ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Liječnik iz Dalmacije koji je otišao u Švedsku

Page 4 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Liječnik iz Dalmacije koji je otišao u Švedsku - Page 4 Empty Re: Liječnik iz Dalmacije koji je otišao u Švedsku

Post by aben Mon 22 Aug - 16:44

Usne Stjepana Gnječa wrote:
aben wrote:
marcellus wrote:
a sve se školuje o trošku naroda

i onda kad napišem da treba uvesti da svatko tko završi fax "besplatno" treba odradit svoje školovanje u RH dok ne vrati trošak, 5-10 godina min., ili vratit lovu uloženu u svoje školovanje ako ode van, onda ja taliban

al to je nečija lova

i osnovno i srednje školovanje su nečiji šoldi, 
i unda ka jo rečin da svaki ki besplatno svrši osnovnu, moro besplatno služiti državu osan godin, a srednju još osan, 
unda sun isilac.

Kakva ti je to sjebana logika? Država nije stvorila ljude, nego su ljudi stvorili državu!
ni bitno ki je stvori čudovište, bitno je kako ga zaklati.

aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

Liječnik iz Dalmacije koji je otišao u Švedsku - Page 4 Empty Re: Liječnik iz Dalmacije koji je otišao u Švedsku

Post by kaya Mon 22 Aug - 16:46

kic wrote:
kaja_333 wrote:Ne bas. U bolnici su par sati i par sati privatno. Dosta da puknu 2500 eura. Recimo ja sam prošle godine imala alergiju na nozi. Ujutro sam dosla u Vinogradsku gdje sam čekala gospođu doktor jedno sat, da dođe uopće , jer prima od 9-11. Brzinski je pogledala , zaključila da je kontaktna alergija i ispratila me. Posljepodne sam otišla u privatnu polikliniku da čujem jos jedno mišljenje , bila sam na redu kad su me i naručili , oko 17:00, nakon kuc kuc gle iznenađenja , ista gospođa doktor sjedi. :). Ponovo je pogledala nogu i zaključila da bi trebala do Vinogradske . To je koštalo jedno 500 kn. :)

to je ona bosanska urbana legenda, bio gastarbajter i imao neku rijetku neurološku bolest, veli mu kirurg u Sarajevu, možeš to i kod nas napraviti, ali ima i ordinacija u Švicarskoj koja to može riješiti, jebiga zašto bi se zezao sa zdravljem kad ima novaca, ode čovjek u Švicarsku, taman prije nego što će ga uspavati, kirurg spušta maskicu: mogao si to bolan i kod nas dole riješiti..  kirurg bio vanjski suradnik :D
Eto, to je vic a ovo moje je stvarnost, a mogao bi biti vic. Kukaju a svugdje su sat, dva. Na tri lokacije  stignu. Osim kirurga jasno.


Last edited by kaja_333 on Mon 22 Aug - 16:46; edited 1 time in total (Reason for editing : .)
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Liječnik iz Dalmacije koji je otišao u Švedsku - Page 4 Empty Re: Liječnik iz Dalmacije koji je otišao u Švedsku

Post by aben Mon 22 Aug - 16:51

jasambrend wrote:Po običaju Aben ode u drugu krajnost....ovo bi doslovce na Afganistan sličilo da su takve metode na snazi....al fakultet je nešto drugo... plaćanje ili izvrsnost , nema drugog održivog modela...pun kurac mediokriteta s diplomom koji jedva čekaju pobjeći i nisu neki benefit za državu...pa ako ti se ide van,  izvoli obestetiti društvo za svoje školovanje....
to je malo kreativnog marksizma,
naravski da je ideja da se državi moro vrotiti ono ča si joj već ploti krez porezi redikulozna, ali takova je nužno svaka izvedenica ako pod normalno uzmeš nasilno financiranje tujeg školovanja.

svaki čovik moro sun sebi ploćati:
-školovanje
- zdravstvanu zaštitu
- hranu
-robu
-benzinu
- stanarinu
-sladolede
-sve

sve ostalo je jugoslavija

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

Liječnik iz Dalmacije koji je otišao u Švedsku - Page 4 Empty Re: Liječnik iz Dalmacije koji je otišao u Švedsku

Post by flumen Mon 22 Aug - 18:36

i velis - naopako mjerit dobar zivot po ispijanju kavica u kaficu...e pa jebote tulavog - sto on sad moze u Sveckoj ako i ima 5 puta vecu placu nego doma? more si jojca umakat u smrznutu vodu...vozim se ja po pokretnim stepenicama robne kuce i dve zenske ispred mene: "ajde da skoknemo na kavu" - "ne mogu, radim, samo sam malo skoknula u robnu kucu da kupim za doma nesto, drugi put"
ajd ti skokni u sveckoj ili njemackoj da malo nesto kupis za doma - za vrijeme radnog vremena. Ma nitko to ne moze platit sto vi imate u Hrvatskoj.

_________________

Ima jedan grad koji obiluje inteligentima anacionalnim; kultura ih i svijest, bolje oholost, veze za Italiju, rasa i nagon za Hrvatsku; govore lose dva jezika; Zagreb im je tudj, Italija ih ne treba...

flumen
flumen

Male
Posts : 3221
2015-08-21

Lokacija: : Fiume per sempre

Back to top Go down

Liječnik iz Dalmacije koji je otišao u Švedsku - Page 4 Empty Re: Liječnik iz Dalmacije koji je otišao u Švedsku

Post by Guest Mon 22 Aug - 18:53

flumen wrote:i velis - naopako mjerit dobar zivot po ispijanju kavica u kaficu...e pa jebote tulavog - sto on sad moze u Sveckoj ako i ima 5 puta vecu placu nego doma? more si jojca umakat u smrznutu vodu...vozim se ja po pokretnim stepenicama robne kuce i dve zenske ispred mene: "ajde da skoknemo na kavu" - "ne mogu, radim, samo sam malo skoknula u robnu kucu da kupim za doma nesto, drugi put"
ajd ti skokni u sveckoj ili njemackoj da malo nesto kupis za doma - za vrijeme radnog vremena. Ma nitko to ne moze platit sto vi imate u Hrvatskoj.

haha jesi i ti manit u pičku materinu.

tko to u jebenoj hrvatskoj skače za vrijeme radnog vremena i kupuje i ide po kavama? tko to? pa jebeni HDZovi i SDPovi uhljebi po državnim kancelarijama, gradovima, općinama, agencijama.

Ostali u privatnom sektoru ne mrdaju glavu sa posla , a u privatnom sektoru rijetko tko radi 8h sati dnevno, rijetko tko ima 40h stano vrijeme u privatnom sektoru. većina preko 45-50h .

u jebenoj njemačkoj prosjek je čak ispod 37 ili 38h tjedno, u hrvatskoj rijetko tko u privatnom sektoru radi 45h dnevno.
i to za 3000-4000 kuna.

to što vas par uhljeba drkate kurac, i idete po kavama, ne znači da ostali drkaju kurac, jer ostali se gaze da bi nahranili te uhljebe.

i svatko normalan želi uteći iz takvog okruženja, i podržavam hrvate da se iseljavaju. neka netko drugi radi i hrani budale, koji onda umisle "asti meni lipo ja na poslu prebacujem nogu sa live na desnu stolicu kada dodje šef" (da to sam čuo od jednog uhljeba iz ZGa)

i da znam hrpu drugih ljudi uhljeba po ST banovini što isto tako za vrime marende odu na rivu na kavu od uru ipo vremena, dok ostala ekipa radi 12h bez pauze cijelo ljeto da zarade za takve parazite
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Liječnik iz Dalmacije koji je otišao u Švedsku - Page 4 Empty Re: Liječnik iz Dalmacije koji je otišao u Švedsku

Post by Guest Mon 22 Aug - 18:54

i onda umisle "asti šta je meni dobro i svima ostalima je dobro".

da je tako svima ostalima dobro nebi bilo toliko iseljavanja. evo pitaj par forumaša sa foruma zašto su otišli vanka
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Liječnik iz Dalmacije koji je otišao u Švedsku - Page 4 Empty Re: Liječnik iz Dalmacije koji je otišao u Švedsku

Post by Guest Mon 22 Aug - 18:56

aben wrote:
jasambrend wrote:Po običaju Aben ode u drugu krajnost....ovo bi doslovce na Afganistan sličilo da su takve metode na snazi....al fakultet je nešto drugo... plaćanje ili izvrsnost , nema drugog održivog modela...pun kurac mediokriteta s diplomom koji jedva čekaju pobjeći i nisu neki benefit za državu...pa ako ti se ide van,  izvoli obestetiti društvo za svoje školovanje....
to je malo kreativnog marksizma,
naravski da je ideja da se državi moro vrotiti ono ča si joj već ploti krez porezi redikulozna, ali takova je nužno svaka izvedenica ako pod normalno uzmeš nasilno financiranje tujeg školovanja.

svaki čovik moro sun sebi ploćati:
-školovanje
- zdravstvanu zaštitu
- hranu
-robu
-benzinu
- stanarinu
-sladolede
-sve

sve ostalo je jugoslavija


to tvoje bi vrijedilo kad bi imali sustav u kojem je novac egzogen, znači u kojem bi država bila korisnik novca jednako kao i građani, u kojem država ne bi bila vlasnik valute, monopolist koji preko kamate centralne banke određuje njegovu vrijednost, kad bi npr. zlato bilo valuta čija se vrijednost izražava u karatima, tj. masi i čistoći

u fiat sustavu kojeg sad imaš u svim državama na svijetu novac je endogen, znači država sama stvara svoj novac i određuje mu cijenu, država nije korisnik nego izdavač valute

u fiat sustavu ne financiraš državu porezima i ne plaćaš nikakve usluge, nego je potpuno obratno, država svojom potrošnjom financira cijelu ekonomiju, a porez služi za kontrolu inflacije novca kojeg država tiska

dakle ti plaćanjem poreza ne financiraš nikakvo školstvo u današnjem fiat sustavu, država ti uzima novac kako bi smanjila njegovu količinu u opticaju da ne bi došlo do inflacije, jer s druge strane ministarstvo financija tiska novac svaki dan, izdavanje obveznica i trezorskih zapisa u fiat sustavu je tiskanje novca, obveznice su novac u široj definiciji, kao što je i ček novac

prvo trebaš shvatiti u kakvom sustavu živiš pa onda se žalit, jer ti i većina drugih se žalite na nešto što u Hrvatskoj ne postoji, kad uvedemo zlatni standard tvoji argumenti će biti valjani, sad trenutno u okviru današnje ekonomije su besmisleni


Last edited by deda gulenist on Mon 22 Aug - 18:59; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Liječnik iz Dalmacije koji je otišao u Švedsku - Page 4 Empty Re: Liječnik iz Dalmacije koji je otišao u Švedsku

Post by flumen Mon 22 Aug - 18:59

dva brata wrote:
haha jesi i ti manit u pičku materinu.

tko to u jebenoj hrvatskoj skače za vrijeme radnog vremena i kupuje i ide po kavama? tko to? pa jebeni HDZovi i SDPovi uhljebi po državnim kancelarijama, gradovima, općinama, agencijama.

Ostali u privatnom sektoru  ne mrdaju glavu sa posla , a u privatnom sektoru rijetko tko radi 8h sati dnevno, rijetko tko ima 40h stano vrijeme u privatnom sektoru. većina preko 45-50h .

u jebenoj njemačkoj prosjek je čak ispod 37 ili 38h tjedno, u hrvatskoj rijetko tko u privatnom sektoru radi 45h dnevno.
i to za 3000-4000 kuna.

to što vas par uhljeba drkate kurac, i idete po kavama, ne znači da ostali drkaju kurac, jer ostali se gaze da bi nahranili te uhljebe.

i svatko normalan želi uteći iz takvog okruženja, i podržavam hrvate da se iseljavaju.  neka netko drugi radi i hrani budale, koji onda umisle "asti meni lipo ja na poslu prebacujem nogu sa live na desnu stolicu kada dodje šef" (da to sam čuo od jednog uhljeba iz ZGa)

i da znam hrpu drugih ljudi uhljeba po ST banovini što isto tako za vrime marende odu na rivu na kavu od uru ipo vremena, dok ostala ekipa radi 12h  bez pauze cijelo ljeto da zarade za takve parazite
e, ali ces i ti nakon 45 sati dnevno (jel to benificirani radni staz? - dan inace ima 24 sata) ipak navecer otic fino na rivu i prosetat s dicom, polizat gelato i popit pivicu...a onaj u Sveckoj more to samo sanjat...

_________________

Ima jedan grad koji obiluje inteligentima anacionalnim; kultura ih i svijest, bolje oholost, veze za Italiju, rasa i nagon za Hrvatsku; govore lose dva jezika; Zagreb im je tudj, Italija ih ne treba...

flumen
flumen

Male
Posts : 3221
2015-08-21

Lokacija: : Fiume per sempre

Back to top Go down

Liječnik iz Dalmacije koji je otišao u Švedsku - Page 4 Empty Re: Liječnik iz Dalmacije koji je otišao u Švedsku

Post by Guest Mon 22 Aug - 19:05

flumen wrote:
dva brata wrote:
haha jesi i ti manit u pičku materinu.

tko to u jebenoj hrvatskoj skače za vrijeme radnog vremena i kupuje i ide po kavama? tko to? pa jebeni HDZovi i SDPovi uhljebi po državnim kancelarijama, gradovima, općinama, agencijama.

Ostali u privatnom sektoru  ne mrdaju glavu sa posla , a u privatnom sektoru rijetko tko radi 8h sati dnevno, rijetko tko ima 40h stano vrijeme u privatnom sektoru. većina preko 45-50h .

u jebenoj njemačkoj prosjek je čak ispod 37 ili 38h tjedno, u hrvatskoj rijetko tko u privatnom sektoru radi 45h dnevno.
i to za 3000-4000 kuna.

to što vas par uhljeba drkate kurac, i idete po kavama, ne znači da ostali drkaju kurac, jer ostali se gaze da bi nahranili te uhljebe.

i svatko normalan želi uteći iz takvog okruženja, i podržavam hrvate da se iseljavaju.  neka netko drugi radi i hrani budale, koji onda umisle "asti meni lipo ja na poslu prebacujem nogu sa live na desnu stolicu kada dodje šef" (da to sam čuo od jednog uhljeba iz ZGa)

i da znam hrpu drugih ljudi uhljeba po ST banovini što isto tako za vrime marende odu na rivu na kavu od uru ipo vremena, dok ostala ekipa radi 12h  bez pauze cijelo ljeto da zarade za takve parazite
e, ali ces i ti nakon 45 sati dnevno (jel to benificirani radni staz? - dan inace ima 24 sata) ipak navecer otic fino na rivu i prosetat s dicom, polizat gelato i popit pivicu...a onaj u Sveckoj more to samo sanjat...

45h tjedno.

koji ču kurac ići na rivu.
dok dođe na rivu treba ti barem 20minuta vozit se autom. zatim treba naći i platiit parking, a ljeti to možeš zaboraviti. moraš se parkirati dalje od centra pa pješačiti 30minuta do centra. da bi šta ? liza sladoled. kako da ne. i mirisa smrdljiva govna sa rive kada udre južina

oden na tu rivu 1 put  mjesečno, i to zimi,  na tu rivu ide sirotinja ili uhljebi.  sirotinja koja nema posla, i koja užica 10kn od staraca, pa onda idu pjehe i švercaju se buson do rive pa provedu pola dana do ručka tamo, ili uhljebi koji se spuste iz porezne, iz sudova, iz banovine, iz zdravstvenog iz mirovinskog, iz gospodarske komore,  - njihova marenda traje uru -ipo-dvi vremena, pa se zapute pjehe do centra, obave šoping, popiju kavu i vrate se na posao..

jedni i drugi su u simbiozi. ovi nezaposleni su - ne zaposleni radi ovih uhljeba. i zajedno su na rivi
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Liječnik iz Dalmacije koji je otišao u Švedsku - Page 4 Empty Re: Liječnik iz Dalmacije koji je otišao u Švedsku

Post by Guest Mon 22 Aug - 19:12

nije čovjek robot

imaju i Austrijanci slično kao i kod nas navike, samo kod njih je sve organizirano

npr. 12 i pol, pauza za ručak, privatnici / službenici zatvaraju dućan i idu jest, nitko se ne ubija i ne gazi zbog profita, a prfita ima jer se posluje pametnije i jer je sustav uređeniji

6 popodne svi dućani i šoping centri zatvoreni, nemaš ništa nigdje za kupit, možeš na pumpu ili u restoran, pa ljudi fino izađu van i večeraju u restoranu, zato ima posla i u uslužnom sektoru kroz cijelu godinu, a ne samo za vrijeme sezone


kod nas supermarketi rade do ponoći i u turističkim centrima pa nitko ne ide u restoran, znači glupa uprava
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Liječnik iz Dalmacije koji je otišao u Švedsku - Page 4 Empty Re: Liječnik iz Dalmacije koji je otišao u Švedsku

Post by Guest Mon 22 Aug - 19:19

evo primjera kad netko ne razumije u kakvom se sustavu nalazi, prognoze s početka godine da će dolar ojačati a zlato oslabjeti ispostavile su se potpuno krivima

jer netko koristi teoriju za sustave sa zlatnim standardnom, fiksnim valutnim tečajem za primjer države (SAD) koja ima fiat valutu i plutajući tečaj

http://www.index.hr/vijesti/clanak/u-sto-investirati-u-2016-ocekuje-se-rast-americkog-dolara-i-dionica-a-pad-svicarskog-franka-i-zlata/866062.aspx
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Liječnik iz Dalmacije koji je otišao u Švedsku - Page 4 Empty Re: Liječnik iz Dalmacije koji je otišao u Švedsku

Post by Guest Mon 22 Aug - 19:20

marcellus wrote:
kaja_333 wrote:da vidimo:
Hrvatska1500 eura plaća plus mito i moguć dodatnih rad u privatnim poliklinikama posljepodne a može i ujutro jer su u bolnici par sat, znači jedno 5000
Švedska 4500 eura plaća , troškovi 2-3 puta veći, daleko od svih poznatih i rad 8 sati bez zajebancije sa štancanjem pri dolasku i odlasku

pa zajebo se jadan..ovako se valjda tješi...

ne ide baš tako, ako radiš privatno radiš privatno, ne stigneš oboje


Jesi siguran?

Da ih ne znam valjda desetak ''supermena'' koji predaju, rade u bolnici i jos popodne u privatnoj praksi.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Liječnik iz Dalmacije koji je otišao u Švedsku - Page 4 Empty Re: Liječnik iz Dalmacije koji je otišao u Švedsku

Post by Guest Mon 22 Aug - 19:22

i evo 8 mjeseci kasnije opet iste prognoze istih autora, što pokazuje nesposobnost da se nauči na greškama, nesposobnost da se shvati zabluda

http://www.index.hr/vijesti/clanak/analiza-u-iducim-mjesecima-ocekuje-se-jacanje-americkog-dolara/914538.aspx
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Liječnik iz Dalmacije koji je otišao u Švedsku - Page 4 Empty Re: Liječnik iz Dalmacije koji je otišao u Švedsku

Post by darth_vader Mon 22 Aug - 20:22

kolerik wrote:
marcellus wrote:
kaja_333 wrote:da vidimo:
Hrvatska1500 eura plaća plus mito i moguć dodatnih rad u privatnim poliklinikama posljepodne a može i ujutro jer su u bolnici par sat, znači jedno 5000
Švedska 4500 eura plaća , troškovi 2-3 puta veći, daleko od svih poznatih i rad 8 sati bez zajebancije sa štancanjem pri dolasku i odlasku

pa zajebo se jadan..ovako se valjda tješi...

ne ide baš tako, ako radiš privatno radiš privatno, ne stigneš oboje


Jesi siguran?

Da ih ne znam valjda desetak ''supermena'' koji predaju, rade u bolnici i jos popodne u privatnoj praksi.
Ma svi to rade više manje...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19734
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Liječnik iz Dalmacije koji je otišao u Švedsku - Page 4 Empty Re: Liječnik iz Dalmacije koji je otišao u Švedsku

Post by aben Mon 22 Aug - 21:56

deda gulenist wrote:
aben wrote:
jasambrend wrote:Po običaju Aben ode u drugu krajnost....ovo bi doslovce na Afganistan sličilo da su takve metode na snazi....al fakultet je nešto drugo... plaćanje ili izvrsnost , nema drugog održivog modela...pun kurac mediokriteta s diplomom koji jedva čekaju pobjeći i nisu neki benefit za državu...pa ako ti se ide van,  izvoli obestetiti društvo za svoje školovanje....
to je malo kreativnog marksizma,
naravski da je ideja da se državi moro vrotiti ono ča si joj već ploti krez porezi redikulozna, ali takova je nužno svaka izvedenica ako pod normalno uzmeš nasilno financiranje tujeg školovanja.

svaki čovik moro sun sebi ploćati:
-školovanje
- zdravstvanu zaštitu
- hranu
-robu
-benzinu
- stanarinu
-sladolede
-sve

sve ostalo je jugoslavija


to tvoje bi vrijedilo kad bi imali sustav u kojem je novac egzogen, znači u kojem bi država bila korisnik novca jednako kao i građani, u kojem država ne bi bila vlasnik valute, monopolist koji preko kamate centralne banke određuje njegovu vrijednost, kad bi npr. zlato bilo valuta čija se vrijednost izražava u karatima, tj. masi i čistoći

u fiat sustavu kojeg sad imaš u svim državama na svijetu novac je endogen, znači država sama stvara svoj novac i određuje mu cijenu, država nije korisnik nego izdavač valute

u fiat sustavu ne financiraš državu porezima i ne plaćaš nikakve usluge, nego je potpuno obratno, država svojom potrošnjom financira cijelu ekonomiju, a porez služi za kontrolu inflacije novca kojeg država tiska

dakle ti plaćanjem poreza ne financiraš nikakvo školstvo u današnjem fiat sustavu, država ti uzima novac kako bi smanjila njegovu količinu u opticaju da ne bi došlo do inflacije, jer s druge strane ministarstvo financija tiska novac svaki dan, izdavanje obveznica i trezorskih zapisa u fiat sustavu je tiskanje novca, obveznice su novac u široj definiciji, kao što je i ček novac

prvo trebaš shvatiti u kakvom sustavu živiš pa onda se žalit, jer ti i većina drugih se žalite na nešto što u Hrvatskoj ne postoji, kad uvedemo zlatni standard tvoji argumenti će biti valjani, sad trenutno u okviru današnje ekonomije su besmisleni
dedalose, ajde iskoči na tren iz mmt tračnic, i vidi moreš li me svatit, ko brata po ubijanju umirovljenika, ako nišće drugo.
meni je apsolutno svejedno ki je vlosnik valute. puno sun čito moslera i fulvilera, i njihove kritike kritika mmta, i iskristaliziralo se jedno;
da bi šoldi vridili država moro izvoditi vaše čarolije, ok. ali da bi jo došo do šoldov morun roditi. i jo nika ne gljedun na porez ko na uzimanje šoldi pa konzekventno financiranje uhljebov, nego na uzimanje nojvridnije valute od svih- moje vrime. ako ti meni rečeš da ako mi država ne uzme de od radnog vrimena, da mi ni ostatak radnog vrimena ne će vriditi, unda si na udaru moje kritike ( ne ti nego sustav) jednako ko i josunbrend ili ovaj riječki fašist, tj njihovi sustavi sa besplatin školovanjem i sličnin pizdarijama, takov ustav tribo srušiti. ende. ne moreš reći "tako je kako je" ( te računovodstvene tautologije) nego triboš reći "tako je, ne valjo, ruši, i učini bolje".

mi slobodarci nikad ne ćemo inzistirati na zlotu, ko ča na uvika predbacivaju, mi ćemo uvika inzistirati da imo isti samo un ki uzgojo hronu, učini uslugu nekomu ki uzgojo hronu, ili nojde dobročinitelja, a sve ostale kombinacije su neprihvatljive i ko takove će biti potkopavane ča aktivno ( krez utaju poreza) a ča po sili stvarnosti ( povećavati će se moralni hazard pa će se urušiti somo osebe).

fola na pažnji

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

Liječnik iz Dalmacije koji je otišao u Švedsku - Page 4 Empty Re: Liječnik iz Dalmacije koji je otišao u Švedsku

Post by aben Mon 22 Aug - 22:01

deda gulenist wrote:evo primjera kad netko ne razumije u kakvom se sustavu nalazi, prognoze s početka godine da će dolar ojačati a zlato oslabjeti ispostavile su se potpuno krivima

jer netko koristi teoriju za sustave sa zlatnim standardnom, fiksnim valutnim tečajem za primjer države (SAD) koja ima fiat valutu i plutajući tečaj

http://www.index.hr/vijesti/clanak/u-sto-investirati-u-2016-ocekuje-se-rast-americkog-dolara-i-dionica-a-pad-svicarskog-franka-i-zlata/866062.aspx
to ti nemo veze s zlotun, abct ili biločin, to je apsolutno nepredvidiva klasa, to je kocka, niti jedun model ne more predviditi cijene u budućnosti. da mogu, well...opet ne bi mogli.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

Liječnik iz Dalmacije koji je otišao u Švedsku - Page 4 Empty Re: Liječnik iz Dalmacije koji je otišao u Švedsku

Post by kic Mon 22 Aug - 22:09

aben wrote:dedalose, ajde iskoči na tren iz mmt tračnic, i vidi moreš li me svatit, ko brata po ubijanju umirovljenika, ako nišće drugo.

koji uvod, appeal to emotion :^^
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48056
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Liječnik iz Dalmacije koji je otišao u Švedsku - Page 4 Empty Re: Liječnik iz Dalmacije koji je otišao u Švedsku

Post by darth_vader Mon 22 Aug - 22:16

kic wrote:
aben wrote:dedalose, ajde iskoči na tren iz mmt tračnic, i vidi moreš li me svatit, ko brata po ubijanju umirovljenika, ako nišće drugo.

koji uvod, appeal to emotion :^^

cheers
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19734
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Liječnik iz Dalmacije koji je otišao u Švedsku - Page 4 Empty Re: Liječnik iz Dalmacije koji je otišao u Švedsku

Post by RayMabus Mon 22 Aug - 22:39

Ovo je vjerovatno bilo nešto oce mito al naletili na krivoga i ....



U Opštoj bolnici u Izoli, malom mestu na slovenačkoj obali, šezdesetosmogodišnji muškarac iz Kopra pucao je u lekare i policajce i tom prilikom ubio dve osobe, i dve teško ranio.



Policija je otvorila vatru na napadača i ubila ga na parkiralištu pred bolnicom, kada je želeo pobeći u automobilu.

Sve je počelo oko 15 časova u ponedeljak kada je napadač iz za sada nepoznatih razloga počeo da puca na bolničkom odelenju očne klinike i teško ranio lekara sa odelenja urologije koji se tamo slučajno našao. Napad je izazvao šok među pacijentima i bolničkim osobljem, a mnogi su se skrivali u sobama ili toaletu.

Odmah posle prvih ispaljenih hitaca na mesto događaja došla su dva policajca, a napadač je počeo da puca i na njih. Na listu mesta jedan je ubijen, a drugi je pozvao pojačanje.

Drama je trajala sve dok napadač nije napustio zgradu bolnice i krenuo prema automobilu koji su opkolili policajci. Posetioci u bolnici razbežali su se s parkinga kada je policija intervenisala i pucala na napadača. Ubijen je dok je pokušavao da krene s automobilom, pošto su meci su prošli kroz lim.

"Tek nakon napada ustanovili smo da su tri osobe teško ranjene i odmah su operisani. Borimo se za njihov život, jer su povrede od metka izuzetno teške", rekao je "Novostima" Radivoj Nardin, direktor bolnice u Izoli.

Policija još nije otkrila identitet napadača, ali slovenački mediji smatraju da je reč o muškarcu iz Svetog Antona kraj Kopra, koji je u dva navrata učestvovao u pljački Pošte.

http://www.novosti.rs/vesti/planeta.300.html:621440-HAOS-ISPRED-BOLNICE-Dvoje-poginulo-dvoje-tesko-ranjeno-napadac-ubijen-u-razmeni-vatre-VIDEO
RayMabus
RayMabus

Posts : 182068
2014-04-11


Back to top Go down

Liječnik iz Dalmacije koji je otišao u Švedsku - Page 4 Empty Re: Liječnik iz Dalmacije koji je otišao u Švedsku

Post by udba Mon 22 Aug - 22:46

RayMabus wrote:Ovo je vjerovatno bilo nešto oce mito al naletili na krivoga i ....

mediji smatraju da je reč o muškarcu iz Svetog Antona kraj Kopra, koji je u dva navrata učestvovao u pljački Pošte.

aha, traže mito od čovjeka koji je krvavo zaradio svoj novac pljačkom pošte. Razumijem taj gnjev. Nema baš u pošti u današnje vrijeme puno gotovine, režije se plaćaju u FINI, Konzumu, e-banking, ali sila ne pita. U mom selu je jedan opljačkao knjižnicu i uzeo 28 kuna koje su platili ovi što kasne s povratom knjiga. Sila ne pita.
udba
udba

Posts : 4945
2015-11-10


Back to top Go down

Liječnik iz Dalmacije koji je otišao u Švedsku - Page 4 Empty Re: Liječnik iz Dalmacije koji je otišao u Švedsku

Post by RayMabus Mon 22 Aug - 22:54

udba wrote:
RayMabus wrote:Ovo je vjerovatno bilo nešto oce mito al naletili na krivoga i ....

mediji smatraju da je reč o muškarcu iz Svetog Antona kraj Kopra, koji je u dva navrata učestvovao u pljački Pošte.

aha, traže mito od čovjeka koji je krvavo zaradio svoj novac pljačkom pošte. Razumijem taj gnjev. Nema baš u pošti u današnje vrijeme puno gotovine, režije se plaćaju u FINI, Konzumu, e-banking, ali sila ne pita. U mom selu je jedan opljačkao knjižnicu i uzeo 28 kuna koje su platili ovi što kasne s povratom knjiga. Sila ne pita.
Poanta bi bila da su vjerojatno tražili mito jer zašto bi tamo uopce i pucao i ono naletili su na krivoga.

Ovakve kad pitaš mito oni te izrokaju......pa ti pitaj tj odhebaji ga da bi mu na taj nacin porucio da želiš pare.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182068
2014-04-11


Back to top Go down

Liječnik iz Dalmacije koji je otišao u Švedsku - Page 4 Empty Re: Liječnik iz Dalmacije koji je otišao u Švedsku

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum