ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim

Page 7 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim - Page 7 Empty Re: Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim

Post by Guest 3/3/2017, 14:30

pametnogovno wrote:
metilda wrote:
pametnogovno wrote:
Roy_Bean wrote:električni bicikli kao i oni hooverboardi su u fukciji atrofije mišića...auto isto, ali svejedno je da li se voziš u električnom ili konvencionalnom kad ionako nisi fizički aktivan...
meni je pjesice puno bolje nego bilo sta drugo, naviko sam tako, po zimi se pickice smrznu kad hodaju, a meni nista bas zbog toga sto sam naviko i nema lijenosti
ja sam i bicikl i auto dao jer mi ne trebaju

znači i ti si jedan od onih koji od zagreba do splita idu pješice... pravo si pametan...  affraid
ako ti je do izleta isplativije je s autobusom nego s autom i puno sigurnije

a autobus i auto ne spadaju u isti skup?  :roll

Guest
Guest


Back to top Go down

Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim - Page 7 Empty Re: Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim

Post by Guest 3/3/2017, 14:31

Noor wrote:
metilda wrote:
pametnogovno wrote:
Roy_Bean wrote:električni bicikli kao i oni hooverboardi su u fukciji atrofije mišića...auto isto, ali svejedno je da li se voziš u električnom ili konvencionalnom kad ionako nisi fizički aktivan...
meni je pjesice puno bolje nego bilo sta drugo, naviko sam tako, po zimi se pickice smrznu kad hodaju, a meni nista bas zbog toga sto sam naviko i nema lijenosti
ja sam i bicikl i auto dao jer mi ne trebaju

znači i ti si jedan od onih koji od zagreba do splita idu pješice... pravo si pametan...  affraid
zato ima sigurno lijepu liniju i puca od zdravlja :P

dok sam bila mlada, tamo negdje do četrdesete  :P znala sam prehodati oko 30 km do međugorja.. došla bih oznojna, smrdljiva i bez daha (sad izostavljam onaj duhovni dio)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim - Page 7 Empty Re: Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim

Post by Kermit 3/3/2017, 14:34

marcellus wrote:mensečini da će kad svi prijeđu na struju ona postat pet put skuplja nego je benzin ikad bio, neki rimski klub će proširit priču da ćemo zbog gloablnog zatopljenja do kraja stoljeća ostat bez struje i uvest će se eko takse jer se letrika ionako uglavnom dobiva iz fosilnih goriva

Neće struja poskupiti nego ti lupe doprinos za obnovljive izvore jebanja majke i povećaju sve za 60% isto i sa vodom, plinom i dr.
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim - Page 7 Empty Re: Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim

Post by RayMabus 3/3/2017, 14:35

Roy_Bean wrote:električni bicikli kao i oni hooverboardi su u fukciji atrofije mišića...auto isto, ali svejedno je da li se voziš u električnom ili konvencionalnom kad ionako nisi fizički aktivan...
Da ali oni elektricni skuteri su odlicni za po gradu na male relacije ako je grad ravan i kolnici uređeni a to je uglavnom slucaj u vecini gradova tako da ako si u gradu imaš bus i metro ako ga ima ...ili taxi ako nije skup a ovo ti je idealno za uređena široka pregrađa jer se može spakirat u rusak i na leđa.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim - Page 7 Empty Re: Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim

Post by Kermit 3/3/2017, 14:36

metilda wrote:
pametnogovno wrote:
metilda wrote:
pametnogovno wrote:
Roy_Bean wrote:električni bicikli kao i oni hooverboardi su u fukciji atrofije mišića...auto isto, ali svejedno je da li se voziš u električnom ili konvencionalnom kad ionako nisi fizički aktivan...
meni je pjesice puno bolje nego bilo sta drugo, naviko sam tako, po zimi se pickice smrznu kad hodaju, a meni nista bas zbog toga sto sam naviko i nema lijenosti
ja sam i bicikl i auto dao jer mi ne trebaju

znači i ti si jedan od onih koji od zagreba do splita idu pješice... pravo si pametan...  affraid
ako ti je do izleta isplativije je s autobusom nego s autom i puno sigurnije

a autobus i auto ne spadaju u isti skup?  :roll
Ne, to je javni prijevoz, osobna kola su vrlo često nepotreban luksuz
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim - Page 7 Empty Re: Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim

Post by Guest 3/3/2017, 14:36

marcellus wrote:
nije, jer si nekad morao imat ruke ko međed za kresnut forda model T na kurblu, i imao si sreće ako nije pritom slučajno preskočio u prvu i pregazio te, usput si trebao imat inženjersko znanje da bi podesio kut paljenja, ručni gas, i čok u odnosu na vanjsku temperaturu i vlagu, i onda to kontinuirano podešavao u vožnji idućih pol sata dok motor ne postigne punu radnu temperaturu. Usput si na starim automa imao volan bez serva koji ženske nisu mogle okrenut u sporoj vožnji i mjenjač bez sinhrona koji bi im polomio ruke ako bi fulale međugas, i tak. Usput je trebalo automehaničarsko znanje jer ga je putem trebalo par puta popravit i naravno trebalo ga je dizat na dizalicu i mijenjat gume što je podrazumijevalo prljanje, poneku modricu, i opasnost da ti auto padne s dizalice.

kasnije nije bilo tako gadno ali si  do sedamdesetih imao aute koji su bili jako brzi, jako nestabilni, praktički nisu imali kočnice, ako su ih i imali blokirale su, nisu imali pojaseve, zračne jastuke i zone amortizacije udarca kamoli radare i kontrolu stabilnosti i ABS i brza vožnja je bila nešto što je tražilo hrabrost i vještinu. Jer bi te greška poslala u stablo ili zid a to je značilo invalidnost ili smrt.

današnji ferrari bi mogla vozit moja baka da je živa.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim - Page 7 Empty Re: Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim

Post by RayMabus 3/3/2017, 14:37

RayMabus wrote:
Roy_Bean wrote:električni bicikli kao i oni hooverboardi su u fukciji atrofije mišića...auto isto, ali svejedno je da li se voziš u električnom ili konvencionalnom kad ionako nisi fizički aktivan...
Da ali oni elektricni skuteri su odlicni za po gradu na male relacije ako je grad ravan i kolnici uređeni a to je uglavnom slucaj u vecini gradova tako da ako si u gradu imaš bus i metro ako ga ima ...ili taxi ako nije skup a ovo ti je idealno za uređena široka pregrađa jer se može spakirat u rusak i na leđa.
Evo ti primjer : živiš u Osijeku negdje malo van centra , ima uređen kolnik , treba pješacit kilometar i dva do prve gradske autobusne postaje ili do grada gdje ti je radno mjesto .....samo taj kilometar i dva na tom elektricnom skuteru i kad dođeš gdje treba preklopiš i na leđa.

Moc jednostavnosti.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim - Page 7 Empty Re: Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim

Post by Kermit 3/3/2017, 14:39

Noor wrote:
asilovski wrote:
Noor wrote:
asilovski wrote:
pametnogovno wrote:
jeftinije dodje, to je bit
i ja preferiram odradit radno vrijeme i onda ici doma i mozak na pasu a ne bit na raspolaganju firmi 0-24 da budem ozenjen za firmu
Ako nemaš svoju firmu, onda si oženjen

misliš, ako imaš :)
no hehe

:)
a, živa istina, nema radnog vremena, nema praznika, često ni godišnjeg...to je tako.
Najbolje kad kažu da su se naradili kulturnjaci, državna uprava i džaba ništa referenti
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim - Page 7 Empty Re: Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim

Post by Guest 3/3/2017, 14:39

asilovski wrote:
metilda wrote:
pametnogovno wrote:
metilda wrote:
pametnogovno wrote:
meni je pjesice puno bolje nego bilo sta drugo, naviko sam tako, po zimi se pickice smrznu kad hodaju, a meni nista bas zbog toga sto sam naviko i nema lijenosti
ja sam i bicikl i auto dao jer mi ne trebaju

znači i ti si jedan od onih koji od zagreba do splita idu pješice... pravo si pametan...  affraid
ako ti je do izleta isplativije je s autobusom nego s autom i puno sigurnije

a autobus i auto ne spadaju u isti skup?  :roll
Ne, to je javni prijevoz, osobna kola su vrlo često nepotreban luksuz
 nije govno nego se pas posra...

dobro, razumijem ljude u metropoli da im je lakše koristiti javni prijevoz (ako se švercaju u zet-u  :P ) ali što se očuvanja okoliša i osobnog zdravlja tiče sasvim je svejedno hoćeš li voziti svoj automobil ili se voziti javnim prijevozom...   mislim.. ova je tema naprosto bedasta...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim - Page 7 Empty Re: Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim

Post by Guest 3/3/2017, 14:41

veber wrote:
kolerik wrote:Uciti voziti jest veliki utrosak vremena, narocito jer se to ne moze nauciti kroz par godina, treba ici postepeno, a strpljenja se nema.
jebote, makni se sa ceste ako tako stvarno misliš i voziš.

btw vezano uz temu.

za oružje svake godine moraš ići na liječnički pregled. i to malo ozbiljniji.3
za vozački...svatko ga dobije.

za brod do 30t istisnine odeš u lučku kapetaniju i za pol vure dobiješ dozvolu. ni orao ni kopao niti znaš kaj je bura, tramontana ili bonaca.

sačuvao nas bog zakonodavca.
Bez brige, kolerik vozi unazad kroz mecavu stojadin nego sto ti vozis sto vec vozis svaki dan. :)

I pritom mogu slati sms i slagati u glavi aplikacijsku mapu za FINA-u.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim - Page 7 Empty Re: Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim

Post by RayMabus 3/3/2017, 14:42

Tehnologija ide naprijed , ljudi ce jednostavno gdje nema drugo prijevoza a moraju svaki dan propješacit kilometar il dva il više do neke tocke a teren je ravan i ima uređen pješacki kolnik koristit te elektricne skutere .....to je jedan il dva kilometra jednom no ako radiš tjedno pet dana pa otiđi dođi to je vec dosta kilometraže tako da ...ok netko ce pješacit a netko ce ovo no očito ti je auto nepotreban....bar za ovu šemu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim - Page 7 Empty Re: Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim

Post by RayMabus 3/3/2017, 14:46

RayMabus wrote:Tehnologija ide naprijed , ljudi ce jednostavno gdje nema drugo prijevoza a moraju svaki dan propješacit kilometar il dva il više do neke tocke a teren je ravan i ima uređen pješacki kolnik koristit te elektricne skutere .....to je jedan il dva kilometra jednom no ako radiš tjedno pet dana pa otiđi dođi to je vec dosta kilometraže tako da ...ok netko ce pješacit a netko ce ovo no očito ti je auto nepotreban....bar za ovu šemu.
Inace taj elektricni skejt je puno bolji i od bicikle i onog segweya ....biciklu i segwey negdje moraš parkirat a ovo moš i u rusak stavit i ponijet sa sobom.

Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim - Page 7 2Q==
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim - Page 7 Empty Re: Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim

Post by RayMabus 3/3/2017, 14:49

Inace taj elektricni skuter ...tehnologija napreduje ...ja sam vec u glavi vidija par ideja kako se to može preklopit tj smanjit volumen ....napravit ce se od još lakših al cvršcih materijala .....nemoraju gume biti fiksne ....odvidaš , zavidaš ....vidiš kako odma skratiš dužinu.

Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim - Page 7 Hb
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim - Page 7 Empty Re: Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim

Post by RayMabus 3/3/2017, 14:55

Elektricni skuter tj ovaj hoverboar bi se mogao preklapati po sredini no to nije pametna ideja jer osovima mora nositi 100 kg tj mora nositi više tehnicki da bi u prospektu mogla nosit 100 kg tzv faktor sigurnosti ...plus tu je i elektro kuraz palac pa je to u suštini ideja koju netreba razrađivati ...no gume nisu dio tog sistema ....samo ih otkačiš , zakačiš ....neki segerov prsten na kraju osovine da to osigura il neko drugo tehnicko riješenje i gume se skidaju ...tako skracen može bez problema i u omanji rusak.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim - Page 7 Empty Re: Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim

Post by RayMabus 3/3/2017, 15:02

Ovaj elektricni skuter tj hoveboard prava stvar npr ako uzmeđ dva pa ih zavariš i onda gore napraviš šemu necega šta se mice lijevo desno gore dole tj mice težinu neku npr mala željezna kocka i to spojiš na daljinski dobiješ nešto poput malog daljinskog prometala koje može nosit težinu do 100 kg il 140 kg vec zavisno koliko ti treba ....ono neki veliki ured pošta i to .....treba hrpu papira poslat drugome 100 mettara dalje ...samo staviš kartonsku kutiju na ova dva spojena i s daljinskim miceš težinu ...il kako vec to napraviš da se upravlja.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim - Page 7 Empty Re: Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim

Post by RayMabus 3/3/2017, 15:04

RayMabus wrote:Ovaj elektricni skuter tj hoveboard prava stvar npr ako uzmeđ dva pa ih zavariš i onda gore napraviš šemu necega šta se mice lijevo desno gore dole tj mice težinu neku npr mala željezna kocka i to spojiš na daljinski dobiješ nešto poput malog daljinskog prometala koje može nosit težinu do 100 kg il 140 kg vec zavisno koliko ti treba ....ono neki veliki ured pošta i to .....treba hrpu papira poslat drugome 100 mettara dalje ...samo staviš kartonsku kutiju na ova dva spojena i s daljinskim miceš težinu ...il kako vec to napraviš da se upravlja.
Zavariš dva i onda sistem upravljanja staviš bombu na to i pošalješ lijepo nekome udaljenom par stotina metara a teren je ravan ....i BUUUMMMM


Hi hi hi hi

Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim - Page 7 2h2fjwk

Šalim se no i nešalim se ....malo ja bacam na ratovanje al u suštini je to to tj funkcionira.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim - Page 7 Empty Re: Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim

Post by Kermit 3/3/2017, 15:52

Osim toga 2000 g. je benzin došao 2,8 kn danas 9,63 a plata ista, pa se ti misli
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim - Page 7 Empty Re: Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim

Post by veber 3/3/2017, 16:32

kolerik wrote:
veber wrote:
kolerik wrote:Uciti voziti jest veliki utrosak vremena, narocito jer se to ne moze nauciti kroz par godina, treba ici postepeno, a strpljenja se nema.
jebote, makni se sa ceste ako tako stvarno misliš i voziš.

btw vezano uz temu.

za oružje svake godine moraš ići na liječnički pregled. i to malo ozbiljniji.3
za vozački...svatko ga dobije.

za brod do 30t istisnine odeš u lučku kapetaniju i za pol vure dobiješ dozvolu. ni orao ni kopao niti znaš kaj je bura, tramontana ili bonaca.

sačuvao nas bog zakonodavca.
Bez brige, kolerik vozi unazad kroz mecavu stojadin nego sto ti vozis sto vec vozis svaki dan. :)

I pritom mogu slati sms i slagati u glavi aplikacijsku mapu za FINA-u.
trenutno genesis


obozavam vozace koji sve rade osim kaj voze

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim - Page 7 Empty Re: Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim

Post by marcellus 3/3/2017, 16:36

kolerik wrote:
Bez brige, kolerik vozi unazad kroz mecavu stojadin nego sto ti vozis sto vec vozis svaki dan. :)

I pritom mogu slati sms i slagati u glavi aplikacijsku mapu za FINA-u.

a kak ubaciš stojadina u rikverc ja sam svog moral s dve ruke pritisnut getribu na dole da upadne i onda bi ispala plastična kugla i obavezno bi mi šipka razderala podlakticu

jebemtistojadina

_________________
Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim - Page 7 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim - Page 7 Empty Re: Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim

Post by Guest 3/3/2017, 17:11

marcellus wrote:
kolerik wrote:
Bez brige, kolerik vozi unazad kroz mecavu stojadin nego sto ti vozis sto vec vozis svaki dan. :)

I pritom mogu slati sms i slagati u glavi aplikacijsku mapu za FINA-u.

a kak ubaciš stojadina u rikverc ja sam svog moral s dve ruke pritisnut getribu na dole da upadne i onda bi ispala plastična kugla i obavezno bi mi šipka razderala podlakticu

jebemtistojadina

Ja sam dva puta mjenjacku kutiju rastavljal kak sam poludil...na parkingu sa sarafcigerom, brusil zubice. Jabuka je bila premala, a mjenjac se moral osloniti na tezinu jabuke, pa sam ju zamijenil sa vecom i tezom. Ovo da ti proleti jabuka, pa se zarezes, vjerujem 100%, to je stojadinova klasika.

Ali davni su ti dani bili...Vis veberu, ja sam na stojadinu ucil vozit, ak stojadina znas peljat, onda znas sve peljat :)

Nije voznja cisti talent, mora bit i prakse.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim - Page 7 Empty Re: Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim

Post by Guest 3/3/2017, 17:17

veber wrote:


obozavam vozace koji sve rade osim kaj voze

Pisao sam hipotetski, ja vozim auto, ne dopustam autu da vozi mene.

I tebi ocito nije jasno kaj bi bila idealna aplikacijska mapa za jednu financijsk-regulatornu industriju, a kaj je genesys...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim - Page 7 Empty Re: Izumiranje kulture automobila: Zašto mladi ljudi automobil smatraju nepotrebnim

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 7 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum