ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim

Page 3 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim - Page 3 Empty Re: Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim

Post by RayMabus Thu 2 Mar - 13:11

epikur37 wrote:
Triny wrote:
jastreb wrote:Automobil više nije mačo simbol. Kao ni cigarete.
Šta je sad? Baš me zanima. :)


Sport, poslovni uspjeh, putovanja, zanimljiv život...

Danas je cigareta nekako luzerska a auto tričarija, praktički sputava.
Pa rekoh ; muška pička.

RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim - Page 3 Empty Re: Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim

Post by RayMabus Thu 2 Mar - 13:37

epikur37 wrote:
Triny wrote:
jastreb wrote:Automobil više nije mačo simbol. Kao ni cigarete.
Šta je sad? Baš me zanima. :)


Sport, poslovni uspjeh, putovanja, zanimljiv život...

Danas je cigareta nekako luzerska a auto tričarija, praktički sputava.
Pricaj mi malo o tome ...to ti je razlog zašto ja ništa nehebem ima deset godina a možda i koju godinu više ....fino bi one sve lovu i doktora ...jbga ja sam takvi kakvi sam , glumatat necu jer mi nepada na pamet pa onda sutra cijeli život živit s nekim tko ima drukcija ocekivanja .....no ja tj kod mene ima jedan trik ....bogat sam ....pa lijepo ih testiram pa to zaglumi pa ja onda kažem jesi ili nisi pa ti one nisam pa ja nabrojim šta imam pa bude kuku lelel jel možemo opet.

Rekoh ti lijepo šta je u modi : muške pičke.

No izgleda da sam previše inteligentan da bi mi takva jedna guba uopce prišla blizu a kamo li me uhvatila.

No zato lijepo pratimo krah nataliteta.

Doc ce maca na vratanca.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim - Page 3 Empty Re: Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim

Post by marcellus Thu 2 Mar - 13:41

Pinochet wrote:
marcellus wrote:uglavnom saobraćaj u hr nije ni blizu katastrofa kao LA

autom žena stigne na posao za 25 min a javnim prijevozom sati pol, kod mene je slično meni je 15 minuta autom a cca sat vremena bus i tramvaj, parking imam svoj pred kućom i svoj na poslu i žena isto ima parking na poslu, kad se putuje s djetetom komotnije je sa svojim autom, najjeftnije, najbrže itd.

drugo kad si sam pa se moš vuć po vlakovima i biciklima al daj ti podmladak navlači po tome s njihovih sto kg igračaka koje moraju pod mus s njima
nevirujem da je to zbog "propagande", bez obzira na propagandu, svi gledaju svoju guzicu, jednostavno u LA zbog povećanja populacije , gužve su na cesti, totalno postaje neisplativo imati auto, sa druge strane javni prijevoz i UBER su jeftini itd..

pa frend živi u LA parking je mission impossible, ako ga nađeš skuplji je nego platit taksi, američka prometna murija je ss gestapo stasi securitate sve u jednom, a prometnice su zakrčene tak da na auto cesti s deset traka doslovce stojiš sat vremena blokiran u prometu moraš ispalit na živce. Šezdesete su bile drugo...

_________________
Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim - Page 3 Empty Re: Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim

Post by marcellus Thu 2 Mar - 13:43

deda wrote:
Pinochet wrote:
marcellus wrote:uglavnom saobraćaj u hr nije ni blizu katastrofa kao LA

autom žena stigne na posao za 25 min a javnim prijevozom sati pol, kod mene je slično meni je 15 minuta autom a cca sat vremena bus i tramvaj, parking imam svoj pred kućom i svoj na poslu i žena isto ima parking na poslu, kad se putuje s djetetom komotnije je sa svojim autom, najjeftnije, najbrže itd.

drugo kad si sam pa se moš vuć po vlakovima i biciklima al daj ti podmladak navlači po tome s njihovih sto kg igračaka koje moraju pod mus s njima
nevirujem da je to zbog "propagande", bez obzira na propagandu, svi gledaju svoju guzicu, jednostavno u LA zbog povećanja populacije , gužve su na cesti, totalno postaje neisplativo imati auto, sa druge strane javni prijevoz i UBER su jeftini itd..

marcelus je naviknut na ugodnu vožnju Zagrebom koji ima dobro rješeno prometno pitanje, ne živi svakodnevicu vožnje po priobalnim naseljima gdje su ceste uske, gdje ti je kameni/betonski zid odmah uz prometnicu, nema ni nogostupa za pješake... a svako malo je i uzbrdica pod kutem od 45%+ na vrhu koje je semafor pa stojiš u koloni a iza tebe se nalijepio neki kojem se žuri tako da se lako nasloniš na njega ako ti kvačilo odmah ne primi

naviknut sam, naravno, ne vidim apsolutno nikakav problem u kamenom zidu uz prometnicu, ne vidim apsolutno nikakvih problema s kretanjem na uzbrdici, i tako dalje...

_________________
Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim - Page 3 Empty Re: Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim

Post by marcellus Thu 2 Mar - 13:45

inače u sad u inner cityju među kmicama ti auto ne treba, ako živiš s bijelcima u suburbii onda ti jebeno treba jer ti je sve dalje od pet milja od kuće, uključujući najbliži dućan

mladi mogu s biciklima, al daj ti odi u šoping centar i vuci dvajst kila šepceraja tramvajem po pljusku po zagrebu

_________________
Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim - Page 3 Empty Re: Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim

Post by epikur37 Thu 2 Mar - 13:49

Već sam napomenuo skuter.....

Takva elegencija, takav osjećaj hlađenja, posebice ljeti, mogućnost parkiranja, obavljanja spize, jeftinoća....snalaženje u gužvama po cestama.....

To je definitivno najbolje rješenje posebice za Dalmaciju.
epikur37
epikur37

Posts : 45331
2015-08-06


Back to top Go down

Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim - Page 3 Empty Re: Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim

Post by Guest Thu 2 Mar - 13:49

Triny wrote:
jastreb wrote:Automobil više nije mačo simbol. Kao ni cigarete.
Šta je sad? Baš me zanima. :)

Prijevozno sredstvo, kao prvo. A onda i statusni simbol. Međutim, s obzirom na velike i sve veće mogućnosti individualizacije dodatne opreme, također i odraz osobnosti vlasnika.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim - Page 3 Empty Re: Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim

Post by catabbath Thu 2 Mar - 14:10

Ja bi bez svog autića bio izgubljen. Čak nešto razmišljam o čipiranju ili remapu :)

_________________
Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim - Page 3 Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12434
2015-08-21


Back to top Go down

Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim - Page 3 Empty Re: Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim

Post by Trinity Thu 2 Mar - 14:13

catabbath wrote:Ja bi bez svog autića bio izgubljen. Čak nešto razmišljam o čipiranju ili remapu :)
I ja sam mislila dab bez auta ne mogu.
Nevjerojatno kako se čovjek prilagodi, otkrije druge načine. :)
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim - Page 3 Empty Re: Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim

Post by Guest Thu 2 Mar - 14:15

Triny wrote:Nevjerojatno kako se čovjek prilagodi, otkrije druge načine. :)

Ma naravno, ali ako ikako može uvijek se radije drži onih koji su mu udobniji.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim - Page 3 Empty Re: Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim

Post by marcellus Thu 2 Mar - 14:17

jastreb wrote:Automobil više nije mačo simbol. Kao ni cigarete.

nije, jer si nekad morao imat ruke ko međed za kresnut forda model T na kurblu, i imao si sreće ako nije pritom slučajno preskočio u prvu i pregazio te, usput si trebao imat inženjersko znanje da bi podesio kut paljenja, ručni gas, i čok u odnosu na vanjsku temperaturu i vlagu, i onda to kontinuirano podešavao u vožnji idućih pol sata dok motor ne postigne punu radnu temperaturu. Usput si na starim automa imao volan bez serva koji ženske nisu mogle okrenut u sporoj vožnji i mjenjač bez sinhrona koji bi im polomio ruke ako bi fulale međugas, i tak. Usput je trebalo automehaničarsko znanje jer ga je putem trebalo par puta popravit i naravno trebalo ga je dizat na dizalicu i mijenjat gume što je podrazumijevalo prljanje, poneku modricu, i opasnost da ti auto padne s dizalice.

kasnije nije bilo tako gadno ali si do sedamdesetih imao aute koji su bili jako brzi, jako nestabilni, praktički nisu imali kočnice, ako su ih i imali blokirale su, nisu imali pojaseve, zračne jastuke i zone amortizacije udarca kamoli radare i kontrolu stabilnosti i ABS i brza vožnja je bila nešto što je tražilo hrabrost i vještinu. Jer bi te greška poslala u stablo ili zid a to je značilo invalidnost ili smrt.

današnji ferrari bi mogla vozit moja baka da je živa.


Last edited by marcellus on Thu 2 Mar - 14:21; edited 1 time in total

_________________
Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim - Page 3 Empty Re: Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim

Post by Trinity Thu 2 Mar - 14:21

speare_shaker wrote:
Triny wrote:Nevjerojatno kako se čovjek prilagodi, otkrije druge načine. :)

Ma naravno, ali ako ikako može uvijek se radije drži onih koji su mu udobniji.
Definitivno. :)
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim - Page 3 Empty Re: Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim

Post by RayMabus Thu 2 Mar - 14:21

Triny wrote:
catabbath wrote:Ja bi bez svog autića bio izgubljen. Čak nešto razmišljam o čipiranju ili remapu :)
I ja sam mislila dab bez auta ne mogu.
Nevjerojatno kako se čovjek prilagodi, otkrije druge načine.
:)
Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim - Page 3 Elephant-and-rider-Dennis-Jarvis
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim - Page 3 Empty Re: Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim

Post by Trinity Thu 2 Mar - 14:24

RayMabus wrote:
Triny wrote:
catabbath wrote:Ja bi bez svog autića bio izgubljen. Čak nešto razmišljam o čipiranju ili remapu :)
I ja sam mislila dab bez auta ne mogu.
Nevjerojatno kako se čovjek prilagodi, otkrije druge načine.
:)
Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim - Page 3 Elephant-and-rider-Dennis-Jarvis
Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim - Page 3 S-l50010
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim - Page 3 Empty Re: Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim

Post by veber Thu 2 Mar - 14:26

ja najviše volem čuti zvuk motora i pogotovo zvuk motora od kada sam skinuo katalizator i prvi lonac, i volem izbacim COjebeni2 u vazduh.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim - Page 3 Empty Re: Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim

Post by RayMabus Thu 2 Mar - 14:27

To je bila mala šala sa slonom ...drugi način ha ha ha

Meni neki mali u ulici a nema ni 14 godina , baš je klinjo , vozi neko ghovno , ja ga zaustavija da mi objasni kako to funkcionira i mali mi sve objasnija ....nešto staneš na to i samo se naginješ i to piči ....ono ako ceš naprijed nagneš se naprijed ako ceš kocit uspraviš se ....mali odlicno to vozi ....reka mi je kako se zove al sam zaboravija ...moram to nabavit ...odlicna stvar.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim - Page 3 Empty Re: Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim

Post by Guest Thu 2 Mar - 14:27

marcellus wrote:a ne ovi su izgubljeni, voze bicikle i usput se ispričavaju drveću za zrak koji dišu, preziru privatno vlasništvo, preziru današnje korporacije koje radi profita guraju pederluk i imigrante i istovremeno vole pederluk i imigrante, plaču nad gladnima u africi a pošmrču  sranja za lovu za koju bi se nahranilo desetero gladne djece itd

:tu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim - Page 3 Empty Re: Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim

Post by Guest Thu 2 Mar - 14:28

RayMabus wrote:
Triny wrote:
catabbath wrote:Ja bi bez svog autića bio izgubljen. Čak nešto razmišljam o čipiranju ili remapu :)
I ja sam mislila dab bez auta ne mogu.
Nevjerojatno kako se čovjek prilagodi, otkrije druge načine.
:)
Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim - Page 3 Elephant-and-rider-Dennis-Jarvis

od zagreba do splita začas posla
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim - Page 3 Empty Re: Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim

Post by Guest Thu 2 Mar - 14:30

Triny wrote:
RayMabus wrote:
Triny wrote:
catabbath wrote:Ja bi bez svog autića bio izgubljen. Čak nešto razmišljam o čipiranju ili remapu :)
I ja sam mislila dab bez auta ne mogu.
Nevjerojatno kako se čovjek prilagodi, otkrije druge načine.
:)
Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim - Page 3 Elephant-and-rider-Dennis-Jarvis
Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim - Page 3 S-l50010

a na ovim.. šta li je ovo.. triba bi koji sat, ali do splita bi se došlo bez zagađivanja prirode  drunken
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim - Page 3 Empty Re: Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim

Post by RayMabus Thu 2 Mar - 14:30

RayMabus wrote:To je bila mala šala sa slonom ...drugi način ha ha ha

Meni neki mali u ulici a nema ni 14 godina , baš je klinjo , vozi neko ghovno , ja ga zaustavija da mi objasni kako to funkcionira i mali mi sve objasnija ....nešto staneš na to i samo se naginješ i to piči ....ono ako ceš naprijed nagneš se naprijed ako ceš kocit uspraviš se ....mali odlicno to vozi ....reka mi je kako se zove al sam zaboravija ...moram to nabavit ...odlicna stvar.
Evo ovo :

Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim - Page 3 Images?q=tbn:ANd9GcQJ_19mAoz8PmjSRB1KW7RJYaEyVEEs422LwlfmBh9RQ8iOkxxI

Mali neki , nema metar i žilet ono 12 -14 godina mi prizuja ulicom s time , ja taman izlazija s parkinga , odma ga ferma , STOP ...ŠTA TI JE TO , KAKO TO FUNKCIONIRA .....mali mi sve objasnija ....rekoh moram to nabavit i onda mu reka aj ok pazi kako voziš nemoj past.

Odlicna šema ...prije 15 dana to prvi put vidija i odma ga zaustavija i pita sve o tome.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim - Page 3 Empty Re: Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim

Post by veber Thu 2 Mar - 14:33

longi di ti živiš?


pa to je već of.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim - Page 3 Empty Re: Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum