ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Maršal je pao

Page 11 of 23 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 17 ... 23  Next

Go down

Maršal je pao  - Page 11 Empty Re: Maršal je pao

Post by Ringo10 25/7/2017, 16:18

vuksadinare wrote:uvijek je bilo blasfemicnih izjava samo nekad se to nije samo tako davalo u javnost..pa kazu da ej stevo krajacic nekad jedan od najmocnijih ljudi u sfrj-ot u jasenovcu rekao jednom srbskom politicaru iz hravstke jer je ovaj bio dosadan..'jos su vas malo pobili u jasenovcu'
Za vrijeme slavne antibirokratske revolucije u srpskim zemljama, srpski mediji su bili sampioni takvih gluposti.

Recimo Tito je 1948 htio srusiti neku planinu u Dunav i potopiti Srbiju kako bi sprijecio vojni prodor Rusa, svi Srbi u Hrvatskoj su u osmoj koloni matickog broja onaceni sa brojem 3, Tito je naselio osamsto milijuna Siptara na Kosovo a zabranio povratak Srbima koji su kao izbjegli, na Kosovo se osamdesetih pisalo kao da Siptari svaki dan zguze i siluju deset tisu'a Srpkinja  ...

To je nesto za sto sam molio Boga da nikada ne dodje u Hrvatsku. Ali kad sam nakon dolaska u Australiju imao priliku da citam nekadasnji emigrantski tisak, vidio sam da se to shizofreno ludilo prelilo u Hrvatsku i da sam se zalud Bogu molio.

Ringo10

Posts : 21656
2015-09-24


Back to top Go down

Maršal je pao  - Page 11 Empty Re: Maršal je pao

Post by Ringo10 25/7/2017, 16:20

vuksadinare wrote:
Ringo10 wrote:
vuksadinare wrote:stane dolanc je rekao da treba prokopati tunel ispod hravtske do beograda.. :)
Ova izjava od strane Slovenaca je istinita. Ali ne znam je li to izhjavio bas Stane, mozda i jeste ...
stane dolanc nakon sto je dinamo postao prvak '82 kad mu je ivo vrhovec tad jedan od glavnih u dinamu rekao..'stane rekao si da dinamo nikad nece biti prvak i da to treba sprijeciti evo nisi nas sprijecio'..ovaj je onda pobjesnio...ima svjedoka kad je u bijesu rekao vrhovcu..'da treba tunel iskopati ispod hrvatske do beograda'
Nije to tako bilo, to je jos jedan mit, bolio je Staneka kiton za Dinamo, ta izjava Slovenaca datira iz vremena hrvatskog proljeca 1971 godine. Tu sam siguran.
Nakon studentskog strajka i otvorenog zagovaranja odvajanja Hrvatske i clanstva u UN, neko je u Sloveniji to izjavio. Mozda Stane, ne znam ...


Last edited by Ringo10 on 25/7/2017, 16:21; edited 1 time in total
Ringo10
Ringo10

Posts : 21656
2015-09-24


Back to top Go down

Maršal je pao  - Page 11 Empty Re: Maršal je pao

Post by debotoijusto 25/7/2017, 16:20

Maršal je pao  - Page 11 Tumblr_n4ljqdfjPB1ryew5wo2_500
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31227
2014-04-12


Back to top Go down

Maršal je pao  - Page 11 Empty Re: Maršal je pao

Post by Ringo10 25/7/2017, 16:25

jastreb wrote:
vuksadinare wrote:uvijek je bilo blasfemicnih izjava samo nekad se to nije samo tako davalo u javnost..pa kazu da ej stevo krajacic nekad jedan od najmocnijih ljudi u sfrj-ot u jasenovcu rekao jednom srbskom politicaru iz hravstke jer je ovaj bio dosadan..'jos su vas malo pobili u jasenovcu'
To je najvjerojatnije istina. Stevo je bio teška pijandura,a o toj izjavi imamo više izvora.

Ali Stevo je bio i jedan od najboljih prijatelja J.B.Tita.
A mozda je to i rekao a mozda je to bila nekakva pijana zajebancija koju su culi srpski novinari i od toga napravili cijelu mitologiju.

Ali smijesna je taktika tih manipulatora, tresnes nesto kao neko izjavio prije 50 i kusur  godina a objavile novine iz 1950 i neke i sad ti kopaj po arhivima i dokazuj da jeste ili nije istina.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21656
2015-09-24


Back to top Go down

Maršal je pao  - Page 11 Empty Re: Maršal je pao

Post by Ringo10 25/7/2017, 16:34

vuksadinare wrote:sto vi bedaci mislite da su se u sfrj-ot politicari makar bili komunsiti nacionalno 'ljubili'?..aha jesu malo morgen...samo to nije izlazilo u javnost nikada radi 'bratsva i jedinstva'...i sto su mediji bili strogo kontrolirani
MA normalno da nisu ...

!962 na sastanku politbiroa izbio teski sukob na relaciji Kardelj - Rankovic, Tito dva ili tri puta davao ostavku a onda general Gosnjak rekao da ce u tom slucaju izvrsiti vojni udar, pa Tile povukao ostavku, sve OO SKJ dobile sa sjednice hitan telegram ali da ga ne otvaraju do daljnejga a onda nakon sat opet telegram sa uputstvom da smjesta uniste onaj predhodni  ... to je bio kaos koji je prijetio raspadom drzave.

Na granicama sa Sovjetskim blokom opca uzbuna jer su Sovjeti znali sta se dogadja, kriza je prijetila da dobije medjunarodni karakter ...

Sva vojska bila na 1. stupnju uzbune, oficiri svi pozvani u kasarne,  iako niko nije pojma imao sta se dogadja ...

O tome je pisao Dusan Bilandzic
Ringo10
Ringo10

Posts : 21656
2015-09-24


Back to top Go down

Maršal je pao  - Page 11 Empty Re: Maršal je pao

Post by Ringo10 25/7/2017, 17:19

Dobra knjiga

Dusan Bilandzic - Moderna Hrvatska Povijest
Ringo10
Ringo10

Posts : 21656
2015-09-24


Back to top Go down

Maršal je pao  - Page 11 Empty Re: Maršal je pao

Post by lobo1 25/7/2017, 22:36

Ringo10 wrote:
jastreb wrote:
pismejker wrote:Reddera i Lobu uvijek rado vidim,i uvijek me dobro nasmiju i poprave mi dan....PLJUC !!..pardon THX..!!! lol!
Lobo mi je već dosadan. Uvijek isto. Tito,neke lažne slike,lažne izjave ,Pupovci,Mesići,Josipovići...

Nikad nije napisao neki trijezni post.
Meni Lobo djeluje kao neki iskompleksirani bubuljicavi adolescent jumfer koji drka po pet puta dnevno a ostalo vrijeme provodi paleci se na ustastvo, ZDS, i slicne tradicije koje u njegovoj maloumnoj retardiranoj glavi dobivaju oblike nepostojeceg epskog romanticarskog heroizma nekadasnjih Hitlerovih podguznika.

.

VIDI SINKO LOBO TI JE MATER JEBA ; a ni snu nije moga sanjati da mu se rodi partizanski tivusar, , odpad i smće čovječanstva.

_________________
Maršal je pao  - Page 11 Hos10
Za  Dom  spremni !
lobo1
lobo1

Male
Posts : 701
2014-04-18

Age : 71
Lokacija: : münchen

Back to top Go down

Maršal je pao  - Page 11 Empty Re: Maršal je pao

Post by Guest 25/7/2017, 22:50

lobo1 wrote:
Ringo10 wrote:
jastreb wrote:
pismejker wrote:Reddera i Lobu uvijek rado vidim,i uvijek me dobro nasmiju i poprave mi dan....PLJUC !!..pardon THX..!!! lol!
Lobo mi je već dosadan. Uvijek isto. Tito,neke lažne slike,lažne izjave ,Pupovci,Mesići,Josipovići...

Nikad nije napisao neki trijezni post.
Meni Lobo djeluje kao neki iskompleksirani bubuljicavi adolescent jumfer koji drka po pet puta dnevno a ostalo vrijeme provodi paleci se na ustastvo, ZDS, i slicne tradicije koje u njegovoj maloumnoj retardiranoj glavi dobivaju oblike nepostojeceg epskog romanticarskog heroizma nekadasnjih Hitlerovih podguznika.

.

VIDI  SINKO LOBO TI JE  MATER  JEBA ; a  ni  snu nije moga  sanjati  da mu  se  rodi partizanski  tivusar,  , odpad i  smće čovječanstva.
LOBO LEGENDA.. cheers .....
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Maršal je pao  - Page 11 Empty Re: Maršal je pao

Post by Sora 25/7/2017, 23:06

Maršal je pao  - Page 11 Img_1835
Maršal je pao  - Page 11 Img_1836

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23809
2014-04-29


Back to top Go down

Maršal je pao  - Page 11 Empty Re: Maršal je pao

Post by Sora 25/7/2017, 23:07

lobo1 wrote:
Ringo10 wrote:
jastreb wrote:
pismejker wrote:Reddera i Lobu uvijek rado vidim,i uvijek me dobro nasmiju i poprave mi dan....PLJUC !!..pardon THX..!!! lol!
Lobo mi je već dosadan. Uvijek isto. Tito,neke lažne slike,lažne izjave ,Pupovci,Mesići,Josipovići...

Nikad nije napisao neki trijezni post.
Meni Lobo djeluje kao neki iskompleksirani bubuljicavi adolescent jumfer koji drka po pet puta dnevno a ostalo vrijeme provodi paleci se na ustastvo, ZDS, i slicne tradicije koje u njegovoj maloumnoj retardiranoj glavi dobivaju oblike nepostojeceg epskog romanticarskog heroizma nekadasnjih Hitlerovih podguznika.

.

VIDI  SINKO LOBO TI JE  MATER  JEBA ; a  ni  snu nije moga  sanjati  da mu  se  rodi partizanski  tivusar,  , odpad i  smće čovječanstva.

LOBO GORI OD CETNIKA :omg

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23809
2014-04-29


Back to top Go down

Maršal je pao  - Page 11 Empty Re: Maršal je pao

Post by Sora 25/7/2017, 23:10

Ti mater, svijet gleda na Tita pozitivno a DUBRAD iz ustaske strane se osvećuje
Pa nije vam 5tito kriv sto ste otisli Hitleru

Inozemne percepcije Tita većinom pozitivne

Javnosti zemalja bivše Jugoslavije na Tita i na jugoslavenski socijalizam gledaju bipolarno, pri čemu niti jedna strana nije u pravu za sve što tvrdi, dok inozemne percepcije još uvijek više naginju pozitivnim stranama Titove vlasti, ističe Ognjenović.

U inozemstvu Tita gledaju kao nekoga tko je bio na pobjedničkoj strani Drugog svjetskog rata (DSR), tko nije izabrao stranu u hladnom ratu, tko je zakonima osigurao prava žena i prava radničkoj klasi, tko je lansirao Jugoslaviju u globalnu orbitu kao jednu od organizatora Nesvrstanih, i slično. Znači, gledaju ga kao nekoga tko je doprinio miru i izgradnji Jugoistočne Europe kako nije nitko ni prije ni poslije njega.

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23809
2014-04-29


Back to top Go down

Maršal je pao  - Page 11 Empty Re: Maršal je pao

Post by prckov 25/7/2017, 23:11

Sora wrote:Maršal je pao  - Page 11 Img_1835
sore, vodi ih poslije na Zrce

_________________
It was always the women, and above all the young ones, who were the most bigotet adherents of the party, the swallowers of slogans, the amateur spies and nosers-out of unortodoxy.
Orwell 1984
prckov
prckov

Posts : 34425
2014-04-19


Back to top Go down

Maršal je pao  - Page 11 Empty Re: Maršal je pao

Post by Guest 25/7/2017, 23:11

vi Lobu ne berete, kazala bi eva
Lobo ;) :wine
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Maršal je pao  - Page 11 Empty Re: Maršal je pao

Post by Sora 25/7/2017, 23:12

prckov wrote:
Sora wrote:Maršal je pao  - Page 11 Img_1835
sore, vodi ih poslije na Zrce

Ma jok idemo pojuriti ustase do Bleiburga chase

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23809
2014-04-29


Back to top Go down

Maršal je pao  - Page 11 Empty Re: Maršal je pao

Post by Guest 25/7/2017, 23:13

prckov wrote:
sore, vodi ih poslije na Zrce
:D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Maršal je pao  - Page 11 Empty Re: Maršal je pao

Post by Sora 25/7/2017, 23:14

Noor wrote:vi Lobu ne berete, kazala bi eva
Lobo ;) :wine

LOBO de nazdere paštete iz konzerve i loče njemačko pije
Jakako da nista pametno ne moze iz tog izaci jocolor

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23809
2014-04-29


Back to top Go down

Maršal je pao  - Page 11 Empty Re: Maršal je pao

Post by Sora 25/7/2017, 23:16

Prcko ajd fatataj ovu Noorku
cheers
Jedno tri put joj objasni da nije u pravu
Mozda se zena opameti

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23809
2014-04-29


Back to top Go down

Maršal je pao  - Page 11 Empty Re: Maršal je pao

Post by Guest 25/7/2017, 23:17

Sora wrote:
Noor wrote:vi Lobu ne berete, kazala bi eva
Lobo ;) :wine

LOBO de nazdere paštete iz konzerve i loče njemačko pije
Jakako da nista pametno ne moze iz tog izaci jocolor
svapske pastete iz konzervi su u sustini jako dobre,a pivo,pa eto moze proci.... :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Maršal je pao  - Page 11 Empty Re: Maršal je pao

Post by Sora 25/7/2017, 23:18

Tito je bio poseban po svojim sposobnostima kao političar, retoričar, ideolog i lider. Područje Jugoistočne Europe nitko nikad prije nije lansirao na mapu svijeta kao što je to on uspio: od njegova prvog otpora Staljinu među svim komunističkim zemalja, preko njegove uloge jednog od lidera pokreta Nesvrstanih, do svog specijalnog formata tzv. mekog komunizma, kaže Ognjenović i ističe da Titov nacionalni projekt stvaranja Jugoslavena kao nacije nije za podcijeniti.

'Tito je, kao i Strossmayer, shvatio da je za nas jedini način da idemo naprijed zajedno, a ne sabotirajući jedni druge, jer na kraju mi svi platimo ta podmetanja našoj vječnoj konkurenciji za mjesto vladara Jugoistočne Europe', kaže ona.

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23809
2014-04-29


Back to top Go down

Maršal je pao  - Page 11 Empty Re: Maršal je pao

Post by Guest 25/7/2017, 23:19

Sora wrote:Prcko ajd fatataj ovu Noorku
cheers
Jedno tri put joj objasni da nije u pravu
Mozda se zena opameti

vezano uz kaj?
a tak pametna ko ti neću ni biti ...beeelj :cry
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Maršal je pao  - Page 11 Empty Re: Maršal je pao

Post by Sora 25/7/2017, 23:22

:cry
Onda kad Hrvati pocnu pljuvati po Titu kao tvorcu JUGOSKAVIJE
Kretenski preskaču STROSMAJERA , SUPILA I SVE OSTALE HRVATE PRETHODNIKE JUGOSLAVENSKE FEDERACIJE.

GAMAD NACIONALISTICKA KOJA SE PONASA PO PRINCIPU SAMODOVOLJNOSTI JE SLIJEPA I GLUHA NA SIRE POVIJESNE I POLITICKE OKVIRE JUGOSLAVIJE.
NEGO SVE PRIPISUJE TITU I TO SVE LOSE.
DA VAM PAS NENU , A ONO DOBRO?

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23809
2014-04-29


Back to top Go down

Maršal je pao  - Page 11 Empty Re: Maršal je pao

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 11 of 23 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 17 ... 23  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum