ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam

Page 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam - Page 4 Empty Re: Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam

Post by Guest Mon 30 Oct - 17:46

Leviathan2 wrote:
ne lupetaj, tehnologija za veci domet postoji vec, ako sam ja imao domet od 400 do 600 km, ovisno o rezimu voznje na svom audiju onda i tesla ima tehnologiju za napravit soma kilometara, proshetaj malo po europi pa ces vidjet da je sve vise punionica za elektricne automobile

Stari model ima autonomiju ilitiga domet oko 300-350 km. Pitaj onog poslovnjaka Cvetojevića koji ga ima i koja je upravo taj naveo u NU2 kada je bio gost. Ako si to imao 600 km autonomiju onda si se vozio poput puža.
Za novi model se najavljuje autonomija oko 540 km, ali to ćemo tek vidjeti.
Dodatan problem kod nas je u tome što nema punionica, a još veći je da punjenje poprilično traje čaka i u ubrzanom modu. Dizel gotivo ili benzin s druge strane skupa sa čekanjem na red natankaš za koliko? 5 minuta? 10 u najgorem slučaju.
I punionica strujom nikada neće biti tako puno kao ovih klasičnih, jer ta tehnologija nikada neće zaživjeti.
Rekao sam i zašto.
Zato jer će se proizvođači prije ili kasnije opametiti i početi u automobile na čisto električni pogon ugrađivati i SUI motore čisto za punjenje baterija zbog čega će i njihova dimenzija biti manja, a kako su jako skupe i cijena takvog automobila će biti manje bez obzira na dodatni SUI motor za punjenje baterija i što će drastično povećati autonomiju, a uz to će potrošnja dizela (puno bolje riješenje od benzinaca) biti na razini litre ili dvije na 100 km, jer će moći raditi u optimalnom režimu obrtaja bez onih stani-kreni šokova koji strašno povećavaju potrošnju u automobilima pogonjenim SUI motorima.
Dakle, napuniš baterije strujom kod kuće ili na nekom privremenom boravištu (hotelu itd.) i onda koristiš SUI motor za punjenje baterija.
To je jedina neposredna budućnost električnog pogona, sve ostalo je pomodarski trlababalan što se pokazao i gubicima koji imaju proizvođači hibrida i još nitko nije uspio plasirati tu tehnologiju uz zaradu.

Guest
Guest


Back to top Go down

Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam - Page 4 Empty Re: Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam

Post by Guest Mon 30 Oct - 17:50

veber wrote:Renault je kupnjom Smatra postao nr. One u svijetu.

Po broju prodanih automobila? Zar nije VW grupacija preuzela primat od Toyote? Otkud sad Renault u toj igri?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam - Page 4 Empty Re: Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam

Post by Guest Mon 30 Oct - 17:54

slidingdoorsoperator wrote:
veber wrote:Renault je kupnjom Smatra postao nr. One u svijetu.

Po broju prodanih automobila? Zar nije VW grupacija preuzela primat od Toyote? Otkud sad Renault u toj igri?
tesko da je netko jaci od VW-a

Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam - Page 4 Post-7218-13947908270804
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam - Page 4 Empty Re: Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam

Post by Guest Mon 30 Oct - 17:59

Reno se svakako ne moze mjeriti sa vW-om..ni po cemu..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam - Page 4 Empty Re: Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam

Post by Guest Mon 30 Oct - 17:59

Friški podaci s neta. U 2016, VW grupacija (usprkos dieselgateu)  najveći proizvođač, primat preuzet od Toyote.
U prvoj polovici 2017. najveći proizvođač postala Nissan-Renault grupacija.
Za dalje ćemo vidjeti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam - Page 4 Empty Re: Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam

Post by Guest Mon 30 Oct - 18:01

et..prilicno zivahno na trzistu... :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam - Page 4 Empty Re: Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam

Post by Guest Mon 30 Oct - 20:56

marcellus wrote:
Kserks_ wrote:
to za baterije je da prostiš glupost...već postoje podaci iz prakse, baterije nakon 200000 milja i dalje pune prosječno na 90% svog početnog kapaciteta.

svizac čokolada

akumulator ko akumulator, nisam čuo da akumulator može trajat 200 000 milja (300 000 km)

ako ti akumulator izdrži 100 000 puno je izdržao, s tim da je manje optrećen nego akumulatori koji pokreću auto

uostalom kolko traje baterija na mobitelu? Deset godina? Malo morgen. A to je ista tehnologija. U biti ak ti baterija na mobitelu može izdržat 3-4 godine max računaj da je ista priča i s auto baterijom
evo pa vidi, ja ne govorim napamet:
Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam - Page 4 Tesla-model-s-mileage-vs-remaining-battery-range-as-of-apr-2017-source-dutch-belgian-tesla-forum_100605182_m
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam - Page 4 Empty Re: Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam

Post by Leviathan2 Mon 30 Oct - 21:41

slidingdoorsoperator wrote:
Leviathan2 wrote:
ne lupetaj, tehnologija za veci domet postoji vec, ako sam ja imao domet od 400 do 600 km, ovisno o rezimu voznje na svom audiju onda i tesla ima tehnologiju za napravit soma kilometara, proshetaj malo po europi pa ces vidjet da je sve vise punionica za elektricne automobile

Stari model ima autonomiju ilitiga domet oko 300-350 km. Pitaj onog poslovnjaka Cvetojevića koji ga ima i koja je upravo taj naveo u NU2 kada je bio gost. Ako si to imao 600 km autonomiju onda si se vozio poput puža.
Za novi model se najavljuje autonomija oko 540 km, ali to ćemo tek vidjeti.
Dodatan problem kod nas je u tome što nema punionica, a još veći je da punjenje poprilično traje čaka i u ubrzanom modu. Dizel gotivo ili benzin s druge strane skupa sa čekanjem na red natankaš za koliko? 5 minuta? 10 u najgorem slučaju.
I punionica strujom nikada neće biti tako puno kao ovih klasičnih, jer ta tehnologija nikada neće zaživjeti.
Rekao sam i zašto.
Zato jer će se proizvođači prije ili kasnije opametiti i početi u automobile na čisto električni pogon ugrađivati i SUI motore čisto za punjenje baterija zbog čega će i njihova dimenzija biti manja, a kako su jako skupe i cijena takvog automobila će biti manje bez obzira na dodatni SUI motor za punjenje baterija i što će drastično povećati autonomiju, a uz to će potrošnja dizela (puno bolje riješenje od benzinaca) biti na razini litre ili dvije na 100 km, jer će moći raditi u optimalnom režimu obrtaja bez onih stani-kreni šokova koji strašno povećavaju potrošnju u automobilima pogonjenim SUI motorima.
Dakle, napuniš baterije strujom kod kuće ili na nekom privremenom boravištu (hotelu itd.) i onda koristiš SUI motor za punjenje baterija.
To je jedina neposredna budućnost električnog pogona, sve ostalo je pomodarski trlababalan što se pokazao i gubicima koji imaju proizvođači hibrida i još nitko nije uspio plasirati tu tehnologiju uz zaradu.
jako dobro sam informiran o trendovima u ev industriji
a 600 km sam prevaljivao na standardnoj voznji, grad otvoreno, jedino na autoputu gdje sam dizao brzinu na 140 -150kmh mi se autonomija smanjivala
s  brzinom 80-90 kmh sam bez brige radio 6 stoji, u gradskoj voznji nisam nikad mjerio
punionica strujom imas u svici ko u prici, nemos naci za gpl al za ev sigurno, u germaniji holandiji ih ima di oces, i po benzinskima
istina da nisu high speed al odmoris sat dva i picis dalje

_________________
Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam - Page 4 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam - Page 4 Empty Re: Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam

Post by veber Mon 30 Oct - 22:28

slidingdoorsoperator wrote:
veber wrote:Renault je kupnjom Smatra postao nr. One u svijetu.

Po broju prodanih automobila? Zar nije VW grupacija preuzela primat od Toyote? Otkud sad Renault u toj igri?
Renault-Nissan Group postali najjači po prodaji i profitu. Preuzeli su i Brabus.
Čak i BMW kupuje od Nissana diesel za seriju 1. Mislim da su vlasnici i Subarua.

Inače sveče, Porsche je vlasnik VW grupacije. I osim porša sve je ostalo šrot.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam - Page 4 Empty Re: Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam

Post by veber Mon 30 Oct - 22:32

slidingdoorsoperator wrote:Friški podaci s neta. U 2016, VW grupacija (usprkos dieselgateu)  najveći proizvođač, primat preuzet od Toyote.
U prvoj polovici 2017. najveći proizvođač postala Nissan-Renault grupacija.
Za dalje ćemo vidjeti.
do nedavno sam bio u autobranši i ne tipkam bez veze.
pa znam podatke s odbora.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam - Page 4 Empty Re: Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam

Post by Guest Mon 30 Oct - 22:35

veber wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
veber wrote:Renault je kupnjom Smatra postao nr. One u svijetu.

Po broju prodanih automobila? Zar nije VW grupacija preuzela primat od Toyote? Otkud sad Renault u toj igri?
Renault-Nissan Group postali najjači po prodaji i profitu. Preuzeli su i Brabus.
Čak i BMW kupuje od Nissana diesel za seriju 1. Mislim da su vlasnici i Subarua.

Inače sveče, Porsche je vlasnik VW grupacije. I osim porša sve je ostalo šrot.
nisi u tijeku :)

Renault–Nissan–Mitsubishi Alliance
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam - Page 4 Empty Re: Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam

Post by Guest Mon 30 Oct - 22:38

Leviathan2 wrote:
jako dobro sam informiran o trendovima u ev industriji
a 600 km sam prevaljivao na standardnoj voznji, grad otvoreno, jedino na autoputu gdje sam dizao brzinu na 140 -150kmh mi se autonomija smanjivala
s  brzinom 80-90 kmh sam bez brige radio 6 stoji, u gradskoj voznji nisam nikad mjerio
punionica strujom imas u svici ko u prici, nemos naci za gpl al za ev sigurno, u germaniji holandiji ih ima di oces, i po benzinskima
istina da nisu high speed al odmoris sat dva i picis dalje

https://www.cheatsheet.com/automobiles/electric-vehicles-with-the-longest-driving-range.html/?a=viewall

Popis električnih automobila sa registrirano najvećom autonomijom. Godina 2017.
Tesla Model X top model u toj disciplini sa 295 milja odnosno okruglo 475 km.
Ali dobro, vjerovat ću ti na riječ za ovih 600 km. :)
Što se tiče Švicarske i Nizozemske, sve im je to badava jer prodaja automobila na čisti električni pogon jednostavno nikada neće zaživjeti, osim ako se ne dogodi razvoj neke bitne bolje tehnologije baterija, a ovi koje se trenutno koriste su preskupe, preteške, premalog kapaciteta  i prekratko traju.
Da ne spominjem da su takvi automobili i preskupi, usprkos gubicima koje stvaraju svojim proizvođačima.
Ponuda jednostavno ne može zadovoljiti veću potražnju zbog gubitaka koji se stvaraju svakim prodanim vozilom, zbog čega veliki proizvođači imaju takve u ponudi gotovo isključivo kao stvar prestiža, sličmno kao i coupe i cabrio modele, na kojima samo gube, a računajući da će im se to jednom vratiti pa ne smiju zaostati za razvojem te tehnologije.
Međutim, ovi troškovi im se vjerojatno nikada neće u potpunosti vratiti, slično kao što se niti velika ulaganja u razvoj fuel cell tehnologije odnosno vodika kao goriva.
Ideja je nastala sedamdesetih vjerojatno od strane napušenih hipija kojima se izgleda činilo kako je velika fora imati automobil koji će trošiti vodik i kao jedini ispuh imati vodenu paru pa su se takva riješenja reklamirala sa grafikom u kojoj je prikazano da iz auspuha izlazi cvijeće.
Međutim, kako je realnost nešto sasvim drugo od napušenih hipi fantazija, cijelka stvar je jednostavno propala i nekoliko milijardi USD uloženih u razvoj te tehnologije je otišlo u dim da se nikada ne vrati.
Bogata društva si to svojevrsno pomodarstvo forsiranja upotrebe  automobila na čisto slektrični pogon mogu priuštiti na neko vrijeme fingirajući veliki "zelenost" pred svojim građanima, ali će uskoro i sami shvatiti da to nema smisla.
Ponovit ću, jedino kvalitetnije prijelazno riješenje do te bitno bolje nove tehnologije baterija jesu hibridna vozila u kojima pogon jeste na električni motor, ali se punjenje radi pomoću relativno malog SUI motora, najvjerojatnije diesela.
Također postoji i zgodno riješenje sa elektromotorima ugrađenima direktno u kotače automobila umjesto jednog motora kao u klasičnim SUI konfiguracijama, što je moguće s obzirom na male gabarite motora, a ima i drugih čisto tehničkih prednosti zbog drugačije riješenog prijenosnog sustava, lakše rješavanje AWD-a i slično i to sve putem elektroničkih sklopova jer tu teška i manje pouzdana mehanika nije neophodna.
Odmoriš sat - dva? Bokte, pa ja na auto cesti nakon odrađenih 600 km odmaram 20 minuta, maksimalno pola sata i to ako pojedem sendvič i popijem sok. Inače u pravilu ne više od desetak minuta nakon što natočim gorivo.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam - Page 4 Empty Re: Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam

Post by veber Mon 30 Oct - 22:46

električni auto je kao i auto na paru.
trenutno ziro point i igračke za bogate.
zna se koliko kWh sadarži prosječan spremnik goriva, a koliko baterija. moj genesis u kombinaciji punog plina i benzina ima autonomiju preko 1000km, a to nema još niti jedan el. auto.

druga stvar je, moramo od nekud filat struju.
što ćemo koristiti za proizvodnju iste?

treće
li-ion bateriju treba sanirat. nedavno sam bacio mob u smeće jer je baterija krepala.
dodatno onečišćenje.

četvrto
trebali bi počet radit ceste od solarnih panela, razviti tehnologiju bezkontaktnog punjenja i rješili smo problem.

ili uknut osobna vozila.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam - Page 4 Empty Re: Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam

Post by Leviathan2 Mon 30 Oct - 22:55

slidingdoorsoperator wrote:
Leviathan2 wrote:
jako dobro sam informiran o trendovima u ev industriji
a 600 km sam prevaljivao na standardnoj voznji, grad otvoreno, jedino na autoputu gdje sam dizao brzinu na 140 -150kmh mi se autonomija smanjivala
s  brzinom 80-90 kmh sam bez brige radio 6 stoji, u gradskoj voznji nisam nikad mjerio
punionica strujom imas u svici ko u prici, nemos naci za gpl al za ev sigurno, u germaniji holandiji ih ima di oces, i po benzinskima
istina da nisu high speed al odmoris sat dva i picis dalje

https://www.cheatsheet.com/automobiles/electric-vehicles-with-the-longest-driving-range.html/?a=viewall

Popis električnih automobila sa registrirano najvećom autonomijom. Godina 2017.
Tesla Model X top model u toj disciplini sa 295 milja odnosno okruglo 475 km.
Ali dobro, vjerovat ću ti na riječ za ovih 600 km. :)
Što se tiče Švicarske i Nizozemske, sve im je to badava jer prodaja automobila na čisti električni pogon jednostavno nikada neće zaživjeti, osim ako se ne dogodi razvoj neke bitne bolje tehnologije baterija, a ovi koje se trenutno koriste su preskupe, preteške, premalog kapaciteta  i prekratko traju.
Da ne spominjem da su takvi automobili i preskupi, usprkos gubicima koje stvaraju svojim proizvođačima.
Ponuda jednostavno ne može zadovoljiti veću potražnju zbog gubitaka koji se stvaraju svakim prodanim vozilom, zbog čega veliki proizvođači imaju takve u ponudi gotovo isključivo kao stvar prestiža, sličmno kao i coupe i cabrio modele, na kojima samo gube, a računajući da će im se to jednom vratiti pa ne smiju zaostati za razvojem te tehnologije.
Međutim, ovi troškovi im se vjerojatno nikada neće u potpunosti vratiti, slično kao što se niti velika ulaganja u razvoj fuel cell tehnologije odnosno vodika kao goriva.
Ideja je nastala sedamdesetih vjerojatno od strane napušenih hipija kojima se izgleda činilo kako je velika fora imati automobil koji će trošiti vodik i kao jedini ispuh imati vodenu paru pa su se takva riješenja reklamirala sa grafikom u kojoj je prikazano da iz auspuha izlazi cvijeće.
Međutim, kako je realnost nešto sasvim drugo od napušenih hipi fantazija, cijelka stvar je jednostavno propala i nekoliko milijardi USD uloženih u razvoj te tehnologije je otišlo u dim da se nikada ne vrati.
Bogata društva si to svojevrsno pomodarstvo forsiranja upotrebe  automobila na čisto slektrični pogon mogu priuštiti na neko vrijeme fingirajući veliki "zelenost" pred svojim građanima, ali će uskoro i sami shvatiti da to nema smisla.
Ponovit ću, jedino kvalitetnije prijelazno riješenje do te bitno bolje nove tehnologije baterija jesu hibridna vozila u kojima pogon jeste na električni motor, ali se punjenje radi pomoću relativno malog SUI motora, najvjerojatnije diesela.
Također postoji i zgodno riješenje sa elektromotorima ugrađenima direktno u kotače automobila umjesto jednog motora kao u klasičnim SUI konfiguracijama, što je moguće s obzirom na male gabarite motora, a ima i drugih čisto tehničkih prednosti zbog drugačije riješenog prijenosnog sustava, lakše rješavanje AWD-a i slično i to sve putem elektroničkih sklopova jer tu teška i manje pouzdana mehanika nije neophodna.
Odmoriš sat - dva? Bokte, pa ja na auto cesti nakon odrađenih 600 km odmaram 20 minuta, maksimalno pola sata i to ako pojedem sendvič i popijem sok. Inače u pravilu ne više od desetak minuta nakon što natočim gorivo.
ja sam lupao zagreb hamburg u komadu , bez tankanja i odmaranja, dok bijah mladjahan momak, sad 300 km i pauza pol sata :D
kad krenem odavde, stignem do slovenije, pauza pol sata pa onda do dnrh, taman :D
problem elektricnih automobila nij enjihova neisplativost, sto su do sad radili el automobile je bila cisto pizdarija da kao ajd nesto rade,
ako si citao onda znas da tesla planira otvorit pogone za serijsku proizvodnju i da automobili nebi trebali kostat vise od 35 000 dolara,  sa autonomijom od 500 km je to cisto dobar automobil, jos ako se instaliraju punionice koje mogu napunit automobil za 3 minute kao sto tesla reklamira, kus vise,
ja sam napravio 600 km sa manjim kapacitetom baterija iz razloga jer sam zajebo motor, nije bitno kako  al zajebao sam ga :D
naravno to sam skidao na tehnickom i na atestiranju jer mi je dizalo tezinu za 50 kg a bio sam na granici  dopustene tezine praznog vozila,
sad planiram da probam dici na 800km pa i vise,
nadam se da cu ga sledece godine zavrsit i atestiratm naravno opet 50tak kg lakseg :D

_________________
Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam - Page 4 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam - Page 4 Empty Re: Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam

Post by Leviathan2 Mon 30 Oct - 22:59

veber wrote:električni auto je kao i auto na paru.
trenutno ziro point i igračke za bogate.
zna se koliko kWh sadarži prosječan spremnik goriva, a koliko baterija. moj genesis u kombinaciji punog plina i benzina ima autonomiju preko 1000km, a to nema još niti jedan el. auto.

druga stvar je, moramo od nekud filat struju.
što ćemo koristiti za proizvodnju iste?

treće
li-ion bateriju treba sanirat. nedavno sam bacio mob u smeće jer je baterija krepala.
dodatno onečišćenje.

četvrto
trebali bi počet radit ceste od solarnih panela, razviti tehnologiju bezkontaktnog punjenja i rješili smo problem.

ili uknut osobna vozila.
moj pasat j e prelazio 1500km, bez punjenja :D
struja se fila isto kao benzin ili plin, odnekud
baterije su oneciscenje  koje se ipak lakse sanira nego ispustena mikroprasina iz motora sa unutrasnjim sagorjevanje
ceste od solarnih panela su glupost,
punjenje koje je prezentirao tesla je cist ok, 3 minute, nemos ni bengu natocit tako brzo
ukinut osobna vozila je ipak jedna od najboljih opcija, vecina ljudi se voza beze

_________________
Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam - Page 4 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam - Page 4 Empty Re: Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam

Post by Noor Mon 30 Oct - 23:09

meni se to električno ništ ne sviđa...oni el. bicikli samo ti se prišuljaju iza leđa, nema zvuka i opasni su. a kamo li auti...
treba u njih ugraditi nešto što će zvučno simulirati rad motora.

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam - Page 4 Empty Re: Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam

Post by Leviathan2 Mon 30 Oct - 23:13

Noor wrote:meni se to električno ništ ne sviđa...oni el. bicikli samo ti se prišuljaju iza leđa, nema zvuka i opasni su. a kamo li auti...
treba u njih ugraditi nešto što će zvučno simulirati rad motora.
to nijeproblem uopce, moze zvucnik sa simulacijom ferarijeve grmljavine ili klackanje potkova po cesti :D

_________________
Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam - Page 4 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam - Page 4 Empty Re: Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam

Post by veber Mon 30 Oct - 23:17

nafilam ti ja akumulator klasični za dvije minute. 
koliko će mu padat kapacitet?
električna vozila su pzdarija, barem za sada.
od nekud moramo stvorit energiju, znači opet ostajemo na nafti i plinu i jednu tehnologiju koju smo doveli na visoki standard želimo ukinut tehnologijom u povojima.

svi imamo mobitele i znamo koliko traje baterija prvi dan koliko nakon godinu dana.

pasata si moga vozit 1500km u 5oj 60. moj troši 12-15l. s plinom na autocesti mogu doći do maslenice. tamo tankiram i opet kada se vraćam iz splita tankiram na maslenici.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam - Page 4 Empty Re: Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam

Post by veber Mon 30 Oct - 23:18

Noor wrote:meni se to električno ništ ne sviđa...oni el. bicikli samo ti se prišuljaju iza leđa, nema zvuka i opasni su. a kamo li auti...
treba u njih ugraditi nešto što će zvučno simulirati rad motora.
mi smo rezali jogurt čaše i kvačicom ih pričvrstili na okvir bicikla da lupaju po žbicama :D

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam - Page 4 Empty Re: Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam

Post by Leviathan2 Mon 30 Oct - 23:25

veber wrote:nafilam ti ja akumulator klasični za dvije minute. 
koliko će mu padat kapacitet?
električna vozila su pzdarija, barem za sada.
od nekud moramo stvorit energiju, znači opet ostajemo na nafti i plinu i jednu tehnologiju koju smo doveli na visoki standard želimo ukinut tehnologijom u povojima.

svi imamo mobitele i znamo koliko traje baterija prvi dan koliko nakon godinu dana.

pasata si moga vozit 1500km u 5oj 60. moj troši 12-15l. s plinom na autocesti mogu doći do maslenice. tamo tankiram i opet kada se vraćam iz splita tankiram na maslenici.
:D
70lbenzina
90lplina
racunaj :D
motor 1,8i
passat karavan 90to godiste, dvojka

_________________
Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam - Page 4 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam - Page 4 Empty Re: Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam

Post by veber Mon 30 Oct - 23:30

Leviathan2 wrote:
veber wrote:nafilam ti ja akumulator klasični za dvije minute. 
koliko će mu padat kapacitet?
električna vozila su pzdarija, barem za sada.
od nekud moramo stvorit energiju, znači opet ostajemo na nafti i plinu i jednu tehnologiju koju smo doveli na visoki standard želimo ukinut tehnologijom u povojima.

svi imamo mobitele i znamo koliko traje baterija prvi dan koliko nakon godinu dana.

pasata si moga vozit 1500km u 5oj 60. moj troši 12-15l. s plinom na autocesti mogu doći do maslenice. tamo tankiram i opet kada se vraćam iz splita tankiram na maslenici.

70lbenzina
90lplina
taj podatak nisi napisao.
to je drugo

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam - Page 4 Empty Re: Mate Rimac u NU2: Ne radim samo kada spavam i kenjam

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum