ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Užas: Đoković pobijedio Nadala

Page 43 of 43 Previous  1 ... 23 ... 41, 42, 43

Go down

Užas: Đoković pobijedio Nadala - Page 43 Empty Re: Užas: Đoković pobijedio Nadala

Post by Guest Wed 30 Jan - 23:46

hahahahahahaha,ajd u kuratz... lol! lol! lol!

Guest
Guest


Back to top Go down

Užas: Đoković pobijedio Nadala - Page 43 Empty Re: Užas: Đoković pobijedio Nadala

Post by vuksadinare Thu 31 Jan - 4:35

pizzon wrote:
Speare Shaker wrote:
pizzon wrote:
vuksadinare wrote:Srbi ko srbi da ne lazu ne bi bili srbi... :) 

u vezi cega

U vezi svega. Tako barem kaže Dobrica Ćosić.

kakvi god da smo
ne uklanjamo kosti u okolini
logora smrti i jama pobijenih hrvata u srbiji. ko sto vi cinite po hrvatskoj sa
pobijenim srbima
a ko je uklonio kosti?..o cem ti zvrljas majke ti mile..pa tvoji vadili kosti svojih tamo krajem osamdesetih iz jama pa sa kostima djirali po hr,bih,srbiji prikazujuci 'djenosajd' nad srbima u korist velikosrpstva
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Užas: Đoković pobijedio Nadala - Page 43 Empty Re: Užas: Đoković pobijedio Nadala

Post by Guest Thu 31 Jan - 6:14

vuksadinare wrote:
pizzon wrote:
Speare Shaker wrote:
pizzon wrote:
vuksadinare wrote:Srbi ko srbi da ne lazu ne bi bili srbi... :) 

u vezi cega

U vezi svega. Tako barem kaže Dobrica Ćosić.

kakvi god da smo
ne uklanjamo kosti u okolini
logora smrti i jama pobijenih hrvata u srbiji. ko sto vi cinite po hrvatskoj sa
pobijenim srbima
a ko je uklonio kosti?..o cem ti zvrljas majke ti mile..pa tvoji vadili kosti svojih tamo krajem osamdesetih iz jama pa sa kostima djirali po hr,bih,srbiji prikazujuci 'djenosajd' nad srbima u korist velikosrpstva

nedostatak sna
lose utice na mentalno zdravlje
spavaj malo
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Užas: Đoković pobijedio Nadala - Page 43 Empty Re: Užas: Đoković pobijedio Nadala

Post by vuksadinare Thu 31 Jan - 6:58

pizzon wrote:
vuksadinare wrote:
pizzon wrote:
Speare Shaker wrote:
pizzon wrote:

u vezi cega

U vezi svega. Tako barem kaže Dobrica Ćosić.

kakvi god da smo
ne uklanjamo kosti u okolini
logora smrti i jama pobijenih hrvata u srbiji. ko sto vi cinite po hrvatskoj sa
pobijenim srbima
a ko je uklonio kosti?..o cem ti zvrljas majke ti mile..pa tvoji vadili kosti svojih tamo krajem osamdesetih iz jama pa sa kostima djirali po hr,bih,srbiji prikazujuci 'djenosajd' nad srbima u korist velikosrpstva

nedostatak sna
lose utice na mentalno zdravlje
spavaj malo
tvrdis da nije istina?
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Užas: Đoković pobijedio Nadala - Page 43 Empty Re: Užas: Đoković pobijedio Nadala

Post by Stanojko Thu 31 Jan - 9:41

Dobro jutro drugari. Nastavljamo lekciju... :)

U dubrovačkim arhivima može se i danas naći (nadam se, bili su tamo do 1990. godine) veći broj pravnih dokumenata koji regulišu odnose između Dubrovčana, prevedenih sa latinskog i italijanskog na „lingua serviana”. U pitanju su godine: 1597, 1598, 1608, 1613… I Ignjat Đorđić (1675-1737), dubrovački pesnik, u svojoj pisanoj ostavštini nekoliko puta spominje katolički priručnik, na „lingua serviana” ispisan ćirilicom, koji se u njegovo vreme koristio po dubrovačkim crkvama.

Dubrovčanin Natko Nodilo, istaknuta ličnost javnog života Dubrovnika, osamdesetih godina 19. veka, pisao je: „U Dubrovniku, ako ne i od prvog početka, od pamtivjeka, govorilo se srpski, govorilo kako od pučana, tako i od vlastele, kako kod kuće, tako i u javnom životu”.
Dubrovački Srbin katolik Jorjo Tadić, savremenik slavnog Dubrovčanina, komediografa Marina Držića, zapisao je da mu je Držić jednom, kad su razgovarali o turskoj imperiji, kazao: „Ovaj Mehmed-paša je našeg jezika i roda”.
Držić je, nema sumnje, veoma dobro znao ko je Mehmed-paša Sokolović, da je rođen 1505. godine, gore u bosanskim gudurama, ne tako daleko od Dubrovnika, kao Bajo Nenadić, u srpskoj porodici. Marinov stric, Đore Držić, pisao je pesme, a u jednoj od njih kaže:„Skoro je Đurđev dan, moje krsno ime”, što više nego jasno govori ko su bili Držići, kakva im je bila tradicija.
Dum Ivan Stojanović, jedan od najuglednijih Dubrovčana druge polovine 19. veka, bio je katolički sveštenik, ali sa duboko usađenim osećanjem srpstva. U knjizi „Dubrovačka književnost” napisanoj pred smrt, 1900. godine, Stojanović ističe da su Dubrovčani po veri uglavnom katolici, ali po poreklu i jeziku Srbi. 



itd, itd...

_________________
Užas: Đoković pobijedio Nadala - Page 43 Za_kra11
Stanojko
Stanojko

Posts : 8336
2014-05-05


Back to top Go down

Užas: Đoković pobijedio Nadala - Page 43 Empty Re: Užas: Đoković pobijedio Nadala

Post by kic Thu 31 Jan - 9:44


https://hr.wikipedia.org/wiki/Hrvatska_%C4%87irilica
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48056
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Užas: Đoković pobijedio Nadala - Page 43 Empty Re: Užas: Đoković pobijedio Nadala

Post by crvenkasti Thu 31 Jan - 9:53

Hrvati katolici su bivši Srbi katolici koji su bivši Srbi pravoslavci.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29501
2014-04-17


Back to top Go down

Užas: Đoković pobijedio Nadala - Page 43 Empty Re: Užas: Đoković pobijedio Nadala

Post by Stanojko Thu 31 Jan - 9:54

crvenkasti wrote:Hrvati katolici su bivši Srbi katolici koji su bivši Srbi pravoslavci.
Sedi, 5! cheers

_________________
Užas: Đoković pobijedio Nadala - Page 43 Za_kra11
Stanojko
Stanojko

Posts : 8336
2014-05-05


Back to top Go down

Užas: Đoković pobijedio Nadala - Page 43 Empty Re: Užas: Đoković pobijedio Nadala

Post by vuksadinare Thu 31 Jan - 9:55

crvenkasti wrote:Hrvati katolici su bivši Srbi katolici koji su bivši Srbi pravoslavci.
i onda moj stric nije bio u pravu..evo primjera
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Užas: Đoković pobijedio Nadala - Page 43 Empty Re: Užas: Đoković pobijedio Nadala

Post by vuksadinare Thu 31 Jan - 9:56

vuksadinare wrote:
crvenkasti wrote:Hrvati katolici su bivši Srbi katolici koji su bivši Srbi pravoslavci.
i onda moj stric nije bio u pravu..evo primjera
..i jos jednog... :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Užas: Đoković pobijedio Nadala - Page 43 Empty Re: Užas: Đoković pobijedio Nadala

Post by crvenkasti Thu 31 Jan - 9:59

Ja sam primjer. Ja sam Hrvat bivši Srbin.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29501
2014-04-17


Back to top Go down

Užas: Đoković pobijedio Nadala - Page 43 Empty Re: Užas: Đoković pobijedio Nadala

Post by vuksadinare Thu 31 Jan - 10:00

crvenkasti wrote:Ja sam primjer. Ja sam Hrvat bivši Srbin.
ti si kurac od ovce
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Užas: Đoković pobijedio Nadala - Page 43 Empty Re: Užas: Đoković pobijedio Nadala

Post by kic Thu 31 Jan - 10:07


aj napričali smo se, čestitke Novaku.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48056
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Užas: Đoković pobijedio Nadala - Page 43 Empty Re: Užas: Đoković pobijedio Nadala

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 43 of 43 Previous  1 ... 23 ... 41, 42, 43

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum