ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Metodologija kurikula nije primjerena fiizici

Page 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Go down

Metodologija kurikula nije primjerena fiizici - Page 5 Empty Re: Metodologija kurikula nije primjerena fiizici

Post by frakcija 7/6/2016, 11:18

Regoč wrote:
frakcija wrote:
Regoč wrote:
frakcija wrote:može se uvest svih 7 modula i na Biševo i na Zavižan.. imamo učenje na daljinu..portal "Nikola Tesla" je nekad imao izvanredne sadržaje kojima nitko nije pristupao jer  nisu svi ni imali internet, niti znali za taj portal.
naime, država je tada uložila gomilu novaca i otkupila kvalitetne interaktivne obrazovne sadržaje, dok je u ugovoru stajalo (valjda sitnim slovima) da sadržaji ne smiju seliti na novi server..kako su promijenili server, izgubili su pravo korištenja sadržaja, dok ga klinci   nisu stigli ni okusiti. Za djecu u udaljenim krajevima bi se dogovarale on-line konzultacije, uz povremene dolaske na polaganje ispita u obližnje "centre znanja".
Inače izvanredni su Paarovi udžbenici za gimnazije, ali što ćemo s gomilom u zanatskim školama? Da vidite kakve njima plastificirane, obojene udžbenike iz fizike od 300 kn podvaljuju (svi moraju imat, ne kopirat..krše autorska prava profine drugarice ebivjetarke)..a puni integrala i grčkih oznaka  viskoziteta, frekvencije, turbulencije..u koje blese zbunjeno i nemaju nikakve veze sa sadržajem koji bi formalno oni trebali usvojit..
Sve se na koncu svodi na zadovoljavanje pro forma kriterija, i to decenijama..
Jednogodišnji program kemije u srednjim školama se svodi na to da svi nauče stehiometriju, hibridizaciju,   redoks reakcije, izjednačavanje..a pojma nemaju što, zašto, čemu, i kakve veze s ičim. nikakve međupredmetne korelacije, nigdje holističkog pristupa. u mnogim školama su nastavnici samovoljni nedodirljivi tirani, koji ni u snu ne bi sebe sami upitali "kakve koristi toj djeci od mene?"..zato je nužno i vanjsko vrednovanje..itakodalje
Nisam baš siguran da internetski sadržaji mogu zamieniti živu rieč te neposredan dodir učenika i učitelja.
ima  puno prednosti: možeš odgledat (odslušat) predavanje bezbroj puta, kad si fokusiran i odmoran
svim učenicima je dostupno jednako kvalitetno predavanje, dok ih nitko ne ometa
profesori su on line konzultanti, što je izvedivo i putem konferencije
učenici bilježe nejasnoće
profesoru ne smrdi iz usta i ne štrapa te dok govori
uvelike doprinosi decentralizaciji
To jesu prednosti, ali u živo možeš zaustaviti nastavnika, odmah sve razjasniti.
online slušaš jako kvalitetnog miluna, koji unaprijed zna gdje ćeš eventualno zaebat, nitko te ne gađa raketom
na nastavi je "svima sve jasno", jer se ustručavaju zaustaviti profu i vjeruju da je nejasnoća nešto na čemu im je opala koncentracija i nisu upratili dok je nastavnik govrio..pauziraš, opet vidiš..pa tek onda pošalješ pitanje..

frakcija

Posts : 5635
2016-03-09


Back to top Go down

Metodologija kurikula nije primjerena fiizici - Page 5 Empty Re: Metodologija kurikula nije primjerena fiizici

Post by Regoč 7/6/2016, 11:20

frakcija wrote:na nastavi je "svima sve jasno", jer se ustručavaju zaustaviti profu
Da, na žalost je tako. Još je žalosnije da je isto i na faksu.

_________________
Metodologija kurikula nije primjerena fiizici - Page 5 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Metodologija kurikula nije primjerena fiizici - Page 5 Empty Re: Metodologija kurikula nije primjerena fiizici

Post by frakcija 7/6/2016, 11:20

Regoč wrote:
frakcija wrote:
Regoč wrote:
Usne Stjepana Gnječa wrote:Metodologija kurikula nije primjerena fiizici - Page 5 FPxKEGG
U ovo sam se i osobno osvjedočio.
so čru ,
Dok sam bio u višim razredima osnovne i gimnaziji, bio sam iznimno umišljen i pun priezira prema svima. Na faksu sam polako shvatio da nisam jedini pametan, da su i drugi ljudi vriedni življenja. Prvo sam mislio da je to posljedica odrastanja, ali kako znam i mnoge koji su završili trogodišnje strukovne škole, vidim da su oni ostali na istom, da se i u četrdesetima ponašaju kao s četrnaest.
ja sam također bila umišljena, ali mi je bio bed da ću zbog toga navuć opravdani prijezir drugara..pa bi zakenjala ispit i sebi smanjila bodove, pa bi me uča nalemala, umjesto da mi dodijeli oskara za skromnost..
frakcija
frakcija

Posts : 5635
2016-03-09


Back to top Go down

Metodologija kurikula nije primjerena fiizici - Page 5 Empty Re: Metodologija kurikula nije primjerena fiizici

Post by Regoč 7/6/2016, 11:25

frakcija wrote:
Regoč wrote:
frakcija wrote:
Regoč wrote:
Usne Stjepana Gnječa wrote:Metodologija kurikula nije primjerena fiizici - Page 5 FPxKEGG
U ovo sam se i osobno osvjedočio.
so čru ,
Dok sam bio u višim razredima osnovne i gimnaziji, bio sam iznimno umišljen i pun priezira prema svima. Na faksu sam polako shvatio da nisam jedini pametan, da su i drugi ljudi vriedni življenja. Prvo sam mislio da je to posljedica odrastanja, ali kako znam i mnoge koji su završili trogodišnje strukovne škole, vidim da su oni ostali na istom, da se i u četrdesetima ponašaju kao s četrnaest.
ja sam također bila umišljena, ali mi je bio bed da ću zbog toga navuć opravdani  prijezir drugara..pa bi zakenjala ispit i sebi smanjila bodove, pa bi me uča nalemala, umjesto da mi dodijeli oskara za skromnost..
Da, ljudi ne vole bolje od sebe i žele sve spustiti na svoju razinu. Zato niskoobrazovani obožavaju kad negdje zafrknemo pa se naslađuju.

_________________
Metodologija kurikula nije primjerena fiizici - Page 5 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Metodologija kurikula nije primjerena fiizici - Page 5 Empty Re: Metodologija kurikula nije primjerena fiizici

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum