ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Demografski slom Slavonije i Baranje

Page 12 of 14 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14  Next

Go down

Demografski slom Slavonije i Baranje - Page 12 Empty Re: Demografski slom Slavonije i Baranje

Post by govinda 6/12/2016, 19:13

michaellcmacha wrote:
kaja wrote:.
meni je žena obećala da će me voditi u zg kad joj gazda iscolta božićnicu, s obzirom da je ona radni čovjek a ja tek ubogi penzić.... kod mene se zna.... ja volim i zagreb i split i ovaj svoj ubogi sisak, ok malo zamjeram zagrebu jer on uglavnom odlučuje što će se i kako i koliko prije svega u sisku a onda i nadalje... šteta da se nije poduzeo napor da se očisti plovni put dulj save, šteta da se u šašinoj gredi nije napravio robni terminal i šteta da se drevnu sisciu nije otkopalo i napravilo jedinstvenu kontinentalnu antičku turističku atrakciju kakva ne postoji nigdje u europi kojom su rimljani vladali..... drevna antička siscia se prostire na prostoru cijelog današnjeg siska starog pa sve do lekenika, na tom prostoru se nalazi samo 50 000 zidanih objekata za stanovanje i bar 2000 objekata upravne i druge društvene namjene iz tog doba.... kroz kasno srednjovjekovnu povijest i u vrijeme osnutka modernog siska sredinom 19.-og stoljeća svi monumentalni objekti su sagrađeni upotrebom rimske cigle koja se nalazila i nalazi na svakom koraku i svuda u okolo i u milijunima komada... svaka od tih cigli ima svoj pečat iz doba kad je ispečena i kad bi samo razbacane i zemljom pokrivene cigle išli prodavati zaradili bi cca 100 milijuna eura....
Sto se tice plovnog puta Savom, tu su i ovi moji Bosanci krivi..joj, kad se sjetim remorkera i sljepova prije rata..Djed mi je radio u Jugoslovenskom rijecnom..

govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

Demografski slom Slavonije i Baranje - Page 12 Empty Re: Demografski slom Slavonije i Baranje

Post by michaellcmacha 6/12/2016, 19:13

govinda wrote:
michaellcmacha wrote:
deda wrote:
kaja wrote:onaj ludi mađar mrzi naš advent jer ne nudimo mađarske specijalitete na njemu...

Zagreb je uređen zbog turista koji dolaze na odmor u njega a ne zbog rastrošnih Zagrepčana, centrom grada više ne možeš proći od stranaca, niti imaš gdje više sjesti normalno na kavu... Vincek je pun Koreanaca i Talijana
a tek beograd... u njega su ove godine zašla čak 33333 turista iz hrvatske.... i to su im najjači posjetitelji tak da ove naše korejance nema smisla spominjati... :))
Jesi bio u Beogradu? Ono, da znam vrijedi li nastavljati razgovor ili ne?
osvrćem se na objavu serbinja... ja ne mogu u srbiju tamo sam na nekom njihovom spisku za hapsanu, ali davne 1992 presuđen i osuđen.... a apsolutna zastara još nije istekla... a i da je svejedno mi se ne ide na tu stranu.... inače u beogradu sam radio taman pred rat.... u politici expres... ;)

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Back to top Go down

Demografski slom Slavonije i Baranje - Page 12 Empty Re: Demografski slom Slavonije i Baranje

Post by govinda 6/12/2016, 19:16

michaellcmacha wrote:
govinda wrote:
michaellcmacha wrote:
deda wrote:
kaja wrote:onaj ludi mađar mrzi naš advent jer ne nudimo mađarske specijalitete na njemu...

Zagreb je uređen zbog turista koji dolaze na odmor u njega a ne zbog rastrošnih Zagrepčana, centrom grada više ne možeš proći od stranaca, niti imaš gdje više sjesti normalno na kavu... Vincek je pun Koreanaca i Talijana
a tek beograd... u njega su ove godine zašla čak 33333 turista iz hrvatske.... i to su im najjači posjetitelji tak da ove naše korejance nema smisla spominjati... :))
Jesi bio u Beogradu? Ono, da znam vrijedi li nastavljati razgovor ili ne?
osvrćem se na objavu serbinja... ja ne mogu u srbiju tamo sam na nekom njihovom spisku za hapsanu, ali davne 1992 presuđen i osuđen.... a apsolutna zastara još nije istekla... a i da je svejedno mi se ne ide na tu stranu.... inače u beogradu sam radio taman pred rat.... u politici expres... ;)
Ja svako ljeto umejsto u Makarsku na more odem u Beograd na Beerfest :))) ekipa i ja zakupimo stan, tako da me smejstaj izadje 20 eura dnevno, pivo je od jednog do tri eura, zavisi koje pijes, cigare jeftinije nego kod nas u Bosni, klopa odlicna, 100 000 ljudi oko tebe gleda dobre bendove i pije pivo, zene lijepe, muskarci pristojni..jbg, meni bolje nego na moru :)))
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

Demografski slom Slavonije i Baranje - Page 12 Empty Re: Demografski slom Slavonije i Baranje

Post by michaellcmacha 6/12/2016, 19:17

ma nema veze ova naša baronesa je podigla neki kreditić od 60 milja kuna, raskopala drugu ulicu ošla u francusku po kamen za šetnicu, iščupala stari olompijski bazen i sad radi novi... počupala 100 kilometara pruge od siska do karlovca... i tako dobro je kod mene grad strogo urban, muzika strogo ruralna...;)))

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Back to top Go down

Demografski slom Slavonije i Baranje - Page 12 Empty Re: Demografski slom Slavonije i Baranje

Post by govinda 6/12/2016, 19:19

michaellcmacha wrote:ma nema veze ova naša baronesa je podigla neki kreditić od 60 milja kuna, raskopala drugu ulicu ošla u francusku po kamen za šetnicu, iščupala stari olompijski bazen i sad radi novi... počupala 100 kilometara pruge od siska do karlovca... i tako dobro je kod mene grad strogo urban, muzika strogo ruralna...;)))
sta ja da kazem, budzet mog grada je 110 miliona eura godisnje, grad broji 45 000 stanovnika, cijela opstina manje od 100 000...a voz ako prodje danas prodje..
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

Demografski slom Slavonije i Baranje - Page 12 Empty Re: Demografski slom Slavonije i Baranje

Post by Guest 6/12/2016, 19:19

Milo Yiannopoulos wrote:
e ne znam jesi primjetio da država povećava potrošnju za nekih 2,5%

nisu još izglasali proračun tako da ne znam
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Demografski slom Slavonije i Baranje - Page 12 Empty Re: Demografski slom Slavonije i Baranje

Post by govinda 6/12/2016, 19:21

Jedini grad koji ima veci budzet po stanovniku od Brckog je Ljubljana, sto se tice bivse Juge...

_________________
Kog' se bojis vise, Boga, sultana il' vezira?
Boga malo, sultana nimalo a vezira ko dorata moga.
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

Demografski slom Slavonije i Baranje - Page 12 Empty Re: Demografski slom Slavonije i Baranje

Post by michaellcmacha 6/12/2016, 19:21

i u cijeloj toj priči broj zaposlenih u sisku se smanjio, broj onih koji su iz siska otišli se povećao.... eto jedino što smo dobili onaj novi vlak s obzirom da sad ko i nekad u njemu se vozi po 500 i više ljudi, ali sad ne rade u sisku neg u zagrebu....

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Back to top Go down

Demografski slom Slavonije i Baranje - Page 12 Empty Re: Demografski slom Slavonije i Baranje

Post by michaellcmacha 6/12/2016, 19:25

govinda wrote:
michaellcmacha wrote:ma nema veze ova naša baronesa je podigla neki kreditić od 60 milja kuna, raskopala drugu ulicu ošla u francusku po kamen za šetnicu, iščupala stari olompijski bazen i sad radi novi... počupala 100 kilometara pruge od siska do karlovca... i tako dobro je kod mene grad strogo urban, muzika strogo ruralna...;)))
sta ja da kazem, budzet mog grada je 110 miliona eura godisnje, grad broji 45 000 stanovnika, cijela opstina manje od 100 000...a voz ako prodje danas prodje..
ovo su rashodi moje provincije... bez kredita... znači tekuće poslovanje.... 212.319.367,00 kuna
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Back to top Go down

Demografski slom Slavonije i Baranje - Page 12 Empty Re: Demografski slom Slavonije i Baranje

Post by govinda 6/12/2016, 19:29

michaellcmacha wrote:
govinda wrote:
michaellcmacha wrote:ma nema veze ova naša baronesa je podigla neki kreditić od 60 milja kuna, raskopala drugu ulicu ošla u francusku po kamen za šetnicu, iščupala stari olompijski bazen i sad radi novi... počupala 100 kilometara pruge od siska do karlovca... i tako dobro je kod mene grad strogo urban, muzika strogo ruralna...;)))
sta ja da kazem, budzet mog grada je 110 miliona eura godisnje, grad broji 45 000 stanovnika, cijela opstina manje od 100 000...a voz ako prodje danas prodje..
ovo su rashodi moje provincije... bez kredita... znači tekuće poslovanje.... 212.319.367,00 kuna
koliko je to u eurima? nesto preko 50 miliona?
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

Demografski slom Slavonije i Baranje - Page 12 Empty Re: Demografski slom Slavonije i Baranje

Post by michaellcmacha 6/12/2016, 19:31

ma ne, manje, cca 29 milijuna... ali sisak i ovako okljaštren još uvijek solidno privređuje samo on nema od tog nike koristi....
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Back to top Go down

Demografski slom Slavonije i Baranje - Page 12 Empty Re: Demografski slom Slavonije i Baranje

Post by govinda 6/12/2016, 19:34

michaellcmacha wrote:ma ne, manje, cca 29 milijuna... ali sisak i ovako okljaštren još uvijek solidno privređuje samo on nema od tog nike koristi....
eto, mi imamo 4 puta veci budzet, 5000 zaposlenih u administraciji distrikta i grad koji izgleda gore od tvog Siska...sve su pokrali...
epi ti moze o tome takodje pricati..on se kao "ugrozeni" Hrvat uvalio u administraciju svojevremeno  i radio 180 minuta dnevno (takav mu je posao bio)  za ful platu..od 5000 kuna..sto je u Bosni solidna plata...
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

Demografski slom Slavonije i Baranje - Page 12 Empty Re: Demografski slom Slavonije i Baranje

Post by epikur37 6/12/2016, 20:00

Nema to veze s ugrozenoscu, jednostavno nacionalni kljuc. Bio sam i predsjednik vijeca svoje struke u distriktu, od nas 20 samo tri hrvata, no sjednice sam vodio na hrvatskom standardu. Srbi se cerekali a ni ovim tvojim nije bas bilo pravovo. U glavnom zlatno doba distrikta poslije cujem da je da je znacajno opalo.
epikur37
epikur37

Posts : 45331
2015-08-06


Back to top Go down

Demografski slom Slavonije i Baranje - Page 12 Empty Re: Demografski slom Slavonije i Baranje

Post by govinda 6/12/2016, 20:03

epikur37 wrote:Nema to veze s ugrozenoscu, jednostavno nacionalni kljuc. Bio sam i predsjednik vijeca svoje struke u distriktu, od nas 20 samo tri hrvata, no sjednice sam vodio na hrvatskom standardu.  Srbi se cerekali a ni ovim tvojim nije bas bilo pravovo. U glavnom zlatno doba distrikta poslije cujem da je da je znacajno opalo.
Pokrali su sve..pocelo se krasti jos dok si ti bio, poslije je uz kradju krenulo i ponasanje "pijanih milionera"..
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

Demografski slom Slavonije i Baranje - Page 12 Empty Re: Demografski slom Slavonije i Baranje

Post by epikur37 6/12/2016, 20:06

Steta, distrikt je bio eksperiment koji je s pocetka imao pozitivnu vibru....ali nije mogao uteci od svoje sjene.
epikur37
epikur37

Posts : 45331
2015-08-06


Back to top Go down

Demografski slom Slavonije i Baranje - Page 12 Empty Re: Demografski slom Slavonije i Baranje

Post by Guest 6/12/2016, 20:09

Često puta pomislim, baš sam ponosna što nisam ozbiljna na vip-u :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Demografski slom Slavonije i Baranje - Page 12 Empty Re: Demografski slom Slavonije i Baranje

Post by michaellcmacha 6/12/2016, 20:11

aha... znači otud epiju bela lađa... :)))

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Back to top Go down

Demografski slom Slavonije i Baranje - Page 12 Empty Re: Demografski slom Slavonije i Baranje

Post by govinda 6/12/2016, 20:11

epikur37 wrote:Steta, distrikt je bio eksperiment koji je s pocetka imao pozitivnu vibru....ali nije mogao uteci od svoje sjene.
A jbg, korupcija...novac se razvuce na sve strane, niko nista ne ulaze, odlazi ko moze.

_________________
Kog' se bojis vise, Boga, sultana il' vezira?
Boga malo, sultana nimalo a vezira ko dorata moga.
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

Demografski slom Slavonije i Baranje - Page 12 Empty Re: Demografski slom Slavonije i Baranje

Post by govinda 6/12/2016, 20:12

michaellcmacha wrote:aha... znači otud epiju bela lađa... :)))
adezejac, brate :)))))
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

Demografski slom Slavonije i Baranje - Page 12 Empty Re: Demografski slom Slavonije i Baranje

Post by michaellcmacha 6/12/2016, 20:23

govinda wrote:
michaellcmacha wrote:aha... znači otud epiju bela lađa... :)))
adezejac, brate :)))))
eto nisam morao znati detalje da se na kraju iščita da se radi o metilju, koji je hapao i uništavao tamo u vas pa kad se škrabica ispraznila onda je zdimio k nami.... :)) kako veli abraham... dobro je nama... jbg svako malo mi dođe žao što bar malo onog "negativnog" ujakluka nije bilo u nama pa da bar kriminal taj suzbijemo.... jebem ti a jedinstvena prilika bila... cccc
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Back to top Go down

Demografski slom Slavonije i Baranje - Page 12 Empty Re: Demografski slom Slavonije i Baranje

Post by govinda 6/12/2016, 20:26

michaellcmacha wrote:
govinda wrote:
michaellcmacha wrote:aha... znači otud epiju bela lađa... :)))
adezejac, brate :)))))
eto nisam morao znati detalje da se na kraju iščita da se radi o metilju, koji je hapao i uništavao tamo u vas pa kad se škrabica ispraznila onda je zdimio k nami.... :)) kako veli abraham... dobro je nama... jbg svako malo mi dođe žao što bar malo onog "negativnog" ujakluka nije bilo u nama pa da bar kriminal taj suzbijemo.... jebem ti a jedinstvena prilika bila... cccc
ma on je jos dobar..on je tih 180
minuta dnevno i odradjivao...ali nije ilo svaki dan 180 minusta, petkom je mislim bilo 90
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

Demografski slom Slavonije i Baranje - Page 12 Empty Re: Demografski slom Slavonije i Baranje

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 12 of 14 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum