše da su oni u Jasenovcu pravedno likvidirani kako bi onda forumski antifasisti reagirali?
onda bi juda opet slao mail zurofu i sličnom šljamu kao što su to već radili  i on i eva i sa him se ovdje javno hvalili
Tre, reci da se šališ :O
ne na žalost, ovdje su se u par navrata i hvalili sa tim radnjama. Nakon jedne takve hvale sam javno zatražio da ih se izbaci sa foruma trajno no nije bilo odaziva

_________________
IZGRADNJA ŽIČARE STAJE-NOVA MASOVNA GROBNICA- ZAGREB - Page 5 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19770
2017-12-31


Back to top Go down

IZGRADNJA ŽIČARE STAJE-NOVA MASOVNA GROBNICA- ZAGREB - Page 5 Empty Re: IZGRADNJA ŽIČARE STAJE-NOVA MASOVNA GROBNICA- ZAGREB

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 5 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum