ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Popušta najveća brana u SAD-u

Page 6 of 12 Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Next

Go down

Popušta najveća brana u SAD-u - Page 6 Empty Re: Popušta najveća brana u SAD-u

Post by Guest 13/2/2017, 16:23

Pinochet wrote:
na istom linku, imaš , current account, ili platnu bilancu
http://www.tradingeconomics.com/croatia/current-account
evo pise ti, u trecem kvartalu, platna bilanca u plusu , 3,334milijarde eura.. dakle skoro 24milijarde kuna..
ti gledaš jedan kvartal, pa vadiš svoje zaključke, što piše na tom vom linku o ukupnom stanju?

Current Account in Croatia averaged -228.73 EUR Million from 1993 until 2016

Guest
Guest


Back to top Go down

Popušta najveća brana u SAD-u - Page 6 Empty Re: Popušta najveća brana u SAD-u

Post by Guest 13/2/2017, 16:24

Pinochet wrote:4.2% suficit platne bilance za 2015? vjerojatno neka greška, vjerojatno nisu ubacili 4kvartal .. itd.. ja sam gledao na HNB, suficit je nešto manji od 1milijarde €, a to je onda oko 2 i nešto % BDPa..


zapravo nije greška, jer cila bilanca, kada ubaciš i investicije i primirani i sekundarni dohodak , i sve ostalo u 2015 je bila u plusu 2 237,2 € , što je..  račun robe i usluga je u plusu  1,2milijarde € 

oko 15milijardi kuna.. hrvatski BDP je iz glave.. recimo 330 milijardi(iz glave) 

15/330 =4.4%, izračunato iz glave, što se poklapa sa dedinim linkom od 4.2% :D plusa
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Popušta najveća brana u SAD-u - Page 6 Empty Re: Popušta najveća brana u SAD-u

Post by Piglet 13/2/2017, 16:25

Pinochet wrote:4.2% suficit platne bilance za 2015? vjerojatno neka greška, vjerojatno nisu ubacili 4kvartal .. itd.. ja sam gledao na HNB, suficit je nešto manji od 1milijarde €, a to je onda oko 2 i nešto % BDPa..
Revidirali su podatke jer su se usklađivali s novim europskim standardom ESA 2010 koji je na snazi od kraja 2014.
Piglet
Piglet

Posts : 1449
2016-02-24


Back to top Go down

Popušta najveća brana u SAD-u - Page 6 Empty Re: Popušta najveća brana u SAD-u

Post by Guest 13/2/2017, 16:25

RayMabus wrote:Super nam je pa ipak iseljavamo i natalitet pada.

Paradoks.


Da. Ali to zapravo znači da prosječno nezadovoljstvo stanjem u zemlji ipak osjetno raste. E sad, o tome kome je super, a kome ne, može ponešto reći onaj famozni princip sarme. Neki kupus, neki meso, a svi skupa kao jedemo sarmu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Popušta najveća brana u SAD-u - Page 6 Empty Re: Popušta najveća brana u SAD-u

Post by RayMabus 13/2/2017, 16:25

Te vaše ekonomske brojke možete objesit mačku o rep.

NIt dugorocno išta igraju nit znace.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Popušta najveća brana u SAD-u - Page 6 Empty Re: Popušta najveća brana u SAD-u

Post by RayMabus 13/2/2017, 16:26

speare_shaker wrote:
RayMabus wrote:Super nam je pa ipak iseljavamo i natalitet pada.

Paradoks.


Da. Ali to zapravo znači da prosječno nezadovoljstvo stanjem u zemlji ipak osjetno raste. E sad, o tome kome je super, a kome ne, može ponešto reći onaj famozni princip sarme. Neki kupus, neki meso, a svi skupa kao jedemo sarmu.
Li la .....ok.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Popušta najveća brana u SAD-u - Page 6 Empty Re: Popušta najveća brana u SAD-u

Post by Guest 13/2/2017, 16:27

deda wrote:
Pinochet wrote:
na istom linku, imaš , current account, ili platnu bilancu
http://www.tradingeconomics.com/croatia/current-account
evo pise ti, u trecem kvartalu, platna bilanca u plusu , 3,334milijarde eura.. dakle skoro 24milijarde kuna..
ti gledaš jedan kvartal, pa vadiš svoje zaključke, što piše na tom vom linku o ukupnom stanju?

Current Account in Croatia averaged -228.73 EUR Million from 1993 until 2016

majko isusova, stavio sam ti link.. i gledam cijelu godinu. kvartali su zakurac, jer nam ljeto zaradi 3.3milijarde € , dok ostali kvartali budu par stotina milijuna € u minusu.. a ljeto zaradi za cijelu godinu

http://www.dzs.hr/Hrv_Eng/ljetopis/2016/sljh2016.pdf

411 stranica.. tamo vam je tablica za svim detaljima... sve jebeno piše :D



to AVERAGE, znači prosjek između 1993 i 2016. 

Koga boli kurac šta je bilo 1993, gledamo 2015, 2016, 2017 godinu :D sve piše na tvojim linkovima


jbt priznaj da si pogriješio :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Popušta najveća brana u SAD-u - Page 6 Empty Re: Popušta najveća brana u SAD-u

Post by Guest 13/2/2017, 16:28

Piglet wrote:
Pinochet wrote:4.2% suficit platne bilance za 2015? vjerojatno neka greška, vjerojatno nisu ubacili 4kvartal .. itd.. ja sam gledao na HNB, suficit je nešto manji od 1milijarde €, a to je onda oko 2 i nešto % BDPa..
Revidirali su podatke jer su se usklađivali s novim europskim standardom ESA 2010 koji je na snazi od kraja 2014.
vidio sam i sam , kada sam gledao izvješće sa dzs-a napisao sam post poviše :p

btw jesi ti ekonomist po struci?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Popušta najveća brana u SAD-u - Page 6 Empty Re: Popušta najveća brana u SAD-u

Post by Guest 13/2/2017, 16:28

What is a 'Current Account' - The difference between a nation’s savings and its investment.

http://www.investopedia.com/terms/c/currentaccount.asp

What is 'Balance Of Trade - BOT' - The balance of trade (BOT) is the difference between a country's imports and its exports for a given time period.

http://www.investopedia.com/terms/b/bot.asp
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Popušta najveća brana u SAD-u - Page 6 Empty Re: Popušta najveća brana u SAD-u

Post by RayMabus 13/2/2017, 16:29

Pinochet wrote:.. i gledam cijelu godinu. kvartali su zakurac, jer nam ljeto zaradi 3.3milijarde € , dok ostali kvartali budu par stotina milijuna € u minusu.. a ljeto zaradi za cijelu godinu

I to ti je to ....sezonska ekonomija ....turizam jaci od ukupne ekonomije hr ....PORAZ.

Prne turizam sve ode u tri pm ....postanemo Kosovo dok rečeš keks.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Popušta najveća brana u SAD-u - Page 6 Empty Re: Popušta najveća brana u SAD-u

Post by Piglet 13/2/2017, 16:29

Pinochet wrote:
Pinochet wrote:4.2% suficit platne bilance za 2015? vjerojatno neka greška, vjerojatno nisu ubacili 4kvartal .. itd.. ja sam gledao na HNB, suficit je nešto manji od 1milijarde €, a to je onda oko 2 i nešto % BDPa..


zapravo nije greška, jer cila bilanca, kada ubaciš i investicije i primirani i sekundarni dohodak , i sve ostalo u 2015 je bila u plusu 2 237,2 € , što je..  račun robe i usluga je u plusu  1,2milijarde € 

oko 15milijardi kuna.. hrvatski BDP je iz glave.. recimo 330 milijardi(iz glave) 

15/330 =4.4%, izračunato iz glave, što se poklapa sa dedinim linkom od 4.2% :D plusa

Hrvatska će i četvrtu godinu zaključiti s viškom na tekućem računu platne bilance
Prema preliminarnim podacima Hrvatske narodne banke, u trećem tromjesečju 2016. višak na tekućem računu u bilanci plaćanja iznosio je 3,345 milijardi eura, a kako će podaci za četvrti kvartal vjerojatno potvrditi uobičajeni manjak, analitičari Raiffeisenbank Austria očekuju da će na razini cijele 2016. Hrvatska i četvrtu godinu zaključiti s viškom na tekućem računu, procjenjuju oko 3 posto BDP-a.
U trećem tromjesečju zabilježen je uobičajeni višak na tekućem računu platne bilance, koji je, prema preliminarnim podacima HNB-a objavljenim krajem prošlog tjedna, iznosio 3,345 milijardi eura.

https://lider.media/aktualno/tvrtke-i-trzista/trziste-kapitala/hrvatska-ce-cetvrtu-godinu-zakljuciti-s-viskom-na-tekucem-racunu-platne-bilance/
Piglet
Piglet

Posts : 1449
2016-02-24


Back to top Go down

Popušta najveća brana u SAD-u - Page 6 Empty Re: Popušta najveća brana u SAD-u

Post by RayMabus 13/2/2017, 16:30

RayMabus wrote:
Pinochet wrote:.. i gledam cijelu godinu. kvartali su zakurac, jer nam ljeto zaradi 3.3milijarde € , dok ostali kvartali budu par stotina milijuna € u minusu.. a ljeto zaradi za cijelu godinu

I to ti je to ....sezonska ekonomija ....turizam jaci od ukupne ekonomije hr ....PORAZ.

Prne turizam sve ode u tri pm ....postanemo Kosovo dok rečeš keks.
Zato se i iseljava i pada natalitet jer ljudi nemogu živit a kamo li imat djecu od tri mjeseca zarade.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Popušta najveća brana u SAD-u - Page 6 Empty Re: Popušta najveća brana u SAD-u

Post by Guest 13/2/2017, 16:30

Pinochet wrote:
jbt priznaj da si pogriješio :D

nisam ti i Piglet ste pomješali porast investicija u odnosu a štednju (current account) sa razlikom izvoza i uvoza (balance of trade)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Popušta najveća brana u SAD-u - Page 6 Empty Re: Popušta najveća brana u SAD-u

Post by Piglet 13/2/2017, 16:31

Pinochet wrote:
Piglet wrote:
Pinochet wrote:4.2% suficit platne bilance za 2015? vjerojatno neka greška, vjerojatno nisu ubacili 4kvartal .. itd.. ja sam gledao na HNB, suficit je nešto manji od 1milijarde €, a to je onda oko 2 i nešto % BDPa..
Revidirali su podatke jer su se usklađivali s novim europskim standardom ESA 2010 koji je na snazi od kraja 2014.
vidio sam i sam , kada sam gledao izvješće sa dzs-a napisao sam post poviše :p

btw jesi ti ekonomist po struci?
Ne, najbolji prijatelj mi radi u velikoj revizorskoj kući, često radimo skupa pa sam od njega dosta pokupio.
Piglet
Piglet

Posts : 1449
2016-02-24


Back to top Go down

Popušta najveća brana u SAD-u - Page 6 Empty Re: Popušta najveća brana u SAD-u

Post by Guest 13/2/2017, 16:33

deda wrote:
Pinochet wrote:
jbt priznaj da si pogriješio :D

nisam ti i Piglet ste pomješali porast investicija u odnosu a štednju (current account) sa razlikom izvoza i uvoza (balance of trade)
nije nego ti gledaš samo razliku uvoza i izvoza robom. 
tema je bila odakle €u hrvatskoj. euri ne dolaze samo izvozom industrije, nego gle čuda postoji turizam kao izvor € , gle čuda postoji to što netko dobija penziju iz njemačke kao izvor € , i postoji da neki strani kapitalist gradi hotel od 10milijuna € na obali, pa unese 10miliuna €, i to je izvor € za RH građane.. naravno djeluje se i u obrnutom smjeru, T-com ostvari 1milijardu kn dobiti, i pretvori i u eure i izvuče iz RH.. 

sve to ulazi u platnu bilancu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Popušta najveća brana u SAD-u - Page 6 Empty Re: Popušta najveća brana u SAD-u

Post by Guest 13/2/2017, 16:34

Piglet wrote:
Pinochet wrote:
Piglet wrote:
Pinochet wrote:4.2% suficit platne bilance za 2015? vjerojatno neka greška, vjerojatno nisu ubacili 4kvartal .. itd.. ja sam gledao na HNB, suficit je nešto manji od 1milijarde €, a to je onda oko 2 i nešto % BDPa..
Revidirali su podatke jer su se usklađivali s novim europskim standardom ESA 2010 koji je na snazi od kraja 2014.
vidio sam i sam , kada sam gledao izvješće sa dzs-a napisao sam post poviše :p

btw jesi ti ekonomist po struci?
Ne, najbolji prijatelj mi radi u velikoj revizorskoj kući, često radimo skupa pa sam od njega dosta pokupio.
a vidim da znaš čitati ekonomske podatke (za razliku od dede hahahahahahahahahahahahaha :D :D :D)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Popušta najveća brana u SAD-u - Page 6 Empty Re: Popušta najveća brana u SAD-u

Post by dzango 13/2/2017, 16:36

Ovo nema ni na Balkanu.

_________________
Popušta najveća brana u SAD-u - Page 6 Istock10
dzango
dzango

Posts : 28141
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Popušta najveća brana u SAD-u - Page 6 Empty Re: Popušta najveća brana u SAD-u

Post by Leviathan2 13/2/2017, 16:38

jebote, longi vas sije u logici

_________________
Popušta najveća brana u SAD-u - Page 6 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Popušta najveća brana u SAD-u - Page 6 Empty Re: Popušta najveća brana u SAD-u

Post by Guest 13/2/2017, 16:41

Pinochet wrote:
to AVERAGE, znači prosjek između 1993 i 2016.
ako je broj negativan to znači da smo ukupno gledano u zadnjih 24 godine u minusu, pomnoži taj prosjek sa 24 pa ćeš dobiti koliko smo milijardi eura ukupno u minusu danas (-228.73 EUR Million * 24 = 5.5 milijadrdi EUR minusa)

a iz negativne vrijednosti ne možeš štedjeti

ako smo u zadnje 24 godine ostvarili minus od 5.5 milijardi EURa, od kud građanima EURi za štednju?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Popušta najveća brana u SAD-u - Page 6 Empty Re: Popušta najveća brana u SAD-u

Post by Guest 13/2/2017, 16:43

deda wrote:
Pinochet wrote:
to AVERAGE, znači prosjek između 1993 i 2016.
ako je broj negativan to znači da smo ukupno gledano u zadnjih 24 godine u minusu, pomnoži taj prosjek sa 24 pa ćeš dobiti koliko smo milijardi eura u minusu (-228.73 EUR Million * 24 = 5.5 milijadrdi EUR minusa)

a iz negativne vrijednosti ne možeš štedjeti

ako smo u zadnje 24 godine ostvarili minus od 5.5 milijardi EURa, od kud građanima EURi za štednju?
to je na razini države. 
na razini pojedinca.. netko ima puno € , netko je zadužen do grla.

na razini države, odakle građanima € za štednju? jedino moze doći od državnog zaduživanja u inozemstvu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Popušta najveća brana u SAD-u - Page 6 Empty Re: Popušta najveća brana u SAD-u

Post by Guest 13/2/2017, 16:43

Pinochet wrote:
deda wrote:
Pinochet wrote:
jbt priznaj da si pogriješio :D

nisam ti i Piglet ste pomješali porast investicija u odnosu a štednju (current account) sa razlikom izvoza i uvoza (balance of trade)
nije nego ti gledaš samo razliku uvoza i izvoza robom. 
tema je bila odakle €u hrvatskoj. euri ne dolaze samo izvozom industrije, nego gle čuda postoji turizam kao izvor € , gle čuda postoji to što netko dobija penziju iz njemačke kao izvor € , i postoji da neki strani kapitalist gradi hotel od 10milijuna € na obali, pa unese 10miliuna €, i to je izvor € za RH građane.. naravno djeluje se i u obrnutom smjeru, T-com ostvari 1milijardu kn dobiti, i pretvori i u eure i izvuče iz RH.. 

sve to ulazi u platnu bilancu.

to je isto sve negativno

Current Account in Croatia averaged -228.73 EUR Million from 1993 until 2016

-228.73 * 24 je koliko? + ili minus?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Popušta najveća brana u SAD-u - Page 6 Empty Re: Popušta najveća brana u SAD-u

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 6 of 12 Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum