ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam

Page 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Go down

Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam - Page 5 Empty Re: Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam

Post by veber Mon 30 Oct - 23:30

Leviathan2 wrote:
veber wrote:nafilam ti ja akumulator klasični za dvije minute. 
koliko će mu padat kapacitet?
električna vozila su pzdarija, barem za sada.
od nekud moramo stvorit energiju, znači opet ostajemo na nafti i plinu i jednu tehnologiju koju smo doveli na visoki standard želimo ukinut tehnologijom u povojima.

svi imamo mobitele i znamo koliko traje baterija prvi dan koliko nakon godinu dana.

pasata si moga vozit 1500km u 5oj 60. moj troši 12-15l. s plinom na autocesti mogu doći do maslenice. tamo tankiram i opet kada se vraćam iz splita tankiram na maslenici.

70lbenzina
90lplina
taj podatak nisi napisao.
to je drugo

veber

Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam - Page 5 Empty Re: Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam

Post by Leviathan2 Mon 30 Oct - 23:39

veber wrote:
Leviathan2 wrote:
veber wrote:nafilam ti ja akumulator klasični za dvije minute. 
koliko će mu padat kapacitet?
električna vozila su pzdarija, barem za sada.
od nekud moramo stvorit energiju, znači opet ostajemo na nafti i plinu i jednu tehnologiju koju smo doveli na visoki standard želimo ukinut tehnologijom u povojima.

svi imamo mobitele i znamo koliko traje baterija prvi dan koliko nakon godinu dana.

pasata si moga vozit 1500km u 5oj 60. moj troši 12-15l. s plinom na autocesti mogu doći do maslenice. tamo tankiram i opet kada se vraćam iz splita tankiram na maslenici.

70lbenzina
90lplina
taj podatak nisi napisao.
to je drugo
ma znam , zajebavo sam se, , mada ne znam ni koliko tvoj auto zdere, ni koliki ti tank s plinom
bez autoputeva sam znao natjerat i na 1700km,
al jos veca je pizdarija kad ostanes u vukojebini bez plina i benzina :D, sjebala me kazaljka od benge, skoro pun tank kazala a u stvari prazan, ja vozio na plin dok nij epoceo izdisat, presaltam na bengu, 500metara i cvrc,
pa ti stopiraj do benzinske 10km u vukojebini u 1 poslije ponoci :D

_________________
Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam - Page 5 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam - Page 5 Empty Re: Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam

Post by veber Mon 30 Oct - 23:52

Leviathan2 wrote:ma znam , zajebavo sam se, , mada ne znam ni koliko tvoj auto zdere, ni koliki ti tank s plinom
bez autoputeva sam znao natjerat i na 1700km,
al jos veca je pizdarija kad ostanes u vukojebini bez plina i benzina :D, sjebala me kazaljka od benge, skoro pun tank kazala a u stvari prazan, ja vozio na plin dok nij epoceo izdisat, presaltam na bengu, 500metara i cvrc,
pa ti stopiraj do benzinske 10km u vukojebini u 1 poslije ponoci :D
hahahahahahahaha :D :D

04.01.17. kod frenda na viksi. ajmo po pivo veli frend.
ajmo
plin svjetli rezerva, benzin svjetli rezerva.
i obiđemo mi zagorje. u tuhelju smo bili.
krepa mi plin, usred ničeg sretnemo tipa koji nemre hodat, ono pohitava se.
dečki jel imate pljugu?
pa imamo
aj dajte
a di možemo do benzina, plina, pive...
a tam prema zaboku.

krenem ja prema zaboku i fakat pumpa
i murja
i pita me pička u uniformi da kaj hoću, a auto mi baš crknul kada sam ulazio na pumpu.

KOJI JEBENI KURAC HOĆU NA BENZINSKOJ PUMPI? pivo

i srećom netko je projurio po cesti i ovi upalili rotirke i za njim.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam - Page 5 Empty Re: Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam

Post by Leviathan2 Tue 31 Oct - 0:25

veber wrote:
Leviathan2 wrote:ma znam , zajebavo sam se, , mada ne znam ni koliko tvoj auto zdere, ni koliki ti tank s plinom
bez autoputeva sam znao natjerat i na 1700km,
al jos veca je pizdarija kad ostanes u vukojebini bez plina i benzina :D, sjebala me kazaljka od benge, skoro pun tank kazala a u stvari prazan, ja vozio na plin dok nij epoceo izdisat, presaltam na bengu, 500metara i cvrc,
pa ti stopiraj do benzinske 10km u vukojebini u 1 poslije ponoci :D
hahahahahahahaha :D :D

04.01.17. kod frenda na viksi. ajmo po pivo veli frend.
ajmo
plin svjetli rezerva, benzin svjetli rezerva.
i obiđemo mi zagorje. u tuhelju smo bili.
krepa mi plin, usred ničeg sretnemo tipa koji nemre hodat, ono pohitava se.
dečki jel imate pljugu?
pa imamo
aj dajte
a di možemo do benzina, plina, pive...
a tam prema zaboku.

krenem ja prema zaboku i fakat pumpa
i murja
i pita me pička u uniformi da kaj hoću, a auto mi baš crknul kada sam ulazio na pumpu.

KOJI JEBENI KURAC HOĆU NA BENZINSKOJ PUMPI? pivo

i srećom netko je projurio po cesti i ovi upalili rotirke i za njim.
LOOOL
sad si me sjetio , nekad sam i ja haracio sa zagoricima po tuheljskim :D
uvijek murja na cesti mamicu im, opjevali mi o dvojici legendarnih tamo,  sve vas vidi sve vas vidi zabocka policija, tesla ba i cikota, jahaci magle LOL
mamu im jebem, cugaju s nama dole kod krizanja za krapinske u birtiji, izadju 5 minuta prije nas i puf lizalica, pijani ste kazna :D
poslije su jedno dva tri puta nasli auto na klocnama, oni u birtiji a mi ko oni iz pitstopa, u dvije minute kotaci dole i na klocne. a show bio s njima uvijek

_________________
Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam - Page 5 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam - Page 5 Empty Re: Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam

Post by Guest Tue 31 Oct - 10:17

Leviathan2 wrote:
ja sam lupao zagreb hamburg u komadu , bez tankanja i odmaranja, dok bijah mladjahan momak, sad 300 km i pauza pol sata :D
kad krenem odavde, stignem do slovenije, pauza pol sata pa onda do dnrh, taman :D
problem elektricnih automobila nij enjihova neisplativost, sto su do sad radili el automobile je bila cisto pizdarija da kao ajd nesto rade,
ako si citao onda znas da tesla planira otvorit pogone za serijsku proizvodnju i da automobili nebi trebali kostat vise od 35 000 dolara,  sa autonomijom od 500 km je to cisto dobar automobil, jos ako se instaliraju punionice koje mogu napunit automobil za 3 minute kao sto tesla reklamira, kus vise,

Pa gle, ni ja odavno nisam u cvijetu mladosti. :) Ali nebitno.
Električni auti imaju više problema, među kojima su trenutno u javnosti najizraženiji oni koji se odnose na preveliku cijenu u odnosu na SUI konkurenciju i probleme s baterijama, posebno njihovim odlaganjem, što je puno veći ekološki problem nego što se to uobičajeno misli.
No, najveći je problem ono što je rekao Veber, riječ je o igrački za bogate i to onu vrstu bogatih koja o sebi gradi iluziju kako su oni veliki zaštitnici ako ne i spasitelji okoliša zbog toga što si mogu priuštiti tako skupe gedžete.
Zapravo, kvaka je u tome da na taj način uživaju u jednoj slici o sebi koju su sami stvorili jednostavno zato da bi se osjećali bolje i sami sebe u čovječanstvu pozicionirali na par stepenica više nego što to realno zaslužuju.
Zbog toga boluju od čitave hrpe zabluda među kojima je i ona po kojoj se bore protiv jačanja efekta staklenika u atmosferi s jedne strane, a s druge se protive izgradnji fisijskih nuklearnih elektrana premda je dobro poznato da upravo one od svih sada komercijalno dostupnih izvora zapravo prosječno imaju najmanje štetne utjecaje na okoliš, a posebno kada je efekt staklenika u pitanju. 
No, to im ne smeta iz jednostavnog razloga zato jer njihov cilj ionako nije zaštita okoliša nego stvaranje jedne poželjne slike o sebi, makar nerealne.
Riječ je dakle najvećim dijelom o običnom pomodarstvu, makar isto već dulje vrijeme funkcionira kao generacijsko i vjerojatno se sa njim neće izaći na kraj dok se cijela generacija jednostavno ne makne sa scene. Stare zablude se jako teško uklanjaju, a ima i ona engleska poslovica koja kaže da je jako teško starog psa naučiti novim trikovima.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam - Page 5 Empty Re: Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam

Post by kic Tue 31 Oct - 10:20


da se i ja složim sa šejkerom, električna auta i vjetroelektrane su jedna velika podvala...
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48056
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam - Page 5 Empty Re: Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam

Post by Guest Tue 31 Oct - 10:23

kic wrote:
da se i ja složim sa šejkerom, električna auta i vjetroelektrane su jedna velika podvala...
...i katalizatori, pride i software-i  koji prikazuju "pravu" sliku na tehničkom.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam - Page 5 Empty Re: Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam

Post by Guest Tue 31 Oct - 10:46

kofein wrote:
kic wrote:
da se i ja složim sa šejkerom, električna auta i vjetroelektrane su jedna velika podvala...
...i katalizatori, pride i software-i  koji prikazuju "pravu" sliku na tehničkom.

Ako govoriš o dieselgateu, tu nije riječ o sistemskom problemu nego varanju kupaca od strane pojedinih proizvođača. Doduše, varanje samo po sebi je odavno preraslo na razinu sistemskog problema, ali toga nisu i neće biti oslobođeni niti auti na potpuno električni pogon i njihovi proizvođači.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam - Page 5 Empty Re: Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam

Post by Guest Tue 31 Oct - 11:01

kic wrote:električna auta i vjetroelektrane su jedna velika podvala...

Ako je riječ o potpunoj pa i zakonskoj zabrani automobila sa SUI motorima onima na potpuno električni pogon, to je definitivno tako.
No, takvi auti imaju smisla u gradskoj upotrebi, posebno kada su veliki gradovi u pitanju. Na taj se način doduše problem zagađenja ne smanjuje na globalnoj razini, jer će povećana proizvodnja struje iz termo izvora donijeti i veću razinu zagađenja, ali će se tako ipak riješiti problem koncentracije zagađenja u samim gradovima, što zna biti vrlo opasno po zdravlje stanovnika gradova.
Također, neka vrsta hibrida itekako ima smisla, posebno onih koji bi koristili SUI motor relativno male snage za punjenje baterija kako bi se povećala autonomija, smanjila potrošnja goriva i smanjila upotreba baterija pa tako i njihovo odlaganje. Problem je doduše i dalje visoka cijena takvih auta.
Što se tiče vjetroelektrana, tu je stvarno riječ o velikoj podvali, prije svega jer je ta vrsta energije reda veličine dvostruko skuplja od one iz termo izvora i četvereostruko od nuklearki, a svojevremeno je njemački ministar energetike u vrijeme Gerhardove vlade lakonski zaključio kako će se to riješiti jednostavnim povećanjem cijena energije iz drugih izvora kako bi se izjednačile sa cijenama struje iz vjetroelektrana et voila!
Također je problem i u nestabilnosti takve proizvodnje, jer kada nema vjetra, nema niti struje, a ako je vjetar olujan, dolazi u pitanje i sigurnost vjetrenjača.
Njemačka si kao bogato društvo to može priuštiti, ali veliki dio ostalih zemalja ne može, jer im o tome ovisi i sam ekonomski rast i društvena stabilnost koja se temelji na tome.
Njemačka uz to ima jak interes prodaje vlastite tehnologije vjetroelektrana na svjetskom tržištu, jer ne mogu konkurirati u nuklearnoj fisijskoj tehnologiji Amerikancima, Japancima i Francuzima, pa ni Korejcima, zbog čega favoriziraju vjetroizvore i tehnologiju čak i na zakonskoj razini.
I tako Njemačka svoj gospodarski interes pokušava podmetnuti kao ekološki interes na globalnoj razini. Za sada im ide sasvim dobro.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam - Page 5 Empty Re: Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam

Post by kic Tue 31 Oct - 11:16


ljudi i ne znaju koliko se materijala utroši da se izgradi jedna vjetroelektrana samo, jako puno čelika, ugljena i betona, da ne govorim o utjecaju na ptica i njihova staništa, čista destrukcija praktički, problem je i u prijenosu te struje, ali i u vremenu kad nema vjetra pa mora raditi generator - normalno na gorivo..

sve u svemu kad čovjek zbroji taj problem s odlaganjem baterija, i da se sva ta struja negdje i nekako mora proizvesti ipak, odavno mi sve to skupa uopće nije cool..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48056
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam - Page 5 Empty Re: Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam

Post by Kavran Tue 31 Oct - 12:38

Leviathan2 wrote:
Kavran wrote:
Leviathan2 wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
marcellus wrote:


serije nemaju ništa s tim u ovom slučaju, jer baterije koštaju koliko koštaju, i cijena im ne ide dolje s većim serijama nego čak i gore, to nisu čipovi, baterije koriste rijetke i skupe metale.

a tim metalima cijena raste s porastom potražnje i porastom proizvodnje električnih auta.

Ajmo biti potpuno pa i brutalno realni.
Automobil pogonjen isključivo na električni pogon smabdijevan strujom isključivo iz baterija predstavlja jednu notornu pizdariju. Igračku za nikada odrasle.
Jedino realno riješenje su tu hibridi sa dvostrukim pogonom (još skuplji nego čisto električni zbog dodatnog motora i sklopova koji omogućuju njegov rad) i oni koji imaju dodatni SUI motor koji služi isključivo za punjenje baterija čime se značajno proširuje domet automobila i smanjuju dimenzije baterija pa tako i njihova cijena odnosno startna cijena automobila samog. Tesla je izbjegavanjem upotrebe te tehnologije zapravo već stavio ključ u bravu, to je samo pitanje vremena. Ekipi je očito potpuno nepotrebno postojanje dvaju prtljažnika važnije od vlastite poslovne budućnosti.
To je realnost, sve ostalo je pomodarski trlababalan.
ne lupetaj, tehnologija za veci domet postoji vec, ako sam ja imao domet od 400 do 600 km, ovisno o rezimu voznje na svom audiju onda i tesla ima tehnologiju za napravit soma kilometara, proshetaj malo po europi pa ces vidjet da je sve vise punionica za elektricne automobile

a otkud ta električna energija? nuklearke i termoelektrane najviše. koga mi jebemo s tim električnim automobilima. sami sebe.

:)
nema veze odkud, ja gledam na isplativost, ako mi se isplati vise od klasicnog pogona, zas ne, tako sam i prije toga vozio na GPL kad je jedino u italiji bilo koliko toliko punionica, u sloveniji ni jedna a u hrvatskoj u zg rjeci i splitu, izmedju nista, al jebga, opet je bilo isplativo, a iskreno, ima nacina dobit cistu struju, medjutim ja ne razumijem zasto se grade zagadjivacki projekti od elektrana

meni dizel ispada isplativiji od tih pizdarija. za sada. kad ću ja moći za iste novce kupiti i na alternativno gorivo auto nafilati brzo kao dizelaša i po kn/km preći kao s dizelašem, dakle uključno računajući i kupnju vozila i godišnju amortizaciju onda ću reći OK.

dotle .... nabijem ih na kurac.


Last edited by Kavran on Tue 31 Oct - 12:41; edited 1 time in total
Kavran
Kavran

Posts : 2669
2017-10-12

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam - Page 5 Empty Re: Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam

Post by Kavran Tue 31 Oct - 12:40

veber wrote:
Leviathan2 wrote:ma znam , zajebavo sam se, , mada ne znam ni koliko tvoj auto zdere, ni koliki ti tank s plinom
bez autoputeva sam znao natjerat i na 1700km,
al jos veca je pizdarija kad ostanes u vukojebini bez plina i benzina :D, sjebala me kazaljka od benge, skoro pun tank kazala a u stvari prazan, ja vozio na plin dok nij epoceo izdisat, presaltam na bengu, 500metara i cvrc,
pa ti stopiraj do benzinske 10km u vukojebini u 1 poslije ponoci :D
hahahahahahahaha :D :D

04.01.17. kod frenda na viksi. ajmo po pivo veli frend.
ajmo
plin svjetli rezerva, benzin svjetli rezerva.
i obiđemo mi zagorje. u tuhelju smo bili.
krepa mi plin, usred ničeg sretnemo tipa koji nemre hodat, ono pohitava se.
dečki jel imate pljugu?
pa imamo
aj dajte
a di možemo do benzina, plina, pive...
a tam prema zaboku.

krenem ja prema zaboku i fakat pumpa
i murja
i pita me pička u uniformi da kaj hoću, a auto mi baš crknul kada sam ulazio na pumpu.

KOJI JEBENI KURAC HOĆU NA BENZINSKOJ PUMPI? pivo

i srećom netko je projurio po cesti i ovi upalili rotirke i za njim.

gle papka zivo se na plin ... pa ono .... ka'e tebi??

dizel cobra ... dizel!

king
Kavran
Kavran

Posts : 2669
2017-10-12

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam - Page 5 Empty Re: Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam

Post by marcellus Tue 31 Oct - 12:41

veber wrote:Marc ne tipkaj o auto industriji. Renault je kupnjom Smatra postao nr. One u svijetu. Clio, Twingo i Smart rade se u Revozu, Novo Mesto. Zarade više nego na laguni ili onom novom modelu. Kao i bmw na trojki ili mercedes na  c klasi

zarade kurčinu

http://money.cnn.com/galleries/2011/autos/1111/gallery.most_profitable_cars/index.html

ford je na f150 kamionetu otkad ga rade napravio čistih 50 milijardi dolara profita.

Porsche na svakom autu zaradi pet somova eura, desetak puta više nego bilo tko drugi, a najviše zarade opet na kamionima, cayennu i macanu

_________________
Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam - Page 5 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam - Page 5 Empty Re: Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam

Post by marcellus Tue 31 Oct - 12:49

bmw usput najviše ukupno zaradi na trojki, a najviše na petici po prodanom autu.


što se tiče proizvođača, ako nissan i renault računaš zajedno onda možda al onda i cijeli GM i Ford moraš računat sa svim markama


This is a list of the 15 largest manufacturers by production in 2016[35]

Rank Group Country Vehicles
1 Toyota Japan 10,213,486
2 Volkswagen Group Germany 10,126,281
3 Hyundai / Kia South Korea 7,889,538
4 General Motors United States 7,793,066
5 Ford United States 6,429,485
6 Nissan Japan 5,556,241
7 Honda Japan 4,999,266
8 Fiat Chrysler Automobiles Italy / United States 4,681,457
9 Renault France 3,373,278
10 PSA France 3,152,787
11 Suzuki Japan 2,945,295
12 SAIC China 2,566,793
13 Daimler Germany 2,526,450
14 BMW Germany 2,359,756
15 Changan China 1,715,871

_________________
Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam - Page 5 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam - Page 5 Empty Re: Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum